☑ Pravila foruma i savjeti

Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 23 okt 2012 19:41

Mislim da ovo zaslužuje posebnu temu.
Ako je samo pola od ovoga tačno (a Živanović iz SNSD-a je potvrdio da su dobijeni veliki ustupci koji će tek da se vidi) ovo je najveća izdaja od Fikreta Abdića.
HRVATSKI ENTITET SA STOLNIM GRADOM MOSTAROM, ENTITETSKO USTROJSTVO SIPA, OSA, DGS, UKIDANJE ELEKTROPRIJENOSA
CIJENA ZA OSTANAK LAGUMDŽIJE NA VLASTI


Nakon smjene članova SDA iz Vijeća ministara BiH, SDA je opoziciona stranka na državnom nivou.

Jučerašnje glasanje na sjednici Doma naroda i današnje izmjene dnevnog reda sjednice Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine pokazali su svu neprincipijelnost politike stranaka koje se konstantno pozivaju na legitimitet u zaštiti etničkih interesa. U tome prednjači HDZ koji u Vladi Federacije ne participira zato što ga je SDP izbacio iz vlasti. Sada HDZ svoje ciljeve pokušava ostvariti na štetu bošnjačkog naroda jer se prema SDA ponio kao SDP prema dva HDZ nakon općih izbora 2010. godine, iako su hrvatske stranke već dva mandata ostala bez hrvatskog člana Predsjedništva BiH zato što je SDP kandidirao i izabrao svoga predstavnika na tu poziciju. Unatoč činjenici da SDA ima najviše bošnjačkih predstavnika u oba doma državnoga parlamenta i da je na upravo održanim lokalnim izborima dobila potpuni legitimitet bošnjačkog naroda – 300 hiljada glasova, 37 načelnika i 530 vijećnika u cijeloj Bosni i Hercegovini, dva HDZ podržali su inicijativu SDP.

Ono što zabrinjava Stranku demokratske akcije je činjenica da iza ovakvoga ponašanja srpskih političkih stranaka i dva HDZ stoje velika obećanja i ustupci SDP i to direktno protiv interesa države Bosne i Hercegovine. To je potvrdio i Milorad Živković, dopredsjedavajući Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH koji je prilikom objašnjenja zašto SNSD odustaje od zahtjeva za smjenu Zlatka Lagumdžije državnom parlamentu i građanima BiH saopćio da su srpske političke stranke dobile bolju ponudu za zaštitu nacionalnih i ekonomskih interesa Republike Srpske.

Cijena odustajanja SNSD i SDS od smjene Zlatka Lagumdžije i Čovićeva podrška SDP, prema još nepotvrđenim informacijama, definirana je 21 tačkom ustupaka. Između ostaloga, Lagumdžija je pristao na:

1. Preuzimanje obaveze za isplatu 25 hiljada penzija iz Federalnog penzijskog fonda za penzionere u Republici Srpskoj,

2. Uspostava hrvatskog entiteta na području Federacije BiH sa Mostarom kao hrvatskim stolnim gradom,

3. Reorganizacija Suda i Tužilaštva Bosne i Hercegovine,

4. Izmjena sadašnjeg i uspostava entitetskog ustrojstva SIPA, OSA, Uprave za indirektno oporezivanje, Granične države službe itd.

5. Ukidanje Elektroprijenosa BiH,

6. Prebacivanje nadležnosti za javne nabavke sa državnog na nivo entiteta,

7. Gradnja hidroelektrana na rijeci Drini bez suglasnosti države BiH,

8. Obespravljenje Bošnjaka i Hrvata u područjima gdje nisu apsolutna većina u procesu konstituiranja federalnog doma naroda (provođenje presude Sejdić-Finci),

9. Ukidanje Oružanih snaga BiH i demilitarizacija Bosne i Hercegovine itd još 12 sličnih ustupaka.

Sve ovo ukazuje na formiranje parlamentarne većine za rušenje države Bosne i Hercegovine i njenih institucija. SDA će, kao uvijek od svoga nastanka, i kao opoziciona stranka raditi za dobrobit države BiH i podržavati njen put za članstvo u NATO i EU te zaustaviti svaki pokušaj njene razgradnje i obespravljivanja njenih naroda i građana.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 19:56

Sda.Lazna stranka sitnih ublehasa, kao po obicaju prosipa seljacke lazi, ala Sdp


Sda bi se trebala baviti vise svojim kadrom Desnicom.Sad hoce Ivicu.Koga se poslije zvati

:rofll:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 23 okt 2012 19:59

Jack je napisao/la:Sda.Lazna stranka sitnih ublehasa, kao po obicaju prosipa seljacke lazi, ala Sdp


Sda bi se trebala baviti vise svojim kadrom Desnicom.Sad hoce Ivicu.Koga se poslije zvati

:rofll:
Ne bi se ja smija Jack.
Budi siguran da znaju šta pričaju jer su garantovani i oni dobili neke od ovih zahtjeva i vjerovatno su na neke i pristali ali ne u tolikoj mjeri kao Zlaja pa zato sada ovakav obrat situacije.
Ovi zahjevi su realni a Živanović je priznao da postoje i da će se tek u narodnom periodu vidjeti šta je dogovoreno.
Znači izdaja postoji, samo čega ostaje da se vidi.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 19:59

U takvo sta.Prvacic ne bi povjerovao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 20:01

Link

Da nije www.sda.ba

Daj, nemojmo prenositi traceve, trecerazrednih seljacina i poluglupih nepismenih masa

Kurir, Dnevni Avaz, sda.ba..itd

Nije ovo facebook bolan

Samo relevantna vijesti, a ne rekla-kazala iz trece ruke
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 23 okt 2012 20:06

Jack je napisao/la:Link

Da nije http://www.sda.ba

Daj, nemojmo prenositi traceve, trecerazrednih seljacina i poluglupih nepismenih masa

Kurir, Dnevni Avaz, sda.ba..itd

Nije ovo facebook bolan

Samo relevantna vijesti, a ne rekla-kazala iz trece ruke

Pa dobro šta ti misliš na račun čega je izbačena SDA a ostao Zlatko?
Platonske ljubavi?
Ne budi naivan jarane.
Ustupci su napravljeni i HDZ-u i SNSD-u...a nešto od toga na spisku SIGURNO jeste.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 20:14

Pa, bas zbog ovakvih naivnih masa i jesmo tu gdje jesmo.Nema sposobnih ljudi, sve neko ko je zivio da zivi kao bubreg u loju, u onom starom sistemu.Ovako cemo i 2022 ponavljati sizofreniju, sta ovaj misli ili onaj, a nikad neko ko bi mogao da uradi, takvih kod nas nema

Zbog cega mislim.Mislim, kada se linkovi postavljaju, traze se DOKAZI.Daj mi faksimil jednog dokaza, a ne sta je neko rekao.Mogu ja reci da sam imao s** s Jennifer Lopez i postaviti to za vijest, a gdje dokaz?



Sda je izbacena zbog afere Desnica koji je ljevicom uzeo brdo para i promjenio stranacki dres.To je i obicnom laiku jasno, da ta afera datira od tad

Sbb je propala ubleha, kao i Sda i Sdp.Ovog puta neko je najebao.Radoncic je previse glup da to shvati.Zlaja nije

Mislim, da je to samo ponavljanje afere koja se je prije radila, kao i sve ono sto je nesposobni kadar Sda uradio, pocev od rusenja jedinog covjeka koji je imao malo postovanja u onom sto se zove Sda

To ce kulminirati novom Bosnjackom desnicom, i ne mislim na DESNICU Radivojevica.Nego, mislim na pravu DESNICU

Ovo je bezveze podjebavanje radi para, nista drugo

I sda je postavio clanak kako Sda hoce da podijeli Bugojno.Mozes misliti

I to sam tad smatrao smecem

Samo relevantne vijesti molim.Ovaj portal nije kadar Sda stranke.Ili zuti portal, tipa Kurir
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 23 okt 2012 20:25

Jack je napisao/la:Pa, bas zbog ovakvih naivnih masa i jesmo tu gdje jesmo.Nema sposobnih ljudi, sve neko ko je zivio da zivi kao bubreg u loju, u onom starom sistemu.Ovako cemo i 2022 ponavljati sizofreniju, sta ovaj misli ili onaj, a nikad neko ko bi mogao da uradi, takvih kod nas nema

Zbog cega mislim.Mislim, kada se linkovi postavljaju, traze se DOKAZI.Daj mi faksimil jednog dokaza, a ne sta je neko rekao.Mogu ja reci da sam imao s** s Jennifer Lopez i postaviti to za vijest, a gdje dokaz?



Sda je izbacena zbog afere Desnica koji je ljevicom uzeo brdo para i promjenio stranacki dres.To je i obicnom laiku jasno, da ta afera datira od tad

Sbb je propala ubleha, kao i Sda i Sdp.Ovog puta neko je najebao.Radoncic je previse glup da to shvati.Zlaja nije

Mislim, da je to samo ponavljanje afere koja se je prije radila, kao i sve ono sto je nesposobni kadar Sda uradio, pocev od rusenja jedinog covjeka koji je imao malo postovanja u onom sto se zove Sda

To ce kulminirati novom Bosnjackom desnicom, i ne mislim na DESNICU Radivojevica.Nego, mislim na pravu DESNICU

Ovo je bezveze podjebavanje radi para, nista drugo

I sda je postavio clanak kako Sda hoce da podijeli Bugojno.Mozes misliti

I to sam tad smatrao smecem

Samo relevantne vijesti molim.Ovaj portal nije kadar Sda stranke.Ili zuti portal, tipa Kurir
Ne znam kakav dokaz hoćeš?
Pa neće niko objavljivati takve dokumente. Uostalom to će se pokazati u narednim mjesecima i godinama do 2014.
Kakve veze Desnica Radivojević ima sa ovim, ovdje se radi o CIJENI koja je plaćena SNSD-u od strane SDP-a za Lagumdžijinu fotelju i HDZ-u za izbacivanje SDA iili koja bi možda bila plaćena od strane SDA ali im je bila previsoka.
Ovi zahtjevi nisu ništa novo, S-H su ih stalno iznosili i oni su stalno prisutni, poenta je što se odigrala situacija u kojoj se na njih pristalo.
Koliko je to sprovodivo ostaje da se vidi.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 20:33

Roger.Ovo je forum.Nisu tracevi

Dokaz je dokaz.A, ne masta.

Mogu i ja da mastam, po volji.Ali, svak od mene trazi dokaz



Vijesti se prenose, koje su vijesti, a ne tracevi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la ZV Keli » 23 okt 2012 21:19

Sumnjam da bi se usudio,to bi mu bio kraj politicke karijere u bilo kakvom smislu i vjerumjem da bi odmah bio smijenjen a dogovor se ne bi ispostovao.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la ABen » 23 okt 2012 21:26

vidje cemo sta i kako ce se odigrati kolo o Mostaru i da li ce OHR Bosnjacima Mostara nesto nametnunti uz pomoc SDP-a ili nece.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la ZV Keli » 23 okt 2012 21:31

Treba se odlucno usprostaviti teroru zapadnih fasista(Ohr) i dati im do znanja da Bosnjaci zele i mogu sami postaviti onoga koga zele na tom mjestu!

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 23 okt 2012 22:19

Jedna od prvih prodanih stvari: Elektroprienos (sa nivoa države na entitete), regionalni centri (entitetski) SIPA-e i Centralna Banka (također obratiti pažnju na dio od 0:18 do 0:45)


upuwsZ8uLEM

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 23:17

To bi mu znacilo i samoubistvo u svakom pogledu.Na kraju dana bi se Tuzla otcijepila od njega, vec sad funkcionisu kao samostalni.A, kako je prosao u Krajini, vidjelo se

To su samo spekulacije Dodikov potrka, i Majkicke, i nema veze s realnoscu.Lagumdzija nije u poziciji da obecava, i ako slucajno sta preda, na nivu entiteta.Znacit ce totalni kolaps, ne samo Sdp, nego i njegov

Nije on toliko glup

A, Snsd su loseri, pokazali su to izbori, ocito.Jedino ko ovo koristi dok moze je Covic.Poslije 2014 i on je politicki mrtvac

2 godine su prosle.Sad ce popis, tako nema sanse da se bilo sta desi u narednih par mjeseci

Iduci put dokaze jasne predociti, a ne spekulacije, i laprdanja ovakva nisu nikakva vijest

Ovo vise lici na trac, nego na vijesti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 23 okt 2012 23:23

HRVATSKI ENTITET SA STOLNIM GRADOM MOSTAROM,
Washington


ENTITETSKO USTROJSTVO SIPA, OSA, DGS, UKIDANJE ELEKTROPRIJENOSA
Dayton

Lagumdzija je bolan, sta uradio.

I sta ti mislis, kako ce se treci proglasiti u Mostaru.Ukljucite razum, a ne supljikajte.Kojim putem ce Hrvati 800 km2 Mostara gdje nema Hrvata, ili ih je sve manje i manje.Ubaciti u treci


Nesto poput podjela Bugojna, sto je plasirala Sdp na stranici, par dana prije izbora :rofll:

Usput.I nije im to uspjelo



Traceve necu gledati ovdje.Bez dokaza.Samo brisite
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la amkos » 24 okt 2012 00:32

ja bih gledao na ove stvari sasvim ozbiljno, jer sratko je najveci izdajnik poslije abdica... da se ja pitam,,znate kako bi zavrsio...

Treba otvoriti cetvere oci i pratiti situaciju i raditi, a ne kukati i sjediti..

Ovo je vrijeme velike izdaje i budimo spremni, da ne bude kasnije nismo znali !!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 24 okt 2012 18:18

Ne znam, meni je ovo sasvim ozbiljno jer sama izjava Živanovića, koju iz SDP-a nisu demantirali, da su Srbi prihvatili bolju ponudu za Srpski nacionalni interes, dovoljno, čak štaviše, SVE govori.
Vidjet će se.

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Roger Wilco » 24 okt 2012 18:58

The Plot Thickens.
Uplakani i prevareni Suljo maše dogovorenim papirom sa Dodikovim potpisom i traži da vidi Lagumdžijin.
E to bi bilo tek zanimljivo.
Znači sada se čeka Zlatkicin odgovor, ima šansu da demantuje sve ono za šta su optuženi...ako to ne učine, onda je vjerovatno sve od onoga istina.
Apsolutno smo protiv najsramnijeg sporazuma u povijesti Bosne i Hercegovine koji su SDP i SBB potpisali sa dva HDZ-a o formiranju trećeg entiteta, Mostara kao hrvatskog stolnog grada i podjeli države Bosne i Hercegovine!

Također ćemo se suprotstaviti sporazumu koji je SDP postigao sa srpskim političkim strankama iz RS o zaštiti nacionalnih i ekonomskih interesa Republike Srpske kojim je, između ostaloga, predviđeno preuzimanje obaveze za isplatu 25 hiljada penzija iz Federalnog penzijskog fonda za penzionere u Republici Srpskoj, reorganizacija Suda i Tužilaštva Bosne i Hercegovine, izmjena sadašnjeg i uspostava entitetskog ustrojstva SIPA, OSA, Uprave za indirektno oporezivanje, Granične države službe itd., ukidanje Elektroprijenosa BiH, prebacivanje nadležnosti za javne nabavke sa državnog na nivo entiteta, gradnja hidroelektrana na rijeci Drini bez suglasnosti države BiH, obespravljenje Bošnjaka i Hrvata u područjima gdje nisu apsolutna većina u procesu konstituiranja federalnog doma naroda (provođenje presude Sejdić-Finci), ukidanje Oružanih snaga BiH i demilitarizacija Bosne i Hercegovine itd još 13 sličnih ustupaka.

Prema tome, Zlatko Lagumdžija je Čoviću i Dodiku obećao ono što nisu mogli ostvariti Radovan Karadžić i Mate Boban!
slika
slika
slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la Jack » 24 okt 2012 19:03

Ovako je vec mnogo bolje

DOKAZI.A, ne masta

I ovo vazi za sve postove.Tracevi nisu i ne bi trebali da budu nesto, sto ce ciniti vijest

Ovaj cetnik sto prica, ima neke svoje racunice u tome.Zavadi pa vladaj.No, nema veze

Vidit cemo do kraja godine, sta ce biti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cijena za ostanak Lagumdžije na vlasti

Post Postao/la ABen » 24 okt 2012 19:12

Nije ovo nikakav dokaz osim da je SDA nesto dogovorio sa SNSD-om. A sta je to Gargamel ponudio da zadrzi fotelju u opste nepise nego se ponovo od gargamela prebacuje? Nek prizna i Gargamel sta je on ponudio.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite