☑ Pravila foruma i savjeti

Religije u Evropi

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la amkos » 03 apr 2018 20:47

Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Slavoljub Bosnjak je napisao/la:Veoma detaljna mapa koju sam nas'o na jednom poznatom forumu (reddit) :zastava:

http://i.imgur.com/7qc4BuK.png
Zanimljiva mapa, ali kakav je ovo "crveni karmin" u Srednjoj Bosni, "ljubičasti karmin" u Sanskom Mostu i Ključu, "zeleni karmin" u Foči ?!? :what:
Podaci od popisa iz 1991. godine.
Ma ja, bajata roba. :goofy:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Religija u Engleskoj

Post Postao/la BosniaUser » 05 apr 2018 08:09

Gazija je napisao/la:Neznam, Rusi nisu bas kao zapadni Evropljani. Rusi se nece stiditi da ih zgaze kada dodze vrijeme, prije nego sto pocnu praviti probleme.

Takodze sam bio citao da u Rusi je poceo generalno natalitet da raste, zbog rada drzave i ruske crkve.
Slažem se, Rusi su kao i vlasi, krvoločni, ali ipak najveću džamiju u Europi je izgradio Putin u Moskvi(koji kako se meni čini misli biti predsjednik Rusije do smrti)
Njemu muslimani valjaju zbog vlasti, masovno glasaju za njega, i od svih poticaja države za natalitet sigurno da imaju najviše koristi, usto sa puno muslimana u državi može lahko u svjetskim krugovima, pogotovo među muslimanskim državama da dobro kotira.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la Zmaj » 21 aug 2018 18:32

eq6tUECB05o
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la Abidaga » 07 nov 2018 00:05

slika :mashallah:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la Abidaga » 17 nov 2019 14:24

U sve više muslimanskom Amsterdamu prvi put proučen ezan preko zvučnika
http://saff.ba/u-amsterdamu-prvi-put-pr ... -zvucnika/

sayko
Novi kolač
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 jul 2020 22:58

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la sayko » 24 jul 2020 16:41

Abidaga je napisao/la: 07 nov 2018 00:05 slika :mashallah:
Odlicna tabela, ne moze se ne primjetiti, sto vise religija igra ulogu u nekoj drzavi, da je ta drzava jadnija i nazadnija u svakom smislu i obrnuto

berbir
Član
Postovi: 110
Pridružen/a: 16 mar 2018 23:38
Lokacija: Vogošća

Re: Religije u Evropi

Post Postao/la berbir » 25 jul 2020 01:19

Hvala na tabeli, vrlo je informativna. Napredne zemlje su zemlje iskrenih ljudi. Usporedi prvi i treći stupac, koliko im je vjera važna, toliko se i mole. Mi imamo najveću razliku između vjernika i molitelja, jesmo lijeni, ali makar ne lažemo koliko se molimo. U Skandinavskim zemljama, onaj koji se moli kaže da mu nije vjera bitna. Mislim da na rezultat anketa utiče i socijalni pritisak. Ako kod nas kažeš da ti vjera nije bitna onda kao vrijeđaš druge ljude, a u razvijenim zemljama ako kažeš da jeste onda si zatucani fundamentalist. Kao što u braku kad besparica udari na vrata tad ljubav ide kroz prozor, tako i tolerancija ide dole čim se društvo zašareni bilo bojom kože ili životnim stilom. Tolerancija znači trpljenje i nije pozitivna riječ.
Svako društvo se ruši ako ne poštuje svoja sopstvena pravila, ma kakva ona bila. Meni ova tabela upravo to pokazuje. A sigurno ima i još informacija sadržanih u toj tabeli.
Lijep pozdrav svim forumašima!

Odgovorite