☑ Pravila foruma i savjeti

Mostar

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mostar

Post Postao/la Zmaj » 19 jun 2020 18:50

slika

:goofy:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mostar

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 jun 2020 02:09

Dobre vijesti.
Safet Oručević, koji se inače ne libi kritikovati SDA, čestita Izetbegoviću na dogovoru za Mostar. Možda je ipak ovo dobra stvar. Kada ljudi drugih pogleda isto misle onda je to meni ohrabrujuće.

https://faktor.ba/vijest/orucevic-o-spo ... osao/87637
Samo BiH.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Mostar

Post Postao/la Gorcin » 21 jun 2020 09:12

Hm, nisu tu čista posla, čim Safa hvali :mrgreen:
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mostar

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 jun 2020 09:24

Gorcin je napisao/la: 21 jun 2020 09:12 Hm, nisu tu čista posla, čim Safa hvali :mrgreen:
Safa je tako namazan da bi AC Food i Vispak onu Mazu mogli preimenovati u Safa!
Samo BiH.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Mostar

Post Postao/la ljiljan89 » 21 jun 2020 10:39

Moze li mi neko objasniti situaciju oko sjevernog logora posto nisam bas toliko upoznat sa Mostarom.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 21 jun 2020 11:30

ljiljan89 je napisao/la: 21 jun 2020 10:39 Moze li mi neko objasniti situaciju oko sjevernog logora posto nisam bas toliko upoznat sa Mostarom.
Ukucaj "Sjeverni logor" u tražilicu na forumu i mislim da bi ti trebalo izbaciti dosta stvari o ovome. Pisalo se prije dosta o toj temi. Koliko se sjećam Gorčin je to sve fino objasnio.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 21 jun 2020 12:16

Bosman je napisao/la: 19 jun 2020 05:18
Ma pusti Bakira gledaj voditeljice. :popkorn:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Mostar

Post Postao/la abu seid » 21 jun 2020 14:56

Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mostar

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 jun 2020 15:41

abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 14:56 Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.
Auf!!!!
Samo BiH.

Avatar
patriota
Član
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 mar 2018 17:10

Re: Mostar

Post Postao/la patriota » 21 jun 2020 17:27

abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 14:56 Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.
Ako se ovo obistini, ja neznam dali postoji bolja reklama i marketing za Bingo. Znači pravac u Bingo po sve, od igle do lokotive... Haman imamo mehanizam da na nivou pojedinca utičemo da se ubrza ovaj proces privrednog poklapanja... Samo raditi na osvješćivanju prosječnog BiH građanina.. :gut:
** Budi ruka koja BiH gradi, brani i hrani!!! ** :zastava:
Imate ideju o pokretanju biznisa u BiH? Posjetite www.restart.ba __ :gut:
www.bih.rf.gd ___ :gut:

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mostar

Post Postao/la krhan » 21 jun 2020 17:28

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 21 jun 2020 02:09 Dobre vijesti.
Safet Oručević, koji se inače ne libi kritikovati SDA, čestita Izetbegoviću na dogovoru za Mostar. Možda je ipak ovo dobra stvar. Kada ljudi drugih pogleda isto misle onda je to meni ohrabrujuće.

https://faktor.ba/vijest/orucevic-o-spo ... osao/87637
Ovo je inshAllah buduće Jajce
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Mostar

Post Postao/la abu seid » 21 jun 2020 17:35

patriota je napisao/la: 21 jun 2020 17:27
abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 14:56 Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.
Ako se ovo obistini, ja neznam dali postoji bolja reklama i marketing za Bingo. Znači pravac u Bingo po sve, od igle do lokotive... Haman imamo mehanizam da na nivou pojedinca utičemo da se ubrza ovaj proces privrednog poklapanja... Samo raditi na osvješćivanju prosječnog BiH građanina.. :gut:
Nisam siguran da će tu doći prodavnica. ;)
Tu će valjda doći hotel, mislim da je to i u prostornom planu tako predviđeno.

kenan
Član
Postovi: 246
Pridružen/a: 25 okt 2013 18:46

Re: Mostar

Post Postao/la kenan » 21 jun 2020 18:04

Kad se vec prica da i ja kazem da je po pricama Bingo i u Capljini, kao kupio robnu kucu. Vidjet cemo

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Mostar

Post Postao/la ljiljan89 » 21 jun 2020 18:50

patriota je napisao/la: 21 jun 2020 17:27
abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 14:56 Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.
Ako se ovo obistini, ja neznam dali postoji bolja reklama i marketing za Bingo. Znači pravac u Bingo po sve, od igle do lokotive... Haman imamo mehanizam da na nivou pojedinca utičemo da se ubrza ovaj proces privrednog poklapanja... Samo raditi na osvješćivanju prosječnog BiH građanina.. :gut:
Meni samo smeta kolicina srbijanske robe u genocidnoj. Sve im na rafama iz srbije jer domaci cetalji nista ne proizvode. A kod nas hrvatska roba.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Mostar

Post Postao/la abu seid » 21 jun 2020 20:18

ljiljan89 je napisao/la: 21 jun 2020 18:50
patriota je napisao/la: 21 jun 2020 17:27
abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 14:56 Hajmo sad opet glasine. :D
Priča se da je Bingo kupio bivšu robnu kuću Razvitak u Mostaru.
Ako se ovo obistini, ja neznam dali postoji bolja reklama i marketing za Bingo. Znači pravac u Bingo po sve, od igle do lokotive... Haman imamo mehanizam da na nivou pojedinca utičemo da se ubrza ovaj proces privrednog poklapanja... Samo raditi na osvješćivanju prosječnog BiH građanina.. :gut:
Meni samo smeta kolicina srbijanske robe u genocidnoj. Sve im na rafama iz srbije jer domaci cetalji nista ne proizvode. A kod nas hrvatska roba.
Misliš u Bingu?
Pa sad je super kako je bilo. Ja od prvog dana kupovao u Bingu u Modriči i na početku nisi mogao dvije naše stvari kupiti. Sada možeš kupiti skoro sve.
Bingo u Derventi isto ima skoro sve kao u pederaciji.
Malo sam u off topic, ali evo samo htjedoh na ovo da odgovorim.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Mostar

Post Postao/la Drina » 21 jun 2020 21:29

Procitao sam ovaj dogovor ( sto je objavljeno na netu) i nakon par dana rekao bih da je ovo ok. Pogotovo sto sam danas procitao da ce tunel kroz Prenj biti probijen za 6-7 godina. To nije strasan period. Nama je bitno blokirati srbokatolicke investicije u Sjeverni Logor. Kljuc Mostara je tu.

Cim se izgradi autoput ima da se slije masa nasih ljudi iz Sarajeva i centralne Bosne. Ne specificno da zive ali ce uloziti dole novac u vikendice, hotele, restorane itd.

Broj turistaa ce biti pomnozen sa 10 jer ce sarajevski aerodrom (najprometniji u BIH) biti priblizen Mostaru. Motar ce dobiti potpuno novu dimenziju.

Za tih 6-7 godina mozemo ocekivati da ce broj srbokatolika u cijeloj Bosni skliznut na oko 270.000. Game over
Biće onako kako Bošnjaci odluče

kenan
Član
Postovi: 246
Pridružen/a: 25 okt 2013 18:46

Re: Mostar

Post Postao/la kenan » 21 jun 2020 21:55

abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 20:18
ljiljan89 je napisao/la: 21 jun 2020 18:50
patriota je napisao/la: 21 jun 2020 17:27

Ako se ovo obistini, ja neznam dali postoji bolja reklama i marketing za Bingo. Znači pravac u Bingo po sve, od igle do lokotive... Haman imamo mehanizam da na nivou pojedinca utičemo da se ubrza ovaj proces privrednog poklapanja... Samo raditi na osvješćivanju prosječnog BiH građanina.. :gut:
Meni samo smeta kolicina srbijanske robe u genocidnoj. Sve im na rafama iz srbije jer domaci cetalji nista ne proizvode. A kod nas hrvatska roba.
Misliš u Bingu?
Pa sad je super kako je bilo. Ja od prvog dana kupovao u Bingu u Modriči i na početku nisi mogao dvije naše stvari kupiti. Sada možeš kupiti skoro sve.
Bingo u Derventi isto ima skoro sve kao u pederaciji.
Malo sam u off topic, ali evo samo htjedoh na ovo da odgovorim.
Jesi ti iz Modrice ili?

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Mostar

Post Postao/la abu seid » 21 jun 2020 22:53

kenan je napisao/la: 21 jun 2020 21:55
abu seid je napisao/la: 21 jun 2020 20:18
ljiljan89 je napisao/la: 21 jun 2020 18:50

Meni samo smeta kolicina srbijanske robe u genocidnoj. Sve im na rafama iz srbije jer domaci cetalji nista ne proizvode. A kod nas hrvatska roba.
Misliš u Bingu?
Pa sad je super kako je bilo. Ja od prvog dana kupovao u Bingu u Modriči i na početku nisi mogao dvije naše stvari kupiti. Sada možeš kupiti skoro sve.
Bingo u Derventi isto ima skoro sve kao u pederaciji.
Malo sam u off topic, ali evo samo htjedoh na ovo da odgovorim.
Jesi ti iz Modrice ili?
Nisam. Budem tamo kod punice.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Mostar

Post Postao/la abu seid » 21 jun 2020 23:27

Mostar dobija zelenu oazu sa šetnicom, workout parkom, biciklističkom stazom...

Nekada popularno izletište pored Mostarskog jezera u naselju Vrapčići ponovno se vraća stari sjaj. Zahvaljujući projektima koje su inicirali mještani tog naselja uskoro će ovo mjesto postati jedna od omiljenih destinacija.
U toku je izrada projekta za revitalizaciju šetnice uz Mostarsko jezero, koja je duga dva kilometra, a uz šetnicu će se raditi i biciklistička staza sa zelenim pojasom, te workout park sa brojnim sadržajima, teren za odbojku i basket.

Park na površini od 10 duluma koji se nastavlja prema magistralnom putu M-17 je već u dobrom djelu izgrađen i poprima dimenziju okupljališta.

Ove informacije za Klix.ba je potvrdio Mirza Drežnjak, predsjednik Skupštine Ekološko-edukativnog Udruženja građama "Eko Vrapčići" Mostar. Naglašava kako je to samo dio projekata infrastrukturne izgradnje tog naselja koju su mještani pokrenuli prije tri godine.

"Park na površini od 10 hiljada kvadratnih metara, čija je vrijednost projekta oko 300 hiljada maraka počeo se raditi prošle godine i već je dosta toga napravljeno", kaže Drežnjak.

S ponosom ističe kao se park već zazelenio i kako već postaje okupljalište građana iako još ima dosta posla za napraviti, te se nada da će radovi svi biti okončani do proljeća naredne godine.

"Počeli smo sa postavljanjem klupa, još ostaje uređenje samih ploha za rekreaciju i zabavu ,te postavljanje ograde prema igralištu Lokomotive i sigurnosnih elemenata prema magistralnom putu M-17 jer zelena ograda koju smo posadili još uvijek nije dovoljna barijera", ističe Drežnjka.

Od ukupne površine parka koji se prostire na 10 hiljada kvadratnih metara kako kaže 7 hiljada metara otpada na travnatu površinu a sve ostalu su staze i šetnice, što će bez sumnje značiti mnogo svim građanima posebno u ljetno vrijeme kad se traži mjesto za osvježenje.

Kad se tome dodaju ostali sadržaj kako vjeruje Mostarsko jezero i naselje Vrapčići bit će jedno od značajnih okupljalište ljubiteljima prirode.

"U samoj blizini neposredno uz park projektovano je da se izgrade društvene prostorije, odnosno društveni dom koji će dodatno pružati neke sadržaje i za sami park, tako da ima dosta nekih detalja i projekata koji još nisu završeni ali planiraju se uskoro završiti", pojašnjava Drežnjak.

Pored građana važnost projekata su prepoznale i brojne fondacije koje podržavaju ovu izgradnju kao i Grad Mostar koji je uz dosadašnja sredstva ove godine iz budžeta izdvojio 3.000 KM za izradu projekta revitalizacije šetnice, koja je nekada okupljala brojne građane i svojom ljepotom zaustavljala prolaznike sa magistralne ceste M-17.

Uz šetnicu kraj Mostarskog jezera dodatni izazov je provedba projekta pod nazivom "Iskoristimo potencijal Mostarskog jezera" a Ugovor o izgradnji parka i rekreativnih sadržaja uz Mostarsko jezero potpisan je između Centra za građanski aktivizam i Fondacije Mozaik.

Mirza Čamo iz Centra za građanski aktivizam kaže kako provedba projekta počinje 25. juna, ove godine i realizuje se od strane Centra za građanski aktivizam uz financijsku podršku Fondacije Mozaik i njihove Omladinske banke.

"Projekat obuhvata izgradnju workout parka i postavljanje sprava za vježbanje na otvorenom i rekonstrukciju jednog starog i oronulog terena za košarku, koje je tu izgrađeno 90-th godina , čime želimo da damo dodatni sjaja užem području pored šetnice uz Mostarsko jezero", kaže Čamo za Klix.ba. Taj dio po njegovim riječima planira se završiti do septembra ove godine.

"Pored rekonstrukcije terena za košarku i workout parka planiramo izgraditi i teren za odbojku na pijesku. No, za sada nemamo za njega sredstava, ali ne sumnjam da ćemo ih uskoro osigurati", pojašnjava Čamo.

Tim projektima kako naglašava cilj je osigurati svim generacijama građana kako iz lokalne zajednice tako i posjetitelja Mostarskoj jezeru ambijent u kojem će bez sumnje mnogi uživati.
slika slika slika slika

elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: Mostar

Post Postao/la elvir0220 » 22 jun 2020 20:43

Po meni ovaj statut nista ne mijenja i cementira status kvo podjele grada.
Inace, na federalnom nivou hrvati sve vise tonu i dugorocno federacija postaje bosnjacki entitet, bas kao sto je nino raspudic predvidio.
Sa izgradnjom autoputa kapital iz sarajeva ce se slijevati sve dublje ka konjicu i mostaru.

Odgovorite