☑ Pravila foruma i savjeti

Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 18 jul 2018 01:10

amkos je napisao/la:
bilbo je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Da, to je ta firma (ćevabdžinica) koju dosta puta spominjem. Extra ćevapi. Topla preporuka. :bbq: :ukusno:
Tu sam godinama dolazio ali vise ne, nisu mi vise kvalitetni kao nekad.
Ja bio jučer u "Zmaj"-u, extra kvalitet ćevapa. ;)
Bogami bio si upravu. :mrgreen:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la amkos » 18 jul 2018 10:28

Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
bilbo je napisao/la: Tu sam godinama dolazio ali vise ne, nisu mi vise kvalitetni kao nekad.
Ja bio jučer u "Zmaj"-u, extra kvalitet ćevapa. ;)
Bogami bio si upravu. :mrgreen:
Eto vidiš. ;)
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 18 jul 2018 13:23

amkos je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Ja bio jučer u "Zmaj"-u, extra kvalitet ćevapa. ;)
Bogami bio si upravu. :mrgreen:
Eto vidiš. ;)
Bili su mi bolji cak i od cevapa kod Zelje.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la amkos » 18 jul 2018 14:30

Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
Bogami bio si upravu. :mrgreen:
Eto vidiš. ;)
Bili su mi bolji cak i od cevapa kod Zelje.
Pa šta ja pričam svo ovo vrijeme na forumu ? :)

Jesi li dobio možda viška ćevapa ? Meni uvijek daju 1,2 ili čak 3 viška, možda zbog ove promocije na internetu. :bbq:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 18 jul 2018 16:58

amkos je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Eto vidiš. ;)
Bili su mi bolji cak i od cevapa kod Zelje.
Pa šta ja pričam svo ovo vrijeme na forumu ? :)

Jesi li dobio možda viška ćevapa ? Meni uvijek daju 1,2 ili čak 3 viška, možda zbog ove promocije na internetu. :bbq:
Ne, bilo je samo 10 cevapa. Mora da ti dodju nesto pa dobijes extra svaki put. ;)

Nisam isao u Hrasno nego dva put jeo u cevabdzinici Zmaj izmedju autobuske i zeljeznicke. Odmah kad smo stigli vozom u rajvosu i kad smo krenuli dalje sa busem.

Jeo sam sad u julu mjesecu cevape u Ljubljani kod nekog makedonskog albanca sto drzi restoran u blizini zmajskog mosta(mozda forumas @momak zna za ovo mjesto), 2x kod Zmaja pokraj autobuske u Sarajevu i jednom kod Zelje. Ubjedljivo najbolji su bili kod Zmaja i to oba puta kad sam jeo, malo su duzi i bas fino socni. :mrgreen:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la momak » 18 jul 2018 17:16

Zmaj,
sto se tice Ljubljane i cevapa.Te se jedu u restoranu Saraj!!!Drzi nas covjek.Restoran je opremljen vecinoma bas ono bosanski.Nije kao restorani Sarajevo84,Das is Valter ,...koji furaju bosanske cevape,a drze jih razni Makedonci,pravoslavci iz Bosne,....
U restoran Saraj jedes dosta druge tradicionalne bosanske hrane,koji razni Sarajevo84 nemaju!!!Jest da je za koji dinar skuplje,al je sigurno i kvalitetnija hrana,usluga,pa cak i muzika :D
I sto je najvaznije,kao sto sam rekao,drzi nas covjek.Radiju nasi nasmijani ljudi,.... :D :zastava:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 18 jul 2018 18:39

momak je napisao/la:Zmaj,
sto se tice Ljubljane i cevapa.Te se jedu u restoranu Saraj!!!Drzi nas covjek.Restoran je opremljen vecinoma bas ono bosanski.Nije kao restorani Sarajevo84,Das is Valter ,...koji furaju bosanske cevape,a drze jih razni Makedonci,pravoslavci iz Bosne,....
U restoran Saraj jedes dosta druge tradicionalne bosanske hrane,koji razni Sarajevo84 nemaju!!!Jest da je za koji dinar skuplje,al je sigurno i kvalitetnija hrana,usluga,pa cak i muzika :D
I sto je najvaznije,kao sto sam rekao,drzi nas covjek.Radiju nasi nasmijani ljudi,.... :D :zastava:
Isao sam na vrh Neboticnika i tu pijo kafu. Kazem hocu kavu na nasem a konobari iza sanka odgovorili na slovenskom, ja nista nisam razumijo kazem im de English. :D Bas fin pogled na Ljubljanu i nije skupo a ocekivo sam da ce bit. Kad sam htjeo da platim pitam konobara odakle je na engleskom (izgledo je ko tipicni bosnjo), kaze on da je iz Austrije lol. Hajd dobro pitam ga gdje su dobri cevapi, pokazuje mi ovdje odmah ispod ima Sarajevo tu su najbolji. Spustili smo se dole i pronasli Sarajevo '84 al su bili malo preskupi cevapi za nas budjet pa smo odlucili da idemo do hostela, al smo na kraju ipak svratili do ovog albanca. Prvo sam ga pitao za Sopsku salatu jer ne volim jesti meso u takvim fast foodovima al je reko da nema. Prijatelj mi je vec dobio cevape pa sam ga pito dal je svinjetina, kaze nije pa sam i ja narucio. Ok cevapi al nista posebno a poslje smo oba morali jurit do wc-a haha.

Zasto onako malo ljudi u Ljubljani? Bili tu petak-subota a grad poluprazan. Jesu li svi otisli na more ili je vazda tako? Osjeti se da je Sarajevo metropola za Ljubljanu.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la momak » 18 jul 2018 19:10

Zmaj je napisao/la:
momak je napisao/la:Zmaj,
sto se tice Ljubljane i cevapa.Te se jedu u restoranu Saraj!!!Drzi nas covjek.Restoran je opremljen vecinoma bas ono bosanski.Nije kao restorani Sarajevo84,Das is Valter ,...koji furaju bosanske cevape,a drze jih razni Makedonci,pravoslavci iz Bosne,....
U restoran Saraj jedes dosta druge tradicionalne bosanske hrane,koji razni Sarajevo84 nemaju!!!Jest da je za koji dinar skuplje,al je sigurno i kvalitetnija hrana,usluga,pa cak i muzika :D
I sto je najvaznije,kao sto sam rekao,drzi nas covjek.Radiju nasi nasmijani ljudi,.... :D :zastava:
Isao sam na vrh Neboticnika i tu pijo kafu. Kazem hocu kavu na nasem a konobari iza sanka odgovorili na slovenskom, ja nista nisam razumijo kazem im de English. :D Bas fin pogled na Ljubljanu i nije skupo a ocekivo sam da ce bit. Kad sam htjeo da platim pitam konobara odakle je na engleskom (izgledo je ko tipicni bosnjo), kaze on da je iz Austrije lol. Hajd dobro pitam ga gdje su dobri cevapi, pokazuje mi ovdje odmah ispod ima Sarajevo tu su najbolji. Spustili smo se dole i pronasli Sarajevo '84 al su bili malo preskupi cevapi za nas budjet pa smo odlucili da idemo do hostela, al smo na kraju ipak svratili do ovog albanca. Prvo sam ga pitao za Sopsku salatu jer ne volim jesti meso u takvim fast foodovima al je reko da nema. Prijatelj mi je vec dobio cevape pa sam ga pito dal je svinjetina, kaze nije pa sam i ja narucio. Ok cevapi al nista posebno a poslje smo oba morali jurit do wc-a haha.

Zasto onako malo ljudi u Ljubljani? Bili tu petak-subota a grad poluprazan. Jesu li svi otisli na more ili je vazda tako? Osjeti se da je Sarajevo metropola za Ljubljanu.

Ti se to zezas da je bila Ljubljana prazna!!?? :shock:
Kojeg to datuma si bio???
Jer je to prosto nemoguce!
Ljubljana je puna stranaca iz citavog svijeta.A pogotovo centar,posto vidim da si bio na gradu,Tromostovje ….

Ja sam od Ljublane oddaljen 50 km.I prije nego sto sam isao na dopust,a to je bilo 6.7 ob Ljublanici smo jedva jedva nasli mjesto za sjesti,da bi u kaficu pratili nogomet.
Ljubljana ti je puna ex-jugosa.Tako,da sam siguran za tog konobara,kad vec kazes da je licio na Bosanca,da je bio jedan izmedzu njih.Pravio se blesav.Mozda je primjetio,da si Bosnjo,a on bio vlah!!Ima i toga.I ja vise volim svoje,nego njihove.
Sledeci put,kad te ponese put preko Slo,javi,pa cu ja riskirati za "skupe"cevape iz Saraja!!! Obecavam,ako si zainteresiran. :ukusno:

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la momak » 18 jul 2018 19:11

Pardon,bio si na neboticniku,a ne gradu.
Moja greska.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 19 jul 2018 00:42

momak je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
momak je napisao/la:Zmaj,
sto se tice Ljubljane i cevapa.Te se jedu u restoranu Saraj!!!Drzi nas covjek.Restoran je opremljen vecinoma bas ono bosanski.Nije kao restorani Sarajevo84,Das is Valter ,...koji furaju bosanske cevape,a drze jih razni Makedonci,pravoslavci iz Bosne,....
U restoran Saraj jedes dosta druge tradicionalne bosanske hrane,koji razni Sarajevo84 nemaju!!!Jest da je za koji dinar skuplje,al je sigurno i kvalitetnija hrana,usluga,pa cak i muzika :D
I sto je najvaznije,kao sto sam rekao,drzi nas covjek.Radiju nasi nasmijani ljudi,.... :D :zastava:
Isao sam na vrh Neboticnika i tu pijo kafu. Kazem hocu kavu na nasem a konobari iza sanka odgovorili na slovenskom, ja nista nisam razumijo kazem im de English. :D Bas fin pogled na Ljubljanu i nije skupo a ocekivo sam da ce bit. Kad sam htjeo da platim pitam konobara odakle je na engleskom (izgledo je ko tipicni bosnjo), kaze on da je iz Austrije lol. Hajd dobro pitam ga gdje su dobri cevapi, pokazuje mi ovdje odmah ispod ima Sarajevo tu su najbolji. Spustili smo se dole i pronasli Sarajevo '84 al su bili malo preskupi cevapi za nas budjet pa smo odlucili da idemo do hostela, al smo na kraju ipak svratili do ovog albanca. Prvo sam ga pitao za Sopsku salatu jer ne volim jesti meso u takvim fast foodovima al je reko da nema. Prijatelj mi je vec dobio cevape pa sam ga pito dal je svinjetina, kaze nije pa sam i ja narucio. Ok cevapi al nista posebno a poslje smo oba morali jurit do wc-a haha.

Zasto onako malo ljudi u Ljubljani? Bili tu petak-subota a grad poluprazan. Jesu li svi otisli na more ili je vazda tako? Osjeti se da je Sarajevo metropola za Ljubljanu.

Ti se to zezas da je bila Ljubljana prazna!!?? :shock:
Kojeg to datuma si bio???
Jer je to prosto nemoguce!
Ljubljana je puna stranaca iz citavog svijeta.A pogotovo centar,posto vidim da si bio na gradu,Tromostovje ….

Ja sam od Ljublane oddaljen 50 km.I prije nego sto sam isao na dopust,a to je bilo 6.7 ob Ljublanici smo jedva jedva nasli mjesto za sjesti,da bi u kaficu pratili nogomet.
Ljubljana ti je puna ex-jugosa.Tako,da sam siguran za tog konobara,kad vec kazes da je licio na Bosanca,da je bio jedan izmedzu njih.Pravio se blesav.Mozda je primjetio,da si Bosnjo,a on bio vlah!!Ima i toga.I ja vise volim svoje,nego njihove.
Sledeci put,kad te ponese put preko Slo,javi,pa cu ja riskirati za "skupe"cevape iz Saraja!!! Obecavam,ako si zainteresiran. :ukusno:
Ma brate poluprazna Ljubljana, bas sam se iznenadio. Bio sam tu 7 i 8 jula (subota i nedjelja) pa sam ocekivo da ce bit pun grad.

Ovog ljeta sam posjetio masa glavnih gradova u Europi i Ljubljana me je najvise iznenadila. Sve je lijepo i cisto al slabo naroda a i malen gradic. Sarajevo izgleda ko metropola kad se poredi sa LJ a ustvari tu su negdje kad se gleda na broj populacije grada i metro regije.

Svugdje sam vidjao ex-jugose tokom putovanja. Npr. u Hoferu u Ljubljani sam na kasi vidio da se teta preziva Busuladzic. I na Neboticniku sam cuo vlaha koji prica na ekavicu. Na autobuskoj kad sam htjeo da kupim vodu ja sam na nasem rekao da hocu vodu a covjek na nasem odgovara kakvu zelim, hladnu ili vrucu, sa ili bez ukusa. Malo smo pricali, pita gdje putujem, odakle sam i tako, na kraju kaze da je iz Sanskog Mosta al da je davno dosao u Sloveniju. A za cevape, nije meni 6-7 eura ili koliko je vec bilo puno para al jbga mora se drzat do budjeta kad toliko putujes. ;) Al se nadam da cemo se kad tad aBd upoznati.
momak je napisao/la:Pardon,bio si na neboticniku,a ne gradu.
Moja greska.
Sta je grad? Hodao sam od gornjeg trga, pokraj rijeke gdje su svi oni kafici i restorani, od Tromostovje i Zmajskog mosta pa sve do autobuske i Tivoli parka. Bio sam i gore na dvoru, samo 1,5 EUR kosta zicara/uspinjaca za studenta a za Trebevicku traze 20 KM... Al dobro za ulaz u onaj toranj i muzeje gore na dvoru traze 10 EUR a to je meni bilo bezveze pa nisam to platio. Na dvoru je bilo dosta turista al nista krcato.

Izvinite za offtopic.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Jack » 09 aug 2018 06:00

Sta je MUCKALICA? :?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1620
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Gorcin » 09 aug 2018 08:44

Jack je napisao/la:Sta je MUCKALICA? :?
Teletina isjeckana na kockice, onako malo paprenije...idu još crvene paprike, patlidzan, paradajz, mrkva, luk, ljute papricice...to se malo przi, malo dinsta (povrce) pa onda krcka s teletinom.
Sluzi se obicno prilog pirinač i kajmak da malo ubije žestinu.
Nisam siguran ima li igdje sem Mostara.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Zmaj » 22 mar 2019 21:10

Ćevap nije ni brendirano, ni zaštićeno jelo, iako je Bosna i Hercegovina, između ostalog, prepoznatljiva po njemu. Za brendiranje najpoznatijeg bh. jela, nedostaje političke volje, a i procedure su komplikovane. U svrhu promocije ćevapa u Travniku je napravljena najveća porcija ovog jela.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cevapi:Sarajevski,Travnicki,Banjalucki.ostali

Post Postao/la Jack » 23 mar 2019 03:53



Meni jedino nije jasno kako oni znaju da ja za dorucak pojedem 2000 cevapa?
:)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite