☑ Pravila foruma i savjeti

Namjenska industrija BiH

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 18:45

Lovacki patroni - Sacmena municija

slika

Kapacit BSN masine iz Italije.

Capacità massima di produzione: 7500 pcs/h
Calibri disponibili: 12-16-20-24-28-32-410 e differenti altezze
....................
slika :Studyy:

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Logan » 10 mar 2019 19:33

Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 18:23
Logan je napisao/la: 10 mar 2019 18:03 Ne znam, previse mi je drame bilo da se radi samo o nesto malo drugacijoj vrsti 9mm municije koju vec prave desetljecima.
Kad smo vec kod toga ja i dalje mislim da postoji velika sansa da je PTG i dalje u ruskim rukama samo sto su prelili vlasnistvo u fiktivnu americku firmu. Prenos vlasnistva je naprasno dosao u momentu kada su amerikanci poceli rusima uvoditi sankcije zbog krima i kad su krenule price da ce ukinuti sav uvoz municije ruskih firmi. Prekonoci se prodaju "americkoj firmi" koja ne postoji nigdje na internetu.
I dan danas se prodaju pod Maxxtech robnom markom koja je u vlasnistvu ruske Tule.

Takodjer da budem savrseno iskren da mi zivot ovisi o pistolju, Pobjedinu municiju nebih koristio. Previse su im sarene recenzije kvalitete iako djeluje da su se u zadnje vrijeme nesto malo popravili u poredjenju sa katastrofalnom reputacijom koju su nekad imali. To sto ciljaju na najjeftiniji segment trzista do neke tacke i objasnjava kvalitet medjutim to tesko da ce im bas olaksati ulazak u vojno/policijski segment gdje su standardi kudikamo striktniji.

Vjerujem da se Igman nece zajebavati sa kvalitetom pistoljske municije.
One celicne cahure mislim da uopste nije ni proizvodila Pobjeda vec da su uvozili iz Uljanovska tj. samo su prepakovali municiju. Pratim ove Ruske medije i oni su govorili da im je otezano poslovanje od kako su im uveli sankcije. Vjerovatno da zaobidju sankcije koriste ovaj nacin poslovanja. Kome i kako oni prodaju 500 miliona komada kompletirane municije ? Ne prodaju nikome vec prodaju u podsklopovima.

Gledaj ovaj video iz vreca vade municiju i kao nesto mjere, nidje veze ovo na snimku nema veze sa proizvodnjom municije.



Dok na onom drugom video sto su ga skinuli sa youtuba, tu se vec radi o standardnoj proizvodnji
Plus cijena preuzimanja vecinskog paketa je bila 2.65m maraka. To je komicna cifra. Pa to je tek cca 2 godine knjigovodstvene dobiti firme koja je i sama po sebi frizirana da se smanji porez na dobit, znaci u realnosti i znatno manje.
U tom su momentu imali preko 140 radnika. Hajde ti uzmi 2.65m maraka pa sad otidji i kupi firmu sa 140 zaposlenih, vec ugovorenim poslovima i trzistem, zemljom, halama, masinama u bilo kojoj bransi kamoli vojnoj.
Smrdi do neba. Na jednom forumu sam anonimni navod procitao da je lafo KM Trade uskocio i nasao investitora kad su rusi odlucili povuci ali sve skupa to mi je suhveli do zla boga.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 19:42

Ne interesuje me ta prica. Bitno je da su masine kupljene i da se planiraju prosiriti postojeci kapaciteti. Rusi, Amerikanci, Kinezi...Bitno je da se povecavaju vojno-industrijski kapaciteti. Ostala prica mi nije zanimljiva...I naravno da su radnicima plate redovne...Da se radi normalnim tempom i tako to...
....................
slika :Studyy:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 10 mar 2019 19:48

Poznajem jednu djevojku iz Gorazda. Ona poznaje osobu koja joj blizi rod i radi u Pobjedi. Inzenjer i ima platu 2000KM.
To je kao da imas 3000+ u Sarajevu jer je u GZ sve jeftinije. Od stambenih objekata pa nadalje.

Ne znam kako je sa ovim obicnim radnicima ali eto rekao bih da su plate solidne za ove visokoobrazovane
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 19:51

Drina je napisao/la: 10 mar 2019 19:48 Poznajem jednu djevojku iz Gorazda. Onda poznaje osobu koja joj blizi rod i radi u Pobjedi. Inzenjer i ima platu 2000KM.
To je kao da imas 3000+ u Sarajevu jer je u GZ sve jeftinije. Od stambenih objekata pa nadalje.

Ne znam kako je sa ovim obicnim radnicima ali eto rekao bih da su plate solidne za ove visokoobrazovane
Imam i ja tamo neke raje...Ove sto ih ja znam pored formalnog/stalnog posla, svi imaju baste, siju krompir, blitvu, paradajz....Griju se na drva ili na cumur...Sve im je jeftinije nego u vecim gradovima...Sta imaju da plate struju, telefon, internet, vodu...
....................
slika :Studyy:

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Logan » 10 mar 2019 20:11

Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 19:42 Ne interesuje me ta prica. Bitno je da su masine kupljene i da se planiraju prosiriti postojeci kapaciteti. Rusi, Amerikanci, Kinezi...Bitno je da se povecavaju vojno-industrijski kapaciteti. Ostala prica mi nije zanimljiva...I naravno da su radnicima plate redovne...Da se radi normalnim tempom i tako to...
Mozda bi te i trebala malo interesovati. Sabotaza kriticne infrastrukture i pogona je sastavni dio Ruske strategije u bilo kakvom okrsaju od jos od Dzerzhinskija i Cheke. Najzlocudniji segment KGBa, 13. odjeljenje koje je rekonstrukcijom 69. postalo 5. odjeljenje koje je pored "mokrih dijela" najveci fokus stavljalo na sabotazu je cak i za KGBove standarde bilo svijet za sebe sa dodatnim nivoom zastite za svoje operativce. Oni su smatrali lutrijom naci saradnika u pogonima vojne industrije a o vlasnickom udjelu, kamoli vecinskom, nisu mogli sanjati ni u najmokrijim snovima. Nepostoji ni teoretksa sansa da danasnji ruski obavjestajni aparat ne koristi istu doktrinu.
Dati im vlasnistvo u pogonu vojne industrije i to kroz taj jedan pogon (PTG) dati im direktan pristup Pobjedinoj industrijskoj zoni pa stim i djelimicno Ginexu i Rudet-u plus alatnici je mogla samo budaletina prve klase.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 20:26

Ja do sad znam da su iskljucivo Englezi unistavali proizvode nase vojne industrije. Kao sto je npr. onaj slucaj u Bratstvu u novom Travniku. Ili npr. kad je Igman izvozio municiju u Saudijsku Arabiju. Za Ruse nisam nista cuo, a za ove zapadne prijatelje jesam.

Stopirase isporuku tenkovske municije iz Pretisa u Ukrajinu...Kako ona firma iz Zenice dobi na tenderu da gradi pogone za termicku obradu u Rusiji ? Na lijepe oci ? Mislim da nije...
....................
slika :Studyy:

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Logan » 10 mar 2019 20:31

Kolega znas i sam da "whataboutism" nije argument i da jedno drugo ne iskljucuje.

A izvoz municje i oruzja u Ukrajinu i Gruziju? Rusi ili Englezi?

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 20:53

Logan je napisao/la: 10 mar 2019 20:31 Kolega znas i sam da "whataboutism" nije argument i da jedno drugo ne iskljucuje.

A izvoz municje i oruzja u Ukrajinu i Gruziju? Rusi ili Englezi?
Pa idi placi, dreci, kumi, moli ja ti ne mogu pomoci...Na pogresna vrata kucas. Kad njima u Pobjedi ne smeta, sto bi meni nesto smetalo.
Hocemo da proizvodimo rakete za RPG....Od koga cemo uzeti dokumentaciju da necemo od Amerikanaca ? Bujrum ako moze, sto da ne... Je li ?

Strasni Rusi, a nekako nas uvijek natrpaju ovi iz Engleske ili Francuske...

Vidite kakve prijatelje imamo u Engleskoj

Unisteni Orkani i Ognjevi iz BNT-a
slika

slika

slika

slika

Sta njih u Engleskoj bol k. kome mi izvozimo naouzanje i municiju.

Velika Britanija nije upozorila BiH na sumnjivi dogovor za prodaju metaka

Napravili su i video klip i narucili lazno istrazivanje



http://detektor.ba/velika-britanija-nij ... ju-metaka/

Ko je BIRN ? Ko njih finansira ? Ko su oni ? Da li su oni necija ispostava ovdje u BiH i na Balkanu ? Naravno da jesu !
....................
slika :Studyy:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Zmaj » 10 mar 2019 21:51

Zvanično je puštena u rad nova linija za proizvodnju čahura i linija za proizvodnju zrna u preduzeću Igman Konjic, koje do kraja godine planira zaposliti još 100 ljudi. Ova fabrika namjenske industrije jedna je od rijetkih firmi u većinskom vladinom vlasništvu koja godinama pozitivno posluje.
Kaze Fadil nece ni ove godine vlada Federacije uzimati novac od kompanija u NI.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 21:57

Jos nisu nista objavili za onu firmu iz Amerike sto treba da izgradi neke pogone u BiH. Nesto oko raketa i/ili bespilotnih letjelica.
....................
slika :Studyy:

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Logan » 10 mar 2019 22:48

Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:53 Vidite kakve prijatelje imamo u Engleskoj
Nisu registrovali nekompletirane Orkane iz BNTa i dusmani jedva docekali. A sto ih nisu registrovali? Ljeni i glupi. Kako nisu dirali 4 kompletirana? Nisu jer nisu mogli. I jeli iko odgovarao zbog tog propusta koji nas je kostao par desetina miliona maraka? Jeste malo sutra.
Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:53 Pa idi placi, dreci, kumi, moli ja ti ne mogu pomoci...
Evo samo da izcitam Zenevsku konvenciju ...

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Meteor » 10 mar 2019 22:51

Logan je napisao/la: 10 mar 2019 22:48
Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:53 Vidite kakve prijatelje imamo u Engleskoj
Nisu registrovali nekompletirane Orkane iz BNTa i dusmani jedva docekali. A sto ih nisu registrovali? Ljeni i glupi. Kako nisu dirali 4 kompletirana? Nisu jer nisu mogli. I jeli iko odgovarao zbog tog propusta koji nas je kostao par desetina miliona maraka? Jeste malo sutra.
Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:53 Pa idi placi, dreci, kumi, moli ja ti ne mogu pomoci...
Evo samo da izcitam Zenevsku konvenciju ...
Jebiga bitno je poceti od necega pa makar to bilo prirucnik za prvu pomoc, zenevska konvencija, sutra Ako bog da prirucnik za karabin, lovacku pusku, pistolj itd...
....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Zeleni-Fes » 11 mar 2019 09:37

Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:26 Ja do sad znam da su iskljucivo Englezi unistavali proizvode nase vojne industrije. Kao sto je npr. onaj slucaj u Bratstvu u novom Travniku. Ili npr. kad je Igman izvozio municiju u Saudijsku Arabiju. Za Ruse nisam nista cuo, a za ove zapadne prijatelje jesam.

Stopirase isporuku tenkovske municije iz Pretisa u Ukrajinu...Kako ona firma iz Zenice dobi na tenderu da gradi pogone za termicku obradu u Rusiji ? Na lijepe oci ? Mislim da nije...
Nema tebi ko sta stopirati. Normalno ako ne izvozis nekim frakcijama koje su pod embargom. Napravis ugovor sa Saudijskom Arabijom, Malezijom ili bilo kojom drzavom koja nije pod embargom. Sad Engleska ili Amerika mogu napraviti pritisak da se ne izvozi nekim njihovim protivnicima, ali onda oni nesto trebaju da daju zauzvrat. Ili da kupe te kolicine od nas ili da doniraju oruzje i opremu Ili neki beskamatni kredit za tu firmu. Samo kod nas ti je cim je neko nesposoban ili ne ide posao, najlakse je reci nedaju nam Englezi i Amerikanci. Nasa posla. :roll:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Zeleni-Fes » 11 mar 2019 09:47

Bio sam juce na IWA sajmu. To je sto se tice licno naoruzanja i opreme glavni sajam u Evropi. 9 hala, sa firmam iz cijelov svijeta. Kao i obicno obisao sam Bosanske firme kao i one preko Drine. Pobjeda je imala veliki stand, impresivno. Bili su veci od PP i CZ.


Evo i nekoliko slika.

slika


slika

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 11 mar 2019 10:01

Zeleni-Fes je napisao/la: 11 mar 2019 09:47 Bio sam juce na IWA sajmu. To je sto se tice licno naoruzanja i opreme glavni sajam u Evropi. 9 hala, sa firmam iz cijelov svijeta. Kao i obicno obisao sam Bosanske firme kao i one preko Drine. Pobjeda je imala veliki stand, impresivno. Bili su veci od PP i CZ.


Evo i nekoliko slika.

slika


slika
Jel to samo do mene pa ne vidim slike ?
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la abu seid » 11 mar 2019 10:29

Mehmed beg Catic je napisao/la: 11 mar 2019 10:01 Jel to samo do mene pa ne vidim slike ?
Nije do tebe, ne vide se.

Avatar
PLBiH YT
Član
Postovi: 53
Pridružen/a: 22 jan 2017 12:35

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la PLBiH YT » 11 mar 2019 11:25

Zeleni-Fes je napisao/la: 11 mar 2019 09:47 Bio sam juce na IWA sajmu. To je sto se tice licno naoruzanja i opreme glavni sajam u Evropi. 9 hala, sa firmam iz cijelov svijeta. Kao i obicno obisao sam Bosanske firme kao i one preko Drine. Pobjeda je imala veliki stand, impresivno. Bili su veci od PP i CZ.


Evo i nekoliko slika.

slika


slika
slika
slika

hvala za slike
Download ratne-patriotske pjesme RBiH
https://drive.google.com/drive/folders/ ... Ed2di1kdUE
:rat:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 11 mar 2019 12:11

Zeleni-Fes je napisao/la: 11 mar 2019 09:37
Meteor je napisao/la: 10 mar 2019 20:26 Ja do sad znam da su iskljucivo Englezi unistavali proizvode nase vojne industrije. Kao sto je npr. onaj slucaj u Bratstvu u novom Travniku. Ili npr. kad je Igman izvozio municiju u Saudijsku Arabiju. Za Ruse nisam nista cuo, a za ove zapadne prijatelje jesam.

Stopirase isporuku tenkovske municije iz Pretisa u Ukrajinu...Kako ona firma iz Zenice dobi na tenderu da gradi pogone za termicku obradu u Rusiji ? Na lijepe oci ? Mislim da nije...
Nema tebi ko sta stopirati. Normalno ako ne izvozis nekim frakcijama koje su pod embargom. Napravis ugovor sa Saudijskom Arabijom, Malezijom ili bilo kojom drzavom koja nije pod embargom. Sad Engleska ili Amerika mogu napraviti pritisak da se ne izvozi nekim njihovim protivnicima, ali onda oni nesto trebaju da daju zauzvrat. Ili da kupe te kolicine od nas ili da doniraju oruzje i opremu Ili neki beskamatni kredit za tu firmu. Samo kod nas ti je cim je neko nesposoban ili ne ide posao, najlakse je reci nedaju nam Englezi i Amerikanci. Nasa posla. :roll:
SAD su te koje diktiraju u vezi prodaje.
Tako je Francuska otkazala prodaju 2 ratna broda Rusiji. Izgradnja ta dva broda je znacilo 5 miliona radnih sati za francusku vojnu industriju. Ili 4 godine rada za 1000 radnika.

Nakon ukrajinske krize I sankcija I pod pritiskom SAD, Francuzi su otkazali prodaju, vratili Rusiji 950 miliona €, isplatili im 56.7 miliona za dogovorenu obuku ruskih mornara, morali im dati 150.000 stranica instrukcija jer je bio dogovoren transfer tehnologija tako da Rusi sada mogu praviti iste brodove. Bar imaju dokumentaciju. A I iskreno ni rusi nisu duduci I iskorist ce to. Imaju sposobne ljude.

Na kraju su uvalili te brodove Egiptu (platila Saudijska Arabija)

I tu se radi o Francuskoj, jednoj od najjacih drzava. Ali su popustili pod SAD pritiskom. A zamisli kako bi mi tek prosli da idemo prodavati bez aminovanja iz SAD. Mada ruku na srce ovo sto mi prodajemo je kikiriki. Meci, granate I slicno je potpuno nebitno na globalnom planu. To je nebitno za globalne igrace. Ne ugrozavamo nikoga s tim.
.

Na drugoj strani imamo Rusiju i Kinu koje su velesile i ne mare puno za SAD. No vecina drugih je pod SAD kupolom
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 11 mar 2019 12:27

Sto se tice Usk kantona,tj Krajine i ove nove fabrike koja bi se premjestila ili iz Konjica ili iz Gorazda.Valjda Konjica.Usk kanton s bilo kakvom fabrikom,posebno gdje se pravi municija je nocna mora za cetnike.Jer Usk kanton ima najvise tenkova,topova i drugih od svih ostalih kantona Federacije.Samo ljudi imaju problem s municijom.Ako bi se to ostvarilo,daleko bi gore cetnici zavrsili prema Usk kantonu sada,nego prije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite