☑ Pravila foruma i savjeti

Oružane i policijske snage BiH

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 19:50

Zmaj je napisao/la: 03 mar 2019 19:47Mup federacije?
Jeste, ali mislim da jos ima pripadnika drugih mupova.
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 19:52

Sarajevska policija ima nova vozila vrijedna tri miliona maraka

slika

slika

slika

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 19:54

Policija u ZDK dobila deset novih Mazdi vrijednosti 337.000 KM

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 19:58

Sarajevska policija dobila 90 novih automobila, investicija vrijedna 3 miliona KM

slika

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 20:02

Direkcija za koordinaciju policijskih tijela BiH dobila novi Operativni centar

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 03 mar 2019 20:05

MUP BPK

slika

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Zmaj » 04 mar 2019 19:51

SLUČAJEVI X: SPECIJAL O EDINU GAČIĆU
Dobra emisija.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Logan » 04 mar 2019 21:02

BosanacGorstak je napisao/la: 03 mar 2019 23:28 Ko je zapravo Amer Smailbegović koji je clan fondacije?
Amer Smailbegović, naučnik koji živi u SAD-u
Jedan od najpoznatijih naučnika u Nevadi je Zeničanin, Amer Smailbegović. Radi se o doktoru geofizičkih nauka u korporaciji SpecTIR u Nevadi (SAD), koji je prije nekoliko godina napravio plan o uređaju za bušenje koji funkcioniše u bestežinskom stanju i koji se može kontrolisati s udaljenosti iz svemirskog broda ili sa Zemlje. Smailbegović je, inače, rođen prije 46 godina u Zenici, a do sada je radio na brojnim naučnim projektima širom SAD-a.

Podsjećanja radi, ovaj bosanski geofizičar je proteklih godina bio jedan od najpozvanijih stručnjaka u Americi u oblasti geofizike. Stručnjak iz satelitskog skeniranja i istraživanja oblasti, od terititorija zahvaćenim vremenskim nepogodama i prirodnim katastrofama, do rudama bogatim regijama, formirao je prije nekoliko godina vlastitu kompaniju "Tera Element" LTD u američkoj državi Nevada.
Jos malo o Ameru..
https://www.bhdani.ba/portal/arhiva-67- ... /t163a.htm

Upoznao sam Amera prije 15ak godina na nekom skupu/predavanju ne sjecam se vise. To je bilo nesto iza eksplozije svemirskog shuttla Kolumbija, i firma za koji je radio je dobila posao da traze komade shuttla specijalistickom opremom iz aviona. Neke nase novine su pisale o njemu pa sam mu prisao i popricao sa njim kad sam ga prepoznao. Ne sjecam se kako ali je on imao i neku poveznicu sa RV ARBiH pa sam ga pitao o statusu 5 Mi-24 Hind jurisnih helikoptera koje smo kupili pred kraj rata i koji su stajali u Turskoj cekali na transport kad se mir potpisao. Tad mi je rekao da nema nista od toga. Tako i bi. Pojeo ih SDA-balijski mrak...
Zadnja izmjena: Logan, dana/u 05 mar 2019 01:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Zmaj » 06 mar 2019 10:39

U Oružane snage BiH u 2018. primljeno 595 vojnika i 126 oficira i podoficira

slika

Oružane snage Bosne i Hercegovine su 2018. godinu zabilježile kao najuspješniju godinu kada je riječ o obuci od samog osnivanja vojske naše zemlje, kazali su zvaničnici OSBiH na današnjoj godišnjoj konferenciji u Domu OSBiH u Sarajevu.

Na današnjoj konferenciji govorilo se o rezultatima i postignućima OSBiH u 2018. godini te izazovima i očekivanjima u 2019. godini.

Zamjenik ministrice odbrane BiH Sead Jusić kazao je kako je obuka u miru najznačajnija i osnovna funkcija oružanih snaga.

"OSBiH su zasigurno vojska koja s najmanje resursa postiže izvanredne rezultate. Teško da je neka zemlja u okruženju imala i ima stepen obučenosti kao naši vojnici. Oni su osposobljeni, po automatizmu, za jedno kvalitetno i profesionalno reagovanje, onako kako od njih zahtijevaju misije, bilo da je riječ o borbenim ili nekim drugim operacijama. Kada nastanu neke vanredne okolnosti, naši pripadnici ne pitaju ni šta ćemo, ni kako ćemo. O našim pripadnicima govori se sa najvećim pijetetom obučenosti i osposobljenosti", kazao je Jusić.

Prema riječima načelnika Zajedničkog štaba OSBiH generalpukovnika Senada Mašovića, plan obuke Oružanih snaga BiH u potpunosti je realizovan za 2018. godinu. Rezultati obuke i efekti koji su postignuti kroz obuku, kaže Mašović, jasno govore da je prošla godina bila najuspješnija od formiranja OSBiH, kada je riječ o obuci.

"U prilog svemu ovome govore jasni pokazatelji. Jedan od najbitnijih efekata unapređenje kapaciteta i sposobnosti, ali i interoperabilnosti OSBiH je učešće na međunarodnim vježbama. U 2018. godini Oružane snage BiH su učestvovale na deset međunarodnih vježbi sa više od 180 pripadnika. Uporedo s tim su intenzivno radile na realizaciji obuke u BiH. Realizovali smo tri vježbe bataljonskog nivoa na kojima je učestvovalo više od 1.700 pripadnika OSBiH iz cijele države. Ponosni smo i na činjenicu da smo dobili 11 deklarisanih jedinica za ocjenjivanje operativnih sposobnosti po NATO OCC E&F konceptu. Ovo samo po sebi govori da je 11 jedinica OSBiH po svom kapacitetu, sposobnostima i nivou obučenosti u potpunosti na nivou onoga što NATO očekuje i što podrazumijeva NATO koncept operativnih sposobnosti", istakao je Mašović.


Pripadnici OSBiH i prošle godine su prošli razne edukacije, seminare i dodatne obuke, kako unutar BiH tako i u inozemstvu. Na 95 različitih aktivnosti van BiH učestvovalo je 208 pripadnika OSBiH, dok je na raznim edukacijama u centrima za obuku OSBiH učestvovalo 1.040 pripadnika OSBiH na više od 30 različitih događaja.

U 2018. godini osam pripadnika OSBiH se edukovalo na strateškom nivou edukacije, 21 pripadnik na različitim komandno-štabnim nivoima edukacije, na vojnim akademijama širom svijeta 184 pripadnika OSBiH, dok se deset pripadnika edukovalo za potrebe razvoja podoficirskog kora.

U centrima za obuku OSBiH tokom 2018. godine stvorili su se uslovi za primanje 595 vojnika, 61 podoficira i 65 oficira.

"Iako smo se suočavali s nizom problema finansijske prirode, adekvatnog stepena realizacije plana nabavki za potrebe OSBiH, mi smo kroz entuzijazam i profesionalan pristup došli do toga da je 2018. najbolja kada je riječ o obuci OSBiH. Očekujemo od nadležnih institucija bolji budžet koji podrazumijeva razumijevanje potreba OSBiH, a koji imaju direktnu implikaciju na implementaciju plana modernizacije, razvoj boljih kapaciteta za obuku i boljih uslova za život i rad pripadnika OSBiH", dodao je Mašović.

Nakon današnje konferencije očekuje se definiranje prioriteta za jedinice Oružanih snaga BiH za ovu godinu.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-oruza ... /190305066
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 06 mar 2019 16:18

U Mostaru je policija bas jucer imala jednu odlicnu vjezbu svoje sposobnosti da se suprostavi naoruzanom napadu.

Samo BiH.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Drina » 06 mar 2019 18:15

Logan je napisao/la: 04 mar 2019 21:02 Ne sjecam se kako ali je on imao i neku poveznicu sa RV ARBiH pa sam ga pitao o statusu 5 Mi-24 Hind jurisnih helikoptera koje smo kupili pred kraj rata i koji su stajali u Turskoj cekali na transport kad se mir potpisao. Tad mi je rekao da nema nista od toga. Tako i bi. Pojeo ih SDA-balijski mrak...
Imas li ti neki konkretan podatak ili sluzbeni dokumenat u vezi svega toga ili cemo pricati kao na klitoris pricaonici?
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Zmaj » 06 mar 2019 18:29

SARAJEVO, 5. marta (FENA) - Od formiranja Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, protekla godina bila je najuspješnija kada je u pitanju sektor obučavanja, istaknuto je danas na Godišnjoj konferenciji o obuci Oružanih snaga BiH na kojoj su sumirani rezultati u prošloj godini.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Logan
Član
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 dec 2012 05:57

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Logan » 06 mar 2019 19:56

Drina je napisao/la: 06 mar 2019 18:15
Logan je napisao/la: 04 mar 2019 21:02 Ne sjecam se kako ali je on imao i neku poveznicu sa RV ARBiH pa sam ga pitao o statusu 5 Mi-24 Hind jurisnih helikoptera koje smo kupili pred kraj rata i koji su stajali u Turskoj cekali na transport kad se mir potpisao. Tad mi je rekao da nema nista od toga. Tako i bi. Pojeo ih SDA-balijski mrak...
Imas li ti neki konkretan podatak ili sluzbeni dokumenat u vezi svega toga ili cemo pricati kao na klitoris pricaonici?
Kako ti zamisljas sluzbeni podatak za ovakvu situaciju? Priznanje kriminala i korupcije u triplikatu sluzbeno ovjereno kod sudski priznatog notara?

Postojanje 5 Mi-24 jurisnih helikoptera koji su kupljeni za ARBiH i nalaze se u Turskoj je sluzbeno potvrdjeno do sada vise puta i od strane Ministarstva Odbrane i Parlamenta i raznoraznih sluzbenika i politicara.
24 godine kasnije Bosnjaci i dalje imaju 0 jurisnih helikoptera. 22 od tih 24 godine je SDA bila vlast.
Da ne spominjem vec placene helikoptere za Republicki MUP koji su se zadesili u Sloveniji tokom pocetka rata koje su nam ukrali i koje vlast nikad nije problematizirala a koji su doduse samo kap u moru BiH imovine u bivsim republikama ciji povratak SDA nikad nije problematizovala jer su pojedinci placeni ispod stola da ne talasaju oko toga i papire davno prebacili, dok je u isto vrijeme drugim republikama imovina ekspresno vracena naravno jer su pojedincki iz SDA isto tako podmazani da to proguraju bez talasanja. Ukradene masine iz Pretisa koje su prebacene u Krusik Njemacka nije zelila servisirati niti cetnicima prodati rezervne dijelove dok ne dokazu porjeklo. Naravno preko noci se papir iz Sarajeva nacrtao tamo a par SDA pulena je hajrovao novi Audi.

Hoce li u ovoj zemlji iko ikad preuzeti odgovornost za bilo sta ili treba da se lazemo i sa anonimnim strancima pa internet forumima?

Avatar
BosniaFirst
Član
Postovi: 283
Pridružen/a: 29 maj 2018 00:49

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la BosniaFirst » 06 mar 2019 23:32

Logan je napisao/la: 06 mar 2019 19:56
Drina je napisao/la: 06 mar 2019 18:15
Logan je napisao/la: 04 mar 2019 21:02 Ne sjecam se kako ali je on imao i neku poveznicu sa RV ARBiH pa sam ga pitao o statusu 5 Mi-24 Hind jurisnih helikoptera koje smo kupili pred kraj rata i koji su stajali u Turskoj cekali na transport kad se mir potpisao. Tad mi je rekao da nema nista od toga. Tako i bi. Pojeo ih SDA-balijski mrak...
Imas li ti neki konkretan podatak ili sluzbeni dokumenat u vezi svega toga ili cemo pricati kao na klitoris pricaonici?
Kako ti zamisljas sluzbeni podatak za ovakvu situaciju? Priznanje kriminala i korupcije u triplikatu sluzbeno ovjereno kod sudski priznatog notara?

Postojanje 5 Mi-24 jurisnih helikoptera koji su kupljeni za ARBiH i nalaze se u Turskoj je sluzbeno potvrdjeno do sada vise puta i od strane Ministarstva Odbrane i Parlamenta i raznoraznih sluzbenika i politicara.
24 godine kasnije Bosnjaci i dalje imaju 0 jurisnih helikoptera. 22 od tih 24 godine je SDA bila vlast.
Da ne spominjem vec placene helikoptere za Republicki MUP koji su se zadesili u Sloveniji tokom pocetka rata koje su nam ukrali i koje vlast nikad nije problematizirala a koji su doduse samo kap u moru BiH imovine u bivsim republikama ciji povratak SDA nikad nije problematizovala jer su pojedinci placeni ispod stola da ne talasaju oko toga i papire davno prebacili, dok je u isto vrijeme drugim republikama imovina ekspresno vracena naravno jer su pojedincki iz SDA isto tako podmazani da to proguraju bez talasanja. Ukradene masine iz Pretisa koje su prebacene u Krusik Njemacka nije zelila servisirati niti cetnicima prodati rezervne dijelove dok ne dokazu porjeklo. Naravno preko noci se papir iz Sarajeva nacrtao tamo a par SDA pulena je hajrovao novi Audi.

Hoce li u ovoj zemlji iko ikad preuzeti odgovornost za bilo sta ili treba da se lazemo i sa anonimnim strancima pa internet forumima?
Nažalost si upravu.
Tih 5 Mi-24 u Turskoj su kupljeni za simboličnu količinu novca od Pakistana za vrijeme rata, međutim naše vođe iz SDA su zaboravili srediti papirologiju oko tih helikoptera, tako da im se ne zna porijeklo, tako da se ne mogu proslijediti BiH i vjerovatno će ostati da hrđaju u tom turskom hangaru.
Ista priča je bila i sa nekoliko komada M-87 Orkana, koje su Britanski SFOR-ci uništili prije 20-tak godina, jer je nadležnom SDA uhljebu bilo mrsko srediti papire, isto kao što im je i mrsko potražiti našu imovinu u drugim državama SRFJ, isto kao što im je mrsko napraviti tužbu protiv Crne Gore da nam vrate Sutorinu(na koju imamo pravo, ali koju su svi zaboravili kada su potpisivali priznanje RBiH u AVNOJ-evskim i granicama Berlinskog kongresa, uključujući i naše političare).

I neko kaže onda da treba glasati za SDA, jer su kao jedino oni u mogućnosti da nas spase. Ionako nam pamet nikad nije bila jača strana.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Drina » 07 mar 2019 11:16

Logan je napisao/la: 06 mar 2019 19:56
Drina je napisao/la: 06 mar 2019 18:15
Logan je napisao/la: 04 mar 2019 21:02 Ne sjecam se kako ali je on imao i neku poveznicu sa RV ARBiH pa sam ga pitao o statusu 5 Mi-24 Hind jurisnih helikoptera koje smo kupili pred kraj rata i koji su stajali u Turskoj cekali na transport kad se mir potpisao. Tad mi je rekao da nema nista od toga. Tako i bi. Pojeo ih SDA-balijski mrak...
Imas li ti neki konkretan podatak ili sluzbeni dokumenat u vezi svega toga ili cemo pricati kao na klitoris pricaonici?
Kako ti zamisljas sluzbeni podatak za ovakvu situaciju? Priznanje kriminala i korupcije u triplikatu sluzbeno ovjereno kod sudski priznatog notara?

Postojanje 5 Mi-24 jurisnih helikoptera koji su kupljeni za ARBiH i nalaze se u Turskoj je sluzbeno potvrdjeno do sada vise puta i od strane Ministarstva Odbrane i Parlamenta i raznoraznih sluzbenika i politicara.
24 godine kasnije Bosnjaci i dalje imaju 0 jurisnih helikoptera. 22 od tih 24 godine je SDA bila vlast.
Da ne spominjem vec placene helikoptere za Republicki MUP koji su se zadesili u Sloveniji tokom pocetka rata koje su nam ukrali i koje vlast nikad nije problematizirala a koji su doduse samo kap u moru BiH imovine u bivsim republikama ciji povratak SDA nikad nije problematizovala jer su pojedinci placeni ispod stola da ne talasaju oko toga i papire davno prebacili, dok je u isto vrijeme drugim republikama imovina ekspresno vracena naravno jer su pojedincki iz SDA isto tako podmazani da to proguraju bez talasanja. Ukradene masine iz Pretisa koje su prebacene u Krusik Njemacka nije zelila servisirati niti cetnicima prodati rezervne dijelove dok ne dokazu porjeklo. Naravno preko noci se papir iz Sarajeva nacrtao tamo a par SDA pulena je hajrovao novi Audi.

Hoce li u ovoj zemlji iko ikad preuzeti odgovornost za bilo sta ili treba da se lazemo i sa anonimnim strancima pa internet forumima?
Pa mislio sam da si upoznat sa necim ili da ili da imas konkretna imena dokumente, jasne razloge zasto i kako. Ali ocito nista
Citao sam ja o tome u novinama davnih dana. Tako da to sto pises nije nista novo ali ne svida mi se nacin jer je stil prenesen sa klitorisa a to svakako nije za pohvalu. To je samo spam I trolanje.

Ti helikopteri sve i da su bili preneseni u BIH ne bi bili bosnjacki helikopteri. Mozda bi bili smjesteni u Banja Luci. To ne znas.
Upitaj se zasto vlasi najvise traze I ispituju za njih. Upitaj se je li nama u interesu da stavimo sve u “zajednicku kasu”. Shvatas li sta ti zelim reci? Ko je mogao garantirati da ce se odrzati mir svo ovo vrijeme, kako ce se vrsiti raspodjela. Mozda su ostavljeni tamo da u slucaju potrebe budu dobaceni iskljucivo nama a ne da budu taoci u Banja Luci npr. Zasto mislis da svaka susa mora znati svaki detalj?

Isto vazi I za pricu o presi I nekavim AUDI i slicno. Ako imas datume, fakte, imena onda to napisi. Svi mi znamo da su vlasi izvukli masine I sve sto se moglo iz Vogosce I Hadzica i gdje god su mogli. Nije to nista novo. Zaista vjerujes u ovo da je tesko nabaviti dijelove za prese ili bilo koju masinu? Jesi li ti ozbiljan kada pises ovo
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 07 mar 2019 12:45

Drina je napisao/la: 07 mar 2019 11:16 Isto vazi I za pricu o presi I nekavim AUDI i slicno. Ako imas datume, fakte, imena onda to napisi. Svi mi znamo da su vlasi izvukli masine I sve sto se moglo iz Vogosce I Hadzica i gdje god su mogli. Nije to nista novo. Zaista vjerujes u ovo da je tesko nabaviti dijelove za prese ili bilo koju masinu? Jesi li ti ozbiljan kada pises ovo
Proizvodjaci uglavom traze serijski broj masine / prese pa tek poslije isporucuju rezervne dijelove. Ako nema serijskog broja nema ni rezervnog dijela. Hop tamo kad se upise serijski broj masine moze se vidjeti ko je kupac/vlasnik, koja je godina proizvodnje, isporuke itd...

Prije rata radnici i inzinjeri iz Pretisa radili su reverse inzinjering nekih masina. Znam da je Metalurski Kombinat iz Zenice ucestvovao u analizi materijala. Mislim da negdje imam dokument da su cak osvojili proizvodnju legura koje se koriste u proizvodnji podsklopova za neke masine.
....................
slika :Studyy:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Zmaj » 08 mar 2019 18:57

Poništen tender Ministarstva odbrane za kupovinu 199 službenih vozila vrijedan 17 miliona

http://auta.detektor.ba/tender/nabavka- ... 3-1-123-18
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Drina » 09 mar 2019 20:16

Meteor je napisao/la: 07 mar 2019 12:45
Drina je napisao/la: 07 mar 2019 11:16 Isto vazi I za pricu o presi I nekavim AUDI i slicno. Ako imas datume, fakte, imena onda to napisi. Svi mi znamo da su vlasi izvukli masine I sve sto se moglo iz Vogosce I Hadzica i gdje god su mogli. Nije to nista novo. Zaista vjerujes u ovo da je tesko nabaviti dijelove za prese ili bilo koju masinu? Jesi li ti ozbiljan kada pises ovo
Proizvodjaci uglavom traze serijski broj masine / prese pa tek poslije isporucuju rezervne dijelove. Ako nema serijskog broja nema ni rezervnog dijela. Hop tamo kad se upise serijski broj masine moze se vidjeti ko je kupac/vlasnik, koja je godina proizvodnje, isporuke itd...
To je tacno jer postoje EU regulative i neophodne su licence za izvoz van EU ako se oprema koristi u vojne srvhe. Plus sto ima SAD kao glavni sudija ali uvjek se moze naci nacin da nabavis rezervni dio. Danas to nije tesko.

I firma za kojju radim se susrece sa tim. Ponekad dok mi sve provjerimo i navavimo sve dokumente, javi se kupac i kaze "snas'o sam se".
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Meteor » 09 mar 2019 23:29

BOV u Tehnickom remontnom zavodu Hadzici

slika
....................
slika :Studyy:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Drina » 10 mar 2019 11:16

Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite