☑ Pravila foruma i savjeti

Irak i Sirija

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 01 sep 2018 10:22

Nisi odgovorio.

Kojoj vojski bi se ti prikljucio?

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Zmaj » 01 sep 2018 10:36

bilbo je napisao/la:Nisi odgovorio.

Kojoj vojski bi se ti prikljucio?
Kojoj bi ti prikljucio bilbo? :D
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 01 sep 2018 10:41

:vojnik3:

U vjeri nema prisile, ne mogu nikoga natjerati da se okrene Allahu i zavoli Ga, da radi sve ono sa cim je On zadovoljan i kloni se onoga sa cim On nije zadovoljan... ali, mogu polomiti prste onome ko se usudi belaj napraviti u mojoj Bosni.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 01 sep 2018 11:12

bilbo je napisao/la:Nisi odgovorio.

Kojoj vojski bi se ti prikljucio?
Zar nisi mogao zaključiti iz mog odogovra !?

Kako sam rekao Musliman vjeruje u Allaha dž.š. a ne u neku vojsku, ali istinski Musliman slijedi vojsku koja upućuje na Allahov put i koja brani šerijat.

Shvaćaš li posljedice ne korištenja šerijata u BiH ?

- Korupcija, smanjen natalitet kod Bošnjaka, nizak moral, blud, dostupnost harama tipa alkohol,kocka, i ostalih stvari koje su po Islamu zabranjene.

Država nam je u jako lošem stanju, a mnogi takvi kao ti označavaju prave Muslimane "vehabijama" jer nose bradu poput Muhammeda a.s., i kratke hlače, dok neprijatelji Bosne i Bošnjaka nam se smiju, jer dosta Bošnjaka neam ponosa, i sagnute glave idu samo da sačuvaju svoje bijedne živote.

Sumnjam da ti išta možeš, idi "lomi prste" dodiku, vučiću i kolindi ako imaš kakvu sposobnost, ali čisto sumnjam.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 01 sep 2018 11:38

Mogao sam zakljuciti, samo sam htio da se jasno ocitujes.

Razmisli malo, sa takvom logikom svaka grupacija koja se poziva na vjeru u cilju nasilne promjene stanja i poretka samo ce veci nered unijeti, narod i drzavu dovesti u stanje haosa i rasula, a u slucaju Bosne, jos laksim plijenom nasih dusmana nakon sto se izmrcvarimo jedni sa drugim i porusimo infrastrukturu, gradove i sela kao na primjeru Libije, Sirije, Iraka, Somalije i ostalih propalih drzava.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 01 sep 2018 12:06

bilbo je napisao/la:Mogao sam zakljuciti, samo sam htio da se jasno ocitujes.

Razmisli malo, sa takvom logikom svaka grupacija koja se poziva na vjeru u cilju nasilne promjene stanja i poretka samo ce veci nered unijeti, narod i drzavu dovesti u stanje haosa i rasula, a u slucaju Bosne, jos laksim plijenom nasih dusmana nakon sto se izmrcvarimo jedni sa drugim i porusimo infrastrukturu, gradove i sela kao na primjeru Libije, Sirije, Iraka, Somalije i ostalih propalih drzava.
Svaka promjena može biti veoma bolna i veoma teška, slažem se da neke grupe tipa ISIS -a su donijele nered među Muslimane, a pogotovo među Muslimane Iraka i Sirije, ali nešto se mora učiniti, da revolucija u Siriji nije pokrenuta situacija bi samo još više išla nadole. Poslije decenija vladavine ljudi koji nisu Muslimani nad Muslimanima, nešto se moralo učiniti, jer je u većini slučajeva i Muslimanima u Siriji bilo zabranjeno da praktikuju Islam, a dostupnost harama im je bila ogromna, uz svo ubijanje i mučenje nevinih ljudi.

Slažem se da rušenje i paljenje i uništavanje infrastrukture Islamskih zemalja nije uredu ali to je možda i neophodno da bi se uspostavila Islamska vlast. Sve što su ljudi napravili zgrade, stadione, parkove, džamije, kasarne su napravili jer im je to Bog omogućio resursima i omogućivši im da imaju tjelesnu sposobnost. To im Bog sve isto tako može i uzeti, a niko sa sobom neće ni ponijeti ništa od toga u mezar, to je zemaljsko i to je prolazno, i na to se ne treba puno osvrtati.

Inače ako se nešto ne počne poduzimati sve će potonuti još dublje, naprimjer u BiH više čak i nema neko ko bi podignuo revoluciju da se vrati Islamska vlast, jer je broj onih koji bi to uradili i podržal, i koji žive Islamskim načinom života sveden na minimalan.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Abidaga » 01 sep 2018 12:59

kliker je napisao/la:
Jack je napisao/la:Svi Turkofili nek gledaju kako ce Turska da zajebe Fsa i Idlib i preda ga Rusima.Od one izdaje u Alepu bit ce jedino veca ova sto ce uslijediti u Idlibu

Pa vi gledajte kako ce brizni borac za Srebrenicu iz Stambola da nama pomogne :lol:
https://vijesti.ba/clanak/418469/lavic- ... -profesore

Mislim da je Senadin Lavic u ovom intervju rekao sve sta ja mislim o Turcima:

Ako su “Turci” nekome napravili veliku štetu onda su to Bošnjaci koji su u 19. stoljeću zaustavljeni od sultana na putu ponovnog uspostavljanja bosanske države koju su im uništili u 15. stoljeću. Ali, treba podsjetiti, Husein Gradaščević je 12. septembra 1831. godine u Sarajevu, s rukom na Kur’anu u Carevoj džamiji, formalno proglasio autonomiju Bosne u sastavu Osmanskog sultanata. Sultanova odmazda nad Bošanjcima trajala je od 1832. do 1850. godine kada je izvršeno ciljano iskorjenjivanje bošnjačke elite, osmišljeni elitocid. To je jedan od bitnih razloga bošnjačkog nesnalaženja i lutanja u 20. stoljeću. Zato je svakom politički osviješćenom Bošnjaku odbojna svaka nostalgija za turskim, što ne znači da danas bosanskohercegovačka država ne treba, u vlastitom interesu, imati odnose s turskom ili bilo kojom drugom državom.
Srbuje. Turci su imali pravo i duznost braniti Osmansku drzavu koja je te 1831-1832 imala ogromne probleme sa onim albancem sto je proglasio "autonomiju" Egipta i digao Siriju protiv sultana: https://www.britannica.com/event/Battle-of-Konya
Tada je Rusija intervenisala sto nas je kostalo prekodrinskih nahija ali je carstvo spaseno za narednih 90 godina.
Sultan Fatih je napisao/la:Trenutno Turska pomaže Sirijskim Muslimanima tako što ih prvo raseli i primi par miliona pa ih onda izlevati. Pomoći će im ko što je Hitler pomogao Italijanima kad je okupirao sjeverni dio Italije poslije pada Musolinijevog režima.
Republika Turska nema nikakvu duznost braniti arape dok god se arapi bore za nekakvu arapsku republiku Siriju. Sto prije predaju suverenitet Ankari bice im lakse.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 01 sep 2018 13:34

Abidaga je napisao/la: Republika Turska nema nikakvu duznost braniti arape dok god se arapi bore za nekakvu arapsku republiku Siriju. Sto prije predaju suverenitet Ankari bice im lakse.
Po meni ima moralnu i vjersku da sačuva Muslimane i Islam, i ogroman broj grupa se upravo borio a i dalje bori za Islam. Nemam ništa protiv ujedinjenja Turske i Sirije pod zastavom Islama, ali mislim da erdogana nije briga za Islam, jer je upravo on mogao da ujedini Muslimane na sjeveru Sirije 2016 tokom bitke za Halep, a nije jer su FSA grupe i Ahraru Sam dobile instrukcije iz Turske i Muslimanskog bratstva da se ne ujedinjuju sa JFS (HTS) i da se ne bore za Halep, pa je onda 9000 boraca i na desetine hiljada civila nspustilo Halep i premješteno u područja gdje je tada bio so called Eufratov Štit bez borbe, što je velika sramota. To što ti veliš se moze razmotriti kad Turska postane umjesto republike Islamska država i kad se uvede šerijat a ne zapadnjački zakon.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la kliker » 01 sep 2018 17:41

Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:
Jack je napisao/la:Svi Turkofili nek gledaju kako ce Turska da zajebe Fsa i Idlib i preda ga Rusima.Od one izdaje u Alepu bit ce jedino veca ova sto ce uslijediti u Idlibu

Pa vi gledajte kako ce brizni borac za Srebrenicu iz Stambola da nama pomogne :lol:
https://vijesti.ba/clanak/418469/lavic- ... -profesore

Mislim da je Senadin Lavic u ovom intervju rekao sve sta ja mislim o Turcima:

Ako su “Turci” nekome napravili veliku štetu onda su to Bošnjaci koji su u 19. stoljeću zaustavljeni od sultana na putu ponovnog uspostavljanja bosanske države koju su im uništili u 15. stoljeću. Ali, treba podsjetiti, Husein Gradaščević je 12. septembra 1831. godine u Sarajevu, s rukom na Kur’anu u Carevoj džamiji, formalno proglasio autonomiju Bosne u sastavu Osmanskog sultanata. Sultanova odmazda nad Bošanjcima trajala je od 1832. do 1850. godine kada je izvršeno ciljano iskorjenjivanje bošnjačke elite, osmišljeni elitocid. To je jedan od bitnih razloga bošnjačkog nesnalaženja i lutanja u 20. stoljeću. Zato je svakom politički osviješćenom Bošnjaku odbojna svaka nostalgija za turskim, što ne znači da danas bosanskohercegovačka država ne treba, u vlastitom interesu, imati odnose s turskom ili bilo kojom drugom državom.
Srbuje. Turci su imali pravo i duznost braniti Osmansku drzavu koja je te 1831-1832 imala ogromne probleme sa onim albancem sto je proglasio "autonomiju" Egipta i digao Siriju protiv sultana: https://www.britannica.com/event/Battle-of-Konya
Tada je Rusija intervenisala sto nas je kostalo prekodrinskih nahija ali je carstvo spaseno za narednih 90 godina.
Sultan Fatih je napisao/la:Trenutno Turska pomaže Sirijskim Muslimanima tako što ih prvo raseli i primi par miliona pa ih onda izlevati. Pomoći će im ko što je Hitler pomogao Italijanima kad je okupirao sjeverni dio Italije poslije pada Musolinijevog režima.
Republika Turska nema nikakvu duznost braniti arape dok god se arapi bore za nekakvu arapsku republiku Siriju. Sto prije predaju suverenitet Ankari bice im lakse.
Veze ti nemas...

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Abidaga » 01 sep 2018 22:19

Sultan Fatih je napisao/la:
Abidaga je napisao/la: Republika Turska nema nikakvu duznost braniti arape dok god se arapi bore za nekakvu arapsku republiku Siriju. Sto prije predaju suverenitet Ankari bice im lakse.
Po meni ima moralnu i vjersku da sačuva Muslimane i Islam, i ogroman broj grupa se upravo borio a i dalje bori za Islam. Nemam ništa protiv ujedinjenja Turske i Sirije pod zastavom Islama, ali mislim da erdogana nije briga za Islam, jer je upravo on mogao da ujedini Muslimane na sjeveru Sirije 2016 tokom bitke za Halep, a nije jer su FSA grupe i Ahraru Sam dobile instrukcije iz Turske i Muslimanskog bratstva da se ne ujedinjuju sa JFS (HTS) i da se ne bore za Halep, pa je onda 9000 boraca i na desetine hiljada civila nspustilo Halep i premješteno u područja gdje je tada bio so called Eufratov Štit bez borbe, što je velika sramota. To što ti veliš se moze razmotriti kad Turska postane umjesto republike Islamska država i kad se uvede šerijat a ne zapadnjački zakon.
Vehabosi u Siriji nisu u poziciji da mogu postavljati takve uslove. Ako se fino ne poturce zavrsice isto kao ISIL pa cemo cekati jos 100 godina da arapi sebi priznaju da im se izdaja Osmanskog carstva nije isplatila.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 02 sep 2018 06:38

Sultan Fatih je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Mogao sam zakljuciti, samo sam htio da se jasno ocitujes.

Razmisli malo, sa takvom logikom svaka grupacija koja se poziva na vjeru u cilju nasilne promjene stanja i poretka samo ce veci nered unijeti, narod i drzavu dovesti u stanje haosa i rasula, a u slucaju Bosne, jos laksim plijenom nasih dusmana nakon sto se izmrcvarimo jedni sa drugim i porusimo infrastrukturu, gradove i sela kao na primjeru Libije, Sirije, Iraka, Somalije i ostalih propalih drzava.
Svaka promjena može biti veoma bolna i veoma teška, slažem se da neke grupe tipa ISIS -a su donijele nered među Muslimane, a pogotovo među Muslimane Iraka i Sirije, ali nešto se mora učiniti, da revolucija u Siriji nije pokrenuta situacija bi samo još više išla nadole. Poslije decenija vladavine ljudi koji nisu Muslimani nad Muslimanima, nešto se moralo učiniti, jer je u većini slučajeva i Muslimanima u Siriji bilo zabranjeno da praktikuju Islam, a dostupnost harama im je bila ogromna, uz svo ubijanje i mučenje nevinih ljudi.

Slažem se da rušenje i paljenje i uništavanje infrastrukture Islamskih zemalja nije uredu ali to je možda i neophodno da bi se uspostavila Islamska vlast. Sve što su ljudi napravili zgrade, stadione, parkove, džamije, kasarne su napravili jer im je to Bog omogućio resursima i omogućivši im da imaju tjelesnu sposobnost. To im Bog sve isto tako može i uzeti, a niko sa sobom neće ni ponijeti ništa od toga u mezar, to je zemaljsko i to je prolazno, i na to se ne treba puno osvrtati.

Inače ako se nešto ne počne poduzimati sve će potonuti još dublje, naprimjer u BiH više čak i nema neko ko bi podignuo revoluciju da se vrati Islamska vlast, jer je broj onih koji bi to uradili i podržal, i koji žive Islamskim načinom života sveden na minimalan.
Znaci, ti bi rusio Bosnu i ubijao ljude zato sto nece da praktikuju vjeru?

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 02 sep 2018 15:18

Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
Abidaga je napisao/la: Republika Turska nema nikakvu duznost braniti arape dok god se arapi bore za nekakvu arapsku republiku Siriju. Sto prije predaju suverenitet Ankari bice im lakse.
Po meni ima moralnu i vjersku da sačuva Muslimane i Islam, i ogroman broj grupa se upravo borio a i dalje bori za Islam. Nemam ništa protiv ujedinjenja Turske i Sirije pod zastavom Islama, ali mislim da erdogana nije briga za Islam, jer je upravo on mogao da ujedini Muslimane na sjeveru Sirije 2016 tokom bitke za Halep, a nije jer su FSA grupe i Ahraru Sam dobile instrukcije iz Turske i Muslimanskog bratstva da se ne ujedinjuju sa JFS (HTS) i da se ne bore za Halep, pa je onda 9000 boraca i na desetine hiljada civila nspustilo Halep i premješteno u područja gdje je tada bio so called Eufratov Štit bez borbe, što je velika sramota. To što ti veliš se moze razmotriti kad Turska postane umjesto republike Islamska država i kad se uvede šerijat a ne zapadnjački zakon.
Vehabosi u Siriji nisu u poziciji da mogu postavljati takve uslove. Ako se fino ne poturce zavrsice isto kao ISIL pa cemo cekati jos 100 godina da arapi sebi priznaju da im se izdaja Osmanskog carstva nije isplatila.
LOL ! Zašto nazivati "vehabosima", vehabijama i ostalim zlonamjernim imenima one koji praktikuju sunnet poslanika Muhammeda a.s. !? To je razumljivo kada rade ne-muslimani ali kad to rade Muslimani (navodni) to je apsolutno neshvatljivo. Pa i poslanik je imao bradu i rezao je tek kad je premašivala dužinu jedne šake kako prenosi hadis čini mi se, pa jel i on po tebi "vehabos" ?

Jel tebi krivo što HTS prektikuju Islam i klanja dok turska vojska je sekularistička, vjerovatno onakva kakvu ti voliš. Pa mnogi su svjesni toga da sekularizam vodi u džehennem vjerovatnije nego džennet, jer ne može biti ne praktikovanje Islama ispred praktikovanja, zar ne ?

I zašto bi se turčili, niti jedna nacija nije bolja od druge nacije, bi li ti i Bošnjake "turčio" ?

Arapi nisu izdali Osmansko carstvo niti se ono raspalo zbog njih. Raspalo se kada su sultani počeli da čine nerede, piju alkohol i rade harame, zanemarujući Islam.

U prvom svjetskom ratu Osmanlije su se borile protiv Britanaca i Francuza, koje nisu mogli pobijediti bez obzira na podršku ili ne podršku Arapa.

Pa jedva su pobijedili samu Grčku u ratu za nezavisnost, čak su im Englezi okupirali i Istanbul bili 5 godina, od 1918 do 1923 i bez borbe vratili ga Turcima, na prvi pogled nelogično ali eto.... ima logike vjerovatno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Occupatio ... tantinople
Zadnja izmjena: Sultan Fatih, dana/u 02 sep 2018 15:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 02 sep 2018 15:23

bilbo je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Mogao sam zakljuciti, samo sam htio da se jasno ocitujes.

Razmisli malo, sa takvom logikom svaka grupacija koja se poziva na vjeru u cilju nasilne promjene stanja i poretka samo ce veci nered unijeti, narod i drzavu dovesti u stanje haosa i rasula, a u slucaju Bosne, jos laksim plijenom nasih dusmana nakon sto se izmrcvarimo jedni sa drugim i porusimo infrastrukturu, gradove i sela kao na primjeru Libije, Sirije, Iraka, Somalije i ostalih propalih drzava.
Svaka promjena može biti veoma bolna i veoma teška, slažem se da neke grupe tipa ISIS -a su donijele nered među Muslimane, a pogotovo među Muslimane Iraka i Sirije, ali nešto se mora učiniti, da revolucija u Siriji nije pokrenuta situacija bi samo još više išla nadole. Poslije decenija vladavine ljudi koji nisu Muslimani nad Muslimanima, nešto se moralo učiniti, jer je u većini slučajeva i Muslimanima u Siriji bilo zabranjeno da praktikuju Islam, a dostupnost harama im je bila ogromna, uz svo ubijanje i mučenje nevinih ljudi.

Slažem se da rušenje i paljenje i uništavanje infrastrukture Islamskih zemalja nije uredu ali to je možda i neophodno da bi se uspostavila Islamska vlast. Sve što su ljudi napravili zgrade, stadione, parkove, džamije, kasarne su napravili jer im je to Bog omogućio resursima i omogućivši im da imaju tjelesnu sposobnost. To im Bog sve isto tako može i uzeti, a niko sa sobom neće ni ponijeti ništa od toga u mezar, to je zemaljsko i to je prolazno, i na to se ne treba puno osvrtati.

Inače ako se nešto ne počne poduzimati sve će potonuti još dublje, naprimjer u BiH više čak i nema neko ko bi podignuo revoluciju da se vrati Islamska vlast, jer je broj onih koji bi to uradili i podržal, i koji žive Islamskim načinom života sveden na minimalan.
Znaci, ti bi rusio Bosnu i ubijao ljude zato sto nece da praktikuju vjeru?
To pitanje što si ga postavio je provokacija a ne nešto konstruktivno. Poenta je da revolucija a i sam džihad donosi borbu a borba i razaranje, ne bi ni Džingis Kan napravio onoliko carstvo da je dijelio ruže gdje god bi stigao. To za ubijanje ljudi nisam nigdje spomenuo, to si nešto sanjao vjerovatno, konsultuj nam se sa komšijama, oni bi ti mogli to malo bolje objsniti, kako se to radi.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Abidaga » 02 sep 2018 15:45

Sultan Fatih je napisao/la:Jel tebi krivo što HTS prektikuju Islam i klanja dok turska vojska je sekularistička, vjerovatno onakva kakvu ti voliš.
Krivo mi je sto muslimani vise od 100 godina pate zbog idiota koji arape uvjeravaju da su pametniji od turaka i da ce arapi nekako bolje proci ako se budu odupirali Turskoj.
Sultan Fatih je napisao/la:Arapi nisu izdali Osmansko carstvo
:rofll:

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 02 sep 2018 15:58

Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:Jel tebi krivo što HTS prektikuju Islam i klanja dok turska vojska je sekularistička, vjerovatno onakva kakvu ti voliš.
Krivo mi je sto muslimani vise od 100 godina pate zbog idiota koji arape uvjeravaju da su pametniji od turaka i da ce arapi nekako bolje proci ako se budu odupirali Turskoj.
Muslimani pate jer su se okrenuli od pravog puta i od Islama, niti su Arapi pametniji niti gluplji od turaka, niti njih Turska spopada niti se oni njoj odupiru. Turska brine svoje brige ili bar režim koji njom vlada, i njih ne zanimaju puno Arapi, inako ne znaju šta bi sa 20-al miliona Kurda, ili koliko ih već ima.

Arapi će najbolje proći ako se okrenu Islamu i ako se ujedine, ali ovo prvo mora prethoditi drugome. Jer ako se ujedine na nevjerstvu loše će proći.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Abidaga » 02 sep 2018 16:14

Sultan Fatih je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:Jel tebi krivo što HTS prektikuju Islam i klanja dok turska vojska je sekularistička, vjerovatno onakva kakvu ti voliš.
Krivo mi je sto muslimani vise od 100 godina pate zbog idiota koji arape uvjeravaju da su pametniji od turaka i da ce arapi nekako bolje proci ako se budu odupirali Turskoj.
Muslimani pate jer su se okrenuli od pravog puta i od Islama, niti su Arapi pametniji niti gluplji od turaka, niti njih Turska spopada niti se oni njoj odupiru. Turska brine svoje brige ili bar režim koji njom vlada, i njih ne zanimaju puno Arapi, inako ne znaju šta bi sa 20-al miliona Kurda, ili koliko ih već ima.

Arapi će najbolje proći ako se okrenu Islamu i ako se ujedine, ali ovo prvo mora prethoditi drugome. Jer ako se ujedine na nevjerstvu loše će proći.
Naravno da su glupi kada su digli sablje protiv Osmanskog carstva u korist engleskih i francuskih krstasa i jevrejske drzave da bi onda tu svoju veleizdaju 100 godina pravdali glupavom propagandom o arapskom ujedinjenju. Da arapi sebe 100 godina nisu lagali ne bi ratovali za nekakvu arapsku republiku Siriju i osnovali ISIL.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 02 sep 2018 16:27

Abidaga je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
Abidaga je napisao/la: Krivo mi je sto muslimani vise od 100 godina pate zbog idiota koji arape uvjeravaju da su pametniji od turaka i da ce arapi nekako bolje proci ako se budu odupirali Turskoj.
Muslimani pate jer su se okrenuli od pravog puta i od Islama, niti su Arapi pametniji niti gluplji od turaka, niti njih Turska spopada niti se oni njoj odupiru. Turska brine svoje brige ili bar režim koji njom vlada, i njih ne zanimaju puno Arapi, inako ne znaju šta bi sa 20-al miliona Kurda, ili koliko ih već ima.

Arapi će najbolje proći ako se okrenu Islamu i ako se ujedine, ali ovo prvo mora prethoditi drugome. Jer ako se ujedine na nevjerstvu loše će proći.
Naravno da su glupi kada su digli sablje protiv Osmanskog carstva u korist engleskih i francuskih krstasa i jevrejske drzave da bi onda tu svoju veleizdaju 100 godina pravdali glupavom propagandom o arapskom ujedinjenju. Da arapi sebe 100 godina nisu lagali ne bi ratovali za nekakvu arapsku republiku Siriju i osnovali ISIL.
U kolikoj su Arapi mjeri digli sablje ili nisu to je upitno, ali ono što je sigurno je to i da jesu a i da nisu Osmansko bi se carstvo raspalo, jer srž problema nije bio u Bagdadu ili Jeruzalemu nego u Istanbulu. Francuzi i Englezi su bili prejaki sa Osmanlije, zato su na kraju i okupirali Istanbul. Isto kao što bi Njemačka izgubila 2 svjetski rat neovisno o ratu sa partizanima na prostoru Jugoslavije ili o suradnji sa njima. Arapi (nekolicina iz Sirije i Iraka) su osnovali ISIL zbog želje za hilafetom a i mogućim profitom, ali razlog zašto je ISIL dobio toliku podršku jest etničko čišćenje nad Muslimanima Iraka od strane šija i ugnjetvanje, i ugnjetvanje i ubijanje Muslimana u Siriji od strane zločinačkog režima, kao i nostalgija i želja za hilafetom.

A osmansko carstvo, najverovatnije nije bilo više hilafet početkom prvog svjetskog rata jer nisu kontrolisali možda ni 10% Muslimanske zemlje u svijetu.
Zadnja izmjena: Sultan Fatih, dana/u 02 sep 2018 16:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 02 sep 2018 16:28

Sultan Fatih je napisao/la:
bilbo je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
Svaka promjena može biti veoma bolna i veoma teška, slažem se da neke grupe tipa ISIS -a su donijele nered među Muslimane, a pogotovo među Muslimane Iraka i Sirije, ali nešto se mora učiniti, da revolucija u Siriji nije pokrenuta situacija bi samo još više išla nadole. Poslije decenija vladavine ljudi koji nisu Muslimani nad Muslimanima, nešto se moralo učiniti, jer je u većini slučajeva i Muslimanima u Siriji bilo zabranjeno da praktikuju Islam, a dostupnost harama im je bila ogromna, uz svo ubijanje i mučenje nevinih ljudi.

Slažem se da rušenje i paljenje i uništavanje infrastrukture Islamskih zemalja nije uredu ali to je možda i neophodno da bi se uspostavila Islamska vlast. Sve što su ljudi napravili zgrade, stadione, parkove, džamije, kasarne su napravili jer im je to Bog omogućio resursima i omogućivši im da imaju tjelesnu sposobnost. To im Bog sve isto tako može i uzeti, a niko sa sobom neće ni ponijeti ništa od toga u mezar, to je zemaljsko i to je prolazno, i na to se ne treba puno osvrtati.

Inače ako se nešto ne počne poduzimati sve će potonuti još dublje, naprimjer u BiH više čak i nema neko ko bi podignuo revoluciju da se vrati Islamska vlast, jer je broj onih koji bi to uradili i podržal, i koji žive Islamskim načinom života sveden na minimalan.
Znaci, ti bi rusio Bosnu i ubijao ljude zato sto nece da praktikuju vjeru?
To pitanje što si ga postavio je provokacija a ne nešto konstruktivno. Poenta je da revolucija a i sam džihad donosi borbu a borba i razaranje, ne bi ni Džingis Kan napravio onoliko carstvo da je dijelio ruže gdje god bi stigao. To za ubijanje ljudi nisam nigdje spomenuo, to si nešto sanjao vjerovatno, konsultuj nam se sa komšijama, oni bi ti mogli to malo bolje objsniti, kako se to radi.
Bio si pitan kojoj strani bi se prikljucio, Armiji BiH ili grupacijama poput HTS, Nusre i drugih pa si odgovorio da bi se njima prikljucio, je li tako? Za sve ove grupe je tipicno da nasilnim putem zagovaraju i uspostavljaju serijat i na primjeru Sirije vidimo da je posljedica toga unesrecena i devastirana zemlja sa ojadjenim ljudima. Dakle, kada bi ove grupacije, kojoj bi se ti prikljucio, isto pokusale u Bosni ABiH bi usla u oruzani sukob sa njima. Je li ti jasno sada da bi bio prinudjen ubijati ljude i rusiti Bosnu (gradove, sela, infrastrukturu) da bi uspostavio islamsku vlast?

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 02 sep 2018 16:35

bilbo je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
bilbo je napisao/la: Znaci, ti bi rusio Bosnu i ubijao ljude zato sto nece da praktikuju vjeru?
To pitanje što si ga postavio je provokacija a ne nešto konstruktivno. Poenta je da revolucija a i sam džihad donosi borbu a borba i razaranje, ne bi ni Džingis Kan napravio onoliko carstvo da je dijelio ruže gdje god bi stigao. To za ubijanje ljudi nisam nigdje spomenuo, to si nešto sanjao vjerovatno, konsultuj nam se sa komšijama, oni bi ti mogli to malo bolje objsniti, kako se to radi.
Bio si pitan kojoj strani bi se prikljucio, Armiji BiH ili grupacijama poput HTS, Nusre i drugih pa si odgovorio da bi se njima prikljucio, je li tako? Za sve ove grupe je tipicno da nasilnim putem zagovaraju i uspostavljaju serijat i na primjeru Sirije vidimo da je posljedica toga unesrecena i devastirana zemlja sa ojadjenim ljudima. Dakle, kada bi ove grupacije, kojoj bi se ti prikljucio, isto pokusale u Bosni ABiH bi usla u oruzani sukob sa njima. Je li ti jasno sada da bi bio prinudjen ubijati ljude i rusiti Bosnu (gradove, sela, infrastrukturu) da bi uspostavio islamsku vlast?
Po Islamu je čini mi se važib Muslimanima uspostaviti Islamsku vlast, ako su u mogućnosti, a Muslimani u Siriji jesu u mogućnosti i barem su to bili. Kakavi su to Muslimani i kakva je to Armija BiH koja je bila sastvljena od 90% + Muslimana i koja je imala mnoge Muslimanske brigade ako bi se borila protiv onih koji hoće da uspostave Islamski zakon. U Islamu je propisan džihad i dižhad često donosi borbu a borba smrt i razaranje, to je tako, a onaj ko negira džiahd, negira bitnu komponentu Islama, da prve generacije nisu širile sabljom džihad, Islam nikada ne bi sitgao u Bosnu.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la bilbo » 02 sep 2018 16:47

Islam ne zagovara ubijanje ljudi i unosenje nereda i nasilja na Zemlji. Balavci i budale poput vas velik su problem muslimanima sirom ummeta, na sve probleme koje nas pritiscu jos ste se i vi pojavili sa svojim suludim poimanjem vjere i zivota, ubijanjem ljudi i unistavanjem materijalnih dobara.

Odgovorite