☑ Pravila foruma i savjeti

Posavina

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Posavina

Post Postao/la Jack » 21 mar 2016 02:10

http://bosanskehistorije.com/geografija ... afska-mapa

Imam ideju za jednu mapu Prijedora,ali sacekat cu Maj mjesec.Sad do 1 Aprila cu znati hoce li biti popisa.A i nisam bas najbolji sad
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Posavina

Post Postao/la Zmaj » 21 mar 2016 03:13

Jack je napisao/la:http://bosanskehistorije.com/geografija ... afska-mapa

Imam ideju za jednu mapu Prijedora,ali sacekat cu Maj mjesec.Sad do 1 Aprila cu znati hoce li biti popisa.A i nisam bas najbolji sad
Super Jack!

Vjerovatno cu u aprilu uradit mapu za cijelu Posavinu.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

OsmanovichN
Novi kolač
Postovi: 3
Pridružen/a: 07 feb 2017 20:04

Re: Posavina

Post Postao/la OsmanovichN » 07 feb 2017 20:47

Jack je napisao/la:Katolici iz Bosanske Posavine su unisteni bas od strane Hrvatske.Pa jedna Modrica je imala 5 osnovaca Hrvata cijela opcina.Skolske 2013/2014.Mozes li ti skopcati da je u toj opcini nekad zivjelo 10 000+ katolika.Da su imali 5 osnovaca.Nije 5 prvacica nego osnovaca.Manje od opcine Ravno i broja Hrvata tamo.Opcina Bos Brod je imala 4.Derventa 13 Hrvata te skolske godine.Te tri opcine su imale 47 000+ Katolika.Zajedno su imale 22 Hrvata u osnovnim

Opcina Prijedor je imala 929 ucenika Bosnjaka te skolske 2013/2014 godine.Ubijeno 3300 Bosnjaka,neki kazu i do 3800 u Prijedoru.Pa iako je opcina stradala gore od sve tri gore navedene.Vidis neki kakav-takav povratak i mladost

interesantno je da u Odzaku danas imamo 35 prvacica u svim seoskim skolama opcine Odzak.Sva katolicka sela Odzaka imaju zajedno 35 prvacica.Dok gradska skola znaci grad ima 74.U Gradu imas 2/3 prvacica.Sad poredi situaciju iz 1991.Jel u gradu Odzaku bilo 2/3 stanovnistva locirano,ili je mozda bolje reci 1/3 cak i manje od tog?

Podatci crkve ce reci porazniju statistiku 2020 godine.Pa jedan Osijek je izgubio 20 000 stanovnika.Djakovo propada.Slavonski Brod.A neko mi prica iz Zagreba i Zadra da ce takozvani Hrvati ''poklopiti'' ORASJE.Inace moj termin poklopiti,ali niko mi ne daje kredit za ovo
DERVENTU POKLAPAJU BRAĆA IZ EMIRATA TAČNIJE UZIMAJU ZEMLJU U MIŠKOVCIMA - GRUNT ĆE BIT NAŠ :huhu:

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Posavina

Post Postao/la momak » 11 feb 2017 08:55


Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Posavina

Post Postao/la amkos » 11 feb 2017 10:39

Mozda obnova kuca za Hrvate koji nece ostati zivjeti u Derventi nego u Hrvatskoj ili Njemačkoj.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite