☑ Pravila foruma i savjeti

Osnovne škole i nacionalnost prvačića mape

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 13 apr 2016 04:42

Na podrucju danasnje opcine Bihac.Srpsko pitanje je zavrseno.Za 10 tak godina Bihac ce izgledati kao Buzim danas,dok starije stanovnistvo nestane
Cak kupujemo zemljista i po vukojebinama tipa Hrgar gdje malo plodne povrsine bilo.Lohovo je danas turisticko Bosnjacko selo.Veoma vazno jer se proteze cirka 8 km uz obale rijeke Une.Selo je 80-90% pokupovano.U obliznjoj Pritoci su se Bosnjaci masovnije doselili i tamo je otvorena dzamija.Takodjer Zlopoljac,Donja Gata i Rajinovci,uz Bugar imaju Bosnjacku vecinu

Prvo Srpsko selo s vise od 5 Srba je tek u Mz Martin Brod cirka 50 km od Bihaca.Martin Brod gdje je 125 popisanih je najvece selo.Realno oni dole Ripac+ Kulen Vakufu su pravoslavnilm,ali vecinom su katolici ovdje.Srba nema po Bihacu da mogu bilo sta izvesti.Da ne pricam o nekim blokadama.Znam da opcina Bihac ima plan za Gorjevac da se uredi i napravi nesto.Tako da ce i ovo Srpsko selo uskoro prestati da bude Srpsko

Zabrinjava me onaj kreten iz Bos Petrovca.I procent cetnika dole.Treba naci neki princip da se smanji broj.A jedini sto se moze uraditi je da se masovnije pocne doseljavanje u njihova sela ili kupovina zemljista
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Boss2013
Član
Postovi: 63
Pridružen/a: 10 okt 2013 18:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Boss2013 » 13 apr 2016 11:55

u vezi osnovnih i srednjih škola u bihaću i broja djece koji sam iznio, u tu cifru nisu ubrajani učenici katoljičkog školskog centra u bihaću (vjerovali ili ne i to postoji). kad se uzme u obzir broj katoljika u bihaću i usk, vidi se da je taj školski centar ustvari napravljen da naša djeca idu u tu školu, jer za njega ni nema dovoljan broj katoljika. posjetivši web stranicu tog katoljičkog školskog centra vidi se da oni u svom sastavu imaju osnovnu školu, srednju medicinsku i opću gimnaziju.

vidio sam da u osnovnoj školi imaju za 2014/2015. godinu 68 učenika oko 29 sa muslimanskim imenima, 26 sa katoljičkim i ostali nešto miješano, ne zna se gdje pripadaju.
u medicinskoj školi imaju u školskoj 2014/2015 godini 129 učenika, a u općoj gimnaziji 66 učenika, manje više.

kad se sve sabere to je 68 učenika u osnovnim i 195 u srednjim školama, ukupno 263 učenika. od tog broja 1/2 do 2/3 su djeca iz bošnjačkih porodica (sudeći po imenima). katastrofa.

ko ne vjeruje nek posjeti: http://ksc-bihac.net/

dalje, u broj djece u srednjim školama koji se nalazi pod cazin nisu ubrojana djeca iz medrese, njih blizu 400 koja se tu nalaze sa cijelog područja usk.

i jedna vijest koja još nije zvanična, ali priča se, medresa, ako bog da, vrlo uskoro pokreće srednju medicinsku školu u svom sastavu, a poslije i osnovnu školu, tako da će to biti jedan veći školski centar. također, u planu je i pokretanje obdaništa, šta će ići prvo od ovog, znaće se uskoro, ali najvjerovatnije, srednja medicinska, pa da naša djeca ne idu u katoljičke škole.
Kvalitetna organizacija, obrazovanje, ekonomija, povratak, natalitet.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 13 apr 2016 12:08

Procent se nece mjenjati ni kad dodas katolicki skolski centar.Iako u Bihacu imas nastavu na Hrvatskom jeziku dok u Kresevu nemas.Nemas ni u Livnu ni Duvnu

Treba ici dole ka Martin Brodu reklamirati.Sramota je ljepote Une ostaviti cetnicima da imaju ista gore
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Boss2013
Član
Postovi: 63
Pridružen/a: 10 okt 2013 18:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Boss2013 » 13 apr 2016 12:42

Jack je napisao/la:Procent se nece mjenjati ni kad dodas katolicki skolski centar.Iako u Bihacu imas nastavu na Hrvatskom jeziku dok u Kresevu nemas.Nemas ni u Livnu ni Duvnu

Treba ici dole ka Martin Brodu reklamirati.Sramota je ljepote Une ostaviti cetnicima da imaju ista gore
sve je to ok, ali ne treba u bošnjačkim mjestima nikakav katoljički školski centar, treba to njima sabotirati, ovo (otvaranje srednje medicinske, osnovne škole i obdaništa) će biti, ako bog da, odličan potez cazinske medrese, pa da naša djeca ne idu u te šokačke škole. oni (šokci) kad ne budu imali dovoljno djece to će se zatvoriti, jer niko neće raditi za džaba.
Kvalitetna organizacija, obrazovanje, ekonomija, povratak, natalitet.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la BH-HZ » 13 apr 2016 20:33

Boss2013 je napisao/la:
Jack je napisao/la:Procent se nece mjenjati ni kad dodas katolicki skolski centar.Iako u Bihacu imas nastavu na Hrvatskom jeziku dok u Kresevu nemas.Nemas ni u Livnu ni Duvnu

Treba ici dole ka Martin Brodu reklamirati.Sramota je ljepote Une ostaviti cetnicima da imaju ista gore
sve je to ok, ali ne treba u bošnjačkim mjestima nikakav katoljički školski centar, treba to njima sabotirati, ovo (otvaranje srednje medicinske, osnovne škole i obdaništa) će biti, ako bog da, odličan potez cazinske medrese, pa da naša djeca ne idu u te šokačke škole. oni (šokci) kad ne budu imali dovoljno djece to će se zatvoriti, jer niko neće raditi za džaba.
Sve se je to moglo sabotirati na pocetku kad je tek osnivano, sad je vec kasno. Najveci problem u svemu tome je sto Bosnjaci svoju djecu salju u katolicke centre i tako sprjecavaju njihovo zatvaranje. Da nije bosnjacke djece davno bi pola centara zbog nedostatka ucenika zatvorilo.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Boss2013
Član
Postovi: 63
Pridružen/a: 10 okt 2013 18:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Boss2013 » 13 apr 2016 21:41

BH-HZ je napisao/la:
Boss2013 je napisao/la:
Jack je napisao/la:Procent se nece mjenjati ni kad dodas katolicki skolski centar.Iako u Bihacu imas nastavu na Hrvatskom jeziku dok u Kresevu nemas.Nemas ni u Livnu ni Duvnu

Treba ici dole ka Martin Brodu reklamirati.Sramota je ljepote Une ostaviti cetnicima da imaju ista gore
sve je to ok, ali ne treba u bošnjačkim mjestima nikakav katoljički školski centar, treba to njima sabotirati, ovo (otvaranje srednje medicinske, osnovne škole i obdaništa) će biti, ako bog da, odličan potez cazinske medrese, pa da naša djeca ne idu u te šokačke škole. oni (šokci) kad ne budu imali dovoljno djece to će se zatvoriti, jer niko neće raditi za džaba.
Sve se je to moglo sabotirati na pocetku kad je tek osnivano, sad je vec kasno. Najveci problem u svemu tome je sto Bosnjaci svoju djecu salju u katolicke centre i tako sprjecavaju njihovo zatvaranje. Da nije bosnjacke djece davno bi pola centara zbog nedostatka ucenika zatvorilo.
o tome sam između ostalog i govorio: oni (šokci) kad ne budu imali dovoljno djece to će se zatvoriti, jer niko neće raditi za džaba
Kvalitetna organizacija, obrazovanje, ekonomija, povratak, natalitet.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la BH-HZ » 13 apr 2016 21:46

Slazem se u potpunosti s tobom, mi smo opet problem i ovdje zato sto ne razmisljamo svojom glavom.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Zenicaninn » 13 apr 2016 22:12

Nije mi nikako jasno kako roditelji koji sebe vidu kao dio islamskog korpusa mogu poslati djecu u katoličku skolu.

Osoba sam pun razuma i pokusavam ne razumljive stvari da shvatim ali ovo mi absolutno nikako nije jasno, jer ja to nebi uradio kad nebi nikakve druge skole bilo.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la ABen » 13 apr 2016 22:21

Zenicaninn je napisao/la:Nije mi nikako jasno kako roditelji koji sebe vidu kao dio islamskog korpusa mogu poslati djecu u katoličku skolu.

Osoba sam pun razuma i pokusavam ne razumljive stvari da shvatim ali ovo mi absolutno nikako nije jasno, jer ja to nebi uradio kad nebi nikakve druge skole bilo.
Mozda se i ne vide ti roditelji kao dio islamskog korpusa. Mozda mijesni brakovi ili jugosi/bosanci, ili sta ja znam vec. Je si mislio na bosnjacki korpus ovo kad pises islamski?

Nego jedno drugo pitanje, ista stvar, zasto Serif u Bugojnu docekuje Vucica u svojoj avliji sa rakijom kao najboljeg jarana? U cijem korpusu je Serif iz Bugojonog?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 14 apr 2016 05:02

Bio je katolicki skolski centar u Konjicu ali je zatvoren zbog manjka ucenika.Koliko ja vidim.Opcina Bihac ima 2500-3000 katolika,daleko manje od jedne Tuzle ili Sarajeva gdje postojanje istog bi imalo nekog smisla
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la amkos » 14 apr 2016 12:02

Jack je napisao/la:Bio je katolicki skolski centar u Konjicu ali je zatvoren zbog manjka ucenika.Koliko ja vidim.Opcina Bihac ima 2500-3000 katolika,daleko manje od jedne Tuzle ili Sarajeva gdje postojanje istog bi imalo nekog smisla

Gdje je bio ? Jel misliš na "Prvu osnovnu školu", Konjic gdje su u 85 % zgrade isli Bosnjaci, a u 15 % isli Hrvati.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 14 apr 2016 12:07

Ne,bio je katolicki skolski centar u Konjicu do 2003.Medju prvim otvoren,medju prvima zatvoren.Gdje je bio?Veze nemam.Nisam iz Konjica,ali jesam jednom prosao autobusom kroz grad
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la amkos » 14 apr 2016 12:19

Ja znam za ovo gore napisano, ali ne znam jel taj hrvatski dio škole zatvoren zbog manjka učenika.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Boss2013
Član
Postovi: 63
Pridružen/a: 10 okt 2013 18:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Boss2013 » 14 apr 2016 12:43

Jack je napisao/la:Ne,bio je katolicki skolski centar u Konjicu do 2003.Medju prvim otvoren,medju prvima zatvoren.Gdje je bio?Veze nemam.Nisam iz Konjica,ali jesam jednom prosao autobusom kroz grad
upravu je jack, bio je i u konjicu:
".......Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, osim ovog prvog centra u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije nešto kasnije otvara katoličke školske centre u Tuzli, Zenici, Konjicu, Travniku i Žepču."

http://www.ksc-sarajevo.com/ksc-sv-josip

ali, eto, hvala bogu, nema ga :gut:
Kvalitetna organizacija, obrazovanje, ekonomija, povratak, natalitet.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 15 apr 2016 07:15

Misim da treba 20 ucenika imati najmanje.Po zakonu
Konjic je mala sredina.Bihac je daleko veci grad,turisticki poznatiji.Ukidanjem prava katolika na jezik samo bi skodilo nama na duze staze.Brojka ne mijenja nista konkretno sliku ovdje.Svak se sjeca one reportaze o Bosanskoj Bojni kako eto ''vehabije'' dolaze i kupuju imovinu od ''neduznih'' Srba.Pa u 2 svjetskom ratu imao si Stabandzu i Gradinu,Glinicu kao 100% Pravoslavna sela.A vec na popisu 1991 Bosnjaci su bili vecina u Stabandzi i Glinici.Gradina je bila na putu da postane Bosnjacko selo.Naravno da iduci korak bi sigurno bio lagano naseljavanje ''vehabija'' ali zapadni mediji posebno Hrvatski su zeljeli da prikazu da eto ''zabaceno'' selo Bosanska Bojna,iako daleko je zabacenija Krnjeusa ili neko selo u Sanskom Mostu.Posta ''vehabijsko'' uporiste.Hrvatski mediji su veoma jaki i oni bi jedva cekali da mi ukinemo katolicki skolski centar.Onda bi pricali daleko gore,sto moze da bude jedino gore za nas.U krscanskoj Europi oni jedva cekaju da mi napravimo vece greske.Neka tog centra.Nezaposlenost,iseljavanje,pad nataliteta.Treba da nam bude veci prioritet od onih par starih baba katolickih na Pljesevici i tih 30 tak djaka katolika tog skolskog centra u Bihacu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 16 apr 2016 16:27

Konjic nema puno smeca.Ekoloski je cista opcina na 1386,592 km2.Veca opcina od cijele Skutorije povrsinski

Super podatci za Usk kanton.Sem B.Petrovca.Ovdje se mora naci neki plan

Strateski je vazno da probas naci podatke za Srednjobosanski kanton.Ucenici.Sve ovako.Ne boj se.Plasirat cu ja te podatke po medijima.Samo su mi podatci vazni.Da totalno dokrajcimo ustashe.Statisticki,ono sto oni nemaju
Zato ako imas nekog ko bi mogao da nadje podatke za Srednjobosanski kanton.Ne shvacas koliko je vazno naci podatke za osnovne i srednje skole i broj Bosnjaka za sve opcine.
To bi bio sah-mat ovdje

Zatvaranje katolickog skolskog centra imalo bi samo stete sad za nas,nego koristi.
Bosanska Krajina pa i taj dio zapadni Cazinski.Najblize je Njemackom svjetu i dalje ka Europskoj uniji.Banane drzavice Slovenija i Hrvatska ne racunam kao neke drzavice.Poznato je da je afera Bosanska Bojna krenula iz Austrije i onda su Njemacki konjusari ''Hrvati'' prosirili tu vijest.Zasto?

Pa da nas prikazu kao teroriste,da dobiju podrsku Europe za treci.Ne,nase je da trazimo podatke statisticke.I Da im dadnemo sva prava.Nismo mi vlaski konjusari ''Hrvati''.Gdje nema nastave na Bosanskom u Livnu ili Duvnu jer nasi procenti su mali gore.Nije to ni vazno.Vazno je kupovanje imovine vlaskih katolika oko Bihaca,pa i natalitet i da se smanji iseljavanje iz Usk kantona kod Bosnjaka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
aburovic
Član
Postovi: 113
Pridružen/a: 21 okt 2012 21:57
Lokacija: Makedonija

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la aburovic » 16 apr 2016 20:27

slika
Za vecu rezoluciju:
Desni klik na mapu>View image>Zumiraj

Avatar
Boss2013
Član
Postovi: 63
Pridružen/a: 10 okt 2013 18:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Boss2013 » 16 apr 2016 22:38

nekako je sad ljepša ova mapa, više zelena
Kvalitetna organizacija, obrazovanje, ekonomija, povratak, natalitet.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 apr 2016 23:14

Glamoč je veliki plus.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 17 apr 2016 07:01

Manje-vise ova mapa je tacna.Blagi rast u Stocu tamo smo na 35,7% Osnovaca,ali daleko.Daleko da cinimo neki faktor ili da smo blizu vecine

Po meni ova mapa moze da bude gora za nas,jer u B.Petrovcu udio vlaha je svake godine sve veci i veci.Procentualno.Oni mogu veoma lahko jos ove skolske godine da predju 40% osnovaca,sto bi bilo veoma lose,jer u svim ostalim opcinama Usk njihov broj je u slobodnom padu

Jos ljepse bi bilo da dobijem detaljne podatke za Srednjo-Bosanski kanton
Naziv skole.Osnovna i Srednja skola.Ime opcine.Broj Bosnjaka.Kao sto je forumas Boss 2013 nam dao za Unsko-Sanski kanton.Taj podatak bi itekako uzdrmao ustashe,kad bi ga dobio.Ali onako detaljno kao za Unsko-Sanski.Ako znate nekog.Probajte naci Sbk kanton.To se trazi

Glamoc je blago iznenadjenje u koje rijetko ko je vjerovao,uz Odzak.Po meni Zepce bi moglo da bude svasta,jer prosle godine je 650 katolika iselilo.Svasta bi moglo da bude tamo i u Vitezu u narednih par godina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite