☑ Pravila foruma i savjeti

Osnovne škole i nacionalnost prvačića mape

Moderator/ica: Drina

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 17 apr 2016 08:13

U Glamoču je sve krenulo sa onim imamom koji je povukao narod, vratio se i uvezao Bošnjake oko džemata. Čovjek je bio prvi lider Bošnjaka u tom kraju i sve je krenulo od njega. Savršen primjer da jedan čovjek MOŽE ispraviti krivu Drinu, ako hoće i ako je uporan.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 14 jun 2016 09:27

Odgovaralo im je tako

Ustashe mogu da rade sta hoce i kako hoce,demografski po Livnu,Duvnu i Kupresu.Pa sto nema Bosanskog jezika tamo onda?Glamoc je druga prica.Broj Bosnjaka je dovoljan da oni mogu da cine prevagu.Katolici pa i Bosnjaci ce ovim popisom ciniti apsolutnu vecinu u Glamocu.Znaci da cetnici ce biti tek relativna opcina.Opcina ima oko 4000 stanovnika,od tog u gradicu,a to je vise selo zivi 2000.Znaci da na cirka 1000 km2 Glamocke opcine zivi danas 2000 ljudi ili cirka 2 stanovnika na km2

Inace Bosanski jezik jos ne postoji u Kresevu osnovne+Srednje.Odzaku.Od 3 nazovi Hrvatska kantona.U svim opcinama nemas Bosanskog jezika sem Glamoca.Znaci to je jedina opcina.Odzak je fakat jos zalosnije za ustashe jer vecinu boraca Odzackog Hvo su cinili bas Bosnjaci.Napomena je da postoje katolicki skolski centri u Bihacu,Tuzli i Sarajevu gdje se moze uciti Hrvatski jezik,mislim da ima taj i u Bugojnu

I da se osvrnem na krmetnjak.Jedino u Brcko distriktu,tj gradu Brckom danas imas Bosanski jezik

Cetnic su kolektivno ukinili Daytonski sporazum,vidi sluzbeni nazivi jezika.Ovo je sve isplanirano u Beogradu.Jer im je cilj da ukinu Bosanski po Srebrenici,Zvorniku i Prijedoru.Dobar dio teritorije su etnicki pocistili i umjesto da se odavno gleda dvije skole pod jednim krovom jer ocito PINZKO ne zeli da smjeni Dodika a on ce i dalje po starom.Znaci nema sanse da se bilo sta moze rijesiti s cetnicim i moraju se traziti alternative za iducu skolsku godinu

Ps:Ako ustashe ne budu htjele da dadnu nastavu na Bosanskom jeziku tamo gdje su vecina.Onda jedini normalan korak bilo bi ukidanje katolickih skolskih centara.Posebno u dijelovima gdje su Bosnjaci vecina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bosnjak na kvadrat
Član
Postovi: 450
Pridružen/a: 20 maj 2015 08:24

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Bosnjak na kvadrat » 14 jun 2016 12:00

Ukidanje KŠC-a nije realna, pravedna niti pametna odluka. Da ne kažem da bi ispali samo takvi radikali, a za tim uopšte nema potrebe, jer hrčci ionako nestaju iz navedenih mjesta.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 15 jun 2016 22:31

Ukidanje KŠC-a nije realna, pravedna niti pametna odluka. Da ne kažem da bi ispali samo takvi radikali, a za tim uopšte nema potrebe, jer hrčci ionako nestaju iz navedenih mjesta.
Donekle tacno,ali to je jasno.Tamo gdje Hrvati nas itekako trebaju.Vidi pod Glamoc.Imas sva prava.Tamo gdje Hrvati mogu da uzimaju vlast,i rade sta hoce.Imas,to sto imas

Gledaj 1989.Cetnici su srusili turbe Alije Djerzeleza u Gerzovu.Selo nazvano po njemu i odakle je dosao.Mic po mic.Nasi nisu reagovali.Danas imas 100 Bosnjaka u M.Gradu a sela smo davno zijanili.Istocna Hercegovina nas nema.Banja Luka ista prica.Svake godine sve je manje.Naravno da je ovo planski uradjeno oko skola,jer cetnicima smeta cinjenica da u Doboju Bosnjaci cine 20% ucenika osnovnih skola+ imaju jako zaledje(Doboj Jug,Usora,Tesanj,Gracanica,Doboj Istok.Ili oko Modrice,oko Teslica,oko Zvornika i Prijedora.Da je danas Bosnjaka samo u Mrkonicu ili Banja Luci.Davnih dana bi cetalji bili ''humanitarni'' i dali nam sva prava.Jedina opcina Sandzaka u Sjevernom Sandzaku gdje nema nastave na Bosanskom je Nova Varos.Zapravo i u Priboju.Toliko o tome

Zato i ovak cirkus oko skola,to sto rade.To je sve Beograd isplanirao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 jun 2016 23:02

Ma veliku ulogu u ovom svemu ima to sto su i Srbi i Hrvati do nazad 20 godina mislili i iskreno vjerovali da je Bosna i Hercegovina njihova jer smo mi u Jugoslaviji bili neznatan faktor. Srbija i Hrvatska su se pitali, pricao se Srpsko-Hrvatski jezik u BiH, Bosnjaci bili politicki i nacionalno obezglavljeni. Cak toliko obezglavljeni da vecina nije ni znala sta je Bosnjak.

I sad odjednom se Hrvati bude u 2016 godini i vide da ih na 49% teritorije u Genocidnom Entitetu nema nikako a da ih ovamo ima malo, plus i to malo nestaje, plus izgubili 9 opstina od rata pa na ovamo, i izgubice i dodatne, pa se otimaju oko Mostara i Stoca, jer eto nekako da spase obraz od poraza u Srednjoj Bosni. Njima je tesko to sve prihvatiti i ta ih primjena boli. Nedavno su bili neko - sad postaju nista - i to je bolna faza.

S druge strane Srbi su po tom pitanju jos gori, do pred rat vjerovali da su Nebeski narod, poznate parole tokom rata "Bosna je Srpska koliko je Moskva Ruska", iskreno mislili da ce uzeti cijelu Bosnu plus 1/3 Hrvatske. I sad, kad se dim razisao, dolaze do shvatanja da ih u Hrvatskoj nema nikako, da ih nema ni milion u Bosni, da su manjina u Bosni i postaju sve manja manjina iz godine u godinu, da ce za par godina pasti ispod 29.999% stanovnistva (sto je ozbiljna psiholoska barijera), da ih svake decenije umire ili odlazi po 100,000. Ovo u vezi popisa je u stvari samo simbol ranjene zvijeri. Ono kad pogodis zivotinju pa se ona otima, napada i nesto bi, a ne zna sta bi. Tako ja njih vidim sad oko popisa. Tako ih vidim uopste, po pitanju prijetnji i svega. Oni jednostavno ne mogu da se pomire da nisu glavni i da Bosna nije njihova. Ali morace, ako Bog da. Takvi su im grasi pali.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 16 jun 2016 09:28

Dobro,ti si Mostarac.Srpsko pitanje u Mostaru je zavrseno.Jos malo da se vasa dijaspora okrene ka Zeljusi i malo reklamirajte Hodbinu.I Zacas bi to uzeli

Fazon je da evo danas imas samo jedna stara nena zivi u Nevesinju.A mi smo malo u Kljunima i Hrusti.I to je to.Istocna Hercegovina ima nesto Bosnjaka u Trebinju.Podrinje gubi Bosnjake dok pricam.Naravno,da je interes Bosnjaka,posebno onih koji su iz takozvane Sumske.Da lijepo se pocne raditi nesto po pitanju Dodika krmka.Jer ovo je planski uradjeno u Beogradu nemaju Bosanski vlasi kapacitet intelektualni da sve ovo sami smisle,nego su dobili instrukcije,sta i kako.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zestoka- ... /160615117

Jer iduce skolske godine ako se ne rijesi,djeca gube skolsku godinu.Lahko je nama iz dijaspore pricati,ali mora se rijesiti nesto ovdje.Ja vidim onda paralelno obrazovanje i ko ih jebe.To moze da bude uvid u paralelne opcine i formiranje nasih opcina u krmetnjaku,sto je jos bolje

Srebrenica,pa evo i Janja su poceli s tim.Jer ako ti udaris sad na Srebrenicu,Janju,Doboj i Prijedor.Bosnjaci ce nestati iz tog dijela.Svak zna da je pocetak nestanka Bosnjaka Istocne Hercegovine krenuo u 1,a zavrsio u 2 svjetskom ratu.Danas ako mi budemo sutili,dok cetnici budu plasirali ovo s jezikom.Nestat cemo za par godina.Cetalji ocito zele da povezu svoje neke veze,i rade na tome,misle i uzdaju se u Putina.Posebno su se gadno okrenuli nakon blamaze Crne Gore.Na nasu djecu,jer nema njihove djece vlaske po Kosovu sem sjevera i Hrvatske,A to je velik prostor gdje njih nema.Oni moraju da izigravaju sefove nad nekim,kad ih Hrvati ne jebu niti 0,00001%.A ovo oko popisa i jezika itekako moze da ima negativne posljedice
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 20 jun 2016 11:42

Cetnici razumiju samo zakon sile.Poznajuci nas narod u Krajini.Onaj debeli iz Bos Novog ce ljubiti cetnicke guzove,po obicaju
Kotor Varos.Siprage i Vrbanjci u koje spada Vecici.To je zajeban kraj i narod

Ovi iz Bosanske Gradiske.Ti ce sjediti,sutiti i pognuti glavu.Takav je to narod gore

Ne znam za Doboj,nisam neki ekspert

http://www.avaz.ba/clanak/242223/apsurd ... acki-jezik

Uz onakve genijalce po Brdu.Ne cudi me

Biscani su makar prije ustali.Sad i oni sute
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la ABen » 27 jun 2016 07:13

Jack je napisao/la:Cetnici razumiju samo zakon sile.Poznajuci nas narod u Krajini.Onaj debeli iz Bos Novog ce ljubiti cetnicke guzove,po obicaju
Kotor Varos.Siprage i Vrbanjci u koje spada Vecici.To je zajeban kraj i narod

Ovi iz Bosanske Gradiske.Ti ce sjediti,sutiti i pognuti glavu.Takav je to narod gore

Ne znam za Doboj,nisam neki ekspert

http://www.avaz.ba/clanak/242223/apsurd ... acki-jezik

Uz onakve genijalce po Brdu.Ne cudi me

Biscani su makar prije ustali.Sad i oni sute
Doci ce i Kozarac na red! Sigurno Pavicu treba sad glasova iz Kozarca, ali eto sledeca godina nije izborna. Tako je bilo i '92, 22. maja su sravnali Hambarine, a 24. maja i Kozarac.
Tipicna prijeodrska i kozarska historija bosnjaka ovog kraja. Mir dok njih ne dira.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 27 jun 2016 09:44

Kozarac ne moze da dodje na red,jer osnovna skola Kozarac je 95% nasa

Dok cijelo Brdo je samo PODRUCNA SKOLA Prijedora grada,gdje Bosnjaci cine manjinu.Direktor,kao i vecina nastavnog kadra cine pravoslavni vlasi
Kozarac je jedina skola u krmetnjaku.Osnovna skola gdje mi cinimo vecinu

Oni su sve ostale skole podijelili da u svakoj osnovnoj skoli ima minimum 40% cetnika.U Kozarcu to nisu mogli da urade,i otud takva prica
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la ABen » 27 jun 2016 11:33

Jack je napisao/la:Kozarac ne moze da dodje na red,jer osnovna skola Kozarac je 95% nasa

Dok cijelo Brdo je samo PODRUCNA SKOLA Prijedora grada,gdje Bosnjaci cine manjinu.Direktor,kao i vecina nastavnog kadra cine pravoslavni vlasi
Kozarac je jedina skola u krmetnjaku.Osnovna skola gdje mi cinimo vecinu

Oni su sve ostale skole podijelili da u svakoj osnovnoj skoli ima minimum 40% cetnika.U Kozarcu to nisu mogli da urade,i otud takva prica
Vidjet ce mo. Zivi bili pa vidjeli, a ja se iskreno nadam da si ti u pravu. Samo historija iz '92 mi je pokazala da to nije tako. Kad su vlasi palili jedno po jedno Bosnjacko naselje a drugi Bosnjaci gledali i nadali se da njih nece.

Druga stvar je solidarnost Bosnjaka u Prijedoru. O toj prici drugi put.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la atif » 27 jun 2016 11:56

ABen je napisao/la:
Jack je napisao/la:Kozarac ne moze da dodje na red,jer osnovna skola Kozarac je 95% nasa

Dok cijelo Brdo je samo PODRUCNA SKOLA Prijedora grada,gdje Bosnjaci cine manjinu.Direktor,kao i vecina nastavnog kadra cine pravoslavni vlasi
Kozarac je jedina skola u krmetnjaku.Osnovna skola gdje mi cinimo vecinu

Oni su sve ostale skole podijelili da u svakoj osnovnoj skoli ima minimum 40% cetnika.U Kozarcu to nisu mogli da urade,i otud takva prica
Vidjet ce mo. Zivi bili pa vidjeli, a ja se iskreno nadam da si ti u pravu. Samo historija iz '92 mi je pokazala da to nije tako. Kad su vlasi palili jedno po jedno Bosnjacko naselje a drugi Bosnjaci gledali i nadali se da njih nece.

Druga stvar je solidarnost Bosnjaka u Prijedoru. O toj prici drugi put.
Ovo je ziva istina. Nemamo se mi jos radi cega busati. Jedna lasta ne cini proljece.
Na nama je da li cemo da radimo na boljem ili samo da slijezemo ramenima do sljedeceg knock-outa!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 18 mar 2017 21:23

slika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 18 mar 2017 21:30

Kad nadjem konacne podatke za Prijedor.Ovih dana
I kad nadjem podatke za Bos Petrovac.Tu nemam nista konkretno za prvacice

Stavit cu vecu rezoluciju mape
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la amkos » 18 mar 2017 22:04

Odlično je ovo za Odžak zbog koridora. Odžak je strateški vrlo važna općina. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 19 mar 2017 00:33

Bosanski Petrovac mi je x?Nemam nekih informacija s terena.Radio se pokvario tamo

Ali naci cu Prijedor ostatak opcine ovih dana,to vam garantujem
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bosnjak na kvadrat
Član
Postovi: 450
Pridružen/a: 20 maj 2015 08:24

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Bosnjak na kvadrat » 20 mar 2017 22:10

Jack je napisao/la:Stavit cu vecu rezoluciju mape
Imamo li mapu sa većom rezolucijom?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 20 mar 2017 23:39

Ovo je testna mapa.
Potreban mi je Bosanski Petrovac.Nacionalnost prvacica ove skolske godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 21 mar 2017 00:07

Mapa je dobra.Dosta opcina sam bubao cifre posebno za Tuzlanski i Sarajevski kanton.Ali,koliko realno procentualno tamo moze biti Srba u naprimjer Banovicima.Donji Vakuf popis nam je rekao 100 Srba i 50 Hrvata.Koliko realno tamo moze biti osnovaca njihovih ili prvacica

Najvaznije opcine tipa Busovaca,Vitez,Zepce,Odzak,Orasje.To su opcine gdje sam nasao podatke.Kao i naprimjer Jajce.Na osnovu prijasnjih uzoraka za Usk kanton.Dao sam neke svoje cifre.Ali jedina opcina gdje nisam smio da dadnem neke cifre je Bos Petrovac.Glamoc mi je pokazao da se moze drasticno promjeniti stanje kod prvacica,i sta ja znam kako je u Bos Petrovcu sada?

Zapamti da je mapa dobra.Odzak ima vecinu nasih prvacica.Zepce.Srebrenica

Povecao bih rezoluciju mape,istina.Ali nemam neke jace cifre za Prijedor.Tj dio Prijedora i Bos Petrovac

Mapa je moze se reci prvacica za nas dobra.Svugdje smo apsolutna vecina:Novi Travnik,Zepce,Odzak,Busovaca,Jajce.Negdje smo na cirka 60%.Jajce 59,9%.Negdje smo presli 60% tipa Novi Travnik.Namucio sam se za Odzak dok sam to nasao.Ali sad realno mapa bi imala jacinu kad bi uspio da nadjem podatke za Bos Petrovac

Naprimjer Hadzici koliko bi tamo moglo da bude prvacica Srba i Hrvata danas.To sam davao procjene,kao i vecinu opcina ali dosta tog sam dao haj da kazem prave cifre

Zapamtite.Potreban mi je Bos Petrovac.Nacionalnost prvacica
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bosnjak na kvadrat
Član
Postovi: 450
Pridružen/a: 20 maj 2015 08:24

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Bosnjak na kvadrat » 21 mar 2017 08:17

Jack je napisao/la:Potreban mi je Bosanski Petrovac.Nacionalnost prvacica ove skolske godine
Poslao sam upite nekim ljudima sa tog kraja pa ćemo vidjeti kakav ću odgovor dobiti. Javim se sa info ako ih dobijem.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Osnovne škole 2015/2016 god. Nacionalnost prvačića-mapa

Post Postao/la Jack » 21 mar 2017 08:20

Glamoc me je razocarao,a ako sam bubao za Donji Vakuf.Pa koliko tamo moze biti Srba ili Hrvata prvacica,a isto vazi za Kalesiju

Bosanski Petrovac mi moze svasta reci.Super.Nadam se da cemo naci to do kraja ove sedmice,jer mi je vazno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite