☑ Pravila foruma i savjeti

Demografske mape Bosne

Moderator/ica: Drina

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la amkos » 09 jul 2017 14:42

Mogu li ja @Jack ovu mapu što si mi poslao postaviti na forum da ne šaljem svima pojedinačno ? :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 09 jul 2017 18:46

amkos je napisao/la:Mogu li ja @Jack ovu mapu što si mi poslao postaviti na forum da ne šaljem svima pojedinačno ? :what:
Da sam htio takvo sta.Ja bih postavio mapu ovdje na forum.

Ne mozes.Salji pojedinacno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jul 2017 00:10

JuzniDoboj je napisao/la:Hvala na odgovoru. Zao mi je cuti da je rasporodano toliko nase imovine u samom gradu Prijedoru. Cetnici zapadne Bosne gravitiraju prema Prijedoru i to znaci da ce se vremenom postati jos veca i veca cetnicka rupa.

Cini se da nije los povratak po selima ali u gradu nije najbolja situacija. Da li ocekujes da ce jos iko od Bosnjaka vratiti u grad?
Nema pola godine od kad' se moj amidza vratio iz inostranstva u Prijedor.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 10 jul 2017 00:38

Prijedor ima 9 mahala.Mali je to grad,ali je grad

Urije,bolnica,staro mezarje Pasinac.Zapravo na tom mezarju su kasnije vlasi jos za Otomana pravili kuce.Oko 60% imovine prodano
Pecani.Zgrade.Oko 90%
Skela.Oko 10% prodano.Vecinski nase
Centar.Oko 1/3 prodano
Stari Grad 2 kuce da ja znam.Nije puno
Raskovac,preko zeljeznicke pruge na putu za Bos Novi.Granici se s Cejrecima i Brezicanima.Oko 20% Prodano,mozda manje
Tukovi,preko Sane.Nije puno
Donja Puharska oko 1/3+ Vlasi napravili naselje na otetoj Bosnjackoj zemlji
Gasica naselje..itd ovo novo sto je napravljeno.Ovo je uglavnom napravljeno poslije ovog rata


Pod centar spada Zeljeznicka stanica,kvadrant,Sipadovo naselje,Bijeli i Crveni solitet+Kokin grad+ naselje Solidarnosti

Mahom tu su zgrade,kao i na Pecanima.

Skela,Stari Grad,Raskovac,Tukovi,Donja Puharska=sve kuce


Ps,ovo novo naselje sto su vlasi napravili.Stradalo poplavama

U Prijedoru je prodano izmedju 30-40% Bosnjacke imovine.Sto znaci da cirka 2/3 imovine nije prodano.Ja bih rekao da je to vise nego dobro
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la JuzniDoboj » 10 jul 2017 00:42

Slavoljub Bosnjak je napisao/la:
JuzniDoboj je napisao/la:Hvala na odgovoru. Zao mi je cuti da je rasporodano toliko nase imovine u samom gradu Prijedoru. Cetnici zapadne Bosne gravitiraju prema Prijedoru i to znaci da ce se vremenom postati jos veca i veca cetnicka rupa.

Cini se da nije los povratak po selima ali u gradu nije najbolja situacija. Da li ocekujes da ce jos iko od Bosnjaka vratiti u grad?
Nema pola godine od kad' se moj amidza vratio iz inostranstva u Prijedor.
Kako mu je?

Bas me zanima situacija u Krajini (u genocidnoj tvorevini - sumska), razmisljam napraviti i jednu mapu za Bosanski Novi.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

atif
Član
Postovi: 6256
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la atif » 10 jul 2017 12:23

JuzniDoboj je napisao/la:
Slavoljub Bosnjak je napisao/la:
JuzniDoboj je napisao/la:Hvala na odgovoru. Zao mi je cuti da je rasporodano toliko nase imovine u samom gradu Prijedoru. Cetnici zapadne Bosne gravitiraju prema Prijedoru i to znaci da ce se vremenom postati jos veca i veca cetnicka rupa.

Cini se da nije los povratak po selima ali u gradu nije najbolja situacija. Da li ocekujes da ce jos iko od Bosnjaka vratiti u grad?
Nema pola godine od kad' se moj amidza vratio iz inostranstva u Prijedor.
Kako mu je?

Bas me zanima situacija u Krajini (u genocidnoj tvorevini - sumska), razmisljam napraviti i jednu mapu za Bosanski Novi.
Juznidoboj hvala ti na mapi. Super si odradio. Kad bi mogli jos ucrtati gradske zone i podjelu to bi isto bilo dobro.
Dobro bi bilo da napravis bosanski novi, bosansku kostajnicu i bosansku dubicu. I to spojis u jednu mapu.
Idelana bi bila ona mapa po naseljima sto sam je poslao, gdje se vidi kako su pojedina mjesta naseljena.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jul 2017 20:41

JuzniDoboj je napisao/la:
Slavoljub Bosnjak je napisao/la:
JuzniDoboj je napisao/la:Hvala na odgovoru. Zao mi je cuti da je rasporodano toliko nase imovine u samom gradu Prijedoru. Cetnici zapadne Bosne gravitiraju prema Prijedoru i to znaci da ce se vremenom postati jos veca i veca cetnicka rupa.

Cini se da nije los povratak po selima ali u gradu nije najbolja situacija. Da li ocekujes da ce jos iko od Bosnjaka vratiti u grad?
Nema pola godine od kad' se moj amidza vratio iz inostranstva u Prijedor.
Kako mu je?

Bas me zanima situacija u Krajini (u genocidnoj tvorevini - sumska), razmisljam napraviti i jednu mapu za Bosanski Novi.
Ne zali se covjek. :zastava:
Malo off-topic al' jedan dio moje porodice (4 clana) se vratio prosle godine iz Australije u BiH (Sarajevo tacnije).

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la amkos » 10 jul 2017 22:23

Ne zali se covjek. :zastava:
Malo off-topic al' jedan dio moje porodice (4 clana) se vratio prosle godine iz Australije u BiH (Sarajevo tacnije).
Ako je ovo istina, golemo je. :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jul 2017 23:07

amkos je napisao/la:
Ne zali se covjek. :zastava:
Malo off-topic al' jedan dio moje porodice (4 clana) se vratio prosle godine iz Australije u BiH (Sarajevo tacnije).
Ako je ovo istina, golemo je. :respekt:
Nemam razloga da lazem,hehe,provedem u Prijedoru bar mjesec dana godisnje (Kozarac tacnije),ima nas jos,manje to je istina,al' nas ima. :zastava:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 10 jul 2017 23:13

:lol:

Haj sad te necu banirati jer si iz mog kraja.Ima nas manje nego sto je popis rekao.Onako od oka rekao bih 2000 stalnih u Kozarcu,mozda 2500.U Cijeloj Mz do 9000.Popisano 19 000.Malo je pretjerano ovdje,ali kad vidim Duvno kako su se oni popisali.Kozarac jos uvijek ima zemlju,prometnicu,pa i ekonomiju.Ali i jaku dijasporu.Duvno ima orlove na 1000 metara nadmorske visine.1 semafor.I to je to

A,mislio sam da napravi panoramu grada Prijedora.Da objasnim nekom sta i kako.Gdje sta dodje.I koliko procentualno ima Bosnjaka u dijelovima grada Prijedora danas
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la amkos » 11 jul 2017 00:01

Ima li igdje snimka grada Prijedora dronom ?

To je dobra perspektiva za objasnjenje pojedinih dijelova grada.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 11 jul 2017 00:14

Jack je napisao/la::lol:

Haj sad te necu banirati jer si iz mog kraja.Ima nas manje nego sto je popis rekao.Onako od oka rekao bih 2000 stalnih u Kozarcu,mozda 2500.U Cijeloj Mz do 9000.Popisano 19 000.Malo je pretjerano ovdje,ali kad vidim Duvno kako su se oni popisali.Kozarac jos uvijek ima zemlju,prometnicu,pa i ekonomiju.Ali i jaku dijasporu.Duvno ima orlove na 1000 metara nadmorske visine.1 semafor.I to je to

A,mislio sam da napravi panoramu grada Prijedora.Da objasnim nekom sta i kako.Gdje sta dodje.I koliko procentualno ima Bosnjaka u dijelovima grada Prijedora danas
19.000 je stvarno napuhana cifra,OS u Kozarausi (valjda se tu nalazi nisam sad 100% siguran) npr. se nece nikad obnoviti jer nema jednostavno djece,a vidi se kad dolazis prema samom Kozarcu :( ,dijaspora aktivno ulaze i dolazi kad god moze,al' hocel se ta cifra stalnog stanovnistva stabilisati,iskreno nebih reko,da smo ostali zasebna opstina pa mozda bi i mogli nekako,ovako izmedju Prijedora i Banjaluke k'o izmedju cekica i nakovanja,volio bih da je drugacije...koje je tvoje misljenje za buduncost bosnjaka tog podrucija?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 11 jul 2017 05:06

Kao prvo.Ja nemam sta vise da dokazem.Nisam blesavi kreten koji je pricao o 80% Novom Travniku grady Hrvatskom,3000 Srba Donjeg Vakufa,2/3 grad Jajce i Posusja kao najmladeg grada.Nemam sta da dokazen vise

Sve sto sam rekao od Ljubaca,Zeljuse do popisa.Sve sto sam rekao.Desilo se je.Da sam promasio sve ili vecinu.Bila bi me sramota da pisem,kao neke blesave ustaske budale

Sto se tice mape.Zmaj je u Bosni.Imam plan da se napravi jedna mapa gustine naseljenosti

Nema sanse.Prijedor je mala sredina,zaledje Prijedora danas je Krupa na Uni,Ostra Luka,Bosanska Dubica i Bos Novi.Cak i Srbi iz Omarske vise vole da odu do Banja Luke jer im je tek par kilometara dalja od Prijedora,a ima sve sto pozele.A pogledaj naprimjer Bosansku Dubicu.Pogledaj Srpska sela popisa 1991.Poredi onda popis i vidi ta ista sela popisa 2013.Raspad sistema.Ko ce da dolazi u Prijedor.

Jug Prijedora je idealan.Uzmes 2-3 naselja imas homogenu zonu od Bihaca do Prijedora.

Ima panorama grada.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la JuzniDoboj » 11 jul 2017 12:05

Slavoljub Bosnjak je napisao/la:
JuzniDoboj je napisao/la:
Slavoljub Bosnjak je napisao/la:
Nema pola godine od kad' se moj amidza vratio iz inostranstva u Prijedor.
Kako mu je?

Bas me zanima situacija u Krajini (u genocidnoj tvorevini - sumska), razmisljam napraviti i jednu mapu za Bosanski Novi.
Ne zali se covjek. :zastava:
Malo off-topic al' jedan dio moje porodice (4 clana) se vratio prosle godine iz Australije u BiH (Sarajevo tacnije).
Moja jedna rodica koja je zivjela u Norveskoj je dosla u SA da studira kompjutersku nauku i tu je ostala, inace rodjena u NO. :zastava:

"Repatrijacija" dijaspore je nasa buducnost.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 11 jul 2017 23:07

Ako pogledas naprimjer Banja Luku.Vidis da su skoro sva Hrvatska sela postala njihova.Ovog sad popisa.Posebno naprimjer Ivanjska aka Potkozarje koja je najbliza Kozarcu nekih 15 tak km
Cetnici da imaju snagu mogli su da naprave raspad sistema oko Ljubije.Posebno dole sela katolicka oko Ljubije,ali vidis da oni nemaju snage da uzmu sta.Sem izbjeglickih naselja.Pa ja sam prolazio kroz Lamovitu i Omarsku i osjeti se raspad kuca tamo vlaskih,sve je raspalo.Omarska pogotovo.Pomislio sam da nij ratovalo se za Omarsku granate frcale.Pogledaj naprimjer istina prazne Hambarine.Kuce sve pola miliona km i vise.A jos vece i ljepse nego prije

Interes cetnika je da odlaze ka vecim gradovima.Ja ne vjerujem da ce oni nesto moci vise da naprave.Kozarac je 15 tak km zracnom linijom od Federacije.Daleko od tog da nije.Tomasica centar je samo 6 km od Federacije.A odatle mozes fakticki da vidis Kozaracki kraj.Daleko je sad prica da Bosnjaci nemaju nikakvo zaledje.Pa mozemo snajperom da tucemo dijelove Prijedorske opcine.A kamoli granatiranje sto nije problem.Ne,ne bih rekao.Banja Luka je u tezem polozaju jer nema nastave na Bosanskom,sva sela su cetnicka.Kod nas imas vise sela.Pocetak Tomasice vlaski zaseok Komljenovici je 3 km od Federacije samo.To je haman fakticki da je Federacija uz Tomasicu.

Daleko je gore u Prnjavoru ili Banja Luci jer je Federacija daleko.Cetnici ako krenu u neke avanture.Prijedor moze da bude uzet u roku 3 dana.A ove zabiti vlaska na jugu Prijedora.Jos brze
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Drina » 16 jul 2017 19:49

I vlasi imaju solidne padove u Prijedoru. Ne mogu se oni popraviti tamo. Ovo je njihov maksimum. Jedino sam ubjeden da ce povecavati udio u samom gradu jer ce se tu doseljavati sa sela.
Zaledina im je slaba vidjeti nikakva. A tu je blizu i Banja Luka i ona je atraktivnija ovim cedomirima iz Bosanskog Novog i slicno
Biće onako kako Bošnjaci odluče

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la JuzniDoboj » 20 jul 2017 13:18

Zelim praviti jednu mapu, zivorodjenih Bosnjaka po opcini u BiH... samo ne mogu naci podatke za genocidnu tvorevinu, ima li neko?
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 30 jul 2017 20:29

Drina je napisao/la:I vlasi imaju solidne padove u Prijedoru. Ne mogu se oni popraviti tamo. Ovo je njihov maksimum. Jedino sam ubjeden da ce povecavati udio u samom gradu jer ce se tu doseljavati sa sela.
Zaledina im je slaba vidjeti nikakva. A tu je blizu i Banja Luka i ona je atraktivnija ovim cedomirima iz Bosanskog Novog i slicno
Podatci za sumsku nisu objavljeni

U takozvanoj Federaciji imas fakticki na desetine Srba u starosti do ispod 15 godina.U nekim sredinama tipa Bugojno i Konjic to se moze prebrojati za 2 minuta

Prijedor ima 11 370 osoba do ispod 15 godina ovaj lazni popis

Bosnjaka 3314
Srba 7519

Bosnjaka 29,1% u udijelu do ispod 15 godina.Bosnjaka 32,5% ukupno.Ipak treba skopcati da je udio Bosnjaka smanjem samo zbog fakticki genocida ali opet i tamo se Bosnjaci bolje drze

Pa,tako u Sanskom Mostu imamo 6129 osobe do ispod 15 godina
Bosnjaka 5903
Srba 84

Srbi cine 1,3% stanovnistva u udijelu do ispod 15 godina ovdje.Svi su pobjegli za rata,rijetko ko je ubijen,niko nije pobacan u masovnu grobnicu poput Prijedora

Srebrenica je rekorder za vlahe.Genocid planski i sve to

1738 osoba do ispod 15 godina'
Bosnjaka 1012 Ili 58%
Srba 711

Da ne bude zabune.Popis je rekao da je Bosnjaka u Srebrenici 54% :!:

+4% u Srebrenici

Bratunac 3005 ispod 15 godina

Bosnjaka 1248 ili 41,5%

Bosnjaka ukupno u Bratuncu lazni popis 38,4%

Bratunac +3%
Srebrenica +4%


:rofll: :rofll:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 30 jul 2017 20:35

Drina je napisao/la:I vlasi imaju solidne padove u Prijedoru. Ne mogu se oni popraviti tamo. Ovo je njihov maksimum. Jedino sam ubjeden da ce povecavati udio u samom gradu jer ce se tu doseljavati sa sela.
Zaledina im je slaba vidjeti nikakva. A tu je blizu i Banja Luka i ona je atraktivnija ovim cedomirima iz Bosanskog Novog i slicno
Nemaju oni demografskog potencijala za Prijedor.Svu snagu bacaju sad na Brcko da stabilizuju situaciju gore.Pa kupe prnje iz tih zabiti oko Brckog u sumskoj,i bacaju ih tamo.

Nema njih 2 miiona,zapravo ovim putem do sredine iduce decenije pucaju na 850 000 od tog njih 450 000 bit ce preko 50 godina ili mozda preko 60 godina

Pa ovaj popis ih je unistio.Hem sto Bosnjaci su najmladji u Srebrenici,Vukosavlju,Bratuncu i najvaznije Brckom.Ona parola ''ostali starci'' da pomru.Ne pali tamo.Ne samo da ih samaramo u par opcina Podrinja.Nego oni fakticki nemaju demografskog potencijala za neke sire akcije,sem mozda da zazmire ako necija sjekira zavrsi u ledjima Bosnjaka.

Tja,kad bi se naoruzali dvocijevkama i novim puskama.Povratnici bi izbili na Drini,zapravo su tamo,a nema ih ko sprijeciti jer cetnika je tamo sve manje,sve su stariji i nemaju kamo.Pravi potop cetnika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41168
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 31 jul 2017 03:12

Meni je najsmijesnije kad mi raznorazni lazljivi vlaski lopovi pocnu s mapama.I onda oboje one sume u Srpsko

Bosnjaci u Sanskom Mostu 1 stanovnika:1 Srbin,1 Pravoslavac,1 Srpski jezik.Sve je to lijepo,da taj ''1'' nije imao 82 godine na popisu 2013 godine.82 godine :!: :!:

Koliko ce sela gdje starosna struktura 50 ili cak preko 60 godina odolijevati.Pa cijela opcina Sanski Most ima samo 84 Srbina u starosti do 15 godina.Na 800 km2 imas 80 Tak Srba maloljetnih
Kljuc je jos gora sredina tamo imamo samo 8 Srba mladjih od 15 godina.Od tog njih 5 zivi u Kljucu okruzeni Bosnjacima a 3 u Gornjoj Sanici i Donjem Ratkovu.Wowww

Gleda se i bolja je da napravis kvalitetnu mapu prema starosti.Imas sva naselja,obojis u boje.I tu mozes da nadjes zakljucka.Meni je glupo kad na rubu sume kazem da je to Srpsko.Glupost
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite