☑ Pravila foruma i savjeti

Demografske mape Bosne

Moderator/ica: Drina

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la amkos » 11 nov 2016 18:49

kosarkas je napisao/la:Tako je....iz ovog njegovog se vidi da igra na vrijeme
Ne bojim se da će pristati na ustaške varke.Dapače
on ih šalta i presvlači.
Bake treba da kaze. Izvinite ljudi, izvinite Bosnjaci, izgubili smo dosta opcina. Neke jako vazne kao Vitez, Srebrenica, Buzim, Zenica, itd. Umjesto da kaze, nece se vise ponoviti, obecavam!! Kajem se zbog indolentnosti, nepaznje, nejedinstva, place mi se sta sam "uradio".
On o skutorskom "entitetu". palamudi. :lolcina:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 11 nov 2016 19:14

Bakir se uvlaci u guzove Iranu previse.Najbolje je da preda nekom novom clanstvo Sda dok mu se ne raspadne stranka totalno.Koliki je kreten pa da kaze da je Sda pomela izbore.Vidilo se

Gubitak Viteza,Odzaka,Buzima,Zenice,Visokog,Srebrenice?.Treba li da nabrajam.Tp je ''Baketova'' pobjeda.Uz takvog debila ne cudi me da svi bjeze

Svak onaj ko razgovara,otvori usta i spomene takozvani treci je izdajica i po kratkom postupku treba da odgovara za izdaju.Crtanje karata ili spominjanje crtanja karata ce ti dati samo Usk enklavu+ Sarajevski Pasaluk

Glupi Bakir u 60 godina nije bas puno naucio.Sta ti je glupan

Dajte nekom mladjem poziciju.Bilo bi pozeljno ispod 40 godina.I nek oni rade dalje.Eno Efendicu dati.Ali Babin poguzija i mentalni krelac nema namjeru jer obraz guzica.Tako u Krajini kazu.On namjerava da sefuje do 70 godina.Guzica i fotelja su vrijedni,sami pitajte Basar Asada

E onu Kostajnicu je Snsd prodao ima 10 godina.Ziva istina.A cuj.Nek skrate golove,pa nek igraju na male.Sta ce im toliki teren kad je dio stadiona u Hrvatskoj.Ja ih ne zalim i njih i partizan crno bele boje

Zamisli zivis u tom selu.Cijela rijeka Una je u Hrvatskoj.Hahaha.Koja komedija.Ne mozes ni na dio Une da dodjes.Jer sve ''Hrvatska'' drzi

Komedija
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

emir
Član
Postovi: 79
Pridružen/a: 08 nov 2012 13:17

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la emir » 11 nov 2016 20:57

mržnja prema Bakiru na sve tri strane poprima forme paranoje. Hrvati ga optužuju da im ne da prava niti treći entitet, Srbi da jedva čekaju 2018 godinu kada se on ne mogne kandidovati za predsjednika pa da ostvare svoje namjere a naši bošnjaci od ljevice koja ga optužuje da je doveo vehabije i arape, do ostalih da se dogovorio sa Čovićem da im da treći entitet a brzo će otkriti način da to objelodani, kao i da je srbima obećao da neće dirati RS. Da poludiš i da pomisliš da je neki namazani tip koji vuče za nos sve tri strane a najviše bošnjake. Sjećam se da se još gore pisalo o Tihiću a još gore će se pisati o Bakirovom nasljedniku, moje prognoze su da će to biti Efendić, pošto će sigurno nakon slijedećih opštih izbora biti smjena u SDA jer je nemoguće da poslije ovakvog spina i iskrivljavanja činjenica da SDA ne izgubi izbore. Na portalu Klix kao ni na jednom drugom mediju kao glavnookrivljeni u procesu protiv Radeljaša nije pomenut Damir Hadžić a pominjala se SDA. Što se tiče izbora u Federaciji BiH SDA je 2012 godine imala 482 a ove 532 mandata u općinskim vijećima, još veće je povećanje na državnom nivou. Najveći uspjeh ovih izbora za SDA je da je potopljen SBB koji je imao 140 a sada 119 mandata. Tačno je da su izgubljene načelničke pozicije u nekim gradovima, posebno tragično u Srebrenici ali ste svjesni da je u Srebrenici na biračkom spisku uvijek bilo više srba a ovaj put su imali samo jednog kandidata, tako je bilo i u Vitezu, Odžaku, Vukosavlju. U Zenici i Visokom su pobijedili nezavisni kandidati koji su od prvih izbora u SDA, a paralelu između Naidina i Kasumovića neka vam daju kolege iz Zenice. Ja ću vam prenijeti utiske iz Visokog. Već sam pisao da bi glasao za Amru Babić i to je uradila većina visočana, sada idu smjene izvršnog odbora stranke zbog pogrešne odluke da bude drugi kandidat. A taj odbor je poslao prijedloge centrali da kandidat bude Amir Zukić. Da li mislite da je normalno da u centrali kažu, ne može, mora biti Amra. Amra je morala kao načelnik na terenu imati svoje ljude koji će je zaštititi ali Bogu hvala našla je drugi način da se zaštiti.I još neki podaci za kantone, jedini pad viječničkih mandate je u ZE-DO kantonu sa 95 na 92,i u USK sa 67 na 64 u TK je porast sa 107 na 120, SArajevskom sa 75 na 99, SBK sa 79 na 96. I ukupno 317.000 glasova gotovo tri puta više od prvog pratioca sa bošnjačkim glasovima SDP. Brojke su neumoljive i one su jedini pokazatelj. Ali par loših izjava i izgubljenih načelničkih pozicija se može dobro iskoristiti i očito se dobro koristi.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 14 dec 2016 20:05

Ja nikog ne mrzim.Eto vam Bakir i njegove zlatne kasike.Jebe se meni ako zelite nek vam upropasti drzavu cijelu.Eno vidi sta rade u Srebrenici.Nek je njegova zena glupa uhljebljena kojoj je trebalo 11 godina da zavrsi fax

Mislio sam ove godine napraviti demografsku mapu Bosne.Ali koliki su to kreteni.Ni ove godine nece biti nista sto se tice naseljenih mjesta.Tek u 1 kvartalu 2017 godine ce izdati te knjige.Kad bude

Napravit cemo 3 extra mape za naseljena mjesta:Vjera,jezik i nacionalnost.Nadam se u Januaru.Bit ce extra kad budu ti podatci.Nece nam trebati vise od 7 dana za te 3 mape
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 dec 2016 20:35

emir je napisao/la:mržnja prema Bakiru na sve tri strane poprima forme paranoje. Hrvati ga optužuju da im ne da prava niti treći entitet, Srbi da jedva čekaju 2018 godinu kada se on ne mogne kandidovati za predsjednika pa da ostvare svoje namjere a naši bošnjaci od ljevice koja ga optužuje da je doveo vehabije i arape, do ostalih da se dogovorio sa Čovićem da im da treći entitet a brzo će otkriti način da to objelodani, kao i da je srbima obećao da neće dirati RS. Da poludiš i da pomisliš da je neki namazani tip koji vuče za nos sve tri strane a najviše bošnjake. Sjećam se da se još gore pisalo o Tihiću a još gore će se pisati o Bakirovom nasljedniku, moje prognoze su da će to biti Efendić, pošto će sigurno nakon slijedećih opštih izbora biti smjena u SDA jer je nemoguće da poslije ovakvog spina i iskrivljavanja činjenica da SDA ne izgubi izbore. Na portalu Klix kao ni na jednom drugom mediju kao glavnookrivljeni u procesu protiv Radeljaša nije pomenut Damir Hadžić a pominjala se SDA. Što se tiče izbora u Federaciji BiH SDA je 2012 godine imala 482 a ove 532 mandata u općinskim vijećima, još veće je povećanje na državnom nivou. Najveći uspjeh ovih izbora za SDA je da je potopljen SBB koji je imao 140 a sada 119 mandata. Tačno je da su izgubljene načelničke pozicije u nekim gradovima, posebno tragično u Srebrenici ali ste svjesni da je u Srebrenici na biračkom spisku uvijek bilo više srba a ovaj put su imali samo jednog kandidata, tako je bilo i u Vitezu, Odžaku, Vukosavlju. U Zenici i Visokom su pobijedili nezavisni kandidati koji su od prvih izbora u SDA, a paralelu između Naidina i Kasumovića neka vam daju kolege iz Zenice. Ja ću vam prenijeti utiske iz Visokog. Već sam pisao da bi glasao za Amru Babić i to je uradila većina visočana, sada idu smjene izvršnog odbora stranke zbog pogrešne odluke da bude drugi kandidat. A taj odbor je poslao prijedloge centrali da kandidat bude Amir Zukić. Da li mislite da je normalno da u centrali kažu, ne može, mora biti Amra. Amra je morala kao načelnik na terenu imati svoje ljude koji će je zaštititi ali Bogu hvala našla je drugi način da se zaštiti.I još neki podaci za kantone, jedini pad viječničkih mandate je u ZE-DO kantonu sa 95 na 92,i u USK sa 67 na 64 u TK je porast sa 107 na 120, SArajevskom sa 75 na 99, SBK sa 79 na 96. I ukupno 317.000 glasova gotovo tri puta više od prvog pratioca sa bošnjačkim glasovima SDP. Brojke su neumoljive i one su jedini pokazatelj. Ali par loših izjava i izgubljenih načelničkih pozicija se može dobro iskoristiti i očito se dobro koristi.
Emire,

Tvoj argument se fakticki svodi na to da Bakir ne zasluzuje optuzbe jer je dobio najvise glasova. Od kada to broj glasova oznacava jeli nesto uradjeno odlicno ili lose? I Hitler je pobijedio izbore - pa je li to dobro bilo za Njemacku? To su totalno dva odvojena pitanja. Bakir gubi vlast Bosnjaka dok osvaja Bosnjacke glasove. Neuke dede i nene, neobrazovani ljudi koji ne znaju nista bolje - glasaju za njega - pa sta? Pogledaj rezultate na terenu - ne gledaj brojeve glasova. Bosnjaci gube kontrolu na svim nivoima. Skoro su svi lideri ove zemlje ne-Bosnjaci, a Bosnjaka je 50%, a drze oko 25% vlasti. To znaci da je isto, bilo nas 1,800,000 ili bilo nas 900,000. Kako to dvoje moze biti isto? Bakir jednostavno unistava napredak Bosnjaka i to ce se tek osjetiti kada bude prekasno.

Ko moze sada garantovati da ce Vrhovni Sud BiH zaustaviti Dodika u namjeri da proglasi referendum za odcjepljenje? Ko ce sada zaustaviti Vlahe od razbijanja BiH ako Vlasi i Skutori imaju vecinu u Vrhovnom Sudu BiH? I po kojem principu ovo nije fatalna greska - fatalna u smislu smrtonosna, historijska, prekretnicka?

Jedino sto me ovdje tjesi jesu demografska kretanja. Ovaj kreten rusi politicku moc Bosnjaka - i to je tacno. Ali osipanje i izumiranje Vlaha i Skutora u mnogo vecem omjeru nego li Bosnjaka, u dugorocnom periodu nas dovodi koliko toliko u bolju poziciju, naravno pod uslovom da nas pocnu voditi ljudi koji imaju vise vizije i mozga odo ovog mamlaza i da rata ne bude u roku od 20 godina. A Dodik je sada u odlicnoj poziciji da odpocne rat - Trump u Bijeloj Kuci, muslimani u nikada goroj situaciji u Evropi, porast desnice u EU, naoruzavanje HR i Srpske vojske, rast Rusije, totalno politicko kastriranje Turske i Erdogana koji nemoze prestati sisati kitu Rusima, i sada jos imamo Vlahe+Skutore > Bosnjaka u Vrhovnom Sudu - BRAVO BAKIRE!!!

A cak i ako se nastavi ovaj demografski kolaps Vlaha i Skutora - opet i tada, ako budemo i za 20 godina imali Bakira ili nekog kao on mamlaza na vrhu - crno nam se pise, nebitno je koliko nas bilo u drzavi tada, isto kao sto je nebitno i sada. Ako je tebi ovo ideja uspjeha - bolje ti je skoci sa Starog Mosta na stijene - lakse ce ti biti.
Zadnja izmjena: BosnjackaHercegovina, dana/u 14 dec 2016 20:41, ukupno mijenjano 1 put.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la ABen » 14 dec 2016 20:39

Emir je obukao stranacki dres i sve jedno mu je kako se igra. Samo dok njegova ekipa igra.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 15 dec 2016 00:08

Hitler je makar uradio nesto.Njemacka najjaca ekonomija Europe.Berlin najveci grad Europe.Njemacka kulturni centar Europe.Najveci natalitet Europe

Bakirove pobjede su da su nacelnici":Buzima,Cazina,Visokog,Zenice,rekli adios.Srebrenica gdje su nezavisni sad poceli da razmisljaju umjesto Sda.Zadnja 2 dana imam stomacni virus,imam gripu.
Ja bih volio da nije tako ali jeste.Covjek umire i covjek treba da ima razuma malo a ne uvrijedis se i napustis ovaj forum.Pokazujes samo intelektualnu sposobnost.Da nema dijaspore,pola Bosne bi crklo od gladi i Bosnjaka,pa vi stvarno treba da nazovete svaku ulicu po dijaspori.Nije to sto je neki moj san.Ma,kakvi

Emir je klasican primjer osobe.Nije po mom,idem ja.Da sam ja Emiru opsovao majku ili oca,ja bih se licno sramio tog,ali covjece kazes neke stvari koji neki ne vole da cuju,pa odmah.Idem ja.Pa takvo sta ni beba ne radi.

Momak je dobar sugovornik i sigurno porodicni covjek,ali ne vidi dalje od svog nosa.Masovna nezaposlenost.Drzava po amidzi i babi i stricevicima,gdje nepodobni dobijaju sve a sposobni odlaze za Njemacku

Ja nisam rekao da ja znam sve.Odlucio sam malo da pisem oko demografije,mozda nekog ubjedim .I to je to.Ali ako cete odlaziti sto cu ja reci.Onda ja najbolje da kupim sebi onu brnjicu za psa.kao u onom filmu Hanibal Lector.Pa da ne pricam nikako :respekt:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kosarkas
Član
Postovi: 1205
Pridružen/a: 26 dec 2012 10:59

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la kosarkas » 28 dec 2016 08:42

http://www.dnevnik.ba/kolumne/kompenzacija-za-bosnjake

Evo malo propagande....zanimljivo prvi put nude Neum a samim tim i Stolac

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Abidaga » 30 jan 2017 23:49

slika

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 276
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Gost1 » 31 jan 2017 06:12

Super

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la JuzniDoboj » 31 jan 2017 19:24

L0q<vonq{29RAe9n@JG->um0H@2)D"3>F&g£FNlmkEZ^%4£?+g
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 05 jun 2020 15:15, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
kosarkas
Član
Postovi: 1205
Pridružen/a: 26 dec 2012 10:59

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la kosarkas » 23 feb 2017 12:41

http://www.6yka.com/novost/121023/tamo_ ... Dki_apsurd
Tamo gdje počinje i završava bh. matematički apsurd

78 Bošnjaka u Istočnom Mostaru

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zenicaninn » 25 feb 2017 09:47

Zmaj je napisao/la:slika

:zastava:

slika

Onda ova karta nije ispravna.

"U Istočnom Mostaru živi 78 Bošnjaka, 11 Hrvata i 166 Srba."


Bošnjaka ima znaci tacno 30,58% u istocnom Mostaru.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zmaj » 25 feb 2017 17:38

Zenicaninn je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:slika

:zastava:

slika

Onda ova karta nije ispravna.

"U Istočnom Mostaru živi 78 Bošnjaka, 11 Hrvata i 166 Srba."


Bošnjaka ima znaci tacno 30,58% u istocnom Mostaru.
Ove dvije mape pokazuju rezidentno stanovništvo u 2016 godini a ne po popisu 2013.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zenicaninn » 25 feb 2017 18:41

Zmaj je napisao/la:
Zenicaninn je napisao/la:

Onda ova karta nije ispravna.

"U Istočnom Mostaru živi 78 Bošnjaka, 11 Hrvata i 166 Srba."


Bošnjaka ima znaci tacno 30,58% u istocnom Mostaru.
Ove dvije mape pokazuju rezidentno stanovništvo u 2016 godini a ne po popisu 2013.

Aha nisam primjetio.
Naso sam onu mapu sa popisa 2013 i ona pokaziva ispravno preko 30%. :gut:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 25 feb 2017 20:55

Uskoro ce 1 Mart.Agencija za statistiku jos nije izbacila podatke za naseljena mjesta s popisa 2013 godine :!: :!:
3 godine i 5 mjeseci od popisa stanovnistva 2013.Prvo su rekli da ce objaviti do kraja Septembra 2016.Pa do kraja godine.Pa su sad rekli u 1 kvartalu 2017.Jos jedan mjesec.Nisam vjerovao da ce ova tema biti jos bez kvalitetnih mapa.

Sramota
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 25 feb 2017 20:58

Mape ne moraju biti tacne.Posebno ove brdsko-planinske sredine tipa Istocni Mostar.Ovo je neka moja realna procjena.Negdje su se takozvani Hrvati popisali tacnije primjer Konjic.A negdje su brojku napumpali tipa Busovaca,Jajce i Novi Travnik gdje ih nema toliko
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 07 apr 2017 13:49

slika
Sto se tice Banja Luke tamo vise nema Katolickih sela.Nema ni nasih
Bosanska Gradiska tamo je sad sve skoro cetnicko.Liskovaca,Gornje Rovine i Bosanska Gradiska imaju njihovu vecinu

No,ocito im velik problem stvara sarolika mapa na podrucju Prijedora.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bistrik

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Bistrik » 07 apr 2017 20:57

Treba na mapi sve provjerit.
Ne uzimat za gotovo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 08 apr 2017 09:24

slika

Mislim da je to to,ali mnogi zanemaruju cinjenicu da su cetnici pravili katastar naselja jos davne 1963 i povlacili su sta su povlacili u njihovu korist
Iz mape se vidi da jedino podrucje na zapadu Bosne koje ima dosta zelene boje je Kotor Varos i Prijedor

Prijedor jug je fakticki komplikovan za cetnike jer tu su katolicka sela,koja se kasnije naslanjaju na Bosnjacka sela koja okruzuju grad
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite