☑ Pravila foruma i savjeti

Demografske mape Bosne

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 01 jan 2018 07:14

Nema para u pravljenju mapa.Umjesto mapa ti pravi bureke.Vidjet ces interesovanje.Nas narod vise voli cajke,narodne muzike turbo folk nego pravljenje mapa,ili to sto radis.Svaka cast izuzetcima

Drzi se bureka umjesto mapa i dobro ces dogurati :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Burek
Član
Postovi: 602
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Burek » 01 jan 2018 12:33

Pa sto si ondag piso da napravim jos jednu sa gustocom stanovnistva?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 14 jan 2018 02:41

Vidim onaj smijesni sajt statistika :lol: :lol:

Postavili su da je naseljeno mjesto Dubrave kraj Jajca.Naselje s Hrvatskom vecinom

Pa u tim Dubravama kraj Jajca tzv Hrvatskom naselju.Imamo danas 2 stanovnika u tom selu
1 Bosanac,1 Hrvat.Znaci bez etnicke vecine ovdje,a oni ubacili to kao Hrvatsko
1 Muskarac i 1 Zena.1 Zena se je izjasnila kao Hrvatica

Oba stanovnika tog naselja su rekli da im je maternji jezik Bosanski.Citaj ta ''Hrvatica'' je rekla da prica Bosanskim.Grad Jajce nema etnicku vecinu Hrvata.To onaj ko ima podatke sem onog sto je izbacila agencija za statistiku.Poput mene ima

Grad Jajce 3604 Bosanski,3245 Hrvatski.To se poklapa inace fakticki s brojem Hrvata u gradu Jajcu 3273 s popisa.Tako da u opcini Jajce,sem tih 5 naselja bivsih katolickih sto su postala Bosnjacka.Grad Jajce ima Bosnjacku vecinu a Dubrave bivse cetnicko selo je danas fakticki Bosnjacko

Gustina naseljenosti je dobar primjer te price
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 14 jan 2018 02:46

Interesantno je naselje Kupresani kod Jajca

Kupresani 367 Bosnjaka,326 Hrvata i 66 Roma
Kupresani 441 Bosanski,327 Hrvatski.Citaj izmedju 99-100% Roma,znaci fakticki svi Romi su ovdje rekli da im je maternji jezik Bosanski.U nekim naseljima Mostarskog kantona tipa Kralupi kraj Konjica ili u dijelovima Mostarske opcine.Oni su napisali da pricaju vecinski Romskim jezikom,iako u Kralupima kod Konjica 1/3 Roma je reklo da im je maternji jezik Bosanski.Ovdje svi Romi su rekli da im je maternji jezik Bosanski


Popis je realno namjesten u korist ustasha i cetnika,i imam primjedbi za par naseljenih mjesta.Ja fakat ne vjerujem da danas naselje Doljani imaju Hrvatsku vecinu.Iako na popisu 2013 imamo 40% Bosnjaka.
I jos neka naselja.Posebno Srednje Bosne
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abdurrahman
Član
Postovi: 664
Pridružen/a: 27 okt 2012 07:06
Lokacija: Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Abdurrahman » 02 feb 2018 06:09

Zmaj je napisao/la:slika

https://i.imgur.com/2PT6ftl.png

Promjene etničke slike naselja:
2 srpska naselja postala su bošnjačka
1 srpska naselja postala su hrvatska
28 bošnjačka naselja postala su srpska
1 hrvatska naselja postala su srpska
3 srpska naselja postala su nenaseljena
5 nenaseljena naselja postala su srpska
MZ Caparde, nekadasnja opcina Kalesija, a danas pripada Osmacima. Ko je vecina prema popisu iz 2013?
You prepare for a journey according to the amount of time that you are going to be on that journey. So what do you say about the Hereafter?

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zmaj » 02 feb 2018 15:05

Abdurrahman je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:https://i.imgur.com/2PT6ftl.png

Promjene etničke slike naselja:
2 srpska naselja postala su bošnjačka
1 srpska naselja postala su hrvatska
28 bošnjačka naselja postala su srpska
1 hrvatska naselja postala su srpska
3 srpska naselja postala su nenaseljena
5 nenaseljena naselja postala su srpska
MZ Caparde, nekadasnja opcina Kalesija, a danas pripada Osmacima. Ko je vecina prema popisu iz 2013?
Selam Abdurrahmane

Caparde - 954 stanovnika
584 Bosnjaka (61,2%)
363 Srba (38,1%)
7 Ostali (0,7%)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 07 feb 2018 07:46

U Capardama su digli izbjeglicko naselje za cetnike Gojcina,Zeline kao i bivsih cetnickih sela Jeginovog Luga i Dubnice.Tu imas malo vise cetnika,dok u samoj Zelini imas daleko manje.Cak u onom dijelu koji je krmetnjak.Razlog je jasan.Srbi smatraju da nemaju nikakve koristi od vise Srba u naprimjer Zelini kod Osmaka.Ali Caparde su na vaznoj prometnici za razliku od Zeline i tu su nabacili vise svojih cetalja.Ali i ta brojka nije bas pretjerano impresivna
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zmaj » 27 mar 2018 12:00

Demografska mapa Bosne i Bošnjaka - Naša procjena za 2017

slika

---

slika

:zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la amkos » 27 mar 2018 12:16

Odličan posao. :gut:

:thankyou:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zmaj » 27 mar 2018 12:43

amkos je napisao/la:Odličan posao. :gut:

:thankyou:
Hvala!

Slobodno pitaj ako te zanima neka opstina.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la krhan » 27 mar 2018 13:10

Hvala vam na trudu i informacijama momci. :fes: :mashallah: :beret:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Zenicaninn » 27 mar 2018 13:30

Svaka cast za trud koji ste ulozili. :thankyou:

Da vam nije malo previse pezimisticna procjena za Zepce?
Nije mi nekako realno da nas procentualno jednako ima Zepcu kao u Kiseljaku pa i cak vise u Vitezu.
43% je prepezimisticno, nemora nas biti vecina ali smo sigurno negdje 45-48%, pogotovo kad se uzima exodus katolika u obzir.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 27 mar 2018 15:37

Zepce sasvim moguce.Slazem se ovdje

Bos Petrovac mi smo vitalniji ovdje
Travnik 86% prvacica ovdje su Bosnjaci,tako da procent Bosnjaka moze da bude jedino 3-5% Veci od ovog broja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 27 mar 2018 16:57

Velika Kladusa 40 419 stanovnika:

Bosanski 39 699
Srpski 106
Hrvatski 313

Iako sam gore naznacio da je u Velikoj Kladusoj 83% Bosnjaka.Udio govornika Bosanskog jezika prelazi 98% na zadnjem popisu.

Jezik je i glavni indikator ovdje svega.Pa nije ni cudo da nisu objavili podatke za naselja po jeziku,iako Jack ima taj podatak

Od ove mape.Najvise ce biti kretanja u Srednjoj Bosni i opcinama:Jajce,Novi Travnik i Busovaca.Jajce je skolske 2004/2005 imalo 51-52% Bosnjaka prvacica.Jajce ove skolske godine ima skoro 62% Prvacica

Stolac je po meni glavni faktor i ja vidim ovdje od popisa da je procent Bosnjaka narastao a ne smanjio se u odnosu na zadnji popis 2013.Ove skolske godine naprimjer mi imamo vecinu prvacica ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la bilbo » 27 mar 2018 17:36

Ako se nastave dosadasnje tendencije mislim da cemo u narednom periodu za 5-10 godina postati apsolutna vecina u Bosanskom Petrovcu, Zepcu, Vitezu i Kiseljaku. Za 10-15 godina postali bi vecina u Odzaku i Osmacima. Za 15-25 godina postali bi vecina u Mostaru, Stocu, Brckom, Usori, Kresevu, Prozoru i Glamocu, dok u Doboju, Trnovu, Novom Gorazdu, Bratuncu, Milicima i Zvorniku nas preko 40% ce biti.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 27 mar 2018 17:45

bilbo je napisao/la:Ako se nastave dosadasnje tendencije mislim da cemo u narednom periodu za 5-10 godina postati apsolutna vecina u Bosanskom Petrovcu, Zepcu, Vitezu i Kiseljaku. Za 10-15 godina postali bi vecina u Odzaku i Osmacima. Za 15-25 godina postali bi vecina u Mostaru, Stocu, Brckom, Usori, Kresevu, Prozoru i Glamocu, dok u Doboju, Trnovu, Novom Gorazdu, Bratuncu, Milicima i Zvorniku nas preko 40% ce biti.
Ja sam isto bas o tome razmisljao - gledao mape od prije 4-5 godina. Razlike su stvarno primjetne u nekim opstinama.
Pa cak i od prosle godine u 2016.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 27 mar 2018 17:46

Ako se nastave dosadasnje tendencije mislim da cemo u narednom periodu za 5-10 godina postati apsolutna vecina u Bosanskom Petrovcu, Zepcu, Vitezu i Kiseljaku. Za 10-15 godina postali bi vecina u Odzaku i Osmacima. Za 15-25 godina postali bi vecina u Mostaru, Stocu, Brckom, Usori, Kresevu, Prozoru i Glamocu, dok u Doboju, Trnovu, Novom Gorazdu, Bratuncu, Milicima i Zvorniku nas preko 40% ce biti.
Bosanski Petrovac.Gradic ima preko 75% Bosnjaka.To ce preci 80% Do 2020 godine.Neka sela tipa Medeno Polje i Revenik oko grada biljeze Bosnjake prvi put.Kao i Dobro Selo gdje broj Bosnjaka povecan.Srbi nemaju industriju sem Krnjeuse.Ne vjerujem da ce drzati vecinu zadugo

Vitez je veoma jak industrijski za ustashe,udio prvacica se ne smanjuje kod katolika.Tako ne vjerujem da cemo ovo preuzeti kad si rekao
Kiseljak je realniji.Ove godine su imali cirka -500 tinjak katolika u opcini.Nemaju veca sela oko Kiseljaka,sva industrija je povezana s Sarajevskim Kiseljakom koji je pukao kad je bila afera Konzum

Brcko je isuvise vazan grad za cetnike.Ne vjerujem da cemo nesto postici,jer makar u zadnjih 10+ godina nas udio prvacica se nije drasticno promjenio prema bolje,kao u naprimjer Jajcu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la bilbo » 27 mar 2018 18:00

Hrvati su iscrpili svoj demografski bazen oko Viteske enklave, kao i u samoj enklavi, tako da ne ocekujem neko njihovo doseljavanje. Uz to, primjetno je da svake godine sve vise odlaze vani tako na osnovu toga sam donio procjenu da cemo definitivno postati vecina u Vitezu. Ako ne prije 10 godina, onda godina, dvije poslije.

Kako broj Hrvata bude padao u Brckom, tako ce i nas broj rasti. Mislim da Srbi vise nemaju dovoljan demografski potencijal da se odrze istim tempom u Brckom, pocet ce padati.

Inace, svaka vam cast za mape. Tako je sve jasno i pregledno.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la Jack » 27 mar 2018 18:07

Ti si previse optimistican i ti podatci ne mogu da sluze nicemu sem razocarenju

Brcko.Ipak je grad.Kakav-takav cirka 40 000 stanovnika uz plovnu rijeku Savu.Najveca luka na Savi,centar rijecnog prometa tamo.Zila kucavica cetnika.Gledam podatke unazad 10 tak godina za Brcko distrikt.Mi nismo medju prvacicima napredovali ni za 1%.Napomena u tih 10+ godina.Nas udio medju prvacicima u Jajcu je porastao za 10% :!: .Dok u Brckom nije porastao niti 1%

Vitez ima jos zaledje katolika oko Zenice,ali ima i Fis.Gledao sam podatke za Vitez i udio prvacica je veoma veci nego sto neki misle.Posebno u njihovu korist.Kiseljak.E tu je bilo 115 Hrvatskih prvacica i 108 Bosnjackih ove skolske godine.Kiseljak nema toliko industrije kao Vitez
Zvornik 40% kad nema Bosnjaka u gradu,.To je nerealno.Snovi

Doboj je grad vazan za cetnike.Mi necemo prebaciti 25% a kamoli 40%

Naravno dobro je da cetnici imaju prioritet.Brcko.Sto znaci da ce iz Federacije nestati.Kao i da ce morati da vezu Srbe iz okolnih opcina.Samo da drze vecinu u gradu Brckom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Demografske mape Bosne

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 27 mar 2018 19:10

Jack je napisao/la:Ti si previse optimistican i ti podatci ne mogu da sluze nicemu sem razocarenju

Brcko.Ipak je grad.Kakav-takav cirka 40 000 stanovnika uz plovnu rijeku Savu.Najveca luka na Savi,centar rijecnog prometa tamo.Zila kucavica cetnika.Gledam podatke unazad 10 tak godina za Brcko distrikt.Mi nismo medju prvacicima napredovali ni za 1%.Napomena u tih 10+ godina.Nas udio medju prvacicima u Jajcu je porastao za 10% :!: .Dok u Brckom nije porastao niti 1%

Vitez ima jos zaledje katolika oko Zenice,ali ima i Fis.Gledao sam podatke za Vitez i udio prvacica je veoma veci nego sto neki misle.Posebno u njihovu korist.Kiseljak.E tu je bilo 115 Hrvatskih prvacica i 108 Bosnjackih ove skolske godine.Kiseljak nema toliko industrije kao Vitez
Zvornik 40% kad nema Bosnjaka u gradu,.To je nerealno.Snovi

Doboj je grad vazan za cetnike.Mi necemo prebaciti 25% a kamoli 40%

Naravno dobro je da cetnici imaju prioritet.Brcko.Sto znaci da ce iz Federacije nestati.Kao i da ce morati da vezu Srbe iz okolnih opcina.Samo da drze vecinu u gradu Brckom
Ovo za Brcko je bolno. Zaista. Srebrenici jacamo. U Stocu jacamo. U Mostaru jacamo - u Brckom stagniramo. Uzas.
Jedino sto mi sada daje neku nadu je to sto su Amerikanci glavne face tamo, a s obzirom na situaciju izmedju SAD i Rusije, ocito je da smo mi jedini anti-Ruski element tu. Ipak to je jalovo - jer smo do sad trebali biti apsolutna vecina u Brckom.
Samo BiH.

Odgovorite