☑ Pravila foruma i savjeti

Cestovne komunikacije,planine..itd

Moderator/ica: Drina

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 11 aug 2013 21:21

Kakav je put Bihac-Drvar-Livno-Mostar?
Koliko vremena treba da se prede ta trasa?
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 11 aug 2013 21:43

Drina je napisao/la:Kakav je put Bihac-Drvar-Livno-Mostar?
Koliko vremena treba da se prede ta trasa?
Bihac - Bos. Petrovac je dobar put, gdje ti treba 30 minuta jer je pravac gdje mozes voziti 100mk/h. Kad izades iz Bos. Petrovca tamo prema drvaru imas uzbrdo gdje su krivine i ima dosta kamiona. Tu ces izgubiti dosta vremena, jer vozis 50-60km/h. To neces moci ispod 90 min precido drvara, dalje prema glamocu i livnu nisam isao.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 11 aug 2013 21:51

Isao sam tim putem Bosanski Petrovac - Bihac.
Ici cu dole u Mostar pa sam mislio ici nekim alternativnim pravcem da vidim nesto novo. Ali ne bih isao ako je neki traljav put i ako bih izgubio cijeli dan.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 01:52

Bihac-Bos Petrovac je solidan put.Ravan!.Mozda je veca nadmorska visina.Sam Petrovac je na oko 660 metara nadmorske visine, dok je Bihac na oko 200 tinjak metara.Ali, put je ravan.Mozes da gas dadnes i do 150 km/h.I to nije pretjerivanje


No, da ti kazem nesto o ovom putu.Jer Drina i sam zna kakav je put Bihac-Petrovac-Kljuc-Varcar-Jajce i dalje za Sarajevo

E, dodjes u Petrovac.Tu imas veliku raskrsnicu.Valjda motel no9 se zove.I ta mala cestica.Vodi te za Drvar

Tu imas Petrovac.I predgradje Kolunic.Staro mjesto osnovano u 12 stoljecu.Rusevine crkve se vide, ali katolicke.To je mozda jedna od najstarijih rusevina koje ces viditi.Selo vlasko je pusto, pravoslavni tamo zive.I to je moze se reci jedna 'dolinica'' ali ide se ka uspunu.Onda 10 km nemas nista.Praznina, dok ne dodjes do mjestaca, ali i istoimenog prijevoja.Taj prijevoj neki nazivaju i kljuc Jadranskog mora

http://www.youtube.com/watch?v=gOM_5RvP4zQ

Ovdje imas taj put kako jedan Slovenac prolazi tim dijelom.I Abene crni.Put Petrovac-Drvar nije ravan, ti si na zescim Lsd bio, ako ti je to ravno :o :huhu: :D

http://www.youtube.com/watch?v=8ozl7HKGS2c

Tu imas dio tog puta.Put je ravan do nekih 5-6 km od centra Petrovca.Poslije se ide kroz taj prijevoj.On se zove OSTRELJ.Zaboravih ti napomenuti.Cestovno ti je 30 km puta od Petrovca-Drvar.Uzas i prije ces doci od Petrovca do Kljuca gdje imas i do 40+ Km, nego Drvara.Ostrelj je nekih 12-14 km od centra Petrovca.I tu je granica Usk kantona i Livanjskog kantona.Nakon Ostrelja pocinju krivine i par km do Drvara lagano spustanje u gradic/selo

Kad dodjes u Drvar.Imas dvije ceste.Jedna koja ide direkt dole za Grahovo.Jedna koja te vodi do Strmice(Granica s Hrvatskom)

Drvar-Grahovo ti je oko 40 km.Tu fakat neces naci dva postena sela.Prodju se Resanovci i jos jedno selo, ali to je sve izumiruce, a selo je crnjak.I do Grahova ti je crnjak.I kad udjes u Grahovo.I to ti je crnjak.A, najveci crnjak je Livno-Grahovo relacija od oko 50 km.Tu imas pustinju Kalahari.I crnjak je jos veci, nema sela, samo pustos, pustos i postos.I sto je jos veci crnjak.Hrvati ne idu tim putem.Krajiski Bosnjaci 90% idu ka Kljucu i tim dijelom

Od Drvara je neka civilizacija, nije te strah.Imas taj dio puta i zivost, neku jer prometnica do Splita ide kroz Drvar.Ali ne i kroz Grahovo.Drvar ti je spas.Ali, cim okrenes prema Grahovu.Mnogo manje kola imas.I nista posebno da vidis

Apsolutno ti ne preporucujem ti dionicu.Ako nemas 2 litra ekstra vode, rezervnu gumu, i ako nisi naoruzan, za svaki slucaj
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 02:13

Rahmane

Da, Srbi drze Kozaru.2 Krajisku planinu po masivu, poslije Grmeca.Oko 30-40 km duzine
Maglic je samo brdasce, to nije planina.Zelengora je planina.Kozara je mnogo izgradjenija.Spomenik Mrakovica, lovacke kuce.relej na Kozari.Grmec je pust sto se tice tog

Majevicu mi drzimo oko 90% s relejom.Oni drze dio prema Loparama,s par vrhova.Mi drzimo najvisi vrh Stolice i najvazniji prijelaz Banj Brdo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 12 aug 2013 08:22

Jack je napisao/la: Ovdje imas taj put kako jedan Slovenac prolazi tim dijelom.I Abene crni.Put Petrovac-Drvar nije ravan, ti si na zescim Lsd bio, ako ti je to ravno :o :huhu: :D
Nerazumijem sta si ti citao, procitaj jos jednom sta sam napisao. Napisao sam mu da je put Bihac-Bos. Petrovac ravan put i dobar. I cim prode Bosanski Petrovac i prode polje ide uzbrdo prema Ostrelju gdje su krivine. Bio sam prosle godine tamo na Ostrelju, vozio se do Drvara i do nacionalnog parka Une. Postavljao slike Bos. Petrovca sa Ostrelja gdje se vidi kao na dlanu, Medong Poja i ostalog.

Drina mislim da neces izgubiti nista na vremenu jer bi isto dosta vremena izgubio ako bi isao u Mostar preko Bugojnog, Prozora, Jablanice jer ni taj put nije nesto posebno. Tamo kod prozora imas uzbrdo/nizbrdo i krivine.

Ja sam prosle godine isao iz Prijedor za Mostar i trebalo mi je tacno 4 sata sa dvije-tri pauze, pauze sam pravio jer imam malu dijecu. Moja relacija koju sm ja isao je Prijedor-Sanski Most-Kljuc-Vracar Vakuf-Jajce-Donji Vakuf-Bugojno-Gornji Vakuf-Prozor-Jablanica-Mostar.
Ali ja sam krenuo radnim danom ujutro oko 5 sati i cesta je bila prazna. Tako da sam prelazio relacije Prijedor-Kljuc za oko 30 minuta. Ili Prijedor-jajce tamo okok 60-70 minuta.
Jedino sto Jack napisa i gdje ima pravo, ides vecim dijelom kroz mijesta gdje Bosnjaka nema. Cim Bos. Petrovac prodes, nema Bosnjaka do Jablanice.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 08:33

Abene, nema nikoga, a kola je sve manje i manje, cim ides iz Drvara za Grahovo.Drvar je raskrsnica puteva za Split pa je dobro i posjecen.Tu ide cesta Petrovac-Drvar i onda na Strmicu(Hrvatsku) granicu, pa ima i dosta Krajisnika iz Usk kantona dosta, da naprave zivost

No, cim prodjes Drvar i nastavis za Grahovo.I to selo.Imas Grahovo i dalje ti je crnjak.Nemas mozda 2-3 naselja sve do Livna a to je 50 km.Ako ti se kola zastopaju.Nema pomoci a i prometa ne relaciji Grahovo-Drvar.Vjeruj mi.Ako nemas rezervne gume.Nemoj ici tamo

Nema Bosnjackih naselja?Ma, i nema, istina je.Ali i poslije Grahova, ja ne vidim ni 10 Srpskih mladica dole, ako ih i ima tamo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 12 aug 2013 09:00

Ok pa pretpostavljao sam da je pusto. Inace ulazim u Bosnu preko Bosanskog Broda pa se spustam preko Doboja ka Zenici i Sarajevu. To je nekako najbrzi put. Mada od Bosanskog Broda do Zenice je veliki promet a postoji samo jedna traka tako da se ne moze ici brzo I nema puno podobnih mjesta za preticanje. Bar za mene. Ima dosta kamikaza sto riskiraju i preticu na malo vecoj ravnici ali ja nisam takav. Cekam dok bude sigurno. 15min gore dole nije bitno.

Isao sam i tim putem Bihac-Travnik-Zenica-Sarajevo. Pa mislio sam proci nekim drugim pravcem da vidim nesto novo. Ali samo pod uslovom da ne izgubim cijeli dan i da se ne smorim motajuci lijevo desno svako 2 sekunde.

Aben. 4h je ok. Mislim na tu trasu kojom si isao. A Nisam nikad isao kroz Prijedor pa mozda je i to jedna opcija. Meni ne smeta ako nema bosnjackih naselja. No istina ta pustinja bi mogla biti problem u slucaju nekog kvara na autu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 09:07

A Nisam nikad isao kroz Prijedor pa mozda je i to jedna opcija. Meni ne smeta ako nema bosnjackih naselja. No istina ta pustinja bi mogla biti problem u slucaju nekog kvara na autu.
Savjetujem ti da ides na relaciju.Bos Novi-Prijedor-Banja Luka-Doboj i dalje prema Sarajevu

Drina.Drvar ti je vlaska selendra razbacana po tri sume.Sama rijec Drvar ti asocira na sumu.Nabrzaka sklopljena od strane Njemaca koji su tamo imali pilanu.Drvar i put do Drvara ti je zivopisan, s dosta kola.Razlog tome je kroz Drvar prolazi put Bihac-Split i ta trasa ima putnika.No, kad okrenes od Drvara do Grahova.Od Drvara do Livna imas 80-100 km, i mozda 2 naselja.Sem par vlaskih selendra u nestajanju.Neces ama bas nista vazno i vrijedno vidjeti, dozivjeti ili bilo sta

Bas nista.Ama, bas nista, sem monotonije cemera i nade da ti se kola nece pokvariti na tih 100 tinjak km puta

Savjetujem ti da prodjes kroz Prijedor i dalje za Banja Luku.Reci, pozdravio ih sviju Jack

:rocky:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 12 aug 2013 09:09

Ako zelis da udes na Bihac, onda idi na Bihac. To ti je bolje nego na Prijedor. ides slicnu relaciju kao i ja, i samo ti je bolji put do kljuca iz Bihaca nego iz Prijedora.

Mislim ides Bihac -Bosa. Petrovac- Kljuc-Vracar Vakuf -Jajce i onda dalje prema Bugojnu, Prozoru, jablanici i Mostaru.
Za sat vremena mozes stici od Bihaca do Jajca bez problema. A od Bihaca do Mostara 3-4 sata, sve zavisi kako vozis.
Ja da sam na tvom mijestu nebi isao preko Prijedora, radije preko Bos. Gradiske, Banjaluke, Vracar Vakuf, Jajce i dalje prema Mostaru.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 09:13

Izlizano i dosadno.Svak ide kroz Gradisku i Brod.Najbolje ti je da bas prodjes kroz Prijedor.Novi-Prijedor.I cesta je super do Doboja.S, tim da neces imati problema cak ces ih brze proci.Jer granicni prijelaz Novi je mnogo prometniji od Broda

I vidjet ces uzivo kako Prijedor i Kozarac izgledaju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 12 aug 2013 19:20

Ubjedili ste me da ne idem preko Drvara i Livna. Kad bolje razmislim i nema se sta za vidjeti. Jedino Livno a ovo ostalo nide veze. A i onaj autoput od Zagreba do Bosanskog Broda je monoton. Ravnica i nista za vidjeti. Istina lahko je voziti jer nema prometa ali sam prosao X puta tom trasom.

Imam jos par sedmica pa cu vidjeti. Uglavnom napravit cu snimaka pa cu okaciti na forumu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la amkos » 12 aug 2013 19:35

Imaš u Hlivnu vidjeti novu džamiju Ćurčinicu. :mrgreen:

Uslikaj nam u Mostaru neke zanimljivosti, ako ima neke gradnje na našoj strani, samo slikaj. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 12 aug 2013 22:10

Drina je napisao/la:Ubjedili ste me da ne idem preko Drvara i Livna. Kad bolje razmislim i nema se sta za vidjeti. Jedino Livno a ovo ostalo nide veze. A i onaj autoput od Zagreba do Bosanskog Broda je monoton. Ravnica i nista za vidjeti. Istina lahko je voziti jer nema prometa ali sam prosao X puta tom trasom.

Imam jos par sedmica pa cu vidjeti. Uglavnom napravit cu snimaka pa cu okaciti na forumu.
Nemam razloga da te ubjedim.Idi slobodno tamo, ako ti se kola pokvare.Pripremi vrecu za spavanje :D

Ako zelis da ides na neku novu relaciju.Idi za Novi-Prijedor-Sanu-Kljuc-Sarajevo, ili mozes ici Novi-Banja Luka-Jajce-Sarajevo.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Krokodil Behko
Član
Postovi: 115
Pridružen/a: 08 aug 2013 16:38

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Krokodil Behko » 13 aug 2013 13:55

Put Bihać-Petrovac-Jajce-D. vakuf-Bugojno, sasvim sigurno je dobar. Iz Bugojna bi valjda moglo do Jablanice i eto Mostara. Ovo preko Drvara, liči mi na avanturu. tako sam ja prije par godina, zapravo početak 2011. godine išao u "akciju" dole južnije od Banja Luke. Najbliže mi je bilo iz Travnika, otisnuti se preko Vlašića na sjever. Do tamo inekako ali u povratku bila je noć a put smrznut, uzak, bez ikakvih oznaka a na jednom dijelu nije bilo ni asfalta. Uvijek se prvo treba dobro raspitati. Kao šlag po torti, dočeka me u dolini Bosne magla "lopatarka. Ništa dalje od vrha haube nisam vidio i ni sam ne znam kako sam stigao do kuće :beret:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 14 aug 2013 04:21

Drina

Ako zelis da ides tamo gdje nisi bio.Onda savjetujem ti

Novi-Prijedor-Sanski Most-Kljuc-Jajce ili Novi-Prijedor-Banja Luka-Jajce, pa dole za Sarajevo

Ova relacija Drvar-Livno je rizicna jer ne ide kroz naseljena mjesta.Makar ne neka naseljena mjesta.Drvar i taj dio je ok.Bihac-Drvar ali dole nize reda se pustos.Navescu da u Grahovu imas oko 10 tak prvacica na 800 km2 povrsine opcine.I sve do Livna nema nekog postenog naselja.

Nemas ama bas nista vazno za vidjeti.A, kako nisi nikad bio u Prijedoru.Mozda je i bolje da dodjes malo u moj stari kraj ;)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 18 aug 2013 11:50

Ako sve bude kako treba idem preko Prijedora i Kozarca. :P
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 19 aug 2013 04:29

To ti hoces da vidis Laktase.Znam ja gdje problem?

Da, to ti je najbolja trasa.Ona Drvar-Livno ti je avantura, jer poslije Drvara nemas nekog naselja.Sve je to gola pustos.Hrvatska vojska je dosta popalila, negdje su do temelja, kidali vlaske kuce.I zato danas u Grahovu imas manje od 70 osnovaca i manje od 10 prvacica u cijeloj Opcini Bosansko Grahoov na 800 km2.Nije nista bolje ni gore na sjeveru Livna.Sva ta sela su totalno pukla.I realno, nemas sta da vidis, niti kao neko turisticku atrakciju primjer Martin Broda, Strbackih Bukova, nego jednostavno cista monotonija prolazeci nepreglede kilometre gdje neces naci kucu, a tu su i guste sumetine, a onako je sve pustos.Pravi uzas

Uostalom.Prolazak kroz Prijedor ja zovem.Mentalnom i dusevnom relaksacijom.Odmah ces dobiti morala da radis sta hoces.Cim prodjes tim zivopisnim krajevima.Ako udjes u pravu Bosanskog Novog.Tu ti je najbolje, jer Dubica je bas uzas put i sve to.Ides mahom kroz padine Kozare gor.Prodjes Novi, onda nase selo Blagaj Japru.I dodjes do Svodne i Dragotinje.Pa, mahom su sve to njihova sela.Tu ces doci do malo veceg naselja.Brezicani.To je bilo nekad nase naselje, ali za Otomana je trebala najamna snaga pa su vlahe zovnuli.To je nekih 4-5 km od centra Prijedora

Kad prodjes Brezicane, gdje su ''komsije'' spalile dzamiju i pobile Bosnjake, da im zahvale sto su ih pretci naselili u to plodno selo.Dolazis, tj prodjes kroz Prijedor.Tu je seoski kvart zove se Raskovac na cesti Novi-Prijedor.Iako dio grada tamo su sve kuce, imas kokosi, krave, kao da si na selu.Prijedor je masivan grad.Povrsinski.Nije po stanovnistv.Tamo imas mozda 3-4 zgrade s preko 12 spratova, i to je to.Kad prodjes Raskovac.Preko pruge ti je centar Prijedora.Vidjet ces signalizaciju.Tamo su ti Pecani.Koje iako preko pruge, je najveci kvart Prijedora cirka 10 000 stanovnika.Sve zgrade i sve oni.Nemas sta pametnije da vidis dole na Pecanima sem Pijace.Od Pecana do centra grada, popularnog ''Korza'' gdje je DZamija i onaj dio sto vodi do Patrije.Imas mozda nekih 10 minuta

Uglavnom nadji vremena.Parkiraj kola.I prosetaj kroz Prijedor.Iako su ovi divljaci pokusali sve i napravili neko ruglo, takozvani Spomenik Srpskim borcima.Nisu mogli da promjene arhitekturu grada.Inace je nacionalni spomenik Bih dzamija u Prijedoru.I to velikim slovima napisali.Sem mozda hotela i motela.Tu neces naci nista konkretno

Kad prosetas nekih 40 tak minuta.Ne treba ti vise.Ipak grad nije toliko malen.Upitaj kud se ide za Omarsku nemoj spominjati Kozarac, jer svak ce gledati da si prolupao.Ili pitaj cesta za Banja Luku.Ona je prilicno ravna

Od Prijedora do Banja Luke imas 50 km.Veoma ravne ceste i gusto naseljene.Negdje od tih 50 km ceste.Nasih je 10 km.Onaj dio od Kozarca pa dalje.A, ako zelis da se uvjeris u cudo.U Kozarcu ces naci na ulicu 7 korpusa.Toliko o tome, i njjihooj ''vladi''

Kad prodjes Banja Luku.Inace masivan grad, triput veci i siri od Prijedora.Sam gradski park u Banja Luci je povrsine zapadnog Mostara.Zaputis se magistralom prema Doboju.To je jedno 60-80 km, ne znam.Mozda vise, mozda manje

A, od Doboja, vjerujem da znam dobro relaciju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Drina » 31 aug 2013 19:11

Nisam isao preko Prijedora no na potpuno drugu rutu,

Bosanska Gradiska- Banja Luka - Jajce - Vakuf prvi - Bugojno - Vakuf drugi - Prozor - Jablanica - Mostar. STOP
Mostar- Jablanica-Konjic- Sarajevo-Trnovo-Foca. STOP
Foca-Gacko-Bileca-Trebinje-Dubrovnik- STOP
Dubrovnik-Trebinje-Bileca-Gacko-Foca-STOP
Foca-Trnovo-Sarajevo STOP

Sad sam u Sarajevu i jos cu probati neke rute. U Svakom slucaju ove godine necu ici preko Prijedora. Vjerovatno odem jedan dan u Odzak. Imam neke rodbine gore pa usput mogu vidjeti kakvo je stanje tamo.


Napravio sam nesto i snimaka ali okacit cu ih i napisati utiske kad zavrsim s ovim.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la amkos » 01 sep 2013 12:59

Ok, Drina.
Ako imaš slika postavi nam da vidimo.
Kad nadješ vremena.
:mrgreen:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite