☑ Pravila foruma i savjeti

Cestovne komunikacije,planine..itd

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 29 jan 2014 13:21

Odsutna odbrana Kljuca 1995 se je desila na brdu iznad Kljuca kad su cetnici napredovali veoma brzo.Dovoljno je bilo staviti 2 minobacaca, i sasipati cetalje dole na putu. I dalje se nije moglo

Kontrola nad planinama je strateski najvaznije jer kroz planine prolaze i neki regionalni putevi tipa Travniik-Donji Vakuf kroz planinu Komar, ali dijelom planine imaju i jace znacenje vidi pod Ozren.Samo zahvaljujuci kontroli Ozrena cetnici su zauzeli Doboj jer su imali kao na dlanu sve nasa sela sve do Tuzle i dalje kroz planine i strateska utvrdjenja.

Neke planine su imale tada releje poput Vlasica ili Pljesevice, i itekako ima jako znacenje za artiljeriju kad ti njega mozes sasipati i lokati brlje malo.Drugacije je kad izgubis kontrolu nad planinom

Ne znam za kasarne
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mraz
Član
Postovi: 55
Pridružen/a: 26 jan 2014 21:03

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Mraz » 29 jan 2014 19:00

Moze se i kontati na pistu kod Zeljave, mogli bi kargo avione sletiti s oruzijama itd, sad neznam ako treba obnoviti pistu, al vazno da je tu.


slika

slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 14 maj 2014 11:18

Sta mislis sta je imati bolje?
Autocestu Sarajevo-Zenicu, najmoderniji tunel na tom pravcu.Sarajevo kao cijeli grad.Ili neki makadam.Upalis tenk, i eto te za Zenicu 15 minuta.Onda kazes misevima.Predajte se imate 12 minuta.I kraj price

Hoce li onaj u Vitezu katolik da se samara s Bosnjacima, kad oni drze sve najvaznije planine Vilenicu, Vlasic, Komar, Goliju, drze najvaznije gradove i cestovne komunikacije.Pusto bi im bilo polje, kad bi samo krenuli na neki avanturizam.To i oni znaju, jer cestovne komunikacije Travnik-Donji Vakuf i Bugojno-Novi Travnik su pod nasim nadzorom.Planine ti daju stratesku prednost, da znas sta neprijatelj misli.


Sto se tice tih pravaca.Dobro je da mi drzimo vrh Osjecenice.I najbliza linija je cirka 6-7 km od centra Drvara, a mi drzimo i najvazniji prijevoj Ostrelj. Sto se tice planinskih prijelaza.To, je itekako vazno, strateski sad mozes u Zenici mirno da spavas, a jel mozes sad u naprimjer jednoj Banja Luci.Ma, znas kako da ne

Pljesevica treba milione za razminiranje, i imas vec par sportskih aerodroma u Krajini.Coralici kraj Cazina su poznati


Imas 3 aerodroma u Usk kantonu

Ponikve,Coralici i Zeljava.Od tog 2 su operativna, zadnji bas i nije

Ponikve su bolan duboko zaledje, ne mogu jedinice ''Hvo''da granatiraju Ponikve, sta vam je

:respekt:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 08 jun 2014 09:12

Prekinuta najvažnija magistrala za Srpsku
Subota 07. Jun 2014 20:41
http://www.rtvbn.com/308657/Prekinuta-n ... -za-Srpsku

Poplava je srušila most na kanalu u naselju Krepšić kod Brčkog, na dionici magistralnog puta Bijeljina – Banjaluka, a saobraćaj je od 16. maja preusmjeren preko Tržnice „Arizona“.

slika

Iako je most na kanalu u selu Krepšić izgrađen nakon poplava 2010. godine kada je staru drvenu konstrukciju zamijenio beton, ovaj neveliki, ali izuzetno važan objekat na putnoj komunikaciji koja je i najvažniji magistralni pravac u Republici Srpskoj, srušen je s prvim velikimplavnim talasom 16/17. maj, a zatim u naletu vode i potpuno razoren.

Zbog širine pukotine odustalo se od postavljanja pontonskog mosta, koji su kao privremeno rješenje ponudile Oružane snage. U čekanju da struka odluči šta činiti, radnici „Bijeljina puteva“ saniraju oštećeni kolovoz a za srušeni most priprema se, potvrđeno je u Vladi distrikta, takođe privremeno tehničko rješenje.

Improvizovani most će omogućiti protok putničkog saobraćaja dok će teretna vozila i dalje biti usmjerena na 30-ak kilometara obilaska, sve do novog mosta koji ipak nije realno očekivati prije kraja građevinske sezone.
rqG2MAkM-FQ

:what:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Abidaga » 29 jul 2014 20:32

slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 05 feb 2015 20:39

Cestovne komunikacije pod kontrolom Hrvata:
Livno-Kupres
Livno-Bosansko Grahovo.Opcina s 81 osnovcem ove skolske godine.Bez poste i kanalizacije
Bosansko Grahovo-Drvar

Mostar-Capljina
Mostar-Siroki Brijeg


Dionice pod kontrolom Hrvata 100%

Dionice nase 100%

Bugojno-Novi Travnik 30 km
Donji Vakuf-Travnik preko planine Komar.Put straha poznati.Najbrza veza Lasvanske doline i Vrbaske kotline
Travnik-Zenica
Sarajevo-Zenica autoput
Sarajevo-Tuzla brza cesta
Sarajevo-Mostar 140 km cesta
Bihac-Bosanska Krupa
Bihac-Bosanski Petrovac-Kljuc 90 km
Kljuc-Sanski Most 35 km
Bugojno-Donji Vakuf


Sta Hrvati mogu da urade?

Sve veze s centralnom Bosnom i 2 najvaznije prometnice su 100% nase.Bugojno-Novi Travnik i Donji Vakuf-Travnik

Hrvati su otsjeceni.Cestovna komunikacija Kiseljak-Busovaca prolazi kroz Kacune koje smo mi drzali

Kiseljak okruzen.Zemljisno,cestovno

Pa?Usk kanton je takodjer izolovan?

Jel?Ko ce nas sprijeciti?

10 Osnovaca Hasana.Onaj dio koji je Srpski je u raspadu.I Srbi nikad ne mogu da cijelu Bosansku Krajinu bace ka Usk kantonu.Nikad




3 Km od centra Kupresa.Kupreska Vrata nase
Ivan Planina nasa
Vranduk nas
Grmec nas
Svi releji nasi
Vlasic nas
Pola Ozrena+ nase


Sta vam je


Mi danas drzimo kljucne prijelaze u Bosni.Cestovne komunikacije

Srbi su mogli prije 20 godina reci da je Brcanski koridor realnost.Realnost je da je taj isti ''Koridor''

Presjecen






Dionice
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 jan 2016 15:48

Prvo, očevidac sam da HVO bez HVa nije držao ništa. 9 maja 93će u 5 u jutro je HV iz Dalmacije napala Mostar. Po mom komšiluku su pričali baš tvojim naglaskom dok su civile ubijali po stanovima oko mene, a pričali su vama idiotima po HR da se suprotno dešava od onog što sam ja gledao svojim očima da se desilo. Znači to je radila HV, ne samo HVO.

Drugo, pričaš da nije HR 5 korpus ne bi nikad izašao iz obruča i Bošnjaci ne bi mogli ništa. Pa glupane, da nije Bošnjaka da zaustave Srbe, kurac bi ti ikad vidio Splita a ne Knina.

A vi to što ste u EU - hvala vam što jeste - nikad lakše nismo mogli uzetu ustaški Vitez, Kiseljak, Odžak, Bugojno, pa evo uskoro i Mostar i Stolac.

Haj sad razguli. Bajke se pričaju na nekoj drugoj temi.
Zadnja izmjena: BosnjackaHercegovina, dana/u 24 jan 2016 16:03, ukupno mijenjano 1 put.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 24 jan 2016 16:02

Ovi sve sami uspijeli, a imali podrsku Njemacke, Amerike i ostaloga zapada. Kako oruzjem tako i sa ostalim. :rofll:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
kosarkas
Član
Postovi: 1205
Pridružen/a: 26 dec 2012 10:59

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la kosarkas » 24 jan 2016 16:08

Ukini ovog nepismenog rvata!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 24 jan 2016 16:25

kosarkas je napisao/la:Ukini ovog nepismenog rvata!
Rado bih. Ima jedno pravilo, a to je da Jack prodaje karte za banovice.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la BH-HZ » 24 jan 2016 18:13

Srbi bi do Zagreba dosli bez problema da nisu morali ratovati i sa 5. Korpusom. Sve raspolozive snage iz Zapadne Bosne bi prebacili u 'rvatsku.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la ABen » 24 jan 2016 20:21

mi gledamo film, "nestajanje rvata iz Bosne". Bujrum pa gledaj sa nama gdje se ljiljanka sve dize. :gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 24 jan 2016 21:35

Sto ga kvotirate?Taj covjek je mrtav i ne postoji.Moja rahmetli tetka nepismena je znala ljepse da pise nego ovaj tovar.Fakat jedva sam ga procitao'

Dovedite kakvog kulturnijeg tovara iduci put.

Hrvatska je katolicka drzava.,I sto ste ljubili Njemacku guzicu.Imate drzavu,Ali za 30 godina.,Upitajte se kakva ce vam biti ta drzava.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 24 jan 2016 21:57

mi gledamo film, "nestajanje rvata iz Bosne". Bujrum pa gledaj sa nama gdje se ljiljanka sve dize.
Bog gleda mene.I on odlucuje ko ce nestati.A ne ovaj portal ili ja.Ja samo kopiram vijesti sto dolaze iz SVIH

SVIH.SVIH.SVIH Zupa.Ne kopiram SELEKTIVNO.Sta mi odgovoara.U ocima boga ja sam niko i nista

Mi cemo svi nestati.Smrt nam ne gine.Ali,cinjenice su da katolici u Bosni nestaju.Sto nestaju?Sto nestaju iz ''Hrvatske''.To je do njih.Ali za 30-50 godina imat cete kompletno drugaciju Hrvatsku nego sto imate danas.U ocima boga 50 godina nije nista,u ocima covjeka je najveci dio zivota.A vi se sad iseljavate i bjezite masovno.Nepune 2 godine nakon sto ste usli u Europu

Kad pises imena gradova.Pisi ih VELIKIM slovom.To je i moja rahmetli tetka znala.

Znas.Obicno sam KULTURNIJI.Ali imao sam jednu TRAGEDIJU.Osoba do koje mi je stalo.Stalo daleko vise od zivota mog amidze kojeg sam PREKRIZIO za Zivota.Umrla je


Ta osoba je meni znacila dosta.Moj amidza mi ne znaci NISTA

A i ti nepismeni tovaru mi ne znacis NISTA

Ako zelis da pises.Pisi kulturno s argumentima.Daj kakav dokaz.A ne iste prazne izlizane price koje slusam vec 10 godina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 25 jan 2016 05:31

Rado bih. Ima jedno pravilo, a to je da Jack prodaje karte za banovice.
Ne mogu.Ne mogu

Baniranje ti preuzmi.Ja se osjecam gore danas nego kad mi je umro otac od raka prije 6 godina.Jos je imala samo 29 godine.Ne mogu

Nemam snage i zivaca ni da se s ovim raspravljam.Nemam snage mentalno za to.Za bilo kakvu raspravu

Ti si administrator.Samo mene upitaj ako treba kog banirati.I onda ga ti baniraj

Ja nemam vise snage za ovo.Zao mi je,ali nemam
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 04 feb 2016 22:53

ABen je napisao/la:Ovi sve sami uspijeli, a imali podrsku Njemacke, Amerike i ostaloga zapada. Kako oruzjem tako i sa ostalim. :rofll:
Ogrioman neuspjeh.Bosnjaci povecali etnicki prostor u Mostaru s 585 km2 na 830 km2.Hrvati smanjili etnicki prostor.Nisu uspjeli ni prismrditi cesti Mostar-Sarajevo pa nakon rata im je Safet Orucevic dao He Mostar.Bojovnici su neuspjesno nasrtali.Jedan poznanik mi je bas uzeo katolicku crkvu u Potocima i kaze da ova ustaska mladez lazu.Sramota roditelja.Katolicka i pravoslavna crkva u Potocima su drzali Bosnjaci citaj Armija Bih .Cijelog vremena rata.Ustashe su drzale 50 tak kuca i most Vojno-Potoci.To je to.Nakon rata smo im dali jos 20 tak kuca i cijelu He Mostar,nesto sto u ratu ustashe nisu mogle da uzmu

http://bosanskehistorije.com/index.php? ... Itemid=544

Potoci Bosnjacki dio 1485 redovnih biraca
Potoci Hrvatski dio 512 redovnih biraca

Nas dio Potoka je skoro 3/4.Iako smo kao sto sam rekao,dali nakon rata ustasham 20 tak kuca

Bruhaha.Ne samo da su Bosnjaci vecina u Potocima.Vecina medju redovnim biracima.U jedinoj osnovnoj skoli u Potocima ima samo nastava na Bosanskom.Svi katolici Potoka idu u Vojno i tamo slusaju Hrvatsku nastavu.To da im je jasno,sta i kako


A,zamisli da su Bosnjaci i Italijani udruzili se i napali Split.Ovi sa mora,ovi sa kopna.Pa vi ne bi 24 sata izdrzali.Ustaski idioti.Imali ste sansu zivota da uradite nesto 1993.Sad da uradite nesto kad Sarajevo nije vise podijeljen grad,kad u cijeloj opcini Konjic ne mozes da skupis cetu ustaskih vojnika a kamoli ;''divizije

Pogledaj zaledje ustasko.Pogledaj demografsku mapu Mostara


http://bosanskehistorije.com/index.php? ... &Itemid=54


Na onoj strani jedino Zeljusa ima vlasku vecinul,ali i tamo ima Bosnjaka znatno vise nego prije a medju mladim DOMINIRAMO.Ima par nasih familija s 4 djece u Zeljusi

Inace 100% Muslimansko selo na popisu 1585 godine

Ako skopcas da ustashe nisu izbile na rijeku Neretvu.Da su pritom nestali iz Konjica.Pa to je sramota ogromna.Ja bih da sam neki takozvani Hrvat,usutio se i ne blamirao se.


Jebli vas Mepas Mallovi.Poklopite nesto sem PLJUVACKE
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la The Destroyer » 21 feb 2016 23:28

Jack je napisao/la:
ABen je napisao/la:Ovi sve sami uspijeli, a imali podrsku Njemacke, Amerike i ostaloga zapada. Kako oruzjem tako i sa ostalim. :rofll:
Ogrioman neuspjeh.Bosnjaci povecali etnicki prostor u Mostaru s 585 km2 na 830 km2.Hrvati smanjili etnicki prostor.Nisu uspjeli ni prismrditi cesti Mostar-Sarajevo pa nakon rata im je Safet Orucevic dao He Mostar.Bojovnici su neuspjesno nasrtali.Jedan poznanik mi je bas uzeo katolicku crkvu u Potocima i kaze da ova ustaska mladez lazu.Sramota roditelja.Katolicka i pravoslavna crkva u Potocima su drzali Bosnjaci citaj Armija Bih .Cijelog vremena rata.Ustashe su drzale 50 tak kuca i most Vojno-Potoci.To je to.Nakon rata smo im dali jos 20 tak kuca i cijelu He Mostar,nesto sto u ratu ustashe nisu mogle da uzmu

http://bosanskehistorije.com/index.php? ... Itemid=544

Potoci Bosnjacki dio 1485 redovnih biraca
Potoci Hrvatski dio 512 redovnih biraca

Nas dio Potoka je skoro 3/4.Iako smo kao sto sam rekao,dali nakon rata ustasham 20 tak kuca

Bruhaha.Ne samo da su Bosnjaci vecina u Potocima.Vecina medju redovnim biracima.U jedinoj osnovnoj skoli u Potocima ima samo nastava na Bosanskom.Svi katolici Potoka idu u Vojno i tamo slusaju Hrvatsku nastavu.To da im je jasno,sta i kako


A,zamisli da su Bosnjaci i Italijani udruzili se i napali Split.Ovi sa mora,ovi sa kopna.Pa vi ne bi 24 sata izdrzali.Ustaski idioti.Imali ste sansu zivota da uradite nesto 1993.Sad da uradite nesto kad Sarajevo nije vise podijeljen grad,kad u cijeloj opcini Konjic ne mozes da skupis cetu ustaskih vojnika a kamoli ;''divizije

Pogledaj zaledje ustasko.Pogledaj demografsku mapu Mostara


http://bosanskehistorije.com/index.php? ... &Itemid=54


Na onoj strani jedino Zeljusa ima vlasku vecinul,ali i tamo ima Bosnjaka znatno vise nego prije a medju mladim DOMINIRAMO.Ima par nasih familija s 4 djece u Zeljusi

Inace 100% Muslimansko selo na popisu 1585 godine

Ako skopcas da ustashe nisu izbile na rijeku Neretvu.Da su pritom nestali iz Konjica.Pa to je sramota ogromna.Ja bih da sam neki takozvani Hrvat,usutio se i ne blamirao se.


Jebli vas Mepas Mallovi.Poklopite nesto sem PLJUVACKE
Jack, hoćeš reći da je cesta Mostar-Jablanica, tj. veza Mostara i ostatka slobodne teritorije 100% naša i da nema rizika ponavljanja situacije iz 93. (blokada)?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Cestovne komunikacije,planine..itd

Post Postao/la Jack » 22 feb 2016 12:36

Hocu reci da cesta Mostar-Sarajevo je uvijek bila pod kontrolom Armije Bih i bilo koji ustasha koji kaze da je Hvo drzao nesto oko Potoka i magistralu.Laze.Cijelo vrijeme mi smo drzali katolicku crkvu.I radi se o cesti Mostar-Sarajevo.Ustashe su snajperima tukli dionicu kod Potoka,ali da su presjekli.Nikad.

Nazalost poslije rata neki neljudi u vidu Safe prodao je dio Potoka i dao ustashama,kao i cijelu He Mostar,i jos neke stvari koje smo mi oslobodili.Ali 75% sela Potoka je drzala Armija Bih.Ustashe su drzale onaj dio ceste prema Vojnom

Ali,nije to toliko vazno sad
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite