☑ Pravila foruma i savjeti

Karta razdvajanja nakon Daytona

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 04 nov 2012 21:44

Detaljna karta razdvajanja
Nakon potpisivanja Daytonskog sporazuma.Naseljena mjesta i naselja pod kontrolom Armije Bih prije formiranja Os Bih.Je nesto sto bih volio da uradim

Ima li ko da uradi tu mapu za portal.Ja prilicno dobro raspolazem s mapama, i imam evidenciju u najmanji zaseok.Ko je sta drzao, i kakva je situacija od Gradacca, Gracanice, Jablanice, Prozora do Viteza i Novog Travnika

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dayton.png

Ima nesto poput ovoga.Ali kreten Wikipedija Ceha(Sega) je zaboravio cinjenicu da naseljena mjesta Toscanica, Lizoperci i Hudutsko je bilo pod kontrolom Armije, kao i pola sela Doljana, tako da ova mapa nema nikakve tezine na tom podrucju

Mapa je prilicno realna, ali nije tacna.I kod Travnika gore prema Dobraticima.Hvo nije drzao Vitovlje, kako je autor napisao, niti toliku teritoriju.Totalna glupost


Zato ako ima neko mapu Bih po naseljima.Da vam majstor Jack kaze kako da ucrtate.Javite mi se
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 04 nov 2012 21:50

Detaljna karta razdvajanja izmedju Armije Bih i Hvo je malo drugacija na podrucju Jablanice

http://i25.tinypic.com/205ph54.gif

Hvo nije drzao niti komad Slatine, a po mapama se vrti da jeste.I nije drzao cijelo naselje Doljani.Linija je isla tacno kroz zaseok Orlovac(Doljani) i sam centar sela je drzao Hvo.Doljani se dijele inace na dosta zaseoka

Na podrucju Travnika.Hvo je drzao Ponor, Pokrajcice, Ricice i Novu Bilu.Puticevo je drzala Armija.Radi se o 4-5 sela.Mnogo je veci teritorij na podrucju Jajca koja je drzala Armija Bih

Na podrucju sjevera Travnika.Hvo nije drzao nista.A, i jedan fin komad Kotor Varosa cirka 20-30 km2 je drzala Armija oko Kruseva Brda.Ovaj genijalac iz Zagorja to ne bi znao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Ciljuge1 » 01 dec 2012 22:16

Znali ko tacno ko je sta dobio Daytonskim sporazumom,mislim na cjelu teritoriju Bosne.Ja sam iz Zivinica i znam da je Armija BiH sa opstine Sekovica se povukla nekih 3-4kilometra nakon Daytonskog sporazuma a u isto vrijeme su se Srbi povukli sa nekh djelova opstine Kalesij kao naprimjer Gojcin i Vis.To nisam nigdje mogao da nadem a znam sigurno 100%da je bilo tako.Pa me interesuje i za druge opstine ko je sta dobio a ko je sta dao.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la BH-HZ » 01 dec 2012 22:32

Ciljuge1 je napisao/la:Znali ko tacno ko je sta dobio Daytonskim sporazumom,mislim na cjelu teritoriju Bosne.Ja sam iz Zivinica i znam da je Armija BiH sa opstine Sekovica se povukla nekih 3-4kilometra nakon Daytonskog sporazuma a u isto vrijeme su se Srbi povukli sa nekh djelova opstine Kalesij kao naprimjer Gojcin i Vis.To nisam nigdje mogao da nadem a znam sigurno 100%da je bilo tako.Pa me interesuje i za druge opstine ko je sta dobio a ko je sta dao.
U Bosanskoj Krajini su Srbi dobili par sela Bosanske Krupe,juzni dio Bosanskog Novog,sanska sela Tramosnju,Kozicu,Ostru Luku,Budimlic Japru.Dio Bosanskog Petrovca,odnosno selo Drinic je uslo u sastav genocidne,povecu teritoriju Kljuca,danasnju opcinu Ribnik.Mi zauzvrat nismo dobila nista,ali nam nije ni trebalo jer se teritorijalno nismo mogli povezati sa npr. Kozarcom,Ljubijom,Blagaj Japrom.ARBiH je koliko ja znam,cak bila zauzela i Bronzani Majdan,selo pored Banja Luke,ali su se morali povuci.
Bosna Bosnjacima!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Bosnjak » 01 dec 2012 22:34

BH-HZ je napisao/la:
Ciljuge1 je napisao/la:Znali ko tacno ko je sta dobio Daytonskim sporazumom,mislim na cjelu teritoriju Bosne.Ja sam iz Zivinica i znam da je Armija BiH sa opstine Sekovica se povukla nekih 3-4kilometra nakon Daytonskog sporazuma a u isto vrijeme su se Srbi povukli sa nekh djelova opstine Kalesij kao naprimjer Gojcin i Vis.To nisam nigdje mogao da nadem a znam sigurno 100%da je bilo tako.Pa me interesuje i za druge opstine ko je sta dobio a ko je sta dao.
U Bosanskoj Krajini su Srbi dobili par sela Bosanske Krupe,juzni dio Bosanskog Novog,sanska sela Tramosnju,Kozicu,Ostru Luku,Budimlic Japru.Dio Bosanskog Petrovca,odnosno selo Drinic je uslo u sastav genocidne,povecu teritoriju Kljuca,danasnju opcinu Ribnik.Mi zauzvrat nismo dobila nista,ali nam nije ni trebalo jer se teritorijalno nismo mogli povezati sa npr. Kozarcom,Ljubijom,Blagaj Japrom.ARBiH je koliko ja znam,cak bila zauzela i Bronzani Majdan,selo pored Banja Luke,ali su se morali povuci.
Dobili smo oko Sarajeva skoro sve što su oni držali.

A ti samo za Bosansku Krajinu pišeš. Ne skontah odma.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la amkos » 01 dec 2012 22:44

Steta za ovu poveznicu Jajce - Kljuc ..

jesu nas tu sasjekli.. motorkom...ili sjekirom, kako vam je lakse...
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la BH-HZ » 01 dec 2012 22:50

amkos je napisao/la:Steta za ovu poveznicu Jajce - Kljuc ..

jesu nas tu sasjekli.. motorkom...ili sjekirom, kako vam je lakse...
Nije steta amkos.Ribnik je tesko sranje od opcine,ja sumnjam da bi iko od Bosnjaka tu zelio zivjeti.Povezat cemo mi teritoriju samo treba malo strpljenja.Srbi ce u ovoj opcini vrlo brzo isceznuti. :D
Bosna Bosnjacima!

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jakub » 01 dec 2012 23:03

Amkos misli na put AVNOJ-a i mislim da je u pravu,Ribnik je baska.
Da smo uzeli ovaj put imali bi povezanu teritoriju ,a onda bi 100X bilo lakse "poklopiti" Ribnik.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la amkos » 01 dec 2012 23:06

BH-HZ je napisao/la:
amkos je napisao/la:Steta za ovu poveznicu Jajce - Kljuc ..

jesu nas tu sasjekli.. motorkom...ili sjekirom, kako vam je lakse...
Nije steta amkos.Ribnik je tesko sranje od opcine,ja sumnjam da bi iko od Bosnjaka tu zelio zivjeti.Povezat cemo mi teritoriju samo treba malo strpljenja.Srbi ce u ovoj opcini vrlo brzo isceznuti. :D

ma znam taj teren otprilike, bio sam u mrkonjic gradu, nekako mi to sve djeluje "zguzvano"..teren je sav brdovit..

znam, lahko je reci hajmo ovo, hajmo ono..teze je to ostvariti, ali povezati Jajce i Kljuc bi psiholoski znacilo PUNO.

Ne bi Usk vise bio odsjecen..To bi bio veliki nas potez..Ti bh hz znas bolje, pa znas i kako to mozemo napraviti, kuda itd..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la amkos » 01 dec 2012 23:47

Jedno pitanje, onako realno, da li su Bošnjaci u mogucnosti da teritorijalno povezu 1.) USK(Ključ) i Jajce ; 2.) i istok Bosne i Sandzak ?
Da li je to moguce ? Kako ? Na koji način? Jeli ovo realno, ili je ipak samo san ?

Ako DA, šta mislite šta ce Bošnjaci prije povezati, 1.) ili 2.) ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Bosnjak » 02 dec 2012 00:37

amkos je napisao/la:Jedno pitanje, onako realno, da li su Bošnjaci u mogucnosti da teritorijalno povezu 1.) USK(Ključ) i Jajce ; 2.) i istok Bosne i Sandzak ?
Da li je to moguce ? Kako ? Na koji način? Jeli ovo realno, ili je ipak samo san ?

Ako DA, šta mislite šta ce Bošnjaci prije povezati, 1.) ili 2.) ?
Drugo je puno realnije, treba uzet Novo Goražde, Rudo i Priboj (Prijepolje pada), a jedino nas u Rudom nema značajan broj. Ipak to je mali grad i kako budemo uzimali Podrinje i to bi moglo da padne. Novo Goražde je već sad u procesu preuzimanja, a Priboj će doći na red uskoro jer je iseljavanje vlaha tamo masovno, samo da mi zaustavimo naš minus.

S druge strane, da bi spojio Ključ i Jajce moraš uzeti Ribnik i Varcar Vakuf. Dok je Ribnik relativno mali sa tendencijom iseljavanja vlaha, uz to i recidiv bivše opštine gdje je grad pripao nama, Varcar je malo veći problem iz razloga što je direktno vezan za Banja Luku, a mjesta koja su prirodna Banjalučka regija će pasti zadnja, uz to nas u Varcaru nema ni 10 danas. Realno je očekivati da ćemo puno prije imati državu Bošnjaka i ostalih nego što će Banja Luka da padne pod naš uticaj. Možemo očekivati da će ta regija dugo ostati naš trn u oku jer konstantno proizvodi pluseve i najvitalnija je regija u šumskoj. Mislim da ćemo puno prije doći od Bihaća do Jajca preko Drvara, Glamoča i Kurpesa jer je tamo egzodus vlaha, a Kupres je mali grad i nema nikakve šanse da opstane bez jakog hrvatskog centra u Srednjoj Bosni, za što smo se pobrinuli davnih dana.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 02 dec 2012 00:49

Ciljuge1 je napisao/la:Znali ko tacno ko je sta dobio Daytonskim sporazumom,mislim na cjelu teritoriju Bosne.Ja sam iz Zivinica i znam da je Armija BiH sa opstine Sekovica se povukla nekih 3-4kilometra nakon Daytonskog sporazuma a u isto vrijeme su se Srbi povukli sa nekh djelova opstine Kalesij kao naprimjer Gojcin i Vis.To nisam nigdje mogao da nadem a znam sigurno 100%da je bilo tako.Pa me interesuje i za druge opstine ko je sta dobio a ko je sta dao.
Moze

Bosnjaci
Mostar naselja :Podvelez, Gornje Gnojnice,Banjdo,Kruzanj, Kokorina sem zaseoka Jarciste koje je bilo prazno jos 1991 i Kamena(dio).Kao i Hansko Polje(Zijemlja)

Kao i najveci dio planine Rujista oko 90%
Kao i dobar dio planine Velez.Kote Teleca Lastva i Brisina, gdje bio repetitor.Kao i podijeljen vrh Botun, to je sam Vrh Velezi.Mali Botun 1903 metra je kod nas, a Veliki 1969 u cetnitetu, iako to je medjuzona sad

Bosnjaci su dobili cirka 200 km2 Podveleskog platoa, i Velezi, kao i Zijemlja i taj dio

Konjic, jedan mali dio oko 20 km2

Trnovo, oko 40-50 tak kuca samog Trnova, neka naselja, uz spoj s Gorazdem
Sarajevo:Ilijas, najveci dio opcine, Sarajevo Novi Grad, najveci dio opcine.

Stari Grad Sarajevo s naseljima Donje Biosko, Barice, Faletice i dio Gornjeg Bioskog, uz Mocioce
Hadzici.Najveci dio opcine uz Binjezevo i centar Hadzica
Vogosca i Blagovac, Donja Vogosca, Krivoglavce
Ilidza s naseljima Blazuj,Ilidza,Rakovica, Kobiljaca,Luzani,Plandiste, Vreoca, Vrelo Bosne,Otes, Azici, dio Stupa.Zakljucno s fabrikom Famos, iduci prema Vojkovicima.Cijela fabrika je nama pripala.Zakljucno s linijom oko Dobrinje.Oko 300 stanova je cetama pripalo.Poslije su oni napravili jos toliko dole
Gradsko naselje Kovacici, Grbavica, i najveci dio Vraca, do spomen parka



U Zenickom kantonu nije bilo pomjeranja linija
Sto se tice Tuzle

Jedan mali dio Gradacca, je nama pripao.Zaseok Grabov Gaj(Porebrice)
Kao i dio Turica, ali ne sav
Kao i najveci dio naselja Donje Ledenice

Na podrucju Kalesije.Mislim jedno cijelo selo Memici.Mislim da se radi o Memicima

I to je to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 02 dec 2012 23:34

Drugo je puno realnije, treba uzet Novo Goražde, Rudo i Priboj (Prijepolje pada), a jedino nas u Rudom nema značajan broj. Ipak to je mali grad i kako budemo uzimali Podrinje i to bi moglo da padne. Novo Goražde je već sad u procesu preuzimanja, a Priboj će doći na red uskoro jer je iseljavanje vlaha tamo masovno, samo da mi zaustavimo naš minus.
Bas tako

Ciljuge

Hvo je prepustio jos Mrkonjic Grad i Sipovo za Odzak.Po Daytonu i dio grada Samca(Samacka Luka) trebala je da pripadne Federaciji, ali ustashe nikad nisu to smjele da traze od cetnika, jer doticna luka je zila kucavica samog Samca gradica


Bosnjaci su dobili cjelovitu opcinu Vogosca, Hadzici.Oko 94% Opcine Ilijas, bez naselja Vuknici i Sirovine
I na podrucju Ilidze.Linija je 100 metara od kompleksa Famos Hrasnica, koji je na kraju samom gradica iduci prema Vojkovicima.Donji Kotorac dio je u cetnitetu, ali i cijeli Gornji Kotorac

Sto se tice Zenice, tamo nije bilo nekog pomjeranja

Kod Gracanice.Mi drzimo veoma vazan vrh Vis.Na Trebavi planini i dio Gornjeg Skipovca

A, sto se tice haj da kazemo Krajine.Bh Hz je objasnio dosta tacno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Drina » 04 dec 2012 14:07

Prema meni, i sto se tice samih pregovora u dejtonu, oni su bili prilicno uspjesni.
Dobili smo veliki i znacajan prostor oko Sarajeva (U biti najznacajniji prostor u Bosni). Time je glavni grad potpuno deblokiran. Zamislite koliko bi bilo zrtava da se to sve vojno oslobadalo.
Vise ne postoje teoretske sanse da se Sarajevo dovede u poziciju kao iz 1992. To je neprocjenjiva prednost.

Prosiren je prostor oko Gorazda. Dobiven je Odzak a naknadno i Brcko sto je opet izoliralo Banja Luku.


Lose stvari.
- Nismo dobili cijeli prostor opcine Trnovo ili bar da smo dobili cijelo naselje. Danas bi tu zivilo 4-5.000 Bosnjaka i kontrolirali bi bitan prevoj ROGOJ.
- Nismo dobili industrijsku zonu u Gorazdu – Kopace i nize Ustipracu. To su nasa naselja.

S ovo dvoje bi imali znatno bolju poziciju u Gorazdu i u jugoistocnoj Bosni u globalu.

Isto vazi i za Osmake. Steta sto nisu ugurani u FBIH.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la noel malcolm » 04 dec 2012 17:13

Drina je napisao/la:Prema meni, i sto se tice samih pregovora u dejtonu, oni su bili prilicno uspjesni.
Dobili smo veliki i znacajan prostor oko Sarajeva (U biti najznacajniji prostor u Bosni). Time je glavni grad potpuno deblokiran. Zamislite koliko bi bilo zrtava da se to sve vojno oslobadalo.
Vise ne postoje teoretske sanse da se Sarajevo dovede u poziciju kao iz 1992. To je neprocjenjiva prednost.

Prosiren je prostor oko Gorazda. Dobiven je Odzak a naknadno i Brcko sto je opet izoliralo Banja Luku.


Lose stvari.
- Nismo dobili cijeli prostor opcine Trnovo ili bar da smo dobili cijelo naselje. Danas bi tu zivilo 4-5.000 Bosnjaka i kontrolirali bi bitan prevoj ROGOJ.
- Nismo dobili industrijsku zonu u Gorazdu – Kopace i nize Ustipracu. To su nasa naselja.

S ovo dvoje bi imali znatno bolju poziciju u Gorazdu i u jugoistocnoj Bosni u globalu.

Isto vazi i za Osmake. Steta sto nisu ugurani u FBIH.
Sarajevska regija danas ima dubinu o kakvoj smo mogli samo sanjati .

Još od osmanskih vremena Sarajevo nije bilo ovako sigurno od napada kao danas.

Okruženje u smislu onog ratnog okruženja je nemoguće ponoviti jer raspolažemo neuporedivo većim

i kompaktnim teritorijem, za razliku od 1992. kada su na Sarajevo mogli iz pištolja pucati.

To sve naravno podrazumijeva i proizvodne i prehrambene kapacitete, kao i ogromne zalihe

hrane i energenata koje se u svakom trenu nalaze na toj teritoriji.

Aerodrom Visoko je uvijek dostupan za dostavu bilo čega iz zraka.

Tako da gubici koje pominješ Drina, u vezi Goražda i ostalog nisu ni 1% od dobitka koji država

i bošnjaci imaju konačnim osiguravanjem sarajevskog prstena.

:rat: :zastava: :huhu:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 04 dec 2012 18:23

U Osmacima su pravoslavni bili vecina i prije.To su njihova sela, i dosta njih je doselilo u Caparde

Inace, kad spominjes Osmake

Imas samo naselje Osmaci.Zaseok Markovici s 48 kuca.Pripao je Kalesiji
Dok u cetnitetu imas odmah naselje Mahala i Hajvazi.Zar niko nije mogao da zamjeni taj zaseok za Mahalu naprimjer?

Ili imas zaseok Grabov Gaj u Federaciji, inace to je dio Porerbrica(Gradacac).Zamjeni to za ostatak Turica

Ima jos tih slucajeva, ali eto
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 04 dec 2012 20:52

Bas tako

http://www.klix.ba/forum/04-12-1992--t57754s75.html
Sarajevo nije tako okruzeno kao prije, da su na svakom brdu cetnici
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Drina » 05 dec 2012 10:44

Bitno je imati jedan dobar “komad” koji je etnicki homogen i kompaktan. Komad koji ce sluziti kao operativna zaledina i koji je definitivno osiguran.
Danas to imamo. Zato kazem da su pregovori u dejtonu bili +- ok osim par gornjih tacaka koje sam naveo. Mislim na Kopace i Trnovo. ( A vjerovatno ima i drugih korekcija koje su mogle biti napravljene. Ubaciti par sela).

Znam da smo bili u vojnoj ofanzivi ali treba biti realan i zamisliti koliko bi trebalo vremena, sredstava i poginulih vojnika da se oslobodi ovaj prostor oko Sarajeva.
Bilo je tu masa planina, kota i gusto naseljenih urbanih sredina. Cetnici su tu nagomilali najvise sredstava...Ovako je to preuzeto na mnogo laksi nacin i bez daljnih ljudskih zrtava. A prema meni, uvjek treba gledati da se spasi narod. To je najvrijednije. A nakon dejtonskog sporazuma i u roku od 10-tak godina preuzete si sve nekretnine. Tako da je cijela sarajevska kotlina potpuno nasa. I demografski i gruntovno. Potpuno slobodni pravci :

Sarajevo – Zenica
Sarajevo – Mostar
Sarajevo – Tuzla – Brcko
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 05 dec 2012 19:05

Pozitivno:

Opcina Zenica je nikad veca.Dio Teslica je u Zenici(Jezera).Vlasko selo s preko 1000 vlaha, danas ni 10 ih ne zivi tamo.Oko 560 km2 povrsine , i cirka 94% Osnovaca prosle skolske godine Bosnjaka.Cajdras je na putu da bude Bosnjacki.Donji Cajdras ima duplo vise Bosnjaka nego prije rata, a mnogo manje Hrvata.Tika-Taka.Vrijeme radi za nas ovdje

Zavidovici su mahom skroz Bosnjacki.Srpska sela i Srbi su otpuhani s tog dijela Ozrena.Vozuca i to.1/2 Ozrena skoro je nase.Mi smo zakoracili na Ozren..Povezali smo Tuzlu i Zenicu ovdje

Tesanj.Iako je formirana opcina Usora, ipak to je Ohr.Mi smo vecina u Potocanima i Rosuljama, kupujemo nekretnine po Vrelima dok ovo pisem.Zabljak dio je u Tesnju inace

Tuzla.Nas broj raste


Donji Vakuf, sve smo uzeli od Srba tamo
Jajce.Ustasko selo Liskovica nije na podrucju Jajca.A, to mi sad kupujemo.Vlasinje s skoro 1000 Bosnjaka zadnjeg popisa.Na podrucju opcine Varcar Vakuf .Danas je sastavni dio opcine Jajce.Mi smo u Jajcu skoro obnovili nasu bazu.Imamo 148 zivorodjenih prosle godine.Znaci, skoro smo obnovili prijeratnu cifru od 17 000 Bosnjaka dole.Hrvati nemaju sanse za takvo sta

Sarajevska regija je kao sto sam rekao Bosnjacka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la BH-HZ » 05 dec 2012 20:06

Jack je napisao/la:Pozitivno:

Opcina Zenica je nikad veca.Dio Teslica je u Zenici(Jezera).Vlasko selo s preko 1000 vlaha, danas ni 10 ih ne zivi tamo.Oko 560 km2 povrsine , i cirka 94% Osnovaca prosle skolske godine Bosnjaka.Cajdras je na putu da bude Bosnjacki.Donji Cajdras ima duplo vise Bosnjaka nego prije rata, a mnogo manje Hrvata.Tika-Taka.Vrijeme radi za nas ovdje

Zavidovici su mahom skroz Bosnjacki.Srpska sela i Srbi su otpuhani s tog dijela Ozrena.Vozuca i to.1/2 Ozrena skoro je nase.Mi smo zakoracili na Ozren..Povezali smo Tuzlu i Zenicu ovdje

Tesanj.Iako je formirana opcina Usora, ipak to je Ohr.Mi smo vecina u Potocanima i Rosuljama, kupujemo nekretnine po Vrelima dok ovo pisem.Zabljak dio je u Tesnju inace

Tuzla.Nas broj raste

Donji Vakuf, sve smo uzeli od Srba tamo
Jajce.Ustasko selo Liskovica nije na podrucju Jajca.A, to mi sad kupujemo.Vlasinje s skoro 1000 Bosnjaka zadnjeg popisa.Na podrucju opcine Varcar Vakuf .Danas je sastavni dio opcine Jajce.Mi smo u Jajcu skoro obnovili nasu bazu.Imamo 148 zivorodjenih prosle godine.Znaci, skoro smo obnovili prijeratnu cifru od 17 000 Bosnjaka dole.Hrvati nemaju sanse za takvo sta

Sarajevska regija je kao sto sam rekao Bosnjacka
Je li Jezera drzala ARBiH?I kako to da nasi kupuju u Liskovici kad je to na podrucju opcine Mrkonjic Grad?
Bosna Bosnjacima!

Odgovorite