☑ Pravila foruma i savjeti

Mostar demografska mapa

Moderator/ica: Drina

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la ABen » 24 dec 2012 11:58

Sta vam je Sarajevo-Konjic ce biti gotov do kraja 2015. godine.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

zec
Član
Postovi: 49
Pridružen/a: 30 nov 2012 21:13

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la zec » 24 dec 2012 12:01

BH-HZ je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:
Bosnium je napisao/la:pregledao to sada. izgleda da ovaj zna kakvo je stanje na terenu dole. ali doseljavanje u mostar kako znam jeste iz centralne Bosne i okoline. doduse oni su dobili mostar a mi djelove centralne bosne. ko dobiva taj i gubi. ali kroz stoljecima je mostar bio podjeljen sa relativnim vecinama jednog ili drugog naroda. i nevjerujem da ce iko "zauzimat" zapadnu ili istocnu obalu neretve. ali kosto ovaj Jack kaze mislim da ce ih dosta otici kad Hrvatska udje u EU. ali problem je da ja licno nevjerujem da ce tako lahko prodat imovinu vec ce radije radit vani a kuci slat pare. e sad neznam kakve su podatke tu od proslih godina. sigurno ce se neki selit. ali vecina nece prodat svoju imovinu. licno mislim da ce oni nastavit rasti u mostaru ali da nece zauzet nas neki dio. ali necemo ni mi njihovo. mi vrlo lose stojimo u mostaru i kako je rekao na kraju bosnjaci vise ulagaju u sarajevu, zenicu i tuzlu. i nas narod ce vise gravitirat prema sjevernom djelu drzave
Nije Jack rekao da cemo preuzeti zapadnu stranu(a koja ne postoji postoji samo bosnjacki Mostar)nego da ce Hrvati masovno otici tek iz Srednje Bosne gdje su zestoka manjina a manje iz Z Hercegovine mada ce i odatle biti bjezanija jer su daleko od imucnosti poslije rata
Mi cinimo 99 % stanovnistva u starom dijelu Mostara koji je ujedno i turisticka atrakcija i u kojem se obrcu pare,a katolici su sprceni u zgradama i kad im ekonomija propadne nece ih biti nigdje.Nama ce turizam za sva vremena ostati...
Da,poznata je činjenica da turizam ostaje,a ekonomija propada.To se posebno vidi u turističkim zemljama(Portugal,Španjolska itd.)

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la ZV Keli » 24 dec 2012 15:34

To sto ti govoris ima logike trenutno a pitanje je dokad ce imati jer umanjuju uticaj industrije a uvode se alternativna rjesenja.
Ps Bosnjaci imaju turizam a zapitaj gdje to Hrvati imaju u Mostaru,zive kao paraziti od novcca Republike Hrvatske akad tad ce se pocesati i oni i reci dosta,ulazeemo silni novac a nema rezultata.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la ZV Keli » 24 dec 2012 15:37

Htio sam napisati gdje to Hrvati imaju industriju u. Mostaru ali nece nesto da prepravi pa evo objasnjenje.

Bosnium
Član
Postovi: 94
Pridružen/a: 14 nov 2012 00:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Bosnium » 24 dec 2012 15:48

Ja ti licno znam da Hrvati drze najjaca centra u Mostaru. Hrvatske Poste, HzHB elektroprovreda, najnoviji trzni centar sto je jedan od vecih u Bosni. turizam jarane ti nije nista.isto ko dalmacija, ljeti super, a zimi nigdje nikog neces naci, mrtvo i bijedno. i tesko ces od turizma zivjet.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la ZV Keli » 24 dec 2012 19:04

Bosnium je napisao/la:Ja ti licno znam da Hrvati drze najjaca centra u Mostaru. Hrvatske Poste, HzHB elektroprovreda, najnoviji trzni centar sto je jedan od vecih u Bosni. turizam jarane ti nije nista.isto ko dalmacija, ljeti super, a zimi nigdje nikog neces naci, mrtvo i bijedno. i tesko ces od turizma zivjet.
Turizam je bezveze a trzni centar je odlican :lol: :lol:

Avatar
starmo
Član
Postovi: 124
Pridružen/a: 13 nov 2012 20:38
Lokacija: Mostar

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la starmo » 24 dec 2012 20:22

zec je napisao/la:
BH-HZ je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:pregledao to sada. izgleda da ovaj zna kakvo je stanje na terenu dole. ali doseljavanje u mostar kako znam jeste iz centralne Bosne i okoline. doduse oni su dobili mostar a mi djelove centralne bosne. ko dobiva taj i gubi. ali kroz stoljecima je mostar bio podjeljen sa relativnim vecinama jednog ili drugog naroda. i nevjerujem da ce iko "zauzimat" zapadnu ili istocnu obalu neretve. ali kosto ovaj Jack kaze mislim da ce ih dosta otici kad Hrvatska udje u EU. ali problem je da ja licno nevjerujem da ce tako lahko prodat imovinu vec ce radije radit vani a kuci slat pare. e sad neznam kakve su podatke tu od proslih godina. sigurno ce se neki selit. ali vecina nece prodat svoju imovinu. licno mislim da ce oni nastavit rasti u mostaru ali da nece zauzet nas neki dio. ali necemo ni mi njihovo. mi vrlo lose stojimo u mostaru i kako je rekao na kraju bosnjaci vise ulagaju u sarajevu, zenicu i tuzlu. i nas narod ce vise gravitirat prema sjevernom djelu drzave
Stanje i buducnost "hrvatskih" trzbih centara u Mostaru je sljedeca, svako par godina otvori se novi trzni centar, ljudi potpuno zapostave stare trzne centre koji skroz propadaju, a krenu nove centre ici, vecina ih ide tamo sa 10 km u djepu, mngi samo razgledaju sjaj stakala i izloga. Turizam je definisan kao privredna grana i kao takav ide ce i opstati, sad u kojoj mjeri vidicemo. Hercegovina ima potencijal i za zimski turizam, ruiste i prenj. A ljetni turizam traje nekih 4-5 mjeseci sto i nije tako lose. Ja znam pozudano da je za vrjeme tog perioda zarada vise nego odlicna samo preko izdavanja soba. U zadnjih par godina krevet se u Istocnom Mostaru izdaje za 20 eura minimala, a soba je 50 eura, to mozete lako provjeriti. Od zarade ljudi zive odlicno cjelu godinu, vecini njih je to samo sa strane dok imaju i poslove ili druge privredne obrte. Tako da turizam nije za podcjenjivanje niposto, ismijavati zec moze koliko zeli, ali ko se zadnji smije najsladje se smije!
Da,poznata je činjenica da turizam ostaje,a ekonomija propada.To se posebno vidi u turističkim zemljama(Portugal,Španjolska itd.)

Avatar
starmo
Član
Postovi: 124
Pridružen/a: 13 nov 2012 20:38
Lokacija: Mostar

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la starmo » 24 dec 2012 20:24

starmo je napisao/la:
zec je napisao/la:
BH-HZ je napisao/la:pregledao to sada. izgleda da ovaj zna kakvo je stanje na terenu dole. ali doseljavanje u mostar kako znam jeste iz centralne Bosne i okoline. doduse oni su dobili mostar a mi djelove centralne bosne. ko dobiva taj i gubi. ali kroz stoljecima je mostar bio podjeljen sa relativnim vecinama jednog ili drugog naroda. i nevjerujem da ce iko "zauzimat" zapadnu ili istocnu obalu neretve. ali kosto ovaj Jack kaze mislim da ce ih dosta otici kad Hrvatska udje u EU. ali problem je da ja licno nevjerujem da ce tako lahko prodat imovinu vec ce radije radit vani a kuci slat pare. e sad neznam kakve su podatke tu od proslih godina. sigurno ce se neki selit. ali vecina nece prodat svoju imovinu. licno mislim da ce oni nastavit rasti u mostaru ali da nece zauzet nas neki dio. ali necemo ni mi njihovo. mi vrlo lose stojimo u mostaru i kako je rekao na kraju bosnjaci vise ulagaju u sarajevu, zenicu i tuzlu. i nas narod ce vise gravitirat prema sjevernom djelu drzave. To se posebno vidi u turističkim zemljama(Portugal,Španjolska itd.)

Stanje i buducnost "hrvatskih" trzbih centara u Mostaru je sljedeca, svako par godina otvori se novi trzni centar, ljudi potpuno zapostave stare trzne centre koji skroz propadaju, a krenu nove centre ici, vecina ih ide tamo sa 10 km u djepu, mngi samo razgledaju sjaj stakala i izloga. Turizam je definisan kao privredna grana i kao takav ide ce i opstati, sad u kojoj mjeri vidicemo. Hercegovina ima potencijal i za zimski turizam, ruiste i prenj. A ljetni turizam traje nekih 4-5 mjeseci sto i nije tako lose. Ja znam pozudano da je za vrjeme tog perioda zarada vise nego odlicna samo preko izdavanja soba. U zadnjih par godina krevet se u Istocnom Mostaru izdaje za 20 eura minimala, a soba je 50 eura, to mozete lako provjeriti. Od zarade ljudi zive odlicno cjelu godinu, vecini njih je to samo sa strane dok imaju i poslove ili druge privredne obrte. Tako da turizam nije za podcjenjivanje niposto, ismijavati zec moze koliko zeli, ali ko se zadnji smije najsladje se smije!
Da,poznata je činjenica da turizam ostaje,a ekonomija propada.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 24 dec 2012 20:38

Takozvani Hrvati su svoje zavrsili.Idu putem Roma i nacionalne manjine.Krivousti ratni zlocinac Tudjman ih je unistio u Posavini i Banjaluci.Evo, kaze Komarica da iduce decenije nece imati vjernika dole.Nije mala stvar,jer to samo daje potvrdu onom sto ja pricam.I nije samo tako, od Varesa, Konjica, Kaknja i Bugojna.Vidjet cete za 15 tak dana, ici ce tim tempom

Mostar je totalni promasaj.Industrija se moze napraviti, a turizam je turizam.Inace, ako se zna da dok su postojale opcine Mostara.Ustaski dio se je hranio Hrvatskim parama i prezivljavao

Mi imamo solidnu bazu.Homogen teritorij.Obradivu povrsinu.Industrija ce doci sama od sebe

Skutori sprceni na ono malo Huma i Zovnice u onim visespratnicama u gradu koji se ne moze siriti, gdje najvise sirine je bas kod Bosnjaka.Lagano ce i dalje curiti ka Hrvatskoj

Uostalom, javite mi vec od 2015, pa da vidim polozaj tih Hrvata.Totalna ekonomska pusiona tih krajeva ce se vec nazirati iduce godine, a da ne pricam kako ce im biti od iduce decenije

Rekao sam prije.Bosna ce biti drzava Srba i Bosnjaka.Krajem iduce decenije.Ovo je zadnja decenija gdje su Hrvati neki politicki faktor u Bih.Zadnja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la ABen » 24 dec 2012 20:40

Pusti ba krmka, cijela dalmacija zivi od turizma i hrvatska nije nista drugo nego turisticka zemlja. Sad glumi budalu i prica kako od turizma nema nista i nabraja Portugal i Spaniju.

Sta je Hrvatska? Industrijska zemlja ili sta?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 24 dec 2012 21:15

Neum će imati 20ak puta više stanovnika od Jablanice, odnosno Tutinog
Gledaj im bistrih likova :rofll: :rofll:

Zupa Jablanica 1991:950 Katolika
Zupa Jablanica 2010:109 Katolika
Zupa Jablanica 2011:103 Katolika

Ovaj ja nekako tipujem, da ove godine.Zupa pada na ispod 100 katolika.Tutino.Kako su bistri.Blesimetar bi pukao

Mostar je sprcen grad, sva ta industrija im je bezvrijedna, ako nemas kontrolu nad zemljistem.To je vazno.Kao sto Jakub kaze.Onog dana, kada se Mostar poveze s Sarajevom kvalitetnim autoputem.To ce biti i kraj Hrvata u cijeloj Bosni

Tudjman ih je unistio u Banjaluci, Posavini, a i u Bugojnu

Opcina Bugojno skoro 5800 Katolika u 2001
Opcina Bugojno 4040 katolika krajem 2011.A bilo 4400 katolika krajem 2010 godine.Ta im je bila krvava godina bas

Noina Arka nije ravna, koliko je tamo katolicki puk pao u samo 10 godina.Sa, skoro 6000 na ispod 4000.A, kakva je starosna struktura, mortalitet i iseljavanje.I to ide na ispod 3000.Iduce decenije

Mostar nema potencijal, zemljisni da dobija nove migrante.Industrija nije toliko razvikana, kako se prica.A, i samo doseljavanje je dosegnulo totalni kraj i krah kod katolika.Sad ostaje samo slobodni pad, i taj pad ce se i dalje nastaviti.Svaki bogatiji katolik, pa i srednja klasa.Kupuje stanove po Zagrebu ili Rijeci, a Mostar.Mostar je trecerazredna utjeha skutora, koji jedino mogu da nagovore nekog krkana iz centralne Bosne.Da dodje i naseli se
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 24 dec 2012 21:24

Inace sad se bjezi iz Bune i to naveliko.Centralnobosanci sve vise i vise gledaju kako ce u unutrasnjost Hrvatske ili dalje.Vlast skutora im bas i ne daje neke prihode, a ono sto je gore.Vlasnici zemlje skutori traze rentu tamo gdje izbjeglicno naselje Buna.Nema dzaba kod skutora

Koliko su skutori sposobni.Nisu uzeli 1 selo Bosnjaka.A, sama Hodbina je inace selo gde vise pravoslavni prodaju nama nego njima.Mozes misliti kako je teza zivot u Zitomislicu, i na koji su oni krs dosli.Zito koje se je cijelu historiju raseljavalo, sad da ima 1000 katolika.Ovi blesavi skutori nikad da skopcaju.Ako se je kroz historiju sela.Originalan narod raseljavao.Nema te sile, tog zakona po kojim ti mozes da rastes u tom selu pa makar istresao 1000 u Zito, i jos 1000 u Bunu i 1000 u Ortijes.Jadan vam je zivot u Ortijesu kojeg su originalni stanovnici Bosnjaci napustili jer nisu mogli da podnesu zivot dole.Kako tamo ''vitar '' puse.A zemlje nema.Aerodrom kraj tebe, pa ti zivi.A, zemlje.Zemlje imas, samo tako

A odmah preko piste.Plodni Gnojnicki vinogradi

Mislim da mi imamo potencijala

1)Najveci vinograd u Bih se nalazi u Zeljusi.Najveci!.To ce donijeti do naseg rasta ovdje, makar za ovo naselje
2)Vjetroelektrane u Podvelezju sto se prave, rezultirat ce ostankom ljudi u tim krajevima i poslovima
3) Mi drzimo 2/3 Mostarske opcine
4) Mi drzimo 2/3 grada
5)Mi drzimo najdominantnije kote u i oko grada, kao i planinu Velez i Prenj.Sa Veleza se vidi i Bileca i Jadran, a kamoli ono smijesno brdasce Humn

I ono sto je najvaznije.Mi imamo sirinu, oni nemaju.Ono je krcato kao sibica, i nema ko da se doseli dole.Mi imamo i Sjeverni i Juzni Logor,ledina gdje moze da se izgradi nesto velicine cijelog Zapadnog Mostara, znaci jos 40 000

Onog dana kada mi napravimo autoput.Doci ce i do dolaska Bosnjaka u Mostar i naseljavanje

Tika-toka ja to zovem.A, vidjet ces za 2-3 godine.Kako ce skutori tek da polete

:gut:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la BH-HZ » 24 dec 2012 22:38

Jack je napisao/la:Inace sad se bjezi iz Bune i to naveliko.Centralnobosanci sve vise i vise gledaju kako ce u unutrasnjost Hrvatske ili dalje.Vlast skutora im bas i ne daje neke prihode, a ono sto je gore.Vlasnici zemlje skutori traze rentu tamo gdje izbjeglicno naselje Buna.Nema dzaba kod skutora

Koliko su skutori sposobni.Nisu uzeli 1 selo Bosnjaka.A, sama Hodbina je inace selo gde vise pravoslavni prodaju nama nego njima.Mozes misliti kako je teza zivot u Zitomislicu, i na koji su oni krs dosli.Zito koje se je cijelu historiju raseljavalo, sad da ima 1000 katolika.Ovi blesavi skutori nikad da skopcaju.Ako se je kroz historiju sela.Originalan narod raseljavao.Nema te sile, tog zakona po kojim ti mozes da rastes u tom selu pa makar istresao 1000 u Zito, i jos 1000 u Bunu i 1000 u Ortijes.Jadan vam je zivot u Ortijesu kojeg su originalni stanovnici Bosnjaci napustili jer nisu mogli da podnesu zivot dole.Kako tamo ''vitar '' puse.A zemlje nema.Aerodrom kraj tebe, pa ti zivi.A, zemlje.Zemlje imas, samo tako

A odmah preko piste.Plodni Gnojnicki vinogradi

Mislim da mi imamo potencijala

1)Najveci vinograd u Bih se nalazi u Zeljusi.Najveci!.To ce donijeti do naseg rasta ovdje, makar za ovo naselje
2)Vjetroelektrane u Podvelezju sto se prave, rezultirat ce ostankom ljudi u tim krajevima i poslovima
3) Mi drzimo 2/3 Mostarske opcine
4) Mi drzimo 2/3 grada
5)Mi drzimo najdominantnije kote u i oko grada, kao i planinu Velez i Prenj.Sa Veleza se vidi i Bileca i Jadran, a kamoli ono smijesno brdasce Humn

I ono sto je najvaznije.Mi imamo sirinu, oni nemaju.Ono je krcato kao sibica, i nema ko da se doseli dole.Mi imamo i Sjeverni i Juzni Logor,ledina gdje moze da se izgradi nesto velicine cijelog Zapadnog Mostara, znaci jos 40 000

Onog dana kada mi napravimo autoput.Doci ce i do dolaska Bosnjaka u Mostar i naseljavanje

Tika-toka ja to zovem.A, vidjet ces za 2-3 godine.Kako ce skutori tek da polete

:gut:
Tesko je ljude nagovoriti da zive u sredini u kojoj su doseljenici.Posljednjih godina sto se raje odselilo iz Sane uglavnom su bili ljudi iz Prijedora,Kozarca,Bosanskog Novog i ostalih opcina.Ovdje su napravili kuce,imali posao,ali jednostavno im to nije bio merak pa su otisli u inostranstvo.Isti slucaj je i sa katolicima,sta ih je iz Srednje Bosne koji su zivjeli po Glamocu,Livnu,Drvaru,Stocu i Capljini posljednjih godina odselilo u Hrvatsku...
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 24 dec 2012 22:49

Da, ali ne mozes porediti Sanski Most i Prijedor.Razdaljina manje od 30 km.Struktura zemljista skoro ista.Sa, Varesom i Kaknjom te Zitomislicem, gdje udaljenost 200 km, a kvaliteta zemljista je drasticna!

Zito je u krsu.To je to.Pola tih sela katolickih su Krs.Mostar nema mnogo obradive povrsine, kod skutora je jos gore.Gdje ces naseliti u Mostar jos 10 000 ili 20 000 Hrvata?U Koji dio?

Zapadni dio grada.Pun kao brod, a tamo kod nas.Ne bih rekao da cemo mi dati da se nasele na nas dio.Gdje?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

zec
Član
Postovi: 49
Pridružen/a: 30 nov 2012 21:13

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la zec » 25 dec 2012 13:47

Jack je napisao/la:Da, ali ne mozes porediti Sanski Most i Prijedor.Razdaljina manje od 30 km.Struktura zemljista skoro ista.Sa, Varesom i Kaknjom te Zitomislicem, gdje udaljenost 200 km, a kvaliteta zemljista je drasticna!

Zito je u krsu.To je to.Pola tih sela katolickih su Krs.Mostar nema mnogo obradive povrsine, kod skutora je jos gore.Gdje ces naseliti u Mostar jos 10 000 ili 20 000 Hrvata?U Koji dio?

Zapadni dio grada.Pun kao brod, a tamo kod nas.Ne bih rekao da cemo mi dati da se nasele na nas dio.Gdje?
Rodoč

Avatar
Razum
Član
Postovi: 253
Pridružen/a: 20 okt 2012 01:32

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Razum » 25 dec 2012 16:26

Zaista ima prostora u Rodoču.

slika

Avatar
starmo
Član
Postovi: 124
Pridružen/a: 13 nov 2012 20:38
Lokacija: Mostar

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la starmo » 25 dec 2012 17:40

Razum je napisao/la:Zaista ima prostora u Rodoču.

slika
Ne zaboravi da je glinica - aluminijski kombinat tacno u sred Rodoca, znaci naseliti se oko industrije - fabrike, sumnjam da je to zelja vecine ljudi. A zemljoradnja tu????

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la amkos » 25 dec 2012 18:21

Kako se na ovoj slici ne vidi ona velika crkva u Rodoču ?

Kakvo je stanje sa Bošnjacima u Jasenici, izgleda da su "ni na nebu ni na zemlji".
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Drina » 25 dec 2012 23:12

Ne vjerujem da ce tu biti puno gradnje. Neki katolik koji se bude i ako se bude doseljavo iz nekog drugog mjesta ce ici u urbani dio grada.
Nema smisla da se seli iz sela u selo. To jos nije videno.

Mada, ne treba ocekivati ni znacajno povecanje ni u samom gradu. Nemaju se oni vise odakle doseljavati.
Desit ce se upravo suprotan trend.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 25 dec 2012 23:17

Zaista ima prostora u Rodoču.
I ko ce ti doci u Rodoc.Onaj iz centralne Bosne?U Rodoc da se naseli.Rodocu treba zemlja obradiva, pola te zemlje je u privatnom vlasnistvu i ne bavi se svak svercom oruzja i cigareta, iako znam da kod skutora to su dva najunosnija posla.Rodoc je jako urbanizovan, bez obzira sto ova slika ne prikazuje bas sve.Kao i omedjen Humom, a ovdje se je docarala slika da je onako, kako je na slici, a bas i nije tako.Katolici nema sanse da nasele taj kraj, jer objektivno i prije rata nikad Zapadna Hercegovina nije gravitirala podrucju Mostara.Ovo sad je uglavnom posljedica dolaska Konjicana i onih iz centralne Bosne u taj kraj, a i oni zive na malom prostoru, omedjen krsom i jos gorom zemljom(Ortijes i Zitomislic).Jedino sto je fine zemlje dole, a da je katolicko selo.To je Jasenica kraj Mostara.Ovo ostalo, pa cak i razvikana Buna je previse uska, previse omedjena, i mnogo manje tu ima plodne zemlje, nego sto se misli
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite