☑ Pravila foruma i savjeti

Mostar demografska mapa

Moderator/ica: Drina

Ake-A

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Ake-A » 20 jul 2017 16:43

Plus Da ti dodam Jack. Imas ljudi sto su tek preselili u SA i govore da su sarajlije. Sto to rade nemam pojma.. Ja da sam sa sela reko bi da sam sa sela jer sam ponosan odakle sam. A sta tebi bolan smeta sto su sarajlije ponosni svojim gradom? Jel radi 800km sto ti je neko duzan iz SA ??

Momak kontaj malo vise kako se obracas ljudima na ovom forumu stvarno nisi fer. Neznas me a kritikujes me..

Avatar
Dexter
Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 26 okt 2016 20:01

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Dexter » 20 jul 2017 17:43

Ake-A je napisao/la:Plus Da ti dodam Jack. Imas ljudi sto su tek preselili u SA i govore da su sarajlije. Sto to rade nemam pojma.. Ja da sam sa sela reko bi da sam sa sela jer sam ponosan odakle sam. A sta tebi bolan smeta sto su sarajlije ponosni svojim gradom? Jel radi 800km sto ti je neko duzan iz SA ??

Momak kontaj malo vise kako se obracas ljudima na ovom forumu stvarno nisi fer. Neznas me a kritikujes me..
Jarane uhaka se ti posve.
Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 20 jul 2017 17:57

Ake-A je napisao/la:Plus Da ti dodam Jack. Imas ljudi sto su tek preselili u SA i govore da su sarajlije. Sto to rade nemam pojma.. Ja da sam sa sela reko bi da sam sa sela jer sam ponosan odakle sam. A sta tebi bolan smeta sto su sarajlije ponosni svojim gradom? Jel radi 800km sto ti je neko duzan iz SA ??

Momak kontaj malo vise kako se obracas ljudima na ovom forumu stvarno nisi fer. Neznas me a kritikujes me..
Smiri se,Jack je reko samo istinu,moramo jos dosta raditi na tom' da Sarajevo postane ono sto nam treba,jer bez njega ne moze imati jaki izvrsnu i sudsku vlast (primjera imas na stotine po tom pitanju)

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la amkos » 20 jul 2017 17:59

Imas ljudi sto su tek preselili u SA i govore da su sarajlije.
Ja sam 14 godina rodjeni Sarajlija, sto bi pjevac Laka rekao. :mrgreen: :lol: :lol:

Nemojte ici u off topic!

Tema je Mostar.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Ake-A

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Ake-A » 20 jul 2017 19:10

Gospodine Slavoljub Bosnjak a kaka je to istina ??Ja postujem da ti mislis da je Jack napiso istinu ali zasto tolika burma sto ja pisem rodzeni sarajlija?? Ja cu pisat tako dok me bude i to trebate da respektujete. Jel ne?? Jel to samo sto sam sarajlija ili bi bilo isto da sam napiso rodzeni mostarac??
Ljudi ohanite malo, jer to ja nemogu bit ponosni sarajlija??

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la dennis » 20 jul 2017 19:55

nepismeni troll
==BOSNA==

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Zenicaninn » 20 jul 2017 20:18

:ugeek:
Ake-A je napisao/la:Gospodine Slavoljub Bosnjak a kaka je to istina ??Ja postujem da ti mislis da je Jack napiso istinu ali zasto tolika burma sto ja pisem rodzeni sarajlija?? Ja cu pisat tako dok me bude i to trebate da respektujete. Jel ne?? Jel to samo sto sam sarajlija ili bi bilo isto da sam napiso rodzeni mostarac??
Ljudi ohanite malo, jer to ja nemogu bit ponosni sarajlija??
Hajde ba smiri se, nisi valjda nakon tolikog citanja odlucio da se prijas ovdje da bih se svadjao i otvarao rasprave oko nečeg nebitnog.

Treba man ovdje konstruktivnih ljudi na forumu a ne svadjalice.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la JuzniDoboj » 20 jul 2017 20:24

Ake-A je napisao/la:Gospodine Slavoljub Bosnjak a kaka je to istina ??Ja postujem da ti mislis da je Jack napiso istinu ali zasto tolika burma sto ja pisem rodzeni sarajlija?? Ja cu pisat tako dok me bude i to trebate da respektujete. Jel ne?? Jel to samo sto sam sarajlija ili bi bilo isto da sam napiso rodzeni mostarac??
Ljudi ohanite malo, jer to ja nemogu bit ponosni sarajlija??
Kaže se "rođeni" a ne "rodzeni". To je ta fina gradska edukacija :)

"Ne mogu" se pise odvojeno. Da ne idemo dalje u off-topic :)
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Ake-A

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Ake-A » 20 jul 2017 20:44

Pardon ucitelju ali nemam na mobilu taj dz kao ti ovdje gdje sam sad :D
Valjda je uredu napisati i po koju gresku.
Sta ste navalili ljudi. Ja se prestavi na forumu a vi namene navalili. Nije mi bila namjera uvrijedit ikog ali stvarno niste fer? Samo sto napisa da sam rodzeni sarajlija. Valjda imam pravo pisati to ??
Uso sam sa puno dobrom voljom na ovaj forum da mijenjam misljenja i informaciju sa mojim narodom ali radi male stvari sto se vama ne svidza ovako se novi clan foruma doceka. Malo sam razocaram :)

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 21 jul 2017 00:09

Ake-A je napisao/la:Pardon ucitelju ali nemam na mobilu taj dz kao ti ovdje gdje sam sad :D
Valjda je uredu napisati i po koju gresku.
Sta ste navalili ljudi. Ja se prestavi na forumu a vi namene navalili. Nije mi bila namjera uvrijedit ikog ali stvarno niste fer? Samo sto napisa da sam rodzeni sarajlija. Valjda imam pravo pisati to ??
Uso sam sa puno dobrom voljom na ovaj forum da mijenjam misljenja i informaciju sa mojim narodom ali radi male stvari sto se vama ne svidza ovako se novi clan foruma doceka. Malo sam razocaram :)
Ev' ovako,par pravila:

1.Nemoj spamati (napisi sve sto imas rec' u jedan post,topic bude dosta pregledniji)
2.Prestani pisati off-topic,postoje sigurno topic za tvoj regionalni patriotizam (tehnicki gledajuci to radim ja u ovom trenutku al' ovako mogu vidjeti i ostali koji hoce da idu tvojim stopama)
3."Uso sam sa puno dobrom voljom na ovaj forum da mijenjam misljenja i informaciju" mjenjaj misljenja to je i srz foruma,imas pravo govora,al' ovo nije klix gdje se mozes pisati nebuloze i time napuniti topic nepotrebnim postovima koji nemaju nikakvu ulogu
4."ovako se novi clan foruma doceka" To sto si se nama pridruzio u skorije vrijeme ne znaci da se mozes ponasati mimo pravi,ponasaj se lijepo u forumu i nebi trebalo bit' problema. :beret:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 21 jul 2017 01:18

Izvinjavam se na ovom sranju.Dosao iz teretane,i prvo sto vidim je ovo?

Mostar demografska mapa

Drzi se teme.Ako si dosao na forum sad.Lijepo pisi sve i ne trolaj,spamaj ili gore.Pitao si oko Mostara,neki su ti odgovorili.To je sve
Zamolio bih te da ne odgovaras,i drzi se teme.A to je Mostar demografska mapa

Hvala lijepa.Previse je postova da brisem sad,tako
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 27 jul 2017 05:29

Gledao sam malo Mostar s popisa

Dajem zvanicnu procjenu za starost nacije

Hrvati 38
Bosnjaci 39
Srbi 44 godine

Manje-vise.To je tu i tamo

Sto se tice Prigradjana ja bih rekao ovako da je tamo

Srbi 44
Bosnjaci 34
Romi 30

Prosjecna starost u godinama

Hrvati su malo mladji od nas,ali nisu toliko mladji.Gledao sam malo starost po naseljima.Pa sam dosao do zakljucka i to ozbiljnog oko ove stvari
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 27 jul 2017 22:34

U roku dan-dva napisat cu tacno broj i procent Katolika,Pravoslavnih i Bosnjaka Maloljetnih na podrucju cijele opcine Mostar.Dodat cu takodjer sve to po naseljenim mjestima

Tako da cu napisati procjenu za sva naselja i dati cifre.Mislim da su malo mladji katolici u Mostaru ali nisu puno'
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 28 jul 2017 12:42

Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 02 aug 2017 02:30

Imamo 12 026 maloljetna Hrvata u opcini Mostar

Imamo 10 986 maloljetna Bosnjaka u opcini Mostar

Jack je fakat vizionar

6912 Bosnjaka ispod 15 godina
7928 Hrvata ispod 15 godina

Mostar

Ja sam rekao da imaju cirka 1000 vise maloljetnih.Mozda je ta ta razlika i veca,mozda je i + 1200 za njih ovdje]
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 03 aug 2017 03:38

Jack je napisao/la:slika

Savjetujem Srbima iz Zeljuse da se lagano kupe jer fakticki kvare ovu dominaciju zelene boje

Ne samo da su sva naselja Bosnjacka.Nego su apsolutno Bosnjacka.Znaci puna boja

Malo Polje
Donji Jasenjani
Kremenac
Gornji Jasenjani
Ravni
Prigradjani
Kosor
Potoci
Kutilivac
Vrapcici

Izgubljen grad Mostara s relativnom vecinom ustasha.Umjesto ovog Zelenog kruga,stavis crveni ali krug.Zamisli kako bi mocno izgledalo da su ustashe apsolutna vecina u Mostaru,kako bi ovaj krug bio pun

Uzimanjem Hodbine imamo homogenu vezu demografsku od Dreznice do Stoca centra haman.Hodbina je strateski veoma vazno selo za nas sada.Jer nam kvari da se povezemo s nasim naseljima Pijesci i Gubavica
Moze li neko da promjeni ovu mapu.Prema rezultatima popisa 2013
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 sep 2017 13:27

Opština Mostar - mala obrada podataka FZSBiH i broja živorodjenih po nacionalnosti.

Godina -------- Hrvati%--------- Bošnjaci % ---------- Srbi i ostali
2013-------------55.89----------- 40.36% ------------------ 3.76%
2014-------------55.80%--------- 42.15% ------------------ 2.04%
2015-------------53.37%--------- 43.11% ------------------ 3.52%
2016-------------52.58%--------- 43.41% ------------------ 4.00%

Znači u 3 godine, od 2013 do 2016, Hrvati su svake godine činili malo manji dio udjela živorođenih, dok su Bošnjaci svake godine činili malo veći. Za 3 godine, Hrvati su pali za oko 3.3%, Bošnjaci porasli za oko 3%, a Srbi i ostali su porasli za oko 0.3%.

Ovim tempom ako Bog da, 2019 godine u Mostaru će Hrvati činiti oko 49% živorođenih, Bošnjaci oko 47% i Srbi i ostali oko 4%.
Također ako Bog da, 2022 će Bošnjaci imati više živorođenih od Hrvata. A znajući njih, tad će biti svašta.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 19 sep 2017 02:17

Previse si optimistican i to se nece desiti.Mostar je najveci grad koji katolici drze.Jednim dijelom.Oni nemaju nijedan grad s preko 10 000 stanovnika sem Mostara.Tu imaju najvitalniju bazu stanovnistva koncetrisano oko Mostara,vidi pod Citluk i Siroki Brijeg te Posusje.Sto znaci da postoji itekako velika i veoma jaka fertilna i pro-natalitetna baza ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la amkos » 19 sep 2017 12:59

Previse si optimistican i to se nece desiti.Mostar je najveci grad koji katolici drze.
Ali sudeći po ovim podacima koje je postavio @Bošnjačka Hercegovina (ukoliko su tačni i objektivni), ovako bi se stvari trebale odvijati. Bar je ovo pretpostavka. Opet kažem ako su ovi podaci i informacije tačni.

Mi moramo što prije početi obnavljati one stare i oronule Austrougarske zgrade u Mostaru. Gledam nekidan na Red Bull Cliff divingu, šetam kroz grad, stranci gledaju te zgrade, slikaju. Valjda se i oni pitaju zašto su te zgrade još u tom stanju, zašto nisu obnovljene itd. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar demografska mapa

Post Postao/la Jack » 29 sep 2017 16:41

čim sam vidio etnički sastav po naseljima odmah mi je nešto bilo sumljivo. Naselje Mostar je prema mojim tabelama računajući svako biračko mjesto (glasanje 2008) unutar grada imalo 54% glasova za isključive Hrvatske stranke i 45% za Bošnjačke stranke, multietničke stranke i osobe.
Stoga sam napravio finu kartu na osnovu toga ali sam i vidio razliku. Nestalo je 5000 ljudi sa prethodno objavljenih preliminarnih podataka, Bošnjacima je pao postotak za 2% a Hrvatima 5% u odnosu na projekciju sa biračkim mjesta.

Još nešto zanimljivo sa karte:
Ma,nemoj zezati.Zadnji izbori Mostara su bili 2010 godine.No,sta kaze skutor
71% ljudi živi na zapadnoj obali
Ne bih rekao

Gradsko podrucje Jugozapad 21 835 redovna biraca:4594 Bosnjaka
Gradsko podrucje Zapad 14 874 redovna biraca:2628 Redovnih biraca
Ukupno 36 709 redovnih biraca:7222 Bosnjaka

Ako je na tzv Zapadnoj Strani 36 709 redovnih biraca.71% bi znacilo da daleko vise od 2/3 grada Mostara prema birackom spisku se nalazi na zapadnoj strani.A,da li je to istina?

Stari Grad 19 397 redovnih biraca:

Sto je daleko vise od 1/2 zapadnog Mostara.Sto znaci da broj katolika,tj velicina danasnjeg Zapadnog Mostara vise ide ka 63%.Mozda cak i manje.Nego 71%


29% živi na istočnoj
Lazes kao i obicno.

zapadni dio je više multietničan:
75% Hrvata i 23% Bošnjaka te 2% Srba
Manje-vise.Oko 20% Bosnjaka na zapadu Mostara

istočni je manje multetničan:
98% Bošnjaka i 2% Hrvata i Srba
Nije bas tako


mit da više Srba živi u istočnom dijelu grada je razbijen, naime više je glasača za srpske stranke na zapadnoj obali. Iako su nekad više živjeli na istočnoj obali sad se pokazuje da ih ima više na zapadnoj.



slika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite