☑ Pravila foruma i savjeti

Popis 2013

Moderator/ica: Drina

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Popis 2013

Post Postao/la Zmaj » 19 maj 2017 23:12

Jack je napisao/la:Zapravo u Dubravama zivi 2 stanovnika:1 Bosanac i 1 Hrvatica.Musko i zensko.Ostala nabrojana naselja dole su bez stanovnika

Da,ali sad nema cetnickog smeca da nam smeta na samom jugu Jajca.Tako da bilo kakve avanture ustasha u Jajcu.Ispadnu kao smrtna zelja DEATH WISH.Ako zele da se igraju,pogledajte mapu Jajca.Fakticki okruzeni
Tacno, nisam znao kako da to mjesto ofarbam al sad mi je palo napamet da sam trebao dodat i "bez vecine".
Bistrik je napisao/la:Zašto mi obrisa post? :shock:
Sta si bio napisao i de odgvori na PP. :)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Popis 2013

Post Postao/la Zmaj » 20 maj 2017 00:14

bilbo je napisao/la:U Jajcu naselje Bravnice prije rata je imalo srpsku vecinu dok sada nakon popisa Hrvati cine vecinu. Ima li iko podatke koji je omjer B/S/H u tom naselju? Nadam se da cemo preuzeti ovo naselje do sljedeceg popisa i imali bi neprekinutu vezu Jajce - Donji Vakuf.
Bravnice 1991: 868 (100,0%)
Srbi – 741 (85,37%)
Bošnjaci – 111 (12,79%)
Jugoslaveni – 12 (1,382%)
Hrvati – 4 (0,461%)

Bravnice 2013: 323 (100,0%)
Srbi - 111 (34,37%)
Bošnjaci – 89 (27,55%)
Jugoslaveni – 2 (0,619%)
Hrvati - 118 (36,53%)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 20 maj 2017 00:39

bilbo je napisao/la:U Jajcu naselje Bravnice prije rata je imalo srpsku vecinu dok sada nakon popisa Hrvati cine vecinu. Ima li iko podatke koji je omjer B/S/H u tom naselju? Nadam se da cemo preuzeti ovo naselje do sljedeceg popisa i imali bi neprekinutu vezu Jajce - Donji Vakuf.
Zato sto su Bravnice uz cestu,pa su naselili nesto tzv Hrvata.Ja se ne slazem.Po meni dva najvaznija naselja ovdje su Doribaba i Bistrica?Kao i Klimenta

Doribaba i Bistrica imamo sve povezano kako treba.Pogledajte u mapu.Uzmemo Klimentu imamo vezu Pruda s gradom Jajcom.Seoci su zabit.Zdaljevac je jednostavno zabit koja nestaje,malo smo mi vise nestali

Doribaba 165 Bosnjaka i 464 Hrvata,popis 1991
Doribaba 204 Bosnjaka i 383 Hrvata,popis 2013

Realno ako zelimo da poklopimo ovo.Treba nam 300 Bosnjaka.Udio Hrvata je fino pao,i vjerujem da ce 2021 godine pasti na oko 300 Hrvata.Znaci 20 tak+ porodica ovdje

Bistrica 279 Bosnjaka i 946 Hrvata,popis 1991
Bistrica 252 Bosnjaka i 649 Hrvata,popis 2013

Ima nas u CUsinama ovog puta,nije nas bilo na popisu 1991.Realno ovo za Bravnice se slazem.To je daleko lakse poklopiti nego Bistricu.Samo nam treba zamah ovdje,da se pocnemo naseljavati.Povrsinski je takodjer veliko selo,ali nemas apsolutnu Hrvatsku vecinu.Znaci moze se nadoknaditi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 20 maj 2017 00:47

slika

Bulici 415 Bosnjaka i 953 Hrvata,popis 1991
Bulici 403 Bosnjaka i 605 Hrvata,popis 2013

1991:+538 Hrvata
2013:+202 Hrvata

Fakticki im se je prednost dobro smanjila ovdje.Popis 1991:
29,5% Bosnjaka
Popis 2013:39,5%.Velika je to stvar.S dominantno Hrvatske pozicije u selu.Imamo sad fakticki skoro 40% Bosnjaka.Isto tako i za Doribabu


Po meni top 5 sela koje se trebaju uzeti

Bulici
Klimenta
Doribaba
Bravnice
Cusine

Naravno extra ako uzmemo vise
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 22 maj 2017 05:53

Zmaj ako mozes da uradis Travnik i Sanski Most slijedece

Grad Jajce ima nasu vecinu.Ta prednost ce se samo povecavati u godinama koje dolaze.2021 godine imat cemo komotnu vecinu ovdje.Bravnice su povrsinski veliko selo,ali sta je tamo?20+ razlika.Ja bih savjetovao Bosnjacima Sipova da kupuju imovinu u Jajcu.Isto i za Bosnjake Donjeg Vakufa.Gdje imamo 1 Srpsko i Hrvatsko naselje na popisu 2013

2021 godine ce na podrucju Jajca biti bolja za nas,ako bude popisa.Pogledaj sva ta sela,biljeze rast Bosnjaka.Neka i ogroman.Primjer Bulica ili Doribabe.Ta Hrvatska boja bi se mogla pravo rastopiti ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Popis 2013

Post Postao/la Zmaj » 12 apr 2018 22:45

slika

Promjena u opstinama broj stanovnika izmedju 1991 i 2013.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

BosniaUser
Član
Postovi: 884
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosniaUser » 13 apr 2018 07:53

bilbo je napisao/la:U Jajcu naselje Bravnice prije rata je imalo srpsku vecinu dok sada nakon popisa Hrvati cine vecinu. Ima li iko podatke koji je omjer B/S/H u tom naselju? Nadam se da cemo preuzeti ovo naselje do sljedeceg popisa i imali bi neprekinutu vezu Jajce - Donji Vakuf.
U Bravnicama su i sad većina vlasi, vratilo se nešto starijih koji su tu došli da umru na svojim ognjištima, dok su se Bošnjaci svi koji su tu življeli prije rata ili vratili ili su van Bih pa ću biti slobodan i reći da ih je sada oko 80% od prijeratnog broja, napravili su omanju džamiju, ali slabo se Bošnjaci naseljavaju iako je selo na odličnom položaju-uz magistralni put, dobra zemlja, ima dobru i obilnu vodu.
Hrvata je bilo puno u Bravnicama, nakon rata se masovno naselili hrvati iz Varcar Vakufa najviše iz Majdana, ali se to raselilo, sad ima par porodica(ne više od 4!!) ako ima i toliko.
2013. većina su bili hrvati, i ja ne znam kakvi, gdje su im kuće, gdje žive, rade, jer hrvata nema u Bravnicama!!!
mislim da je u pitanju promjena popisnih područja, gdje je dio naseljenog mjesta Rika popisan kao Bravnice.
Omjer selu sada je:
Bošnjaci: 80
hrvati: 20max
srbi: 100max

BosniaUser
Član
Postovi: 884
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosniaUser » 13 apr 2018 07:56

Jack je napisao/la: Po meni top 5 sela koje se trebaju uzeti

Bulici
Klimenta
Doribaba
Bravnice
Cusine
Realno, na terenu, Bošnjaci su danas većina u Bulićima i Doribabi.
Samo je proces naseljavanja i kupovine zemljišta u ostalim selima, spor ili haman nikakav

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 13 apr 2018 08:30

Realno, na terenu, Bošnjaci su danas većina u Bulićima i Doribabi.
Samo je proces naseljavanja i kupovine zemljišta u ostalim selima, spor ili haman nikakav
Jedino se slazem ovdje za Riku.Nekako naselje ima po meni premalo stanovnika.

Rika 901 stanovnik popis 1991
Rika 376 stanovnika

Posebno ako gledas popisivanje ovo,gdje su se katolici masovnije popisali u naprimjer Seocima.U pravom zivotu nema tamo vise od 50 katolika,popisano 250.Nije to nista novo.Naselje Sasina ima 60 katolika stalno crkva katolicka popisuje toliko.A popisano je preko 250 katolika.Po meni sasvim je moguce promjena ovdje naseljenog mjesta

Ne slazem se za naselje Klimenta jer naselje nije imalo Bosnjake na popisu 1991.A danas imamo 83 govornika Bosanskog jezika i 77-79 Bosnjaka.Ne vidih tacno brojku ovdje.Ako pogledamo broj stanovnika ovdje naselja,ne vidimo da je naselje dobilo masovan broj stanovnika,nego da su jedini izgubili katolici.Rekao bih da je ovdje prodano 15 kuca najmanje.A moguce i do 25.Klimenta je blize gradu Jajcu,za razliku od Seoca ili Podmilacja,tako nije nikako nemoguce da su ovdje Bosnjaci kupili i pazarili na imovini

Cusine su komplet na prodaju od Srba.Prodali su dosta ustashama.Nesto su i nama prodali.Blizu su Plivska jezera i za razliku od nekih sela tipa Prisoje koje su u brdu,i koje su vecinski u cetnitetu,gdje cetnici ne prodaju.Cusine imaju polozaj i potencijalni turizam.Slazem se za Bulice i da je procent nas ovdje daleko veci od onog sto je popis rekao.Recimo u najgorem stanju i mininalisticki,pesimisticki razmisljajuci.Naselje ima 45% Bosnjaka danas.A to je stvarno veoma blizu nase vecine.Popis 1991 je rekao 1/3 Bosnjaka,popis 2013 je rekao 40% Bosnjaka.Kako godine budu prolazile ti procenti ce rasti na 45% sto ja mislim da je danas,pa i na 50%

Doribaba ne.Iako ima dobar rast Bosnjaka,opet ne vjerujem da smo tamo vecina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 13 apr 2018 08:35

U Jajcu naselje Bravnice prije rata je imalo srpsku vecinu dok sada nakon popisa Hrvati cine vecinu. Ima li iko podatke koji je omjer B/S/H u tom naselju? Nadam se da cemo preuzeti ovo naselje do sljedeceg popisa i imali bi neprekinutu vezu Jajce - Donji Vakuf.
Vidi se da nikad nisi prosao tim pravcem ili gldao u naselja koja prolazis.Prije samog grada Jajca tj onog tunela.Prolazis kroz naselje Riku,koje je odmah zbijeno uz samu cestu Bihac-Sarajevo..Tako da je ovladavanje ovim naseljem jedno od vaznijih.Saznali smo da su se naselje Bravnice zvale nekad Begove ravnice,sto je realno realnije od Brava(Ovna) po etimologiji,posebno jer to naselje nije postojalo prije Turaka a i nekako sumnjam da bi po Ovnu nazvali selo

Sto se tice Donjeg Vakufa-Jajca.Pa sve do Vinca je ona uska kotlina,nema nimalo sirine i Vrbasa.Tek kad dodjes do Bravnica,malo se to siri,pa je u samom gradu Jajcu nekako ''sire'' nego na tom pravcu.Po meni realnije je da se uradi nesto u naselju Bulicima koji realno danas ima najmanje 45% Bosnjaka.Kao i oko samih Bravnica ali popis je rekao to sto je rekao,da sumnjam da ce se mjenjati granice naseljenog mjesta pa su Hrvati faktor tamo.Sve dok se ne napravi nova korekcija granica ili pocne energicno naseljavati ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 884
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosniaUser » 13 apr 2018 09:27

Jack je napisao/la: Doribaba ne.Iako ima dobar rast Bosnjaka,opet ne vjerujem da smo tamo vecina
Prije par godina, bilo je govora da u Doribabi živi 130 Bošnjaka i 170 šokaca, međutim iseljavanje, prvo u hvratsku, a sad i na zapad je učinio svoje uz negativan pp, tako da broj šokaca daans ne može biti viši od 110, dok je broj Bošnjaka minimalno 140-150 duša.
A popis, glasanje nisu nikakav vjerodostojan dokaz.

Evo npr. po popisu su u Podlipcima omjer 64%B:36%H, a omjer djece u OŠ je 11B:5H tj 70:30

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 13 apr 2018 09:33

Naravno da je popis vise nego lazan za neka naselja.Seoci nemaju vise od 50 katolika,popisano ih je 250.Isto kao i za neka podrucja.U samom gradu Jajcu katolik stari je popisao 27 clanova svoje porodice u stanu od 55 m2.I ti su usli kao ''stalni.Sam grad Jajce ima i do 1000 stanovnika manje od onog sto je popis rekao,a opcina Jajce izmedju 2000-4000

Svasta je moguce za Doribabu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Popis 2013

Post Postao/la amkos » 13 apr 2018 10:38

U samom gradu Jajcu katolik stari je popisao 27 clanova svoje porodice u stanu od 55 m2.I ti su usli kao ''stalni.
Uljudbeni promicatelji "europskih vrijednosti". :lolcina:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 14 apr 2018 02:56

Evo npr. po popisu su u Podlipcima omjer 64%B:36%H, a omjer djece u OŠ je 11B:5H tj 70:30
Tacno tako.Ma,daj.Ustashe su popisale 20 000 katolika vise samo u Srednjoj Bosni i jos nekih 80 000 u ostatku Bosne.I mi smo popisali masu naroda po S.Mostu,Kljucu,i nekim krajevima,ali zna se koliko.Osnovne skole su najbolji pokazatelj i znam kakvo je stanje u gradu Jajcu.Tamo smo mi vecina a ustashe samo laziraju.Pa cak i bezobrazno na portalu statistika Dubrave kraj Jajca su obojali kao Hrvatsko selo.Komedija od stranice i mapa

Morali bi ljudi da skopcaju da u tim Dubravama kraj Jajca popisano je 2 stanovnika:1 Hrvatica i 1 nacionalno deklarisani Musliman.I oba pricaju Bosanskim jezikom u selu
I opet neki boje to kao Hrvatsko.Kao i sam grad Jajce gdje je bilo 3267 Bosnjaka i 3273 Hrvata na popisu,ali bilo je jos 300 tinjak Bosanaca,Muslimana i ostalih.Uostalom,jezicna pripadnost kaze da u gradu Jajcu 3604 osoba prica Bosanskim,3245 Hrvatskim.Od 7172 stanovnika,znaci apsolutna vecina Bosnjaka.I to u gradu Jajcu gdje je popisano nekih 200 tinjak extra Bosnjaka i 1000 Hrvata.Vjeruj mi da samo u gradu Jajcu imas 1200 tinjak vise stanovnika od onog sto je popis rekao.Takodjer u Bulicima ustashe su se popisale masovnije.U Bulicima nema vise od 290 ustasha,popisano je njih daleko vise.Mile su rekorder u selu nema vise od 250 katolika.Popisano je 1000+ ovdje.Isto kao u Carevom Polju.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 14 apr 2018 03:02

Sama zupa Jajce ima 5090 katolika.To je grad+ Okolica.Zupa Jajce krajem 2013 godine je imala 6727 katolika.Krajem 2017,tj 4 godine poslije.Ova zupa je imala 5090 katolika.Namjerno sam stavio podatke s kraja 2013 godine kad je bio popis stanovnistva,i 4 godine kasnije katolicka crkva je zabiljezila pad od cirka 1600 tinjak.Vjeruj mi da 20% ovdje katolika su trajno izgubljeni za tzv Hrvatsku stvar.Katolici su se masovnije popisivali samo u samom gradu Jajcu+ Okolici ali naselja koja su zesce stradala u ratu gdje su kuce dobrim dijelom srusene bile i devastirane tipa Vlasinje ili Barevo,pa i Bespelj koja su bila mjesana sela.Danas imaju Bosnjacku vecinu.,Katolici su dobili sve privilegije u gradu,sve su im dali,sve su opljackali,ali dzaba.Vidis i sam da je ovo raspad sistema.Ova zupa Jajce bi vec krajem ove godine mogla da padne na ispod 5000 katolika,sto je sigurno kao i smrt

Nemaju oni sta da traze ovdje.Jedino su u Vitezu stabilni,ali vidis raseljavanje i pad sad najveci po Kiseljaku
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Popis 2013

Post Postao/la ljiljan89 » 19 apr 2018 18:17

Zmaj je napisao/la:slika

Promjena u opstinama broj stanovnika izmedju 1991 i 2013.
ja ne mogu vise da nadjem tu stranicu sa interaktivnom kartom. mozes li mi ostaviti link?
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Popis 2013

Post Postao/la Zmaj » 19 apr 2018 19:51

ljiljan89 je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:slika

Promjena u opstinama broj stanovnika izmedju 1991 i 2013.
ja ne mogu vise da nadjem tu stranicu sa interaktivnom kartom. mozes li mi ostaviti link?
Bez linkova.Na privatnu poruku.Jack
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 20 apr 2018 05:52

Tacno, nisam znao kako da to mjesto ofarbam al sad mi je palo napamet da sam trebao dodat i "bez vecine".
Selo koje ima 2 stanovnika,znaci u tom selu jedini su taj Musliman nacionalno,ozenjen Hrvaticom ciji je maternji jezik Bosanski,cija djeca ce biti ili Bosanci ili Bosnjaci,cije djete se nece krstiti u katolickoj crkvi i izgubit ce svaki vid Hrvatske opcije ovdje.Ne,rekao bih da to selo,na jugu Jajca,jel Dubrave su Bosnjacke,i bit ce sve vise Bosnjacke,jer bivsa Srpska sela na jugu Jajca,sva ta sela je drzala Armija Bih u ratu 1995 godine i tamo nikad nije postojao jak Hrvatski uticaj,niti je bilo Hrvata,a vecina tih sela nenaseljenih Srpskih ce u godinama postati Bosnjacka.Jer se nalaze izmedju nasih sela.

Radi se o selima:Brvanci,Krezluk,Bozikovac,Dubrave,Stare Kuce i Grdovo.Tako fakticki ta opcija je prestala za njih.Mnoga ta sela oko Tuzle koja jos uvijek imaju Hrvatsku vecinu su na putu da budu Bosnjacka,bas zbog jezika jer dosta mladih je tamo reklo da im je maternji jezik Bosanski,posebno u nekim selima gdje imas dosta Bosnjacka tipa Ljubace famozno kraj Tuzle.I ta sela su 5-10 godina najvise udaljena da budu Bosnjacka,ako ne i prije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Popis 2013

Post Postao/la atif » 20 apr 2018 10:59

Rado sam citao latica i bio je napredan prije u ljiljanu i svojim knjigama. Pisao je o nama i prenosio nasu zaboravljenu historiju. ali covjek je postao pravi krpelj i grobar koji se sveti za sve iz pakosti. Ali skroz je zglajso. Umjesto da nas prikazuje kao nadmocnima on od nas pravi vazale i nadguzne muhe. Dobro mu scepo placa kako ga rehatibila. Nismo mi nikakva skoro polovina, nego, nepismeni preko 55%. Kao novinar edukuj se. Prenesite mu to ko ga poznaje.
Na najvećem gubitku kroz vođenje ovakve politike vrha IZ je upravo njeno članstvo, koje čini skoro polovinu stanovništva BiH i nacionalni korpus za koji čelništvo IZ tvrdi da predstavlja njegove interese, bilo vjerske ili još neke druge. Jer na taj način bošnjački narod gubi svoju vjersku instituciju a istovremeno se odriče i države u kojoj ravnopravno participira sa drugim narodima.
https://thebosniatimes.ba/14755/bakir-i ... a-svijetu/

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 apr 2018 00:11

hamza je napisao/la:Rado sam citao latica i bio je napredan prije u ljiljanu i svojim knjigama. Pisao je o nama i prenosio nasu zaboravljenu historiju. ali covjek je postao pravi krpelj i grobar koji se sveti za sve iz pakosti. Ali skroz je zglajso. Umjesto da nas prikazuje kao nadmocnima on od nas pravi vazale i nadguzne muhe. Dobro mu scepo placa kako ga rehatibila. Nismo mi nikakva skoro polovina, nego, nepismeni preko 55%. Kao novinar edukuj se. Prenesite mu to ko ga poznaje.
Na najvećem gubitku kroz vođenje ovakve politike vrha IZ je upravo njeno članstvo, koje čini skoro polovinu stanovništva BiH i nacionalni korpus za koji čelništvo IZ tvrdi da predstavlja njegove interese, bilo vjerske ili još neke druge. Jer na taj način bošnjački narod gubi svoju vjersku instituciju a istovremeno se odriče i države u kojoj ravnopravno participira sa drugim narodima.
https://thebosniatimes.ba/14755/bakir-i ... a-svijetu/

Latić je obična fukara i harlovina.
Vidio 100 maraka i spreman je guzice dat za njih.

Najgori je onaj tekst o islamskoj zajednici gdje je Latić u istom tekstu rekao i da IZ navodno u ugovoru s predsjedništvom traži da se imami ne mogu tužiti za kriminal a onda odmah ispod kaže da niko nikad nije vidio taj isti ugovor. Pa kako onda on zna šta u tom ugovoru piše ako niko (pa ni on) nikad nije vidio taj ugovor?

Običan majmun.
Samo BiH.

Odgovorite