☑ Pravila foruma i savjeti

Crkveno Slavenski jezik odjednom posta Srpski ili Hrvatski

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Crkveno Slavenski jezik odjednom posta Srpski ili Hrvatski

Post Postao/la Jack » 03 maj 2017 06:11

Postoji mitomanija kod Zapadno-Istocnih komsija-susjeda.Iskompleksiranih ''susjeda'' s nogostupa Hrvata i pravoslavno vlaske divljacke mase Bugara i cega jos ne znam Srba.Kako su zacetci Srpskog i Hrvatskog jezika.Daleko stariji od Bosanskog kako su Bosnjaci izmisljeni narod,a da su Srbi ili Hrvati imali svoj jezik od dolaska na ove prostore

Da li je to istina?

Krenimo od naseg kraja.Prva Slavenska drzava u bivsoj Jugoslaviji je Slovjanska Samova Karantenija/Karantanija u 6 stoljecu.Haj ako sam i jos gore pogrijesio.Ispravite me.Sto znaci da su Slaveni obrazovali nukleus bilo kakve drzave na ostatcima najvjerovatnije Ilirskih plemena.Vidi Ilirska Bistrica u Sloveniji danasnjoj.Ili neka Ilirska znacenja u danasnjoj Sloveniji.Sto znaci da se je najvjerovatnije desila masa,val,koji je dijelom asimilirao,dijelom pokorio haj da kazemo lokalne narode.Ako imamo prvu Slavensku drzavu.No cak i to je prije nazovi stoljeca 7 i dolaska Hrvata ili nazovi Srba.Srbe je naravno zovnuo kao nomade car Bizanta Heraklije.Hrvati su isto nomadi bez jezika

Uostalom.Da su danasnji nomadi Srbi i Hrvati imali pismeni jezik.Onda bi lijepo znali ko su,sta su,odakle su.Poput hm.Dolaska Madjara krajem 9 stoljeca.Rekao bih neke 900 te godine.Manje-vise.Ako gledamo stare spise naprimjer Anglo-Saksonske kronikle.Onda opet vidimo da je crveni kler bio najvise haj da kazemo ''pismen''.No gdje su Staroslavenski zapisi medju Srbima i Hrvatima.Ne postoje

Cak sta vise Ivan XVIII 1003 godine kaze da su Hrvati jedna divlja nekulturna masa na drugoj obali Jadrana.Koji su LJUDOZDERI.To Rimski Papa kaze o braniocima ''Europske kulture 1000 godine.Sto je 100 godina poslije dolaska Madjara.Madjari zamisli ne samo da znaju godinu kad su dosli,nego su se tako dobro spremili.Bukvar,lekciju,lektiru,sveske.I booom


Sad vratimo se crkvenom kleru

Ne postoji Srpski jezik ili Hrvatski nego Crkveno-Slavjanski.Hmmm.To je Slovinski ili Slovjansk jezik.I boom.Ko je napravio prvo Slovensko pismo
Braca Grci.Cirilo i Metodije.Na osnovu cega?

Na osnovu Ilirsko-Gotske Runcice koja je imala veoma,veoma,veoma slican oblik starom crkvenom staroslavjanskom.Naravno najvise slova je posudjeno iz GRCKOG JEZIKA.Helem
Nasi susjedi mitomani pokradose Grke,pokradose i onog jadnog Krapinskog covjeka kao Hrvata.

Interesantno je da je kultura na ovon dijelu bila u zacetcima vam Zare/Dubrovnika i Spalata.I jedini grad koji je osnovan od Slavena Dubrovnik.Pa da su Srbi i Hrvati imali svoju kulturu.Njihove drzave bi imale Srpsko-Hrvatske topononime a ne Ilirsko-Italijansko-Grcke ili sta ja znam


A sad.Ako su Cirilo i Metodije napravili neku abecedu medju sad Slaviziranim Ilirima i Gotima,Turcima+ originalnim Slavenima.Ne vise od 20% komsijskih drzava u Srbiji jos manje ih je

Onda se postavlja pitanje

Na cemu Srpsko-Hrvatski mitomani.Zasnivaju Srpsko-Hrvatski jezik

Na bajkama brace Grim?
Na historijskim faktima?


Ne kopcam

Zna li neko da mi vise objasni
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.