☑ Pravila foruma i savjeti

Današnja imena Bošnjaka

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Današnja imena Bošnjaka

Post Postao/la Bosni » 07 aug 2016 01:17

Bilo je već dosta rasprave oko ovog pitanja na temi o Albaniji i Albancima. Mislim da vrijedi ovdje nastaviti.

http://faktor.ba/glumica-zana-marjanovic-rodila-sina/
Glumica Zana Marjanović rodila sina

Poznata bh. glumica i političarka Zana Majanović večeras se porodila u Općoj bolnici u Sarajevu.

Popularna glumica rodila je sina kojem su dali ime Alek, a ovu ekskluzivnu informaciju za Faktor je potvrdio njen suprug Emir Kapetanović.

-Zana se porodila prirodnim putem i osjeća se odlično. Želio bih da se zahvalim fantastičnoj ekipi na čelu sa doktorom Bećiragićem – rekao je Emir Kapetanović koji je očinstvo proslavio sa prijateljima među kojima je i poznati sarajevski frizer Elvir Bajrić.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Današnja imena Bošnjaka

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 07 aug 2016 03:09

Ovo sam napisao i na Albanskoj temi, ali ima novi trend među mladim i obrazovanijim bračnim parovima gdje djeci daju neka modernija muslimanska imena kao Sarah ili Emma a onda kao drugo ime (srednje ime) daju pravo Bošnjačko kao npr. Habiba, Hatidža, Ajša, itd... tako da dijete ima 2 imena, jedno modernije i jedno pravo tradicionalno Bošnjačko.
Samo BiH.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Današnja imena Bošnjaka

Post Postao/la Crow Jane » 07 aug 2016 12:41

Ovdje se radi o mijesanom braku, jel?
Potpis

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Današnja imena Bošnjaka

Post Postao/la Gorcin » 07 aug 2016 22:45

Ja mislim da nas ova tema nece odvest' nigdje. Uvijek ce bit' pro et contra, uglavnom zabasat' cemo u bespuca i "kapine" sto bi u hercegovini rekli. Sretno ko bude diskutov'o.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Odgovorite