☑ Pravila foruma i savjeti

Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Moderator/ica: abu seid

atif
Član
Postovi: 6256
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la atif » 19 sep 2016 15:37

Klinički centar RG vrijedi 311 miliona KM

– Dugovi skoro dostigli vrijednost imovine Kliničkog centra

– Procjenu vrijednosti imovine UKC radio Ekonomski institut Banjaluka

– Poreskoj upravi i dobavljačima UKC duguje više od 100 miliona KM

BANJALUKA, Tržišna vrijednost imovine Univerzitetskog kliničkog centra RG procijenjena je na 311 miliona maraka, a obaveze ove zdravstvene ustanove premašuju 227 miliona maraka, saznaje poslovni portal CAPITAL.ba.
http://www.capital.ba/klinicki-centar-r ... iliona-km/

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la kliker » 19 sep 2016 16:31

Dezidijat je napisao/la:
amkos je napisao/la:
kliker je napisao/la: Jesi li ti siguran za TE Gacko?? To je rupa bez dna...
TE Gacko je k'o sarajevski "Gras". Rupe bez dna.
Sad je mozda drugacije ali 2013 god su bili jako zagrijani za TE Gacko

http://trebinjedanas.com/node/14971

Evo clanak iz te godine na ovu temu!
Ma to je gubitas od prvog dana. Nikad nije dobro poslovala valjda je ugalj u Gacku slabog kvaliteta...

atif
Član
Postovi: 6256
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la atif » 20 sep 2016 14:02

Protiv koga se oni sad spore? BiH ili genocidni entitet?
„HES Vrbas“ traži 100 miliona KM odštete od BiH

– HES Vrbas pokrenuo arbitražni postupak u Vašingtonu

– Traže naknadu štete zbog kršenja sporazuma između BiH i Slovenije

– „HES Vrbas“ prošle godine uputio Vladi RS odštetni zahtjev od 46 miliona KM

BANJALUKA, Koncesiono preduzeće „HES Vrbas“ pokrenulo je 100 miliona maraka „težak“ arbitražni postupak protiv BiH pred Međunarodnim centrom za rješavanje investicionih sporova u Vašingtonu zbog toga što je Vlada RS raskinula sa njima ugovor o koncesiji za izgradnju hidroenergetskog sistema na Vrbasu. Iz Advokatske kancelarije „Baroš“, koja zastupa ovo preduzeće“, potvrdili su za CAPITAL da je 16. septembra podnesen zahtjev za pokretanje arbitražanog postupka, a u cilju naknade štete prouzrokovane kršenjem Sporazuma o recipročnom unapređenju i zaštiti investicija koji je zaključen između BiH i Slovenije i Ugovora o energetskoj povelji čiji su potpisnici takođe BiH i Slovenija.

Zahtjev za pokretanje arbitražnog postupka podnijeli su preduzeće „Viaduct“ kao pravno lice sa sjedištem u Sloveniji te Vladimir Zevnik i Boris Goljevšček kao fizička lica državljani Slovenije.

U Advokatskoj kancelariji „Baroš“ podsjećaju da su investitori iz Slovenije putem „HES Vrbas“ sa Vladom RS 25. novembra 2004. godine, zaključili ugovor o koncesiji za izgradnju hidroenergetskog sistema na Vrbasu, koji je zbog nerealizacije raskinut 29. septembra 2015. godine.

„Kroz podneseni arbitražni zahtjev investitori iz Slovenije od BiH potražuju naknadu prouzrokovane štete u visini ne manjoj od 51 milion evra, uz mogućnost uvećanja odštetnog zahtjeva nakon sprovođenja dodatnih relevantnih vještačenja za potrebe arbitražnog postupka“, navode u ovoj Advokatskoj kancelariji.

„HES Vrbas“ je u oktobru prošle godine uputio Vladi RS odštetni zahtjev od 46 miliona KM zbog raskida ugovora. Ugovor o dodijeli koncesije vrijedan 165 miliona evra sa „HES Vrbas“ potpisan je 2004. godine, a njime je bila planirana izgradnja HE „Krupa“ i HE „Banjaluka- Niska“.

Samo godinu kasnije projekat je postao nesprovodiv, kada je pod pritiskom skoro 20.000 građana Banjaluke koji su potpisali peticiju, Skupština Grada donijela odluku da se protivi potpisanom ugovoru o koncesiji.

Vlada RS je nudila mogućnost izgradnje samo jedne hidroelektrane, na šta koncesionar nije pristao. Kako tokom protekle decenije nisu došli do prihvatljivog rješenja, ugovor je raskinut.

U Advokatskoj kancelariji „Boroš“ ranije su rekli da je „HES Vrbas“ raskinuo ugovor o koncesiji nakon što je Vlada dodijelila koncesiju za izgradnju HE „Bočac 2“ koja onemogućava izgradnju HE „Krupa“.

Ministar industrije, energetike i rudarstva Petar Đokić rekao je ranije da je nerealan zahtjev preduzeća “HES Vrbas” ističući da ono nije nije izvršilo svoje obaveze u skladu sa ugovorom o koncesiji iz 2004. godine.
http://www.capital.ba/hes-vrbas-trazi-1 ... te-od-bih/

atif
Član
Postovi: 6256
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la atif » 26 sep 2016 10:43

Vlada RG ponovo odgodila blokadu OC „Jahorina“

BANJALUKA, Vlada Republike Srpske naložila je Investiciono-razvojnoj banci (IRB) RG da još jednom odgodi izvršni postupak protiv Olimpijskog centra „Jahorina“ i to na šest mjeseci.
Kada su u pitanju pregovori sa „Skijalištima Srbije“, sa kojima Vlada RG razgovara o prodaji OC „Jahorina“, Lazarević je rekao da tu nije bilo nekih pomaka.
„Sigurno je da se mora tražiti trajno rješenje za Olimpijski centar“, rekao je Lazarević.
http://www.capital.ba/vlada-rs-ponovo-o ... -jahorina/

atif
Član
Postovi: 6256
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la atif » 10 okt 2016 16:17

„Energolinija“ zvanično u stečaju, „FG „Birač“ vraća milionski kredit IRB-u
BIJELJINA, Svi uslovi za otvaranje stečaja u „EnergolinijI“ iz Zvornika, kojoj su računi blokirani još od marta 2013. godine, su ispunjeni, a sud će zakonski utvrđenom roku donijeti rješenje o otvaranju stečaja, zaključeno je na današnjem ročištu u Okružnom privrednom sudu u Bijeljini, vavlja dopisnik CAPITAL-a.
http://www.capital.ba/energolinija-zavn ... dit-irb-u/

Gubitak „Elektroprivrede RG“ 159 miliona KM
– Revizori „Elektroprivredi dali mišljenje sa rezervom
– Revizori utvrdili da je ERS iskazala gubitak manjim za 113 miliona KM
– Šupić: Zamjerke revizora odnose se na potraživanja stara 20 godina
– ERS u Banci Srpske zarobljeno 12,8 miliona KM

BANJALUKA, Mješoviti holding „Elektroprivreda RG“ u finansijskom izvještaju za prošlu godinu naveo je da je gubitak preduzeća na kraju prošle godine iznosio 45,8 miliona maraka, dok je nezavisna reizorska kuća utvrdila da je taj gubitak, zbog neadekvatne ispravke potraživanja, daleko veći i da je premašio 159 miliona maraka, otkriva portal CAPITAL.
http://www.capital.ba/gubitak-elektropr ... iliona-km/
Sokolac traži prinudnu naplatu od „Šuma Srpske“
SOKOLAC, Opština Sokolac će tražiti prinudnu naplatu 530 hiljada KM koje im rukovodstvo „Šuma Srpske“ odbija uplatiti na ime naknade za sječu šume, najavljuju iz ove opštine.
Radi se o novcu koji čini oko 10 odsto opštinskog budžeta i planiran je za vraćanje kredita, plaćanje PDV-a, kao i finansiranje infrastrukturnih projekata.
„Time je ugroženo funkcionisanje ove opštine i onemogućeno je da servisira svoja kreditna zaduženja“, navode u opštini Sokolac, te dodaju da je o svemu obaviještena Poreska uprava RG.
Šume Srpske osporile su oko tri miliona KM obaveza prema opštinama, pravdajući se time da opštine nemaju usvojene godišnje planove za trošenje tog novca. U opštini Sokolac navode da je njihov godišnji plan već usvojen.
Ukupan dug „Šuma“ opštinama RS iznosi skoro 10 miliona KM.
http://www.capital.ba/sokolac-trazi-pri ... ma-srpske/

akhaninge09
Član
Postovi: 60
Pridružen/a: 08 okt 2016 00:22

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la akhaninge09 » 12 okt 2016 16:23

Posto je kisovito vrijeme,losa atmosfera ovih dana zbog mnogo cega,zasto ne dati sebi malo razonode i citati tekstove poput ovog
http://www.atvbl.com/grad-sunca-trebinj ... edan-foto/

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 12 okt 2016 17:20

Cuj sad uz aerodrom i F1 samo sto nije, bice, bice tamo neke 2250 godine :rofll: :rofll: :rofll:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 12 okt 2016 18:03

Ne trebamo im se mi smijati, "Trnovo na nebu", 4,5 milijarde KM :rofll: :rofll: :rofll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 12 okt 2016 18:30

amkos ovim nasim u Trnovu trebamo dati sansu a ne odmah ismijavati i izjednacavati sa djikanskim lazima koji su najavili prije nekoliko godina izgradnju Trebinjskog aerodroma.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 12 okt 2016 19:04

krhan je napisao/la:amkos ovim nasim u Trnovu trebamo dati sansu a ne odmah ismijavati i izjednacavati sa djikanskim lazima koji su najavili prije nekoliko godina izgradnju Trebinjskog aerodroma.

Haj eto cekat cemo. Sabur, sabur. :lolcina: :sofa:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 12 okt 2016 19:23

dobro eto necemo cekat, hajmo svi da krenemo s...i po nasim i svemo sto je nase. To bi bilo najljepse i to je prava nasa slika stanja Bosnjaka.

Hajmo prvo krenuti po namjenskoj industriji. Eto amkos imas cast da se prvi iztovaris i to momacki. :mrgreen: :respekt:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :respekt: :respekt: :huhu: :huhu: :huhu: da bude veselo
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la kliker » 12 okt 2016 21:30

krhan je napisao/la:dobro eto necemo cekat, hajmo svi da krenemo s...i po nasim i svemo sto je nase. To bi bilo najljepse i to je prava nasa slika stanja Bosnjaka.

Hajmo prvo krenuti po namjenskoj industriji. Eto amkos imas cast da se prvi iztovaris i to momacki. :mrgreen: :respekt:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :respekt: :respekt: :huhu: :huhu: :huhu: da bude veselo
Sta je Krhane, Amos je upravu. I ja sam skeptik. Izbacili su neki traljavi crtez projekta od 4,5 milijarde EU. Znas li ti koliko je to para? Toliki novac a napravili su skicu ko sto bih ja sklepao za dva sahata. Naravno da sam skeptik.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 12 okt 2016 21:37

Meni je prva stvar skepticizma to da mi jos nismo presli milione kad su ulaganja u pitanju. Jos to nismo apsolvirali kako treba. A ovdje se prica o nekim milijardama. Ako se ulozi u ovaj projekat na Trnovu 4,5 milijarde u ovom roku kako je najavljeno, ja cu prvi jesti lavu i to sa Islanda. Moze i sa vodenom parom da zalijem. :thankyou:

Ljudi, uozbiljite se. :bench:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 12 okt 2016 22:06

Po standardu. CRNA HRONIKA KOD BOSNJAKA. :rofll: :rofll: :rofll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 13 okt 2016 01:14

krhan je napisao/la:Po standardu. CRNA HRONIKA KOD BOSNJAKA. :rofll: :rofll: :rofll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hajde @krhane izazivam te da ako se ne izgradi ovo "cudo", da uradis ono sto cu ja ako se izgradi ili da go prohodas Ferhadijom. :lolcina: :bench:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 13 okt 2016 01:23

otidji kod efendije i reci mu da bude sergija za tebe i :chef: da ti kupe kartu za Island :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

moj crni amkos, pesimista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rofll: :rofll: :rofll:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 13 okt 2016 13:32

krhan je napisao/la:otidji kod efendije i reci mu da bude sergija za tebe i :chef: da ti kupe kartu za Island :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

moj crni amkos, pesimista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rofll: :rofll: :rofll:

Ja sam realista. Ja bi volio da se izgradi 16 Tarcin "resortova", ali mi razum govori da je to malo izgledno, pogotovo projekat od 4,5 milijarde. :gut: :huhu:

Kvotiraj me za 2 godine aBd, pa da vidimo dokle su radovi došli. :lolcina: :huhu: :mrgreen:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la krhan » 13 okt 2016 13:48

amkos je napisao/la:
krhan je napisao/la:otidji kod efendije i reci mu da bude sergija za tebe i :chef: da ti kupe kartu za Island :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

moj crni amkos, pesimista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rofll: :rofll: :rofll:

Ja sam realista. Ja bi volio da se izgradi 16 Tarcin "resortova", ali mi razum govori da je to malo izgledno, pogotovo projekat od 4,5 milijarde. :gut: :huhu:

Kvotiraj me za 2 godine aBd, pa da vidimo dokle su radovi došli. :lolcina: :huhu: :mrgreen:
I ja sam REALISTA A UZ TO OPTIMISTA A NE PESIMISTA. Ja nisam osoba koja KUKA I KOJA U STARTU ODMAH KAZE NEMOZE OVO I ONO. :beret:

Vazi amkos, dat cemo im 2 godine vremena da nesto realizuju. :beret: :vojnik2:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la amkos » 13 okt 2016 14:11

http://www.starmo.ba/business2/item/589 ... posla.html

ŽELJEZNICE RS: 300 RADNIKA OSTAJE BEZ POSLA


Banja Luka -- Sistematizacijom radnih mjesta u "Željeznicama RS", koju je juče razmatrala uprava ovog javnog preduzeća, planirano je da u prvom mahu spisak zaposlenih bude skraćen za 300, a biće smanjen i broj izvršnih direktora sa četiri na dva, saznaje "Glas Srpske".

"Željeznice" trenutno imaju oko 3.100 radnika, a prema planiranim rezovima taj broj bi najprije bio sveden na 2.800, a poslije je moguće i dodatno skraćivanje platnog spiska.
Sistematizacijom je predviđeno da radnicima koji budu proglašeni viškom budu isplaćene otpremnine, da budu poslati na čekanje ili da iz preduzeća odu prirodnim odlivom, odnosno penzionisanjem.


Ministar saobraćaja i veza RS Neđo Trninić potvrdio je djelimično informacije u vezi sa sistematizacijom.

"Ne znam zašto se uprava "Željeznica" ne oglašava o sistematizaciji. Ne znam detalje sistematizacije, ali mi je poznato da bi u prvi mah broj zaposlenih trebalo da bude smanjen na 2.800 radnika. Poslije ćemo vidjeti šta i kako dalje. Pojedinim zaposlenim biće ponuđene otpremnine, a ima i znatan broj onih koji su stekli uslove za penziju" - kazao je Trninić, priznavši da su "Željeznice RS" prebukirane.

Predsjednik Sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti "Željeznica RS" Zlatko Marin rekao je da je uprava obećala da će im dostaviti plan sistematizacije, ali da to nije učinila.


(StarMo)
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Ekonomija u Genocidnoj i propast genocidne

Post Postao/la Dezidijat » 13 okt 2016 18:38

Trnovo se vec lagano gradi, ne mozemo velike radove pokrenuti jos radi medijske arapofobije ali evo bujrum pogledajte naselja koja se vec prave u fotografija,

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1952498

U Vogosci i Hadzicima imate dva veca naselja koja mozete vidjet ovdje ono sto je interesantno, velika je investicija a prosla je bez ikakve medijske paznje. Tako je i za Trnovo nece biti informacija radi se u tisini da se komunisti i vlasi ne podivljaju

Odgovorite