☑ Pravila foruma i savjeti

Krajina - izgradnja i ekonomija

Moderator/ica: abu seid

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la ABen » 23 jan 2017 13:04

Slovenci i Hrvati hrle u BiH u šoping
http://www.rtvbn.com/3849848/slovenci-i ... h-u-soping
Kolone automobila i autobusa vikendom i praznicima stižu u Bihać, Veliku Kladušu i Cazin, uglavnom s hrvatskim i slovenačkim registracijama.
Ovo treba do maksimuma iskoristiti. Inace ne samo ovdje u Krajini, nego svuda na granicnim dijlovima Bosne i Hr. otvoriti supermarkete i manje shoping centre. Uvesti buslinije sa nase strane koji voze do vecih hrvatskih naselja. Na primjer polazak iz Hr ujutro 7:00 i 8:00 sati vracanje nazad u Hr 15:00 i 16:00 sati.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la amkos » 23 jan 2017 13:16

Skupe namirnice i druga roba i u Sloveniji. :oci:

Bihacu treba jedan SCC ili BBI centar. :bench:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la Drina » 23 jan 2017 13:28

Bilo je vec prica da bi BBI mogao izgraditi centar u Bihacu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la momak » 24 jan 2017 21:33

Licno ja,viseputa godisnje iz Bihaca i Cazina nosim robu za Sloveniju.Kupujem pretezno u centrima,jer trazim racun i povratak pdvja.Recimo ribarski stapovi,Lego kockice,razni alati,...cjena 1eu/1km(slo-bih minimum razlika),plus povratak pdv. Meni dosta.

Nekoliko trgovackih centrova se je izgradilo,napravilo.
Ali mene vise raduje,da nasi seljaci prodaju maline,kesten,gljive,med,.....to sve ide samo tako.
Koliko god me boli ta siva ekonomija,drago mi da se nasi seljaci koji hoce,mogu i da prezive.
Koliko god mi imali u Bihacu rijeci preko Hrvata,Bogami dobro oni drze nas Bihac.Tu se friziraju,malo potrose,natoce gorivo,pojedu cevape i pravac Gospic,Karlovac,...
Ja vidim prijetnu u Kinezima!!!Ljudi u par godina pokupovase centralne objekte,ili blizu centra.I da nebude zabune.Nije to iz para sto su sposobni,vec sto smo mi budale i ne TRAZIMO RACUN od njih!!!
I kad ja nasim kazem da traze racun,oni se meni smiju i kazu mi da i ja kroz pdv izvlacim njihov/vas novac!!??

Mogu da potvrdim,da pogotovo ljeti,Bihac,Cazin,Kladusa je vikendom Slovenska,a pogotovo Hrvatska.

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la atif » 25 jan 2017 11:20

TV1: Entitetske željezničke kompanije grcaju u dugovima a infrastruktura nije na dobrom nivou. Šta planirate u tome sektoru da uradite?

JUSKO: Željeznica je strateški bitna pogotovo kada je u pitanju prevz tereta. Imao sam nekoliko sastanaka sa kolegama na nivou entiteta. Ponekada nedostatak komunikacije više koči neke procese nego što to koče stvari na terenu. I u tome segmentu izgubilo se dosta vremena. Razgovarao sam sa ministrom Butkovićem i želimo da izvršimo reviltalizaciju Unsko-sanske pruge koja bi išla prema Kninu a završavala u Splitu. Luke Zadar i Šibenik dale su pozitivno mišljenje kada je u pitanju protok roba putem te pruge. Isto tako došlo je do ideje da se oživi pruga Beograd - Sarajevo. Dobili smo informaciju od kolega iz Srbije da će oni raditi rekonstrukciju svoga dijela. To su stvari kao i kod koridora i brzih cesta. Moramo odrediti prioritete iako bi najsretniji bili kada bi mogli početi raditi sve u isto vrijeme međutim to je sada nemoguće. Ali postavimo prioritete i ovo ministarstvo će dati sve od sebe.
http://vijesti.ba/clanak/345105/jusko-o ... 017-godini

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la ABen » 26 jan 2017 08:04

KRUPA KABINE D.O.O.: Potrebno 20 zavarivača u Bosanskoj Krupi
http://www.krupljani.ba/bk-info/krupa-k ... krupi.html
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la ABen » 28 jan 2017 13:55

U Bosanskom Petrovacu ponovno pokrenuto skijalište na Oštrelju
http://www.krajina.ba/221249/u-bosansko ... -ostrelju/

Članica Privredne komore „Platinum“ d.o.o. Bosanski Petrovac ponovno je pokrenula jedino skijalište u Unsko-sanskom kantonu. Naravno, radi se o dobro poznatoj destinaciji ljubiteljima planina i zime – Oštrelju. Nakon skoro decenije skijalište je ponovno priključeno na elektro-energetsku mrežu čime je omogućeno ponovno pokretanje skijališta u punom kapacitetu.

Na razmeđu dvaju, šumom bogatih planina Osječenice i Klekovače, smestio se prevoj Oštrelj. Od davnina poznat kao vazdušna banja i vrijedno klimatsko odmaralište, privlačilo je pažnju znatiželjnika ali i zaljubljenika odmora u prirodi. Pored Ski centra na Oštrelju se nalaze i tereni za planinarenje, izlete i lov.

Skijalište Oštrelj je jedno u nizu koje je izgrađeno s pratećim objektima nakon Sarajevske olimpijade 1984. godine. Nekadašnji Ski-centar Oštrelj je poprilično obnovljen u zimu 2007. i počeo je s radom u februaru te godine, međutim, zbog nedostatka električne energije Ski centar nije radio s punim kapacitetima.

Skijalište posjeduje vučnicu koja se nalazi između dvije staze dužina 1500 i 950 metara i na sat vuče osam stotina skijaša. Također posjeduju i bebi lift za najmlađe uzraste.

Skijalište posjeduje i opremu za rentanje, školu skijanja i servis. U pauzi između skijanja posjetioci se mogu odmoriti u novom objektu, popiti topli napitak i nešto pojesti a u Smještajnim kapacitetima poduzeća „Platinum“ omogućen im je i smještaj. Zahvaljujući nadmorskoj visini i lokaciji na kojoj se prelamaju mediteranska i kopnena klima, Oštrelj je od davnina poznato atraktivno mjesto za razvoj izletničkog i zimskog turizma. Susret mediteranske i kontinentalne klime u kombinaciji s velikom nadmorskom visinom daje mu karateristike zračne banje. Obraslost pretežno četinarskom šumom i zanimljiva konfiguracija zemljišta, čine ovo mjesto posebno prijatnim za oči i duh.

Pored toga Oštrelj je klimatski centar koji je zbog velike koncentracije ozona među najvećim u Evropi i, kako zdravstveni radnici pojašnjavaju, pogodan je za liječenje srčanih i plućnih bolesti i za zdravstvenu rekreaciju djece.

Pozivamo sve zaljubljenike u prirodu, čist zrak i aktivnosti na snijegu da posjete planinu Oštrelj te se okušaju u spuštanjanju niz padine ovog krajiškog ljepotana.
Ko financira ovo?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40875
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la Jack » 28 jan 2017 14:52

Makar se nesto gradi

Aben je par godina mladji od mene,tako mozda on dozivi da i kod nas bude makar 5 km autoputa
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la ABen » 28 jan 2017 15:12

Jack je napisao/la:Makar se nesto gradi

Aben je par godina mladji od mene,tako mozda on dozivi da i kod nas bude makar 5 km autoputa
Ostrelj drze mahom vlasi kako sam vidio, bio sam gore 4-5 puta. Nema nista bosnjackog gore.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 10:58

Domaćica čajno pecivo Mire Prijedor dobilo halal certifikat
https://kozarac.ba/2017/01/31/domacica- ... ertifikat/

U prostorijama kompanije MIRA AD Prijedor održana je svečana ceremonija uručenja halal certifikata čime je potvrđena uspješna implementacija zahtjeva Halal standarda BAS 1049:2010.

Halal certifikat inženjeru za upravljanje kvalitetom, Dajani Rosić Šobot uručio je direktor Agencije, gospodin Amir Sakić. Svečanosti su prisustvovali predstavnici Agencije i menadžment kompanije Marina Cvjetićanin, Mile Šiljegović, Slobodan Kršić i Dragana Šiljegović.

Mira AD Prijedor je akcionarsko društvo koje se bavi proizvodnjom keksa i srodnih proizvoda (čajnih peciva, punjenih čajnih peciva i vafel-proizvoda). Proizvodnja je započeta davne 1928. godine, a od novembra 2003. godine, kompanija posluje u sastavu Kraša kao članica Kraš grupe.

„MIRA a.d. se u 2006. godini integrirala u sustav upravljanja kvalitetom Kraš d.d. prema normi ISO 9001, osiguravajući time dosljednost u izradi proizvoda i njegovu standardnu kvalitetu. Primjenom koncepta HACCP te zahtjeva norme sigurnosti hrane IFS, Mira ostvaruje bitne značajke za sigurnost, zdravlje i povjerenje potrošača, a u 2016. godini napravili smo i korak dalje. Vodeći računa o specifičnim zahtjevima i potrebama kupaca i naših vjernih potrošača, za odabrane proizvode ispunili smo zahtjeve halala, koji su kao takvi dozvoljeni i ispravni za konzumaciju halal potrošačima. Sa zadovoljstvom ističemo da su to proizvodi iz branda Domaćica i to: Domaćica original 220g, Krašovo domaće 220 g, Domaćica kokos 220 g i Domaćica s Dorina mliječnom čokoladom 220 g “ izjavili su iz kompanije.

Certifikacijskim auditom, koji je izvršen u januaru ove godine, utvrđeno je da kompanija Mira AD Prijedor ispunjava sve zahtjeve propisane Halal standardom BAS 1049:2010 te da joj se može uručiti halal certifikat. Procesom halal certificiranja obuhvaćena je proizvodnja čajnih peciva robne marke Domaćica. Proizvodi će u narednom periodu biti označeni znakom halal kvalitete.

Kompanija Mira AD Prijedor svoje proizvode plasira na domaće tržište dok većim dijelom izvozi na druga tržišta.

Akos.ba
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la atif » 31 jan 2017 14:29

ABen je napisao/la:
Jack je napisao/la:Makar se nesto gradi

Aben je par godina mladji od mene,tako mozda on dozivi da i kod nas bude makar 5 km autoputa
Ostrelj drze mahom vlasi kako sam vidio, bio sam gore 4-5 puta. Nema nista bosnjackog gore.
Ja koliko vidim ovo je Bosnjak sto drzi hotel i ovu grupaciju.
Direktor Platinum d.o.o. je g. Tahir Jaganjac. A on je veteran 5 korpusa.
http://www.pkusk.com/platinum-d-o-o-bos ... omore-usk/

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 14:38

hamza je napisao/la:
ABen je napisao/la:
Jack je napisao/la:Makar se nesto gradi

Aben je par godina mladji od mene,tako mozda on dozivi da i kod nas bude makar 5 km autoputa
Ostrelj drze mahom vlasi kako sam vidio, bio sam gore 4-5 puta. Nema nista bosnjackog gore.
Ja koliko vidim ovo je Bosnjak sto drzi hotel i ovu grupaciju.
Direktor Platinum d.o.o. je g. Tahir Jaganjac. A on je veteran 5 korpusa.
http://www.pkusk.com/platinum-d-o-o-bos ... omore-usk/
Odlicno onda. I hvala na informacij @hamza. Ja sam trazio i nalizio samo neka vlaska imena preko ove firme platinum doo
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 14:40

U Krajini bi trebali napraviti jos ovakvih skijalista na nasim planinama u opcini Bihac/Bosanska Krupa, Kljuc i Sanski Most. Trebali bi se vise okrenuti turizmu u Krajini.

Velika Kladusa, Cazin i Buzim nemaju vecih planina na svjim teritorijama koliko se sjecam.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la atif » 31 jan 2017 14:48

ABen je napisao/la:U Krajini bi trebali napraviti jos ovakvih skijalista na nasim planinama u opcini Bihac/Bosanska Krupa, Kljuc i Sanski Most. Trebali bi se vise okrenuti turizmu u Krajini.

Velika Kladusa, Cazin i Buzim nemaju vecih planina na svjim teritorijama koliko se sjecam.
Treba forsirati Sanski Most i Kljuc, jer Bihac ima una park i imat ce aerodrom. Bosanska Krupa postaje centar za metalnu industriju. Cazin treba forsirati za centar za gas sa podzemnim lagerom. Buzim i Veliku Kladusu treba sto vise forsirati na proizvodnju eko hrane (kesten, malina, pecurke, pcele itd)

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 14:58

hamza je napisao/la:
ABen je napisao/la:U Krajini bi trebali napraviti jos ovakvih skijalista na nasim planinama u opcini Bihac/Bosanska Krupa, Kljuc i Sanski Most. Trebali bi se vise okrenuti turizmu u Krajini.

Velika Kladusa, Cazin i Buzim nemaju vecih planina na svjim teritorijama koliko se sjecam.
Treba forsirati Sanski Most i Kljuc, jer Bihac ima una park i imat ce aerodrom. Bosanska Krupa postaje centar za metalnu industriju. Cazin treba forsirati za centar za gas sa podzemnim lagerom. Buzim i Veliku Kladusu treba sto vise forsirati na proizvodnju eko hrane (kesten, malina, pecurke, pcele itd)
Treba to isto malo raspodjeliti. Svaka opcina treba da ima vise manjih industrijskih zona za razlicitu proizvodnju. Ali turizam mogu sve opcine ganjati po njihovim uslovima. Sto se tice aerdroma u Bihacu. Ja mislim da ga necu dozivjeti a ja i ti smo isto godiste.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la amkos » 31 jan 2017 15:02

Mozda ja dozivim aerodrom u Bihacu. Ko zna, sve je moguce. Dobili smo čvrsto obećanje. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 15:03

Treba sve forsirati, ali to je vise manje do ljudi koji te opcine vode. Ako je na celu debil onda nemozes nista ni forsirati, jer oni gledaju da izvuku korist samo za svoj dzep.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Krajina izgradnja, Unsko-Sanska-Vrbaska regija

Post Postao/la ABen » 31 jan 2017 15:03

amkos je napisao/la:Mozda ja dozivim aerodrom u Bihacu. Ko zna, sve je moguce. Dobili smo čvrsto obećanje. :gut:
:mrgreen: Sumnjam
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la atif » 06 feb 2017 16:19

U toku je izrada urbanističkog projekta 'BBI galerije' u Bihaću
Jednoglasnom podrškom, gradski vijećnici su na 5. sjednici GV Bihać podržali Prijedlog Odluke o pristupanju izradi urbanističkog projekta "BBI galerija". Time su stvoreni uslovi zahvaljujući kojima će se detaljno izraditi urbanističko-tehnički uvjeti za izgradnju poslovnog objekta, kao i objekata lokaliteta, te provesti procedura uključivanja javnosti. Obraćajući se vijećnicima, Šuhret Fazlić, gradonačelnik Bihaća , istakao je da predloženu odluku smatra opravdanom kako bi grad Bihać i njegov centar dobio kvalitetan i stručan odgovor na predloženu gradnju objekta "BBI Galerija" investitora BBI Real Estate.
http://www.akta.ba/bs/Vijest/investicij ... hacu/74207

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Krajina izgradnja

Post Postao/la atif » 09 feb 2017 11:48

Zasto Arifagic njima ne prodaje mlijeko??

Sanski Most: Investicija “Milksana” vrijedna 3 miliona KM
Mljekara „Milksan“ u narednom periodu planira značajno proširenje proizvodnih kapaciteta, a u tu svrhu protekle godine izgrađen je novi poslovno proizvodni objekat. Prema riječima vlasnika ove mljekare, Muhameda Kamerića, vrijednost ove investicije procjenjena je na oko tri miliona maraka.

Kamerić ističe kako objekat još uvijek nije završen te da je do sada instaliran samo dio proizvodne opreme. Najveća novina, kada je riječ o proizvodnji, biće proizvodnja UHT mlijeka ili mlijeka u „tetrapaku“, budući da ovoga proizvoda do sada nije bilo u asortimanu ove sanske mljekare. Kamerić ističe kako je projekat finansiran kreditom, a da bi se on otplatio, u narednom periodu biće neophodno značajno povećati proizvodne kapacitete. Plan je da se tokom ove godine udvostruči količina proizvedenog mlijeka i mliječnih proizvoda, a iduće godine ona bi trebala biti povećana za četiri puta.

Vlasnik „Milksana“ potvrđuje kako je riječ o investiciji u neizvjesnim i turbuletnim vremenima, ali da je i pored toga optimista.„Milksan“ je uspješno poslovao u protekloj godini te je i pored teških ekonomskih uslova i ograničenja uspio proširiti tržište na gotovo sve gradove u sjeverozapadnoj Bosni. Ova sanska mljekara danas zapošljava 18 radnika te sarađuje sa oko 150 kooperanata.
http://www.krajina.ba/222202/sanski-mos ... iliona-km/

Odgovorite