☑ Pravila foruma i savjeti

Ekonomija Škutora i Šokaca

Moderator/ica: abu seid

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Gorcin » 04 aug 2016 19:41

Izgleda da se o ovome malo zna. Ja sam muhajem trazio info ponukan ovim hvalospjevima o odobrenim sredstvima za dionicu ovu i onu, pa me zaintrigiralo upravo dionica pocitelj-buna. Znaci, vracanje na staru pricu. Odatle sam izgugl'o ove sjednice vlade 24.6. itd. Kocine su pokrenule peticiju, ne znam sta je s blagajem, mora se ovi dici na veci nivo...vec jednom je dizano i uspjelo se.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 05 aug 2016 00:42

Gorcin je napisao/la:Izgleda da se o ovome malo zna. Ja sam muhajem trazio info ponukan ovim hvalospjevima o odobrenim sredstvima za dionicu ovu i onu, pa me zaintrigiralo upravo dionica pocitelj-buna. Znaci, vracanje na staru pricu. Odatle sam izgugl'o ove sjednice vlade 24.6. itd. Kocine su pokrenule peticiju, ne znam sta je s blagajem, mora se ovi dici na veci nivo...vec jednom je dizano i uspjelo se.
Bravo. Mada ne treba čekati da se dižu pojedinačne opštine kao Kočine ili Blagaj - nego treba reagovati globalno i treba plasirati informacije medijima: faktor, haber, saff itd...

Mora se o ovome pričati više. Plasiranjem ove informacije na socijalne mreže i emailima portalima koji emituju vijesti možemo i mi podići nivo svijesti.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la kliker » 13 okt 2016 19:50

Cudi me da niko ne spominje ugovor Elektroprivrede BiH sa Aluminjim oko isporuke struje... neznam iskreno sta da mislim. Nadam se da vodstvo lektroprivrede nije naivno i pod utjecajem politike.

Avatar
interista_1908
Član
Postovi: 270
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:28

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la interista_1908 » 13 okt 2016 22:21

kliker je napisao/la:Cudi me da niko ne spominje ugovor Elektroprivrede BiH sa Aluminjim oko isporuke struje... neznam iskreno sta da mislim. Nadam se da vodstvo lektroprivrede nije naivno i pod utjecajem politike.
Opet izlazimo u susret skutorima. Bice nesto slicno kao sa "Elektroprivredom HZHB" koja im je otpisala 100 miliona BAM.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la amkos » 13 okt 2016 23:26

interista_1908 je napisao/la:
kliker je napisao/la:Cudi me da niko ne spominje ugovor Elektroprivrede BiH sa Aluminjim oko isporuke struje... neznam iskreno sta da mislim. Nadam se da vodstvo lektroprivrede nije naivno i pod utjecajem politike.
Opet izlazimo u susret skutorima. Bice nesto slicno kao sa "Elektroprivredom HZHB" koja im je otpisala 100 miliona BAM.

Ovdje je nesto dublje od "izlaska u susret". Sto mi ne znamo.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
interista_1908
Član
Postovi: 270
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:28

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la interista_1908 » 14 okt 2016 18:02

amkos je napisao/la:
interista_1908 je napisao/la:
kliker je napisao/la:Cudi me da niko ne spominje ugovor Elektroprivrede BiH sa Aluminjim oko isporuke struje... neznam iskreno sta da mislim. Nadam se da vodstvo lektroprivrede nije naivno i pod utjecajem politike.
Opet izlazimo u susret skutorima. Bice nesto slicno kao sa "Elektroprivredom HZHB" koja im je otpisala 100 miliona BAM.

Ovdje je nesto dublje od "izlaska u susret". Sto mi ne znamo.
Ovo ti je poklon skutorima ogromnih razmjera . Alminijski kombinat u Mostaru nikad nije bio profitabilan, osim kratkog perioda kada je cijena alminija bila izmedju 2000 - 3000 USD radi ogromne potraznje u Kini od 2005 do 2012. Preduslov za rad aluminja je jeftina struja. Rudari u Kaknju ce rintati za 1000 BAM i dotirat pajdu iz Listice koji ce glumit uspjesnog menadzera. A pitanje je hoce li ista i platit ?????

akhaninge09
Član
Postovi: 60
Pridružen/a: 08 okt 2016 00:22

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la akhaninge09 » 14 okt 2016 22:36

Ovaj covjek ima protivotrov za hercegovacku "ekonomiju",vidjecemo dali ce ostvariti ovaj plan sad kada je pobijedio
https://www.google.ba/url?sa=t&source=w ... nGP_UlkifA

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la amkos » 15 okt 2016 01:02

Nije dobar link.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

akhaninge09
Član
Postovi: 60
Pridružen/a: 08 okt 2016 00:22

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la akhaninge09 » 15 okt 2016 01:05

Fuad kasumovic kladionice na YouTube ukucati :glasses:
I btw najgore oko kladionica je da je to tsko lahak dinar sto bi rekli,jednostavno lopatama odnose pare od bosnjaka

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 276
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Gost1 » 15 okt 2016 06:30

akhaninge09 je napisao/la:Fuad kasumovic kladionice na YouTube ukucati :glasses:
I btw najgore oko kladionica je da je to tsko lahak dinar sto bi rekli,jednostavno lopatama odnose pare od bosnjaka
Lutrija je porez na budale.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la amkos » 15 okt 2016 10:38

Gost1 je napisao/la:
akhaninge09 je napisao/la:Fuad kasumovic kladionice na YouTube ukucati :glasses:
I btw najgore oko kladionica je da je to tsko lahak dinar sto bi rekli,jednostavno lopatama odnose pare od bosnjaka
Lutrija je porez na budale.

Upravo tako. Meni su najgori ovi sto misle da ce se "obogatiti" na kocki. Iako ima raznih tipova da to igra, od zaposlenih, nezaposlenih, "bogatasa", siromaha itd itd.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 276
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Gost1 » 16 okt 2016 08:34

Tacno. Ima ih dosta. Ja samo tako kazem pa nek oni odluce gdje ce, budale ili ne.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Jack » 19 okt 2016 07:51

Od peticija nema nikakve koristi

Sto se tice haj da kazem ekonomije tzv Hrvata
Sem laprdanja preko interneta,i vlaskog trolanja
Uspjeli su efikasno i efektivno da pociste i ociste ekonomiju

Capljina:Gigant Lasta propao.Iseljavanje masovno

http://www.oslobodjenje.ba/ekonomija/bi ... aja/172040

http://www.bhrt.ba/ekonomija/privreda/s ... -capljina/

http://www.dw.com/bs/da-sam-mla%C4%91i- ... a-19286181


Jedini hotel u Bosni s 5 zvjezdica,s preko 200 zaposlenih.Hotel Ruza.Bit ce gotov iduce godine.Mic po mic.Gdje su silna radna mjesta,ulaganja kod ustasha.Njihov dio Mostara,trazi sadake non-stop
Aluminij.Kad su molili Arape da im finansiraju bolnicu u Zapadnom Mostaru i jos neke stvari
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 23 mar 2017 08:37

Ako se ovo dogodi onda nema vise finansiranje hdz-a preko ove firme a i vidjecemo tada da li ce srbokatolici Kiseljak da guraju na svakom mjstu kao sto su do sada.
Sarajevskom kiseljaku koji je u vlasništvu Agrokora od 2000. godine prijeti prelazak u vlasništvo Rusa ukoliko se tačnim pokažu spekulacije koje se ovih dana pojavljuju u Hrvatskoj, piše Faktor.

http://www.biznisinfo.ba/preuzimaju-li- ... kiseljaka/
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la amkos » 23 mar 2017 11:48

Imam informaciju da Arapi ne mogu da kupuju zemlju u Kiseljaku. Hrvati imaju većinu u općini i općinskom vijeću i to je trenutna odluka. To ne znači da će u budućnosti biti drugačije. Ali je trenutno STOP za kupovinu zemlje od strane Arapa u Kiseljaku.

Nešto slično je i sa Klisom u općini Konjic, gdje ni za živu glavu ne prodaju zemlju. "Valjda" Vatikan naredio tako.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 24 mar 2017 08:34

amkos je napisao/la:Imam informaciju da Arapi ne mogu da kupuju zemlju u Kiseljaku. Hrvati imaju većinu u općini i općinskom vijeću i to je trenutna odluka. To ne znači da će u budućnosti biti drugačije. Ali je trenutno STOP za kupovinu zemlje od strane Arapa u Kiseljaku.

Nešto slično je i sa Klisom u općini Konjic, gdje ni za živu glavu ne prodaju zemlju. "Valjda" Vatikan naredio tako.
Ne razumijem to da mogu da zabrane prodaju Arapima ? Do sada se najvise kupovalo ne direktno od Arapa vec od nasih ljudi koji bi direktno ili indirektno kupovali manje parcele, to ukrupnjavali pa tek onda poslije toga preprodavali Arapima, znaci da oni sada zabranjuju bilo kakvu prodaju.

A to ce se samo srbokatolicima odbiti od glavu, niko ne prodaje samo da bi prodao vec zato jer mu pare trebaju i kada njima pare trebaju a ne mogu prodati svoje vlasnistvo onda im je jedini nacin da dodju do para: banke , a gdje treba vremena i birokratije da posude sa kamatom, koja ipak nije mala, mikrokreditne agencije gdje uz vecu kamatu mogu da se brze posude pare ili od kamatara koji ne postavljaju nikakva pitanja vec se mora vratiti uz ogromnu kamatu.
Tako da nisu oni zajebali Arape vec same sebe samo to kreteni nisu shvatili ali shvatice kada im bude kasno.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 30 mar 2017 08:55

Ovaj sokacki brod sve brze tone a mislili su sa njime da poklope citavu regiju a pogotovo Bosnu,da ekonomski uniste Bosnu i Bosnjake kada nisu uspjeli kamom i metkom ali sada se njima vraca, pravi potop tek predstoji, berza u Zagrebu je u padu ali to nije nista kada kriza koja ce da nastane kada i ostale firme koje zavise od Agrokora pocnu da propadaju.

Moody's: Agrokor ne može platiti dug dobavljačima
Agencija Moody's srušila je danas kreditni rejting Agrokora s dosadašnjeg B3 na Caa1 s negativnim izgledima jer smatraju da kompanije više ne može izdržati visoku razinu duga prema dobavljačima.

Negativni izgledi znače da agencija predviđa novo smanjenje rejtinga.

http://www.biznisinfo.ba/moodys-agrokor ... avljacima/
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 30 mar 2017 10:51

Vezano za vijesti o Agrokoru upravo je aktuelan dokumentarac kako je nastao na Al Jazeera , kao i uvijek kod njih pravo zanimljiv i poucan, preporucujem za pogledati cak i ako vas ne interesuje ekonomija :

http://balkans.aljazeera.net/video/regioskop-gazda
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la amkos » 30 mar 2017 11:41

ali to nije nista kada kriza koja ce da nastane kada i ostale firme koje zavise od Agrokora pocnu da propadaju
Citam nedavno ljudi u Baranji zabrinuti zbog Belja, koje zaposljava dosta radnika. A tu se proizvede 40 % hrane za Hrvatsku. Znamo da narod masovno seli iz Slavonije, sad ako pukne Belje i Baranja to ce tek biti rasulo.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Ekonomija skutora i šokaca

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 30 mar 2017 12:16

amkos je napisao/la:
ali to nije nista kada kriza koja ce da nastane kada i ostale firme koje zavise od Agrokora pocnu da propadaju
Citam nedavno ljudi u Baranji zabrinuti zbog Belja, koje zaposljava dosta radnika. A tu se proizvede 40 % hrane za Hrvatsku. Znamo da narod masovno seli iz Slavonije, sad ako pukne Belje i Baranja to ce tek biti rasulo.
I to i sve ostalo, cak i ove firme u Bosni koje su pod njihovom kontrolom i preko kojih i finasiraju onu fasisticku stranku. sve je to uvezano u jedan sistem a Agrokor je centar tog sistema, jer srbokatolici koriste upravo Agrokor da upumpavaju sokacke proizvode, kada pukne taj kanal svi ce oni da to osjete.

Najnovije vijesti sto se tice Agrokora:
AGROKOROVE obveznice koje dolaze na naplatu 2020. godine jutros su na burzi u Berlinu pale na samo 25,50 posto nominalne vrijednosti, nakon što je agencija Moody's jučer kasno poslijepodne snizila rejting kompanije zbog neizdrživih dugova dobavljačima.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/bliz ... 60224.aspx
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Odgovorite