☑ Pravila foruma i savjeti

Ekonomija Sandžaka

Moderator/ica: abu seid

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la amkos » 06 feb 2013 00:39

Dobre vijesti za Tutin i Novi Pazar

Pogledajte na dnu..

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 49&page=28

:zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Sandžak izgradnja

Post Postao/la sarajlija » 06 feb 2013 22:41

Nek se gradi samo naprijed braco.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Sandžak izgradnja

Post Postao/la Bosni » 02 aug 2013 05:33

http://sandzakpress.net/predsjednik-zur ... pljevljima
Predsjednik Žurić obišao radove na putu prema Pljevljima

Bijelo Polje, Pljevlja – Predsjednik Opštine Bijelo Polje Aleksandar Žurić danas je obišao radove na izgradnji puta Pavino Polje – Kovren, koji predstavlja treću dionicu puta prema Pljevljima.

Predsjednik Žurić je tom prilikom kazao da nakon puštanja u rad zaobilaznice oko Bijelog Polja i sekvence puta od Slijepča mosta do Tomaševa i od Tomaševa do Pavinog Polja, započela je treća faza izgradnje puta prema Pljevljima.

- Izgradnju ovog puta smo postavili kao prioritet, jer završetkom ovog dijela puta stvaraju se uslovi za valorizaciju svih potencijala Vraneške doline koja predstavlja trećinu ukupnog prostora opštine Bijelo Polje i mislim da ovih 10 kilometara koje radimo od Pavinog Polja do Kovrena, vrijedna četiri miliona eura, zajedno sa već urađenim čini inveticiju od preko 12 milona eura i već dobija smisao jer se već pojavljuju investitori za organizovanje ozbiljnije poljoprivredne proizvodnje. Računamo da ćemo moći sve da uradimo do kraja kalendarske godine i da će se do polovine iduće godine ovaj put staviti u funkciju u punom kapacitetu, a neke najave izvođača i investitora Direkcije za saobraćaj su da se to može desiti i ranije, kazao je predsjednik Žurić.

Ovaj projekat će doprinijeti poboljšanju uslova življenja u Vraneškom kraju, otvoriće se mogućnosti za nove investicije.

- Dobili smo modernu saobraćajnicu do Pavinog Polja, a sada se radovi nastavljaju i prema Kovrenu. Nama koji živimo i radimo ovdje biće mnogo lakše i moći ćemo kvalitetnije i profitabilnije da se bavimo poljoprivredom, kazao je predsjednik Mjesne zajednice Pavino Polje Slobodan Leković

Njegov kolega iz Kovrena Vukomir Varagić navodi da je nemjerljiv značaj ovoga puta za Kovren i cijelu Vranešku dolinu.

- Da je ovaj put počeo ranije, mnoge bi se stvari drugačije odvijale u ovom kraju. Fala bogu imamo dosta mladih ljudi na Kovrenu i nadamo se da će ovaj put spriječiti njihovo iseljavanje
Vide i oni statistiku u Pljevljima i Bijelom Polju.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosni » 25 okt 2013 22:41

http://sandzakpress.net/priboj-poceo-ge ... kada-pruge
Priboj: Počeo generalni štrajk, u ponedeljak blokada pruge

Priboj – Jutros u 7 časova počeo je generalni štrajk radnika FAP-a zbog neisplaćenih zarada, neoverenih zdravstvenih knjižica i neobezbjedjivanja posla. Na zboru radnika govorili su predsjednik štrajkačkog odbora Milomir Dragaš, direktor Zoran Zaković i predsjednik opštine Lazar Rvović.

Odlučeno je da se štrajk radikalizuje i radnici FAP-a će u ponedeljak izaći na prugu i blokirati je. Predstavnici štrajkačkog odbora danas će dostaviti obaveštnje MUP-u o najavljenom izlasku na prugu i pozvati vlasnike privatnih firmi i radnji da na sat vremene u ponedeljak obustave rad kako bi građani Priboja mogli da se pridruže radnicima FAP-a u štrajku.

Na jučerašnjem sastanku predsjednika opštine Lazara Rvovića sa predstavnicima štrajkačkog odbora FAP-a dogovoreno je da lokalna samouprava staje uz radnike FAP-a i podržava ih u štrajku. U obraćanju medijima povodom situacije u FAP-u, predsjednik opštine oštro je napao ministra privrede Sašu Radulovića zbog njegove preporuke da Fap počne da rasprodaje imovinu, poručivši da će se prije skidati šine sa pruge, nego prodavati mašine.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosni » 29 okt 2013 06:08

http://www.slobodnaevropa.org/media/pho ... 50616.html
Radnici FAP-a blokirali prugu Beograd-Bar

Oko 1000 radnika pribojskog FAP-a, kojima su se pridružili i građani, blokirali su prugu Beograd - Bar u stanici Priboj i regionalni put Uvac – Priboj – Bistrica. Radnici traže da im se isplati pet zaostalih plata, ovjere zdravstvene knjižice i obezbjede mogućnosti za dalji rad.

slika

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la noel malcolm » 29 okt 2013 10:40

Kćerka od moje tetke(očeve sestre) se bila udala u Priboj, za bošnjaka kojeg je upoznala u Sarajevu na fakultetu.

Dolje su izrodili dvoje djece, ali zbog nemogućnosti ekonomskog opstanka,

doselili su se sve četvero u Sarajevo, našli posao u svojoj struci,

kupili sebi stan, vozaju golfa peticu...

Kaže mi tečić da su to u Priboju mogli samo sanjati.

:ljulja: :ljulja:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosni » 30 okt 2013 03:55

http://sandzakpress.net/tandir-za-propa ... -je-ljajic
Tandir: „Za propast FAP-a kriv je Ljajić“

Priboj, Prijepolje – BNV u potpunosti podržava legitimne zahtjeve radnika fabrike automobila Priboj, koji traže samo jednaku šansu i priliku da pošteno zarade svoj lični dohodak i tako prehrane porodice.

Naj odgovorniji za katastrofalno stanje u sandžačkoj privredi kao i za brojne propale privatizacije i hiljade radnika na ulici je Rasim Ljajic, vječiti ministar, koji za trinaest godina ministrovanja, ne samo da nije doveo niti jednu investiciju, nego je sa svojim inspekcijama i tajkunima uništio i one privredne subjekte koji su radili i donosili profit.

Podržavamo radnike FAP-a u njihovim legitimnim zahtjevima ali i pozivamo prevarene radnike Vojin Popovića, TK Raške, Ljubiše Miodragovića, Irisa, Vesne i drugih da izađu na ulice i izbore se za svoja i prava svoje djece.

Pozivamo premijera Ivicu Dačića i prvog potpredsjednika Aleksandra Vučića da ispitaju kriminalne aktivnosti vječitog ministra Rasima Ljajića i njegovih pomagača koji su glavni krivci za propast privrede u Sandžaku.

Zahtijevamo od nadležnih organa da se slučaj FAP-a riješi po principu zastave iz Kragujevca, gdje je Vlada pronašla strateškog partnera.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la amkos » 30 okt 2013 12:43

"nego je sa svojim inspekcijama i tajkunima uništio i one privredne subjekte koji su radili i donosili profit."

Ovo me podsjeća na Aerodrom Tuzla i mnoga druga preduzeća po Bosni :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la ZV Keli » 30 okt 2013 13:58

noel malcolm je napisao/la:Kćerka od moje tetke(očeve sestre) se bila udala u Priboj, za bošnjaka kojeg je upoznala u Sarajevu na fakultetu.

Dolje su izrodili dvoje djece, ali zbog nemogućnosti ekonomskog opstanka,

doselili su se sve četvero u Sarajevo, našli posao u svojoj struci,

kupili sebi stan, vozaju golfa peticu...

Kaže mi tečić da su to u Priboju mogli samo sanjati.

:ljulja: :ljulja:
Od svih ljudi iz Sandzaka u Sarajevu, golemo najvise je onih iz Priboja, imam osjecaj da su svi haman Bosnjaci Priboja u Sarajevu danas :zastava:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la noel malcolm » 30 okt 2013 15:59

Neka njih u Sarajevu, ionako u Priboju niko nema perspektivu.

U Sarajevu se svaki dan, čini mi se, useljava neka nova zgrada ili se nešto gradi.

Sticajem okolnosti sam skoro obilazio Višnjik i Mejtaš, a nisam gore bio 5-6 godina ,

nisam mogao prepoznati koliko su se izmijenili i koliko ima novih, prelijepih objekata,

a i dalje su na sve strane mješalice i dizalice.

:gut: :zastava:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la enis1991 » 30 okt 2013 16:33

Ja sam zivio na Ilidzi 5-6 godina , i igrom slučaja nisam bio dole ( sada sam na Pofalicima) 2 mjeseca. Jednostavno nisam stigao od obaveza koje sam imao . Znaci za 2 mjeseca se toliko toga izgradilo, da sam se zacudio :) .

Sto se tice Sarajeva, tu najvise ima sandzaklija , dakle Ilidza .

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la ljiljan89 » 30 okt 2013 16:41

enis1991 je napisao/la:Ja sam zivio na Ilidzi 5-6 godina , i igrom slučaja nisam bio dole ( sada sam na Pofalicima) 2 mjeseca. Jednostavno nisam stigao od obaveza koje sam imao . Znaci za 2 mjeseca se toliko toga izgradilo, da sam se zacudio :) .

Sto se tice Sarajeva, tu najvise ima sandzaklija , dakle Ilidza .
Ilidza ce biti veca od Sarajeva ja vam to garantujem. dolaskom turaka, a i arapa ilidza se ekonomski preporodila. ljudi grade nove kuce, zgrade, nadogradjuju postojece da bi mogli smjestiti sve studente i turiste, a jos nije ni trecina kapaciteta ovih univerziteta ispunjena na ilidzi :)
Bog Bosna i Bošnjaci

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosnjak » 30 okt 2013 16:47

Ma daj, to je nerealno taman ti projekcija bila za slijedećih 100 godina.

Naravno, kad kažeš "veća" trebalo bi da podrazumijevaš broj stanovnika, a ne urbaniziranu površinu.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la ljiljan89 » 30 okt 2013 16:50

Bosnjak je napisao/la:Ma daj, to je nerealno taman ti projekcija bila za slijedećih 100 godina.

Naravno, kad kažeš "veća" trebalo bi da podrazumijevaš broj stanovnika, a ne urbaniziranu površinu.
pa i odnosi se na daleku buducnost. ilidza ima mnogo prostora za razvijanje dok je sami grad prenapucen vec sada, a i oko su sama brda
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la noel malcolm » 30 okt 2013 19:13

Bosnjak je napisao/la:Ma daj, to je nerealno taman ti projekcija bila za slijedećih 100 godina.

Naravno, kad kažeš "veća" trebalo bi da podrazumijevaš broj stanovnika, a ne urbaniziranu površinu.
Bitan je i broj stanovnika i urbanizirana površina.

Jednog dana će sve sarajevske okolne općine činiti jedan neprekinuti urbani prsten,

sa 500 000 do 600 000 bošnjaka!!!

Sve ono što smo mogli sanjati prije srbijanske agresije na našu zemlju sada nam se hvala bogu dešava,

bošnjački krajevi se urbanizuju i napreduju, i nema remetilačkog elementa koji bi mogao

prekinuti linije opskrbe i logistike, bilo mirnodopske bilo ratne!
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosnjak » 30 okt 2013 19:25

noel malcolm je napisao/la:
Bosnjak je napisao/la:Ma daj, to je nerealno taman ti projekcija bila za slijedećih 100 godina.

Naravno, kad kažeš "veća" trebalo bi da podrazumijevaš broj stanovnika, a ne urbaniziranu površinu.
Bitan je i broj stanovnika i urbanizirana površina.

Jednog dana će sve sarajevske okolne općine činiti jedan neprekinuti urbani prsten,

sa 500 000 do 600 000 bošnjaka!!!

Sve ono što smo mogli sanjati prije srbijanske agresije na našu zemlju sada nam se hvala bogu dešava,

bošnjački krajevi se urbanizuju i napreduju, i nema remetilačkog elementa koji bi mogao

prekinuti linije opskrbe i logistike, bilo mirnodopske bilo ratne!
To je druga priča i to je super naravno.

Nikako ne mogu a da se od srca ne nasmijem na nedavnu priču da Banjaluka samo što nije stigla Sarajevo po broju stanovnika, kad ono komplet administrativno područje sve sa lijevim selima nema 200,000 ljudi :rofll:
Zadnja izmjena: Bosnjak, dana/u 30 okt 2013 19:26, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la bilbo » 30 okt 2013 19:26

Ipak kao sarajlija nisam sretan zbog prenapučenosti.Već sada imamo problema sa infrastrukturom i zagađenje je
svake godine sve veće.Jedva čekam da se autoput produži do Konjica pa da se raja malo okrene ka Hercegovini.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la noel malcolm » 30 okt 2013 20:08

bilbo je napisao/la:Ipak kao sarajlija nisam sretan zbog prenapučenosti.Već sada imamo problema sa infrastrukturom i zagađenje je
svake godine sve veće.Jedva čekam da se autoput produži do Konjica pa da se raja malo okrene ka Hercegovini.
svaki veliki grad plaća danak prenaseljenosti na isti način,

zagađenjem i gužvama.

Ne možeš živjeti u metropoli od pola miliona ljudi a imati sve dostupno,

kao u Doboj Istoku npr.

:ljulja:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosni » 06 nov 2013 18:52

http://sandzakpress.net/pitanje-derleku ... nsku-skolu
Pitanje Đerleku: Zašto nam u bolnici rade sestre iz Raške, kada imamo Medicinsku školu?

Novi Pazar – Nezadovoljstvo koje vlada u Opštoj bolnici u Novom Pazaru posebno je kulminiralo posljednjih dana, kada su zaposleni saznali šokantan podatak o zapošljavanju rodbine!

A MI PITAMO DIREKTORA MIRSADA ĐERLEKA:

*Jel moguće da Pazar ima Medicinsku školu,a da nam u bolnici rade sestre iz Raške?

*Koliko ukupno ima medicinskih sestara iz Raške koje rade u novopazarskoj bolnici…ili mi da kažemo?

*Kako je zaposleno 7 ljekara prije par dana, ko su oni i po kom kriterijumu su dobili posao…biće interesantno čuti?

*Po kom osnovu je zaposlena ćerka pravnice Opšte bolnice, a koja je iz Raške (vidi čuda)?

*Kako je i na koji način zaposlena ćerka sudije Bibića iz Sjenice?

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ekonomija Sandžaka

Post Postao/la Bosni » 14 mar 2014 22:26

O9QvmwwKfpE

Odgovorite