☑ Pravila foruma i savjeti

Turizam i odmor u Bosni

Moderator/ica: abu seid

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 24 jan 2013 15:40

Jednostavno, imformacije gdje se moze otici u Bosnu na odmor, da nam bude lijepo, da se odmorimo i da neostavljamo pare kod krscana.

Svaki apartman ili hotel koji drzai krascani a postavi se ovdje na temi bit ce izbrisan!
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la Dezidijat » 24 jan 2013 20:12

Ja i moja zena smo ljetos odradili ovu turu: Sarajevo - Zenica (ako nisi iz Ze hotel Internacional je odlican odmah iznad staidona Bilino Polje, ako hoces luksuz onda Hotel Zenica, posjeti restoran Miris Dunja najbolja tradicionalna jela ) otidjite u Vranduk , stara tvrdzava je trenutno najbolje rekonstrusana tvrdzava u BH ima restoran muzej i jedna stara bosanska kuca podno kule koja sluzi kao motel ,

Zatim Travnik, imas velik izbor u pogledu historijskih spomenika ali usluga hotela je jako slaba, mada eto hotel Lipa je fino mjesto. Poslije toga produzite u Jajce tamo je vec belaj jer nema ni jednog hotela da je u vlasnistvu Bosnjaka, imam ja rodjaka koji je sagradio hotel u Jajcu al nije ga nikad otvorio a hotel je bukvalno izgradjen i sredjen jos od 2001godine, al eto on zivi u Svedskoj i sinovi se ne planiraju vratit pa on izdaje cijeli hotel nekome ko bi se tome posvetio ja nemam vremena a kazem sve je sredjeno namjesteno al treba jedno 10hiljada KM investicije pocetne, jendo dva kuhara, tri konobara, jedna spremacica, nocni cuvar vec ima i mozda da se okrece neke sobe malo moderniziraju al eto to je tema za sebe ako je neko za nek mi se javi pp posaljem slike i fotografije hotela.

Produzite u Pocitelj , na ulazu u stari grad ima dosta Bosnjaka, koji tu ljeti prodaju voce i suvenire a neki od njih imaju kuce u Pocitelju i iznajmljuju sobe ja i zena bili super nas prihvatili ko nasi ljudi vecinom starci i fakat im je bilo drago da smo tu .Kasnije smo otisli u kucu naseg slikara Safeta Zeca rucali s njim , jako ljubazan covjek i gostoprimljiv, a odatle mozete u Stolac, Kravice , Neum ...mada ako ste za jezero imate ja predlazem mir i ljepotu na Prokoskom, Jablanickom ili Borackom jezeru tamo su vecinom nasi ljudi mir , ljepota i uzivancija, ponesi stap za pecanje obavezno ako ces na Jablanicko ili Boracko, imas kamp od opcine Zenica super uredjen

Takodjer predlazem rafting u Bihacu ili na Neretvi u Konjicu, hotel Garden city predobro mjesto a rafting kod Rasima Dzajica avantura za sebe.. sretno lave

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la amkos » 24 jan 2013 21:27

Ima super apartmana na Jablaničkom jezeru u vlasništvu Bošnjaka. Na Boračkom jezeru takodje.

:tchuss: :offtopic:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la Jack » 24 jan 2013 21:36

Bio jednom rat izmedju Rimljana i Kartage.Oni su bili glavna sila na podrucju Sjeverne Afrike.I tako rat se oduzi.Godina za godinama.I tako prodje stoljece ratovanja.Na kraju Rimljani uzese Kartagu

I dodje Rimski general i rece.Posipaj i ne stedi.Samo posipaj.Upita ga vojnik.A, sto to generale radimo.?Zasto posipamo so na njihovu zemlju.?Pa, zato sto nista nece roditi poslije :lol:

Eto vam grane turizma. :)

Ako ste nesto naucili od prije 2000 godina.Sad.Skopcajte i sami sta bi to moglo da bude :glasses: :vojnik3:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 26 jan 2013 08:37

BiH u novembru 2012. posjetio 48.761 turista
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12730 ... rista.html

slika
T. C. 25/01/2013 14:29:00
Foto: Arhiv
SARAJEVO - Bosnu i Hercegovinu je u novembru 2012. posjetio 48.761 turista, što je za 29 posto manje u odnosu na oktobar 2012., a za 7,9 posti više u odnosu na novembar 2011.,podaci su Agencije za statistiku BiH. Turisti su ostvarili 99.750 noćenja, što je za 30,1 posto ...

... manje u odnosu na oktobar 2012. To smanjenje je rezultat smanjenja broja noćenja stranih turista od 39,4 posto, čije je učešće u ukupnom broju noćenja iznosilo 50,4 posto.

Broj noćenja u novembru 2012. porastao je za 4,9 posto u odnosu na isti period 2011.

Među stranim turistima u novembru 2012. najviše noćenja ostvarili su turisti iz Hrvatske, Srbije i Slovenije. Turisti su se u BiH u prosjeku zadržavali dvije noći.

Što se tiče dužine boravka stranih turista u BiH, na prvom mjestu su turisti iz Islanda, s prosječnim zadržavanjem od 4,5 dana, zatim Irana, s četiri dana, i Irske s 3,8 dana.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 26 nov 2013 15:44

11,9 posto više u odnosu na septembar prošle godine
BiH u septembru posjetilo 92.211 turista
B. A. 26/11/2013 14:58:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/18075 ... rista.html

SARAJEVO - Bosnu i Hercegovinu je u septembru ove godine posjetilo 92.211 posjeta, što je manje za 2,6 posto u odnosu na august i za 11,9 posto više u odnosu na septembar 2012. godine.

Po podacima Agencije za statistiku BiH, turisti su ostvarili 192.777 noćenja, što je manje za 16,8 posto u odnosu na august 2013. i za 6,3 posto više u odnosu na septembar 2012. godine.

U ukupno ostvarenom broju noćenja učešće domaćih turista je 36,3 posto, a 63,7 posto stranih.

Broj noćenja stranih turista manji je za 25,1 posto u odnosu na august 2013. i veći za 9,9 posto u odnosu na septembar 2012. godine.

Od stranih turista u septembru ove godine najviše noćenja ostvarili su turisti iz Poljske, Srbije, Hrvatske, Turske…

Što se tiče dužine boravka stranih turista u BiH, na prvom mjestu su gosti sa Malte sa prosječnim zadržavanjem od sedam noći, iz Irana sa šest noći i Estonije sa 5,1 noći.

U periodu januar - septembar 2013. turisti su ostvarili 653.991 posjeta, što je više za 12,2 posto i 1.427.993 noćenja, što je više za 9,2 posto u odnosu na isti period 2012. godine.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 22 jul 2014 05:36

7grkIEd4wIw&
Ovo je zamjena za more. Ovako nešto trebamo napraviti u okolini Zenice, Bugojna, Bihaća, i Goražda. Nakon toga nebi imao nijednog Bošnjaka na moru.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 06 aug 2014 22:42

Prosle godine sam isao trasom : Bosanska Gradiska - Banja Luka(stop) - Jajce(stop) - Bugojno- Prozor -Jablanica- Mostar(stop)-Sarajevo(stop)-Foca(stop) i kasnije Zenica(stop)-Maglaj- Doboj- Bosanski Brod.


Ove Godine. Vrgorec(HR) -Ljubuski- Capljina - Pocitelj(stop)-Jablanica(stop)-Konjic(stop)- Sarajevo(stop)-Gorazde(stop)-Foca(stop)-Zenica(stop)- Tesanjka(stop)-Odzak(stop)-Bosanski Brod

Tamo gdje sam napisao stop znaci da sam se duze zadrzavao/spavao dok sam u ostalim ostao manje od 1h. Ove godine sam najvise novaca ostavio u Pocitelju. To je mala sredina i nasi ljudi imaju ogranicene prihode. Vrijedi ih posjetiti podrzati u opstanku.

Mada se nasi ljudi mogu podrzati a da se i ne posjeti neki kraj. Kupio sam 10kg meda proizvedenog u Coralicima kod Cazina. Mislim da je ovo jedan od nasih glavnih problema. Narod previse kupuje vlaske proizvode.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 31 aug 2014 21:02

Drina je napisao/la:Prosle godine sam isao trasom : Bosanska Gradiska - Banja Luka(stop) - Jajce(stop) - Bugojno- Prozor -Jablanica- Mostar(stop)-Sarajevo(stop)-Foca(stop) i kasnije Zenica(stop)-Maglaj- Doboj- Bosanski Brod.


Ove Godine. Vrgorec(HR) -Ljubuski- Capljina - Pocitelj(stop)-Jablanica(stop)-Konjic(stop)- Sarajevo(stop)-Gorazde(stop)-Foca(stop)-Zenica(stop)- Tesanjka(stop)-Odzak(stop)-Bosanski Brod

Tamo gdje sam napisao stop znaci da sam se duze zadrzavao/spavao dok sam u ostalim ostao manje od 1h. Ove godine sam najvise novaca ostavio u Pocitelju. To je mala sredina i nasi ljudi imaju ogranicene prihode. Vrijedi ih posjetiti podrzati u opstanku.

Mada se nasi ljudi mogu podrzati a da se i ne posjeti neki kraj. Kupio sam 10kg meda proizvedenog u Coralicima kod Cazina. Mislim da je ovo jedan od nasih glavnih problema. Narod previse kupuje vlaske proizvode.
Šta si radio na Tešanjci? :)
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 21 okt 2014 20:05

Povećan broj turista za 39.4 odsto
Utorak 21. Oct 2014 15:24
http://www.rtvbn.com/321180/Povecan-bro ... -394-odsto

U BiH u avgustu 2014. turisti su ostvarili 102.727 posjeta, što je više za 39,4 odsto u odnosu na juli 2014. i za 8,5 odsto više u odnosu na avgust 2013. godine.

Turisti su ostvarili 223.849 noćenja, što je više za 40,3 odsto u odnosu na juli 2014. i za 3,4 odsto manje u odnosu na avgust 2013.godine. U ukupno ostvarenom broju noćenja učešće domaćih turista bilo je 28,6 odsto i 71,4 odsto stranih turista.

Broj noćenja domaćih turista u avgustu veći je za 16,1 posto u odnosu na juli 2014. i za 5,8 odsto manji u odnosu na avgust 2013.godine, podaci su Agencije za statistiku BiH.Broj noćenja stranih turista u avgustu bio je veći za 53,1 odsto u odnosu na juli 2014. i manji za 2,5 odsto u odnosu na avgust 2013. godine.Prema vrsti smještajnog objekta najveći broj noćenja ostvaren je u okviru djelatnosti Hoteli i sličan smještaj sa učešćem od 92,3 odsto.

U strukturi noćenja stranih turista u julu 2014. najviše noćenja ostvarili su turisti iz Italije (10,8 odsto), Hrvatske (7,5 odsto),Poljske (7,4 odsto), Turske (6,7 odsto), Srbije (6,5 odsto), Kuvajta (6,3 odsto) i Slovenije (5,2 odsto) što je ukupno 50,4 odsto.Turisti iz ostalih zemalja ostvarili su 49,6 odsto noćenja.Što se tiče dužine boravka stranih turista u BiH na prvom mjestu su turisti sa Malte sa 6,3 noćenja, iz Egipta sa 4,7 noći, Južnoafričke Republike sa 4,5 noći, Kuvajta sa 3,6 noći i Rusije sa 3,3 noći.U periodu januar - avgust 2014. turisti su ostvarili 549.678 posjeta, što je manje za 2,2 odsto i 1.135.213 noćenja, što je manje za 8,1 odsto u odnosu na isti period 2013.godine.

U strukturi noćenja stranih turista u istom periodu najviše noćenja ostvarili su turisti iz Hrvatske(13,8 odsto),Srbije(10,6 odsto), Italije (8,5 odsto),Turske(8,1 odsto) i Slovenije (5,6 odsto), što je ukupno 46,6 odsto.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turismus i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 28 okt 2014 02:09

mxrBwyVi0aQ&

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turismus i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 30 okt 2014 08:11

Federacija BiH: U septembru registrovan 69.641 dolazak turista
http://www.klix.ba/vijesti/bih/federaci ... /141029149

U Federaciji BiH u septembru je registrovan 69.641 dolazak turista, što je za 2,7 posto više nego u istom mjesecu prošle godine, podaci su Federalnog zavoda za statistiku.

Federacija BiH: U septembru registrovan 69.641 dolazak turista Foto: AFP
Broj dolazaka turista u septembru, u odnosu na august ove godine, manji je za 9,6 posto.

U saopštenju Federalnog zavoda za statistiku navodi se da je učešće domaćih turista u ukupnom broju dolazaka 23,9 posto, a stranih 76,1 posto.

Ukupan broj noćenja turista u septembru u FBiH iznosio je 132.253, što je za 1,5 posto nego u septembru 2013. godine.

Najveći broj noćenja ostvaren je u hotelima i sličnom smještaju sa učešćem 95 posto.

U strukturi noćenja stranih turista najviše noćenja ostvarili su turisti iz Italije osam posto, iz Hrvatske 7,9 posto, Turske 7,3 posto, Poljske 6,3 posto i Njemačke 5,9 posto.

Broj raspoloživih kreveta u septembru ove godine iznosio je 20.190 što je za 11,8 posto više u odnosu na septembar prošle godine.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Odmor u Bosni

Post Postao/la Drina » 09 nov 2014 11:48

noel malcolm je napisao/la:
Drina je napisao/la:Prosle godine sam isao trasom : Bosanska Gradiska - Banja Luka(stop) - Jajce(stop) - Bugojno- Prozor -Jablanica- Mostar(stop)-Sarajevo(stop)-Foca(stop) i kasnije Zenica(stop)-Maglaj- Doboj- Bosanski Brod.


Ove Godine. Vrgorec(HR) -Ljubuski- Capljina - Pocitelj(stop)-Jablanica(stop)-Konjic(stop)- Sarajevo(stop)-Gorazde(stop)-Foca(stop)-Zenica(stop)- Tesanjka(stop)-Odzak(stop)-Bosanski Brod

Tamo gdje sam napisao stop znaci da sam se duze zadrzavao/spavao dok sam u ostalim ostao manje od 1h. Ove godine sam najvise novaca ostavio u Pocitelju. To je mala sredina i nasi ljudi imaju ogranicene prihode. Vrijedi ih posjetiti podrzati u opstanku.

Mada se nasi ljudi mogu podrzati a da se i ne posjeti neki kraj. Kupio sam 10kg meda proizvedenog u Coralicima kod Cazina. Mislim da je ovo jedan od nasih glavnih problema. Narod previse kupuje vlaske proizvode.
Šta si radio na Tešanjci? :)

Tek sad sam vidio poruku. Isao sam u Odzak kod rodbine i tu smo stali u Tesanjci da rucamo. Tocio sam i gorivo na Hifa Oil pumpi. Bio sam i u Bingu gore ka Doboju. Potrosio sam tu nekih +-500KM. Mislim na sveukupno u i oko Tesanjke.

Svake godine pokusavam obici neka mjesta gdje nikad nisam bio. Pogotovo manja mjesta ili mjesta gdje su nasi ljudi u manjini i tu potrositi nesto novca.

Iduci put i ako budem isao autom namjeravam ici preko Prijedora/Kozarca.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turismus i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 11 dec 2014 00:32

http://bosnapress.co/snow-ski-and-salaa ... stinacija/
Snow, Ski and Salaam – Bjelašnica kao top svjetska muslimanska zimska destinacija

BiH ̶ Koja destinacija za skijanje je najpovoljnija za muslimane?! Dakle, uz sav užitak koji dolazi uz rekreaciju, snijeg, vrlo je bitan duhovni aspekt života i halal kapaciteti.

I pogodite šta nam se preporučuje – na stranici islamictravels.com (London, UK), koja je pokrenuta u cilju promovisanja kulture putovanja, turizma na islamski način i bavi se pretraživanjem najpogodnijih destinacija za muslimane, pronašli smo kao glavnu preporuku: Bosnu i Bjelašnicu.

Nimalo iznenađujuće, jer se upravo ugostitelji na Bjelašnici pokušavaju prilagoditi zahtjevima i potražnji na velikom halal tržištu, te u sklopu svojih kapaciteta pojedini hoteli ne poslužuju i imaju bogatu trpezu autentičnih bosanskih jela, ali i prilagođene varijante internacionalne kuhinje.

Islamic Travels je pripremio paket pod nazivom: Snow, Ski and Salaam (Snijeg, skijanje i selam), kakao bi ohrabrio što više posjetitelja da uživaju u našoj olimpijskoj ljepotici. Kao prednosti se navode manje gužve, niže cijene i nevjerovatno iskustvo u predivnoj zemlji sa planinama, šumom, rijekama i 600 godina starom islamskom civilizaicjom.

Za vodiča ove ture se navodi Senad Biber, koji tečno govori engleski, indonezijski i arapski. Kakvo bogatstvo!


Partnerska organizacija ovog putovanja koju vode bosanski muslimani je Bosnia Travels, koja pored ove ponude, već 10 godina organizira posjete diljem Balkana.

Osim same Bjelašnice, blizu se nalaze i Jahorina i Igman, u slučaju da posjetioci požele promjenu.

Hotel u kojem bi posjetioci bili smješteni nalazi se na Bjelašnici, u neposrednoj blizini ski liftova, pogodan i za pojedince i za porodice, te je odlična baza za istraživanje ove olimpijske planine.

Pored opisa planina, na stranici su dostupne i fotografije, na kojim se svi zainteresovani mogu uvjeriti u ljepotu naše Bjelašnice.

Inače Islamic travels, je na svečanosti u Moskvi u 2013.godini, proglašena za najbolju turističku kompaniju.

(Halal Magazin)
:gut:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Turismus i odmor u Bosni

Post Postao/la Abidaga » 15 dec 2014 22:17

84qor6TOmZU

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 02 feb 2015 15:45

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/25740 ... rnovo.html
Arapi grade turistički kompleks u Općini Trnovo

SARAJEVO - Na području općine Trnovo, u blizini Sarajeva, bit će izgrađen najveći turistički grad u jugoistočnoj Evropi koji će sadržavati hiljade stambenih jedinica, hotele, najveći trgovački centar u Bosni i Hercegovini te drugu potrebnu infrastrukturu, a što će stvoriti mogućnost zapošljavanja velikog broja ljudi.

Vrijednost tog projekta je oko 4,5 milijardi KM, a finansira ga kompanija Buroj Property Development iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.


Direktor te firme Ismail Ahmet danas je u Sarajevu s načelnikom Općine Trnovo Ibrom Berilom potpisao Protokol o saradnji.

Ahmet je tom prilikom kazao da je potpisivanje dokumenta samo prvi korak ka izgradnji jakog partnerstva između vlasti BiH i kompanije Buroj Property Development.

Ta kompanija je, kako je kazao, jedna od vodećih za urbanistički razvoj i posvećena je tome da postane jak partner BiH u razvijanju ogromnog turističkog potencija koji država ima.

- Došli smo ovdje da radimo s vlastima BiH kao partner u cilju osiguravanja da profite i beneficije našeg zajedničkog projekta podijele Buroj Property Development i građani BiH - istakao je Ahmet te dodao da firma koju predstavlja namjerava asistirati da BiH postane jedan od lidera u turizmu u zemljama okruženja i šire.


Ovakav projekt, smatra, neće donijeti samo direktne prihode od turista nego će direktno i indirektno stvoriti mogućnost zapošljavanja hiljada ljudi.

Načelnik Općine Trnovo Ibro Berilo je istakao da je potpisivanje Protokola historijski dan za Općinu Trnovo te da Općina time potvrđuje spremnost za partnerstvo u realizaciji projekta.

Naveo je da će biti potrebna pomoć viših nivoa vlasti jer projekt prevazilazi mogućnosti i kapacitete Općine Trnovo.

Projekt nosi naziv Buroj Ozon.
:gut:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 03 mar 2015 11:51

U SERDA-i konferencija o tematskom turizmu
http://dnevni-list.ba/web1/u-serda-i-ko ... m-turizmu/

SARAJEVO – Sarajevska regionalna razvojna agencija SERDA, u okviru projekta Jadranska ruta za tematski turizam – Adriatic Route, danas će u Sarajevu upriličiti konferenciju na kojoj će biti predstavljene važeće politike i strategije iz oblasti turizma i novi potencijalni tematski turistički proizvodi te perspektive razvoja turizma u BiH.

Projekt Adriatic Route ima za cilj podržati razvoj turizma u regiji kreiranjem tematskog turizma, pri čemu se poseban naglasak stavlja na gastronomiju, ali i na ruralni, vjerski, sportski turizam, eko-turizam… Projektom je isto tako predviđeno kreiranje i razvijane jadranske web-GIS platforme koja će osim engleskog jezika biti dostupna i na svim jezicima zemalja partnera koji sudjeluju u projektu, kako bi se povezale kulture i prijevozni sustavi regija.

Adriatic Route realizira se u okviru IPA Adriatic Programa u partnerstvu s regijom Epir iz Grčke, provincijom Padova iz Italije, Regionalnom razvojnom agencijom Dubrovačko-neretvanske županije DUNEA iz Hrvatske, albanskom općinom Saranda i talijanskom regijom Marche.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la Bosni » 05 mar 2015 21:44

9hki0KiajLk

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 16 mar 2015 14:35

Na Bjelašnici i Igmanu tokom vikenda nekoliko hiljada posjetilaca
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/26324 ... ilaca.html
A. A. 16/03/2015 09:32:00

BJELAŠNICA - Tokom vikenda na olimpijskim planinama Bjelašnici i Igmanu zabilježeno je nekoliko hiljada posjetilaca. Ski staze su uređene, a uslovi za skijanje su izvanredni. U Babinom dolu na Bjelašnici danas će u funkciji biti Ski liftovi BX, BY, K1 ( kolijevka), ...

... baby liftovi,heliodrom, trosjedna žičara i kotlovi po potrebi.

Noćno skijanje na Bjelašnici je svakim danom osim nedjelje, ponedeljka i utorka od 18.30 do 21.00 sat.

Na Malom polju na Igmanu biće pušten u rad baby lift, dok će na Velikom polju u funkciji biti u funkciji staza za nordijsko skijanje.

Visina snijega u Babinom dolu na Bjelašnici trenutno iznosi 140 cm, a temperatura je 2 stepena. Visina snježnog pokrivača na vrhu Bjelašnice je 319 cm, temperatura
- 5 stepeni.

Na Malom polju na Igmanu trenutna visina snijega je 110 cm, a temperatura je -1 stepen, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću KJP ZOI 84'.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turizam i odmor u Bosni

Post Postao/la ABen » 17 mar 2015 09:38

Sunce na Igmanu i Bjelašnici, uslovi za skijanje idealni
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sunce-na ... /150317021

Na Bjelašnici i Igmanu trenutno je sunčano. Ski staze su uređene, a uslovi za skijanje su izvanredni.

slika

U Babinom dolu na Bjelašnici danas će u funkciji biti Ski liftovi BX,K1 (kolijevka), baby liftovi,heliodrom i trosjedna žičara.BY i kotlovi bit će pušteni po potrebi.

Noćno skijanje na Bjelašnici je svakim danom osim nedjelje, ponedeljka i utorka od 18.30 do 21.00 sat.

Na Velikom polju u funkciji je staza za nordijsko skijanje.

Visina snijega u Babinom dolu na Bjelašnici trenutno iznosi 140 cm, a temperatura je 2 stepena. Visina snježnog pokrivača na vrhu Bjelašnice je 315 cm, dok je temperatura
- 4 stepeni.

Na Malom polju na Igmanu trenutna visina snijega je 110 cm, a temperatura je - 1 stepen, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću KJP ZOI 84'.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite