☑ Pravila foruma i savjeti

Autoceste BiH (Koridor 5c)

Moderator/ica: abu seid

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 jan 2017 23:51

Zmaj je napisao/la:dMWQ9r4et1U
Terzic u ovoj emisiji govori da osoba koja stoji iza ovih amandmana jeste Federalni Ministar Prostornog Uredjenja FBIH, a to je Josip Martic.
http://www.fmpu.gov.ba/ministar

Terzic tvrdi da je on samo izvrsioc izgradnje autoputa - a Ministarstvo Prostronog Uredjenja stoji iza ovoga.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la amkos » 25 jan 2017 23:57

Skutora ima malo, ali su dobro raspoređeni. :lolcina: :macevi:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 25 jan 2017 23:59

Nije SDASBB morala podržat' amandmane.
Od 7 ključnih instanci koje su upetljane u priču o koridoru, 5 ih drži HDZ (državne i federalne finansije, federalni promet, prostorno i geodetska). Terza šupak i Jusko su takozvani Bošnjaci koji drže preostale dvije.
To je rezultat SDASBB talova.
Sad će kurve o poštenju.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 26 jan 2017 00:08

Gorcin je napisao/la:Nije SDASBB morala podržat' amandmane.
Od 7 ključnih instanci koje su upetljane u priču o koridoru, 5 ih drži HDZ (državne i federalne finansije, federalni promet, prostorno i geodetska). Terza šupak i Jusko su takozvani Bošnjaci koji drže preostale dvije.
To je rezultat SDASBB talova.
Sad će kurve o poštenju.

Nista... Treba sada iskoristiti to sto su uz ovu izdaju Bosnjaka Mostara, takodjer izdani i Srbi.
Srpska malobrojna povratnicka populacija zivi na potezu gdje ce ova trasa proci - i oni ce se sigurno zaliti za povredu vitalnih nacionalnih interesa.
Sa jedne strane, imaju odlican pravni argument, malobrojna su populacija i povratnici su. Iselio ih je HVO u ratu i sad ih HVOovi ljudi opet iseljavaju.
Bosnjaci trebaju ovdje da podrze Srpsku zalbu na ovu trasu i da se ona zaustavi na sudovima.

Zalosno je da se historija ponavlja.
Ne tako davne, 1993ce su Bosnjaci Mostara su izdajom zvanicnog Sarajeva morali sami braniti interese Bosnjaka i Bosne prevozeci oruzje preko Srpske teritorije i cak i kupujuci granate od Srba ili narucujuci granatiranje od Srba da udaraju po Ustasama i sprijece unistenje Bosnjaka Hercegovine. Danas, 2017e godine, Bosnjaci Mostara su opet izdani od Sarajeva i primorani da podrzavaju Srpsku zalbu na sudu da bi spasili Bosnjake Hercegovine od iseljavanja u kljucnoj opstini za opstanak Bosnjaka u Hercegovini.

SDA i SBB su najveci izdajnici Bosne i Bosnjaka.
Ko god bude najveci suparnik SDAu i SBBu, imace moj glas ako Bog da.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la amkos » 26 jan 2017 00:11

Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la amkos » 26 jan 2017 00:25

@Gorcin, mozes li odgovoriti koliki je broj ljudi u procentima, Bosnjaka iz Mostara koji su svjesni toga da ova trasa koja je danas usvojena je HDZ trasa a ne povoljnija trasa kako se želi predstaviti u javnosti ?

Imam rodbine u Mostaru, a oni se ponasaju bar koliko vidim i čujem kao da ih ovo pitanje totalno ne tangira, ili ne interesuje. Ili su zaokupljeni sami sobom, poslom, problemima itd. :roll: :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 00:29

amkos je napisao/la:@Gorcin, mozes li odgovoriti koliki je broj ljudi u procentima, Bosnjaka iz Mostara koji su svjesni toga da ova trasa koja je danas usvojena je HDZ trasa a ne povoljnija trasa kako se želi predstaviti u javnosti ?

Imam rodbine u Mostaru, a oni se ponasaju bar koliko vidim i čujem kao da ih ovo pitanje totalno ne tangira, ili ne interesuje. Ili su zaokupljeni sami sobom, poslom, problemima itd. :roll: :what:
Isto koliko je i svjesnih Bošnjaka koji drže do sebe u bošnjačkom korpusu. Znači, malo. Možda u Hercegovini malo više jer se ovdje sve preuveličava (mada ovdje realno preuveličavanja nema), al' to je to otprilike. Nekome nije do života, nekoga zabole. A neko će ušićarit neki tender. Znaš ti nas yebo ti nas.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 00:32

amkos je napisao/la:@Gorcin, mozes li odgovoriti koliki je broj ljudi u procentima, Bosnjaka iz Mostara koji su svjesni toga da ova trasa koja je danas usvojena je HDZ trasa a ne povoljnija trasa kako se želi predstaviti u javnosti ?

Imam rodbine u Mostaru, a oni se ponasaju bar koliko vidim i čujem kao da ih ovo pitanje totalno ne tangira, ili ne interesuje. Ili su zaokupljeni sami sobom, poslom, problemima itd. :roll: :what:
https://www.facebook.com/amar.kukuruzovic?fref=ts
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 26 jan 2017 02:54

amkos je napisao/la:@Gorcin, mozes li odgovoriti koliki je broj ljudi u procentima, Bosnjaka iz Mostara koji su svjesni toga da ova trasa koja je danas usvojena je HDZ trasa a ne povoljnija trasa kako se želi predstaviti u javnosti ?

Imam rodbine u Mostaru, a oni se ponasaju bar koliko vidim i čujem kao da ih ovo pitanje totalno ne tangira, ili ne interesuje. Ili su zaokupljeni sami sobom, poslom, problemima itd. :roll: :what:
Nisu još svjesni sjeba koji ih je zadesio. Biće svjesni s vremenom.

Ono što me tješi u svemu ovome jeste da Škutori misle da će im ovo poboljšati odnos u Mostaru. Ali oni iseljavaju svakodnevno. Sad samo treba praviti probleme da se taj broj još poveća.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la ABen » 26 jan 2017 07:31

Gorcin je napisao/la:Nije SDASBB morala podržat' amandmane.
Od 7 ključnih instanci koje su upetljane u priču o koridoru, 5 ih drži HDZ (državne i federalne finansije, federalni promet, prostorno i geodetska). Terza šupak i Jusko su takozvani Bošnjaci koji drže preostale dvije.
To je rezultat SDASBB talova.
Sad će kurve o poštenju.
To im je tipicno prebaciti odgovornost. Das vlasima sve pozicije da odlucuju i rade sta hoce i onda izjavis kao Bakir: pa nas tu iz SDA i nema.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la ABen » 26 jan 2017 07:34

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
amkos je napisao/la:@Gorcin, mozes li odgovoriti koliki je broj ljudi u procentima, Bosnjaka iz Mostara koji su svjesni toga da ova trasa koja je danas usvojena je HDZ trasa a ne povoljnija trasa kako se želi predstaviti u javnosti ?

Imam rodbine u Mostaru, a oni se ponasaju bar koliko vidim i čujem kao da ih ovo pitanje totalno ne tangira, ili ne interesuje. Ili su zaokupljeni sami sobom, poslom, problemima itd. :roll: :what:
Nisu još svjesni sjeba koji ih je zadesio. Biće svjesni s vremenom.

Ono što me tješi u svemu ovome jeste da Škutori misle da će im ovo poboljšati odnos u Mostaru. Ali oni iseljavaju svakodnevno. Sad samo treba praviti probleme da se taj broj još poveća.
Hercegovci ako se ne organizuju oko kriticne mase, nece vas biti. Vama je jos uvijek kriticna masa veterani, ako se oni dignu i oko sebe okupe mlade mozete i nesto uraditi.

Ako vam ovo prodje sa autoputem i Stocem, nece vas biti vise dole. Kao nas u genocidnoj tvorevini.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la ABen » 26 jan 2017 10:11

Halilhodžić za Faktor: Ako trasa autoputa A1 ne ide kroz Jablanicu, neka isključe hidrocentrale
http://www.faktor.ba/vijest/halilhodzic ... ale-233120
:mrgreen:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Jack » 26 jan 2017 12:06

Nadmeni seljaci.Trasa treba da ide kroz Prenj jer ce time 30 km biti kraca dionica.Oni bi da leluja trasa oko njihove jagnjetine

Onaj smrdljivi Travnicki seljak je za rata imao spremnu ulogu da ljubi ustashe guzove i vice zivjela Herceg Sumska.Da nije bilo Krajisnika i seljaka iz Turbeta.Gradska Travnicka raja je pakovala se u podrume svojih kuca kad je zaratovalo.Rece mi rodjak.Nisam vidio vise ''miseva'' nego Travnicana

Makar da vam je neko iz Krajine dosao on bi rekao kako jeste.Makar i bilo ruzno za cuti.Ova ulizica ce i dalje nastaviti ustaski lobi da provodi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 12:19

Ta će Vaha, evo se i Princ oglasio :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradnjo ... /170126026

Aaajmo sad i Kulje Vladić, i njemu je vikendica u Malom Polju 200 metara od koridora :D Duškova je na koridoru. Sejo Fitilj ima u Kosoru tačno pod mostom na koridoru.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Zmaj » 26 jan 2017 19:22

bilbo je napisao/la:Na mapi zapravo nije ucrtana prvobitna trasa autoputa. Ona ide obodom Podvelezja i zavija iza Blagaja ka pravcu Pocitelja.
Jel to nije druga planirana trasa nakon sto je ova gornja koja je trebala ici pokraj Blagaja odbacena?
Gorcin je napisao/la:
Zmaj je napisao/la: Sve to stoji al ova trasa bi trebala ici odmah pokraj aerodroma znaci nece razdjeliti parcele nego samo krajem ici. A i vidi se po satelitskim slikama da je to vecinom neobradjena zemlja.
Šta ti misliš da je Hercegovina? Panonska nizija. Bačka. Ovo je manje-više sve ravnice što ima. Ako ovo nije po sred polja onda ja morebit' ne znam šta je sredina.
Niko ne spori koridor i mora nekud proći al' pričaš , brate, ko da te je Terzić posl'o.
Nisam ljubitelj Terzica, samo zelim da saznam "istinu". Volio bih uporedit cijenu ove trase i one preko Podvelezja. Kao sto kazes, dolinom je vecinom privatno zemljisto dok gore drzavno.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la bilbo » 26 jan 2017 19:42

@Zmaj

Ne, nije ni ta trasa u pitanju vec trasa koja ide od izlaska iz Mostara cijelim putem uz obod Podvelezja i prolazi Blagaj sa strane Nevesinja, sve uz brdo.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 20:47

@Zmaj
revoltirani su ljudi i nadam se da shvatas. I sam sam. Terzica i Marica bih zubima zadavio.
Na tvojoj mapi nema trase iznad Blagaja. Ona je pomjerena istocno u odnosu na trasu 1 otprilike 2 km u rejonu uzeg Blagaja. Ide paralelno cesti Mo-Nevesinje. Prati obod brda. Jedino naselje koje se moze naci na putu toj trasi je napusteno selo Ravnice iznad Blagaja. Čak trasa i ne udara ni na to selo nego ide negdje izmedju ceste za NNJ i Ravnica. Ostalo je krš i erar. Nema tampona, nema nasipa, nema elsproprijacije. Pokoji vijaduktic. N/m nekih 400-500. Trasa je navodno skuplja 100 mil. necega. Struka je misljenja da ce se tih 100 mil. utuć na tunele i galerije te vijuganja kroz polje. Cak sam citao analize struke da je ta trasa "brdom" ukupno kraca od ove usvojenr. Ima logike jer s pocitelja preko b. brda i rotimlje ide istocno i.poslije luka na blagaju drzi se strogo sjevera prema prenju. Ova je ko zmijuga kroz polje.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Zmaj » 26 jan 2017 21:20

Postoji li karta s tom trasom?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 21:38

Bivalo je na skyscrapercity, mislim...ako nadjem saljem...
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Autoceste BiH (Koridor 5c)

Post Postao/la Gorcin » 26 jan 2017 22:02

Ne vidi se trasa Pocitelj-iznad Blagaja ali se vidi dio Blagaj-Mostar. Nije nesto karta ali naci cemo i bolje:


http://24sata.info/vijesti/bosna-i-herc ... riste.html
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Odgovorite