☑ Pravila foruma i savjeti

Sarajevska regija

Moderator/ica: Drina

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Sarajevo

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 aug 2015 21:25

ABen je napisao/la:
amkos je napisao/la:Ja vidim po smrtovnicama, malo malo pa smrtovnica sa crvenom petokrakom pored ili one crne smrtovnice, a znamo čije su to.
Hahaha zar ima toga jos?
Kako nema. Tragedija bola.
Samo BiH.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sarajevo

Post Postao/la Drina » 26 aug 2015 21:22

U septembru otvaranje turističkog kompleksa “Sarajevo Resort Osenik” (FOTO/VIDEO)
Radovi na izgradnji rezidencijalnog naselja "Sarajevo Resort" u naselju Osenik kod Tarčina, ukupne vrijednosti 50 miliona dolara, privode se kraju.

Otvaranje turističkog kompleksa “Sarajevo Resort Osenik” bit će upriličeno polovinom septembra.

Ukupna površina rezidencijalnog naselja iznosi 160.000 kvadratnih metara, dok vještačko jezero zauzima oko 12 hiljada kvadratnih metara, oko kojeg je raspoređeno 160 objekata.

Kako je direktor Gulf Real Estatea Jasem Ahmed ranije najavio, na ovoj će se lokaciji nalaziti dva natkrivena bazena, hotel, restorani, sportski tereni, supermarket kao i mnogi drugi prateći objekti.
slika

http://faktor.ba/u-septembru-otvaranje- ... fotovideo/


Imam rodbine ovdje i jedan dio perioda tokom rata sam proveo kod njih. Bilo je tu jedno vlasko selo i niko ih nije dirao da bi oni jedne oni izvrsili napad na Osenik. Nase budale su i tu bili naivni i vjerovali da ne treba dirati cetnike, komsije. A cetnici iako su bili u debeloj manjini su pokusali zauzeti Osenik i taj kraj. Na svu srecu nasi su ih savladali i skupili gomilu oruzja



Inace vidim vlahadija na krmetnjaku hlini radi Arapa. Hline radi naseg naroda iz drugih krajeva. Samo tetose one vlahadiju. Ne daju reci A na neke vukasine, petre i ostala govna.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 26 aug 2015 21:35

Dobar ovaj Resort, još posaditi koju lipu i to je to. :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Sarajevo

Post Postao/la Drina » 26 aug 2015 21:54

Dobar je i za ostatak sela. Izgradeni su novi i popravljeni putevi u selu. Poboljsano vodosnadbjevanje. Bice dobro i u buducnosti jer ce dosta lokalnih mjestana naci posao tu.

Inace Osenik i taj kraj su se dobro izvukli i tokom WWII. Nije bila zapaljena niti jedna kuca. Nije bilo progona. Tako da su to jaka i snazna sela.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 27 aug 2015 00:19

Para vrti gdje burgija neće. :goofy:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sarajevo

Post Postao/la Jack » 27 aug 2015 04:13

1+1=2
Napisao si 2 posta,zar ne?Ako je poruka obrisana?Imao bih 1 post onda tad?A pise dva?Hmmmm :idea: :mrgreen: /Tesko,treba extra razmisliti

Tuzla jel?Ocito ne znas,da moderatori ne mogu da premjestaju temu.Tema je premjestena.Premjestena na mjesto gdje sam ja mislio da joj je mjesto

To je ovdje :x :x :x :x :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: viewtopic.php?f=10&t=872

Ne mogu sad da skopcam,jesi li provokator,ili ne vidis da postoji podforuma sem Bosnjaci.Ali,dobro
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Sarajevo

Post Postao/la Abidaga » 15 sep 2015 23:13

15.09.2015
Primjećuje se sve veća prisutnost Arapa u glavnom gradu BiH.. Za kupovinu nekretnina u glavnom gradu BiH očito su spremni izdvojiti dosta novca. Mnoge kuće i vikendice u Sarajevu već su u njihovom vlasništvu. Prema podacima agencija za nekretnine u Sarajevu, Arapi uglavnom kupuju objekte i imanja u okolici grada, uglavnom u vlasništvu Srba. Osnivač Demokratske inicijative sarajevskih Srba Jovo Janjić kaže da Arapi kupuju kuće preko specijaliziranih agencija.
"Takav je slučaj bio i sa mnom", kaže Janjić za DW. On ističe da u cijelom tom procesu nema nikakve prisile, da Srbi koji prodaju svoja imanja i objekte Arape doživljavaju veoma pozitivno. "Na kraju, manje je važno kome prodajete kuću ili stan, a naš svijet nema toliko novca. Mnogi Srbi, ali ne samo oni, već godinama bezuspješno pokušavaju prodati svoje kuće, vikendice ili imanja. Sada su došli Arapi koji imaju novca i to je spas za one koji žele prodati svoju imovinu", kaže Janjić.

http://www.dw.com/hr/ne%C4%87e-ni-svi-a ... a-18713869

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 16 sep 2015 01:03

Naravno da je spas, jer da nije Arapa malo morgen bi ikad prodali kucu zbog niske platezne moci ovdasnjeg stanovnistva.

Arapi donose svima lovu, a i mi i srbi i drvlje i kamenje na njih. Pogotovo mi. Cudan smo narod skroz naskroz. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Sarajevo

Post Postao/la Bosni » 16 sep 2015 01:45

Nije mu se svidjelo ni ponašanje pojedinih građana. "Mi smo Arapi, vjernici i moja supruga je pokrivena. Događalo nam se da nam u restoranima dobacuju, da nas vrijeđaju uz upite 'Što ćete vi u Sarajevu'? U jednom hotelu, ovdje na Ilidži, nisam se mogao moliti. Bilo je vrijeme akšam-namaza (četvrta od pet propisanih, obaveznih molitava za muslimane). Pitao sam mogu li obaviti molitvu u jednoj zabačenoj prostoriji, dijelu hodnika gdje nije bilo nikoga, ali mi osoblje to nije dopustilo. Doživjeli smo i druga poniženja. Jedna prolaznica je pljunula moju ženu pred našom djecom jer joj se očito nije sviđalo to što je pokrivena", kaže Al Masadi.

Dodaje kako zna da su mnogi Arapi zainteresirani za kupovinu nekretnina u BiH, posebno u blizini Sarajeva. "Ja sam ovdje došao na godišnji odmor, s peteročlanom obitelji. Da, moji prijatelji su me zamolili da ispitam kakvo je stanje ovdje, kakve su cijene kuća. Bosna je zaista lijepa zemlja, klima je fantastična, priroda lijepa, ali nakon svega što smo doživjeli, nikome ne mogu preporučiti dolazak ovdje. Žao mi je, ali mislim da nikada više neću doći u BiH", kaže on.
:oci: Ovo je sramota! Fakat mi se gade ovi nazovi ljevičari, koji su tolerantni prema svima samo ne prema muslimanima. Njihova idila nije daleko od karadžićeve.

Kako mislite dovesti turiste ovakvim ponašanjem? :pih:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Sarajevo

Post Postao/la ABen » 16 sep 2015 06:44

Ma kakvi ljevicari? Ateisti i salonci oni sto po kliksu glume Bosnjake a uvijek su na strani drugih i protiv muslimana. Cuvaj te se ovih sto vam govore da su vam prijatelji a nevjeruju u Allaha .dz.s

Ovi sto mrze Arape, mrze i Bosnjake.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Sarajevo

Post Postao/la krhan » 16 sep 2015 07:10

Abene upravu si 100% sto ai napiso. Takvim gadovima i Bosnjaci koji ibadete su mrski ako npr. klanjas odmah te etiketiraju da si ovo ili ono. I kao sto ti rece cuvaj te se ateista (balija) oni su gori od ceta i ustasa.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

ban
Član
Postovi: 19
Pridružen/a: 15 jul 2015 14:00

Re: Sarajevo

Post Postao/la ban » 16 sep 2015 09:59

Abene pa takvi nam kroje sudbinu vec dugo i slazem se da je to najgora vrsta ljudskog roda.Oni nevole sebe kako ce nekoga ko je drugaciji ;)

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 16 sep 2015 23:37

To su ulizice. Mesha Selimovic je njih najbolje opisao. Ma ko i sta mislio Meshi. :kuhar:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 22 sep 2015 15:12

Nastavljeno katastrofalno vodosnabdijevanje Sarajeva. Ovo je humanocid, da ne kazem aparthejd nad vlastitim narodom. :vomit:

Ja mislim da se radnicima Vodovoda i kanalizacije, Sarajevo u zadnjih par godina zestoko stuca. :geek:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Sarajevo

Post Postao/la noel malcolm » 27 sep 2015 17:03

amkos je napisao/la:Nastavljeno katastrofalno vodosnabdijevanje Sarajeva. Ovo je humanocid, da ne kazem aparthejd nad vlastitim narodom. :vomit:

Ja mislim da se radnicima Vodovoda i kanalizacije, Sarajevo u zadnjih par godina zestoko stuca. :geek:
Na mome području ima pet-šest tvornica vode, svi su prezadovoljni sa prodajom u Sarajevu posljednjih sedmica

(Oaza, Tešanjski dijamant, Tešanjski kiseljak, Princess, Celvik, Zema, Zmajeva voda...).

Drago im je da su produžili ljetnu sezonu i veliku prodaju, zahvaljujući Sarajevu....

U svakom zlu, neko dobro, sorry Amkos :mrgreen:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 27 sep 2015 19:48

Znam. Ma ovo je sramota za tzv. glavni grad. Meni dodje da se preselim u neki drug grad zbog vode. Hebes loncanje. :goofy: :evilxb:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sarajevo

Post Postao/la Jack » 27 sep 2015 19:49

Zeljusa kraj Mostara je idealna za tebe.

:gut:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Sarajevo

Post Postao/la amkos » 27 sep 2015 19:50

Jack je napisao/la:Zeljusa kraj Mostara je idealna za tebe.

:gut:

Tu je jos gore stanje s vodom. :sofa: :sudje:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Sarajevo

Post Postao/la krhan » 27 sep 2015 19:59

Amkos uSrebrenici traze radnike ublizini Drina i banja cist zrak i nema krize za vodu
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Sarajevo

Post Postao/la Jack » 27 sep 2015 20:03

Ako zelis Prijedor.Nije toliko malen grad.Nema problema s vodom.Ima s cetnicima
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite