☑ Pravila foruma i savjeti

Zeničko-dobojski kanton

Moderator/ica: Drina

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 24 maj 2015 13:35

ABen je napisao/la:
327 je napisao/la: Mislis da meni nije to jasno i da nisam kivan na to...ali ovi se "nasi" politicari pravdaju da su im dali (HDZ-u) jedno mjesto vise u vladi ZDK da bi Bosnjaci dobili jos jedno mjesto u HNK, kao i nesto po Livanjskom kantonu, zato smo izgubili mjesta u SBK i ZDK...politika je kurva...ovdje je nas vise unistio DF sa ovim Goranima i Bojanima
Nekazem ja tebi direktno nista. Ali ovi iz SDA trguju sa nama kako im se da. Ovo je samo ubacivanje da bi bilo pola pola. Nemogu vijerovati sta su uradili sa ZDK i sa SBK.

Od 10 ministra, 4 katoljika i jos ako imas kojeg Bosnaca ili nesto slicno nemozes nista bez njih.
Jasno da trguju..ali sta je alternativa...eto narod je glasao i za DF pa oni uvlaise sve kaure po ministarstvima kao da su za njih samo kauri glasali...nadam se samo da ce Semso proci za predsjednika i da ce se to sve postaviti kako treba da bude..ove iz Sarajeva boli dupe za nas sve ostale Bosnjake njima je samo bitan broj mjesta za uhljebljenje, oni kazu Hdz-u daj ti nama jedno mjesto u HNK imamo dole jednog "dobrog" (citaj dupelisca) a mi cemo vama u ZDK dati jedno mjesto vise za Rvate da zahebavate one Semsine, bez obzira sto vas Hrvata nema 10 % tamo..kako rekoh politika je kurva

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Općina Usora

Post Postao/la Dezidijat » 24 maj 2015 13:45

ABen je napisao/la:
327 je napisao/la: Mislis da meni nije to jasno i da nisam kivan na to...ali ovi se "nasi" politicari pravdaju da su im dali (HDZ-u) jedno mjesto vise u vladi ZDK da bi Bosnjaci dobili jos jedno mjesto u HNK, kao i nesto po Livanjskom kantonu, zato smo izgubili mjesta u SBK i ZDK...politika je kurva...ovdje je nas vise unistio DF sa ovim Goranima i Bojanima
Nekazem ja tebi direktno nista. Ali ovi iz SDA trguju sa nama kako im se da. Ovo je samo ubacivanje da bi bilo pola pola. Nemogu vijerovati sta su uradili sa ZDK i sa SBK.

Od 10 ministra, 4 katoljika i jos ako imas kojeg Bosnaca ili nesto slicno nemozes nista bez njih.
SDA je za to sve kriva, hrvata je sve manje u Zdk ali sve vise politicke moci dobivaju..ovo sa autonomijom za Usoru je fakat samar u lice i dokaz koliko beskicmenjaka ima medju Bosnjackim politicarima..neki dan gledam na tvze prica o tome kako se mora mijenjat izgled grba grada Zenice neka Pasalic se javila za govornicu i ona trazi da se funkcije u ZDk podijele na osnovu popisa iz 1991 godine, jer eto njoj smeta sto ima malo srba i hrvata u vlasti zdk..vjeruj mi ne bih se iznenadio da i ovu ideju usvoje

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Općina Usora

Post Postao/la 327 » 24 maj 2015 14:00

Dezidijat je napisao/la: SDA je za to sve kriva, hrvata je sve manje u Zdk ali sve vise politicke moci dobivaju..ovo sa autonomijom za Usoru je fakat samar u lice i dokaz koliko beskicmenjaka ima medju Bosnjackim politicarima..neki dan gledam na tvze prica o tome kako se mora mijenjat izgled grba grada Zenice neka Pasalic se javila za govornicu i ona trazi da se funkcije u ZDk podijele na osnovu popisa iz 1991 godine, jer eto njoj smeta sto ima malo srba i hrvata u vlasti zdk..vjeruj mi ne bih se iznenadio da i ovu ideju usvoje
Djubre klasicno...nek ide u Skutoriju tu ce joj taman biti broj Hrvata u vlasti

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 14:02

327 je napisao/la:Jasno da trguju..ali sta je alternativa...eto narod je glasao i za DF pa oni uvlaise sve kaure po ministarstvima kao da su za njih samo kauri glasali
Samo da razjasnimo i ja sam kivan na njih, mozda manje a mozda i vise.

Sto se tice DF, pa znalo se pobogu to. Pisalo se ovdje na forumu o tome, pljuvo sam po Komsicu i DF koliko sam mogao, pricao da sam i ja i drugi da ce kupiti glasove u Bosnjackim vecinama i postavljati ne Bosnjake. Ne zivimo u dzungli, skoro svaka kuca ima interent i tv. Pricajte narodu sta je bilo i kako ce biti na sledecim izborima 2016. Nepravite dva put iste greske.

A SDA nas je sviju zajebo i uvalili nam ga posteno.
327 je napisao/la:nadam se samo da ce Semso proci za predsjednika i da ce se to sve postaviti kako treba da bude..
ove iz Sarajeva boli dupe za nas sve ostale Bosnjake njima je samo bitan broj mjesta za uhljebljenje, oni kazu Hdz-u daj ti nama jedno mjesto u HNK imamo dole jednog "dobrog" (citaj dupelisca) a mi cemo vama u ZDK dati jedno mjesto vise za Rvate da zahebavate one Semsine, bez obzira sto vas Hrvata nema 10 % tamo..kako rekoh politika je kurva
Na zalost Semso ce izgubiti i nestati ce iz politicke scene u SDA. Cijela SDA je na strani trezorskog princa.

Ma da ih samo boli dupe bilo bi nam svima lakse, oni nas prodaju i Bosnu kao da smo postanske markice. Da nas samo hoce da puste na miru, ne oni nam uvale jos. I njih treba isto kazniti sad na sledecim izborima, nacuimo se nesto iz ovog. Nemoj da budemo uvijek ovce za sisanje.

nisu dali 1 mijesto vise nego ukupno od 4. Pa zar to nije izdaja?
Zadnja izmjena: ABen, dana/u 24 maj 2015 14:43, ukupno mijenjano 1 put.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 14:08

Dezidijat je napisao/la:SDA je za to sve kriva, hrvata je sve manje u Zdk ali sve vise politicke moci dobivaju..ovo sa autonomijom za Usoru je fakat samar u lice i dokaz koliko beskicmenjaka ima medju Bosnjackim politicarima..neki dan gledam na tvze prica o tome kako se mora mijenjat izgled grba grada Zenice neka Pasalic se javila za govornicu i ona trazi da se funkcije u ZDk podijele na osnovu popisa iz 1991 godine, jer eto njoj smeta sto ima malo srba i hrvata u vlasti zdk..vjeruj mi ne bih se iznenadio da i ovu ideju usvoje
To je ova multietnicarska propaganda koja se samo nama tovari na ledja i u nase redove.

moramo ovo zaustaviti agresivno, ne na njima nego na domacim izdajnicima. ako to neuradimo imat cemo ovu danasnju podijelu vlade Bosne u svim kantonima gdje smo mi vecina. A oni ce imati i dalje svoje ciste Kantone.

Usvojit ce domaci izdajnici, oni su najveci problem. Birajte patriote, valjda ih ima i zna se ko su patriote a ko izdajnici.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 14:10

327 je napisao/la:
Dezidijat je napisao/la: SDA je za to sve kriva, hrvata je sve manje u Zdk ali sve vise politicke moci dobivaju..ovo sa autonomijom za Usoru je fakat samar u lice i dokaz koliko beskicmenjaka ima medju Bosnjackim politicarima..neki dan gledam na tvze prica o tome kako se mora mijenjat izgled grba grada Zenice neka Pasalic se javila za govornicu i ona trazi da se funkcije u ZDk podijele na osnovu popisa iz 1991 godine, jer eto njoj smeta sto ima malo srba i hrvata u vlasti zdk..vjeruj mi ne bih se iznenadio da i ovu ideju usvoje
Djubre klasicno...nek ide u Skutoriju tu ce joj taman biti broj Hrvata u vlasti
Pasalicka to govori jer zna da ima podrsku domacih izdajnika. Oni su problem.
Zadnja izmjena: ABen, dana/u 25 maj 2015 00:02, ukupno mijenjano 1 put.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Općina Usora

Post Postao/la Jack » 24 maj 2015 21:15

SDA je za to sve kriva, hrvata je sve manje u Zdk ali sve vise politicke moci dobivaju..ovo sa autonomijom za Usoru je fakat samar u lice i dokaz koliko beskicmenjaka ima medju Bosnjackim politicarima
Nije Sda kriva.Kriv je Bosnjacki narod,koji navikao da razmislja svojom glavom.Pa je uvijek bilo slusaj babu ili mater,ali sta ako i babo i mater su debili.Nije nikad neko rekao.Razmisljaj svojom glavom.Ovdje prosjecan srednjoskolac u Americi je pametniji od 30 godisnjeg Bosanskog covjeka.U to budi uvjeren,jer od rodjena od razmislja za sebe,bori se za svaki korak kad hoda.Kod nas neko drugi razmislja i to je to

Tako su za Otomanske vlasti mog pradida stalno zalili se da im on razmislja s kim ce se zeniti,sta da radis.Kud da uradis ovo i ono.Pa dragi beze.Ja bih ovo.Smijem li

Novi begovi su iz politickih stranaka koji ne znaju dalje od svog nosa.Kad neko kaze da je ponosan na 40 Hrvatskih sela Tuzle.Onda je ili budala ili stvarno ne kopca koliko je sati.Ova Usora ista prica.To je katolicki krizar im dao.Da je Srba nesto vise u Usk kantonu a ne da je sve u korov zaraslo.Dali bi im i tamo neku opcinu.Cusne im preko stola


Ako ti volis vise druge sem sebe.Ti i zasluzujes da nestanes.Oni maloljetni srednjoskolci kamenovali prolaznike na Mostarskom bulevaru.To su djeca koja nisu bila rodjena kad je rat zavrsio.Neki i to dan-danas ne kopcaju.Ciji najvjerovatije ocevi ce njihovu ideju da zazive.A ako oni ne zazive tu ideju

Kod nas Srednjoskolci u Sarajevu plesu i pjevaju dok po Mostaru se cuje ustaska ''glazba''

Kako smo mi naivni i ''glupi''.Zdk kanton koji je preko 90% Bosnjacki,sve pozicije daju ustashama.To je sramota.Isto po i u Usk kantonu,samo tamo je drugacije pa moze brzo da nestanes u kojem mafijaskom obracunu,i ti nazovi ''Hrvati'' u vlasti samo stete sebi kad su na tom kantonu.Ocito ljudima iz Zenickog kantona je dobro da im je ministar finansija ustasha ili pola ministarstva da su uzeli oni ili da po Usori imas autonomiju tog.Nek dadnu i formiraju ustashe opcinu Pocitelj ili nek dadnu tu istu autonomiju naprimjer Drvaru ili Grahovu.Hoces,mozes misliti.Glupost i debilizam nema mu kraja kod nas
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 24 maj 2015 23:30

Jack bez ljutne jarane. Ali ti si bio prije izbora za Bikra i SDA. Dok @Abidaga, ja i jos neki su bili za Cerica. Ti si ih promoviso ovdje na forumu, posebno Baketa. Zato nemoj previse po narodu. Da si ti ili i ja iz ZDK isto bi sa sigurnoscu glasali za SDA. Da sam u USK glaso bi isto sa sigurnoscu SDA, mozda za ASDA. Ali to je to. Eto imo sam priliku da glasam za Domovinu koji isto jedu govna.

U USK smo imali srecu, znas i sam da je SDA htjeo da ubaci DF i autonomase u vladu, sreca pa nisu. Sreca isto da nema tamo HDZ i ustasa, da je narod pokupovo od njih. Inace isto bi nam bilo. Imo bi 2 HDZ i jos 2-3 iz DF katoljika.

Treba biti objektivan i priznati gresku, ljudi su stvoreni sa greskama. Tako da prave greske, samo treba biti pametan i neponavljati te greske. Svi znamo da mi nemamo puno izbora, da nije Bakir pobjedio mozda bi danas imali Radoncica.
Treba se sad spremati za lokalne izbore sledece godine a ne ponovo nekog debila i beskicmenjaka izabrati.

Treba narod iz ZDK isto vise kupovati katolicka sela da ich sto manje bude, da ich uzmemo i da nemao njih toliko u vladi.

Sto se tice Tuzlanskog kantona, oni nemaju toliko krscana u vladi. Najgore su stradali ZDK (90% Bosnjacki) pa onda SBK (70% Bosnjacki).

Treba neka strategija, a to je kupovina katolickih nekretina.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Općina Usora

Post Postao/la Jack » 25 maj 2015 01:03

Nisam ja bio za Bakira jer ja nemam stranku.Samo sam rekao trebalo bi glasati za njega.Ocito sam se tu prevario,jer vidis.Nije.Iako sam pretpostavljao i prije sta i kakav je to lik
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Općina Usora

Post Postao/la ABen » 25 maj 2015 08:03

Jack je napisao/la:Nisam ja bio za Bakira jer ja nemam stranku.Samo sam rekao trebalo bi glasati za njega.Ocito sam se tu prevario,jer vidis.Nije.Iako sam pretpostavljao i prije sta i kakav je to lik
Tacno, birali smo manje zlo sto bi Abidaga rekao. Sad treba naprijed gledati i pokusati izadji iz sranja.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Općina Usora

Post Postao/la amkos » 25 maj 2015 12:17

ABen je napisao/la:
Jack je napisao/la:Nisam ja bio za Bakira jer ja nemam stranku.Samo sam rekao trebalo bi glasati za njega.Ocito sam se tu prevario,jer vidis.Nije.Iako sam pretpostavljao i prije sta i kakav je to lik
Tacno, birali smo manje zlo sto bi Abidaga rekao. Sad treba naprijed gledati i pokusati izadji iz sranja.[/quote

Pa svi smo prije izbora znali da je Bakir samo manje zlo. Ne dobro ili nešto što vuče naprijed. On je jednostavno manje zlo, to su svi znali. I narod je jednostavno birao manje od većeg zla. Logično. Ne treba tu puno pameti.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Zeničko-dobojski kanton

Post Postao/la ABen » 04 jun 2015 11:08

http://bs.wikipedia.org/wiki/Te%C5%A1anj

Tešanj je grad i općina u Bosni i Hercegovini. Broji oko 60.000 stanovnika. Geografska širina Tešnja : 44° 33', Nadmorska visina: 230 m, Klima: Umjereno kontinentalna. Broj stanovnika je 52.249 (od čega je 13.798 prognanih i raseljenih lica). Gustina naseljenosti je 291 stanovnika/km2.

slika

Općina Tešanj nalazi se na razmeđu srednje i sjeveroistočne Bosne i Hercegovine, a graniči sa općinama Teslić, Doboj, Doboj Jug, Usora i Maglaj. Područje općine je nakon završetka rata prostorno reducirano sa 223 km2 na 209 km2, a nakon formiranja općine Usora površina općine Tešanj je 163 km2.

Područje Općine Tešanj čine naseljena mjesta: Kalošević, Drinčići, Bukva, Blaževci, Bobare, Cerovac, Čaglići, Čifluk, Dobropolje, Džemilic Planje, Jevadžije, Jelah, Jablanica, Jelah-polje, Karadaglije, Koprivci, Kraševo, Lepenica, Logobare, Lončari, Ljetinić, Marin Han, Mrkotić, Miljanovci, Medakovo, Mekiš, Novo Selo, Novi Miljanovci, Oraš Planje, Piljuzići, Potočani, Putešić, Raduša, Rosulje, Ripna, Šije, Tešanj, Trepče, Tešanjka, Tugovići, Vrela (dio), Vukovo i Hrvatinovići.

Stanovništvo



Glavne stranice: Demografija Tešnja i Spisak naseljenih mjesta u Tešnju


Po posljednjem službenom popisu stanovništva iz 1991. godine, općina Tešanj imala je 48.480 stanovnika, raspoređenih u 47 naselja. Poslije potpisivanja Daytonskog sporazuma najveći dio općine Tešanj ušao je u sastav Federacije Bosne i Hercegovine. U sastav Republike Srpske ušlo je naseljeno mjesto Vitkovci, te dijelovi naseljenih mjesta: Bejići, Blaževci, Lončari i Vrela. Kasnije je podijeljen i federalni dio. Formirana je općina Usora u čiji sastav je ušao dio općine Tešanj.

slika

Nacionalni sastav stanovništva - općina Tešanj, popis 1991.

ukupno: 48.480
Muslimani - 34.941 (72,07%)
Hrvati - 8.929 (18,41%)
Srbi - 3.071 (6,33%)
Jugoslaveni - 1.047 (2,15%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 492 (1,04%)

Nacionalni sastav stanovništva - Grad Tešanj, popis 1991.

ukupno: 5.621
Muslimani - 4.651 (82,74%)
Srbi - 293 (5,21%)
Hrvati - 206 (3,66%)
Jugoslaveni - 392 (6,97%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 79 (1,40%)

Muslimani se danas izjašnjavaju kao Bošnjaci.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Tešanj

Post Postao/la ABen » 04 jun 2015 11:10

Svjetska banka: Tešanj jedna od najuspješnijih općina u BiH
http://www.oslobodjenje.ba/ekonomija/sv ... cina-u-bih

Svjetska banka ocijenila je Općinu Tešanj kao jednu od najuspješnijih u BiH i tim povodom snimit će video sa ciljem da se predstave rezultati općina, a među njima i primjer Tešnja, koje su uradile najviše na poboljšanju uslova za privlačenje novih investicija.

"Projekat poboljšanja poslovnog okruženja u Bosni i Hercegovini, kojeg realizira IFC - dio grupacije Svjetske banke, priprema video u kojem želi predstaviti rezultate i općine koje su uradile najviše na poboljšanju investicione klime, i stvaranju uslova za privlačenje novih investitora. Rezultati sa terena pokazuju da je Općina Tešanj jedna od najuspješnijih u BiH, te bi nam bilo izuzetno zadovoljstvo da se odazovete našem pozivu i svojom izjavom učestvujete u pomenutom videu. Naše iskustvo u radu sa Vama je izuzetno pozitivno, a rezultati koje smo ostvarili u Općini Tešanj su zaista zapaženi od strane privrednika", kaže se, između ostalog, u pismu upućenom načelniku Općine Tešanj Suadu Huskiću.

U posljednje dvije godine Tešanj je povećao broj novootverenih radnih mjesta za skoro 15% na 1312. U posljednje četiri godine izvoz iz ove Općine je porastao za gotovo 90% na oko 350 miliona KM. Na području Općine posluje 2.255 poslovnih subjekata, a čak 23 najveće kompanije sa većinskim privatnim kapitalom čija sjedišta su u Tešnju, nalaze se među 100 najvećih u Bosni i Hercegovini.

"Ovi pokazatelji su prije svega rezultat jednog kontinuiteta u radu svih nas u Tešnju. Investicije nisu same došle. Građani, administracija, poslodavci, svi zajedno smo predano radili na tome da kreiramo uvjete u kojima je moguće biti uspješan. Urađen je odličan posao u proteklih 20 godina. U uvjetima slobodnog tržišta, u Tešnju pozitivno posluju bosanskohercegovačke, ali i evropske i svjetske kompanije. U sljedećih 20 godina vidim Tešanj kao važan privredni centar koji će privući u još većem omjeru kako domaći, tako i inozemni kapital.

Jer, investitori vole partnere za budućnost, uspješne priče, stabilne prilike i jednostavna rješenja. Mi to u Tešnju imamo", kazao je tim povodom načelnik Općine Tešanj, Suad Huskić.

FDI magazin servis za monitoring stranih direktnih investicija uglednog Financial Timesa uvrstio je za period 2014/2015 Tešanj zajedno sa Žepčem i Teslićem (regija BEAR) među 10 najboljih regija za investiranje u Jugoistočnoj Evropi. Općina je dobitnik i prestižnog BEACON priznanje – na nivou BiH, gdje je Tešanj u konkurenciji svih općina pobijedio u kategoriji kreiranja poslovnog ambijenta i privlačenja investicija. Osim toga, Poslovne novine prvi put su 2014. dodijelile posebno priznanje nekom organu vlasti kao posebnu kategoriju, a priznanje je dobila Općina Tešanj. Isto tako, Tešanj, Teslić i Žepče su dobitnici posebnog priznanja za promociju poduzetništva na nivou Jugoistočne Evrope kroz projekat Stvaratelji za stoljeće.
:gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Maglaj

Post Postao/la 327 » 15 jun 2015 15:30

Konferencijska sala Nove gradske ''Vali Recep Yazicioglu'' džamije u petak u večernjim satima bila je mjesto održavanja tribine na kojoj je govorio Sejfudin Tokić, bh. političar i predsjednik Bošnjačkog pokreta za ravnopravnost naroda.
Na tribini kojoj je prisustvovalo više desetina građana Maglaja Sejfudin Tokić govorio je o opstanku Bosne i Bošnjaka a s posebnim osvrtom na situaciju u manjem bh. entitetu.
On je naglasio kako je sudbina Bosne samo u rukama Bošnjaka te kako u narednim godinama treba biti oprezan svaki Bošnjak, a razlog tome je Deklaracija SNSD-a od aprila 2015. godine kojom se predlaže da Narodna skupština Republike Srpske, kao najviši organ strane potpisnice svih aneksa Dejtonskog sporazuma, treba da donese odluke o samostalnosti Srpske kao načinu ostvarivanja njenog ustavnopravnog položaja u Dejtonskoj BiH.
Tokić se osvrnuo i na objavljivanje rezultata posljednjeg popisa stanovništva, a kako je on kazao neko želi izbrisati i broj Bošnjaka umanjiti za skoro 400,000.
- Pokušavaju nekom metodologijom, koja nije po zakonu napraviti da nas bude manje, kazao je on.
Također ovaj bh. političar koji je prije nekoliko sedmica u Banjoj Luci lišen slobode, a zatim nakon ispitivanja i pušten govorio je kako je imao sastanke sa najistaknutijim Bošnjacima, te kazao kako isti oni nemaju nikakav nacionalni cilj te ne znaju kuda vode narod.
Tokić je govorio i o stanju u manjem bh. entitetu te kazao kako RS opstoji još na tri grada, te je izrazio svoju zabrinutost ponašanjem vlasti manjeg bh. entiteta prema Bošnjacima povratnicima u ovaj dio Bosne i Heregovine.

http://www.maglajinfo.com/vijesti/magla ... njaka.html

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Maglaj

Post Postao/la Drina » 15 jun 2015 18:51

327 je napisao/la: On je naglasio kako je sudbina Bosne samo u rukama Bošnjaka

http://www.maglajinfo.com/vijesti/magla ... njaka.html

Ovo je glavno. Nazalost masa nasih ljudi nije sebi ovo uguralo u glavurdu i konstanto trazi nekakav "dogovor", "kompromis" itd sa vlasima.

Mi smo ti koji odlucujemo o svemu. Bit ce onako kako mi odlucimo!
Biće onako kako Bošnjaci odluče

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Maglaj

Post Postao/la 327 » 16 jun 2015 19:59

I u prvih pet mjeseci 2015. godine, nastavljeni su pozitivni trendovi na lokalnom tržištu rada i radne snage:

Nastavlja se trend rasta broja zaposlenih i veći je za 9,03% ili 454 zaposlene osobe na kraju maja ove u odnosu na maj 2014. godine.

U prvih pet mjeseci, a zaključno sa 10. junom ove godine zabilježen je suficit u zapošljavanju od 158 osoba, što je najbolji pokazatelj zapošljavanja za ovaj period godine u čitavom poslijeratnom periodu.

Prvi put nakon 23 godine – broj zaposlenih je veći od broja nezaposlenih za 329.

Pozitivni su i svi drugi pokazatelji i trendovi iz oblasti zapošljavanja kao što su: stopa zaposlenosti, koeficijenti stabilnosti radnih mjesta, brzine zapošljavanja, nezaposlenosti kod žena, stopa neaktivnog stanovništva i dr.

Lideri u zapošljavanju su firme Bontex d.o.o. Excel Assemblies BH, HM promet d.o.o. Maglaj, i dr.

U ovim firmama, uz Natron Hayat, u tri smjene radi preko 2400 radnika, čiji se proizvodi dominantno plasiraju na izvozna tržišta.

Posebno ohrabruju procjene Zavoda za zapošljavanje da će se ovakvi trendovi nastaviti i u narednim mjesecima s obzirom na najave novih zapošljavanja.
http://maglaj.ba/vijesti.php?akcija=vis ... 21&jezik=1

:gut:

327
Član
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 mar 2015 16:52

Re: Maglaj

Post Postao/la 327 » 27 jun 2015 17:30

Naime, 24. juna jedinice HVO napustile su do tada zajedničke linije odbrane sa Armijom RBiH i u Novi Šeher i Žepče dozvolile ulazak jedinica Vojske RS sa kojima su sudjelovale u progonu vojnika i civilnog stanovništva prema Željeznom Polju i Zenici.
Oko 7.000 vojnika i civila je kroz bespuća i minska polja tražilo spas. Od toga je 421 završilo u logoru u Žepču, a blizu 457 je preko srpske teritorije deportovano u mostarske i druge logore gdje su proživjeli teška mučenja.
Potpuno okruženje
Nakon izdaje HVO-a, Maglaj, Tešanj i slobodne dobojske teritorije su se našli u potpunom devetomjesečnom okruženju. Jedinice VRS ušle su u Novi Šeher i odmah, uz pomoć HVO počele progon novošeherskog i stanovništva ranije izbjeglog iz Teslića.
Tog 24. juna 1993. stanovništvo više naselja s područja Maglaja, Novog Šehera i Teslića je putem preko šume, minskih polja, pod vatrom tražilo put ka slobodnoj teritoriji Željeznog Polja. Neki nisu mogli ići jer su bili teško ranjeni. Neki su ostali u okruženju. Oni koji se nisu uspjeli izvući iz obruča završili su u sabirnom centru u Perkoviću.
Odatle su prebacivani u Ljubuški, a zatim u Gornji Vakuf - Uskoplje.
Manifestacija ''Znamo li se sjećati?''
Medžlis IZ-e Maglaj svake godine manifestacijom ''Znamo li se sjećati?'' podsjeća na progon, patnju i stradanje Bošnjaka u džema'atima: Novi Šeher, Kopice, Čobe, Domislica, Strupina, Ljubatovići, Tujnica, Gornja Liješnica, Bradići i Krušik.
I ove godine povodom 22. godišnjice Medžlis IZ-e Maglaj pozvao je sve Bošnjake i džema'atlije:
na Šehidski mevlud danas, subota: 27. Juna, 2015. god; u mesdžidu Gornje Čobe u 19:00 sati pred iftar,
zatim u nedjelju: 28. Juna, 2015. godine na učenje Jasina i Tewhida šehidima u mesdžidu u Strupinoj također u 19:00 sati pred iftar i
na otkrivanje Spomen ploče u Ljubatoviću u ponedjeljak: 29. Juna, 2015. godine u 19:00 sati pred iftar, na mjestu pronalaska i ekshumacije tijela šehida rahmetli h. Ahmet ef. Cvrčka imama Muharrem pašine džamije u Novom Šeheru.
Sa tekbirom putem spasa 98
Iz Udruženje građana ''Sa tekbirom putem spasa 98'' pozivaju građane općine Maglaj, Novošeherskog i Teslićkog kraja i ove godine na na tradicionalni pohod ,,Put Spasa'' Čobe - Željezno Polje. Polazak je 28.06.2015. god.(nedjelja) iz Čoba ispod lipe, u 5,30h. Za sve učesnike pohoda obezbjeđen je prevoz iz Željeznog Polja.
http://www.maglajinfo.com/vijesti/magla ... kraja.html

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Tešanj

Post Postao/la Drina » 26 jul 2015 19:35

"Svaki peti zaposleni Tešnjak je poduzetnik"

Svaki deseti novozaposleni radnik u FBiH je u Tešnju, svaki 17. šleper iz FBiH koji pređe državnu granicu je natovaren u Tešnju, a iz ove općine se izvozi roba u više od 60 zemalja svijeta, kaže u intervjuu za Oslobođenje Suad Huskić, načelnik Općine Tešanj.

• U Tešnju se možda i najviše provodi akcija Kupujmo domaće?
- To je tačno. Ako govorimo o potrošačkom mentalitetu, ljudi već imaju izgrađen neki potrošački etno-centrizam, da kupuju bh. proizvode. Dolazak Kineza je bio sa aspekta prodaje njihovih proizvoda, ne sa aspekta proizvodnje i investicije na ovim prostorima. Ovdje je bio TUŠ koji nije uspio, ali evo, Bingo je prošle godine otvorio objekat i dobro posluje. Visok udio je ovdje onih koji rade u proizvodnji. Proizvode keks, čarape, piletinu i mnogo drugih proizvoda. I onda znaju cijeniti proizvode koji su proizvedeni u BiH. Naša želja je da BiH što brže pristupi EU. U tome vidimo svoje prilike.

http://www.oslobodjenje.ba/intervju/sua ... poduzetnik
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Tešanj

Post Postao/la noel malcolm » 26 jul 2015 21:11

Drina je napisao/la:"Svaki peti zaposleni Tešnjak je poduzetnik"

Svaki deseti novozaposleni radnik u FBiH je u Tešnju, svaki 17. šleper iz FBiH koji pređe državnu granicu je natovaren u Tešnju, a iz ove općine se izvozi roba u više od 60 zemalja svijeta, kaže u intervjuu za Oslobođenje Suad Huskić, načelnik Općine Tešanj.

• U Tešnju se možda i najviše provodi akcija Kupujmo domaće?
- To je tačno. Ako govorimo o potrošačkom mentalitetu, ljudi već imaju izgrađen neki potrošački etno-centrizam, da kupuju bh. proizvode. Dolazak Kineza je bio sa aspekta prodaje njihovih proizvoda, ne sa aspekta proizvodnje i investicije na ovim prostorima. Ovdje je bio TUŠ koji nije uspio, ali evo, Bingo je prošle godine otvorio objekat i dobro posluje. Visok udio je ovdje onih koji rade u proizvodnji. Proizvode keks, čarape, piletinu i mnogo drugih proizvoda. I onda znaju cijeniti proizvode koji su proizvedeni u BiH. Naša želja je da BiH što brže pristupi EU. U tome vidimo svoje prilike.

http://www.oslobodjenje.ba/intervju/sua ... poduzetnik
U permanentnoj akciji EKOVIZIJA (koja je počela 2009. godine) prikuplja se PET ambalaža

(Coca cola, ostali sokovi, kisele vode...) po školama, preduzećima i javnim ustanovama...

Tešnjaci su do 31. 12. 2014. već bili skupili impozantnih 2 500 000 boca i poslali ih na reciklažu!

Akcija traje kontinuirano, komunalno preduzeće Rad kaže da su ogromne efekte osjetili i na količini smeća koje

prikupljaju, jer se boce više ne bacaju u smeće, a gdje je ekološki efekt po okolinu....

P.S. Djeca u školama su dodatno stimulisana, jer u svih devet OŠ razredi sa najviše skupljenih boca

već godinama dobijaju kao nagradu od općine jednodnevne izlete po BiH.

http://www.opcina-tesanj.ba/podaci-o-op ... projekta-2
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Tešanj

Post Postao/la ABen » 26 jul 2015 21:25

Pametno.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite