☑ Pravila foruma i savjeti

Prijedorska regija

Moderator/ica: Drina

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la krhan » 19 nov 2017 16:52

Ma nema od tog nista. Sa tolikim dokazima samo Srebrenicu priznali kao drugo sa tolikim dokazima godine im trebaju da im se presudi.

Da je se nasem Aliji trebalo suditi to bi bilo po kratkom postupku. :vomit:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la amkos » 20 nov 2017 00:57

krhan je napisao/la:Ma nema od tog nista. Sa tolikim dokazima samo Srebrenicu priznali kao drugo sa tolikim dokazima godine im trebaju da im se presudi.

Da je se nasem Aliji trebalo suditi to bi bilo po kratkom postupku. :vomit:
I ja sam veliki skeptik u vezi svega ovoga. Bojim se da na ovom Svijetu "prave" pravde nema. Tek mrvice pravde, pogotovo za muslimane. Mislim na ova suđenja. Iako to ne znači da se za pravdu ne treba boriti !!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la atif » 22 nov 2017 11:26

Trebali su ga osloboditi. Bilo bi fer jer nije ispunio zadatak. Da je sviju pobio, tek onda bi se presla granica i hag bi nam napokon dodijelio pravdu.
Ima Jedan Uzviseni koji je ce sve ovo akobogda da rijesi kad dodje vakat. Inna lillahi ve inna ilejhi radžiun

Presuda Mladiću: Genocid nije počinjen u šest općina jer je ubijena relativno mala grupa Bošnjaka
Tačka 1 optužnice protiv ratnog zločinca Ratka Mladića odnosi se na genocid u šest bh. općina. Sudsko vijeće je navelo da su u ovom slučaju zaštićene grupe bile bosanski muslimani i Hrvati te da je Vijeće konstatovalo da je veliki broj njih bio izvrgnut ubijanju i teškim povredama. Većina članova vijeća, uz suprotno mišljenje sudije Alphonsa Oriea, konstatovala je da su fizički izvršioci u općinama Sanski Most, Vlasenica i Foča, kao i izvjesni izvršioci u općinama Kotor Varoš i Prijedor namjeravali bosanske muslimane uništiti kao dio zaštićene grupe.

Vijeće je razmotrilo da li je ciljani dio činio značajan dio zaštićene grupe i zaključilo da su bosanski muslimani činili relativno mali dio zaštićene grupe i da nisu ni na koji način predstavljali njen značajan dio. Vijeće se nije uvjerilo da je jedini razuman zaključak taj da su fizički izvršioci imali traženu namjeru da unište značajan dio zaštićene grupe bosanskih muslimana.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Jack » 22 nov 2017 12:42

Relativno mala grupa Bosnjaka u Prijedoru.Pa,eto samo 3500.Nema dileme.Neka sela su izgubila po 20% muskog stanovnistva vidi pod Hambarine.Carakovo,.Biscani.Na stranu to sto imamo spomenik cetnickim borcima,sto imamo spomenik cetniku Karlici u gradu,sto svake godine imas neke Svetosavske trke po Sani sto im je glavni spektakl.Sto su Celu preimenovali u Petrovo.Sto iskoristavaju nasu dijasporu i nase ljude da zaposljavaju svoje cetnike.Prijedor je klasican primjer genocidne opcine gdje se kvota od 25% zaposlesnih cetnika mora da odrzava.Ali kome to smeta

Nista me ne cudi i nisam ni ocekivao da ce proglasiti genocid u Prijedoru
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la krhan » 22 nov 2017 13:00

Nista nova sve po starom.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la JuzniDoboj » 22 nov 2017 15:45

Rekao sam da ce tako biti na zalost, ne zeli sud da previse "osudi" Srbe :vomit:
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la amkos » 23 nov 2017 01:45

Za Sud i sudije u Hagu je samo ubistvo preko 8000 Bosnjaka, muslimana - Genocid. Sve ispod toga se ne računa pod Genocid. Gleda se kvalitet i kvantitet ubistava - zločina. Ovdje je falio kvantitet- količina.

Nije dovoljno ljudi ubijeno, po njihovom "razmišljanju"!! Falilo je još oko 4500 ubijenih Bošnjaka, muslimana! :vomit: :pih: :vomit:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la bilbo » 23 nov 2017 09:28

Prije ili poslije, ocekuje nas novi rat sa Srbima i u drugom poluvremenu u nama ima dovoljno kumulativnog materijala da osvetimo Prijedor i sva druga stratista, oko za oko, krv za krv. Zenevska konvencija, Hag, moralne dileme...jebat ih.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 23 nov 2017 10:09

bilbo je napisao/la:Prije ili poslije, ocekuje nas novi rat sa Srbima i u drugom poluvremenu u nama ima dovoljno kumulativnog materijala da osvetimo Prijedor i sva druga stratista, oko za oko, krv za krv. Zenevska konvencija, Hag, moralne dileme...jebat ih.
Vlasi mrze Albance ali ih se i boje jer znaju da sve sto oni njima urade Albanci ce im najmanje toliko da vrate a nas mrze ali nas preziru i ismijavaju jer znaju da im mi merhametom vracamo.
Zato vlasi samo cekaju priliku da ponove ono sto su nam do sada preko 10 puta uradili i ocigledno je da se mi merhametom ne mozemo da se odbranimo vec samo odgovorom na isti nacin.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 23 nov 2017 14:17

bilbo je napisao/la:Prije ili poslije, ocekuje nas novi rat sa Srbima i u drugom poluvremenu u nama ima dovoljno kumulativnog materijala da osvetimo Prijedor i sva druga stratista, oko za oko, krv za krv. Zenevska konvencija, Hag, moralne dileme...jebat ih.
Pod material možeš samo računati profesionalnu vojsku i oružje - a nikako neku želju za osvetom - jer to ne dobiva ratove.

OSBiH je pola za BiH pola protiv - na njih nećeš moći mnogo računati. Oružje se može dobit iz fabrika - ali Srbi mogu bombardovati fabrike u prvih 24 sata rata - i to je to. I kad. I kad bude došlo do belaja opet - mi vrlo lako možemo ostati bez oružja jer će fabrike namjenske industrije prve nastradati.

Ja vjerujem da smo mi danas opet u sličnom položaju kao prije 20 godina osim što imamo homogene sredine koje nismo imali tada i možda malo više svijesti nego prije. Ali da smo spremni - nismo. Jer ovo sto sad imamo - to nije dovoljno i Srbi su dosta spremniji. Fabrike namjenske industrije se moraju premjestiti pod zemlju. Ili u planine negdje gdje ih rakete ne mogu uništiti. A ulagati po 30 miliona KM godišnje u razvoj namjenske industrije ko što to radi FBiH je bijedno - ulaganje mora biti mnogo veće da namjenska bude 5x veća nego danas + da se to sve fabrike sklone od mogućih Vlaških granata. Poznato je da Srbi imaju rakete sa preko 100km dometa - to znači da svaka od tih fabrika može nastradati odmah - ako se ne skloni negdje sigurno.

I još važnije - nama treba 10-15 hiljada ljudi spremni i obučeni da brane zemlju prvi dan da bi se ostali mogli spremiti i podignuti. Sad imamo oko 4,500 takvih iz OSBiH i imamo ostalih 4500 koji će postati neprijatelji prvi dan napada na državu - uz agresora koji ima daleko veći broj ljudi. Gdje nam je ostalih 10000? Kantonalni policajci?

Zato pustimo šuplju. Nema ništa od želje za osvetom - jer sa ovakvom strategijom to nije dovoljno. Treba spremiti zemlju da bude spremna za odbranu, naći načina da se nađe još 10000 odanih i obučenih ljudi, zaštititi namjensku u slučaju napada, a ne biti samo ljut i ogorčen na nepravdu. Od toga očito nema ništa.
Samo BiH.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 23 nov 2017 15:19

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Prije ili poslije, ocekuje nas novi rat sa Srbima i u drugom poluvremenu u nama ima dovoljno kumulativnog materijala da osvetimo Prijedor i sva druga stratista, oko za oko, krv za krv. Zenevska konvencija, Hag, moralne dileme...jebat ih.
Pod material možeš samo računati profesionalnu vojsku i oružje - a nikako neku želju za osvetom - jer to ne dobiva ratove.

OSBiH je pola za BiH pola protiv - na njih nećeš moći mnogo računati. Oružje se može dobit iz fabrika - ali Srbi mogu bombardovati fabrike u prvih 24 sata rata - i to je to. I kad. I kad bude došlo do belaja opet - mi vrlo lako možemo ostati bez oružja jer će fabrike namjenske industrije prve nastradati.

Ja vjerujem da smo mi danas opet u sličnom položaju kao prije 20 godina osim što imamo homogene sredine koje nismo imali tada i možda malo više svijesti nego prije. Ali da smo spremni - nismo. Jer ovo sto sad imamo - to nije dovoljno i Srbi su dosta spremniji. Fabrike namjenske industrije se moraju premjestiti pod zemlju. Ili u planine negdje gdje ih rakete ne mogu uništiti. A ulagati po 30 miliona KM godišnje u razvoj namjenske industrije ko što to radi FBiH je bijedno - ulaganje mora biti mnogo veće da namjenska bude 5x veća nego danas + da se to sve fabrike sklone od mogućih Vlaških granata. Poznato je da Srbi imaju rakete sa preko 100km dometa - to znači da svaka od tih fabrika može nastradati odmah - ako se ne skloni negdje sigurno.

I još važnije - nama treba 10-15 hiljada ljudi spremni i obučeni da brane zemlju prvi dan da bi se ostali mogli spremiti i podignuti. Sad imamo oko 4,500 takvih iz OSBiH i imamo ostalih 4500 koji će postati neprijatelji prvi dan napada na državu - uz agresora koji ima daleko veći broj ljudi. Gdje nam je ostalih 10000? Kantonalni policajci?

Zato pustimo šuplju. Nema ništa od želje za osvetom - jer sa ovakvom strategijom to nije dovoljno. Treba spremiti zemlju da bude spremna za odbranu, naći načina da se nađe još 10000 odanih i obučenih ljudi, zaštititi namjensku u slučaju napada, a ne biti samo ljut i ogorčen na nepravdu. Od toga očito nema ništa.
Nisu fabrike NI napravljene na livadi pa da je sve na bujrum za njihovu avijaciju i granate. Igman je 90 % po zemljom, N.Travnik i Binas su citavo vrijeme agresije bili pod udarom granata pa su opet uspjeli da ocuvaju masine, problem im je bio repromaterijal. Pretis je bio bombardovan od NATO avijacije pa su opet uspjeli da ocuvaju masine i poslije ih prebace na Pale , pa su poslije toga vracene ( kupljene ) nazad u Vogoscu. Tako da sto se tice fabrika nije to bas tako lahko kao sto se cini, napravljene su bas tako da ih nije lahko unistiti.

A sto se tice broja vojnika zbog cega nam treba toliko ?

Buduci rat protiv vlaha ce se odluciti kod Brckog. Bez Brckog njihovi snovi o nekakvoj nezavisnoj drzavi ili spajanju sa smrdijom pada u vodu, to se pokazalo prije, u toku i poslije agresije tako da je to poznato. Jos im je kriticna i veza preko Trnova jer tu su im odvojene dvije znacajne regije Sarajevska od Hercegovine.
Ostatak sukoba bi se sveo na napade na Bosnjake po genocidnoj stvorevini i terorizam po Sarajevu ali sve ukuponone ne treba ni njima a ni nama 10-15 000 vojnika,vec par stotina za Brcko + 1000 ostatak tako da nije pitanje neke brojnosti vec je pitanje odlucnosti, organizacije i motivacije.

U vezi sokaca je drugacije, tu njima treba mnogo vise vojnika i opreme jer se kod njih radi da spoje Hercegovinu sa enklavama u Srednjoj Bosni ali tu se ne radi o nekoliko dana, ne samo borbi vec primarno priprema ali i tu je za nas povoljnije jer oni trebaju da napadaju a Bosnjaci samo da zadrze ono sto danas drze i sokci bi izgubili.

Zato se citavo vrijeme ponavlja od kvislinga da " nema rata jer se nema ljudi i tehnike ko prije " ili " ko ce da jurisa na Banja Luku ili Siroki, niko nije lud " ali to je samo zamazavanje
ociju. Niti se treba onoliko ljudi i tehnike kao 90-ih niti se treba jurisati na BL ili Siroki da bi se agresori onemogucili u svojim namjerama.

Za razliku od 90-ih mi sada imamo u nasim rukama ono sto nam je potrebno da ih onemogucimo, pitanje je samo kao sto sam gore naveo: odlucnosti, organizacije i motivacije.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 23 nov 2017 15:46

Volio bi vidjeti šta ostali misle ali ja stvarno ovo ne vidim tako.

Brčko neće napasti Vlahadija s Grmeča niti četnici iz Foče nego ili vojska Srbije ili 100njak Srpskih profesionalnih specijalaca koji će dirigirati domaćim četnicima - pa da bude Krimski scenario (nismo mi, nego pojedinci iz naše države otišli ko dobrovoljci i masa lokalnih ljudi).

Staviti sudbinu BiH u ruke par 100na ljudi u Brčkom jeste jednako igrati se sa sudbinom BiH.

Dalje, zašto si toliko ubjeden da Srbija neće otvoreno napasti BiH sa svojom vojskom? Jesu li to nešto naučili iz 90tih? Jesu li to postali ljudi?
Samo BiH.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 23 nov 2017 15:54

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Volio bi vidjeti šta ostali misle ali ja stvarno ovo ne vidim tako.

Brčko neće napasti Vlahadija s Grmeča niti četnici iz Foče nego ili vojska Srbije ili 100njak Srpskih profesionalnih specijalaca koji će dirigirati domaćim četnicima - pa da bude Krimski scenario (nismo mi, nego pojedinci iz naše države otišli ko dobrovoljci i masa lokalnih ljudi).
Ovdje si upravo potvrdio ono sto sam ja rekao a to je da nije pitanje od 10-15 000 ljudi vec nekoliko stotina.
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Staviti sudbinu BiH u ruke par 100na ljudi u Brčkom jeste jednako igrati se sa sudbinom BiH.
Zeljeli ili ne to ce se odluciti primarno od ljudi iz Brckog i sekundarno iz okoline, tj tuzlanske regije jer nemas drugacijeg izbora. Jedino da Bosnjaci odluce da izvrse prvi udar ali ja malo vjerujem da iko od nasih politicara ima mu*a , volje ili vizije da to uradi.

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Dalje, zašto si toliko ubjeden da Srbija neće otvoreno napasti BiH sa svojom vojskom? Jesu li to nešto naučili iz 90tih? Jesu li to postali ljudi?
Sam si na to odgovorio u ovom prvom dijelu, jer nemaju potrebe a to bi im bilo kontraproduktivno ako zele da izvedu Krimski scenario, ustvari to je scenario koji su cetnici vec koristili 90-ih , rusi su njih kopirali.
Tek kada ne bi uspjelo da prvih dana okupiraju Brcko , tek tada bi trebali da ukljuce neke brojnije i naoruzanije jedinice iz smrdije ali bi isto tako i Bosnjaci stigli da se organizuju ali opet ponavljam: nema potreba za 10-15 000 ljudi prvih dana, ni njima a ni nama.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la JuzniDoboj » 23 nov 2017 16:38

95% namjenske industrije je u FBiH, na nama je da se oruzimo i spremamo se. Nismo vise naivni kao 92 (iako neki jesu).
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 23 nov 2017 17:07

Mehmed beg Catic je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Volio bi vidjeti šta ostali misle ali ja stvarno ovo ne vidim tako.

Brčko neće napasti Vlahadija s Grmeča niti četnici iz Foče nego ili vojska Srbije ili 100njak Srpskih profesionalnih specijalaca koji će dirigirati domaćim četnicima - pa da bude Krimski scenario (nismo mi, nego pojedinci iz naše države otišli ko dobrovoljci i masa lokalnih ljudi).
Ovdje si upravo potvrdio ono sto sam ja rekao a to je da nije pitanje od 10-15 000 ljudi vec nekoliko stotina.
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Staviti sudbinu BiH u ruke par 100na ljudi u Brčkom jeste jednako igrati se sa sudbinom BiH.
Zeljeli ili ne to ce se odluciti primarno od ljudi iz Brckog i sekundarno iz okoline, tj tuzlanske regije jer nemas drugacijeg izbora. Jedino da Bosnjaci odluce da izvrse prvi udar ali ja malo vjerujem da iko od nasih politicara ima mu*a , volje ili vizije da to uradi.

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Dalje, zašto si toliko ubjeden da Srbija neće otvoreno napasti BiH sa svojom vojskom? Jesu li to nešto naučili iz 90tih? Jesu li to postali ljudi?
Sam si na to odgovorio u ovom prvom dijelu, jer nemaju potrebe a to bi im bilo kontraproduktivno ako zele da izvedu Krimski scenario, ustvari to je scenario koji su cetnici vec koristili 90-ih , rusi su njih kopirali.
Tek kada ne bi uspjelo da prvih dana okupiraju Brcko , tek tada bi trebali da ukljuce neke brojnije i naoruzanije jedinice iz smrdije ali bi isto tako i Bosnjaci stigli da se organizuju ali opet ponavljam: nema potreba za 10-15 000 ljudi prvih dana, ni njima a ni nama.
Niko na ovom forumu ne bi bio sretniji od mene kad bi to sve bilo kako ti kažeš.

Ali sumnjam da je to tako. Mislim da će Vlaški napad na BiH opet doći na red jer je to posran i krvoločan narod i mislim da će biti mnogo bolje isplaniran nego prošli i mnogo brži. Mislim da će raketama ili avionima razoriti svih 13 fabrika oružja prvi dan - ne govorim o VBRovima ili granatama, pričam o onim balističkim raketama koje su i napravljene za takve stvari ili avionima ovim što su sad dobili od Rusa koji jesu stari ali to mogu uraditi i mi nemamo načina da to zaustavimo. Jer da sam ja na njihovom mjestu ja bi to uradio - i eto za 24 sata - Bošnjaci opet dočekuju rat nenaoružani kao i prošli put.

Plus - ako smo išta naučili iz ovih suđenja naučili smo da je bolje uzdat se u sebe nego u Hag. A oni su naučili da su Karadžić i Mladić oličenje Srpstva - što znači nisu naučili ništa.

Isto tako iz historije znamo da kao što su i ranije nas napadali na Bajrame ili kad su Bošnjaci nenaoružani - isto će se desiti ponovo ako se tako naivno bude razmišljalo i neozbiljno pristupilo ovom problemu.

Neozbiljno je reći da se Srbi ne bi usudili napasti Bosnu - jer zašto ne bi? Jesu li to shvatili da je to bilo pogrešno prošli put? Jesu li se to pokajali? Jeli to ne govore da je dio BiH u stvari dio Srbije? Ne. Ni slučajno. Oni jasno govore da vide okupirani dio BiH dijelom Srbije.

Imaš EU gdje anti-Muslimanska desnica jača i stvara se prilika za napad na Bošnjake. Oni će tu priliku iskoristiti.

Mislim da nema teorije da će Vlasi bez Srbije napasti BiH a mislim da nema teorije da je neće napasti čim se prilika stvori. Mislim da će GT postati dio Srbije ako BiH ne nađe načina da osigura namjensku industriju (KOJA JESTE UNIŠTIVA MODERNIM ORUŽJEM) i ako ne bude bila spremna na kontranapad u roku od 24 sata - a to neće biti s ovakvom strategijom i razmišljanjem koje imamo sada.

Najveća greška u svakom sukobu ili takmičenju je podcijeniti neprijatelja - i mislim da se o tome ovdje radi.

Treba ovo prebaciti na Namjensku temu.
Samo BiH.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la bilbo » 23 nov 2017 20:26

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Prije ili poslije, ocekuje nas novi rat sa Srbima i u drugom poluvremenu u nama ima dovoljno kumulativnog materijala da osvetimo Prijedor i sva druga stratista, oko za oko, krv za krv. Zenevska konvencija, Hag, moralne dileme...jebat ih.
Pod material možeš samo računati profesionalnu vojsku i oružje - a nikako neku želju za osvetom - jer to ne dobiva ratove.

OSBiH je pola za BiH pola protiv - na njih nećeš moći mnogo računati. Oružje se može dobit iz fabrika - ali Srbi mogu bombardovati fabrike u prvih 24 sata rata - i to je to. I kad. I kad bude došlo do belaja opet - mi vrlo lako možemo ostati bez oružja jer će fabrike namjenske industrije prve nastradati.

Ja vjerujem da smo mi danas opet u sličnom položaju kao prije 20 godina osim što imamo homogene sredine koje nismo imali tada i možda malo više svijesti nego prije. Ali da smo spremni - nismo. Jer ovo sto sad imamo - to nije dovoljno i Srbi su dosta spremniji. Fabrike namjenske industrije se moraju premjestiti pod zemlju. Ili u planine negdje gdje ih rakete ne mogu uništiti. A ulagati po 30 miliona KM godišnje u razvoj namjenske industrije ko što to radi FBiH je bijedno - ulaganje mora biti mnogo veće da namjenska bude 5x veća nego danas + da se to sve fabrike sklone od mogućih Vlaških granata. Poznato je da Srbi imaju rakete sa preko 100km dometa - to znači da svaka od tih fabrika može nastradati odmah - ako se ne skloni negdje sigurno.

I još važnije - nama treba 10-15 hiljada ljudi spremni i obučeni da brane zemlju prvi dan da bi se ostali mogli spremiti i podignuti. Sad imamo oko 4,500 takvih iz OSBiH i imamo ostalih 4500 koji će postati neprijatelji prvi dan napada na državu - uz agresora koji ima daleko veći broj ljudi. Gdje nam je ostalih 10000? Kantonalni policajci?

Zato pustimo šuplju. Nema ništa od želje za osvetom - jer sa ovakvom strategijom to nije dovoljno. Treba spremiti zemlju da bude spremna za odbranu, naći načina da se nađe još 10000 odanih i obučenih ljudi, zaštititi namjensku u slučaju napada, a ne biti samo ljut i ogorčen na nepravdu. Od toga očito nema ništa.
Nakon mog posta napisani su kvalitetni odgovori, bit cu kratak jer nezgodno mi je tipkati sa mobitela. Prije svega, da razjasnim da poziv na osvetu nije odraz ljutnje i ogorcenosti vec pragmaticnosti. Merhamet i oprost prema nasim krvnicima danas i jucer nam niceg nije dobrog donijelo, vrijeme je da kao nacija sazrijemo i shvatimo da u cilju trajnog rjesenja naseg opstanka moramo potpuno eliminisati one koji nam generacijama rade o glavu. Hoce li to biti brzo u jednom ratu ili postepeno u duzem procesu, nebitno je. Cilj mora biti jasan, srpskog uha da ne bude u Bosni. Oni koji su okrvavili ruke, njih pod zemlju, ostale preko Drine odakle su njihovi preci i dosli. Previse su nam zla nanijeli, dosta!

Sustinsko pitanje koje treba postaviti je hoce li sljedeci rat biti ogranicenog karaktera ili totalni. U totalnom ratu Srbi puse jer genocidna, pogotovo njen istocni dio, je tesko branjiv i oni nemaju dovoljno ljudi da cuvaju oteto. Svaki pokusaj Srba da rat zadrze na lokalnom nivou, poput brcanskog koridora, u startu je osudjen na neuspjeh jer silom prilika mi cemo biti prinudjeni na akcije oslobadjanja i tako ce se ratni pozar siriti na sva konfliktna mjesta.

P.S. slazem se, postove bi trebalo prebaciti na namjensku temu.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Jack » 23 nov 2017 21:33

slika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Jack » 24 nov 2017 06:56

Vlasi mrze Albance ali ih se i boje jer znaju da sve sto oni njima urade Albanci ce im najmanje toliko da vrate a nas mrze ali nas preziru i ismijavaju jer znaju da im mi merhametom vracamo.
Naravno.Albanci proglasili 28 Novembar za nacionalni dan Kosova.Isti dan kao i Albanije.Pocetkom ove godine dobili novi telefonski broj.Status u Fifa/Uefu.Sad ovaj dan proglasise.Ostaje im vojsku da stvore

Za to vrijeme.Bosnjak u sumskoj dobije sjekiru u celu.Bakir beskicmenjak je u trezoru.Oni debeloguzci iz Sdp ne daju nikakve izjave.i tako jovo-nanovo.Bosnjaci u Sumskoj su ugrozena endemska vrsta kako ih Sarajevo stiti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 24 nov 2017 08:14

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Mehmed beg Catic je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Volio bi vidjeti šta ostali misle ali ja stvarno ovo ne vidim tako.

Brčko neće napasti Vlahadija s Grmeča niti četnici iz Foče nego ili vojska Srbije ili 100njak Srpskih profesionalnih specijalaca koji će dirigirati domaćim četnicima - pa da bude Krimski scenario (nismo mi, nego pojedinci iz naše države otišli ko dobrovoljci i masa lokalnih ljudi).
Ovdje si upravo potvrdio ono sto sam ja rekao a to je da nije pitanje od 10-15 000 ljudi vec nekoliko stotina.
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Staviti sudbinu BiH u ruke par 100na ljudi u Brčkom jeste jednako igrati se sa sudbinom BiH.
Zeljeli ili ne to ce se odluciti primarno od ljudi iz Brckog i sekundarno iz okoline, tj tuzlanske regije jer nemas drugacijeg izbora. Jedino da Bosnjaci odluce da izvrse prvi udar ali ja malo vjerujem da iko od nasih politicara ima mu*a , volje ili vizije da to uradi.

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Dalje, zašto si toliko ubjeden da Srbija neće otvoreno napasti BiH sa svojom vojskom? Jesu li to nešto naučili iz 90tih? Jesu li to postali ljudi?
Sam si na to odgovorio u ovom prvom dijelu, jer nemaju potrebe a to bi im bilo kontraproduktivno ako zele da izvedu Krimski scenario, ustvari to je scenario koji su cetnici vec koristili 90-ih , rusi su njih kopirali.
Tek kada ne bi uspjelo da prvih dana okupiraju Brcko , tek tada bi trebali da ukljuce neke brojnije i naoruzanije jedinice iz smrdije ali bi isto tako i Bosnjaci stigli da se organizuju ali opet ponavljam: nema potreba za 10-15 000 ljudi prvih dana, ni njima a ni nama.
Niko na ovom forumu ne bi bio sretniji od mene kad bi to sve bilo kako ti kažeš.

Ali sumnjam da je to tako. Mislim da će Vlaški napad na BiH opet doći na red jer je to posran i krvoločan narod i mislim da će biti mnogo bolje isplaniran nego prošli i mnogo brži. Mislim da će raketama ili avionima razoriti svih 13 fabrika oružja prvi dan - ne govorim o VBRovima ili granatama, pričam o onim balističkim raketama koje su i napravljene za takve stvari ili avionima ovim što su sad dobili od Rusa koji jesu stari ali to mogu uraditi i mi nemamo načina da to zaustavimo. Jer da sam ja na njihovom mjestu ja bi to uradio - i eto za 24 sata - Bošnjaci opet dočekuju rat nenaoružani kao i prošli put.

Plus - ako smo išta naučili iz ovih suđenja naučili smo da je bolje uzdat se u sebe nego u Hag. A oni su naučili da su Karadžić i Mladić oličenje Srpstva - što znači nisu naučili ništa.

Isto tako iz historije znamo da kao što su i ranije nas napadali na Bajrame ili kad su Bošnjaci nenaoružani - isto će se desiti ponovo ako se tako naivno bude razmišljalo i neozbiljno pristupilo ovom problemu.

Neozbiljno je reći da se Srbi ne bi usudili napasti Bosnu - jer zašto ne bi? Jesu li to shvatili da je to bilo pogrešno prošli put? Jesu li se to pokajali? Jeli to ne govore da je dio BiH u stvari dio Srbije? Ne. Ni slučajno. Oni jasno govore da vide okupirani dio BiH dijelom Srbije.

Imaš EU gdje anti-Muslimanska desnica jača i stvara se prilika za napad na Bošnjake. Oni će tu priliku iskoristiti.

Mislim da nema teorije da će Vlasi bez Srbije napasti BiH a mislim da nema teorije da je neće napasti čim se prilika stvori. Mislim da će GT postati dio Srbije ako BiH ne nađe načina da osigura namjensku industriju (KOJA JESTE UNIŠTIVA MODERNIM ORUŽJEM) i ako ne bude bila spremna na kontranapad u roku od 24 sata - a to neće biti s ovakvom strategijom i razmišljanjem koje imamo sada.

Najveća greška u svakom sukobu ili takmičenju je podcijeniti neprijatelja - i mislim da se o tome ovdje radi.

Treba ovo prebaciti na Namjensku temu.

Mislim da se ja i ti nismo bas najbolje razumjeli. Niti sam pomislio a pogotvo tvrdio da do agresije nece doci ili da mi svoju sudbinu drugim drzavama i narodima treba da predamo u ruke a pogotovo da ih podcjenjujem.

Ja pisem o tome da je nerealno ocekivati da ce agresija poceti sa kolonama tenkova,artiljerije i aviona iz smrdije jer : Da bi ostvarili svoje ciljeve ne samo da oni nemaju potrebe za tim vec bi im to bilo kontraproduktivno pa da ne duzim sada detaljima ali ako se realno pogleda na to to je tako.

I jos jedna stvar: Mi kao narod i drzava sto se tice ljudstva i oruzja, za razliku od 1991-92, imamo sada sve ono sto nam je potrebno da onemogucimo agresore i sa istoka i zapada da ostvare svoje ciljeve. Ono sto ce da odluci bilo kakav buduci sukob je : odlucnost, organizacija i motivacija.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Prijedorska regija

Post Postao/la JuzniDoboj » 27 dec 2017 22:46

Jeste da je ovaj studij objavljen prosle godine ali mi je dosta zanimljiv i govori puno o genocidnoj politici kod Vlaha i sistem (ne)obrazovanja u genocidnoj tvorevini.

Svega 6.5% vlaha u genocidnoj tvorevini vjeruju da su civili ubijeni u logorima Omarska, Keraterm i Trnopolje:

slika
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Odgovorite