☑ Pravila foruma i savjeti

Semberija i Donje Podrinje

Moderator/ica: Drina

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Semberija i Donje Podrinje

Post Postao/la Zmaj » 20 dec 2012 16:15

Sve o ovim opcinama ovdje
-Bijeljinja
-Ugljevik
-Lopare
-Zvornik
-Osmaci
-Sekovici
-Vlasenica
-Milici
-Srebrenica
-Bratunac


slika

slika
Srebrenica je grad i sjedište istoimene općine u istočnom dijelu Bosne i Hercegovine.
NIKAD ZABORAVITI, NIKAD OPROSTITI!

slika

Sve o Srebrenici ovdje! (Bez politike, politika oko Srebrenice ovdje: http://www.bosanskehistorije.com/forum/ ... ?f=15&t=29)
Zadnja izmjena: Zmaj, dana/u 26 dec 2012 23:03, ukupno mijenjano 1 put.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica

Post Postao/la ZV Keli » 20 dec 2012 19:59

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... cation.png Da li mi neko moze reci kakve su ovo opstine na podrucju opstine Srebrenica? Nije prvi put da vidim kartu sa ucrtanim ali sve zaboravim da pitam.Hvala unaprijed :zastava:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica

Post Postao/la Jack » 20 dec 2012 20:07

Ovo je stara mapa.Prije je postojala opcina Skelani koja je ukinuta, to je ona na samom jugu dole.Odlukom Ohr.Zapravo, vlada cetniteta se nikad nije pomirila s tom odlukom, oko ukidanja Skelana, jer oni su i formirali tu opcinu

To je Srebrenica+Skelani na toj mapi.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Podrinje

Post Postao/la atif » 30 jan 2013 12:16


Udruženje "Prosvjetitelj" i Internacionali univerzitet BURCH nastavili su započetu suradnju, koja je uspostavljena krajem 2012.godine. Predstavnici BURCH-a grupno su posjetili Srebrenicu i sjedište "Prosvjetitelja" u nedjelju 27.01.2013.g.


Na ovom sastanku dogovarane su buduće aktivnosti u kojima će se zajedničkim snagama pokušati osigurati bolji položaj Bošnjaka u Podrinju i cijeloj BiH. Domaćini druženja goste su upoznali sa znamenitostima Srebrenice i Podrinja.
Prva zajednička akcija uspješno je realizirana kada su najbolji učenici iz Podrinja posjetili sjedište BURCH-a te se za nekoliko dana upoznali sa svim pogodnostima studiranja i školovanja u okrilju ove organizacije kao i znamenitostima grada Sarajeva i olimpijskih planina.
Ovo je prilika da mladi ljudi iz ovog dijela BiH mogu steći pravo na besplatno školovanje, što još uključuje besplatan smještaj, hranu i mogućnost stipendiranja.
U delegciji koja je posjetila Srebrenicu i Podrinje bili su i direktor Fondacije Izvor nade Harun Tursanović, sekretar škole Bosna-SEMA Hasib Gabeljić, kao i direktor studentskih domova na Ilidži. Dogovoren je sljedeći korak, a to je zajednička prezentacija Internacionalnog univerziteta BURCH srednjoškolcima Podrinja širom istočne Bosne.
O ovoj suradnji Nisvet Mujanović, lider sektora za edukaciju udruženja "Prosvjetitelj", kaže: "Drago mi je da sam član tima koji radi i stvara u ime Allaha, dž.š. Naš rad je prepoznat od mnogih drugih pozitivnih organizacija u BiH, pa se suradnje sve češće uspostavljaju, kao što je to primjer danas. Mi mali ljudi, svojim malim djelima u našim malim sredinama činimo velike stvari. Ovo će ako Bog da da se proširi i povećat će se broj ljudi koji afirmišu univerzlalno pozitivne vrijednosti"

Osnivači ovako respektabilnog Univerziteta imaju viziju koja glasi: „Kao jedna međunarodna akademska institucija, Internacionalni univerzitet BURCH posvetio se tome da postigne najviši stepen intelektualne prednosti i postane jedan od vodećih univerziteta na svijetu, čiji pripadnici dijele strast za učenjem i podučavanjem. Naš kolektivni napor uskoro će pretvoriti ovaj univerzitet u vitalno mjesto za život, učenje i istraživanje.”
A zašto se znanje mora sticati? Odgovor nam daje Uzvišeni Allah, Koji u Časnome Kur'anu kaže: ''Nikako nisu isti onaj koji zna i onaj koji ne zna? Samo onaj koji je obdaren znanjem, pouku prima.'' Znanje je, kao što čusmo, dar od Allaha onima koji ga traže.

Kolika je važnost sticanja znanja ukazuje i Poslanik, a.s., koji je upozoravajući na opasnost nestanka znanja rekao: ''Allah neće dići znanje uzimajući ga iz ljudskih grudi, već usmrćujući učene ljude, pa kada ne ostane nijedan učenjak, ljudi će za predvodnike uzeti neznalice, koji će biti pitani i davat će fetve bez znanja, pa će tako otići u zabludu, a i druge će odvoditi u zabludu.''

prosvjetitelj-muallim.org
http://prosvjetitelj-muallim.org/aktivn ... ljeca.html

marli
Član
Postovi: 847
Pridružen/a: 25 okt 2012 22:58

Re: Srebrenica

Post Postao/la marli » 22 feb 2013 19:43


Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica

Post Postao/la Jack » 22 feb 2013 19:45

Ako moze friske vijesti a ne iz Maja 2012.Hvala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Srebrenica

Post Postao/la Drina » 08 maj 2013 18:13

Ovo je dobro jer se gradi u nasem naselju
http://www.prijateljisrebrenice.org/ind ... anjaq.html

Koje firme su izvrsioci radova?
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica

Post Postao/la Jack » 08 maj 2013 18:19

-Prije sam plaćala 100 maraka ženi za stan, sad živimo nekako, uglavnom uz pomoć Opštine. Predivno nam je, sve najbolje, ističe Stanojka Milas koja živi u ovim zgradama
Jes :vomit:

Gledaj.Prije si na starom forumu spominjao.Da nama treba par krupnijih sela na tom pravcu.Zato ja kazem, da mi moramo napraviti par jacih krupnijih sela, nekih 6-7 preko 500 Bosnjaka+ grad.Ako zelimo da preuzmemo totalno opcinu Srebrenicu

To i nije tesko.Moramo znaci ici na neka strateska naselja, i ne smijemo razbacivati se u par slabih, izolovanih i malih sela.Ovog puta mi cemo Srebrenicu trajno izgubiti 2016 godine, ako se ne napravi nesto ubrzo.Da postanemo vecina ovdje.Nije lose, ali imamo sad jos par godina prednosti da uzmemo i demografsku vecinu dole, a to moramo samo strategijom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica

Post Postao/la amkos » 09 maj 2013 01:13

To je ovo, jel da : SREBRENICA/POTOČARI: Oobilježen početak izgradnje stambenih objekata za povratnike


http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=66
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Srebrenica

Post Postao/la Drina » 20 maj 2013 13:07

Turci obnavljaju kuće za povratnike u Srebrenicu

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/14707 ... enicu.html

SREBRENICA - Presijecanjem vrpce simbolično je označen završetak obnove kuće porodice Bećirović u mjestu Luke nedaleko od Srebrenice, a koju je obnovilo tursko humanitarno Udruženje ''Plavi Leptir'', javio je dopisnik agencije Anadolija (AA).

slika

Vrpcu su presjekli predsjednik Udruženja ''Plavi Leptir'' Muhammet Ali Ak, vlasnik kuće Ruvejd Bećirović, njegov otac Sulejman Bećirović i gosti iz Turske.

Članovi turskog humanitarnog udruženja prošle godine su započeli kampanju za pomoć povratnicima u Srebrenici, uz podršku Općine Kecioren iz Ankare.

Kuća porodice Bećirović, sagrađena je 1985. godine, a tokom i poslije rata pretrpjela je znatna oštećenja. Zbog teškog materijalnog stanja, ova srebrenička porodica nije bila u mogućnosti da ju obnovi. No, uz pomoć Udruženja ''Plavi Leptir'' dom Bećirovića je dobio novi sjaj.



Predsjednik Udruženja ''Plavi leptir'' Muhammet Ali Ak kazao za agenciju Anadolija da su prošle godine započeli kampanju u cilju renoviranja povratničkih kuća u Srebrenici koje su srušene i oštećene u ratu.

''U Srebrenici se 1995. godine dogodio genocid. Ubijeno je više od osam hiljada Bošnjaka. Cilj te genocidne kampanje bio je, zapravo, popraviti demografijsku sliku na ovim prostorima u korist srpskog naroda'', rekao je Ak.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica

Post Postao/la amkos » 20 maj 2013 15:01

:mashallah: Turci.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Srebrenica

Post Postao/la e-din » 20 maj 2013 15:02

amkos je napisao/la::mashallah: Turci.
svaka cast. uvijek kad vidim ovako nesto zapitam se pa gdje su ti rusi da pomazu srbima.. nema ih daaaleeeko suuu :P

i onda mi nekako bude lakse :)

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Srebrenica

Post Postao/la Drina » 20 maj 2013 17:36

e-din je napisao/la:
amkos je napisao/la::mashallah: Turci.
svaka cast. uvijek kad vidim ovako nesto zapitam se pa gdje su ti rusi da pomazu srbima.. nema ih daaaleeeko suuu :P

i onda mi nekako bude lakse :)

Ma kakvi Rusi. Ko god je bio pod njihovom sapom je bio srozan na najnizi nivo. Inace svaka cast za ovu akciju. Jedan krov vise i jedna porodica vise u Srebrenici.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica

Post Postao/la amkos » 20 maj 2013 18:30

U Srebrenici otvaraju svoje pogone Prevent, Cimos i Bekto Preciza
Dodano od Folder | 20/05/2013



Kompanija “Prevent” gradi novi objekat u Potočarima kod Srebrenice za proširenje i povećanje obima proizvodnje i otvaranje novih 50 radnih mjesta, rekao je Srni načelnik srebreničke opštine Ćamil Duraković.

On je izrazio očekivanje da će radovi na izgradnji novog pogona i instalisanju opreme biti relativno brzo završeni i da će za dva do tri mjeseca početi proizvodnja dijelova za autoindustriju.

Duraković je rekao da je izvjesno otvaranje i novih 30 radnih mjesta u pogonu “Cimosa” u Potočarima koji će biti angažovani na kooperativnoj proizvodnji “Cimosa” i “Preventa” koja će biti uspostavljena za proizvodnju određenih elemenata.

Prema njegovim riječima, realno je očekivati da i goraždanska firma “Preciza” uskoro počne graditi proizvodni pogon u Srebrenici, u kome zaposlenje treba da dobije oko 50 radnika, jer su dobijena uvjeravanja od poslovodstva te firme koja je ispoljila interesovanje da na taj način doprinese oporavku ove opštine.

On je naglasio da realizacija ova tri programa treba da omogući otvaranje ukupno 130 novih radnih mjesta, ali da postoje i drugi projekti koji nagovještavaju ulaganja i novo zapošljavanje.

Duraković kaže da postoji ozbiljno interesovanje jedne kompanije iz Srbije za otvaranje pogona metalne industrije u Skelanima.


http://www.akos.ba/u-srebrenici-otvaraj ... o-preciza/
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica

Post Postao/la Jack » 24 maj 2013 01:37

Srebrenica je mala opcina, grad je sve manji a u skolskoj 1995/1996 bilo je preko 1000 Srpskih osnovaca, zapravo nesto preko 1100.Danas ih je cirka 250.U manje od 20 godina njihov broj je znatno pao.Mi smo vecina u Os Srebrenica, ali oni su u Kosta Todorovic Skelani.Mislim da mi treba da ulazemo u neka naselja, ona sto su nasa gruntovno.Da to ostavimo i koncetrisemo se na par selektivnih naselja

Srebrenicu je danas mnogo lakse uzeti demografski nego prije 17-18 godina kada je nacionalni sastav u osnovnim skolama bio 100% Srbi.Jedna kuca je dobra, ali ko nijedna!.Mi moramo kao cifuti da pravimo KIBUTZIME.Zavali Kibutzim izmedju Arapskih naselja i to je bila prva strategija Zidovske Hagane.Naprimjer medju poznatijim KIBUTZIMA ili naseljima je Tel Avivim ili Ramat Gan.Tel Aviv je bio poljana 1906 bogatog Arapa, dok to cifuti nisu poceli da grade i prave, i vidi na sta je to.Mora se tako raditi.Danas, kao sto sam rekao.Mi nismo u losoj poziciji ovdje.Ali, mi nismo ni na pravoj poziciji

Po meni pravljenje par Bosnjackih Kibutzima na postojecim nasim selima, da se napravi neki pregled i doseljavanje iz gusto napucene regije Kalesije-Zivinica na to podrucje.Nema druge.I da bude gore.Mi to moramo sad praviti.Nema poslije.Nema sutra.Proboj se mora SAD izvrsiti.Nama treba svjeza snaga jer 2016 ako se ne uradi nesto konkretno.Cetalji ce jednom zauvijek preuzeti Srebrenicu.Pozitivno?Ima jos 3 godine do 2016 i mozemo da u slabo naseljenoj Srebrenici radimo na

Konkretno, koji su pristupi nasoj politici, koja politika i koja naselja da uzmemo.Skelani prema Bajinoj Basti gdje mi zaostajemo naglo za Srbima je jedan od primjera gdje na tom kraju treba da naselimo najmanje 200 Bosnjackih porodica, ali idealno bi bilo 500.Naravno, nece niko grlom u jagode, ali mora i moze se naci neki Kibutzim,nesto da napravimo jer svakog dana ako ne napravimo nesto konkretno.Taj je dan promasen za nas

Moramo biti pametni kao cifuti i planirati kako za Srebrenicu, kako za Bratunac a kako za Focu.I kojim putem i sta.Srebrenica i Bratunac imaju plodne zemlje uz Drinu, nije to toliko brdovit kraj kako neki kazu, posebno Zvornik.Ovdje se moze naci i izgraditi nesto, samo se treba naci neko rjesenje

Dovoljan je tandem Selimovic-Sirbegovic da mi uzmemo Srebrenicu demografskim, zemljisnim i privrednim putem.Mora se raditi na ulaganju i lobiranju kod tih tajkuna kod nas.Ako odbiju javno ih prozvati, pa nek se zamisle poslije

Srebrenica je mala opcina.Broj Srba je daleko manji nego prije 18 godina, njihova sela su sve starija, a mi smo skoro i 50% osnovaca danas u opcini Srebrenica.Nama sad treba 100 kuca u godinu dana plan.Da dovucemo 100 porodica, i to svake godine.To nam mora biti cilj.Najmanje 200-400 porodica mora da nam bude cilj da dovucemo u Srebrenicu do 2016 godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica

Post Postao/la amkos » 24 maj 2013 19:01

A zna li se jel ovaj Ruvejd doselio u Srebrenicu, tj, vratio se ili je živio u Srebrenici i ranije ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Srebrenica

Post Postao/la Drina » 25 maj 2013 23:07

Turska agencija za međunarodnu saradnju pomaže povratak u Srebrenicu

Razvoj poljoprivrede u istočnoj Bosni, projekat je koji je pokrenula i za njegovu realizaciju, sredstva izdvojila Turska agencija za međunarodnu saradnju i koordinaciju.

Prvi dio projekta obuhvatio je podjelu paketa sa 23 vrste sadnog sjemena za 287 povratničkih porodica u 8 opština u Istočnoj Bosni. Predstavnici ove Agencije danas su u Srebrenici uručili tri traktora.
http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... enicu.html
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica

Post Postao/la Jack » 27 maj 2013 03:56

Kao prvo, jedna porodica je kao nijedna,, treba se jak plan napraviti do 2016 godine.Jer iduci put cetnici nece izgubiti izbore, ako mi ne napravimo i doselimo na ovo podrucje cirka 400 tinjak Bosnjackih porodica do tada
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Srebrenica

Post Postao/la Dezidijat » 27 maj 2013 22:02

maloprije pukla prica da Slovenci zatvaraju Cimosove pogone u Zenici,Srebrenici i Gradaccu..Ako je to istina a moguce je,radi krize u Sloveniji onda nam se lose pise to je preko 1000 radnih mjesta manje

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica

Post Postao/la amkos » 28 maj 2013 00:21

Dezidijat je napisao/la:maloprije pukla prica da Slovenci zatvaraju Cimosove pogone u Zenici,Srebrenici i Gradaccu..Ako je to istina a moguce je,radi krize u Sloveniji onda nam se lose pise to je preko 1000 radnih mjesta manje
Evo te vijesti.
http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=66

Kako se neslužbeno doznaje, Fadil Novalić je smijenjen s direktorskog mjesta jer je odbio da potpiše odluku o zatvaranju pogona i otpuštanju radnika u pogonima Cimosa u Srebrenici i Zenici.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite