☑ Pravila foruma i savjeti

Bošnjaci iz regiona

Moderator/ica: Drina

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Abidaga » 08 feb 2016 22:37

Ima nas mnogo vise od 14 miliona samo treba osvijestiti one koje su drugi uvjerili da su "bosanci i hercegovici", crnogorci, hrvati, srbi, turci, evropljani: Region zapadnog Balkana tokom zadnjeg ledenoga doba bio je svojevrsna oaza za preživljavanje ljudi. Tadašnji čovjek je ovaj, izrazito nepovoljni klimatološki period za Evropu, preživio na svega dvije do tri lokacije na kontinentu, a Bosna je bila dio jednog od tih skloništa. Upravo to je uvjetovalo da više od 50 posto današnjih stanovnika u Bosne potječu od tih ljudi koji su na ovom području preživjeli ledeno doba. Istaknuo je to u razgovoru za Agenciju Fena šef Laboratorije za forenzičku genetiku pri Institutu za genetičko inžinjerstvo i biotehnologiju Sarajevo te profesor na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu Damir Marjanović, govoreći o istraživanju porijekla naroda s područja regiona koje je proveo ovaj institut.. genetički scenarij naseljavanja Bosne sugerira kontinuiranu naseljenost ovog područja još od paleolitika i potvrđuje ono što su arheolozi i povjesničari ranije sugerirali..
http://www.klix.ba/vijesti/bih/marjanov ... /141213015

Palaeolithic Europe 18 000 years ago in the grip of the last ice age. Glacial ice 2km thick covers much of Northern Europe and the Alps. The air would have been on average 10-12 degrees cooler.. Mankind could do little more than survive, and was forced to retreat south to a few scattered enclaves in Asia and Europe.. The emphasis was merely on survival. “During this time, it isn’t possible to venture too far north within Europe as the ice sheets cover much of northern Europe and tundra exists for several miles beneath them. The humans in this part of the world are relatively recent visitors and are not so adapted to the colder climes as are the people of Siberia. Thus, they take refuge below the tree line which at 18,000 years ago, the time of the last glacial maximum, extends across southern Europe. The refugia of Iberia(R1b), the Balkans(I) and Ukraine(R1a) allow people to ‘wait out’ the worst of the ice-age.”
slika
This map shows the spread of Haplogroups R1b, I and R1a (12,000 years ago). These three major haplogroups account for approx 80% of Europe's present-day population. Today distribution of Haplogroup I-M170:
slika
Haplogroup I-M170
In the midst of this last great cold spell, very roughly about 25,000 years ago, a little baby boy was born with a mutation in his Y-chromosome. No one knew anything about it, least of all the little boy; it didn’t affect his life at all. But geneticists have come to recognize the mutation which took place at the time of this little boy’s conception—marker M170—as the beginning of a new and distinct gene group, called a “Haplogroup,” and lettered as the letter “I”. Y-DNA Haplogroup I represents nearly one-fifth of the population of Europe. It can be found in the majority of present-day European populations; the greatest density to be found in Bosnia and Herzegovina, Croatia, Norway, Sweden, Serbia, Sardinia, Denmark and Germany. The haplogroup is almost non-existent outside of Europe or Asia Minor, suggesting that it arose in Europe.
https://www.familytreedna.com/public/I1 ... on=results
Ukratko: Haman 20% evropljna su genetskim porijeklom Bosnje. Znaci vise od 100 miliona. :zastava:

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la JuzniDoboj » 08 feb 2016 22:39

O7jHNcooKc\5JTK>Tc\~<WOuca)VrF
Zadnja izmjena: JuzniDoboj, dana/u 06 maj 2020 13:46, ukupno mijenjano 1 put.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Abidaga » 08 feb 2016 22:50

Zato Iran sebe vidi kao velesilu. Nama je dovoljno da za pocetak dostignemo tih 14 miliona i oslobodimo zapadni Balkan. 8-)

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Abidaga » 09 feb 2016 23:33

The Destroyer je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
ABen je napisao/la: Vecina ovih muslimana ili ovih sa muslimanskim imenima u Lipoj su se asimilirali u rvatsko cvijece.
E ovaj nije:
WTwdblUNBUU
lmYDodtwK_k
Yjuk4j4rO5k
Čujem da se SDP u Rvackoj buni protiv ovog jer hoće da uvede u HV pozdrav za vojsku "ZDS", tako da mi se čini pravo pro-ustaški nastrojen :D
Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića:
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... rpn7VP2Zjo

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la The Destroyer » 10 feb 2016 00:37

Abidaga je napisao/la:Salonski ljevičari već sedmicma neumorno progone novoimenovanog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića:
http://saff.ba/djed-ministra-zlatka-has ... rpn7VP2Zjo
Znam, ništa neobično. Žao mi djeda, džaba sebe doveo u opasnost spašavajući čifutski šljam, umjesto da ju je odmah poslao za Jasenovac. Sigurno je i to imalo uloge u njegovoj likvidaciji. Tužna priča. :(

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Abidaga » 10 feb 2016 00:57

The Destroyer je napisao/la:džaba sebe doveo u opasnost spašavajući čifutski šljam, umjesto da ju je odmah poslao za Jasenovac
ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva - kao da je svim ljudima život sačuvao
Al-Ma'ide 32

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la The Destroyer » 10 feb 2016 01:57

Abidaga je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:džaba sebe doveo u opasnost spašavajući čifutski šljam, umjesto da ju je odmah poslao za Jasenovac
ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva - kao da je svim ljudima život sačuvao
Al-Ma'ide 32
Tako su valjda govorili i oni koji su usred četničkih pokolja spašavali njihovu djecu, nisu ih dirali, itd. Oni nas kolju, a mi fini. Svaka tebi čast ako ti možeš imati takvu milost prema neprijateljima, mnogi (uključujući mene) ne mogu.

Ali udaljavamo se od teme, nejse.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la kliker » 10 feb 2016 19:00

The Destroyer je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
The Destroyer je napisao/la:džaba sebe doveo u opasnost spašavajući čifutski šljam, umjesto da ju je odmah poslao za Jasenovac
ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva - kao da je svim ljudima život sačuvao
Al-Ma'ide 32
Tako su valjda govorili i oni koji su usred četničkih pokolja spašavali njihovu djecu, nisu ih dirali, itd. Oni nas kolju, a mi fini. Svaka tebi čast ako ti možeš imati takvu milost prema neprijateljima, mnogi (uključujući mene) ne mogu.

Ali udaljavamo se od teme, nejse.
Tebi je dijete neprijatelj ili sta? Nisi onda nista bolji od cetnika.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 10 feb 2016 22:12

The Destroyer je napisao/la:
kliker je napisao/la:Tebi je dijete neprijatelj ili sta? Nisi onda nista bolji od cetnika.
Naravno da jeste, to će dijete odrasti u ortodoksnog četnika, bit će član nekog novog VRS-a, ubijati Bošnjake, itd. Zmiju je bolje zgaziti dok je mala. Zaklati jedno vlaško dijete znači spasiti život jednome, ili čak nekoliko, Bošnjaka koje bi to dijete ubijalo kada odraste.

Ali idemo off-topic, nećemo više o ovome.
Prvo, Destroyer ti nisi dobar u glavi nikako. Dosao si ovdje prije svega 2 sedmice i vec si napisao nekoliko nevjerovatnih komentara (evo ovaj sad o ubijanju djece) da to pas s maslom nebi mogao pojesti. Da Bosnjaci tako razmisljaju ko ti - bilo bi milion masovnih grobnica sa Vlaskom djecom u njima, i mi bi bili Vlasi. Hvala Allahu pa nismo.

Drugo, u borbi za Bosnu protiv Cetnickog okupatora poginulo je dosta boraca sa ljiljanima koji su bili Pravoslavci. Jedan od njih je poginuo bas na Starom Mostu povlaceci jednog ranjenog borca ARBiHa u zaklon. I to nije samo bio slucaj u Mostaru. Jovan Divjak je fakticki osnivao i vodio ARBiH prvih godinu dana rata.

Mozda najbolji primjer, evo vidi sam - u Sarajevu je 102 brigada tokom rata bila prozvana "102 slavna pravoslavna" iz zezancije ali s obzirom koliko je pravoslavaca bilo u njoj. Evo ti bas primjera jednog takovog pravoslavca koji je bio na bitki za brdo Zuc iznad Sarajeva u ARBiHu kad mu je dosla ideja da prepadne Cetnike TEKBIROM: https://youtu.be/kUDC3HjWz2s?t=11m29s
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Jack » 10 feb 2016 22:22

Svaki post o klanju i ubijanju koji se prenese ovdje na forumu bit ce IZBRISAN


Ako moze malo kulturnija rasprava
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la BH-HZ » 10 feb 2016 22:28

Jack, kontrolisi ovo malo. Ne dozvoljavaj da se ovakvd stvari pisu. Ja jesam patriota, nacionalista, ali drzava se ne gradi na genocidima i pricama poput ubijanja djece, Boze sacuvaj. Mi nismo niti cemo kad biti ubice i genocidasi.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Jack » 10 feb 2016 22:39

Forum nije blog
Blog je misljenje jednog pojedinca,Forum je nesto sasvim drugo

Bilo kakvo spominjanje genocida,zlocina i klanja bit ce izbrisano.Destroyer.Kako si pametan momak,.Savjetujem ti da pises malo vise o historiji.I da ne spominjes takvo sta

Dok god ja pisem o kupovini zemljista.I demografskom preuzimanju.Oni ne mogu nista da mi urade

Ali ako se rasprava okrene na put klanja,silovanja i zlocina.,Lijepo mogu proglasiti da je i to moj stav.Tako ti ne bih zastupao svoj stav nego i moj jer ovo je i moj forum

I to nije ispravno.I zato Destroyer bez uvrede ali smanji tenzije ovdje oko tog
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la The Destroyer » 10 feb 2016 22:41

Jack je napisao/la:Forum nije blog
Blog je misljenje jednog pojedinca,Forum je nesto sasvim drugo

Bilo kakvo spominjanje genocida,zlocina i klanja bit ce izbrisano.Destroyer.Kako si pametan momak,.Savjetujem ti da pisem malo vise o historiji.I da ne spominjes takvo sta

Dok god ja pisem o kupovini zemljista.I demografskom preuzimanju.Oni ne mogu nista da mi urade

Ali ako se rasprava okrene na put klanja,silovanja i zlocina.,Lijepo mogu proglasiti da je i to moj stav.Tako ti ne bih zastupao svoj stav nego i moj jer ovo je i moj forum

I to nije ispravno.I zato Destroyer bez uvrede ali smanji tenzije ovdje oko tog
Ma jasno, ovo je ipak javni forum. Shvatio sam, primljeno k znanju.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Jack » 11 feb 2016 02:08

Sistematsko krsenje ljudskih prava,citaj Bosnjacima od strane ustasha i cetnika poput Bosanskog jezika u cetnitetu,poput nepostojanja Bosanskog u Kresevu,Odzaku,Livnu.,Duvnu.Dok mi pravimo katolicima crkvu veliku na Dobrinji u naselju s preko 20 000 stanovnika gdje zivi oko 600 katolika.Manje od 3% Dobrinje.Pravi se katolicka crkva

Isto takvo ne mozes dobiti u Sturbi kraj Livna.Ustashe krse zakone i legalno privatizaciju hotela Zenit ponistavaju godinama.No,pozivom na klanje i ubijanje samo stetis ovom forumu i sebi.Postoje SUPTILNIJE stvari kako onaj vepar Milorad radi.Na tome ti niko ne moze nista ili raditi ili zamjeriti

Ovo je javni forum i cetnici i ustashe jedva cekaju da kazu.Evo ga planiraju ovo i ono.A sta ce

Lijepo Demokratskim metodama,poticem da se uzme smece.Epiteti su cuda,mogu ti reci.Ubacis epitet.I lijepo nek se on misli sta sam ja htio da kazem.Ali kazem

Ko ih jebe.Ako ce oni na nasoj privatnoj zemlji u Bosanskoj Bojnoj reci da mi ne smijemo praviti dzamiju.To je krsenje zakona,osnovnih zakon o PRIVATNOM vlasnistvu.Ja cu na zemlji Zoo da napravim i ti me neces sprijeciti.U tome je stvar

A naravno da je forum javno misljenje i naravno da im Jack smeta.Smeta im jer se Jack zna izraziti i kako Jack zna ''epitete'' da doda.Gramaticki nepismen Skutor iz Listice pjeni,rezi i na kraju kopira.To mu je jedino ostalo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Jack » 11 feb 2016 03:08

BH-HZ je napisao/la:Jack, kontrolisi ovo malo. Ne dozvoljavaj da se ovakvd stvari pisu. Ja jesam patriota, nacionalista, ali drzava se ne gradi na genocidima i pricama poput ubijanja djece, Boze sacuvaj. Mi nismo niti cemo kad biti ubice i genocidasi.

Ja sam FASISTA.Kvotirajte me ovdje. :mrgreen:

Budimo ozbiljni.Ja se bojim samo boga i bog ce me kazniti.Ali da lazem.Ne,to ne radim.Da pricam da treba nekog zaklati.Nije moje o tome.Bog sve zna,bog sve cuje.Bog ce mene unistiti jednog lijepog dana.Mozda mi bivsa cura oprosti.Mozda je i onaj zivot ljepsi.Ali ja sigurno nisam od likova koji ce to pisati

I trenutno idem na terapije jer prije mjesec dana mi se je ubila bivsa cura.S tim u vidu ja se uvijek osjecam ZGAZENO.Jedina zena koju sam ikad volio na ovom svijetu nije vise ziva..Tako moja REAKCIJA.Ona je spora.Zaostala.Ne osjecam se najbolje.Ne mogu da kontrolisem pisanje svakog.Iako ne odrazava moj stav.Daj boze da bog bude milostiv prema meni kad mi dodje sudnji dan.Jer ce me bog suditi.A nece mi suditi neki ustaski teletabisi portali



Hvala lijepo.Ovaj forum nece tolerisati pisanja o klanju,silovanju,i ubijanju,kako djece,zena ili muskaraca.

I da se takvo sta javno pise,samo steti i skodi ugledu ovog foruma.Ne hvala lijepo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorchin
Član
Postovi: 36
Pridružen/a: 23 jul 2015 17:07

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Gorchin » 11 feb 2016 11:19

Abidaga je napisao/la: Ukratko: Haman 20% evropljna su genetskim porijeklom Bosnje. Znaci vise od 100 miliona. :zastava:
Kakva glupost

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 11 feb 2016 12:00

Gorchin je napisao/la:
Abidaga je napisao/la: Ukratko: Haman 20% evropljna su genetskim porijeklom Bosnje. Znaci vise od 100 miliona. :zastava:
Kakva glupost
Pa valjda ti je jasno da je to bila zajebancija.
Samo BiH.

Avatar
ekson
Novi kolač
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 feb 2016 09:30

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la ekson » 15 feb 2016 10:01

Pozdrav za sve Bosnjake,ja sam novi clan foruma,iz Sandzaka sam,u Turskoj ima minimum preko 2 miliona ljudi ,a neki kazu i vise od 5 miliona koji su poreklom Bosnjaci.naravno mnogi su asimilovani,ali nisu zaboravili ko su,sta su.Veliki broj Bosnjaka se nalazi u vrhu turskog generalstaba,vecina pilota turske avijacije su Bosnjaci,i imaju najznacajnija mesta u turskoj vojsci.Naravno srbi ih pokusavaju predstaviti kao srbe,ali im to ne uspeva.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la ABen » 15 feb 2016 10:09

ekson je napisao/la:Pozdrav za sve Bosnjake,ja sam novi clan foruma,iz Sandzaka sam,u Turskoj ima minimum preko 2 miliona ljudi ,a neki kazu i vise od 5 miliona koji su poreklom Bosnjaci.naravno mnogi su asimilovani,ali nisu zaboravili ko su,sta su.Veliki broj Bosnjaka se nalazi u vrhu turskog generalstaba,vecina pilota turske avijacije su Bosnjaci,i imaju najznacajnija mesta u turskoj vojsci.Naravno srbi ih pokusavaju predstaviti kao srbe,ali im to ne uspeva.
Dobro nam dosao. Da sve je to tacno i ja sam citao i upoznao neke. Samo male koristi je od njih ako nerade nista, bar oni sto imaju jacu svijest. prvi korak bi im trebao da bude da izvade bosansko drzavljanstvo, drugi korak da kupe nekretninu u Bosni. Mogli bi nesto slicno ovom sto Arapi rade da urade i da sebi naprave naselje u nekim opcinama Bosne.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Bošnjaci iz regiona

Post Postao/la Zenicaninn » 15 feb 2016 13:41

ekson je napisao/la:Pozdrav za sve Bosnjake,ja sam novi clan foruma,iz Sandzaka sam,u Turskoj ima minimum preko 2 miliona ljudi ,a neki kazu i vise od 5 miliona koji su poreklom Bosnjaci.naravno mnogi su asimilovani,ali nisu zaboravili ko su,sta su.Veliki broj Bosnjaka se nalazi u vrhu turskog generalstaba,vecina pilota turske avijacije su Bosnjaci,i imaju najznacajnija mesta u turskoj vojsci.Naravno srbi ih pokusavaju predstaviti kao srbe,ali im to ne uspeva.
Dobro nam dosao. To je poznato. Od zavrsetka rata se ti ljudi sve vise susrecu i identificiraju sa svojim bosnjackim porijeklom. Nazalost to nije jos dovoljno. Sve dok ti ljudi nebudu ekomoski i socialno prisutniji u Bosni i Sandzaku od Arapa to nije dovoljno. Ali ne znaci da to nece nekada tako biti.
Moramo stvoriti sve uvjete da se svi nasi Muhadziri vrate u maticu, dali to bili Muhadziri iz ovog proslog rata koji mi zovemo novim imenom to je dijaspora ili Muhadziri koji su napustili Bosnu poslje rata protiv AU monarhije i njene okupacije.

Mogu navesti jedan primjer iz moje opcine da ti ljudi itekako angazuju i interesuju sa svoju maticu a i svoj narod u Bosni.

2013 je se zenicko naselje Gradisce za jedno 3500 stanovnika pobratimililo sa naseljom Halibeyli iz općine Kemalpaşa.
Do danas je bilo nekoliko manifestcija i susreta tih dva neselja. Nekoliko ljudi iz Gradisca su posjetili to bosnjacko naselje Halibeyli i obratno.
Stariji ljudi znaju jos uvjek pricati bosanski iako su iz 3-4 generacija Muhadzira koja je rodjena u Turskoj, a oni mladji neznaju nikako pricati bosanski.
Ti ljudi su plakali kad su morali vracati nazad... bilo je jako emotivno.

Evo jedan prilog od Hayata o tome.


Nadam se da ce biti aktivan na forumu, jer nemamo puno aktivnih Sandzaklija koji nas mogu informirati o aktualnostima iz Sandzaka. :mrgreen:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Odgovorite