☑ Pravila foruma i savjeti

Namjenska industrija BiH

Avatar
IzetNanic
Član
Postovi: 61
Pridružen/a: 08 okt 2015 22:05

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la IzetNanic » 31 jan 2017 23:56

- Tokom razgovora, kralj se raspitivao o prilikama u BiH i Srbiji. Konstatovali smo da, kada je riječ o saradnji BiH i Saudijske Arabije u namjenskoj industriji, trenutno je u realizaciji više projekata u vrijednosti većoj od 100 miliona eura. Na kraju je zaključeno da je Saudijska Arabija spremna da svoja potraživanja poveća za još 100 miliona eura, ako je BiH za to spremna naglasio je Šarović.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 04 feb 2017 00:17

Neznam koliko je pouzdano, ali navodno nam Turska zeli da poklomi tenkove Altay i helikoptere Atak 129, pod uslovom da budu stacionirani u federaciji.


Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 04 feb 2017 00:30

Kako su Bosnjaci daleko vise zaduzili Tursku.Pocev od 1700 godine pa nadalje,do Galipolja

Brat bratu,mi zasluzujemo najmanje 200 tenkova i sta god ima finog u Turskoj vojsci.Ili,oni misle da mi ratujemo za Al Bab ponovo?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 04 feb 2017 00:33

Jack je napisao/la:Kako su Bosnjaci daleko vise zaduzili Tursku.Pocev od 1700 godine pa nadalje,do Galipolja

Brat bratu,mi zasluzujemo najmanje 200 tenkova i sta god ima finog u Turskoj vojsci.Ili,oni misle da mi ratujemo za Al Bab ponovo?
Od koga je i to bi bilo puno. Sa tim igrackama bi mi u nasoj regiji bili ozbiljni igraci.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 feb 2017 04:26

Prvo ja čisto sumnjam da će Turci dati ikome 10 Altay tenkova da im je iz oka ispao. Turska je u Altay uložila preko milijardu dolara plus što je prije Altaya 1990tih uložila 500 miliona dolara u dizajn prethodnog neuspješnog tenka. To je milijardu i pol dolara uloženog u taj jedan proizvod. Altay je tek nedavno izašao na tržište. Turska vojska ga je dobila tek prije 1-2 godine. Tek je prva narudžba ovog tenka napravljena i to od strane Pakistana za 250 komada.

Jedan Altay košta 13.5 miliona dolara. Takav poklon bi bio vrijedan preko 200 miliona maraka u oklopnim sredstvima samo.

Bio bi jako iznenađen da nam Turci to daju - to je njihov najveći tehnološki vojni projekat do danas. To bi isto bilo ko da ti SAD poklone 10 tomahawk raketa - onako ko maksuz selam.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 04 feb 2017 07:28

Radi se o cetnickoj propagandi.Koji nisu nista ni izucili.Pa Turci nama nisu ni savremene vozove poslali.A mogli su makar 2-3 voza da nam posalju.A da se ne brukamo s Talgo vozovima do Doboja.Pogledaj nam zeljeznicki saobracaj i jada od tog.I Turci da nam salju suvremene tenkove+ helikoptere

Daj nemojmo biti naivni.Bakir Pudlicbegovic da radi za Bosnjake.Erdogan da nama salje nesto.Turci su nama dali samo Have u ratu,i Rahat Lokuma.Virtualnih.Pomoc od Tansu Ciler proslog puta nam je bila bas ''masovna''.I sad da nam oni sta salju :rofll:

Ministarstvo odbrane Bih.Ovo je dobroKo ce se sloziti tamo za donacije.Pa i one Hamere sto su dobili,vidjet ces tek problema.A da ovo sve ide nama.How,yes no

:D :D

Bas gledam Star Wars.Mozda i jedan svemirski brod onaj da nam posalju,kad vec salju :huhu: :mrgreen: :mrgreen:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 04 feb 2017 07:33

Na kraju je zaključeno da je Saudijska Arabija spremna da svoja potraživanja poveća za još 100 miliona eura, ako je BiH za to spremna naglasio je Šarović.
Rat je u Jemenu.Saudija kupuje oruzje.Ako haubica bude uspjesno testirana na 40 km.Bratstvo Novi Travnik.To ce znaciti da ce biti uvoza nase municije tamo.Ovo je vec realnije.Ja od Turske ''pomoci'' vidio sam Srebrenica i Prijedor.Bas su nam strasno pomogli Turci.Satrase se pomoci kao u Alepu sto pomazu

Po meni jasno je da mi moramo strategiju radi na uvoz.I jacanju namjenske industrije i postojecih postrojenja koja su impresivna i mogu nam dati milijardu Eura godisnje,kao sto Srbija plasira

Mi smo ove godine pocistili 300 miliona Eura izvoza.A kad bi sve firme radile,kad bi Bratstvo testiralo ono uspjesno.Imamo kapacitet da izvozimo milijardu Eura godisnje kao Srbija.Imamo toliko firmi,zapamti najvise namjenske industrije bivse Jugoslavije,za sire trziste tada je bilo locirano kod nas.I mi mozemo uz dobru strategiju.Da napravimo dobre stvari

Nek Turci nama dignu Soko kraj Mostara,pa cemo mi sami Helikoptere da proizvodimo

8-)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la momak » 05 feb 2017 21:53

Dzaba naoruzanje,tehnika,ljudstvo,....
Pobjedzuje srce!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=cro1dDBr5HA

:zastava:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 05 feb 2017 22:00

Prenj je napisao/la:Neznam koliko je pouzdano, ali navodno nam Turska zeli da poklomi tenkove Altay i helikoptere Atak 129, pod uslovom da budu stacionirani u federaciji.
U Turskoj se nalazi 5 helikoptera koja su nasa i jos ih nisu vratili. I ima jos nekih stvarcica, koje nevracaju. Ne zezaj.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la abeveg » 05 feb 2017 23:23

ABen je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Neznam koliko je pouzdano, ali navodno nam Turska zeli da poklomi tenkove Altay i helikoptere Atak 129, pod uslovom da budu stacionirani u federaciji.
U Turskoj se nalazi 5 helikoptera koja su nasa i jos ih nisu vratili. I ima jos nekih stvarcica, koje nevracaju. Ne zezaj.

Dokaz, izvor?

http://ba.n1info.com/a124700/Vijesti/Vi ... kupio.html

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 05 feb 2017 23:32

abeveg je napisao/la:
ABen je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Neznam koliko je pouzdano, ali navodno nam Turska zeli da poklomi tenkove Altay i helikoptere Atak 129, pod uslovom da budu stacionirani u federaciji.
U Turskoj se nalazi 5 helikoptera koja su nasa i jos ih nisu vratili. I ima jos nekih stvarcica, koje nevracaju. Ne zezaj.

Dokaz, izvor?

http://ba.n1info.com/a124700/Vijesti/Vi ... kupio.html
Cuj dokaz? Kupilo se za vrijeme rata donacijama, naravno da nema papira ili mislis da se za svaku pusku koju je dobila armija BiH imas i papir. Imas i u Sloveniji jedan koji pripada MUP RBiH gdje imaju i papiri i u Srbiji jos dva helikoptera.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 05 feb 2017 23:39

Letjelice Armije RBiH 17 godina čekaju u Turskoj: Propali helikopteri plaćeni 2,5 miliona KM?
http://www.krajina.ba/67677/letjelice-a ... iliona-km/
Pet vojnih helikoptera Mi-24 vrijednih oko 2,5 miliona maraka, koje je Armija RBiH kupila još 1995. godine
O tome niko ništa nije ni znao dok se nije oglasila Turska ambasada u BiH još 2007. godine. Oni su tražili da se helikopteri preuzmu. Mi znamo da se radi o polovnim helikopterima koje je kupila tadašnja vlada BiH. Ne znamo ni isplati li se uopće da ih uvozimo. Nisu u kakvom stanju – kaže Okolić.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 09 feb 2017 22:30

Vlada BPK Goražde u posljednje dvije godine uspjela izdvojiti značajna finansijska sredstva za opremanje pripadnika Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova BPK Goražde
Za potrebe jedinica Uprave policije nabavljeno 11 motornih vozila



U Ministarstvu unutrašnjih poslova BPK Goražde danas je upriličena svečana primopredaja nove opreme koja je nabavljena za potrebe jedinica Uprave policije. Primopredaji su prisustvovali poslanici u Skupštini i ministri u Vladi BPK Goražde, na čelu sa premijerom Emirom Okovićem, kojem je ovom prilikom uručena zahvalnica za izuzetan doprinos, kada je riječ o materijalno-tehničkom opremanju policijskih snaga na prostoru našeg kantona u protekle dvije godine.

Kako je istaknuto, radi se o najznačajnijoj nabavci opreme u posljednjih dvadeset godina. Nabavljeno je 11 vozila, od čega su 2 polovna vozila dobivena putem donacije, dok su Vlada i resorno ministarstvo izdvojili sredstva za kupovinu 9 novih vozila. Vozila će biti raspoređena u sve jedinice Uprave policije, te jedno vozilo za potrebe Uprave za administraciju i podršku. Dio opreme je nabavljen putem donacija od turske organizacije TICA i američke organizacije ICITAP.

slika
slika

Cijeli clanak + vise slika

http://www.bpkg.gov.ba/vijesti/58777/za ... nih-vozila

Inace pisao sam na drugoj temi da policajci u Gorazdu izgledaju jako lose. Pod ovo lose mislim na fizicki izgled. 90% onih koje sam ja vidio na ulicama imaju 50 godina ili vise. To se vidi i na ovim slikama. Recimo ovi sto su poredani i nose puske. Ima ih 13 a ocito da samo jedan ima ispod 40 god. Nisu krivi ovi ljudi jer svako stari ali trebaju uraditi nesto po ovom pitanju. Ove stare baciti negdje u kancelarije a zaposliti novu generaciju policajaca

Inace vidim na slikama da ih je 17 opremljeno sa ovom puskom :gut:


https://en.wikipedia.org/wiki/Steyr_AUG
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 11 feb 2017 17:46

Vojnici napuštaju OS BiH, najviše otišlo Hrvata

Uniformu u Oružanim snagama BiH prošle godine su na vlastiti zahtjev razdužila 232 vojnika,...

Vojnici napuštaju OS BiH, najviše otišlo Hrvata što je gotovo dvostruko više nego godinu ranije, navodi se u izvještaju o radu Ministarstva obrane BiH za 2016. godinu.
U izvještaju se navodi da je u Oružanim snagama BiH bilo krađa naoružanja, kazni, prometnih nesreća, ali i zaraznih bolesti, piše današnji "Glas Srpske".
Na osobni zahtjev Oružane snage BiH napustilo je 129 Hrvata, 71 Bošnjak i 31 Srbin.
Zamjenik ministra obrane BiH Boris Jerinić kaže da su svjesni da im svake godine sve više vojnika odlazi iz službe za boljim životom.

On tvrdi da nema potrebe za brigu, jer se na natječaje za službu u Oružanim snagama BiH i dalje prijavljuje daleko više osoba, nego što se traži.
Oružane snage BiH broje 9.130 vojnika, u službi su 644 civila, a u sjedištu Ministarstva obrane BiH rade 253 osoba.

https://www.hercegovina.info/vijesti/vi ... #news_view
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Bosman » 16 feb 2017 07:00

Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...

Prenj
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 22 nov 2012 00:06

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Prenj » 16 feb 2017 22:30

Misljen je napisao/la:Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...
Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 17 feb 2017 00:00

Prenj je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...
Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati

Slažem se. Ili onaj Srbin koji je na Žuči u vrijeme najžešćeg granatiranja, ratovanja, govorio "Tekbir-Allahu ekber" jer je znao da se Cetnici toga najvise boje. Ne mogu se trenutno sjetiti imena. Ali golemo je to bilo.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

karabeg
Novi kolač
Postovi: 6
Pridružen/a: 20 nov 2016 22:26

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la karabeg » 17 feb 2017 01:29

amkos je napisao/la:
Prenj je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...
Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati

Slažem se. Ili onaj Srbin koji je na Žuči u vrijeme najžešćeg granatiranja, ratovanja, govorio "Tekbir-Allahu ekber" jer je znao da se Cetnici toga najvise boje. Ne mogu se trenutno sjetiti imena. Ali golemo je to bilo.

Rade Zoranovic :zastava: :zastava: :zastava:

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Bosman » 17 feb 2017 02:37

Prenj je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...
Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati
Gotovo je to vrijeme. Sad imas 90% Srba koji podrzavaju otcijepljenje RS-a ili Hrvata koji zele treci entitet...
U slucaju sukoba bilo bi mnogo izdaja. Otisla bi vojska na tri strane.

Odgovorite