☑ Pravila foruma i savjeti

Brčko Distrikt

Moderator/ica: Drina

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Zmaj » 10 maj 2017 22:35

mehmed_el_fatih je napisao/la:Politicki jacamo iako je nejedinstvo prisutno i puno stranaka sa bosnjackim predznakom.
Doduse mnoge pozicije drzimo.
Ekonomski lose kod sva tri naroda.
Budzet preko 200 miliona lose rasporedjen.Svaki narod vuce sebi.Mnogo licnih interesa.
Neke manje firme se pokrecu nesto se otvara novo ali generalno Brcko stagnira u odnosu na recimo period 2002-2010.
Narod je dosta podijeljen.Privreda ovdje ima mnogo kapaciteta ali opet kazem tri naroda u vlasti mnogo toga se koci , posebno od strane ovih ,,majoriziranih,,koji znaju da bez njih nema vlasti pa rade sta im volja.Plate u privatnom sektoru su male i to je jedan od glavnih problema iseljavanja i iz samog Brckog.
Sto se dzamije tice to jos nije rijeseno.Izvorna llokacija je izgubljena ali cemo mi istrajati da dobijemo alternativnu.
Zasto je izvorna lokacija izgubljena?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

atif
Član
Postovi: 6218
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la atif » 24 okt 2017 14:19

Svečanim presijecanjem vrpce, premijer Tuzlanskog kantona Bego Gutić i ministri u Vladi TK pustili su u saobraćaj rekonstruisanu dionicu regionalne saobraćajnice R-459 Tuzla - Dokanj - Šibošnica, dionica Jarići - Lovački dom.

Dionica od 500 metara na regionalnoj cesti R459 nastavak je intenzivnih radova na ovom putnom pravcu, a u narednom periodu Vlada i Direkcija cesta će nastojati da asfaltiraju i preostalih oko tri km ovog putnog pravca.

"Ovim projektom kvalitetnom putnom infrastrukturom nastojimo direktno povezati Tuzlu i Čelić. Time omogućavamo stanovnicima Čelića brzu konekciju s administrativnim centrom Kantona, a Tuzli brzu komunikaciju prema Brčkom, rijeci Savi i Evropskoj uniji", rekao je Gutić te najavio da će se rekonstrukcija ovog putnog pravca nastaviti i naredne godine.
https://www.akta.ba/investicije/svecano ... elic/83071

Avatar
edinmaslic
Član
Postovi: 86
Pridružen/a: 15 okt 2017 12:31

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la edinmaslic » 19 dec 2017 13:33

Brčko je za nas najvažniji grad.Vlasi se više trude oko Brčkog,evo hoće ovu bogosloviju,malo malo pa Dodik u Brčkom,evo bio i sa supervizorom,odnosno njegovim zamjenikom.Mi moramo mnogo više pažnje posvetiti ovom gradu i distriktu.Medijski je zapostavljen s naše strane.Čak se u kartama bilježi kao dio GT.Brčko mora biti u fokusu bošnjačke politike.Mi taj grad i distrikt moramo preuzet demografski,ekonomski,sportski,svakako.Kad bi se naši političari i naša javnost oko Brčkog trudila kao što to čini vlaška mi bi danas imali neuporedivo bolju situaciju,ne samo u Brčkom,nego i u cijeloj BiH.Kad vlasi shvate da su izgubili Brčko zauvijek banjalučka enklava će pasti u depresiju.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 19 dec 2017 14:20

edinmaslic je napisao/la:Brčko je za nas najvažniji grad.Vlasi se više trude oko Brčkog,evo hoće ovu bogosloviju,malo malo pa Dodik u Brčkom,evo bio i sa supervizorom,odnosno njegovim zamjenikom.Mi moramo mnogo više pažnje posvetiti ovom gradu i distriktu.Medijski je zapostavljen s naše strane.Čak se u kartama bilježi kao dio GT.Brčko mora biti u fokusu bošnjačke politike.Mi taj grad i distrikt moramo preuzet demografski,ekonomski,sportski,svakako.Kad bi se naši političari i naša javnost oko Brčkog trudila kao što to čini vlaška mi bi danas imali neuporedivo bolju situaciju,ne samo u Brčkom,nego i u cijeloj BiH.Kad vlasi shvate da su izgubili Brčko zauvijek banjalučka enklava će pasti u depresiju.
od rijeci do rijeci :gut:
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 20 dec 2017 07:51

Brcko je moze se reci najveci seoski grad Bosne poslije Bijeljine.Cijeli grad fakticki ima 15 tak zgradica.I to je to.Od tog nekih 2-3 zgrade po 10 spratova.Moze se reci da dobar dio povrsine grada je i dan-danas Bosnjacki.Pa imas dijelove grada Brckog gdje nema fakticki nikako Srba:Klanac,Rijeke,Dizdaruse.Ili ih ima veoma malo tipa Ivici ili Meraje gdje se inace nalazi bolnica gradska u Brckom.Sto znaci da jedini ispravan put je urbanizacija postojecih seoskih naselja

Naprimjer.Naselje Slavinovici kraj Tuzle je prije rata imalo 10 tak zgradica.Pa i manje.Kad su prije Tuzlaci rekli idem u Slavinovice.Mnogi su pricali idem u selo.To je bilo fakticki selo do prije 20 tak godina.Danas imas tamo svega i svacega,masovnije je urbanizovano i nemas takav seoski osjecaj.Kljuc je urbanizacija postojecih naselja grada.Kao i nova radna mjesta,vidi onaj YAVUZ.Kao i bilo koja firma koja se bude otvorila u samom gradu

Brcko se moze uzeti relativno jer imas prvi put demografsku vezu Sarajeva i Brckog.Koji prolazi kroz samo Bosnjacka naselja.Nema vise Srba na tom putu kao nekad.Bosnjaci drze najplodnija sela,najveca,glavnu prometnicu prema jugu.A vjerujem da ce doci na red i na pravoslavna sela vlaska na jugu,kao i katolicka,posebno Boce i Boderiste
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la amkos » 20 dec 2017 20:52

Odlični komentari @edinmaslic i @Jack. :gut: :zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Zmaj » 09 jun 2018 13:36

slika

Pitanje za forumasa @Slavoljub Bosnjak. Koliko je realna ova demografska mapa koju sam napravio prije 5-6 godina?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 09 jun 2018 23:27

Zmaj je napisao/la:slika

Pitanje za forumasa @Slavoljub Bosnjak. Koliko je realna ova demografska mapa koju sam napravio prije 5-6 godina?
MZ za koje sam siguran da su tačne procjene:
-Ivici (99% B)
-Broduša (99% B)
-Stari Rasadnik/Brod? (99% B)
-Klanac (95% 5% S)
-Rijeke (95>% ostalo romi i par srpskih porodica prema Dizdaruši)
-Novo Brčko (60% S 35% B 5% H)
-Ilićka (95%> S)
-Eš naselje (80% S 20% B)
-Srpska Varoš (99% S)

MZ za koje NISAM sigran da su tačne procjene:
-Kolobara (80% B S 20%)
-Meraje (60% B 35% S 5% H)
-Centar ( 50% S 45% B 5% H)*
-Mujkići (80% B 20% S)
-Dizdaruša (75% B 25% S)
-4. Juli (75% B 25% S)
-Grčica (85-90% S 10-15% B)

*Tesko procijeniti,halalite ako nije dobra procjena.

Komentar na mapu:
Smanjio sam granice samog grada,tacnije od Starog Rasadnika i Ilicke,realnije je i tacnije,same granice MZ ne znam tako da nisam htio to komentarisati.

slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 10 jun 2018 06:18

Granice Mz znam ja jer imam spisak ulica koje ulice pripadaju kojoj Mz.Imao sam i napravljenu mapu Brckog po ulicama i nazalost sad je vise nema na portalu.Sramota neki provideri koje sam se razocarao.Izgubio sam jednu sjajnu mapu.Probat cu da vidim hoce li google moci da je sacuva ili bilo ko drugi
MZ za koje NISAM sigran da su tačne procjene:
-Kolobara (80% B S 20%)
-Meraje (60% B 35% S 5% H)
-Centar ( 50% S 45% B 5% H)*
-Mujkići (80% B 20% S)
-Dizdaruša (75% B 25% S)
-4. Juli (75% B 25% S)
-Grčica (85-90% S 10-15% B)
Grcica ima novo naselje Grcicu iako je i Grcica+Dizdarusa zajedno povezana u jednu Mz danas,pa sam broj ovdje varira.Ali Grcica stanje je ovako
4 Juli onako prema Klancu 90% Bosnjaka,u sredini nekih 60% prema Novom Brckom oko 30%.Cirka 2/3 do 70% Bosnjaka
Dizdarusa oko 95% Bosnjaka.Ovdje imas i velikih spomenik borcima Armije Bih.Imas par katolickih porodica u samoj Dizdarusi.Bez cetnika.Dizdarusa je do 1922 godine bila katolicko selo,kasnije su dolazili Bosnjaci iz Sandzaka posebno Sahovica i mijenjali strukturu,kasnije se je ovo selo stopilo u grad

Mujkici.Preambiciozno.Po meni 70-30% mozda je i Srba malo vise
Meraje po meni nekih 70% Bosnjaka
Kolobara je nerealna.Ovdje je nekih 2/3 Bosnjaka i 1/3 cetnika

Centar je 60% Srpski i 35% Bosnjacki.Neki dijelovi centra znaci su nasI,Neki njihovi ali po zgradama su vecinom oni

U Merajama je Brcanska bolnica.To je jedini objekt koji je na nasoj strani da je dobar.Kao i gradski stadion
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 10 jun 2018 08:21

-Ivici (99% B)
I ovo nije tacno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jun 2018 08:34

Jack je napisao/la:
-Ivici (99% B)
I ovo nije tacno
Je l znas u kojim ulicama zive ne bosnjaci u Ivicima,pausalno se ne mogu nikog sjetiti,jedino da ne ubrajas ulice prema gradskom stadionu?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 10 jun 2018 08:40

slika

Ovako nekako
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jun 2018 08:44

Jack je napisao/la:Granice Mz znam ja jer imam spisak ulica koje ulice pripadaju kojoj Mz.Imao sam i napravljenu mapu Brckog po ulicama i nazalost sad je vise nema na portalu.Sramota neki provideri koje sam se razocarao.Izgubio sam jednu sjajnu mapu.Probat cu da vidim hoce li google moci da je sacuva ili bilo ko drugi
MZ za koje NISAM sigran da su tačne procjene:
-Kolobara (80% B S 20%)
-Meraje (60% B 35% S 5% H)
-Centar ( 50% S 45% B 5% H)*
-Mujkići (80% B 20% S)
-Dizdaruša (75% B 25% S)
-4. Juli (75% B 25% S)
-Grčica (85-90% S 10-15% B)
Grcica ima novo naselje Grcicu iako je i Grcica+Dizdarusa zajedno povezana u jednu Mz danas,pa sam broj ovdje varira.Ali Grcica stanje je ovako
4 Juli onako prema Klancu 90% Bosnjaka,u sredini nekih 60% prema Novom Brckom oko 30%.Cirka 2/3 do 70% Bosnjaka
Dizdarusa oko 95% Bosnjaka.Ovdje imas i velikih spomenik borcima Armije Bih.Imas par katolickih porodica u samoj Dizdarusi.Bez cetnika.Dizdarusa je do 1922 godine bila katolicko selo,kasnije su dolazili Bosnjaci iz Sandzaka posebno Sahovica i mijenjali strukturu,kasnije se je ovo selo stopilo u grad

Mujkici.Preambiciozno.Po meni 70-30% mozda je i Srba malo vise
Meraje po meni nekih 70% Bosnjaka
Kolobara je nerealna.Ovdje je nekih 2/3 Bosnjaka i 1/3 cetnika

Centar je 60% Srpski i 35% Bosnjacki.Neki dijelovi centra znaci su nasI,Neki njihovi ali po zgradama su vecinom oni

U Merajama je Brcanska bolnica.To je jedini objekt koji je na nasoj strani da je dobar.Kao i gradski stadion
Koliko sad bosnjaka u Grcici ima,ne shvati te?I je l ubrajamo Dizdarusu i Grcicu zajedno?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 10 jun 2018 08:51

Pa,da oni ubrajaju sad tako
Makar je takva podjela bila po MZ DO 2012.Mozda je sad Dizdarusa zasebna mz.Ne znam pravo da vam kazem
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jun 2018 08:57

Jack je napisao/la:slika

Ovako nekako
Al' ove ulice istocno od Ivika su,kako ja znam,dio Meraja. (gdje mezarije zavrsava)


slika

I na google maps nisu dobro prikazali...

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Zmaj » 10 jun 2018 12:41

Hvala na komentar Slavoljube!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Slavoljub Bosnjak
Član
Postovi: 177
Pridružen/a: 11 jun 2017 03:06

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Slavoljub Bosnjak » 10 jun 2018 18:49

Zmaj je napisao/la:Hvala na komentar Slavoljube!
Nista,valjda je pomoglo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la Jack » 11 jun 2018 08:29

Sta ja znam.Trazio sam laksi put da mi iz agencije dostave podatke za Mz.Kazu da nisu radili prema mjesnim zajednicama podatke iako ja imam Sarajevo,Mostar,Tuzlu,Zenicu,Travnik..itd.Ali dobro haj
Nije ni vazno.

http://radiobrcko.ba/lokacije-birackih- ... riktu-bih/

Ovdje imas lokaciju birackih mjesta po ulicama.Koje ulice su u Ivicima,Klancu,Rijeci,Kolobari ili drugim dijelovima grada
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.


atif
Član
Postovi: 6218
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Brčko Distrikt

Post Postao/la atif » 29 okt 2018 00:12

Zbog ubistva sarajevskih policajaca sutra Dan žalosti i u Brčko distriktu
Gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić proglasio je ponedjeljak, 29. oktobar 2018. godine Danom žalosti u Brčkom, zbog ubistva dvojice policajaca MUP-a Kantona Sarajevo.

Dan žalosti obilježit će se spuštanjem zastava na pola koplja na zgradi Vlade i institucijama Brčko distrikta, a medijske kuće i organizatori kulturno-umjetničkih i sportskih manifestacija na teritoriju Brčkog dužni su prilagoditi svoje programske sadržaje Danu žalosti.

Obiteljima stradalih policajaca, gradonačelnik Milić uputio je sućut u svoje osobno i u ime Vlade Brčko distrikta.


(Vijesti.ba / FENA)
https://vijesti.ba/clanak/425863/zbog-u ... -distriktu

Odgovorite