☑ Pravila foruma i savjeti

Bošnjačka strategija

Moderator/ica: Drina

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 12 jan 2017 18:50

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Sta je tvoje misljenje - ko je veci idiot Salkic ili Camil?

Iskreno meni je to kao "Dumb and Dumber" ali ko zna.
Ma sta je najgore sjede ili su sijedili na pozicijima gdje trebaju nesto raditi, a nista neuradise. Camil je jedan od glavnih krivaca zasto danas u Srebrenici imas cetnika kao nacelnika.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Mehmed Spaho Veliki
Član
Postovi: 26
Pridružen/a: 10 jan 2017 21:10

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Mehmed Spaho Veliki » 12 jan 2017 22:27

Jack je napisao/la:Srednja Bosna je zavrsena prica.Prije 14 tak godina Bosnjaci su cinili 58% prvacica ovdje.Danas ove skolske godine cine 69% prvacica.Taj broj ce u godinama koje dolaze preci 70%.Katolici ne drze nijedan veci grad u toj regiji.Iako i nema puno gradova.Dva najveca grada Srednje Bosne:Bugojno i Travnik su nasa.Ustashe drze poluprazna sela ili malo veca sela,tipa Busovaca,s opet jacim nasim udjelom

Kakva je to strategija poklapanje neceg sto je vec nase.Strategija treba da bude uzimanje Brckog,gdje u zadnjih 10 tak godina nas procent medju prvacicima nije skocio niti 1%.To znaci da na duze vrijeme nismo uspjeli nista da uradimo ovdje.Srednja Bosna je zavrsena prica.Ovaj popis ce reci da su mnoga naselja danas Bosnjacka,koja su nekad imala Hrvatsku vecinu s popisa 1991 ili su nenaseljena.To ce znaciti totalni kraj mitomanije ustasha koji crtkaju karte.Iako superglupe ustashe ce i dalje da nastave.

Po meni strategija je radije ovladati pustahijom Glamoca i Livna.A ne ovo sto je vec nase
Znam da dominiramo Srednjom Bosnom ali sta cemo s hrvatskim enklavama Vitez i kiseljak-kresevo treba to naseljavati.Kao drugo problem je jos sto puno Hrvata drze Firme i Fabrike u jajce novi travnik i tako dalje treba to preuzeti i infrastrukturu poboljasati kresevo ceste prema ilidzi i kiseljaka

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1617
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Gorcin » 12 jan 2017 22:56

Mogu gore ove iz stoca naselit', svakako im je bolje zivjet' blize Centru nego u NDH. Treba jos godina i godina da se Sarajevo utvrdi, to je prioritet.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Zmaj007
Član
Postovi: 82
Pridružen/a: 23 jun 2013 21:51

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Zmaj007 » 12 jan 2017 22:59

Mehmed Spaho Veliki je napisao/la:
Jack je napisao/la:Srednja Bosna je zavrsena prica.Prije 14 tak godina Bosnjaci su cinili 58% prvacica ovdje.Danas ove skolske godine cine 69% prvacica.Taj broj ce u godinama koje dolaze preci 70%.Katolici ne drze nijedan veci grad u toj regiji.Iako i nema puno gradova.Dva najveca grada Srednje Bosne:Bugojno i Travnik su nasa.Ustashe drze poluprazna sela ili malo veca sela,tipa Busovaca,s opet jacim nasim udjelom

Kakva je to strategija poklapanje neceg sto je vec nase.Strategija treba da bude uzimanje Brckog,gdje u zadnjih 10 tak godina nas procent medju prvacicima nije skocio niti 1%.To znaci da na duze vrijeme nismo uspjeli nista da uradimo ovdje.Srednja Bosna je zavrsena prica.Ovaj popis ce reci da su mnoga naselja danas Bosnjacka,koja su nekad imala Hrvatsku vecinu s popisa 1991 ili su nenaseljena.To ce znaciti totalni kraj mitomanije ustasha koji crtkaju karte.Iako superglupe ustashe ce i dalje da nastave.

Po meni strategija je radije ovladati pustahijom Glamoca i Livna.A ne ovo sto je vec nase
Znam da dominiramo Srednjom Bosnom ali sta cemo s hrvatskim enklavama Vitez i kiseljak-kresevo treba to naseljavati.Kao drugo problem je jos sto puno Hrvata drze Firme i Fabrike u jajce novi travnik i tako dalje treba to preuzeti i infrastrukturu poboljasati kresevo ceste prema ilidzi i kiseljaka
Evo ja prvi idem da se naselim u Kresevo,nemam bolje opcije ili bi mogao u Glamoc.Sta ti mislis ? :zastava:

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 12 jan 2017 23:01

Gorcin je napisao/la:Mogu gore ove iz stoca naselit', svakako im je bolje zivjet' blize Centru nego u NDH. Treba jos godina i godina da se Sarajevo utvrdi, to je prioritet.
:goofy: :rofll: :rofll: :rofll:
Samo BiH.

Avatar
Mehmed Spaho Veliki
Član
Postovi: 26
Pridružen/a: 10 jan 2017 21:10

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Mehmed Spaho Veliki » 12 jan 2017 23:21

Zmaj007 je napisao/la:
Mehmed Spaho Veliki je napisao/la:
Jack je napisao/la:Srednja Bosna je zavrsena prica.Prije 14 tak godina Bosnjaci su cinili 58% prvacica ovdje.Danas ove skolske godine cine 69% prvacica.Taj broj ce u godinama koje dolaze preci 70%.Katolici ne drze nijedan veci grad u toj regiji.Iako i nema puno gradova.Dva najveca grada Srednje Bosne:Bugojno i Travnik su nasa.Ustashe drze poluprazna sela ili malo veca sela,tipa Busovaca,s opet jacim nasim udjelom

Kakva je to strategija poklapanje neceg sto je vec nase.Strategija treba da bude uzimanje Brckog,gdje u zadnjih 10 tak godina nas procent medju prvacicima nije skocio niti 1%.To znaci da na duze vrijeme nismo uspjeli nista da uradimo ovdje.Srednja Bosna je zavrsena prica.Ovaj popis ce reci da su mnoga naselja danas Bosnjacka,koja su nekad imala Hrvatsku vecinu s popisa 1991 ili su nenaseljena.To ce znaciti totalni kraj mitomanije ustasha koji crtkaju karte.Iako superglupe ustashe ce i dalje da nastave.

Po meni strategija je radije ovladati pustahijom Glamoca i Livna.A ne ovo sto je vec nase
Znam da dominiramo Srednjom Bosnom ali sta cemo s hrvatskim enklavama Vitez i kiseljak-kresevo treba to naseljavati.Kao drugo problem je jos sto puno Hrvata drze Firme i Fabrike u jajce novi travnik i tako dalje treba to preuzeti i infrastrukturu poboljasati kresevo ceste prema ilidzi i kiseljaka
Evo ja prvi idem da se naselim u Kresevo,nemam bolje opcije ili bi mogao u Glamoc.Sta ti mislis ? :zastava:
Istoni stari grad :beret:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Jack » 13 jan 2017 00:32

Ovaj mora da je ustasha,vidis cim je dosao,odmah je poceo da pametuje gluposti.Takvih sam spamera vidio na tone prije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la amkos » 13 jan 2017 02:15

Jack je napisao/la:Ovaj mora da je ustasha,vidis cim je dosao,odmah je poceo da pametuje gluposti.Takvih sam spamera vidio na tone prije
Otkrit će se sam. Vrijeme najbolje pokaže sve. :respekt: :mrgreen:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Jack » 13 jan 2017 08:28

Hmmm.Nikad se ne zna hoce li Jack biti Dzekil ili Hyde.S tim da ovaj me toliko zivcira svojom gluposcu.Da njegov boravak na forumu nece biti dugotrajan
Evo ja prvi idem da se naselim u Kresevo,nemam bolje opcije ili bi mogao u Glamoc.Sta ti mislis ?
Firme u Novom Travniku.Enklave?Enklave koje gube stanovnistvo,udaljene od ostatka takozvanih Hrvata na stotine kilometara.S tim u vidu savjetujem ti da citas forum.Pisanje nije za tebe.Ovo vazi za ovog M.Spahu ''velikog''

Namjeravam da se ne otvaraju glupe teme.Ako zelis podjebavanje idi na forum klixa,pa tamo pametuj

Lik poklapa iz Njemacke,lijevo i desno.Sta ti je zivot
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Drina » 16 jan 2017 15:48

Bio sam prisutan na tribini gdje su govorili reporter i novinar Salih Brkic i general Dudakovic.

Gosp. Brkic je govorio o razmjerima genocida i prikazao svoj dokumentarac jednoj jami kod Sehovica gdje su bacani ubijeni Bosnjaci. Bacani su zivi sa zicom zavezanim rukama na ledima i onda su u tu jamu bacane bombe i pucano po tijelima.
General Dudakovic je drzao govor od +-1h.

Pricao je mało o svemu i mozda je bilo bolje da je moderator usmjeravao ali sve u svemu bilo je dobro.


Moje observacije :

- Gospodin Brkic je veliki patriota, pun energije i entuziijasta. Radi odlican posao
- General Dudakovic je jedna velika dobricina.

Ono sto je porucio :

- Umrezavanje i postizanje dogovora medu nama ( to sam i ja pisao i ranije). Naveo je i to da imamo previse stranki, organizacija sto samo dovodi do konfuzije. Potpuno se slazem sa nim.

- Rad na sebi; konstantno izucavanje, usavrsavanje samog sebe. Bitno je da imamo strucnjake u svim domenima. Naveo je primjer da su nasi inzenjeri tokom rata u Bihacu uspjeli proizvesti nekoliko raketa 108mm i 16 minobacaca 120mm. Dakle ako imas znanje onda i u najgorim uvjetima mozes stvoriti nesto.

- Nabavaljanje vojne vojne odjece za svakog od 17+ godina ( jer je i on svjestan da ce vlasi opet napasati, kad tad). A vojnu uniformu je minimum koji może svako uciniti i sve je to u legalnim okvirima.


To su tri stavke koje bih izdvojio iż njegovog govora i koje treba poslusati. Ne treba se praviti previse pametan vec slusati ono sto kazu ljudi kao general. Pratiti njihove upute i raditi prema njihovom naredenju. On je vec dokazao svoje sposobnosti.

Inace general Dudakovic je jedna velika dobricina i ljudska gromada. To se vidi iż nacina sa kojim se svakome obratio i nacin na koji je pristupacan svakom pojedincu.
I sam je naglasio da ima veliki interes za nas narod i nase krajeve i da puno uci o tome. Naglasio je da ima posebni osjecaj ka Podrinju

Poruka je jasna.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 16 jan 2017 16:37

Drina je napisao/la:Bio sam prisutan na tribini gdje su govorili reporter i novinar Salih Brkic i general Dudakovic.

Gosp. Brkic je govorio o razmjerima genocida i prikazao svoj dokumentarac jednoj jami kod Sehovica gdje su bacani ubijeni Bosnjaci. Bacani su zivi sa zicom zavezanim rukama na ledima i onda su u tu jamu bacane bombe i pucano po tijelima.
General Dudakovic je drzao govor od +-1h.

Pricao je mało o svemu i mozda je bilo bolje da je moderator usmjeravao ali sve u svemu bilo je dobro.


Moje observacije :

- Gospodin Brkic je veliki patriota, pun energije i entuziijasta. Radi odlican posao
- General Dudakovic je jedna velika dobricina.

Ono sto je porucio :

- Umrezavanje i postizanje dogovora medu nama ( to sam i ja pisao i ranije). Naveo je i to da imamo previse stranki, organizacija sto samo dovodi do konfuzije. Potpuno se slazem sa nim.

- Rad na sebi; konstantno izucavanje, usavrsavanje samog sebe. Bitno je da imamo strucnjake u svim domenima. Naveo je primjer da su nasi inzenjeri tokom rata u Bihacu uspjeli proizvesti nekoliko raketa 108mm i 16 minobacaca 120mm. Dakle ako imas znanje onda i u najgorim uvjetima mozes stvoriti nesto.

- Nabavaljanje vojne vojne odjece za svakog od 17+ godina ( jer je i on svjestan da ce vlasi opet napasati, kad tad). A vojnu uniformu je minimum koji może svako uciniti i sve je to u legalnim okvirima.


To su tri stavke koje bih izdvojio iż njegovog govora i koje treba poslusati. Ne treba se praviti previse pametan vec slusati ono sto kazu ljudi kao general. Pratiti njihove upute i raditi prema njihovom naredenju. On je vec dokazao svoje sposobnosti.

Inace general Dudakovic je jedna velika dobricina i ljudska gromada. To se vidi iż nacina sa kojim se svakome obratio i nacin na koji je pristupacan svakom pojedincu.
I sam je naglasio da ima veliki interes za nas narod i nase krajeve i da puno uci o tome. Naglasio je da ima posebni osjecaj ka Podrinju

Poruka je jasna.
Hvala @Drina
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 jan 2017 16:56

Ovaj govor Atifa Dudakovica je nesto najblize Bosnjackoj strategiji sto sam ja vidio.

Treba Generala Dudakovica zamoliti da bude jos vise aktivan, da se udruzi i da saradjuje zajedno sa ostalim Generalima ARBiH, da naprave web stranicu za nas koji zelimo da cujemo sta imaju reci i da nasi generali zajedno se obracaju javnosti putem svoje web stranice - tako da smo svi u dosluhu i u kontaktu.
Samo BiH.

Avatar
Mehmed Spaho Veliki
Član
Postovi: 26
Pridružen/a: 10 jan 2017 21:10

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Mehmed Spaho Veliki » 16 jan 2017 17:32

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ovaj govor Atifa Dudakovica je nesto najblize Bosnjackoj strategiji sto sam ja vidio.

Treba Generala Dudakovica zamoliti da bude jos vise aktivan, da se udruzi i da saradjuje zajedno sa ostalim Generalima ARBiH, da naprave web stranicu za nas koji zelimo da cujemo sta imaju reci i da nasi generali zajedno se obracaju javnosti putem svoje web stranice - tako da smo svi u dosluhu i u kontaktu.
Takav Politicar nam treba :beret:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la amkos » 16 jan 2017 17:37

Hvala @Drina. :respekt: :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la amkos » 16 jan 2017 17:39

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ovaj govor Atifa Dudakovica je nesto najblize Bosnjackoj strategiji sto sam ja vidio.

Treba Generala Dudakovica zamoliti da bude jos vise aktivan, da se udruzi i da saradjuje zajedno sa ostalim Generalima ARBiH, da naprave web stranicu za nas koji zelimo da cujemo sta imaju reci i da nasi generali zajedno se obracaju javnosti putem svoje web stranice - tako da smo svi u dosluhu i u kontaktu.
Valjda to treba raditi u tajnosti, a ne javno da svako moze vidjeti i procitati. Moze u javnost odredjeni broj informacija, ostalo secret.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 16 jan 2017 19:03

Sve je rekao, sta se ima reci. Sad biti pametan i drzati se toga i na tome raditi.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Drina » 16 jan 2017 19:33

amkos je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ovaj govor Atifa Dudakovica je nesto najblize Bosnjackoj strategiji sto sam ja vidio.

Treba Generala Dudakovica zamoliti da bude jos vise aktivan, da se udruzi i da saradjuje zajedno sa ostalim Generalima ARBiH, da naprave web stranicu za nas koji zelimo da cujemo sta imaju reci i da nasi generali zajedno se obracaju javnosti putem svoje web stranice - tako da smo svi u dosluhu i u kontaktu.
Valjda to treba raditi u tajnosti, a ne javno da svako moze vidjeti i procitati. Moze u javnost odredjeni broj informacija, ostalo secret.
Rekao je on jos puno stvari. Neke anekdote i slicno. Ipak je pricao +1h. Ovo su bili vise opsirini pogledi i ne moze ni on ici tu u sitne detalje. Previse je tu bilo ljudi na skupu da bi sad isli u detalje.
Posebno bih se slozio s njim da ima previse stranki, organizacija itd. To stvara kakofoniju. I on je sam rekao " da nije svakome pjevati kroz selo". To jeste da ne moze biti stotinu voda. Treba stati iza onoga ko je sposoban. Potpuno tacno. Nije svako sposoban za sve.

General se dokazao da zna i umije organizirati odbranu. I zato bih uvjek njega slijedio. Slijepo. Ako kaze idi lijevo onda idi lijevo. Ne treba tu previse pametovanja.

slika

slika
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la momak » 16 jan 2017 20:16

Hvala Drina.
Zanima me,jeli bilo puno ljudi.Znaci dobar odaziv nasih,ili si bio razocaran?
Vidim da ima slobodnih stolica!?
Jer,mi se slabo zanimamo za svoje.
Ja sam prije 2 godine bio maxsimalno razocaran,na godisnjici genocida u Ljubljani.Bio okrugli stol u jednom Ljubljanskom hotelu.I nas manje od 20 unutra!Zalost.Dok je prosle godine bio sprovod kroz Ljubljanu,koji je prosao u stvarno velikom broju.ALI NISAM BIO ZADOVOLJAN,JER NISAM CUO JASNE I POGOTOVO GLASNE PORUKE!!!!!!!Ali sam bio ponosan,jer je bilo stvarno puno mladih,sa :zastava: .E to mi daje nadu.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Drina » 16 jan 2017 20:30

Rekao bih 150-200 dusa. Sala je bila manje vise puna. S time da je bilo mozda 10 zena max. :mrgreen:
Naravno moglo je i trebalo je biti mnogo mnogo vise. Ali ne treba biti naivan. Vecinu ljudi ne zanima politika....sve dok se ne puca.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Jack » 16 jan 2017 20:47

Ko god misli da onaj ofarbani voz koji je krenuo na Kosovo prije par dana nije mjesecima planirano.I to bas pred novu Americku administraciju.Prosle godine Crna Gora dobi poziv za Nato pakt.Mjesec dana poslije cetnici su pokusali drzavni udar.
Srbija ce od ovog ljeta biti skroz okruzena Nato paktom kad C.Gora udje u Nato pakt.Oni demografski nakon 2030 su prestali.Njihova najbolja sansa je da nastupe agresivno sto vec sad rade za vrijeme Trumpa 2017-2021 godine

Srba nema 100 miliona kao Rusa,poslije 2030 oni se sastaviti politicki i demografski nece moci.Dudakovic je stariji covjek preko 60 godina ali opet prica o realnosti koju mnogi ne kopcaju.Mnogi ljudi koji imaju preko 50 godina danas,misle da ako se Bosnjaci budu ponizavali i saginjali glavu da ce ih mozda to spasiti.Kosovo,tj Albanci su rekli da samo silu cetnici razumiju.I nema sumnje da ce cetnici poceti s hapsenjma

I sve sto Dodik radi,radi planski.Mjesecima unaprijed planirano

Jasno je da ako se sad spremimo za potencijalni rat.Rat koji ce doci prije nego sto neki misle.Ispast cemo pobjednici.Ako i dalje bude neko ''kako ste se pripremali za rat'' tema negdje.Onda stvarno zalim neke

Normala da ce cetnici sad poceti jos agresivnije da napadaju na nas sad kad su izgubili Hrvatsku+Crnu Goru.Planiraj da se ''mirno'' otcijepe.A vidjet ces sta ce ti Pinzko da uradi.Nista
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite