☑ Pravila foruma i savjeti

Bošnjačka strategija

Moderator/ica: Drina

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 21 jan 2017 01:30

amkos je napisao/la:https://www.faktor.ba/vijest/nakon-govo ... ije-232309

Ne smijes se ni branit ?! :lolcina:
Treba temu zakljucati, SIPA samo sto nam nije pokucala na vrata. :sofa:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la amkos » 21 jan 2017 02:02

Nedavno sam bio u jednom drustvu i tako bilo je raznih tema, ali me pozitivno iznenadilo to sto su ljudi Bakirovog godista, :mrgreen: , da kazem obicni ljudi, ljudi iz naroda poceli pricati o važnosti nataliteta za nas opstanak. Ja zin'o. :oci: Kontam sta je ovo, generacija odrasla u Srboslaviji, komunizmu, a pricaju o važnosti nataliteta za Bosnjake kao i o važnosti namjenske industrije za nas opstanak na ovim područjima.
To znaci da imamo u narodu i ljudi od 50-55-60 godina koji vrlo dobro razumiju danasnje procese koji se vode i odvijaju i o važnosti toga svega za nas opstanak. Mozda i nije ova generacija za bacit'. :respekt: :beret:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 jan 2017 02:25

ABen je napisao/la:
amkos je napisao/la:https://www.faktor.ba/vijest/nakon-govo ... ije-232309

Ne smijes se ni branit ?! :lolcina:
Treba temu zakljucati, SIPA samo sto nam nije pokucala na vrata. :sofa:
Bitno je samo znati i ne kršiti zakone.

A kad vidiš da Vlaški političari zakone krše non-stop i prijete nasiljem, onda da li mi Bošnjaci imamo pravo na razvijanje sopstvene strategije za budućnost Bošnjaka i Bosne - pa ako Srbi imaju pravo na SANU Memorandume o razvaljivanju BiH, stvaranju pa po tom i negiranju genocida, ako se prijeti odvajanjem pola države, to jest polovine koja je zakonski utvrđenim i međunarodno priznatim genocidom i etničkim čišćenjem očišćena od Bošnjaka - onda naravno da imamo.

Ali očekuj svašta. Zato je bitno znati zakone i raditi u okviru istih. Mislim da to i radimo.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Jack » 21 jan 2017 08:21

Mi smo od ovog ljeta jos u goroj poziciji,jer kad Crna Gora udje u Nato pakt.Nato je okruzio Jadran,skoro okruzio Srbiju.Izbio je Rusima adut izlaska na topla mora.Onaj drzavni udar su Rusi pokusali u Crnoj Gori.Kako su strasno porazeni u Hrvatskoj,osramoceni u Crnoj Gori.,Ocekuj nove upute Beograda Dodiku.Europska unija ne zeli ocito da daje sankcije jer ja sam rekao da lajavi vlah Dodik ne bi toliko lajao da ima podrsku nekog iz Eu.Cetnici ce ocigledno krenuti sad na fazon da ce im Trump ukinuti sankcije,mislim na Dodiku.

Rekao sam prije.Pogledajte neke opcine danas.Nije potrebno sad ratovati ponovo za Bugojno naprimjer ili cak nece biit potrebno ratovati za Kresevo u narednih 4 godine.Hrvatsko pitanje se samo rijesava od sebe zahvaljujuci njihovoj gluposti.Raspad sistema.Svake godine od 2020 .Nas procent ce rasti i to daleko brze nego sad.Poslije 2020 godine imas stanje da ce Bosna biti sve vise drzava Bosnjaka i nacionalnih manjina.Nisu to moje zelje,to je realnost na terenu

Naravno,da ja vidim itekako sad uplitanje Srbije i to jos jace u nase prilike.Pa cak i napad na nas.Bez strategije sanse da mi opstanemo su male
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 21 jan 2017 08:37

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
ABen je napisao/la:
amkos je napisao/la:https://www.faktor.ba/vijest/nakon-govo ... ije-232309

Ne smijes se ni branit ?! :lolcina:
Treba temu zakljucati, SIPA samo sto nam nije pokucala na vrata. :sofa:
Bitno je samo znati i ne kršiti zakone.

A kad vidiš da Vlaški političari zakone krše non-stop i prijete nasiljem, onda da li mi Bošnjaci imamo pravo na razvijanje sopstvene strategije za budućnost Bošnjaka i Bosne - pa ako Srbi imaju pravo na SANU Memorandume o razvaljivanju BiH, stvaranju pa po tom i negiranju genocida, ako se prijeti odvajanjem pola države, to jest polovine koja je zakonski utvrđenim i međunarodno priznatim genocidom i etničkim čišćenjem očišćena od Bošnjaka - onda naravno da imamo.

Ali očekuj svašta. Zato je bitno znati zakone i raditi u okviru istih. Mislim da to i radimo.
Zezam se Hercegovac. no to je prva reakcija Bosnjaka, suti da te nebi culi i uhapsili. Zna li neko kolika je kazna za sirenje nacionalne mrznje, pozivanje na napade itd?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 jan 2017 10:27

Ne znam. Ja ovdje ne vidim ništa što krši taj zakon.
Samo BiH.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la momak » 21 jan 2017 17:56

Kakvo krsenje zakona???
Pa gad se pogleda vecinu foruma u Bosni,pa i okruzenju.Gdje se redovno psuje,kolje, zatrpava,pali,....He he he.
Pa ja sam siguran,da sa prosjecnim advokatom se placa simbolicna kazna nasoj predivnoj Bosni!!!!
To se danas sve tolerira.Jeli to ispravno ili nije,to nek svak presudi.Nisam jos cuo za slucaj,da bi bio neko kaznjen,koji bi pozivao na odbranu drzave.Cak na progonu cetnika i ustasa!!!Jer oni su zlikovci.
Bili su osudzeni,ako su preko neta "prijetili" politicarima,ili nekim ljudima sa imenom i prezimenom.
Ako grijesim ispravite me!
Ali,kolika je kazna bila za navijace Krupe za skandiranje Srebrenice!?Vidljiva su jim lica,znaci snimljeni su 100%-dokaz.
Kolika je recimo bila kazna za onog debila,cinimise iz Trebinja.Kad je Djokovic pobjedio,a on pucao iz kalasnika u sred bjelog dana!I to sam objavio na netu!!??

Drage Bosnje!!!
Komunjare,vlasi,karavlasi,ostali neprijatelji Bosne i bosnjastva su nasem narodu dobro ulili straha u kosti tokom godina "prijateljstva"!Jebiga braco.Ako se bojimo pisati istinu preko neta,kako cemo onda ratovati???

Gazi sve cetnike,sve su to pickice,....... :guzz:

Zivio nam nas general ATIF DUDAKOVIC!!!
Atif Dudakovic je citava Krajina,to sam JA,moja HANUMA,moja DJECA,......
NEK se cuje do SMRDIJE,dok nebeska sila bije :rat:

Bosona
Član
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 maj 2014 21:23

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Bosona » 22 jan 2017 14:34

Natalitet je najsigurnija karta. Ja ne znam šta će se događati u BiH za 100 godina, no u svakom slučaju veće će nam šanse biti ako će biti 5 a ne 1,5 miliona Bošnjaka.

Problem je u današnjoj percepciji da je već troje djece mnogobrojna porodica i luksuz. A to je ništa, svaka porodica bi trebala da ima i više od toga.

Mi smo zdrav narod, plodan. Moja porodica je iz nepristupačnog sela gdje se život nije puno mijenjao kroz stoljeća, bilo je uobičajno vidjeti porodice od po desetero djece i svi zdravi i lijepi, veoma rijetki slučajevi da se rodilo dijete sa nekim poteškoćama. Treba se onda rasploditi i dalje :vojnik3:

Ali nije problem samo kvantitet, već i kvalitet. Prije su seoska djeca bila nevjerovatno jaka i izdržljiva, što bi se reklo "mogu konju rep iščupati", a gledam danas djecu pogotovo rođenu i odraslu u gradovima u BiH i inostranstvu, to sve nešto bolešljivo, veliki broj ih ima problema sa vidom od djetinjstva, ima i puno djece rođene sa deformitetima i mentalnim poteškoćama :what:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la ABen » 22 jan 2017 21:46

http://faktor.ba/vijest/sjecanje-na-leg ... t-232521#4
Te 1991. godine u haustorima, podrumima i na sijelima rađala se Patriotska liga. Jednu od glavnih uloga imao je Mustafa, jedan od rijetkih vojnih stratega koji su u to vrijeme bili svjesni zla koje se sprema našoj domovini. Prenosio je svoje znanje mladima, pokušavao ih obučiti kako ne bi nespremni dočekali vojnu silu kakva je bila JNA. Nije se štedio kako bi zaštitio Bosance i Hercegovce od agresora.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la abeveg » 22 jan 2017 21:56

Bosona je napisao/la:Natalitet je najsigurnija karta. Ja ne znam šta će se događati u BiH za 100 godina, no u svakom slučaju veće će nam šanse biti ako će biti 5 a ne 1,5 miliona Bošnjaka.

Problem je u današnjoj percepciji da je već troje djece mnogobrojna porodica i luksuz. A to je ništa, svaka porodica bi trebala da ima i više od toga.

Mi smo zdrav narod, plodan. Moja porodica je iz nepristupačnog sela gdje se život nije puno mijenjao kroz stoljeća, bilo je uobičajno vidjeti porodice od po desetero djece i svi zdravi i lijepi, veoma rijetki slučajevi da se rodilo dijete sa nekim poteškoćama. Treba se onda rasploditi i dalje :vojnik3:

Ali nije problem samo kvantitet, već i kvalitet. Prije su seoska djeca bila nevjerovatno jaka i izdržljiva, što bi se reklo "mogu konju rep iščupati", a gledam danas djecu pogotovo rođenu i odraslu u gradovima u BiH i inostranstvu, to sve nešto bolešljivo, veliki broj ih ima problema sa vidom od djetinjstva, ima i puno djece rođene sa deformitetima i mentalnim poteškoćama :what:
Treba se odreci kupovine iz marketa i kupovina manipuliranih sjemenki i usjeva da bi to bilo kao sto je nekad bilo sa zdravljem, natalitetom itd.. A to haman niko nije spreman...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 22 jan 2017 23:45

Djecu treba tjerati da se igraju na polju. Da šutaju loptu. Da se gonjaju s djecom (ili ganjaju kako kažu sjeverni Bošnjaci). Pogotovo treba gurati borilačke vještine jer su i zdrave a i korisne za djecu (a Boga mi i odrasle nekad). Na žalost neki roditelji misle da borilačke vještine nisu za curice - a upravo njima mogu najviše koristiti u životu.

Sport mora postati prioritet. Brzo, jako, sportski orijentirani i fizički razvijeno dijete ima mnogo bolje izglede za zdravu budućnost nego neko zakržljalo.

Od malih nogu se moraju gajiti zdrave navike.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la amkos » 23 jan 2017 00:00

Ovo je lahko reci u teoriji ali praksa naroda zeza. Nekidan je bila informacija da manje od četvrtine ljudi u BiH se bavi bilo kakvom tjelesnom aktivnošću. To je porazno. Haj mozda se zimi moze donekle i tolerisati zbog zime ili velih minusa, ali ima proljece, ljeto, jesen.

Kod nas ljudi uglavnom nesto upisu ako im treba. Drugacije tesko, cast izuzecima. Upise npr. kurs njemačkog da bi lakse ispario iz drzave. Upise teretanu da nadje djevojku. Upise borilacke vjestine tek ako ga neko prije toga prebije negdje na ulici itd. Previse smo reaktivni. Vecina nas ne razmišlja anticipativno. Tek nadnadno razmisljamo. Čast izuzecima.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
kosarkas
Član
Postovi: 1205
Pridružen/a: 26 dec 2012 10:59

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la kosarkas » 24 apr 2017 22:57


SBK

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la SBK » 26 apr 2017 21:02

Imal li neki font u koji se moze uplacivat da se onima pomaze koji su se vratili u istocnju Bosnu.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7333
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Drina » 26 apr 2017 23:21

SBK je napisao/la:Imal li neki font u koji se moze uplacivat da se onima pomaze koji su se vratili u istocnju Bosnu.
http://www.prosvjetitelj-muallim.org/kontakt.html
Biće onako kako Bošnjaci odluče

SBK

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la SBK » 28 apr 2017 08:07

Drina je napisao/la:
SBK je napisao/la:Imal li neki font u koji se moze uplacivat da se onima pomaze koji su se vratili u istocnju Bosnu.
http://www.prosvjetitelj-muallim.org/kontakt.html
Jel iko od vas imo posla sa nima?
Ta organizacija je is Luxemburga i kako sam na jednim hrvatskim forum video je i Jack is Luxemburga.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Jack » 28 apr 2017 08:17

Ta organizacija je is Luxemburga i kako sam na jednim hrvatskim forum video je i Jack is Luxemburga.
:rofll: Gdje dodje LUKSEMBURG

Prepostavljam da je autor te gluposti Dragan.K.46 godisnji cyber ratnik iz Srbistana,zestoki borac protiv Vucica koji je sam poceo da panicari.Ajme meni.Poklopise Siptari ''Pristinu'' i jos kako Vucic prodaje zemlju,nesto oko Sandzaka.Pacijent pise tamo pod nickom Esad Dzudzo.Vlaski Bugar takozvani Srbin je prolupao,ali cuj.Takva im je i nacija


Ja sam iz Luksemburga,Saint Louisa,ili iz bilo kojeg mjesta Dragan,Marko i par ostalih bisera odatle kaze da jesu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7333
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la Drina » 28 apr 2017 12:26

SBK je napisao/la:
Drina je napisao/la:
SBK je napisao/la:Imal li neki font u koji se moze uplacivat da se onima pomaze koji su se vratili u istocnju Bosnu.
http://www.prosvjetitelj-muallim.org/kontakt.html
Jel iko od vas imo posla sa nima?
Ta organizacija je is Luxemburga i kako sam na jednim hrvatskim forum video je i Jack is Luxemburga.

Organizacija je iz Srebrenice i postoji jos od ratnog perioda. Vise na njihovoj stranici
Biće onako kako Bošnjaci odluče

atif
Član
Postovi: 6215
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la atif » 17 maj 2017 23:50

Ćamil Duraković za Vijesti.ba
Na Ljubiji smo sačuvali obraz, ovo je početak pokreta koji se neće zaustaviti!

Bivši načelnik opštine Srebrenica Ćamil Duraković je danas cijeli dan proveo na liniji sa zastupnicima Domovine. Kaže da je današnji dan bio presudan u utvrđivanju političke pozicije Bošnjaka u entitetu Republika Srpska. Duraković je posljednjih par sedmica povezivao pravne eksperte, medije i civilno društvo te nastojao mobilizirati javnost u borbi protiv pritisaka koji su vršeni na zastupnike Domovine.
Nedim Čivić i Admir Čavka su trpili teške udarce posljednjih par dana, uvrede i pritiske. Razgovarao sam sa njima svakog sata, nastojao im biti podrška, jer su već prokazani kao izdajnici i 'prodane' ruke. Pokazali su veliku snagu i dosljednost, te svoju veličinu na današnji dan. Imali smo sve konkretne informacije, radio sam sa timom koji je prikupio pravne analize i činjenice koje se tiču Ljubije, kompanija Israeli Investment Group i Arcelor Mittala, znali smo od početka da ne treba ući u igru sa DNS-om i SNSD-om, već imati svoj stav“, kazao je Duraković.

Na Ljubiji su nam sačuvali obraz i poslali jasnu poruku za sve buduće pregovore! Među Bošnjacima povratnicima postoje ljudi koji se neće prodati, koji čuvaju svoj obraz, koji ne postupaju po raznoraznim nalozima, te za koje ne odlučuju drugi – oni odlučuju po svojoj savjesti, naglasio je Duraković.

Zastupnik PDP-a Brčkalo je izrazio strah što 'Domovina' odlučuje o Ljubiji, kao da mu se gadi što opoziciju ponovno spašavaju Bošnjaci, pa evo da i njemu kažemo svoj odgovor – ne samo da smo preuzeli odgovornost, već je ovo početak pokreta koji neće zaustaviti, te koji će biti ključni u promjeni vlasti u entitetu Republika Srpska 2018. godine. Dolazimo i donosimo konačni odgovor Bošnjaka na sve ono što preživljavamo posljednjih dvadeset godina – od prvog povratnika do danas“, poručio je Duraković.
.

atif
Član
Postovi: 6215
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bosnjacka strategija

Post Postao/la atif » 18 maj 2017 00:05

Nakon što je pet zastupnika "Domovine" bilo suzdržano za prodaju 65 posto udjela Ljubije kompaniji Israeli Investment Group, i time oborilo ovu odluku, Admir Čavka, zastupnik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, žestoko je odgovorio Savezu za promjene.

Čavka: Bošnjake ne možete kupiti

Čavka poručuje da se opozicija u RS-u očigledno stidi što i Bošnjaci žele promjene.

Savezu za promjene je nezgodno i otežavajuća okolnost što sam ovih šest mjeseci, od kada sam preuzeo mandat zastupnika, jedan od najglasnijih opozicionara, što donosim konkretne informacije, što je moja kritika argumentovana. Izgleda da je svima u Republici Srpskoj draže da Bošnjaci demonstrativno napuštaju sjednice, nego kada smo zaista faktor i kada ukazujemo na stvari o kojima svi šute.

Nemojte misliti da smo zaboravili da je Arcelor Mittal zabranio izgradnju obilježja u logoru Omarska, kao što smo znali i zašto ne treba podržati Israeli Investement Group. Nas ne možete kupiti i ovo nismo radili po nečijem nalogu ili zato što je to neko poručio iz Sarajeva, već zato što ovim postavljamo temelje za novo djelovanje predstavnika Bošnjaka u NSRS. Ovo je naš odgovor, a nemojte misliti da ćemo na ovome stati, kazao je zastupnik Čavka.

Nisu zaustavili diskriminaciju u obrazovanju, nezapošljavanje Bošnjaka-povratnika u javnim organima, nepriznavanje jezika, gaženje po žrtvama i istini o genocidu i logorima. Uzdignute glave stojimo i zaklinjemo se da ćemo svi izaći na izbore 2018. godine, te da se neće moći formirati većina za promjenu bez naših ruku i da ćete nam doći na noge kada budete nas trebali. A ja sam tu, želim promjene, predstavljam ne samo povratnike, već i zdrave i poštene Banjalučane, moje komšije, moje sugrađane i one koji žele da konačno pobijedimo kriminal, korupciju i nepravdu.

Moji su Srđan, Ljupko, Dragan, Đorđe, moji su svi oni koji su danas glasovi hrabrih u Banjoj Luci, i znam da se zajedno predati nećemo, navodi se u saopćenju zastupnika Čavke
.

Faktor.ba

Odgovorite