Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Moderator/ica: Drina

Prenj
Član

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

PostPostirao/la Prenj » 17 feb 2017 07:48

Misljen je napisao/la:
Prenj je napisao/la:
Misljen je napisao/la:Je li se meni cini ili je vecina generala/pukovnika OSBiH srpske i hrvatske nacionalnosti? :vomit:
Svaki put kad procitam neku vijest vidim spominju se neka vlaska imena...

Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati

Gotovo je to vrijeme. Sad imas 90% Srba koji podrzavaju otcijepljenje RS-a ili Hrvata koji zele treci entitet...
U slucaju sukoba bilo bi mnogo izdaja. Otisla bi vojska na tri strane.

Bolje je nekad imati 5 lavova, nego stado ovaca. Tako da i tih 10% nije malo.
Mehmed beg Catic
Član

PostPostirao/la Mehmed beg Catic » 17 feb 2017 09:07

Prenj je napisao/la:
Misljen je napisao/la:
Prenj je napisao/la:
Zar je bitno ko je kakve nacionalnosti, ako je odan BiH? Slavisa Sucur, Vinko Samarlic, Jozo Andzic, Dragan Vikic i mnogi drugi koji nisu bili cak Bosnjaci, su mnoge druge Bosnjake naucili da za BiH nije mnogo cak i svij zivot dati

Gotovo je to vrijeme. Sad imas 90% Srba koji podrzavaju otcijepljenje RS-a ili Hrvata koji zele treci entitet...
U slucaju sukoba bilo bi mnogo izdaja. Otisla bi vojska na tri strane.

Bolje je nekad imati 5 lavova, nego stado ovaca. Tako da i tih 10% nije malo.

Da je Bog do i tih 10 % ali su vrlo male sanse jer te nacionalnosti danas postavlja snsd i hdz i zar mislis da bi oni postavili nekoga ko ima barem 1 % ljubavi prema Bosni i Hercegovini ? Sve su to kadrovi koji su njima odani a svi znamo za koga i za sta oni rade.
Drina
Moderator

PostPostirao/la Drina » 20 feb 2017 10:50

Trgovina oružjem nikad nije bila veća od Hladnog rata: Ovo su najveći uvoznici

Trgovina oružjem nikada nije bila veća još od 1950. godine, pokazalo je novo istraživanje Štokholmskog instituta za istraživanje međunarodnog mira (SIPRI).

Na ljestvici zemalja-uvoznica oružja prvo je mjesto zauzela Indija, koja za razliku od Kine još sama ne proizvodi oružje. Na drugom je mjestu Saudijska Arabija.

http://faktor.ba/vijest/trgovina-oruzje ... ici-236842

Zamislite koliki potencijal postoji u izvozu u Indiju :shock:
Biće onako kako Bošnjaci odluče
amkos
Moderator

PostPostirao/la amkos » 20 feb 2017 10:54

I mi se cudimo sto su ratovi u Svijetu. Pogledajte prva 3 najveća izvoznika. :goofy:

Mi smo bas sitni igrači ali za nase prilike nije loše.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Pederizam i egoizam su fašizmi 21. stoljeća!!
Drina
Moderator

PostPostirao/la Drina » 20 feb 2017 14:18

Bio bih zadovoljan kad bi imali godišnji izvoz od milijardu dolara. Mislim da imamo potencijal za to.

Imamo i veliki potencijal u vojnoj opremi. Vojne čizme, uniforme itd....znam da ima Kodeks koji se bavi tim. Ali ima još puno firmi iz tekstilne industrije koje bi mogle proširiti poslovanje i na tu djelatnost.
Biće onako kako Bošnjaci odluče
hamza
Moderator

PostPostirao/la hamza » 20 feb 2017 14:53

Sta ce ovaj u igmanu?

Komandant EUFOR-a nadgledao inspekciju pogona za proizvodnju municije u tvornici “Igman”
Jučer je komandant EUFOR-a, generalmajor Friedrich Schrötter je, zajedno sа Timom za inspekcije Odjela za zajedničke vojne poslove (ZVP) EUFOR-a, posjetio tvornicu municije “Igman” u Konjicu. Svrha ove posjete bila je da se osoblje EUFOR-a upozna sa proizvodnim procesom u “Igmanu” i nadgleda inspekciju proizvodnog pogona koju su izvršili inspektori Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa (MVTEO).
Komandant EUFOR-a je izjavio: “Ja sam naročito zainteresiran za dva aspekta ove posjete, a to su informacije o budućem razvoju ove firme i metodologija i rezultati same inspekcije. Oba aspekta su od ključne važnosti da bi se osigurao razvoj i konkurentnost ove firme, što će također biti od direktne koristi za ukupni ekonomski sektor BiH.”

http://novovrijeme.ba/komandant-eufor-a ... ici-igman/

Ministarstvo inostranih poslova BiH, kako saznaje N1, nije dalo suglasnost na zahtjev za izvoz naoružanja u Burkinu Faso. Tako je prošle godine zaustavljen izvoz iz Bosne i Hercegovine u ovu afričku državu.

http://www.akta.ba/bs/Vijest/vijesti/za ... faso/74701

Natrag na “Bošnjaci”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.