☑ Pravila foruma i savjeti

Ruska Federacija

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 25 jul 2015 12:38

Mogu da uvedu rat u Bosnu. Mislim da je to dovljno. A oni podrzavaju cetnike u Genocidnoj Tvorevini, i cetnike da terorisu povratnike sa hapsenjem, ukidanjem bosanskog jezika itd. Ovo vodi samo ratu, nama je objavljen rat. A mi pravimo greske iz '91 i '92 gdje cetnici donose odluke a nasi politicari se prave da to nije pravno. Isto je radio i Karadzic i drugi. Mislim da moras biti slijep da se to ne vidi.

5qLvsBZzqKc
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 27 jul 2015 10:11

Putin zbog interesa svađa Dodika i Vučića
http://www.rtvbn.com/352371/Putin-zbog- ... a-i-Vucica
Subota 25. Jul 2015 21:58

Taman kada se očekivalo da od referenduma u Republici Srpskoj neće biti ništa jer bez podrške Beograda sve gubi smisao, predsedniku RS podrška je stigla iz bratske Rusije.

Miloradu Dodiku je tako ruski predsednik Vladimir Putin dao vetar u leđa nakon što ga je “molbom da još jednom razmisli”, pokolebao Aleksandar Vučić.

Nakon odluke da RS održi referendum,

Vučić je prošle nedelje Dodiku rekao da to nije prihvatljivo i da potres do kojeg bi njegovo održavanje moglo da dovede, nije potreban regionu.

Premijer Srbije tada je javno zamolio Dodika da još jednom razmisli, što su mnogi ocenili gotovo kao činjenicu da će RS promeniti svoju odluku. Takođe je ocenjeno da takav Vučićev stav ima veze sa razgovorima koje je neposredno pred susret sa Dodikom vodio sa pomoćnicom američkog državnog sekretara Viktorijom Nuland i nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

Da Rusija saopštenjem u kojem podržava referendum praktično odgovara na Vučićev apel Dodiku pod uticajem Nemačke i SAD, smatra i demokrata Borislav Stefanović.

- Pod pritiskom Viktorije Nuland Vučić traži od Dodika da još jednom razmisli, a onda Rusi vraćaju otvorenom podrškom referendumu. To je očigledno - kaže za “Blic” Borislav Stefanović iz DS i naglašava da referendum ne može ništa konkretno da reši te da Dodik treba da krene u ozbiljan dijalog sa Sarajevom.

Bivši ambasador u BiH Ninoslav Stojadinović kaže da podrška Ruske Federacije RS i Miloradu Dodiku nikakva novost.

- Treba imati u vidu da zahvaljujući glasu RS u Predsedništvu BiH nije mogla da bude usvojena odluka o uvođenju sankcija Rusiji. Vučić, s druge strane, mora da pliva između evropskih integracija i dobrih odnosima s Rusijom i on se tu za sada snalazi. Premijer, pretpostavljam, smatra da treba vratiti nadležnosti RS, pre svega da bi se rešili brojni slučajevi poput napada u Srebrenici ili suđenja Naseru Oriću. Dakle, referendum bi mogao da ostavi posledice na region i to je ono čemu Vučić prvenstveno razmišlja - kaže Stojadinović.

Rusija šiti uticaj u regionu

Dušan Simeonović iz Foruma za međunarodne odnose kaže da se podrška Rusije ogleda u želji te države da zadrži svoje prisustvo i uticaj u regionu i da je RS najpogodniji eksponent takvog interesa.

- To, naravno, ne mora uvek da koresporendira sa interesima vlasti u Beogradu. Ne mislim da Putin u RS vidi novo uporište na Balkanu, ali može da bude značajan koridor uticaja u samoj Srbiji preko Srpske - navodi Simeonović.

(Blic)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 28 jul 2015 10:54

Ruski dnevni list Komersant: BiH nova arena za sukob Rusije i Zapada
http://saff.ba/ruski-dnevni-list-komers ... -i-zapada/

Juli 27th, 2015


Kako navodi ovaj ruski list, BiH je to postala pošto je Moskva podržala održavanje referenduma u Republici Srpskoj, a na Zapadu smatraju da je to korak ka otcjepljenju RS, kako se ne bi dozvolila integracija BiH u EU i NATO.

Dnevnik piše da je Moskva krajem prošle nedjelje ocijenila kao opravdanu odluku parlamenta RS o poverenju pravosudnom sistemu u zemlji, čime je, kako ocjenjuje, “jednoznačno podržala odluku predsjednika RS Milorada Dodika koji je inicirao referendum o faktičkom izlasku iz pravnog sistema BiH”.

Komersant navodi da je “Moskva krenula u odbranu bh. Srba”, jer je najprije ambasador Rusije u Sarajevu Petar Ivancov izjavio da niko nema pravo da ignoriše odluku parlamenta RS, a da je poslije njega u zaštitu istupilo i rusko Ministarstvo spoljnih poslova.

Pitanje referenduma u RS je drugo ozbiljno razmimoilaženje Rusije i Zapada kada je riječ o BiH. Početkom jula Rusija je uložila veto na britanski prijedlog rezolucije o Srebrenici u Savjetu bezbjednosti UN, a poslije toga ruski ambasador nije otišao na obilježavanje 20. godišnjice zločina u Srebrnici.

“Ta razmimoilaženja su posljedica dubokih neslaganja Rusije i Zapada kada je riječ o Bosni. U Briselu i Vašingtonu podržavaju njenu integraciju u EU i NATO, zbog čega se trude da povećaju njenu funkcionalnost”, piše list. “Moskva evroatlantske perspektive Bosne ne podržava i zato se zalaže za čvrsto ispunjavanje Dejtonskog sporazuma.”

Dnevnik dodaje da, uzimajući to u obzir, analitičari ocjenjuju da je logična podrška Moskve Dodiku.

Komersant, međutim, ocjenjuje da je računanje Moskve na Dodika “itekako pod znakom pitanja”.

“Dodik je već desetak puta prijetio da će sprovesti referendum, uključujuči onaj o izlasku iz Bosne, ali su sve te prijetnje neostvarene. Kao drugo, Dodik ne može da se ponaša bez gledanja na ‘starijeg brata’ – Beograd. A premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji se zalaže za integraciju sa EU, savjetovao mu je da još jednom dobro razmisli o odluci o održavanju referenduma”, piše Komersant.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 28 jul 2015 10:57

Rusija zadaje novi udarac BiH: Izvlače Ratka Mladića iz Haškog tribunala na slobodu
http://saff.ba/rusija-zadaje-novi-udara ... a-slobodu/

Juli 27th, 2015

slika

Vlada Rusije daće garancije Haškom tribunalu za privremeno puštanje na slobodu bivšeg komandanta Vojske Republike Srpske, ratnog zločinca Ratka Mladića.

Akciju za premještanje Ratka Mladića na liječenje u Moskvu započeli su upravo Rusi kada su u maju u Hagu bili Jelena Guskova, članica Ruske akademije nauka, žena koja je najglasniji zagovornik negiranja genicida nad Bošnjacima i poslanik u Ruskoj dumi Pavel Dorohin, koji predvodi ruski Komitet za zaštitu generala Mladića. Skandalozna je činjenica da je Haški tribunal sa takvim osobama dogovorio da sredinom juna u Holandiju doputuje grupa ruskih ljekara, koji su pregledali Mladića i pripremili ga da najkasnije u avgustu bude prebačen u Moskvu na liječenje. Kako javljaju pojedini mediji, ruska vlada je donijela odluku da uputi garancije za privremeno puštanje zločinca Mladića na slobodu u Moskvu.
Bosna i Hercegovina nije u stanju da spriječi ovu sramotu, kao što nije mogla spriječiti intervenciju negatorke genocida Jelene Guskove da dogovara sa Haškim tribunalom pomoć Ratku Mladiću u liječenju. Rusija je očito krenula sprovođenjem niza aktivnosti koji će donijeti nestabilnost u Bosnu i Hercegovinu. Ne bi nas iznenadilo da Haški tribunal pusti Ratka Mladića na privremenu slobodu u Moskvu.
Ako ode u Rusiju nikad se nece vratiti i biti optuzen.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 31 jul 2015 23:00

Zašto je Bosna važna za Rusiju:Dodik je najvažniji srpski političar za Rusiju
http://saff.ba/zasto-je-bosna-vazna-za- ... bvgfJUVipo

Juli 31st, 2015

Geopolitički položaj Bosne čini je poljem intenzivne borbe za uticaj, a ona bi u svjetlu današnjih odnosa sa Zapadom, trebalo da bude jedan od fokusa ruske strategije, piše srpski analitičar Stevan Gajić u članku za ruski analitički portal Katehon.

“Politički procesi u BiH su geopolitički lakmus za Rusiju, koji djeluje kao neka vrsta barometra kojim Rusija može mjeriti svoju snagu u svetu.

Nakon perioda od geopolitičkog povlačenja Rusija je odlučila da se vrati na Balkansko poluostrvo. Međutim za razliku od 19. vijeka, u trenutnom stanju stvari Rusija može da računa samo na Srbe kao na pouzdan faktor, jer su oni jedina politička snaga na poluostrvu koja nije u okviru NATO i EU.

Sa Grčkom i Bugarskom Rusija ima duboko ukorijenjena historijske i kulturne veze, ali ih njihov sadašnji vazalni položaj parališe i sprečava ih da djeluju nezavisno u međunarodnoj areni, čak mnogo više nego Srbi koji su takođe u polu-vazalnoj situaciji. To je naročito slučaj sa Bugarskom, dok Grčka pokušava da se izbori za nezavisan aranžmana. Čini se da Grčka to do sada ipak nije uspjela, pošto se savila pod pritiskom povjerilaca iz EU.

Za razliku od Grčke i Bugarske, Srbija nije nametnula sankcije Rusiji niti je krenuka putem historijskog revizionizma u vezi sa Drugim svjetskim ratom. Okruženi NATO-m, Srbi su i dalje pod stalnom prijetnjom, ali to takođe znači da oni potencijalno mogu da budu najjači saveznik Rusije na jugu Evrope, na sličan način kao Izrael Sjedinjenim američkim državama. To je moguće samo ako Srbi na Balkanu, znatno ojačaju, politički, vojno i ekonomski.

Čini se da je ovo postalo jasno i Kremlju, sudeći po njegovom nedavnom ponašanju u regionu. Pored investicione politike u energetskom sektoru i povećanja robne razmjene, posebno po pitanju uvoza poljoprivrednih proizvoda iz Srbije, Moskva odlučno podržava teritorijalni integritet Srbije u vezi Kosova i Metohije. Sada vidimo i jaču političku podršku srpskog političkog rukovodstva u Republici Srpskoj i njenom predsjedniku Miloradu Dodiku.

Od svih političkih lidera Srba u regionu, Dodik je dokazao da može bude najviše nezavisan i najspremniji da ospori zahtjeve Vašingtona i Brisela. Relativna nezavisnost Republike Srpske zasniva se više na ličnosti Dodika i poslijeratnom mentalitetu Srba u Bosni, nego na realnu poziciji. Bosna i Hercegovina je i dalje formalno okupirana od strane EUFOR (NATO) snaga. Republiku Srpsku je teško braniti, a njeno stanovništvo je pet ili šest puta manje nego u Srbiji.

Međutim do sada, pod vođstvom Dodika, Republika Srpska pokazuje impresivni stepen nezavisnosti u odnosu na bilo koji od bivših dijelova Jugoslavije, što je čini izuzetno popularnomm u drugim djijelovima srpskog etničkog prostora. To onda znači da je Dodik jedini pravi pouzdani lider u očima Kremlja, tako da podrška koju dobija ne bi trebalo da bude iznenađenje.

Pored geopolitičkih ili emocionalnih motiva, Rusija ima zakonsku obavezu da štiti Dejtonski mirovni sporazum, i u stvari ona je jedina velika svjetska sila koja zakonski brani Dejtonski sporazum kao pravni okvir krhkog bosanskog mira. Međutim, Velika Britanija je odlučila da poremeti ovaj status kvo ante, i da ide naprijed sa rezolucijom o Srebrenici, koja je imala za cilj da prikaže Srbe Bosne i Hercegovine kao “genocidnu naciju”.

Sledeći potez na osnovu te rezolucije bi bio revizija Dejtonskog mirovnog sporazuma i centralizacija BiH na štetu Srba.

Razmotrimo šta su praktični rezultati ruskog veta:

1. pobjeda u srpskom javnom mnijenju. U toku je medijska kampanja od strane pro-zapadne intelektualne elite u Srbiji da će Rusija “izdati” srpski interes, tako da ni Srbija ne treba da ga brani, i da nikada ne treba računati na pomoć Rusije. U stvari, veto je zanijemio srpske liberale i bio im značajan udarac.

2. međunarodna zajednica (politički Zapad) i lokalni igrači su mogli da vide da Srbi imaju prave saveznike u svijetu.

3. Rusija je povratila kredibilitet izgubljen u 1990-ih. Braneći interese Republike Srpske, Rusija brani i sebe

4. Velika igra između Britanije i Rusije je simbolično i praktično nastavljena na Balkanu.

Rusija je povukla smeo potez kada je njeno ministarstvo inostranih poslova otvoreno podržalo referendum u Republici Srpskoj koji je zakazan za septembar 2015. To je vjetar u leđa rukovodstvu Republike Srpske, ali u isto vrijeme to premijera Srbije Aleksandra Vučića stavlja u veoma neprijatnu poziciju jer je on već predložio predsjedniku RS Dodiku da preispita odluku o referendumu. Podrška Rusije Dodiku i Srpskoj je takođe svjež vjetar srpskoj patriotskoj opoziciju u samoj Srbiji, kao i dijelovima vlade koji podržavaju tu odluku.

Uprkos činjenici da je ruska podrška referendumu hladan tuš za premijera Srbije Vučića (za koga se smatra, uslovno rečeno, da vodi prozapadni dio srpske vlade) on najverovatnije neće istupiti protiv toga. Istovremeno britanski ambasador u Beogradu Denis Kif je podržao Vučićev prijedlog da Dodik razmotri referendum. Međutim, Vučić se neće izjasniti o ruskoj podršci referendumu, jer bi to bilo krajnje nepopularno među njegovim biračima koji bi – baš kao veliki dio Srba u Srbiji – voljeli da vide Republiku Srpsku konačno ujedinjenu sa Srbijom.

Sve gore navedeno govori da, čak i kada bi hipotetički, Srbi ili Rusi želeli da budu odvojeni jedni od drugih, svjetske ili regionalne krize lijepe jednu stranu na drugu, što ih čini cjelinom bez obzira na lične ili druge sklonosti. To je jednostavno zakon geopolitike, i to je ono što danas vidimo u ruskoj spoljnoj politici na Balkanu”.

(Stevan Gajić- Katehon
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 02 aug 2015 20:31

I Rusi protiv referenduma
http://www.rtvbn.com/353277/I-Rusi-protiv-referenduma
Nedelja 02. Aug 2015 18:43

Milorad Dodik izgubio je i podršku Rusije za provođenje referenduma, saznaje Istina. U situaciji kada se obnavlja kriza na istoku Ukrajine, ruske diplomate pokušavaju da „trguju“ sa Zapadom po pitanju referenduma u Republici Srpskoj.

Prema saznanjima magazina Istina, Rusija će uskratiti svoju ranije datu podršku održavanju referenduma u Republici Srpskoj, a koji se odnosi na rad Suda i Tužilaštva Bosne i Hercegovine, kao i na sve nametnute odluke visokih predstavnika u BiH prema Srpskoj.

Iako sve zvanične izjave ruskih funkcionera ukazuju na to da Rusija podržava referendum u Rešublici Srpskoj, na drugoj strani dešavaju se stvari koje ukazuju na suprotno.

Pregovori

Naime, prema tvrdnjama izvora Istine iz diplomatskih krugova, ruske diplomate ovih dana u Beču pregovaraju sa timom Visokog predstavnika u BiH Valentina Incka, i sa predstavnicima drugih zemalja članica Savjeta za implementaciju mira o najbezbolnijem načinu da se povuče priča o referendumu u Srpskoj.

Rusima ne odgovara tvrd stav predsjednika Dodika u pogledu održavanja referenduma, ali isto tako im ne odgovara ni njegovo rušenje.

Ako u ovom trenutku nisu u stanju da ga podrže u njegovim planovima, ne znači da žele da ga definitivno puste niz vodu jer, Dodik je najpouzdaniji ruski saveznik na ovim prostorima.

Magazin Istina
Sve je glupost Osim referrenduma i novog rata. Bosna mora da se ocisti od okupatora i lopova. Ne moze se dugo ovo drzati.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Rusija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 03 aug 2015 03:05

Rusija se s nama samo igra jer imaju uljeza koji drži 49% države.

Ono što Bošnjaci dugoročno moraju da rade je da kupuju zemlju u GR, da tu zemlju obrađuju, da od nje zarađuju i da pomognu povratnicima da što ugodnije žive.

Ekonomski mi možemo preuzeti kontrolu nad GRom. Malo po malo. Tek tada će vlaščad počet da luduju i da isprovociraju sukobe. Do tada će stalno biti igra vamo tamo.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 03 aug 2015 06:54

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Rusija se s nama samo igra jer imaju uljeza koji drži 49% države.

Ono što Bošnjaci dugoročno moraju da rade je da kupuju zemlju u GR, da tu zemlju obrađuju, da od nje zarađuju i da pomognu povratnicima da što ugodnije žive.

Ekonomski mi možemo preuzeti kontrolu nad GRom. Malo po malo. Tek tada će vlaščad počet da luduju i da isprovociraju sukobe. Do tada će stalno biti igra vamo tamo.
Mislim da to ne ide. Kod njih nema zakona kojeg se oni drze, imas cijelo vrijeme otimanje Bosnjacke zemlje pod raznim izgovorima. Samo ukidanje silom.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Rusija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 03 aug 2015 12:44

Vidi, pričamo o Vlasima ovdje a ne o ljudima, naravno da je ukidanje GRa realnije silom.

Ali ekonomska dominacija je ono bez čega mi to nećemo postići. Prvo, ako strane sile nametnu mir, mi trebamo pokupovati njihovu industriju, radnje, zemlju i zapošljavati svoje ljude. Tada bi oni u miru gubili i bili prisiljeni da otpočnu rat. A ako dođe do rata, tad opet mi imamo ekonomiju i svaki dugoročni sukob nama odgovara.

Svi dugoročni ratovi se pobjeđuju ekonomskom nadmoći. Sjever-Jug u SAD, na početku jug bio jači, dok nakon 2 godine, bolje ceste i industrija sjevera nije donijela prevagu, o da u WW1 Njemci su bili ekonomski izolovaniji pa su više trpili od Engleza i Francuza, u WW2 Njemačkoj avijaciji nestalo goriva pred kraj rata... pogledaj skoro svaki rat, ko ima ekonomiju i industrijsku nadmoć taj pobjeđuje. Znači jačanje naše ekonomije i jeste spremanje za rat.

A što se tiče kupovine zemlje po GR, ili firmi, mi drugog izbora nemamo nego ih poslovno poklapati ako mislimo povratnike zaposliti. Oni hoće krasti ali pitanje je ko je brži. Ako uspijemo u ekonomskom zauzimanju GRa riješili smo probleme bez ispaljenog metka. Ako oni počnu rat, onda ćemo lakše riješiti sa ispaljenim metkom. U svakom slučaju mi to trebamo uraditi.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 03 aug 2015 13:07

Ne znam da li ih dobro poznjaes kao i ja koji je iz Prijedoru. Treba njihovu ekonomiju pustit da propane. Da se sto vise isele prema Srbiji ili zapadu. Ulaganje kod njh te tijera da i njih zaposlis, sa tim oni ostju tu gdje jesu rade i srbiju kao i dosada. Slozio bih se da mi moramo jacati ekonomiju ali na nasoj strani ili u Genocidnoj tvorevini gdje smo mi vecina. Ni slucjno kao u slucaju Famos I. Sarajevo, tamo nema Bosnjaka i oni ce biti 100% zaposleni. Oni nemaju ponosa i nisu zahvalni tebi ako im pomognes. Najbolji primjer ti su poplave u Bosni.

I sam primjer Sjever-Jug Amerike, sjver je ulagao u svoj dio a ne u jug i to je kljuc price.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Rusija

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 03 aug 2015 13:35

ABen je napisao/la:Ne znam da li ih dobro poznjaes kao i ja koji je iz Prijedoru. Treba njihovu ekonomiju pustit da propane. Da se sto vise isele prema Srbiji ili zapadu. Ulaganje kod njh te tijera da i njih zaposlis, sa tim oni ostju tu gdje jesu rade i srbiju kao i dosada. Slozio bih se da mi moramo jacati ekonomiju ali na nasoj strani ili u Genocidnoj tvorevini gdje smo mi vecina. Ni slucjno kao u slucaju Famos I. Sarajevo, tamo nema Bosnjaka i oni ce biti 100% zaposleni. Oni nemaju ponosa i nisu zahvalni tebi ako im pomognes. Najbolji primjer ti su poplave u Bosni.

I sam primjer Sjever-Jug Amerike, sjver je ulagao u svoj dio a ne u jug i to je kljuc price.
Tačno tako.
Zato treba strateški uzimati firme u GRu, jednu po jednu, prvo uz Federaciji i tamo gdje smo većina pa onda pozivati povratnike nazad s ponuđenim poslom.
Samo BiH.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Rusija

Post Postao/la krhan » 03 aug 2015 13:39

Obadvojica ste upravu, ja licno mislim da mi trebamo pomoci nasim povratnicima da imju odrziv povratak i nase firme da se otvaraju gdje je nas narod jer tu cemo imati efekat i to vidljiv a njihove firmu pustiti niz vodu.
Tu si abene u pravu ako njihovu firmu odkupimo gdje nema nas ili malo to samo njima pomaze a i netrebamo ih ni nasim firmama zaposljavati vii u Gorazdu,
tu mi cete samo pomazemo. A u jednu ruku ih razumijem ako nema nase radne snage a nasi nezaposleni nece npr. Iz Sarajeva da se presele u Gorazde zbog posla.

Zato su primorani da vlaha zaposle svi mi znamo narudzbe na termine kako idu ako neispostujes dobijas konvencijalnu kaznu.

Kad dodje vakat onda za par maraka kupiti i nas narod zaposliti.
Mora nasa poltika i firmasi podsticati nase da se vrate nazad na svoje i normalno podrzavati a lijepo bi bilo i pokoje naseljavanje sa strane.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Rusija

Post Postao/la ABen » 03 aug 2015 13:48

Slazem se. Ali sve vece firme koje su propale u GR tu vise name Bosnjaka a ni povratnika ili skroz malo, primjer Banja Luka, Istocno Sarajevo, grad Bijeljina, grad Prijedor. Firme iz federacije moraju gledati da otvore firme gdje su Bosnjaci vecina. Na primjer: Janja u Bijelinji, Srebrenica, Vukosavlje, Kozarac u Prijedoru, Hambarine u Prijedoru, Blagaj Japra u Bos. Novom i druga naselja.

Firme iz federacije bi trebali da otkupe sve poljeprivredne proizvode od povratnika, da izgrade tamo hladnjace. Vecina povratnika zivi od poljeprivrede a podsticaja ne dobivaju od cetnika.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Rusija

Post Postao/la krhan » 03 aug 2015 14:26

I nek otvore da kazem mini fabrike npr. Proizvodnju cipsa smoki pa eno onaj bekto iz gorazda ako se nevaram je otvorio pogon u Srebrenici korigirajte me ao sam pogrijesio. Mogu nasi otvoriti ispostave gdje se moze u toj regiji proizvoditi npr.. sokovi djemovi vegeta.

Da nekazem proizvodnja na licu mjesta. Ova regija od Zvornika do Rogatice bih se preporodila kad bi bilo vise volje kod politike firmasa medija i naravno i u narodu,
Treba se ubaciti pozitvan pogled na sve i da se moze pored one mrcine dodika moze zivjeti u genocidnoj. Ovo vazi i za ona mjesta kao sto je Prijedor i druga mjesta gdje su nasi povratnici vise okupljeni.

Tu bi bila i prednost ustedjevina za transport iz BRATUNCA- za Tesanj npr. Plus radna mjesta plus poljoprivrednici imaju poso i paru to bih moglo podstaccci i one koji se klolebaju da se vrate na svoje kad vide kako nas narod imo poso i obezbijedjen hljeb a uz to se povezuju i automatski i druge struke koje su potrebne automehanicari elektricari apoteke raznorazni doktori ambulante bolnice itd eto ti masovnijeg zaposljavanja.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Rusija

Post Postao/la Abidaga » 25 sep 2015 10:02

:mashallah:

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Rusija

Post Postao/la ZV Keli » 25 sep 2015 10:53

Vala ako ce mi dzamiju otvoriti onaj koji ubija muslimane u Siriji, bolje neka je zapali odmah

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Rusija

Post Postao/la krhan » 25 sep 2015 13:54

ZV Keli je napisao/la:Vala ako ce mi dzamiju otvoriti onaj koji ubija muslimane u Siriji, bolje neka je zapali odmah
Keli brate trebas sve nabrojati citav zapad i nekoliko "Islamskih drzava" koji su u sluzbi zapada. Netreba se ta cinjenica presutiti da su oni tj zapad najvise krivi za ovakvo stanje u svijetu.

Oni napravise najvise ratova i najvise plackaju svijet. Isti su oni svi, gledaju svoj interes ali na razliciti nacin a jedni i drugi su genocidasi. Toliko su miliona nevinih civilista pobili, silovali opljackali sto i dan danas rade a nijednom se nije sudilo.

Cudnovatno, zar ne? Kadija te tuzi, kadija ti sudi, mozda si cuo za tu izreku. Pogledaj nasu Bosnu gdje je tu pravda s njihove strane a jos su oni to sve odobrili da cete i ujke ovo sto su nam ucinili da odrade.

Svi to znaju. Sto se to nesudi rusima, zapadnjacima i njihovim saucesnicima?

Keli negledaj jednim okom, obadva upotrijebi, brate.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Rusija

Post Postao/la ZV Keli » 18 okt 2015 23:22

Protest u Moskvi: Asad je ubica, Putin je Lažov
http://saff.ba/protest-u-moskvi-asad-je ... iQM1tIrJ1s

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41106
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Rusija

Post Postao/la Jack » 26 nov 2015 07:20

Cilj Putina je jasan.Rusija namjerava da se sto vise obracuna s Islamom,ili da nadje par pudlica,tipa ''Ruski muftija ili Kadirov

Interesantno je bas kad je u Bosni radjen genocid nad Bosnjacima.Hrabri Kazahstanski predsjednik koji je vidio kako se stvaraju haj da kazem ''Srpske oblasti''.Rekao je

Mi cemo u svim dijelovima Kazahstana postici Muslimansku vecinu i nas cilj je da ne budemo Bosna.Kako je on tad rekao prije 25 godina,i kako i sta imas danas


Provincija Karaganda 68% Krscana,30% Muslimana,popis 1989
Provincija Karaganda 50% Krscana,50% Muslimana popis 2009


Pavlodar je imao 45,4% Rusa i 28,5% Kazaha popis 1989
Pavlodar ima 38,2% Kazaha popis 1999
Pavlodar ima 47,7% Kazaha popis 2009

U samo 20 godina procent Kazaha skocio je s 28,5% na 47,7%.Izmedju 1989-2009 godine

Popis 2019 kad dodje bit ce kraj Rusima ovdje.Muslimani ce uzeti dominantnu vecinu ovdje.Vec su brojne gradove pokupovali od Rusa.I Rusima ce ostati sve manje i manje


Kostanay ima 42,27% Rusa i 30,93% Kazaha popis 1999
Kostanay ima 42,98% Rusa i 37,14% Kazaha popis 2009

1999 bilo je 12,82% Ukrajinaca,5,64% Njemaca,2,46% Bjelorusa.Moze se reci i da su krscani cinili 65% stanovnistva ove provincije 1999 godine

Ukrajinaca 9,58% i Njemaca 3,16% popis 2009

Mozes misliti kakvu ces sliku imati 2019 ovdje kad dodje popis,i hoce li ova provincija ostati krscanska.Njemac da ostane tamo,kad moze u Njemacku.Kazahstanci imaju svoj projekt Kazahstan 100% Ali za razliku od ublehe Harisa Silajdzica oni rade na tome

Ruski gradovi Pavlodar,Astana i Almati prije 20 godina danas su Muslimanski.I mic po mic

Najbolji primjer je provincija Karaganda.Sa 70% Krscana na 50% u 20 godina.Rekorderi



Putin je osramocen u vise navrata

Sangajska zona slabo ide
Kinezi sve vise suradjuju s zapadom
Rublja je sve vise pala
Krim je Ruski,ali sta imaju koristi od tog.Turiste strane vidjet neces

Njihov cilj je


1)Sprijeciti Crnu Goru da udje u Nato savez
2)Raditi na sto boljim vezama s Egiptom i Sirijom.Kao i Iranom.Ostale drzave ce malo teze proci'
3)Jos i dalje raditi na vezama s Sumskom
4)Blokirati Kosovo

Rusima treba da kazes ko je sef i odjebes ih.Uzmes im gradove.Uzmes im sela.Kao sto Kazahstan radi.Nema s njima lijepo,ko misli drugacije taj se vara

Sad ne cudi me sto suradjuju s Basarom.Latakija ja za njih veoma vazna jer to je jedina zona u mediteranu gdje imaju uticaj neki.Kao i podmornice vidi pod Tartus.Oni zele da budu svjetski igrac

Razbili su Gruzijce,ali oni su mali uvijek bili
Razbili su Ukrajince,ali oni nisu clanica Nato pakta

Sad misle da ce i Turke razbiti,samo tu ce biti drugacija prica
:respekt:


Kazahstan

48% Muslimana popis 1989
61% Muslimana popis 1999
70% Muslimana popis 2009

2019...2029.Nece nista Rusko ostati ovdje,garantujem vam
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Rusija

Post Postao/la Abidaga » 26 nov 2015 14:14

26.11.2015
Rusija traži da se Aja Sofija vrati krivoslavnoj crkvi
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ru ... vnoj-crkvi
Zastupnici ruske Državne dume podržali su ideju da se Pravoslavnoj crkvi vrati Aja Sofija u Istanbulu, saopćio je predsjednik komiteta Dume za pitanja imovine, koordinator međupartijske parlamentarne grupe za zaštitu kršćanskih vrijednosti Sergej Gavrilov.
slika

Odgovorite