☑ Pravila foruma i savjeti

Kosovo

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo

Post Postao/la ABen » 11 dec 2013 09:20

noel malcolm je napisao/la: Koja glupost, ti si obični provokator!

Šta ćemo se mi miješati između albanaca i srba, šta imamo sa njima?

Šta su albanci imali sa bošnjacima do sada?
Ništa!!!
Imamo zajednickog neprijatelja, okupatora! Albanci a i mi pojedinocano se nemozemo boriti politicki protiv Srba i Srbije. Ali zajedno mozemo.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo

Post Postao/la noel malcolm » 11 dec 2013 19:18

ABen je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la: Koja glupost, ti si obični provokator!

Šta ćemo se mi miješati između albanaca i srba, šta imamo sa njima?

Šta su albanci imali sa bošnjacima do sada?
Ništa!!!
Imamo zajednickog neprijatelja, okupatora! Albanci a i mi pojedinocano se nemozemo boriti politicki protiv Srba i Srbije. Ali zajedno mozemo.
Kako su albanci ikada do sada pokazali ikakvu solidarnost sa bošnjacima?
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kosovo

Post Postao/la Abidaga » 11 dec 2013 20:08

noel malcolm je napisao/la:Kako su albanci ikada do sada pokazali ikakvu solidarnost sa bošnjacima?
Krvava 1941. godina: Cetnicke zvijeri neprestajno su kidisale ne bi li rastrgale srce sandzakog otpora - Novi Pazar. Tada se na celu Odbora za odbranu Pazara nalazio Acif-efendija. Ovakvi odbori formirani su u vecini sandzackih gradova. Acif je potpuno kontrolisao situaciju u gradu i okolini. Odmah je mobilisao cjelokupno vojno sposobno stanovnistvo i podijelio mu oruzije i municiju i istovremeno poslao tri delegacije da u pomoc pozovu albansku bracu s Kosova i Muslimane sa Pesteri i drugih srezova.. Po dobijenom pozivu 3.200 kosovskih Albanaca, nevidjenom brzinom preko planine Rogozne stize u Novi Pazar. Jake cetnicke snage samouvjerno su nadirale i vec pocele ulaziti u pazarska naselja. Odjednom su se sa brda okolo Pazara prolomili gromoglasni povici: \"Mulje, mulje!\" (na albanskom znaci \"juris, naprijed\") Istovremeno, iz pravca Dohovica (danas prekrsteno u Dojevice) i Ribarica pristizu Pesterci, Bisevci i borci Dzemaila Konicanina. Cetnici su se dali u panicno bjekstvo u pravcu Raske, odakle su i dosli. Medjutim, njih su u povlacenju docekali tek pristigli Albanci i kod Novopazarske Banje ih potpuno razbili. Kod ubijenih zlocinaca su njihovim \"jandjicima\" (torbama) nalazili velike eksere \"cuprijase\" kojim su htjeli da Muslimane zakivaju na krstove kada osvoje grad. Pesterci, koji su dosli iz pravca Jasenovka, Pozege i Vareva su protjerali cetnike preko sela Vojnica i Vidova u pravcu Raske. Hrabre Albance je tada predvodio legendarni Saban Poluza koji je sa svojim ljudima zaduzio Muslimane ovog kraja za sva vremena. Na zalost, o ovome covjeku se danas u Pazaru malo zna, izuzimajuci starije Pazarce koji se sjecaju tog vakta. U bici za slobodu Novog Pazara pala su 144 Albanca. Mezarevi ovih sehida i gazija nalaze se na najvecem pazarskom mezarju Gazilaru.

http://www.bosnjaci.net/dobri_bosnjani.php?id=272

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Kosovo

Post Postao/la momak » 11 dec 2013 21:20

Ja se tu slazem sa Zitkom.
Sto vise bilo problema u samoj Smrdiji,toliko vise mira za Bosnu i Bosnjake.Ja sam vec tako i tako naklonjen Albancima.Ustvari zavidim jim mnoge stvari sto mi to nemamo.Mene licno su Albanci iz Tetova primili fenomenalno,kad sam bio dole kod njih.
Trebalo bi svakako davati suport i Madzarima i zakuhavati u Vojvodini.
Pa zasto se nebi jednom kopja lomila u Smrdiji,a ne uvijek u Bosni.Mozete me opisati bolesnikom,ali sto vise neveselja u Smrdiji,toliko vise veselja u bosni.

Kosovo-Sandzak i Bosna,jedna je raja tooooo.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo

Post Postao/la ABen » 12 dec 2013 07:53

noel malcolm je napisao/la:Kako su albanci ikada do sada pokazali ikakvu solidarnost sa bošnjacima?
A bosnjaci sa albanicima? Postavio ti je Abidaga odgovor, a ti nadi kad smo mi njima pomogli ako mozes.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Kosovo

Post Postao/la ZV Keli » 14 dec 2013 23:21

ABen je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:Kako su albanci ikada do sada pokazali ikakvu solidarnost sa bošnjacima?
A bosnjaci sa albanicima? Postavio ti je Abidaga odgovor, a ti nadi kad smo mi njima pomogli ako mozes.
Slazem se sa ovim. Ja na Albance gledam kao jedini prijateljski, evropski narod (mozda i Njemci iz Austrije i to kada bi bila obostrana korist). To sto su nas komunisticki rezimi, koji su bili anti-islamski razdvojili ne znaci da nekada nasi preci nisu bili rame uz rame(a jesu u mnogo navrata).

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Kosovo

Post Postao/la ABen » 16 dec 2013 08:46

Negajim ja nikakve prijateljske od nose sa Albanicima, Turcima, Evropom, Arapima ili bilo skim.

Najvaznije je da Bosna i Bosnjaci izvuku sto se vise moze koristi za sebe. A to neide ako se neide zajedno protiv Srbije. Ali izgleda da Bakir sebi kopa dobru rupu sa ulizivanjem Srbiji.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Kosovo

Post Postao/la Bosni » 16 jan 2014 18:46

http://www.slobodnaevropa.org/content/u ... 31719.html
Ubijen odbornik iz Severne Mitrovice, oštre osude

Odbornik u Skupštini opštine Severna Mitrovica Dimitrije Janićijević ubijen je u toku noći ispred svoje kuće u severnom delu Mitrovice, potvrdio je u izjavi za RSE regionalni komandir policije na severu Kosova Nenad Đurić.

Janićijević (35), koji je bio i kandidat za gradonačelnika opštine Severna Mitrovica na prethodnim lokalnim izborima na listi Samostalne liberalne stranke i otac troje dece, ubijen je nešto iza ponoći hicima iz automatskog oružja.

Direktor Zdravstvenog centra u severnoj Mitrovici dr. Milan Ivanović potvrdio je da je Janićijević, bez znakova života, dovezen u bolnicu 42 minuta iza ponoći i da je imao višestruke povrede - više od deset rana nanetih vatrenim oružjem u predelu grudi i stomaka.


"Pokušali smo reanimaciju, koja je trajala više od pola sata, ali bez uspeha i njegova smrt je zvanično konstatovana u 01.13 sati", naveo je direktor Zdravstvenog centra u severnoj Mitrovici.

Zamenik regionalnog direktora Policije Kosova Besim Hoti izjavio je da istragu povodom vode zajedno kosovska i Euleks policija.

"Prema preliminarnim rezultatima istrage verujemo da je žrtva upucana iz pištolja kalibra 9 mm. Telo je jutros prebačeno na Institut za sudsku medicine u Prištini radi obdukcije", kazao je Hoti.

Slučaj je okarakterisan kao teško ubistvo, rekao je Hoti, navodeći da je policija informaciju o ubistvu dobila 30 minuta posle ponoći i odmah izašla na lice mesta. On je naglasio da će Kosovska policija i specijalna jedinica Euleksa voditi zajedno istragu povodom ovog slučaja i da je istraga u preliminarnoj fazi prikupljanja dokaza i uzimanja izjava.

Kada je u pitanju motiv, ništa ne isključujemo, rekao je Hoti i naveo da se slučaj može povezati sa nekim događajima iz prošlosti, pošto je ranije registrovano nekoliko napada na Janićijevića.

Zamenik regionalnog direktora kosovske policije je podsetio da su nepoznate osobe nekoliko puta pucale na Janićijevićev lokal u severnoj Mitrovici, da mu je ispred lokala bačena i bomba, a da je ispod njegovog automobila bio postavljen eksploziv.

Privremeni organ Severne Mitrovice osudio je ubistvo odbornika u lokalnoj skupštini Dimitrija Janićijevića i zatražio hitnu reakciju međunarodnih misija kako bi bili pronađeni počinioci.

Na vanrednoj sednici Privremenog organa opštine Severna Mitrovica odlučeno je da dan sahrane ubijenog Dimitrija Janićijevića bude dan žalosti u ovom delu grada, navodi se u saopštenju.

Jahjaga: Kukavički čin, Žbogar: Što pre rešiti slučaj

Predsednica Kosova Atifete Jahjaga oštro je osudila ubistvo navodeći da je u pitanju kukavički čin koji ima za cilj destabilizaciju Kosova i ulivanje straha među građane.

Jahjaga je ubistvo karakterisala kao "pokušaj zaustavljanja nastojanja institucija Republike Kosovo i njenih građana za uspostavljanje reda i zakona, normalizovanje i stabilizaciju stanja u svakom delu teritorije zemlje."

Ona zahteva da se preduzmu sve mere da se rasvetle okolnosti i motivi čina, kao i da se izvršioci privedu pred lice pravde.

I Vlada Kosova osudila je ubistvo Janićijevića, navodeći da je ovaj čin težak i kukavički akt predstavlja direktan napad na volju građana Severne Mitrovice i na uspostavljanje vladavine reda i zakona i legitimnih institucija u tom delu Kosova.

“Vlada zahteva od odgovornih organa da poduzmu sve mere kako bi se počionioci ovog ubistva izveli pred lice pravde i dobili zaslužnu kaznu”, stoji u vladinom saopštenju.

Vest o ubistvu Janićijevića je potresna, napisao je prethodno kosovski premijer Hashim Thaci na svom Facebook profilu.

"Ni jedan motiv ne može da obrazloži oduzimanje života jednog građanina", naveo je premijer, dodajući da istražni organi trebaju što pre da rasvetle ovaj slučaj.

Premijer Srbije Ivica Dačić najoštrije je osudio ubistvo i ponudio pomoć Srbije EULEX-u i KFOR-u u istrazi.

"Svaki oblik destabilizacije prilika i nasilja preti da naruši mir i bezbednost građana", rekao je premijer Srbije.

Visoka predstavnica EU Ketrin Ešton saopšitla je kako očekuje brzu istragu o ubistvu, te da će krivci biti pronađeni i kažnjeni.

Šef kancelarije Evropske unije na Kosovu i specijalni predstavnik EU, Samuel Žbogar, u četvrtak je u Briselu povodom Strukturnog dijaloga o vladavini prava, bio šokiran vestima o ubistvu Janićijevića.

"Kad god je život izgubljen, mi osećamo sažaljenje. Ali u situaciji tako složenoj kao što je sada na severu Kosova, u trenutku kada se formiraju legitimne i demokratske institucije, takvo ubistvo treba osuditi i celi slučaj što pre rešiti. Pozivamo na potpunu istragu, koristeći sve raspoložive snage kosovske policije. Obavešten sam da je pomoć Euleksa već obezbeđena kao što je to slučaj svaki put kada je vladavina prava bila u opasnosti na Kosovu", saopštio je Žbogar.

On je naglasio i da je "bilo kakva upotrebe nasilja kao pokušaj zaustavljanja zaustavljanja političkih promena ili suočavanja sa složenom socijalnom situacijom potpuno neprihvatljiva".

Šef Misije OEBS-a na Kosovu, ambasador Jean-Claude Sćlumberger naveo je da je šokiran vešću o ubistvu i oštro osudio taj čin.

„Politički predstavnici na severu Kosova bili su predmet brojnih napada i zastrašivanja tokom predizbornog perioda, ali nijedan nije imao ovako teške posledice. Apsolutno je neprihvatljivo da se u ovom danu i veku izabrani predstavnici napadaju na ovakav način. Janićijević je trebalo da predstavlja interese svojih birača, nešto što treba poštovati u svakom demokratskom društvu.“

Ubistvo je najoštrije osudila i Samostalna liberalna stranka (SLS)

"Pozivamo nadležne organe da u najkraćem roku pronađu i kazne počinioce ovog kukavičkog čina", navodi se u saopštenju.

Šefica Administrativne kancelarije Vlade Kosova u severnoj Mitrovici Adrijana Hodžić ocenila je da je ubistvo Janićijevića napad na mir i budućnost građana severne Mitrovice. Hodžićeva je pozvala nadležne da hitno otkriju i kazne počinioce ovog zločina.

Kancelarija Vlade Srbije za Kosovo takođe je osudila ubistvo. Kancelarija zahteva od Euleksa i međunarodne zajednice da hitno rasvetle ovaj zločin i vinovnike privedu pravdi.

"Pronalaženje zločinaca je imperativ kako bi se građanima Kosovske Mitrovice i celog Kosova obezbedila bezbednost i sigurnost", poručili su iz Kancelarije.

U severnoj Mitrovici porasle su, ponovo, tenzije nakon što je Krstimir Pantić odbio da stupi na dužnost gradonačelnika severne Mitrovice, nakon više pokušaja formiranja lokalnih organa vlasti i nakon dva kruga glasanja u tom gradu.

Neposredno pre lokalnih izbora na Kosovu, u severnoj Mitrovici bilo je nekoliko incidenata u kojima su napadani odbornici različitih lista koje su učestvovale na izborima, za šta su Srbi optuživali jedni druge, kao i eksplozija podmetnutih bombi.
Ovaj je iz stranke koja je manje naklonjena Srbiji. Vjerovatno ga je neki cetnik ubio (mozda po nalogu Srbije) i ovaj pokusaj Dacica da se umjesa (da posalje srbijanske policajce i tako rusi suverenitet Kosova) je bezobrazan.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Kosovo

Post Postao/la ZV Keli » 18 jan 2014 12:33

noel malcolm je napisao/la:Ja ne volim šiptare!
Svako ima pravo na svoje misljenje, ali bar treba biti covjek pa ih ne nazivati pogrdnim imenima, zato sto ni sve Srbe ne zovemo cetnicima, vlasima i slicno, ni Hrvate ustasama, latinima i tako to...

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Kosovo

Post Postao/la sarajlija » 21 jan 2014 01:33

Pece savjest http://www.youtube.com/watch?v=fM4IzYebnEc ima i prevod kada mu albanka postavlja pitanja.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo

Post Postao/la noel malcolm » 22 jan 2014 17:43

Od danas po vize za Kosovo u Tiranu,

da nije jadno bilo bi smiješno.

:vomit: :vomit:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zejnulla ... /140122107
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Kosovo

Post Postao/la sarajlija » 23 jan 2014 13:24

noel malcolm je napisao/la:Od danas po vize za Kosovo u Tiranu,

da nije jadno bilo bi smiješno.

:vomit: :vomit:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zejnulla ... /140122107
Kako mi njima tako i oni nama. A zapamti ovo: oni su homogena drzava i presti ce nas po mnogo cemu.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo

Post Postao/la noel malcolm » 23 jan 2014 21:57

sarajlija je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:Od danas po vize za Kosovo u Tiranu,

da nije jadno bilo bi smiješno.

:vomit: :vomit:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zejnulla ... /140122107
Kako mi njima tako i oni nama. A zapamti ovo: oni su homogena drzava i presti ce nas po mnogo cemu.
Da nam kosovari misle dobro, i da iko od njih u vlasti iole promišlja,

sjeli bi i rekli, u BiH je 2 000 000 bošnjaka koje ćemo kazniti ako im uvedemo vize za Kosovo!!!

Ali ne, oni glume državu pa pucaju i po nama da bi se osvetili Dodiku i ostalim četaljima iz genocidnog entiteta,

koji sprečavaju priznanje Kosova.

Kosovo i BiH imaju jedino djelimično zajedničko islamsku vjeru i ama baš ništa drugo.

Jedino smo sigurni da nas zbog vjere neće napasti i ništa drugo.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Kosovo

Post Postao/la sarajlija » 23 jan 2014 22:32

noel malcolm je napisao/la:
sarajlija je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:Od danas po vize za Kosovo u Tiranu,

da nije jadno bilo bi smiješno.

:vomit: :vomit:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zejnulla ... /140122107
Kako mi njima tako i oni nama. A zapamti ovo: oni su homogena drzava i presti ce nas po mnogo cemu.
Da nam kosovari misle dobro, i da iko od njih u vlasti iole promišlja,

sjeli bi i rekli, u BiH je 2 000 000 bošnjaka koje ćemo kazniti ako im uvedemo vize za Kosovo!!!

Ali ne, oni glume državu pa pucaju i po nama da bi se osvetili Dodiku i ostalim četaljima iz genocidnog entiteta,

koji sprečavaju priznanje Kosova.

Kosovo i BiH imaju jedino djelimično zajedničko islamsku vjeru i ama baš ništa drugo.

Jedino smo sigurni da nas zbog vjere neće napasti i ništa drugo.
1) ne glume drzavu nego jesu drzava.
2) Imamo vise zajednickih stvari kao npr. zajednickog neprijatelja, kako na Kosovu zive bosnjacka manjina tako i u BIH zivi kosovska manjina.
3) to sto ti nazivas osvetom je nista drugo do drzavna politika ili jednostavno receno reciprocitet.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kosovo

Post Postao/la Abidaga » 28 jan 2014 23:07

Delegacija Mešihata Islamske zajednice u Srbiji na čelu sa predsjednikom dr. Mevlud-ef. Dudićem boravila je 27.01.2014. god. u zvaničnoj posjeti Predsjedništvu Islamske zajednice Kosova u Prištini. U bratskom i prijatnom razgovoru muftije dr. Mevlud-ef. Dudića i muftije mr. Naim-ef. Trnave bilo je govora o stanju Islamske zajednice i položaju muslimana u Srbiji te saradnji između ove dvije islamske zajednice i unapređenju iste.

Muftija Trnava je podsjetio da i na Kosovu žive Bošnjaci te da je preko 40 bošnjačkih imama uposleno u Islamskoj zajednici Kosova. Muftija Dudić je prenio selame reisu-l-uleme Husein-ef. Kavazovića istakavši značaj Bošnjaka i Albanaca kao dva autohtona evropska naroda na čijem savezu će poraditi u toku svog mandata.

Predsjednik Dudić je dao intervju za Radio televiziju Kosova, program na bosanskom jeziku. Pored ostalih pitanja, posebno je bilo riječi o uvođenju viza za građane Bosne i Hercegovine koji žele posjetiti Kosovo, kao i mogućnosti izrade ličnih karata i na bosanskom jeziku.

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=457

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Kosovo

Post Postao/la ZV Keli » 01 feb 2014 01:37

Ne svidja mi se sto su to uradili, glup je potez ali razmislite, i mi smo njima a oni su drzava u koju najvise izvozimo.
Ps jeste kaznjavaju nas sve radi Dodika ali nasa je krivica sto taj isti Dodik ima moc da nam formira vanjsku politiku, ako vec u unutrasnjoj po ustavu ima dozvolu...

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Kosovo

Post Postao/la Bosni » 02 feb 2014 00:46

http://www.info-ks.net/clanak.php?id=40 ... pod_nav=10
Kurti: Vize uvesti Srbiji, a ne Bosni i Hercegovini

Lider Pokreta "Samoopredjeljenje" i predsjedavajući Parlamentarne komisije za vanjske poslove, Albin Kurti naglašava da je odluka o uvođenju vize Bosni i Hercegovini nepravedna.

"Uveli su vize Bosni i Hercegovini, a ovaj gest je trebao biti upućen Srbiji. Mislim da je ovakvim ponašanjem Vlada pokazala slabosti, jer mi znamo da Bosna nije priznala Kosovo zbog Srbije i uvodimo reciprocitet Bosni i Hercegovini, a ne uvodimo Srbiji, što pokazuje na nedostatak ozbiljnosti i političke i diplomatske slabosti naše države", rekao je Kurti.

On je naglasio da oni koji najviše gube od ove odluke Vlade Kosova su Bošnjaci i Hrvati koji žive u Republici Kosovo.

"Kao prvo reciprocitet, vize, nepriznavanje Srbije, a onda i ostalima. Takva zamjena Srbije sa Bosnom, vrlo je nepravedna i štetna i nemojmo zaboraviti da najviše pate i najviše ovom odlukom gube Bošnjaci i Hrvati, jer su Srbi jedna trećina stanovništva. Bosna i Hercegovina nas ne priznaje zbog Republike Srpske, a Republika Srpska je tu zbog Beograda", dodao je Albin Kurti.

Sličnog je mišljenja, kao i Kurti, i poslanik PDK, Hydajet Hyseni. On podvlači da, kada bi Kosovo uvelo reciprocitet sa Srbijom, normalizacija između dvije zemlje bi bila mnogo lakša.

Sličnog je mišljenja, kao i Kurti, i poslanik PDK, Hydajet Hyseni. On podvlači da, kada bi Kosovo uvelo reciprocitet sa Srbijom, normalizacija između dvije zemlje bi bila mnogo lakša.

"Reciprocitet odnosa između zemalja je osnovni princip koji se ne može osporiti, eventualno bi se moglo razgovarati zašto se to ne sprovodi i u odnosima sa drugim zemljama. Ličnog sam stava da kada bismo imali jedan stav na početku, a ne da otežavamo ili ubrzavamo proces, ali sam uvjeren da će proces olakšati cjelokupni proces normalizacije", kazao je hyseni, prenosi RTK.

Jedan od razloga, koji je nezvanično naveden od strane Ministarstva vanjskih poslova, zbog čega je uveden vizni režim Bosni i Hercegovini, a ne Srbiji, je što Srbija nije uvela vizni režim za građane Republike Kosova, i zbog toga se ne mogu uvesti mjere reciprociteta sa našim sjevernim susjedom.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Kosovo

Post Postao/la noel malcolm » 02 feb 2014 14:47

Šiptari na Kosovu i zvanično zabranili učenje ezana.

:vomit: :vomit: :vomit:

http://sandzakpress.net/skupstina-kosov ... ali-protiv
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Kosovo

Post Postao/la amkos » 02 feb 2014 22:31

Jel ovo novi dokaz uvlacenja albanaca u eu pakas, a sve radi interesa.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Kosovo

Post Postao/la Zenicaninn » 03 feb 2014 21:26

Ovo manje imas sa uvlacenjem Albanac u guzicu EU, vec vise sa Albancima i njihovim mentalitetom.

Dosta Bosnjaka neznaju kakvi su Albanci uistini. Albanci nisi vise oni sto su nekad mozda bili. Postali su nacionalno nastrojeni. Sto znaci da je dosta Albanaca vazniji da si prije svega Albanac pa onda sve ostalo, neki idu toliki daleko da kazu da mozes samo biti pravi Albanac ako si katolik i zato znam dosta koji "hoce" da budu katolici ili su se barem odrekli Islama i zamrzili su ga zbog tog. To znam jer sam sa dosta Albanaca prico o njihovim stavom oko vijere i njhovoj nacionalnom samosvijest.

Dokaz je sami taj, kad porediti kako se zovu Albanci iz generacije ispod 70-tih i onih poslje rodjenih. Absolutna vecina starijih imaju muslimanska imena kao i mi, dok ovi novih generacija vecina imaju cisto Albanska imena, kao Alban, Albion, Flakron, Jeton, Faton, Armend, Buqe, Flamron, Albulena itd itd. Nemogu reci kako su Albanci starjih genaracija, jer se ne druzim snjima tako da njihov mentalitet ne poznaj. Moze biti da su bas takvi kako ih vecina Bosnjaka i osjaca, i to je kao "bratiski narod po islamu", kojima je islam koliko toliko vazan.
Ali ja poznajem Albance mladjih generacija i to dosta i znam da je vecina islam totalno ne vazno pa cak je mrze i zeli biti katolici iako su iz muslimanske porodice.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Odgovorite