☑ Pravila foruma i savjeti

Palestina

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Palestina

Post Postao/la noel malcolm » 30 nov 2012 16:01

Jack je napisao/la:Mislim da ce i Kosovo ici pravcem Palestine.Negdje u 2015 godini.Sad jos skupljaju priznanja, ali do 2015 i oni ce tim putem
Super za Palestinu, a abd da i Kosovo u ovo doba iduće godine uđe u UN

Dvije muslimanske zemlje više u UN-u :rat:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 30 nov 2012 17:55

ma nisam siguran koliko ce ovo pomoci Palestincima..Malo sam skeptican moram priznati..

Ako opet cionisti pocnu ubijati djecu, nista od ovih glasanja..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Palestina

Post Postao/la sarajlija » 30 nov 2012 23:35

noel malcolm je napisao/la:
Jack je napisao/la:Mislim da ce i Kosovo ici pravcem Palestine.Negdje u 2015 godini.Sad jos skupljaju priznanja, ali do 2015 i oni ce tim putem
Super za Palestinu, a abd da i Kosovo u ovo doba iduće godine uđe u UN

Dvije muslimanske zemlje više u UN-u :rat:

Palestina nije primljena u UN. Nego ima status posmatraca znaci Palestina nije jos priznata kao drzava i nece biti dok se sa jevrejima ne dogovore oko granica. Ovo je samo mazanje ociju. Kod pravog glasanja tako da se izrazim imas par drzava sa pravom veta ako se ne varam znaci ovo je fakticki nista ali je EU vjesto to iskoristila i slepa se muslimanskim zemljama.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Palestina

Post Postao/la Jack » 30 nov 2012 23:52

Ovo je samo mazanje ociju.
Iskreno, nije bas
Palestina ima pravo da prisustvuje sjednicama Un, bude clan nekih organizacija kojim tezi.Ima pravo da u Un tuzi i podnosi zahtjev protiv Izraela, ima pravo da lobira, ima pravo da bude primljeno u neke organizacije, koje je mogla da sanja.Ovo je veliki, veliki korak.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la Abidaga » 09 dec 2012 22:46

07.12.2012
Sredinom novembra predsjednik Skupštine RS-a Igor Radojičić boravio je u Izraelu. Razgovarajući s Liebermanom, iza njih su stajale zastave Izraela i Republike Srpske. Kad je izbio novi raketni sukob između Izraela i Gaze, u Banjoj Luci su pozivani dobrovoljni davaoci krvi za ranjene izraelske vojnike i građane. Pitanje je zašto RS, oličena u Miloradu Dodiku, toliko voli Izrael. Prijatelji koji su služili u tom svijetu Srednjeg istoka, kažu da su tu interesi u stilu izreke "Pare, pare, gospodaru!" To nije ni loše, ako pare stižu u RS, onda se brže razvija i cijela zemlja. Izraelska kompanija "Mekorot" radi na navodnjavanju terena na području Semberije i Posavine. Priča se da i neki Banjalučani imaju udjela u izraelskim firmama.

Ja bih, ipak, rekao da ima nečega važnijeg od para, što me vuče dalje u prošlost i tezu kojoj se često vraćam: da stanje de facto, ako dugo traje, lako može i po međunarodnom pravu postati de iure, dakle činjenica. Na to me navodi scenarij osamostaljenja RS-a, izdvajanja iz BiH, a eventualno i novih pokušaja ujedinjenja "svih srpskih zemalja" – zar ovih dana povodom američke inicijative o preustroju Federacije ne kolaju priče kako bi Dodik rado poklonio pusta prostranstva oko Drvara i Grahova da bi dobio Brčko? I zar se već nekoliko godina ne priča po kuloarima Evropske unije – "Pa ako ta Bosna ne može da se dogovori, neka se podijeli". Takvo stanje sadašnje može prerasti u trajno stanje, a komparaciju nalazim u odnosima Izraela i teritorija koje je osvajao u ratovima s Arapima i Palestincima. Svi se danas zalažu, od arapskih i palestinskih vođa do predsjednika Baracka Obame da se Izrael povuče na granice iz 1967, a niko izuzev "radikalnih" hamasovaca, ne pominje teritorije koje je Izrael okupirao u prvom ratu, 1948, a koje su po rezoluciji UN-a trebalo da pripadnu neostvarenoj palestinskoj državi.

Možda ne bih ni ponavljao tu tezu da je nisam prepoznao u dijelu intervjua koji je u septembru Dodik dao za beogradski Danas: "Smatram", kaže on, "da na političkom planu postoji povećano razumijevanje između Izraela i Srpske, jer je riječ o sličnim kontekstima i sličnoj mikropolitičkoj ili mikroregionalnoj situaciji. Izrael ima vrlo slično okruženje onom koje ima RS i razumije šta se dešava kod nas. A i mi razumijemo šta se dešava kod njih". Upitan da li pritom okruženju misli na Arape, odgovorio je: "I Bošnjake, muslimane koji su okrenuti sve više upravo ka arapskom delu sveta".

A zašto je Izraelu u interesu da prihvata takvu politiku i, namjerno ili spontano, jača odnose samo s jednim dijelom BiH, zapostavljajući njenu cjelinu? Nisu, naravno, naivni ni konzervativna koalicija Benyamina Natanyahua, ni Mosad kojem odgovaraju priče iz Banje Luke o opasnosti od "islamskog terorizma" koji se iz BiH širi po Balkanu.. Moguće je, na što me upozorava prijatelj Jevrejin, da se iz Sarajeva ne čini dovoljno na unapređenju ostalih vidova saradnje, ako već ne postoji političko razumijevanje. Kad su biznismeni iz BiH pozvani da idu u Izrael, grupa iz Federacije odustala je u posljednji čas, tako da su otišli samo privrednici iz RS-a. Pa i delikatan odnos prema Palestini, ili takozvani islamski faktor, ne bi trebalo da sprečava ekonomsku i trgovinsku saradnju..

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/zast ... banju-luku

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la noel malcolm » 10 dec 2012 20:02

Izrael je siledžija koji siluje svoje susjede muslimane i koji zna da neće biti kažnjen

jer je Uncle Sam uvijek na njihovoj strani!

:vomit: :vomit:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la ZV Keli » 10 dec 2012 22:11

noel malcolm je napisao/la:Izrael je siledžija koji siluje svoje susjede muslimane i koji zna da neće biti kažnjen

jer je Uncle Sam uvijek na njihovoj strani!

:vomit: :vomit:
Ali nije Bog,kad tad ce biti kaznjeni oni kao i svi ostali koji su cinili nedjela!

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la Jakub » 10 dec 2012 22:36

Neuzubilahi sta ovaj pise?

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la e-din » 10 dec 2012 23:19

Jakub je napisao/la:Neuzubilahi sta ovaj pise?
mislim da ga nisi skonto. procitaj jos jednom. nije nista strasno ;-)

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la amkos » 10 dec 2012 23:23

Kako je rekla ona Cipi Livni, "Pa moguce je da Izrael nestane".. :fes:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la Jakub » 11 dec 2012 18:02

e-din je napisao/la:
Jakub je napisao/la:Neuzubilahi sta ovaj pise?
mislim da ga nisi skonto. procitaj jos jednom. nije nista strasno ;-)

E,kad se neko izrazava ovako u mom drustvu ja mu kazem "Ne psuj!"

Ovaj covjek pise kao da nikad nije vidio muslimana u zivotu.Njegov rijecnik i nacin izrazavanja je jako cudan za muslimane.Procitaj koje budalastine pise o Banja Luci .On meni smrdi na Vlaha ,ja njih namirisim !
No, posto nikome ne smeta nego meni ,neka ga i onako ne moze naskoditi.

Avatar
Razum
Član
Postovi: 253
Pridružen/a: 20 okt 2012 01:32

Bosanska džamija u Izrealu (1878-1948-2008)

Post Postao/la Razum » 02 jan 2013 05:38

slika

Nakon austro-ugarske okupacije 1878. godine, Bošnjaci jednog bosanskog sela odlučili su napustiti svoju zemlju i naseliti se u neki dio Osmanskog carstva. Put ih je odveo u Cezareju u Palestini (današnji Izreal), malo primorsko mjesto izmedju Tel Aviva i Haife. Novi doseljenici su tu izgradili džamiju koja arhitekturom podsjeća na hercegovačke dzamije. Cijelo selo i džamija su uništeni prilikom stvaranja Izrealske države 1948. godine, a Bošnjaci, stanovnici tog sela, morali su tražiti novi dom. Kao spomenik tom periodu, novi osvajači su ostavili munaru, a dio te male bosanske džamije danas služi kao restoran i prodavnica.

Izvor: Bošnjački Front at Blogger.ba

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la Abidaga » 03 jan 2013 23:29

03.01.2013
Netanyahu: Povratak palestinskih izbjeglica znači uništenje Izraela
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/netan ... /130103142

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 20 jan 2013 12:19

Nisam znao za ona jevrejska naselja na strateškim mjestima (brdima) na "Zapadnoj obali". To su jevrejski ultranacionalisti, uglavnom sa puno djece, dakle sela su locirana na brdima, a palestinska sela su u dolini. Djeca iz tih naselja su na "roditelje". Rade razne vrste "etiketiranja". Pale auta palestinaca, upadaju im po noći u sela, pišu vrjedljive grafite, ubijaju palestince itd itd. Postoji preko 300 ovih naselja na strateškim brdima na Zapadnoj obali a svakim danom se grade i šire. Da li će uskoro i "Zapadna obala" se uskoro pripojiti Izraelu ? Jer kako je krenulo , to je neminovnost. Svijet šuti , ko i uvijek. Koji je odgovor Palestinaca ?

Zaista teška situacija za sve Palestince. Nek im je Bog na pomoći. :roll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
rahimic
Član
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 dec 2012 12:21

Re: Palestina

Post Postao/la rahimic » 20 jan 2013 13:24

amkos je napisao/la:Nisam znao za ona jevrejska naselja na strateškim mjestima (brdima) na "Zapadnoj obali". To su jevrejski ultranacionalisti, uglavnom sa puno djece, dakle sela su locirana na brdima, a palestinska sela su u dolini. Djeca iz tih naselja su na "roditelje". Rade razne vrste "etiketiranja". Pale auta palestinaca, upadaju im po noći u sela, pišu vrjedljive grafite, ubijaju palestince itd itd. Postoji preko 300 ovih naselja na strateškim brdima na Zapadnoj obali a svakim danom se grade i šire. Da li će uskoro i "Zapadna obala" se uskoro pripojiti Izraelu ? Jer kako je krenulo , to je neminovnost. Svijet šuti , ko i uvijek. Koji je odgovor Palestinaca ?

Zaista teška situacija za sve Palestince. Nek im je Bog na pomoći. :roll:
Jevrejska naselja na Zapadnoj Obali sire se velikom brzinom i oni idu za time i da taj dio okupiraju, da Palestincima ucine zivot nemogucim i da se isele.

Broj Jevreja na Zapadnoj Obali (bez Istocnog Jeruzalema)
1983. 22.800
1993. 111.600
2004. 234.487
2007. 276.462
2009. 304.569
2010. 327.750

Broj Jevreja Istočni Jeruzalem
1983. 76.095
1993. 152.800
2004. 181.587
2007. 189.708
2009. 192.000

Sada zele da sagrade novo naselje sa 3 hiljade stanova kojim bi konacno presjekli Zapadnu Obalu na dva dijela.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 20 jan 2013 23:04

Stvarno žalosno, a svi šute.

Nek je Palestincima Bog na pomoći. Ne znam šta drugo reći. Kako će se ovo sve odvijati ? Kad će doći kraj Palestinskim mukama ?

Krhane šta ti misliš ?

Da li će Palestinci i u zapadnoj obali biti ko oni u Gazzi ? Faktički to bila 2 najveća otvorena logora u Svijetu. :roll: :bad:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Palestina

Post Postao/la krhan » 30 jan 2013 16:05

amkos je napisao/la:Stvarno žalosno, a svi šute.

Nek je Palestincima Bog na pomoći. Ne znam šta drugo reći. Kako će se ovo sve odvijati ? Kad će doći kraj Palestinskim mukama ?

Krhane šta ti misliš ?

Da li će Palestinci i u zapadnoj obali biti ko oni u Gazzi ? Faktički to bila 2 najveća otvorena logora u Svijetu. :roll: :bad:
Znas kad ce doci kraj Palestinskim mukama kad se pojavi Mehdija i ISA a.s.
Tek tada ce se osloboditi cionista kao i svi muslimani sirom svijeta.

Amkos oni vec decenijama zive u logoru a stanje ce im se sve vise pogorsavati. Islamske drzave su sve marionete cionista osim Irana i Turske.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 31 jan 2013 13:50

krhan je napisao/la:
amkos je napisao/la:Stvarno žalosno, a svi šute.

Nek je Palestincima Bog na pomoći. Ne znam šta drugo reći. Kako će se ovo sve odvijati ? Kad će doći kraj Palestinskim mukama ?

Krhane šta ti misliš ?

Da li će Palestinci i u zapadnoj obali biti ko oni u Gazzi ? Faktički to bila 2 najveća otvorena logora u Svijetu. :roll: :bad:
Znas kad ce doci kraj Palestinskim mukama kad se pojavi Mehdija i ISA a.s.
Tek tada ce se osloboditi cionista kao i svi muslimani sirom svijeta.

Amkos oni vec decenijama zive u logoru a stanje ce im se sve vise pogorsavati. Islamske drzave su sve marionete cionista osim Irana i Turske.

Znam ja krhane ove stvari vrlo dobro, pratim šta se dešava itd itd.. A imam Mehdi i Isa a.s. se mogu pojaviti sutra, a mogu za 100 godina, mi to ne znamo, ali je stvarno žalosno gledati slike, snimke Palestinske patnje a da ne možemo ništa uraditi osim proučiti dovu.
Tužna sudbina sad zasad.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Palestina

Post Postao/la krhan » 31 jan 2013 18:20

amkos je napisao/la:
krhan je napisao/la:
amkos je napisao/la:Stvarno žalosno, a svi šute.

Nek je Palestincima Bog na pomoći. Ne znam šta drugo reći. Kako će se ovo sve odvijati ? Kad će doći kraj Palestinskim mukama ?

Krhane šta ti misliš ?

Da li će Palestinci i u zapadnoj obali biti ko oni u Gazzi ? Faktički to bila 2 najveća otvorena logora u Svijetu. :roll: :bad:
Znas kad ce doci kraj Palestinskim mukama kad se pojavi Mehdija i ISA a.s.
Tek tada ce se osloboditi cionista kao i svi muslimani sirom svijeta.

Amkos oni vec decenijama zive u logoru a stanje ce im se sve vise pogorsavati. Islamske drzave su sve marionete cionista osim Irana i Turske.

Znam ja krhane ove stvari vrlo dobro, pratim šta se dešava itd itd.. A imam Mehdi i Isa a.s. se mogu pojaviti sutra, a mogu za 100 godina, mi to ne znamo, ali je stvarno žalosno gledati slike, snimke Palestinske patnje a da ne možemo ništa uraditi osim proučiti dovu.
Tužna sudbina sad zasad.
Samo jos da te dopunim znam da si pobozan i nacitan momak a znas dobro sta kaze Muhammed a.s. uvezi Arapa
i sta ih ceka da ne citiram hadise jer su svima nam poznati.

I meni je zao nase brace palestinaca koji zaista decenijama deveraju i bore se protiv cionista. Ali najveca muka me uhvati kad vidim one cioniste koji su vladari Islamskih drzava koji rade za cionisticku ideologiju (Dedzdzala) a mi muslimani patimo i ispastamo ali doci ce i njima ako Bog da kraj nadam se u blizoj buducnosti.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Izrael je teroristička država!

Post Postao/la noel malcolm » 31 jan 2013 20:16

“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Odgovorite