☑ Pravila foruma i savjeti

Neo-Osmanizam

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5840
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Abidaga » 20 okt 2016 20:33

dennis je napisao/la:Turska ima demografski problem da se ne zavaravamo
slika 8-)
kliker je napisao/la:Nas su Osmanlije prodale 1878.
Netacno. Prodani smo od strane turski nacionalista 1909. godine nakon sto su izvrsili vojni udar i postepeno unistili Osmansku drzavu da bi stvorili tursku nacionalnu drzavu kojoj AKP sada vraca multietnicki karakter Osmanskog carstva.
kliker je napisao/la:Arapi, Turci ovi oni su samo stranci boli njih briga za Bosnu i Bosnjake...
Nisu stranci nego braca muslimani koji od 1992. godine podrzavaju Bosnu i Bosnjake za razliku od ostali koji bi rado pristali na nestanak Bosne i Bosnjaka.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Zenicaninn » 20 okt 2016 20:34

Ocigledno da ovdje pojedinci imaju problema da razlikuju pojmove kao Turci, osmanlije kemalisti itd.
I problema to istovremeno povezati sa godinama kao 1878, 1992 itd. Sa takvim ljudima nema fajde voditi nikakvu diskuzija, niti im možes nesto pojasniti jer nisu spremni da shvate.
Zadnja izmjena: Zenicaninn, dana/u 20 okt 2016 20:35, ukupno mijenjano 1 put.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la abeveg » 20 okt 2016 20:35

kliker je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:voljeli su nas oni i 1992 pa nam nisu nista pomogli..
1992. godine su im kemalisticki generali vezali ruke jer kemalizam zabranjuje Turskoj da igra ulogu Osmanskog carstva cak i kada je to demokratska volja turskog naroda. Danas turske oruzane snage sluze demokratiji i realno je ocekivati da ce jednog dana oslobadjati Bosnu i Sandzak od cetnicki terorista kao sto sada oslobadjaju Siriju:
slika
Nas su Osmanlije prodale 1878. A 1992 ni prstom nisu makli. Ja se sa ovakvim postignucima nebih mnogo uzdao u Turke. Samo u se i u svoje kljuse! Arapi, Turci ovi oni su samo stranci boli njih briga za Bosnu i Bosnjake...
A poneke boli briga za muslimane... Svakako je tako da narocito trenutno prvenstvena uzdanica je Allah pa sami u sebe. Ali ukoliko je nesto istinito onda nema potrebe izvrcati istinu u laz, samo da bi se uklopilo u necije vizije i ideologije. Ko tezi Islamu i islamskoj historiji Bosne ce svakako traziti da nadje pozitivne stvari i signale od strane jedne turske spram Bosne i bosnjaka. Pa se onda pitam koje koristi ima jedna Konya ili Istanbul donacijom autobusa ili tramvaja, kakve koristi onaj "Kredit" od 100 miliona za povratnicko stanovnistvo, ili kakve koristi ima sklapanje ugovora sa Bosnom za uvoz mesa kao glavni dostavljac pored drugih evropskih drzava (posebice nakon prevare nasih djubronja koji su preprodavali zamrznuto meso) itd itd itd ...?

Dakle drago nam je ovo i nadamo se i vise od toga - a garanciju naravno nemamo. Cinjenica je da se trenutno u tursku politiku i politicare mozemo vise uzdati nego na "medu", "zutog" i ostale budale koje trebaju da nas vode...

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la dennis » 20 okt 2016 20:38

Jesmo zadrzali taj ugovor za meso?
==BOSNA==

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la dennis » 20 okt 2016 20:50

Abidaga je napisao/la:
dennis je napisao/la:Turska ima demografski problem da se ne zavaravamo
slika 8-)

qa.
Ok, Turska raste 1000 000 stanovnika godišnje.

Kirikale provincija kraj Ankare 100 000 stanovnika manje nego prije 14 godina. Kurdski Sirnak 140 000 vise. Kurdski Van 200 000 vise.

Rize uz crnomorsku obalu 30 000 manje, Konya kod Ankare 100 000 manje, Isparta kod Ankare 100 000 manje, Guresun kod Crnog mora 100 000 manje. Kurdski Dijarbakir 300 000 vise. I tako još na desetke provincija.

U većim gradovima porast na milione, nekurdski ruralni krajevi uglavnom negativni.
==BOSNA==

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la ABen » 20 okt 2016 21:07

Nije sve crno i bijelo. Kako bi tumacili ovu vijest. Turci vole Srbe!?

Za Srbiju investicije, a za BiH tapšanje po ramenu: Turci u Nišu zapošljavaju 2.000 radnika
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la kliker » 20 okt 2016 21:14

Zenicaninn je napisao/la:Ocigledno da ovdje pojedinci imaju problema da razlikuju pojmove kao Turci, osmanlije kemalisti itd.
I problema to istovremeno povezati sa godinama kao 1878, 1992 itd. Sa takvim ljudima nema fajde voditi nikakvu diskuzija, niti im možes nesto pojasniti jer nisu spremni da shvate.
Ako nemas sta pametno rec ne znam ni sto se javljas... samo da se posprdivas jel tako...

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Zenicaninn » 20 okt 2016 21:18

kliker je napisao/la:
Zenicaninn je napisao/la:Ocigledno da ovdje pojedinci imaju problema da razlikuju pojmove kao Turci, osmanlije kemalisti itd.
I problema to istovremeno povezati sa godinama kao 1878, 1992 itd. Sa takvim ljudima nema fajde voditi nikakvu diskuzija, niti im možes nesto pojasniti jer nisu spremni da shvate.
Ako nemas sta pametno rec ne znam ni sto se javljas... samo da se posprdivas jel tako...

Ni jednom trenutku se tebi nisam obratio. Hocul u buduće tebe pitati smijem li se javljati na ovom forumu?

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la dennis » 20 okt 2016 21:20

Ajde mir
==BOSNA==

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5840
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Abidaga » 20 okt 2016 21:24

dennis je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
dennis je napisao/la:Turska ima demografski problem da se ne zavaravamo
slika 8-)
Ok, Turska raste 1000 000 stanovnika godišnje.
2007: 70.586.256
2008: 71.517.100
2009: 72.561.312
2010: 73.722.988
2011: 74.724.269
2012: 75.627.384
2013: 76.667.864
2014: 77.695.904
2015: 78.741.053
3Ydsm9XLNlU

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la kliker » 20 okt 2016 21:26

Zenicaninn je napisao/la:
kliker je napisao/la:
Zenicaninn je napisao/la:Ocigledno da ovdje pojedinci imaju problema da razlikuju pojmove kao Turci, osmanlije kemalisti itd.
I problema to istovremeno povezati sa godinama kao 1878, 1992 itd. Sa takvim ljudima nema fajde voditi nikakvu diskuzija, niti im možes nesto pojasniti jer nisu spremni da shvate.
Ako nemas sta pametno rec ne znam ni sto se javljas... samo da se posprdivas jel tako...

Ni jednom trenutku se tebi nisam obratio. Hocul u buduće tebe pitati smijem li se javljati na ovom forumu?
Pa ne obracas se meni, nego nastojis da me diskreditujes praveci se duhovit. pa reko ako mislis da ja ne znam o cemu pricam da mi ti objasnis...

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Zenicaninn » 20 okt 2016 21:37

kliker je napisao/la:
Zenicaninn je napisao/la:
kliker je napisao/la: Ako nemas sta pametno rec ne znam ni sto se javljas... samo da se posprdivas jel tako...

Ni jednom trenutku se tebi nisam obratio. Hocul u buduće tebe pitati smijem li se javljati na ovom forumu?
Pa ne obracas se meni, nego nastojis da me diskreditujes praveci se duhovit. pa reko ako mislis da ja ne znam o cemu pricam da mi ti objasnis...
Pa vec sam reko da nema fajde. Imas internet i google. Raspitaj se sta su Turci, sta kemalisiti, sta osmanlije. Kad i ko je u odredjim vremenskim periodama (kao poslje 1878 ili 1992 ) vladao Turskoj odnosno osmanskom carstvu a ko danas vlada. Ko je i sta je Erdogan i AKP i kakvom geopolitickoj, ideoloskoj i vjerskoj situacija se nalazi Turska.

Ako do tad jos nista ne kontas onda ti nemogu pomoci.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la kliker » 20 okt 2016 21:48

Zenicaninn je napisao/la:
kliker je napisao/la:
Zenicaninn je napisao/la:

Ni jednom trenutku se tebi nisam obratio. Hocul u buduće tebe pitati smijem li se javljati na ovom forumu?
Pa ne obracas se meni, nego nastojis da me diskreditujes praveci se duhovit. pa reko ako mislis da ja ne znam o cemu pricam da mi ti objasnis...
Pa vec sam reko da nema fajde. Imas internet i google. Raspitaj se sta su Turci, sta kemalisiti, sta osmanlije. Kad i ko je u odredjim vremenskim periodama (kao poslje 1878 ili 1992 ) vladao Turskoj odnosno osmanskom carstvu a ko danas vlada. Ko je i sta je Erdogan i AKP i kakvom geopolitickoj, ideoloskoj i vjerskoj situacija se nalazi Turska.

Ako do tad jos nista ne kontas onda ti nemogu pomoci.
Kako bi bilo da ti procitas sta sam ja napisao? Pa da mi kazes dje sam brkao pojmove? Kacis se na nesto sto drugi meni naturaju da sam rekao... ispod svakog nivoa!

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Zenicaninn » 20 okt 2016 21:55

Pa ti nerazumjes sta ti pisem a kamoli te pojmove. Informisi se o tome gore sto sam napiso pa ćeš onda shvati sta si razumio, sta nisi, sta si pomjesao i sta nici i moci ces povezati sve te stvari kao 1878, 1992, mi, Turci, Erdogan, Izetbegovic i buducnost prema kojoj idemo.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la kliker » 20 okt 2016 22:10

Zenicaninn je napisao/la:Pa ti nerazumjes sta ti pisem a kamoli te pojmove. Informisi se o tome gore sto sam napiso pa ćeš onda shvati sta si razumio, sta nisi, sta si pomjesao i sta nici i moci ces povezati sve te stvari kao 1878, 1992, mi, Turci, Erdogan, Izetbegovic i buducnost prema kojoj idemo.
Jao... odgovori na ono sto sam te pitao sta spinujes ovdje bezveze...

No dok tvoj mozak skonta sta je pisac htio rec da ja jos jednom ponovim. Izdali su nas 1878 neko dodade i 1909 a ni 1992 nisu prsta makli da nam pomogu. To su cinjene mozes ti spinovat do sutra al da su pitali Turke nas danas nebi bilo... kakvu god ideologiju imali... A krajnja moja poruka je uzdaj se u se i u svoje kljuse. Nece bolan niko Bosnu branit bez njena djeca.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la abeveg » 20 okt 2016 22:14

Zenicaninn je napisao/la:Pa ti nerazumjes sta ti pisem a kamoli te pojmove. Informisi se o tome gore sto sam napiso pa ćeš onda shvati sta si razumio, sta nisi, sta si pomjesao i sta nici i moci ces povezati sve te stvari kao 1878, 1992, mi, Turci, Erdogan, Izetbegovic i buducnost prema kojoj idemo.
Mnogi ne zele da shvate radi razlicitih djozluka kroz koje posmatraju stvari... nije do razumijevanja vec do djozluka...

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Zenicaninn » 20 okt 2016 22:20

Zato sam reko nema fajde ulaziti u diskuzije i biti još duhovit i pokusati im objasniti kad svakako ne zele da shvate.

Ovaj gore je zivi primjer toga. Ima ih nažalost jos dosta takvih medju nama.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la enis1991 » 20 okt 2016 23:36

Cinjenica da turci nisu mrdnuli 90 godina , mozda i nije tako losa . Nas rat je bio samo nas tada. To su svi vidjeli . Nismo bili proxy sila niti Turske niti arapa !! Borili smo se za vlastitu buducnost i dan danas imamo koliko toliko vlastitu drzavu.
Mislim da bi Uulazak Turske tada jace na nasu stranu , samo animirale krscanske sile Evrope da pomofnu srbima i hrvatima kao sto danas recimorade.
Uvjerenja sam da nasa buducnost zavisi samo od nas . Zavisi od naseg nataliteta , borbe , namjenske industrije , privrede i svijesti.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la ABen » 20 okt 2016 23:42

enis1991 je napisao/la:Cinjenica da turci nisu mrdnuli 90 godina , mozda i nije tako losa . Nas rat je bio samo nas tada. To su svi vidjeli . Nismo bili proxy sila niti Turske niti arapa !! Borili smo se za vlastitu buducnost i dan danas imamo koliko toliko vlastitu drzavu.
Mislim da bi Uulazak Turske tada jace na nasu stranu , samo animirale krscanske sile Evrope da pomofnu srbima i hrvatima kao sto danas recimorade.
Uvjerenja sam da nasa buducnost zavisi samo od nas . Zavisi od naseg nataliteta , borbe , namjenske industrije , privrede i svijesti.
Zar im nisu dovoljno pomogali da ne stanemo, vidi u Siriji sta rade te zapadne sile.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la abeveg » 21 okt 2016 03:57

ABen je napisao/la:
enis1991 je napisao/la:Cinjenica da turci nisu mrdnuli 90 godina , mozda i nije tako losa . Nas rat je bio samo nas tada. To su svi vidjeli . Nismo bili proxy sila niti Turske niti arapa !! Borili smo se za vlastitu buducnost i dan danas imamo koliko toliko vlastitu drzavu.
Mislim da bi Uulazak Turske tada jace na nasu stranu , samo animirale krscanske sile Evrope da pomofnu srbima i hrvatima kao sto danas recimorade.
Uvjerenja sam da nasa buducnost zavisi samo od nas . Zavisi od naseg nataliteta , borbe , namjenske industrije , privrede i svijesti.
Zar im nisu dovoljno pomogali da ne stanemo, vidi u Siriji sta rade te zapadne sile.
Rekoh ja, problem su djozluke... dok djozluke ne zamjenis za one s ispravnim filterom, sve ti se sareni a nikako da spoznas pravu sliku...
Bez uvrede - ali ko smatra da se zapadne sile nisu maksimalno unijele u ratu u BiH na stranu vlaha i latina onda ne znam sta da mu kazem. Pa isto to i danas rade - Senad na FaceTV je direktno ukazao na to, pitajuci dodika direktno kako to da on moze da vredja i napada strane ambasadore i zvanicnike a oni mu nista na to i dodik ispada cak baja. Razlog je upravo u tome sto jedan inzko npr. sluzi tome da nakon sto su sprecili bosnjake da oslobode Bosnu i sprecili vrs od vojnog sloma, raspad Bosne sprovedu na miran nacin, ne vracanjem izbjeglica, odrastanjem novih generacija bosnjaka kojima nece stati ni do Srebrenice ni Trebinja niti Prijedora, i koji su dodiku dali odrijesene ruke da sprovodi polagahno osamostaljenje manjeg entiteta itd. Samo budala ovo ne uocava. Malo nevladinih organizacija a la brkan i kompanija, malo sistem koji je plodan za korupciju, malo bozo vreco i damir imamovic, malo lagumdzije, malo straha od islamskog terorizma, arapskih turista itd itd , tako se kuha corba nama bosnjacima a da nas vecina nazalost nije toga ni svjesna. Nemamo vremena objasnjavati, vec prvenstveno raditi i uvezivati se s onima koji su svjesni i koji vide, te nadati se da nas progleda sto vise.

Odgovorite