☑ Pravila foruma i savjeti

Turska

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 28 jul 2016 12:39

Ece Temelkuran: Promjene u Turskoj su nezaustavljive

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ec ... ustavljive
Potpis

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Turska

Post Postao/la ZV Keli » 06 aug 2016 17:14

Da je državni udar uspio, Gulen bi se u Tursku vratio kao halifa
http://faktor.ba/pisac-kome-je-gulen-is ... ao-halifa/

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Turska

Post Postao/la amkos » 06 aug 2016 22:03

ZV Keli je napisao/la:Da je državni udar uspio, Gulen bi se u Tursku vratio kao halifa
http://faktor.ba/pisac-kome-je-gulen-is ... ao-halifa/

Dosta stvari i obični laici (smrtnici) znaju i razumiju o ovome. Ali ovaj je rekao neke nevjerovatne stvari, ali su i logične kad malo dublje razmislimo. :oci:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 09 aug 2016 21:47

TEyurZFirtU
Potpis

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Turska

Post Postao/la amkos » 09 aug 2016 22:25

Golemi su oni rekordi u transportu povodom ceremonije za demokratiju i sehide. Golemo. A i sama ceremonija i manifestacija je pregolema. :oci: :lolcina: :bench:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Turska

Post Postao/la Abidaga » 19 aug 2016 16:42

Turska se želi priključiti Evropskoj uniji najkasnije do 2023. godine
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/am ... 023-godine
"Punopravno članstvo važno je za Tursku, a dugoročno uopće nije opcija da ostane izvan bloka", izjavio je turski ambasador pri EU Selim Yenel za list Die Welt.. Evropska unija je problematizirala i uspostavu bezviznog režima za građane Turske, što je izazvalo reakciju u Ankari. Tim povodom turski ministar vanjskih poslova Mevlut Cavusoglu poručio je zvaničnicima Unije da ukoliko bezvizni režim u oktobru ove godine ne bude ukinut za građane njegove zemlje, Turska više neće biti obavezna pridržavati se dogovora o izbjeglicama i migrantima. Taj ugovor podrazumijeva da Turska blokira put svim migrantima koji se sa Bliskog istoka i iz Azije preko te zemlje kreću prema zapadnoj Evropi. Na pitanje da li će stotine hiljada izbjeglica u Turskoj krenuti ka Evropi ukoliko EU ne odobri bezvizni režim s Turskom od oktobra, Cavusoglu je za njemački Bild kazao: "Ne želim govoriti o najgorem scenariju, razgovori s EU-om se nastavljaju, ali je jasno kako svi trebamo koristiti istovremeno sve dogovore, ili ih staviti po strani."

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Turska

Post Postao/la ZV Keli » 22 aug 2016 13:59

PKK: we are ready for peace in Turkey
http://aranews.net/2016/08/pkk-ready-peace-turkey/

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 22 aug 2016 15:27

The executive council of the Kurdistan Workers Party (PKK) –known as KCK– said it is ready to return to peace negotiations, but only if Turkey makes a step for the resolution of this issue by allowing a parliamentary delegation to visit the imprisoned PKK-leader


Ovi bi jos i da uslove postavljaju :lol:
Potpis

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Turska

Post Postao/la ZV Keli » 22 aug 2016 18:18

imeprezime je napisao/la:
The executive council of the Kurdistan Workers Party (PKK) –known as KCK– said it is ready to return to peace negotiations, but only if Turkey makes a step for the resolution of this issue by allowing a parliamentary delegation to visit the imprisoned PKK-leader


Ovi bi jos i da uslove postavljaju :lol:
NE znam da li je do mene ali oni forsiranjem HDP jasno daju do znanja da su ovi nista drugo do legalno krilo PKK. A tek sto su im uslovi sjajni, jedino hajde sto je moguce da su na Gulena upozoravali.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Turska

Post Postao/la Abidaga » 27 aug 2016 19:57

c-YMCWHamtU

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 25 sep 2016 20:22

Dramatično upozorenje: Drugi pokušaj vojnog udara u Turskoj će se dogoditi uskoro

http://saff.ba/dramaticno-upozorenje-dr ... -gVWJiLTIU

:|
Potpis

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Turska

Post Postao/la amkos » 25 sep 2016 21:38

Nista neobicno. Za mjesec dana znaci.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 06 okt 2016 21:13

Eksplozija blizu policijske stanice u Yenibosni u Istanbulu. 10 povrijedjenih za sada.
Zadnja izmjena: Crow Jane, dana/u 06 okt 2016 22:48, ukupno mijenjano 1 put.
Potpis

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Turska

Post Postao/la Zenicaninn » 06 okt 2016 22:33

Nema jos dugo do 2023 :mashallah:
:rat:
:vojnik2: :vojnik3: :vojnik4:


http://www.klix.ba/vijesti/svijet/yildi ... /161006134

Yildirim: Turska će zadržati svoje trupe u Iraku



Turska je saopćila danas da će zadržati svoje trupe u Iraku uprkos protestima Bagdada u trenutku kada rastu napetosti između dvije zemlje pred ofanzivu namijenjenu oslobađanju Mosula, iračkog uporišta grupe Islamska država.

"Malo je važno šta kaže iračka vlada, tursko prisustvo će biti zadržano da pobijedi Daech i izbjegne modifikaciju silom demografskog sastava u regiji Mosula", rekao je turski premijer Binali Yildirim.

Mosul, čije trenutno stanovništvo dostiže gotovo milion stanovnika prema UN-u, bio je otomanski teritorij u četiri vijeka prije nego je pripojen Iraku poslije Prvog svjetskog rata i pada Otomanskog carstva.

Ankara cijeni da ima historijska prava na ovaj grad u blizini kojega je instalirala bazu u Bačiki, velikoj brani u Bagdadu. Prema turskim medijima, oko 2.000 turskih vojnika je raspoređeno u Iraku, od kojih 500 u Bačiki, gdje oni dobrovoljno obučavaju iračke Kurde sunite u cilju osvajanja Mosula.


Irački poslanici su u utorak pozvali vladu da preduzme mjere odmazde protiv Ankare nakon glasanja turskog parlamenta kojim se produžava mandat koji odobrava turskim trupama da interveniraju u Iraku i Siriji, ocjenjujući "okupacijskim snagama" tursko vojno prisustvo u Bačiki, naveo je AFP.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Fencer

Re: Turska

Post Postao/la Fencer » 07 okt 2016 11:01

Ja nešto ne volim onu PKK gamad, zato i nisam nešto sažaljiv prema njima pravo da vam kažem

Oni lesevi su bili okrenuti ledjima :respekt:

Jack

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Turska

Post Postao/la Crow Jane » 08 okt 2016 11:28

Two militants kill themselves in standoff with Turkish police

http://uk.mobile.reuters.com/article/idUKKCN12807G
Potpis

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Turska

Post Postao/la Abidaga » 26 okt 2016 21:04

EUJkVnPQ9Pw

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1076
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Turska

Post Postao/la Zenicaninn » 26 okt 2016 23:31

Abidaga sta stoji iza ovog "lova na vjesticu" Güllena i njegove organizacije.
Da li je stvarno moguce da on stoji iz pokusanog puca ili je sa njim skretaju paznju da bi svoje safove ocustili od kemalista a ne od fantomskih güllenovaca? Meni se cini da je to taj slucaj. Pogotvo kad jos vidim kako ovaj potpresjednik AKP vodi praznu pricu oko Güllena.

Jer jasno je da su kemalisti bili glavni u vojsci.

Ja mislim da se Erdogan i ekipa nesmiju otovorebo suprostaviti kemalistima nego kemaliste optuzuju kao güllenovce da bih im se mogli suprostaviti i ih optuziti kao izdajnike protiv drzave.

Jer po meni je jasno da bih to bio Erdoganov kraj kad bi jasno reko da se suprostavlja kemalizmu jer Turska javnost jos uvjek stoji iza kemalizma koliko toliko i da se tek od nedavni ti elementi u svim segmentima turskog drustva polahko brišu.

Erdogan se (po meni) mora još uvjek slikati ispred Kemalove slike iako je sva Erdoganova pojava protiv tog Kemala i sa tim to slikanje prestavlja neki paradoks.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Turska

Post Postao/la ABen » 27 okt 2016 04:31

Zenicaninn je napisao/la:Abidaga sta stoji iza ovog "lova na vjesticu" Güllena i njegove organizacije.
Da li je stvarno moguce da on stoji iz pokusanog puca ili je sa njim skretaju paznju da bi svoje safove ocustili od kemalista a ne od fantomskih güllenovaca? Meni se cini da je to taj slucaj. Pogotvo kad jos vidim kako ovaj potpresjednik AKP vodi praznu pricu oko Güllena.

Jer jasno je da su kemalisti bili glavni u vojsci.

Ja mislim da se Erdogan i ekipa nesmiju otovorebo suprostaviti kemalistima nego kemaliste optuzuju kao güllenovce da bih im se mogli suprostaviti i ih optuziti kao izdajnike protiv drzave.

Jer po meni je jasno da bih to bio Erdoganov kraj kad bi jasno reko da se suprostavlja kemalizmu jer Turska javnost jos uvjek stoji iza kemalizma koliko toliko i da se tek od nedavni ti elementi u svim segmentima turskog drustva polahko brišu.

Erdogan se (po meni) mora još uvjek slikati ispred Kemalove slike iako je sva Erdoganova pojava protiv tog Kemala i sa tim to slikanje prestavlja neki paradoks.
Kako tako, plan je dobar. I moze se nesto nauciti iz njega i primjeniti na nas slucaj u borbi protiv ....
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Turska

Post Postao/la Jack » 04 nov 2016 12:47

Hapsenje u samom vrhu Hdp stranke danas

http://www.bbc.com/news/world-europe-37868441
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite