☑ Pravila foruma i savjeti

Mostar

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 13 aug 2017 16:52

Znam i ja neke ljude iz Konjica i Jablanice koji imaju grunt u Ljubuškom. Obilaze imanje, dolaze s vremena na vrijeme. Mislim da nemaju namjeru išta prodati. Bar koliko znam.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Mostar

Post Postao/la JuzniDoboj » 13 aug 2017 23:57

Ne sumnjam da je to istina za Ljubuski, ali za Posusje/Grude/Citluk, ne bih rekao.
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mostar

Post Postao/la krhan » 14 aug 2017 01:34

Isto tako poznajem i imam prijatelje iz Nevesinja koji zive u Mostaru a nisu prasku jednu prodali djikanima u Nevesinju.

Idu tamo obilaze imetak nedaju ni po koju cijenu tu zemlju. Kad tad ce ako Bog da neko pokrenuti akciju da se tu ponovo vrate. Mozda ne za 10 godina ali mozda za 15-20 godina.

Imaju tu nasi svugdje zemlju u posjedu a drugo je sto oni na drugom mjestu sad zasad zive. A kao drugo ljudi tu zive ili su iz tog kraja i poznaju dobro stanje na terenu.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Mostar

Post Postao/la Gorcin » 14 aug 2017 09:50

JuzniDoboj je napisao/la:Ne sumnjam da je to istina za Ljubuski, ali za Posusje/Grude/Citluk, ne bih rekao.
Ljubi tebe brat /no homo :mrgreen: / ali nemoj paušalne i odoka ocjene iznosit' jer iritira dobre poznavaoce. Ja sam Hercegovac ono do koske i imam i zapadnohercegovačkih isto koliko i istočnohercegovačkih korjena i kažem ti da ne pričam "onako".
Dakle što se tiče Čitluka, ovako: Blizanci, Biletići, Čerin, Krućevići, Vionica, Krehin Gradac, Hamzići su do posljednje agresije imali bošnjačkog grunta. Blizanci, Biletići, Čerin, Krućevići, K. Gradac/Bijakovići (Bijakovići su najveće katoličko svetište u Evropi možda, sad ja ovdje možda pregonim al' tu je neđe) su imali i nešto bošnjačkog stanovništva. Imao je i sam Čitluk ko općinsko središte.
Stari Ljubuški je skoro 100 % bošnjački a prigradska sela Mostarska Vrata, Gradska, Vitina, dijelovi Radišića, Cerna itd. su imali što stanovništva što grunta /Ljubuški je do 1992. imao oko 7 % Bošnjaka/.
Dijelovi grudske općine, pogotovo Bekijsko polje su bili kmetska selišta mostarskih aga /ev' sad mi na pamet padaju Ćišići a bilo ih je još/.
Dijelovi lištičke općine pogotovo ovi naslonjeni istočno na Mostar i dan-danas imaju nešto Bošnjaka a nekim mostarskim starim aginskim familijama su kmetovi znali i iza onog rata donosit' desetinu, tamo neđe pedesetih ne znajući da je doš'o Tito i partija.
Rekoh, pitanje je da li je to i dan-danas u gruntu prebačeno sa njih na nove "vlasnike".
Itd.

Opet kažem, pitanje koliko Bošnjaci imaju potencijala da nešto urade tamo je druga stvar. Teško je reći šta će biti za 10-20-50 godina. Projicirajući sa današnje situacije teško da i mi i oni imamo snage da se maknemo s Bulevara. Sad šta vrijeme donosi, vidjećemo...

Btw. @krhan ... ja sam u nekoliko navrata pisao o situaciji u Nevesinju i Istočnoj Hercegovini. Sad što to niko ne čita i što uvijek svakome iznova treba tupiti, šta ja tu mogu.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mostar

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 aug 2017 15:28

A i vi sjeverni Bošnjaci trebate početi malo više gledati na Hercegovinu kao na zemlju pogodnu za vikendice i odmor. Nema razloga da sva borba za grunt padne na pleća nekih 100,000 Hercegovačkih Bošnjaka. Na kraju krajeva gomila Bošnjaka u Bosni su od naših korijena - i vrijeme je da se to sve opet malo koliko toliko izbalansira nazad. I radi kvalitete života tih ljudi ali i radi budućnosti BiH.

U Mostarskoj regiji u bazenima se može kupati od maja do oktobra - ko kupi vikendicu s bazenom u Hercegovini ne treba nigdje više ići ljeti. Da ne govorim o činjenici da se na ovoj klimi mogu uzgajati i šipci, i smokve, i kivi, i naranče, i mandarine, i grožđe, i milion čudesa. Pa mogu i palme rast ovdje. I rastu.

U Sarajevu nema vode - ima kod nas. U Sarajevu magla 2 mjeseca u godini - a za to vrijeme možeš kod nas pocrniti na suncu. Gore snijeg zaleluja - kod nas sunce. Gore sredina februara led - u Mostaru prvi behar je sredinom februara. Gore se zimi izaći ne može - u Mostaru se redovno prvog januara jutarnja kahva ispija vani.

Ne kupujte vikendice sjeverno od Jablanice, nego južno. Nećete se pokajati sigurno - a i lakše će biti vratiti grunt tamo gdje je uvijek i bio. Plus, kad pola vas odozgo proba ovu klimu, ne samo da se nećete ni vraćati gore nego preselićete i svoju rodbinu dole.
Samo BiH.

JuzniDoboj
Član
Postovi: 689
Pridružen/a: 03 apr 2014 22:57

Re: Mostar

Post Postao/la JuzniDoboj » 14 aug 2017 15:40

BosnjackaHercegovina je napisao/la:A i vi sjeverni Bošnjaci trebate početi malo više gledati na Hercegovinu kao na zemlju pogodnu za vikendice i odmor. Nema razloga da sva borba za grunt padne na pleća nekih 100,000 Hercegovačkih Bošnjaka. Na kraju krajeva gomila Bošnjaka u Bosni su od naših korijena - i vrijeme je da se to sve opet malo koliko toliko izbalansira nazad. I radi kvalitete života tih ljudi ali i radi budućnosti BiH.

U Mostarskoj regiji u bazenima se može kupati od maja do oktobra - ko kupi vikendicu s bazenom u Hercegovini ne treba nigdje više ići ljeti. Da ne govorim o činjenici da se na ovoj klimi mogu uzgajati i šipci, i smokve, i kivi, i naranče, i mandarine, i grožđe, i milion čudesa. Pa mogu i palme rast ovdje. I rastu.

U Sarajevu nema vode - ima kod nas. U Sarajevu magla 2 mjeseca u godini - a za to vrijeme možeš kod nas pocrniti na suncu. Gore snijeg zaleluja - kod nas sunce. Gore sredina februara led - u Mostaru prvi behar je sredinom februara. Gore se zimi izaći ne može - u Mostaru se redovno prvog januara jutarnja kahva ispija vani.

Ne kupujte vikendice sjeverno od Jablanice, nego južno. Nećete se pokajati sigurno - a i lakše će biti vratiti grunt tamo gdje je uvijek i bio. Plus, kad pola vas odozgo proba ovu klimu, ne samo da se nećete ni vraćati gore nego preselićete i svoju rodbinu dole.
Ja vec sad razmisljam da kupim vikendicu u Hercegovini... trenutno gledam Trebinje, Blagaj, Stolac. Tako da ne brini brate, ako imas koju preporuku onda posalji :gut:
GT su stvorili genocidom, etničkim čišćenjem, urbicidom i kulturocidom, patentirali koncept sekundarnih/tercijarnih grobnica, spaljivali žive ljude, silovali žene i djecu, rušili i pljačkali sve što je palo pod ruke.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 14 aug 2017 15:51

Kupite vikendice u Zeljusi. Jest da je problem sa vodom, nema vode itd. Ali ako se Hrvati mogu nabijati kao sardine u Ortijesu gdje nemaju puno okucnice okolo da bi odrzali veći procenat Hrvata u odnosu na Bošnjake u Mostaru. Onda možemo i mi u Zeljusu bez vode. Pa kome opanci, kome obojci. :goofy:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Mostar

Post Postao/la noel malcolm » 14 aug 2017 16:01

BosnjackaHercegovina je napisao/la:A i vi sjeverni Bošnjaci trebate početi malo više gledati na Hercegovinu kao na zemlju pogodnu za vikendice i odmor. Nema razloga da sva borba za grunt padne na pleća nekih 100,000 Hercegovačkih Bošnjaka. Na kraju krajeva gomila Bošnjaka u Bosni su od naših korijena - i vrijeme je da se to sve opet malo koliko toliko izbalansira nazad. I radi kvalitete života tih ljudi ali i radi budućnosti BiH.

U Mostarskoj regiji u bazenima se može kupati od maja do oktobra - ko kupi vikendicu s bazenom u Hercegovini ne treba nigdje više ići ljeti. Da ne govorim o činjenici da se na ovoj klimi mogu uzgajati i šipci, i smokve, i kivi, i naranče, i mandarine, i grožđe, i milion čudesa. Pa mogu i palme rast ovdje. I rastu.

U Sarajevu nema vode - ima kod nas. U Sarajevu magla 2 mjeseca u godini - a za to vrijeme možeš kod nas pocrniti na suncu. Gore snijeg zaleluja - kod nas sunce. Gore sredina februara led - u Mostaru prvi behar je sredinom februara. Gore se zimi izaći ne može - u Mostaru se redovno prvog januara jutarnja kahva ispija vani.

Ne kupujte vikendice sjeverno od Jablanice, nego južno. Nećete se pokajati sigurno - a i lakše će biti vratiti grunt tamo gdje je uvijek i bio. Plus, kad pola vas odozgo proba ovu klimu, ne samo da se nećete ni vraćati gore nego preselićete i svoju rodbinu dole.
Autoput bi doprinio tome sigurno.

Steta pa se nista ne gradi, osim zenicke obilaznice, mada je i to dobro.

Svaki kilometar priblizavanja, npr. Tesnja Sarajevu autoputem je korak naprijed za cijelu BiH, jer se spaja centar industrije sa potrosackim centrom.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Mostar

Post Postao/la Gorcin » 14 aug 2017 16:25

Ne znam sta ste se smeli oko te Zeljuse, gore je samo pitanje da li cemo postati relativna vecina za 3, 5 ili 10 god.
U toj f*** Zeljusi recimo Asmir Begovic ima vikendicu, ima i Hadzihafizbegovic...u ovu uzu zonu se jos nije uslo jer je cisto srpska i niko nece tu međ' krmecake. Okolo je to dobro načeto.
Veci je proritet Stolac, dole se ovih par milja heroja razapelo ko Isus i krvari ima 20 godina a mi im ovako poizdalje aplaudiramo.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar

Post Postao/la Jack » 14 aug 2017 21:19

Amkos voli da me zeza.Iako sam zadovoljan za Zeljusu.40% je daleko bolje od 2% koliko je bilo Bosnjaka na popisu 1991

Po meni kako katolici budu gubili sto vise.Ionako vec sad gube.Krenut ce ofanzivnije ka Mostaru
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mostar

Post Postao/la krhan » 17 aug 2017 05:47

Gorcine citam ja i pratim nesikiraj se za me buraz. Vec sam zelio podijeliti misljenje od mojih prijatelja.

I sve dok imamo takvo razmisljanje imamo buducnost.

:mashallah: :fes: :zastava:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 18 aug 2017 14:25

MOSTARSKA RUŽA

Marriott - Luksuzni hotel za turiste koji će tek otkriti Mostar
''Zgradu ćemo završiti krajem godine, a prve turiste ćemo početi primati u sljedećoj turističkoj sezoni, dakle u ožujku 2018. godine'', rekao je za Bljesak.info generalni menadžer hotela Marriott Mostar Marwan Ragheb.
http://www.bljesak.info/mob/clanak/209224
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 24 aug 2017 23:52

PET ZVJEZDICA

U martu naredne godine otvara se Mostar Marriott, potpuno jedinstven hotel najviše klase

https://www.klix.ba/biznis/u-martu-nare ... /170823058
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 28 aug 2017 21:17

Zna li se @Gorčin koji debili ovo pale ? :sos:

PADNI KIŠO

Ekocid na Rujištu: Stanje alarmantno, borimo se, ali sva šuma će stradati

http://www.bljesak.info/mob/clanak/210246
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 29 aug 2017 22:00

AUDIO | Kako se mladi Mostarci bore sa stresnom svakodnevicom

http://www.bljesak.info/rubrika/lifesty ... com/210313
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mostar

Post Postao/la Jack » 30 aug 2017 23:58

Zato sto na Rujistima nema nikog fakticki.Federalni dio Zijemlja ima 4 stanovnika/4 Bosnjaka na ovom zadnjem popisu a povrsina iznosi 42 km2.Sto je vece od samog grada Mostara./Tamo gdje nema naroda tesko je ocekivati neke vece uspjehe.Eno cetnici se zale,kaze nema pravde.Navodno 15% Ljubinja izgorjelo prije 3 sedmice i sad jos eto extra 5%.To je 20% teritorije Ljubinja gdje ce se zivjeti tesko normalizovati.Naravno,tu je zivot lagano odumirao.Pogledaj kad je dosla kraj Malog Polja vatra.Svi ustaju da gase,nema drugog


Sto se tice Mostara.Pa naravno da otvaranje jednog hotela reprezentativnog objekta u Mostaru znaci itekako dosta za Bosnjake samog grada.Evo iduci mjesec bit ce ponovo Red Bull skakaci najbolji svijeta dolaze u Mostar.Nije ovo prvi put da tamo dolaze.Ovo su najbolji od najboljih skakaca,nije ovo neki seoski vasar u Turcinovicima kraj Sirokog Brijega gdje upalis tv i guslas gangama protiv Turaka

A,za ocekivati je da ce biti i vise para od turizma.Iduce sezone
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Mostar

Post Postao/la Gorcin » 02 sep 2017 10:22

Novi studentski dom u Sjevernom kod Medrese:

https://ibb.co/iE3zKF

https://ibb.co/nfO5ta
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 02 sep 2017 11:35

Hvala @Gorčine. Baš si me obradovao ovim slikama i to još na Bajram. :gut: :mashallah:

Hvala gradu Antaliji. Ovo je dobro, Bošnjaci ljetuju u Turskoj, u Antaliji, Turci nam pomažu oko ovog studentskog centra. :gut:

Bog zna kakve su sve mogućnosti i potencijali našeg (naših) naroda, mislim na Muslimane ne prvenstveno na Bosnjake kad bi bar mrvicu još bili jedinstveniji i ujedinjeniji. :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 07 sep 2017 13:16

Sjeverni Logor, pogled iz zraka, ptičje perspektive, Google Maps :thankyou:

Vide se konture novog mosta za Sjeverni Logor, nove ceste za Zalik i vidi se početak izgradnje Studentskog doma u Sjevernom Logoru

https://www.google.hr/maps/place/Zalik, ... 17.8148297
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mostar

Post Postao/la amkos » 07 sep 2017 13:20

Btw, ako neko zna da postavi ovaj link gore iznad sa google mapsa kao sliku direktno na forum valjalo bi. Ako to može. :thankyou:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite