☑ Pravila foruma i savjeti

Dnevno-politički događaji

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 28 jan 2017 23:26

Reklamirate Sebiju za predsjednika.
Isto ko da ništa niste naučili iz niza izdaja Bošnjaka u zadnjih 10 godina.
Sebiju bi Dodik i Čović žednu preko vode preveli.
A ona bi Bošnjake isto tako preveslala upravo ovakvim jeftinim izjavama.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 28 jan 2017 23:53

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Reklamirate Sebiju za predsjednika.
Isto ko da ništa niste naučili iz niza izdaja Bošnjaka u zadnjih 10 godina.
Sebiju bi Dodik i Čović žednu preko vode preveli.
A ona bi Bošnjake isto tako preveslala upravo ovakvim jeftinim izjavama.
Pratim :gut:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 29 jan 2017 00:19

Nama ne treba Hillary Clinton da je Trump (Dodik) pregazi ko glistu. Nama treba Bošnjak koji je spreman braniti interese svog naroda životom i milom i silom. I samo takav lider može izbjeći rat sa Vlasima. Jer Vlasi neće se usuditi zajebavati ako znaju da je ispred Bošnjaka neki novi Husein Kapetan sa mudima do poda - pa bujrum krenite. A ako vide kukavicu sigurni budite da će nas napasti.

Bošnjacima treba spreman, inteligentan, i hrabar lider. Bakir se pokazao kao p..ka. Isto kao i Radončić. Sebija je obična Hillary. Ništa nije postigla u životu i zahvaljujući mužu misli da je Bošnjački narod njena šprdačina. Ona nema predispozicije da bude jak lider. Niti ima talenta nit iskustva.

Nama treba lider koji je spreman stat na liniju svakome. A ne neko ko gleda u oči nekome na istoku ili nekome na zapadu. Bosna mora biti svoja ili je neće biti.

I Sefer Halilović je bolji od nje.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 13:58

Neću sam donijeti odluku o tužbi
http://www.rtvbn.com/3850880/necu-sam-d ... ku-o-tuzbi

Agent Bosne i Hercegovine u procesu pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu (MSP) Sakib Softić kazao je da ne želi sam donijeti odluku da li će biti pokrenuta revizija tužbe BiH protiv Srbije za genocid pred Međunarodnim sudom pravde.

Tvrdi da je počašćen povjerenjem koje mu ukazuje predsjednik Izetbegović (Bakir) da sam odluči o jednom ovako delikatnom pitanju.

Smatra da niti jedna osoba ne smije imati ekskluzivno pravo da odlučuje o ovom važnom pitanju.

"Razumno bi bilo da konačnu odluku o pokretanju ili ne pokratanju postupka donese jedna grupa sačinjena od istaknutih predstavnika bošnjačkog i drugih naroda iz političkog i javnog života. Ja im stojim na raspolaganju radi pojašnjenja kako stvari pravno stoje", kaže Softić u izjavi Avazu.

Odgovarajući na pitanje da li to znači da on neće zatražiti reviziju presude protiv Srbije, Softić je rekao da treba oni da odluče.
" Ja stojim na raspolaganju kako stvari pravno stoje, a oni kako odluče", rekao je Softić.
Jadni mi sa ovakvim. :( :?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 30 jan 2017 14:24

Ne razumijem zašto je ovaj Sakib još u uvom našem pravnom timu, iako mora se priznati da nije on sam kriv za rezultat 1-2 u korist Srbistana u prošloj "tekmi". Znamo da su mnogi dokazi bili sakriveni, obojeni crnom bojom. Zna se ko je tome najviše kumovao da se dokazi ne vide i ne predoče u korist BiH i da ostvarimo rezultat 3-0, a ne 1-2.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 30 jan 2017 14:40

DODIK I ČOVIĆ - PAKT ZA OPASAN PLAN!

Naravno pogađate, radi se o političkom paktu SNSD-a i HDZ BiH, ili bolje reći neprikosnovenih lidera ove dvije stranke – Milorada Dodika i Draga Čovića. Odlazak Dragana Čovića „na noge“ Miloradu Dodiku u Banja Luku i to nakon proglašenih sankcija predsjedniku RS-a i SNSD-a od strane SAD, podigao je „saradnju“ dvojice lidera na još veći nivo – zajedničke politike!

Nema tu više nikakvih skrivanja ili igre riječima - Dodik i Čović su sada u zajedničkom političkom projketu, koji ma dva cilja; jedan na nivou države BiH - drugi na nivou entiteta Federacije.


...
Konačni cilj je stvoriti stanje „permanentne teške krize“ u kojoj bi se sačekao „povoljan međunarodni trenutak“ za mogući novi referendum, ovoga puta o izdvajanju iz BiH! Ono što Dodik naplati na nivou BiH u vidu raznih paraliza i blokada, Dragan Čović nastoji kapitalizirati na nivou Federacije.

...
Umjesto logične politike „korak-po-korak“, Čović namjerno propagira „paket“, čekajući kao i Dodik na državnom nivou da se „stvore uslovi“ za proglašenje „nemogućeg stanja“ i potpunog apsurda , te se zatraži što brže riješenje „preko koljena“, pa tada ni „treći entitet“ ili „federalizacija“ nisu nemoguće opcije.

Čović nije slučajno, baš nakon posjete Banja Luci, uprkos sankcijam SAD!? u Mostaru na zasjedanju HNS-a najotvorenije do sada zazvao „treći entiutet“ i „federalizaciju“, za šta, po svemu sudeći ima i podšku vlade RH. Uostalom, premijer RH Andrej Pleković je ovog ljeta u Mostaru otvoreno kazao kako se u BiH zalaže za „federalizaciju zemlje“, a za to već mjesecima vrlo snažno lobiraju i hrvatski delegati u Parlamentu EU, nudeći brojne amandmane na predložene rezolucije.


http://www.starmo.ba/bosnaihercegovina/ ... -plan.html
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 30 jan 2017 15:37

amkos je napisao/la:Ne razumijem zašto je ovaj Sakib još u uvom našem pravnom timu, iako mora se priznati da nije on sam kriv za rezultat 1-2 u korist Srbistana u prošloj "tekmi". Znamo da su mnogi dokazi bili sakriveni, obojeni crnom bojom. Zna se ko je tome najviše kumovao da se dokazi ne vide i ne predoče u korist BiH i da ostvarimo rezultat 3-0, a ne 1-2.
Sakib je od pocetka u SDA, Tihicev pajdo bio. Nista nepita i nista neradi. Podoban za SDA, atakvi su u SDA dobro dosli.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 31 jan 2017 12:17

Izetbegović: Odluka o reviziji presude za genocid za 15 dana


http://mostarski.com/izetbegovic-odluka ... a-15-dana/
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Jack » 31 jan 2017 12:23

Rekao sam prije da je doticni S.S kreten i ako nas on zastupa.Bolje da prestanemo s tuzbama.On je minirao profesora Boyla na zadnjem sudjenju.Da ne pricam one poguzije tipa Ceric koji su dolazili tamo i pricali gluposti u javnosti.Sda kadar.Glup i gluplji
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 01 feb 2017 20:21

Incko priznao: Prijetili mi smrću
http://www.rtvbn.com/3851266/incko-priz ... i-mi-smrcu

"Tamo su bile takve formulacije, na primjer 'Gavrilo Princip će se vratiti', '28. juna moraš paziti' i tako dalje. Jako je ružno sve to, i kakve veze ima moj sin sa svime? Neke prijetnje su bile formulisane na njemačkom jeziku da znaju gdje mi živimo u Austriji", istakao je Incko.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 01 feb 2017 21:34

Boyle: Izetbegović odbio savjet u vezi sa revizijom tužbe
http://ba.n1info.com/a135424/Vijesti/Vi ... tuzbe.html
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 01 feb 2017 21:40

Iz RS-a Izetbegoviću poručuju da dobro pazi prije nego obnovi tužbu protiv Srbije
zhgfpdo5JzE
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 02 feb 2017 09:30

Nema ništa od tužbe BiH protiv Srbije
http://www.rtvbn.com/3851331/nema-nista ... tiv-srbije

I dok se u BiH vodi polemika o eventualnom pokretanju revizije tužbe BiH protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu ostaje nepoznanica ko bi mogao to da uradi i na osnovu koje odluke kada u Predsjedništvu BiH ne postoje ni minimalne šanse da se tako nešto desi.

Kako BN TV saznaje, BiH nema agenta pred Međunarodnim sudom pravde, a Predsjedništvo BiH nije vodilo raspravu na tu temu, niti je razmatralo mogućnost za eventualno pokretanje tužbe BiH protiv Srbije.

Iako se još uvijek u javnosti pojavljuje informacija da je agent BiH pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu protiv Srbije Sakib Softić, on je rekao da je bivši i da Predsjedništvo treba odlučiti ko je to.

Još ranije Softić je u izjavi u Dnevnika Federalne televizije, date 30. maja 2013., tvrdio da on nije vše agent BiH pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu i da Predsjedništvo BiH treba da donese odluku ko je agent i da li će biti pokretanja zahtjeva o obnavljanju sudskog spora protiv Srbije.

"Ja sam bivši agent BiH u sporu protiv Srbije...sada sam samo profesor...", rekao je Softić, gostujući tada u programu Federalne televizije.

Dalje je naveo "da što se tiče tog postupka odluku donosi Predsjedništvo BiH i ja ne mogu da komentarišem to pitanje".

Na pitanje novinarke da ga oslovljavaju agentom BiH u Hagu, Softić kaže da je to "greška i da je on profesor".

Da bi došlo do obnavljanja postupka odluku mora donijeti tročlano Predsjedništvo BiH. Sasvim je jasno da do toga neće doći.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 02 feb 2017 09:36

Ako se ne ponovi tuzba, a izgleda sve su prilike da nece. Ovo ce biti veca IZDAJA od Sutorine. Ja se samo nadam da poslije ovog turobnog i teškog vremena mraka i silnih izdaja dolazi vrijeme boljih ljudi i patriota. Ako je to ikako moguće da se desi. Inace, u suprotnom, nema na nigdje!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gost1
Član
Postovi: 276
Pridružen/a: 20 okt 2012 04:48

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Gost1 » 04 feb 2017 07:53

Ko dobija $$. On ili neko drugi. Ako nije on, pa koje od '13-...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 feb 2017 09:37

Gost1 je napisao/la:Ko dobija $$. On ili neko drugi. Ako nije on, pa koje od '13-...
Možda niko.
Samo BiH.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la abeveg » 05 feb 2017 00:01

Hoce li konacno narod poceti da proglasava izdajice kao takve i koja ce biti posljedica po njih.... :


https://www.youtube.com/watch?v=wHBSVGJIKYs

https://www.youtube.com/watch?v=JqE0lyWNdD8

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 05 feb 2017 00:06

abeveg je napisao/la:Hoce li konacno narod poceti da proglasava izdajice kao takve i koja ce biti posljedica po njih.... :


https://www.youtube.com/watch?v=wHBSVGJIKYs

https://www.youtube.com/watch?v=JqE0lyWNdD8
Muderis glas razuma. Dobro je rekao ako se ne obnovi tuzba ocekujmo novi genocid.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Jack » 05 feb 2017 21:11

Jarane.Ja se ponekad upitam gdje dodje ta Krajina u kojoj drzavi.Rahmetli dida mi je umro u Zagrebu davno jos od raka.Sarajevo je bilo predaleko za njega.Geografski,kulturno Bosanska Krajina je par svjetlosnih godina od Sarajeva i Srednje Bosne od kulture ponasanja do ''divljastva;

Na kraju vidis u tom istom Sarajevu,kako se prodaje obraz.Ali,makar je S.Sepic pokazao da obraz nije guzica da se ne moze kupiti za 500 Eura,kako neki to danas rade.Zadnji put sam spavao u kuci prije 24 godine+.Najvjervovatnije necu spavati nikad,jer ne zelim da gledam cetnicke face oko mene.Ne znam,sta sam bogu zasluzio da dozivim sve,vriske,klanje,i jos da zvanicno Sarajevo odbacuje Krajiske Bosnjake kao neka izlizana kurva.

I svakog dana,citas,ubijen ovaj i onaj,prodaje se ovo i ono
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Drina » 05 feb 2017 21:34

Ulazimo u fazu nestanka Dodika sa političke scene.
Ivanic se pozicionira da preuzme njegovu ulogu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite