☑ Pravila foruma i savjeti

Mediji u Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la amkos » 26 nov 2017 17:51

@nadInsan, druže odlično pišeš. :gut:

Dobrodošao na forum. Imaš dobre zaključke! :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Gorcin » 26 nov 2017 19:09

Abidaga je napisao/la:
Gost1 je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:Fatmir Alispahic nastavlja samostalno:
https://www.youtube.com/watch?v=23vgCo7bcws
Zasto? Sta je bilo?
Nema ga na TV-Igmanu od kraja avgusta. Pretpostavljam da je uzrok sukob sa Zukorlicem:
https://rtvnp.rs/2017/10/02/alispahic-d ... elja/21778
http://thebosniatimes.ba/clanak/9810
Alispahić je raskinuo saradnju s MTV Igman jer mu je cenzurisano jedno izdanje "Deftera hefte". Izbačen je, ili iseciran, ne znam tačno, intervju sa Semirom Efendićem.

Čitao sam da će serijal od 4 epizode "Deftera" a koji će ići na yt finansirati neka Bošnjakinja.

Ovo sa Zukorlićem je, mislim, bilo poslije raskida s MTV i nema veze s tim.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la dennis » 27 nov 2017 15:51

Za političke vijesti pratim Faktor, navikao sam vec na njih. Za generalne vijesti Vijesti.ba i Klix. Klix je najažurniji ali je koncentrisan na Sarajevo, Zenicu i Tuzlu, skoro uopste ne piše o RS (90% tema iz RS rezervisane za Dodika) ili hrvatskim kantonima. Vijesti.ba se vise bavi visokom politikom. Pratim svako jutro i sta Hr i Srb pisu. Za prve je najazurniji Dnevnik.ba ili Bljesak, a za vijesti iz Banja Luke su daleko najbolje Nezavisne.
==BOSNA==

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la noel malcolm » 28 nov 2017 15:31

Oslobodjenje elektronsko nije lose,
kao i portal Radio Sarajevo.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 11 jan 2018 20:25

RAK: Dobili smo zahtjeve za kupovinu ATV i TV1

slika

Regulatorna agencija za komunikacije BiH (RAK) primila je zahtjeve za akviziciju Alternativne TV iz Banje Luke i TV1 iz Sarajeva, potvrđeno nam je iz ove agencije.

U posljednjih desetak dana u domaćim medijima su se pojavile vijesti o čak dva velika medijska transfera.

Najprije je neposredno prije nove godine objavljeno kako građevinski magnat Slobodan Stanković, vlasnik kompanija Integra i Integral inžinjering, kupuje banjalučku Alternativnu televiziju (ATV).

Desetak dana nakon toga je objavljena i informacija kako sarajevsko Oslobođenje, odnosno vlasnik ove novinske kuće Mujo Selimović, kupuje televizijsku stanicu TV1. Ovu akviziciju za Faktor potvrdio je i sam Selimović.


Međutim, da bi se ove kupoprodaje i obavile, neophodno je da se provede procedura u RAK-u.

"Korisnik dozvole ne može, djelomično ili u cjelini, prenijeti dozvolu ili odrediti drugog korisnika prodajom ili posebnim ugovorom. Agencija može, po zahtjevu korisnika dozvole, izvršiti prenos dozvole na novo fizičko ili pravno lice samo u slučaju reorganizacije poslovanja postojećeg korisnika dozvole kada se vrši spajanje, pripajanje, podjela ili promjena oblika pravnog lica, odnosno obrta, ili više njih koji su korisnici dozvole, i to ukoliko postoji prethodna pismena saglasnost svih vlasnika/suvlasnika korisnika dozvole za takav prenos. Svaka promjena u originalnom vlasništvu korisnika dozvole veća od pet posto učešća predstavlja parcijalni prenos vlasništva i zahtijeva prethodnu pismenu saglasnost Agencije", kazali su nam u RAK-u, pozivajući se na Pravila o pružanju audiovizuelnih medijskih usluga.

U RAK-u napominju kako će Agencija svaki zahtjev za odobrenje promjene u vlasničkoj strukturi ispitati u skladu sa internim procedurama i svim primjenjivim propisima, uključujući i relevantne propise vezane za efikasno korištenje radiofrekvencijskog spektra.

Interesovalo nas je da li postoje prepreke u slučaju kupovine TV1, jer bi time ista osoba postala vlasnik i štampanog i elektronskog medija.

"Što se tiče pitanja vlasništva u različitim vrstama medija, u BiH još uvijek ne postoji zakon o medijskoj koncentraciji kojim bi se regulisala zaštita od nedozvoljene medijske koncentracije, tako da ne postoje ograničenja koja bi se odnosila na slučaj koji navodite", rečeno nam je u RAK-u.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

suadface
Član
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 jan 2018 16:07

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la suadface » 15 jan 2018 00:16

Ne sviđa mi se što je Selimović kupio TV1. Volio bi da griješim i da ne budem u pravu.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Jack » 15 jan 2018 00:27

Ti si prilicno interesantan lik.Nazvat cu te skepticnim pesimistom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 jan 2018 12:34

suadface je napisao/la:Ne sviđa mi se što je Selimović kupio TV1. Volio bi da griješim i da ne budem u pravu.
Zašto tako misliš ?! :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la krhan » 15 jan 2018 13:31

suadface je napisao/la:Ne sviđa mi se što je Selimović kupio TV1. Volio bi da griješim i da ne budem u pravu.
Ako su ovo bivse gazde Klasa onda bolje da zapale ili odma da zatvore tv1.
Jer oni sve sto uzmu u svoje ruke to propadne.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

suadface
Član
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 jan 2018 16:07

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la suadface » 15 jan 2018 23:59

krhan je napisao/la:
suadface je napisao/la:Ne sviđa mi se što je Selimović kupio TV1. Volio bi da griješim i da ne budem u pravu.
Ako su ovo bivse gazde Klasa onda bolje da zapale ili odma da zatvore tv1.
Jer oni sve sto uzmu u svoje ruke to propadne.
Da to je taj. Tv1 je po meni korektna tv kuća posebno kada se radi o odbrani interesa naših u Mostaru. Safet Oručević je jedan od glavnih tamo bio i veoma se pazilo na sve stvari. S druge strane dio tog portfelja je i portal vijesti.ba. Selimović čega se dotakao to je uništio. Njegove firme imaju na stotine i stotine miliona duga sa dosta radnika koje je završilo na cesti. Sigurno nije kupio tv1 da se širi istina nego iz ko zna kojih interesa i s kim se namjerava da obračunava. Živi bili pa vidjeli. Dobro je što je Sanjin Bećiragić ostao kao urednik.

suadface
Član
Postovi: 20
Pridružen/a: 05 jan 2018 16:07

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la suadface » 16 jan 2018 00:02

Jack je napisao/la:Ti si prilicno interesantan lik.Nazvat cu te skepticnim pesimistom
Jarane samo surovi realista kojeg je u ovih malo godina života gonilo sve i svašta i koji se svega i svačega nagledo kako u poslu tako i u životu. Ključno pravilo mi je da sve šta mediji objave uzimam sa velikom rezervom i prije nego uopšte pokušam da imam stav o nečemu to sa više strana proučim.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 jan 2018 04:54

suadface je napisao/la:
krhan je napisao/la:
suadface je napisao/la:Ne sviđa mi se što je Selimović kupio TV1. Volio bi da griješim i da ne budem u pravu.
Ako su ovo bivse gazde Klasa onda bolje da zapale ili odma da zatvore tv1.
Jer oni sve sto uzmu u svoje ruke to propadne.
Da to je taj. Tv1 je po meni korektna tv kuća posebno kada se radi o odbrani interesa naših u Mostaru. Safet Oručević je jedan od glavnih tamo bio i veoma se pazilo na sve stvari. S druge strane dio tog portfelja je i portal vijesti.ba. Selimović čega se dotakao to je uništio. Njegove firme imaju na stotine i stotine miliona duga sa dosta radnika koje je završilo na cesti. Sigurno nije kupio tv1 da se širi istina nego iz ko zna kojih interesa i s kim se namjerava da obračunava. Živi bili pa vidjeli. Dobro je što je Sanjin Bećiragić ostao kao urednik.
Ne znam ništa o Selimoviću ali vidim da ti znaš. De malo još obrazloži šta je tačno taj lik radio, s kim, o kakvim firmama pričaš. S kojom strankom se liže itd?
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 16 jan 2018 05:11

Sve sto znam o Selimovicima je da drze Sarajevsku pivaru. :)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la krhan » 16 jan 2018 18:12

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
suadface je napisao/la:
krhan je napisao/la:
Ako su ovo bivse gazde Klasa onda bolje da zapale ili odma da zatvore tv1.
Jer oni sve sto uzmu u svoje ruke to propadne.
Da to je taj. Tv1 je po meni korektna tv kuća posebno kada se radi o odbrani interesa naših u Mostaru. Safet Oručević je jedan od glavnih tamo bio i veoma se pazilo na sve stvari. S druge strane dio tog portfelja je i portal vijesti.ba. Selimović čega se dotakao to je uništio. Njegove firme imaju na stotine i stotine miliona duga sa dosta radnika koje je završilo na cesti. Sigurno nije kupio tv1 da se širi istina nego iz ko zna kojih interesa i s kim se namjerava da obračunava. Živi bili pa vidjeli. Dobro je što je Sanjin Bećiragić ostao kao urednik.
Ne znam ništa o Selimoviću ali vidim da ti znaš. De malo još obrazloži šta je tačno taj lik radio, s kim, o kakvim firmama pričaš. S kojom strankom se liže itd?

Brate to sto znam znam iz medija. Malo sam vise cito uvezi njega od tebe. I zato malo vise znam od tebe.

Progooglaj pa ces dosta vise saznati uvezi tog lika.
A vala brate neznam sa kojom se strankom lize.

Sta sam cito i cuo sta je imo prije rata a sta sada.
Isto sto je Redzic kod nas imo jednu buharu kafanu u dubravama prije rata a sada covjek milioner.

Nadam se da si me razumio.
Insan koji ima vijugu i smisla za biznis on ce od 1 marke napraviti 100 maraka.

A ovi sto su na sumnjiv nacin dosli do love tu nema hajra i napredka. Znam ih nekoliko u mojoj carsiji koji su se nahapali tokom rata i posle rata sad su bankrotirali.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la amkos » 16 jan 2018 19:57

Zmaj je napisao/la:Sve sto znam o Selimovicima je da drze Sarajevsku pivaru. :)
Sjećam se dok sam radio u jednoj firmi da mi (nam) je ovaj Selimović ostavljao bakšiš i to fin bakšiš. Onako čini se da nije škrta osoba. Bar sudeći po tome. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
interista_1908
Član
Postovi: 270
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:28

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la interista_1908 » 16 jan 2018 20:21

krhan je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
suadface je napisao/la:
Da to je taj. Tv1 je po meni korektna tv kuća posebno kada se radi o odbrani interesa naših u Mostaru. Safet Oručević je jedan od glavnih tamo bio i veoma se pazilo na sve stvari. S druge strane dio tog portfelja je i portal vijesti.ba. Selimović čega se dotakao to je uništio. Njegove firme imaju na stotine i stotine miliona duga sa dosta radnika koje je završilo na cesti. Sigurno nije kupio tv1 da se širi istina nego iz ko zna kojih interesa i s kim se namjerava da obračunava. Živi bili pa vidjeli. Dobro je što je Sanjin Bećiragić ostao kao urednik.
Ne znam ništa o Selimoviću ali vidim da ti znaš. De malo još obrazloži šta je tačno taj lik radio, s kim, o kakvim firmama pričaš. S kojom strankom se liže itd?

Brate to sto znam znam iz medija. Malo sam vise cito uvezi njega od tebe. I zato malo vise znam od tebe.

Progooglaj pa ces dosta vise saznati uvezi tog lika.
A vala brate neznam sa kojom se strankom lize.

Sta sam cito i cuo sta je imo prije rata a sta sada.
Isto sto je Redzic kod nas imo jednu buharu kafanu u dubravama prije rata a sada covjek milioner.

Nadam se da si me razumio.
Insan koji ima vijugu i smisla za biznis on ce od 1 marke napraviti 100 maraka.

A ovi sto su na sumnjiv nacin dosli do love tu nema hajra i napredka. Znam ih nekoliko u mojoj carsiji koji su se nahapali tokom rata i posle rata sad su bankrotirali.
Stari Selimovicje bio prijeratni direktor Sarajevske pivare , i nakon rata je postao vecinski vlasnik nakon sto se je vratio iz izbjeglestva iz Ceske .
Kupili vecinske pakete Klasa, Sprinda , Vegafruita , Merkura i sve upropastili .

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la krhan » 16 jan 2018 22:16

interista_1908 je napisao/la:
krhan je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Ne znam ništa o Selimoviću ali vidim da ti znaš. De malo još obrazloži šta je tačno taj lik radio, s kim, o kakvim firmama pričaš. S kojom strankom se liže itd?

Brate to sto znam znam iz medija. Malo sam vise cito uvezi njega od tebe. I zato malo vise znam od tebe.

Progooglaj pa ces dosta vise saznati uvezi tog lika.
A vala brate neznam sa kojom se strankom lize.

Sta sam cito i cuo sta je imo prije rata a sta sada.
Isto sto je Redzic kod nas imo jednu buharu kafanu u dubravama prije rata a sada covjek milioner.

Nadam se da si me razumio.
Insan koji ima vijugu i smisla za biznis on ce od 1 marke napraviti 100 maraka.

A ovi sto su na sumnjiv nacin dosli do love tu nema hajra i napredka. Znam ih nekoliko u mojoj carsiji koji su se nahapali tokom rata i posle rata sad su bankrotirali.
Stari Selimovicje bio prijeratni direktor Sarajevske pivare , i nakon rata je postao vecinski vlasnik nakon sto se je vratio iz izbjeglestva iz Ceske .
Kupili vecinske pakete Klasa, Sprinda , Vegafruita , Merkura i sve upropastili .
Lijepo si spakovo u 2 recenice. Aferim :beret:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 09 feb 2018 18:58

RAK će provjeriti RTRS-ovo izvještavanje o navodnoj terorističkoj obuci djece u Tešnju
https://www.klix.ba/vijesti/bih/rak-ce- ... /180209044
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 23 feb 2018 23:12

RAK / RTGT kažnjen sa 9.000 KM zbog priloga o Bakiri Hasečić

slika
21. 02. 2018. u 12:56:00 Radiosarajevo.ba

Radiotelevizija genocidne kažnjena je jedinstvenom kaznom u iznosu od 9.000 KM, zbog kršenja Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija, saopćeno je iz Regulatorne agencije za komunikacije BiH (RAK).

Tačnije, zbog priloga o Bakiri Hasečić koji je emitiran o informativnom programu Dnevnik 2 RTgt-a od 23. novembra, te prigovora gledatelja i nevladinih organizacija Mreža za izgradnju mira i Ženska mreža BiH RTgt-u je određena ova kazna.

U prigovorima se navodi kako ovaj sadržaj emitiran na RTgt-u predstavlja "otvoreni poziv na linč Bakire Hasečić, žrtve ratnih zločina u Višegradu", a riječ je o prilogu koji je napravljen o Bakiri Hasečić nakon presude ratnom zločincu Ratku Mladiću.

Ona je, iščekujući presudu Ratku Mladiću ispred Haškog tribunala, reagirala na provokaciju mladića koji je ispred žrtava mahao sa srbijanskom zastavom.

RAK je, između ostalog, utvrdio da je RTgt plasirao niz ozbiljnih i optužujućih izjava na račun gospođe Bakire Hasečić, čije stajalište nije bilo uključeno.

"Tendenciozna upotreba ozbiljnih navoda protiv Hasečić od strane voditelja u najavi i novinara u okviru samog priloga, kao i uključene izjave pojedinih sagovornika u prilogu, doveli su do neobjektivnog i jednostranog prikaza obrađene teme, te samim tim i nepravičnog tretmana Hasečić u programu RTgt-a", navedeno je u obrazloženju RAK-a.
jAdi5VGp42s
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Mediji u Bosni

Post Postao/la Zmaj » 09 mar 2018 17:43

RAK objavio Izvještaj o kršenju pravila i kaznama u 2017. godini, RTRS apsolutni rekorder

slika

Regulatorna agencija za komunikacije BiH objavila je Izvještaj o slučajevima kršenja pravila u 2017. godini. Od ukupnog broja procesuiranih slučajeva iz oblasti emitovanja izrečeno je 75 izvršnih mjera na osnovu utvrđenog kršenja relevantnih odredbi primjenjivih pravila i kodeksa RAK-a, te Zakona o komunikacijama.
Riječ je 4 izvršne mjere na osnovu kršenja Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija, 7 na osnovu kršenja Kodeksa o komercijalnim komunikacijama, 56 na osnovu kršenja odredbi pravila i propisa koji se odnose na uslove dozvole za emitovanje i Zakona o komunikacijama, te 8 na osnovu kršenja Pravila o dozvolama za distribuciju audiovizuelnih medijskih usluga i medijskih usluga radija.

Od ukupnog broja izrečenih kazni u 17 slučajeva utvrđenog kršenja izrečene su novčane kazne u ukupnom iznosu od 98.500 KM te 35 pismenih i 7 usmenih upozorenja, 1 oduzimanje programskih i tehničkih aneksa dozvole, 8 suspenzija dozvole i 7 oduzimanja dozvola.

Izrečene su ukupno 4 izvršne mjere (1 pismeno upozorenje i 3 novčane kazne u ukupnom iznosu od 29.000 KM) u vezi sa kršenjima relevantnih odredbi Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija (Kodeks o AVM), i to za Radio-televiziju Republike Srpske 19.000 KM, Radio-televiziju Republike Srpske 3.000 KM, Televiziju Kantona Sarajevo 7.000 KM, a Radio-televizija Federacije Bosne i Hercegovine je dobila pismeno upozorenje.

"Analiza je pokazala da je RTRS u svom informativnom programu kontinuirano tendenciozno promovisala interese jedne strane, tj. vladajuće političke strukture, kroz selektivan pristup izvještavanju, konstantno prikazivanje favoriziranih pojedinaca ili subjekata na afirmativan način te u pozitivnom kontekstu, dok je o aktivnostima opozicionog bloka stranaka u velikom broju slučajeva izvještavala isključivo kritički. Nadalje, u određenom broju priloga uočeno je jednostrano i tendenciozno izvještavanje o različitim političkim, društvenim temama i događajima u Federaciji BiH", stoji u Izvještaju.

Agencija je izrekla ukupno sedam izvršnih mjera (finansijske kazne u ukupnom iznosu od 41.500 KM) po osnovu utvrđenog kršenja primjenjivih odredbi Kodeksa o komercijalnim komunikacijama (Kodeks o KK) i to za TV BN 3.500 KM, Alternativnu televiziju 3.000 KM, RTRS 3.000 KM, Pink BH 5.000 KM, Hayat 8.000 KM, Alternativnu televiziju 14.000 KM i Televiziju Kantona Sarajevo 5.000 KM.

Također, izrečeno je ukupno 56 izvršnih mjera po osnovu kršenja odredbi pravila i propisa koji se odnose na uslove dozvole u 2017. godini i to 5 usmenih upozorenja, 29 pismenih upozorenja, 6 novčanih kazni u ukupnom iznosu od 23.000 KM , 1 oduzimanje programskih i tehničkih aneksa dozvole, 8 suspenzija dozvole te 7 oduzimanja dozvole u vezi sa kršenjima relevantnih odredbi. Kažnjeni su: RTRS 45.000 KM kazna RTRS-u, a generalnom direktoru RTRS-a kao odgovornoj osobi u RTRS-u 15.000 KM, "CITY-OTVORENA MREŽA" d.o.o. Sarajevo 10.000 KM, Behar TV Int. oduzimanjem dozvole, OTV Valentino 5.000 KM, Radio Stari Most oduzimanjem dozvole, Obiteljska televizija Valentino oduzimanjem dozvole i Prva hercegovačka oduzimanje dozvole.

Tokom 2017. godine u osam procesuiranih slučajeva utvrđeno je kršenje Zakona o komunikacijama.

Izrečene su mjere suspenzije za 8 korisnika dozvola za emitovanje zbog dugovanja prema Agenciji na ime naknada za dozvolu i korištenje radiofrekventnog spektra tokom 2016. godine.

Cijeli izvještaj možete pogledati na https://www.rak.ba/bos/index.php?uid=1272548169.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Odgovorite