☑ Pravila foruma i savjeti

Suđenja u Haagu

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Tuzba za genocid

Post Postao/la Zitko » 07 feb 2017 22:43

abeveg je napisao/la:
Zitko je napisao/la:Medjunarodni Sud Pravde nije Haski Tribunal nego je to najvise sudska instanca kojs sudi u sorovima medju drzavama . Svih 50 muslimanskih drzava priznaju kao i sve zemlje svijeta.
Osnovan je na isti dan kada i Ujedinjene Nacije. Bosnjaci su jedini narod na ovom svijetu koji od tog najviseg suda ima tapiju da je nad njim izvrsen genocid.
Sto se tie Alahovog suda on je koliko je meni poznato na Ahiretu "kad ce ce grijesni covijek stati pred velikog sudca Boga koji ce mu sudbu dati" , odnosi se na pojedinca i ne razmatra sporove medju drzavama.
"Koliko ti znas.." ali eto ne znas. Allahov je Sud i na ahiretu i dunjaluku i razmatra na dunjaluku upravo sve vrste zajednica i njihovih odnosa. Mislim - ovo su osnove Islama, prema tome... A sto se tice ujedinjenih suga i medjuhinjskih sudova - kako Drina rece - to je temporalno sredstvo - ako uopste i to, jer je to instrumenat da se pravi budala onaj koji si dozvoli da ga prave budalom, kao sto rekoh.
Pogledajte - vlasi i latini su znali da su prva sugoslavija a i druga, "bratstvo i jedinstvo" itd prolazne ideje koje se koriste za vlastiti cilj, isto tako kao i treutno sa medjuhinjskim sudovima, demokratijom i sekularizmom itd. Jedino Bosnjaci opet procentualno ispadaju najvece ovce koje vjeruju u temeljitost ovih stvari ko i u titov bajrak i njegov rezim koji je usput receno opet njih najvise kao narod zakinuo i unazadio.
Hafiz Ibn Hadžer rahimehullah egipatski vrhovni šerijastki sudija, znao je reći:
"Kada čovjek govori o onome što mu nije struka dođe upravo sa ovim čudnim stavovima."

U cijelom islamskom svijetu danas nemamo pravnika ravna ovom čovjeku koji je živio u 14 stoljeću. Mi zaostajemo za samim sobom 7 vijekova a kamoli za ćafirima.

Pa onda nikog i ništa ne priznamo a prije svega racio i rad. Neko ovdje rece trebalo je oformiti tim od pet strucnjaka koji ce pripremiti žalbu. Ne postoji u cijeloj Bosni tim od pet strucnjaka ni za šta, koji su spremni zajedno raditi a kamo li za žalbu.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 07 feb 2017 23:52

Usput navedi gdje o u Kuranu se spominje sudjenje državama ili bilo koje drugo sudjenje od strane Alaha izvan Jevmil-Ahiri.

Kadr se odnosi na sva desavanja kojima dragi Bog upravlja i ne presavlja nikakvo sudjenje.
Jedino sudjenje koje se spominje je sudjenje u Jevmil-Ahiri - na Sudnjem danu i ono se odnosi na duse pojedinaca a ne na neke zajednice.Ovo su sesti i peti imanski sartovi i uce se otprilike sa cetiri godine.

Mi vjerujemo da Alah kažnjava narode ali bez ikavih sudjenja to nase vjerovanje se zove Ve Bil-Kaderi Hajrihi Ve Šerrihi Minellahi Teala tj vjerujemo da su i hajr i šer od Allaha dželle-šanuhu i da sve sto se zbiva krece biva voljom Svemoguceg".

Ukoliko kadr poistovjetis sa sudjenjem a poznato je da je na dunjaluku mnogo nepravde onda se može shvatiti da impiciras da to sudjenje nije pravedno.

To sto ne priznajes nikakav drugi sud osim Alahovog to je uredu ali onda ne ulazi u rasprave o dunjaluckim pravnim pitanjima i smutljanjem ne umanjuj planetarnu cinjenicu da je Srbi i samo Srbe i jedino Srbe najvisa pravna instanca proglasila genocidnim narodom. To sto je tebi važniji stav šejha Albanija o dužini hlaća i brade nego presuda univerzalno priznatog suda nema veze sa Alahovim dželešanuhu zakonima nego sa tvojom percepcijom svijeta.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 08 feb 2017 01:14

Zitko je napisao/la:Usput navedi gdje o u Kuranu se spominje sudjenje državama ili bilo koje drugo sudjenje od strane Alaha izvan Jevmil-Ahiri.

Kadr se odnosi na sva desavanja kojima dragi Bog upravlja i ne presavlja nikakvo sudjenje.
Jedino sudjenje koje se spominje je sudjenje u Jevmil-Ahiri - na Sudnjem danu i ono se odnosi na duse pojedinaca a ne na neke zajednice.Ovo su sesti i peti imanski sartovi i uce se otprilike sa cetiri godine.

Mi vjerujemo da Alah kažnjava narode ali bez ikavih sudjenja to nase vjerovanje se zove Ve Bil-Kaderi Hajrihi Ve Šerrihi Minellahi Teala tj vjerujemo da su i hajr i šer od Allaha dželle-šanuhu i da sve sto se zbiva krece biva voljom Svemoguceg".

Ukoliko kadr poistovjetis sa sudjenjem a poznato je da je na dunjaluku mnogo nepravde onda se može shvatiti da impiciras da to sudjenje nije pravedno.

To sto ne priznajes nikakav drugi sud osim Alahovog to je uredu ali onda ne ulazi u rasprave o dunjaluckim pravnim pitanjima i smutljanjem ne umanjuj planetarnu cinjenicu da je Srbi i samo Srbe i jedino Srbe najvisa pravna instanca proglasila genocidnim narodom. To sto je tebi važniji stav šejha Albanija o dužini hlaća i brade nego presuda univerzalno priznatog suda nema veze sa Alahovim dželešanuhu zakonima nego sa tvojom percepcijom svijeta.
Nemas potrebe da mi se obracas, ti si skroziro malo zesce, a nije moguce obracati se na svaku glupost koju neko napise na netu.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 08 feb 2017 08:09

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Na ovom dnevniku iz 2013 godine, Sakib Softic OTVORENO kaze da je on "BIVSI AGENT" Bosne i Hercegovine u Haagu, i da trenutno on to nije.

To znaci da Sakib Softic nema ni legalno pravo da predstavlja BiH.

6Wui7CoR_A8
Ili iz nekog razloga bjezi od odgovornosti.
Za bosnjackahercegovina

S obzirom da si sam napisao da je Sakib bivsi agent sa cim se slazem kako mislis da on ili neko drugi moze zastupati BIH bez odluke presjednistva. Sakib sam ne vjeruje u svoje kapacitete Covjek se u stvari nikada nije ni nametao ali ga oni guraju jer im je fakt da je on agent jedini nacin da pokrenu zalbu. I Bakir zna da do od toga nema nista ali mali zbog politickih razloga a vise zbog karaktera kojii ga tjera da stalno nesto ruje ne odustaje.
Koji su to novi dokazi koji upucuju da se na cijeloj teritoriji desio genocid ili koji dokazuju namjeru srpskog rukovodstva da pocini ili potpomigne genocid u Srebrenici.
Kakve su sanse da sud promjeni svoju odluku koju nikada ranije nije mjenjao ili da donese odluku da je postojao genocid na cijeloj teritorij BiH kada ni jedan nas sud a kamo li medjunarodni tribunal nije donio takvu odluku
O politickim implikacijama na koje je Bakir ukazao necu da govorim jer one nisu relevantne pri donosenju ovakve odluke ali svi mi znamo da se danas najvise puca na frontu oko Stoca Mostara i Zepca i da nam zamrznuti i stalni sukob sa Beogradom nije sada vrijeme otvarati.
Sto se tice Muderizove izjave da je serijatska obaveza pokrenuti tuzbu ja sam bio prisutan kada je hodza u Velesicima rekao da je nasa serijatska obaveza da udzemo u NATO Danas sebi svako daje za pravo da tumaci pravo i serijat.
Iskreno jako bih volio da me ubjedis da nisam u pravu

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Drina » 08 feb 2017 10:51

Ostavite vjerske stvari po strani. To ne igra nikakvu ulogu ovdje.

Treba pristupiti racionalno. Ovdje ulogu igraju :

- zakon (dokazati ono sto tvrdimo)
- lobiranje i uticaj koji mozemo postici kod onih koji odlucuju

I to je ono na sta treba staviti fokus.

A sto se mene i mog misljenja tice. Vlasi nam nikad nece biti prijatelji niti cemo ikad postici dogovor s njima. Samim time treba koristiti sve moguce poluge da se potisnu i umanji njihov uticaj.
Izmedu ostalo to oni konstantno rade kontra nas.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 08 feb 2017 17:32

Drina je napisao/la:Ostavite vjerske stvari po strani. To ne igra nikakvu ulogu ovdje.

Treba pristupiti racionalno. Ovdje ulogu igraju :

- zakon (dokazati ono sto tvrdimo)
- lobiranje i uticaj koji mozemo postici kod onih koji odlucuju

I to je ono na sta treba staviti fokus.

A sto se mene i mog misljenja tice. Vlasi nam nikad nece biti prijatelji niti cemo ikad postici dogovor s njima. Samim time treba koristiti sve moguce poluge da se potisnu i umanji njihov uticaj.
Izmedu ostalo to oni konstantno rade kontra nas.
Tacno.
Samo BiH.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 08 feb 2017 21:55

Međunarodni sud pravde (Cour internationale de justice) osnovan je 1945. godine prema odredbama Povelje Ujedinjenih nacija,je glavni sudski organ Ujedinjenih nacija. Sve clenice ujedinjenih nacija sto znaci skoro sve nacije na planeti zemlji ga priznaju kao najvisi sud na planeti zemlji.

ORGINALNA PRESUDA MEDJUNARODNOG SUDA PRAVDE NAJVISE PRAVNE INSTANCE NA PLANETI KOJA JEDINO SRPSKI NAROD OD STOTINA DRUGIH NARODA NA PLANETI PROGLASILA GENOCIDNIM

NIKADA NI PRIJE NI POSLIJE TO SE NIJE DESILO

DIO PRESUDE KOJI BOSANSKE SRBE i NJIHOVU VOJSKU PROGLASAVA KRIVIM ZA GENOCID
The Court concludes that the acts committed at Srebrenica falling within Article II (a)
and (b) of the Convention were committed with the specific intent to destroy in part the group of the Muslims of Bosnia and Herzegovina as such; and accordingly that these were acts of genocide, committed by members of the VRS in and around Srebrenica from about 13 July 1995.

U svojoj presudi, Sud je našao da je "Srbija prekršila Konvenciju o genocidu time što nije učinila sve što je bilo u njenoj moći da spreči genocid, a potom nije kaznila niti predala učinioce Haškom tribunalu".

Posle ovog suđenja,Srbija je postala PRVA ZEMLJA koja je po oceni suda prekršila Konvenciju o genocidu a Srbi JEDINI narod za koji je ikada na najvisem sudu na planeti utvrdjeno da je POCINIO GENOCID. Međunarodni sud pravde je u 70 goina donio samo 65 presuda i nikada svoju presudu nije promjenio. Genocid nije zlocin protiv jedne grupe ili nacije nego je to zlocin protiv covjecnosti i cijelog covjecanstva. Presude Medjunarodnog suda pravde su dokumenti Ujedinjenih Nacija te se može reci da postoji tapija UNa koja je Srbe proglasila neprijateljima covjecanstva. Za hiljadu godina kada se bude ucila istorija znace se da su bili neki Bosnjaci i neki Srbi koji su nad njima izvrsili genocid. Nije sve u parama. Dokle postoji Medjunarodno pravo ova presuda ce se uciti na univertetima širom svijeta.

Da li Muderis i logorasi ovo shvataju. Objasnite mi kako se to lobira kod sudija medjunarodnog suda pravde. Inace trenutni presjednik suda je Egipatski Kopt kao Butros Gali a u doba presude 2007 to je bila Jevrejka Rosalyn Cohen Higgins
Zadnja izmjena: Zitko, dana/u 08 feb 2017 23:02, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zmaj » 08 feb 2017 22:12

Zitko je napisao/la:Inace trenutni presjednik suda je Egipatski Kopt kao Butros Gali
Umro je prosle godine.

Edit: Pogresno sam procito tu recenicu. Sry
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 09 feb 2017 13:06

Moore poručio bh. liderima: Ne pokrećite reviziju tužbe protiv Srbije jer za to nemate uslove

"Podržavam traženje pravde, ali u ovakvim uslovima, kada je veoma upitna punomoć Sakiba Softića, kada nema novih dokaza i kad je moguće da će biti puno političkih posljedica bez rezultata, naš savjet je da se to zaustavi i da se sve snage skoncentrišu na budućnost", rekao je Moore.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/moore-p ... /170209040
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la abeveg » 09 feb 2017 13:27

amkos je napisao/la:Moore poručio bh. liderima: Ne pokrećite reviziju tužbe protiv Srbije jer za to nemate uslove

"Podržavam traženje pravde, ali u ovakvim uslovima, kada je veoma upitna punomoć Sakiba Softića, kada nema novih dokaza i kad je moguće da će biti puno političkih posljedica bez rezultata, naš savjet je da se to zaustavi i da se sve snage skoncentrišu na budućnost", rekao je Moore.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/moore-p ... /170209040
Haj ne bi li nekome "sinulo" od ovih nasih koji se kunu u medjunarodno pravo i pravdu i ostale nebuloze à la "EU" , "UN" , "OSCE" , "NATO" itd itd itd...

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Drina » 09 feb 2017 20:15

Ne vidim niti jedan razlog zbog koje se ne bi podnio zahtjev za reviziju presude.
Na Srbima treba vrsti konstantan pritisak. Izmedu ostalog ne shvatam zasto se ne podizu protiv sve i jednog vlaha koji je bio punoljetan 1992.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 09 feb 2017 20:21

Bakir je bijedni beskicmenjak.Tako zaboravi na takvo sta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Duks
Član
Postovi: 77
Pridružen/a: 29 mar 2013 22:25

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Duks » 10 feb 2017 00:32

Moramo probati sa revizijom. Sud će ionako prvo odlučiti da li je revizija dopuštena, tako da naš zahtjev može odbaciti ili dopustiti da se vodi rasprava. Mi nemamo šta izgubiti, ako sud odbaci reviziju barem nam je savjest čista da smo probali, a ako sud dopusti reviziju i otvori raspravu tada bi smo imali dobre šanse. Imali bi mi mnogo ponuditi novih dokaza samo da sud odobri reviziju.
http://bosnjaci.net/prilog.php?pid=61139
Sjedi Aga uz mangalu, dvije sablje kraj njeg' stoje, zaklinje se on Allahu, nikad neda Bosne svoje.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 10 feb 2017 01:49

Fino Karcic kaze bila su do sada bila samo cetiri zahtjeva za reviziju i sva cetri su odbijena.
Ne postoji ni jedan politicar u Bosni koji ima muda reci Muderisu majkama Srebrenice borcima i logorasima NE.
Bakir se glupo sam gurnuo u vatri u intrvjuu Hadzifejzovicu u ocajnickoj potrebi da se svidi narodu
Ostali politicari su se mudro sklonili i njega gurnuli da kusa supu koju je sam zakuhao. Zato ulazimo u bitku za koju smo svi svjesni da cemo izgubiti i da ce nam se Vlasi u brk smijati kad izgubimo a u medjuvremenu imati izgovor za sve svoje zloupotrebe prava.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 10 feb 2017 03:22

Zitko je napisao/la:Fino Karcic kaze bila su do sada bila samo cetiri zahtjeva za reviziju i sva cetri su odbijena.
Ne postoji ni jedan politicar u Bosni koji ima muda reci Muderisu majkama Srebrenice borcima i logorasima NE.
Bakir se glupo sam gurnuo u vatri u intrvjuu Hadzifejzovicu u ocajnickoj potrebi da se svidi narodu
Ostali politicari su se mudro sklonili i njega gurnuli da kusa supu koju je sam zakuhao. Zato ulazimo u bitku za koju smo svi svjesni da cemo izgubiti i da ce nam se Vlasi u brk smijati kad izgubimo a u medjuvremenu imati izgovor za sve svoje zloupotrebe prava.
Jack.

Drzimo se teme.Hvala
Samo BiH.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Zitko » 11 feb 2017 13:29

Zlatko Lagumđija:"Oni koji kažu haj'mo u tužbu moraju odgovarati za uspjeh te tužbe. Oni koji kažu da nećemo moraju dati razloge zašto neće, ima toliko pravnika koji su prije 10 odnosno 13 godina odbili da zastupaju BiH, a najveći su pravnici patriote kada treba ići po nekim skupovima i pričati o tome. Onda se došlo do Softića kojeg cijenim kao hrabrog čovjeka, dakle nemojmo se kriti iza Softića ne treba niko iza bilo koga da se krije ovdje hrabro treba napraviti državnički potez"....Bojim se da je puno vremena izgubljeno i da odluke koje ćemo donijeti će nas uvesti u još veće probleme, a bojim se da rezultata neće biti"....."Nažalost izgubljene su tolike godine i ne želim govoriti ko je odgovoran"

OK Zlatko nam je dakle otkrio da je pravnik IZ'-a Softić svojevremeno uzeo tužbu zato što niko drugi nije htio ili smio na sebe uzeti toliku odgovornost. Ali ne reće što su Francisa Boyla otjerali i koliko je njegov animozitet preema Muhamedu Saćirbeyu uticao na to. Muhamed Saćirbey je ovu tužbu napravio i forsirao a ona je bila žrtva političke borbe SDPa protiv njega u kojoj ni SDA nije nevina. Kako su se ponašali presuda je ispala odlična. Sada se opet sa tim amaterski igraju i koriste reviziju u sitno-političkoj borbi.

Za to vrijeme Srbija lobira da se SDA ili barem Mladi Muslimani proglase terorisičkom organizacijom zbog svojih istoriskih veza sa Muslimanskom braćom koje Trump proglašava terorističkom organizacijom.

Duks
Član
Postovi: 77
Pridružen/a: 29 mar 2013 22:25

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Duks » 11 feb 2017 22:45

To što navodiš da je sud u prethodna tri slučaja odbacivao reviziju odnosi se na sporove o granicama između država što znači da je ovo drugačija pravna priroda spora. Nadalje ranije si govorio da mi možemo primiti autogol tako što bi Srbija mogla biti oslobođena i onoga za šta je osuđena u prvostepenom postupku. Mislim da je u međunarodnom pravu prihvaćeno opće načelo reformatio in peius da presuda ne može ići na štetu žalioca u žalbenom postupku. Da smo mi bez šanse ne bi srbi ovako burno reagovali, jer oni znaju da ovo nije bezazlena stvar. Čak i da se ne dokaže genocid možda se dokaže određena forma udruženog zločinačkog poduhvata što nam može biti od pomoći da imamo jaču pregovaračku poziciju kod ustavnih promjena koje će u budućnosti nemonovno doći.
Sjedi Aga uz mangalu, dvije sablje kraj njeg' stoje, zaklinje se on Allahu, nikad neda Bosne svoje.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 12 feb 2017 00:15

Pa šta i da sud odbije aplikaciju za reviziju?
Šta i da kažu - jeste, zastarila je tužba ili kažu da dokazi nisu dovoljno jaki?

Pa šta?

Ovo je kao kad pucaš penal - ili ćeš postići gol ili će ti penal biti odbranjen. Biće pobjeda ili neriješeno. Pa šta?

Plus poslao si poruku da nisi kukavica koja se boji boriti za svoja prava - sve i da izgubiš, to sve plusevi. Nema minusa. Ovo nije apelacija gdje Srbija može tražiti nevinost od onog što je dosuđeno. Oni nemaju načina da apliciraju svoju nevinost osim ako ne nađu neke dokaze od 2007 koji govore da su nevini - to je teoretski skoro nemoguće u okolnostima gdje su oni okrivljeni.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5842
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Abidaga » 12 feb 2017 10:33

Slučajni prolaznik:
http://ba.n1info.com/a137019/Vijesti/Vi ... emena.html
"Bojim se da je puno vremena izgubljeno i da odluke koje ćemo donijeti će nas uvesti u još veće probleme, a bojim se da rezultata neće biti".

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 12 feb 2017 15:32

Abidaga je napisao/la:Slučajni prolaznik:
http://ba.n1info.com/a137019/Vijesti/Vi ... emena.html
"Bojim se da je puno vremena izgubljeno i da odluke koje ćemo donijeti će nas uvesti u još veće probleme, a bojim se da rezultata neće biti".
Abidaga,

Bojim se da Lagumdžija nije advokat koji je pregledao evidenciju i bio u poziciji da procjeni da li ima ili nema razloga za nadu u pozitivne rezultate.

Znam o čemu govorim. To je sada procjena koju mogu donijeti samo stručnjaci koji su na tom problemu proveli 100-200 sati, a ne neki političar.

U ovakvim problemima ti je jednako validno mišljenje Lagumdžije i vođe navijača Veleža - jednako su spremni da donesu sud.
Samo BiH.

Odgovorite