☑ Pravila foruma i savjeti

Suđenja u Haagu

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 19 feb 2017 00:31

Cak i da izgubimo.Mi smo pobjedili
Srbija ce imati problema u Islamskom svijetu,medju zapadom.Usporit cemo im ulazak u Eu.A prvi cin ce biti brisanje Brcko distrikta u sastavu Sumske .Ili ide u Federaciju
Zar niste vidjeli kako vlasi laju,ali sta nam mogu?Nista
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 19 feb 2017 00:38

Jack je napisao/la:Cak i da izgubimo.Mi smo pobjedili
Srbija ce imati problema u Islamskom svijetu,medju zapadom.Usporit cemo im ulazak u Eu.A prvi cin ce biti brisanje Brcko distrikta u sastavu Sumske .Ili ide u Federaciju
Zar niste vidjeli kako vlasi laju,ali sta nam mogu?Nista
Tačno. I da izgubimo ovo je pobjeda i korak u pravom smijeru.

Problem koji vlasi imaju je to što su toliku svinjariju napravili sa referendumom da je Bošnjacima sada ništa uraditi ovako nešto. Oni su zaoštrili situaciju prošle godine toliko da sve što Bošnjaci urade izgleda umjereno u poređenju s njima.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 19 feb 2017 01:04

Oni su zaoštrili situaciju prošle godine toliko da sve što Bošnjaci urade izgleda umjereno u poređenju s njima.
Slazem se. Upravo tako. :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 19 feb 2017 04:25

natalitetlija je napisao/la:Ovako bračo moja. :vojnik2:

Vidim šta se nagađa i hoću vam reći slijedeće. Ovu reviziju tužbe dobivamo. Kratko i jasno. Zašto?
Prvo, mediji ne znaju i dobro je što ne znaju i što mogu samo nagađati šta je prikupljeno i kako i kad.
Drugo, nikad ni za što bolje nismo bili pripremljeni kao za ovu reviziju.
Treće, ljudi deceniju rade na ovome i u našem timu je angažovano direktno četiri strana eksperta i još indirektno.
Četvrto, neke zemlje još imaju interesa da se Srbija osudi po navedenim tačkama, interes imaju zbog svoje geostrategije, a ne zbog Bosne i Bošnjaka, pa nam je dobro došlo da su nam vjetar u leđa.
Peto, Crna Gora je ustupila mnogo dokumentacije nama, hiljade dokaza imamo protiv Srbije, a Srbija je preuzela na sebe pravno nasljedtvo SRJ i SiCG, tako da je Crna gora u tome amnestirana i prebacuje krivicu na Srbiju. (hvala Allahu Dž.Š. na onom komadu Sutorine koja je otkupila...... )
Šesto, dosta je odigrao Radončić sa Crnogorskim i Albanskim vezama, ne što je od srca htio, nego što mu je doživotna robija non stop za vratom, zbog toga ćete primijetiti i Avazovu šutnju o tome koji su novi dokazi, kako su došli, jer Šćepo zbog sebe neće pričati i pisati o tome. Za vratom su mu i naši sudovi i albanski, a ne zna se kojim je više stalo da se srbiji napije krvi. Zato ćete od njega imati šutnju ili piskaranje o nevaznim stvarima procesa.
Sedmo i strani eksperti su pripremili mnoštvo dokaza i razrađena je taktika do u najmanje detalje, pomogao je čak i slučaj Ganić da se raskrinka rad obavještajnih službi u Srbiji i još metodologije koju su četnici koristili kako bi oni ispali "nevini".
Osmo, rađeno je u tajnosti i ozbiljno, a svi su svjesni da Softić nije kapacitet, ali je bio jedini koji je tad prihvatio taj posao na sebe kad je pokretana tužba i koji danas je jedina osoba koja može pokrenuti reviziju i ima legitimitet odluke Predsjedništva u jednom od prethodnih saziva kad su Bošnjaci i Hrvati preglasali Srbe.
Deveto, neću braniti Bakira, ali ću samo reći da mi se ne sviđa što svi bleje iste blečke sa kliksa i pričaju o Bakiru kao nekom svemoćnom liku u čijoj je ruci sve u stranci i mimo, a istina je sasvim drugačija što će vam vrijeme pokazati. On nikad ne odlučuje sam ni o čemu. SDA je produžena ruka britanske i turske geostrategije, SDA i engleski konzervativci imaju istu političku školu i članice Fatme, Asocijacije žena, čak i Asocijacija mladih idu po pamet u London. Ne znači da ono što nije objavljeno da se i ne dešava. I ne znači da ono na čemu mediji ne daju pažnju se nije desilo. pertnerstvo engleza i turaka datira još od El Fatihove opsade Konstantinopolisa kad su engleska protestantska dinastija, dala topove islamskoj dinastiji otoman da prodru lakše u Konstantinopolis i to partnerstvo i današnja britanska dinastija Vindsor održava na suptilnijem nivou sa Turskim stvarnim vodstvom (vidi tajna drustva, bratstva i tarikate na području današnje R. Turske), preko njih i sa politikom i to traje do dan danas kad zajedno prave model novog borbenog aviona, a i danas kao i tad imaju i jedni i drugi zajedničkog neprijatelja Vatikan, a sa Rusijom su na toplo-hladno i čisto interesno. SDA je produžena ruka britanskih konzervativaca. Bosanski SDP je produžena ruka britanskih laburista, mi smo polukolonija još uvijek, i interesna zona njihova. Rusi su povremeno tu, ubace se par decenija i povuku pa to čini kompletnu sliku komplikovanijom za pregled.
Ima još razloga, cilj je i da Srbija nikad i ne uđe u EU, to je interes i Turske i Britanije, ali čak i tog povremenog letača ovdje Rusije, ali je jedno sigurno, dosta nam se stvari poklopilo, a dosta se poklopilo i protiv srbije, da ako sad mi ne dobijemo ovaj spor protiv srbije, onda nikad niko na balkanu i neće protiv njih dobit. A vrlo su male šanse da ne dobijemo sad i pored para koje će vjerovatno uložiti na lobiranja, jer imamo dokaze i o tome iz prethodnog perioda.

O ovom sam sad rekao sve što sam imao, za detalje razmislite sami, to je sve što sam imao reći o reviziji tužbe i neću pisati sve dok barem ne prođe apelacija tamo. Na propagandu ne nasjedajte. :glasses:

Svaka cast na postu. :gut: Daj Boze da bude tako.



VmvNzDTaHeM
jrstHYTeFm8
bMiJ-Wfq1TM
AL_islcid5o
Vlasi nek kmecu :guzz:



A cuj ovog Dragan Mektica u zadnjem snimku?? Fuj. Tek sad pokazao pravo lice.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 19 feb 2017 07:21

Oni su zaoštrili situaciju prošle godine toliko da sve što Bošnjaci urade izgleda umjereno u poređenju s njima.
Cijenice su slijedece

1)Lazni popis je rekao da je Bosnjaka 50%+.Taj lazni popis.Namjerno kazem lazni.Jer vjerujem da je procent nas jos veci.Opet rekao da mi dominiramo
2)Ustashe,tj skutori su ovim putem javno rekli sta misle o katolicima naprimjer Brckog ili ostatka Bosanske Posavine ili Banja Luke ili Teslica koji su lijepo i temeljno porusili njihove kuce i imanja.Ali,dobro.Ima Arapa,vidi Miskovci kraj Dervente
3)Lazna nada cetnika o 1,5 miliona Srba je zavrsena.Finito.Kraj price.Ima ih milion u sumskoj.A taj broj je sad jos manji.
4)Sama tuzba ce nam dati naprimjer uvid o krsenju Daytonskog sporazuma.Vidi status Brcko distrikta.To je rekao zadnji put i visoki predstavnik za isti,da cetnici krse zakone Brckog.A to znaci prema zakonu onaj entitet koji krsi zakon ima pravo da izgubi cijelo Brcko
5)Ekonomski udar na cetnike

Daj budite realni.Sve planine,sve kote,vecina oruzja,vojne tehnika,sva namjenska industrija,skoro svi releji se nalaze kod nas.Kako ustashe realno izumiru,navescu zupu Bugojno krajem 2010 godine:3574 Katolika a krajem 2016 oko 2500-2600 tinjak katolika,a jos takvih primjera ima u Bosni.Katolici su postali nebitan faktor u Srednjoj Bosni,a poceli su da iseljavaju i iz skutorije

Postoji Uzp za takozvane Hrvate.Postoje presude Krsticu,a uskoro i Karadzicu.Kraj price.Postoje dokazi.Ako i izgubimo,mi cemo itekako nauditi cetnicima ekonomski,ali i po pitanju Kosova.A evo uskoro i Albanija priprema optuznicu protiv Srbije po pitanju Kosova,kao i samo Kosovo ce ih tuziti.

Velika je to stvar.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la momak » 19 feb 2017 19:49

Misljen je napisao/la:
natalitetlija je napisao/la:Ovako bračo moja. :vojnik2:

Vidim šta se nagađa i hoću vam reći slijedeće. Ovu reviziju tužbe dobivamo. Kratko i jasno. Zašto?
Prvo, mediji ne znaju i dobro je što ne znaju i što mogu samo nagađati šta je prikupljeno i kako i kad.
Drugo, nikad ni za što bolje nismo bili pripremljeni kao za ovu reviziju.
Treće, ljudi deceniju rade na ovome i u našem timu je angažovano direktno četiri strana eksperta i još indirektno.
Četvrto, neke zemlje još imaju interesa da se Srbija osudi po navedenim tačkama, interes imaju zbog svoje geostrategije, a ne zbog Bosne i Bošnjaka, pa nam je dobro došlo da su nam vjetar u leđa.
Peto, Crna Gora je ustupila mnogo dokumentacije nama, hiljade dokaza imamo protiv Srbije, a Srbija je preuzela na sebe pravno nasljedtvo SRJ i SiCG, tako da je Crna gora u tome amnestirana i prebacuje krivicu na Srbiju. (hvala Allahu Dž.Š. na onom komadu Sutorine koja je otkupila...... )
Šesto, dosta je odigrao Radončić sa Crnogorskim i Albanskim vezama, ne što je od srca htio, nego što mu je doživotna robija non stop za vratom, zbog toga ćete primijetiti i Avazovu šutnju o tome koji su novi dokazi, kako su došli, jer Šćepo zbog sebe neće pričati i pisati o tome. Za vratom su mu i naši sudovi i albanski, a ne zna se kojim je više stalo da se srbiji napije krvi. Zato ćete od njega imati šutnju ili piskaranje o nevaznim stvarima procesa.
Sedmo i strani eksperti su pripremili mnoštvo dokaza i razrađena je taktika do u najmanje detalje, pomogao je čak i slučaj Ganić da se raskrinka rad obavještajnih službi u Srbiji i još metodologije koju su četnici koristili kako bi oni ispali "nevini".
Osmo, rađeno je u tajnosti i ozbiljno, a svi su svjesni da Softić nije kapacitet, ali je bio jedini koji je tad prihvatio taj posao na sebe kad je pokretana tužba i koji danas je jedina osoba koja može pokrenuti reviziju i ima legitimitet odluke Predsjedništva u jednom od prethodnih saziva kad su Bošnjaci i Hrvati preglasali Srbe.
Deveto, neću braniti Bakira, ali ću samo reći da mi se ne sviđa što svi bleje iste blečke sa kliksa i pričaju o Bakiru kao nekom svemoćnom liku u čijoj je ruci sve u stranci i mimo, a istina je sasvim drugačija što će vam vrijeme pokazati. On nikad ne odlučuje sam ni o čemu. SDA je produžena ruka britanske i turske geostrategije, SDA i engleski konzervativci imaju istu političku školu i članice Fatme, Asocijacije žena, čak i Asocijacija mladih idu po pamet u London. Ne znači da ono što nije objavljeno da se i ne dešava. I ne znači da ono na čemu mediji ne daju pažnju se nije desilo. pertnerstvo engleza i turaka datira još od El Fatihove opsade Konstantinopolisa kad su engleska protestantska dinastija, dala topove islamskoj dinastiji otoman da prodru lakše u Konstantinopolis i to partnerstvo i današnja britanska dinastija Vindsor održava na suptilnijem nivou sa Turskim stvarnim vodstvom (vidi tajna drustva, bratstva i tarikate na području današnje R. Turske), preko njih i sa politikom i to traje do dan danas kad zajedno prave model novog borbenog aviona, a i danas kao i tad imaju i jedni i drugi zajedničkog neprijatelja Vatikan, a sa Rusijom su na toplo-hladno i čisto interesno. SDA je produžena ruka britanskih konzervativaca. Bosanski SDP je produžena ruka britanskih laburista, mi smo polukolonija još uvijek, i interesna zona njihova. Rusi su povremeno tu, ubace se par decenija i povuku pa to čini kompletnu sliku komplikovanijom za pregled.
Ima još razloga, cilj je i da Srbija nikad i ne uđe u EU, to je interes i Turske i Britanije, ali čak i tog povremenog letača ovdje Rusije, ali je jedno sigurno, dosta nam se stvari poklopilo, a dosta se poklopilo i protiv srbije, da ako sad mi ne dobijemo ovaj spor protiv srbije, onda nikad niko na balkanu i neće protiv njih dobit. A vrlo su male šanse da ne dobijemo sad i pored para koje će vjerovatno uložiti na lobiranja, jer imamo dokaze i o tome iz prethodnog perioda.

O ovom sam sad rekao sve što sam imao, za detalje razmislite sami, to je sve što sam imao reći o reviziji tužbe i neću pisati sve dok barem ne prođe apelacija tamo. Na propagandu ne nasjedajte. :glasses:

Svaka cast na postu. :gut: Daj Boze da bude tako.



VmvNzDTaHeM
jrstHYTeFm8
bMiJ-Wfq1TM
AL_islcid5o
Vlasi nek kmecu :guzz:



A cuj ovog Dragan Mektica u zadnjem snimku?? Fuj. Tek sad pokazao pravo lice.

Daj Boze.
Kad sam citao tvoj post,ja sam se najezio.
Dobio ogroman optimizam.
I naravno sjetio se Amkosa,kojem se javno izvinjavam,jer sam bio 100% siguran da do tog nece doci.
Amkos-sorryyyyyy brate.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la momak » 19 feb 2017 19:56

[.Ako i izgubimo,mi cemo itekako nauditi cetnicima ekonomski,ali i po pitanju Kosova.A evo uskoro i Albanija priprema optuznicu protiv Srbije po pitanju Kosova,kao i samo Kosovo ce ih tuziti.

Velika je to stvar.[/quote]

Ma samo udri,raspali,ne stedi.
Rekao jednom jedan nas clan foruma.
I kad je gotov mrtav.Uzmes,sjednes u valjar i pregazis ga!!!!

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Bosman » 22 feb 2017 00:28

3JALD3gArvI

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Crow Jane » 23 feb 2017 11:48

Profesorica Nevenka Tromp: Izjave Izetbegovića zvuče vrlo kredibilno, revizija ima šansu da uspije (VIDEO)

Ovaj zahtjev za reviziju ima šansu da uspije. Ovdje se radi o autoritativnom Sudu Ujedinjenih nacija i taj Sud će biti puno oprezniji da odbija nešto što nije sasvim kompletno. Sud će vrlo vjerovatno reći da sve nije kako treba, ali pošto se radi o genocidu, pristupat će se drukčije - rekla je Nevenka Tromp, profesorica na Univerzitetu u Amsterdamu koja ima iskustvo rada na Međunarodnom krivičnom sudu za bivšu Jugoslaviju.

https://www.faktor.ba/vijest/profesoric ... deo-237277
Potpis

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Drina » 23 feb 2017 19:01

Podnesen je zahtjev za reviziju tuzbe.

Nisam pravni ekspert niti sam dovoljno upucen o tome kako ide procedura i koji su nasi novi dokazi ali je ovo nesto sto je trebalo uraditi. Treba iscrpiti svaku mogucnost.
Sto radi zrtava sto radi konstantnog vrsenja pritiska na agresore.

Nadam se da ce ovaj zahtjev biti prihvacen. No svi smo svjesni da kada je "svjetska politika" u pitanju onda tu cesto i nema pravde jer se mjesaju razni interesi velikih nacija. Ali ucinjen je prvi neophodni korak. To jeste ucinilo smo ono sto je do nas.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7351
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Drina » 23 feb 2017 19:55

Inace vidimo i prilicno mlaku reakciju kod cetalja. Sve je onako trt mrt. Mrljavo i frljavo. Cak je i ona cetvorka u Beogradu izgledala popisano.
Jednostavno nemaju nekih valjanih argumenata i mogucnosti da zaustave proces i osim par otrcanih fraza nemaju sta za reci.

A da budem iskren, bojao sam se da bi mogli ubiti Softica prije nego sto podnese zahtjev.

Nekoliko ragovora vezanih za ovu temu
http://stav.ba/
Biće onako kako Bošnjaci odluče

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la enis1991 » 23 feb 2017 21:51

Radi se o vanrednom pravno sredstvu , koje se moze podnijeti sudu u Hagu , zbog mogucnosti pojave novih dokaza protiv tužene. Svakako je novih dokaza bilo, i vjerovatno iza svega stoje neke obavjestajne sluzbe koje su dostavile određene podatke i svakako sa sudjenja ovim haskim optuzenicima su objelodavljeni neki dokumenti koji u to vrijeme nisu bili slobodni i pronadjenji .

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la natalitetlija » 23 feb 2017 22:20

enis1991 je napisao/la:Radi se o vanrednom pravno sredstvu , koje se moze podnijeti sudu u Hagu , zbog mogucnosti pojave novih dokaza protiv tužene. Svakako je novih dokaza bilo, i vjerovatno iza svega stoje neke obavjestajne sluzbe koje su dostavile određene podatke i svakako sa sudjenja ovim haskim optuzenicima su objelodavljeni neki dokumenti koji u to vrijeme nisu bili slobodni i pronadjenji .
cijena: Sutorina = dokazi protiv Srbije
+ ostalo što sam naveo u prethodnom postu. :maestro:
Ne mogu đikani ništa, osim zaratiti i primiti nakon dva mjeseca u Srbiju sve izbjeglice iz BiH i iz Kosova. I rizikovati moguću secesiju Preševske doline od Srbije, a možda i Sandžaka uz Albansku pomoć. To im se ne isplati. U šah matu su. To neće uraditi. Lavež pasa će se utišati. Zato su i Bakir, a i sva politička scena u Bošnjaka mirom i smirom po ovom pitanju. :mrgreen:
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la Jack » 23 feb 2017 23:54

Cetnici samo pjene.Da imaju snage postavili bi snajpere i pucali po Sarajevu.Jeste,sad je to malo teze,nego prije.Valja se popeti na Trebevic,a na mjesto gdje su granatirali Sarajevo sad Arapski Sunnyland.Koja bolan provala godine :rofll:
Ivanic ponovo prijeti.Vecina Bosnjackih gradova nema opasnosti od nekog rata,tipa Zenica,Travnik.Pa nekad si imao liniju 3 km od centra Travnika sad je preko 30 km.Linije su sad kraj Prijedora,oko Doboja.Nije problem nakon ovog nove haubice.Da se i Banja Luka granatira.A,Srbokatolici su totalno odlijepili

Prvo onaj Ljubic se u guzove usadio Dodiku i prica.Danas vidim Sratko .P poglavar njihove crkve inkvizitorske.Poceo da prica protiv sefa Puljica.Nas bi cetnici blokirali bez i ovog,vrijeme je da mi krenemo i trazimo nasa prava.A tu spadaju i nase opcine.Ocigledno je da zapad ne zeli da ukine sumsku.Onda je red da mi gledamo kako formirati nase opcine u Sumskoj od Kozarca do Kozluka.Jer ovako jednostavno nema vise smisla

Ali,dobro je jer ce ovim putem revizija.Uskoro ce i Albanija podnijeti zahtjev protiv Srbije.Imati vise sanse,jer necemo biti sami protiv cetalja.A oni nece tako brzo u Eu ici.A vec ustashe traze nove ustupke ako Srbija zeli u Eu.Znaci pametno.Bolje da se grah kuha u njihovoj avliji nego nasoj
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la amkos » 24 feb 2017 21:36

Sjednica PIC-a potvrdila: Izetbegović ostao bez podrške Zapada, Rusija priznala genocid u BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sjednic ... /170224016
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 feb 2017 02:48

amkos je napisao/la:Sjednica PIC-a potvrdila: Izetbegović ostao bez podrške Zapada, Rusija priznala genocid u BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sjednic ... /170224016
Neistina. Vlaška propaganda. Čitao sam izjavu PICa na engleskom (originalnu izjavu) i nije istina da je protiv Bošnjaka. Mada je mogla biti više naklonjena nama nego što je bila. Bila je onako po sredini, što nije u redu jer smo mi u pravu a Vlasi u krivu. Ali da je protiv nas - nije.

Ali Rusija jeste priznala genocid.
Samo BiH.

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la natalitetlija » 25 feb 2017 10:35

Jack je napisao/la:Nas bi cetnici blokirali bez i ovog,vrijeme je da mi krenemo i trazimo nasa prava.A tu spadaju i nase opcine.Ocigledno je da zapad ne zeli da ukine sumsku.Onda je red da mi gledamo kako formirati nase opcine u Sumskoj od Kozarca do Kozluka.Jer ovako jednostavno nema vise smisla
Mi smo brate imali nepovratnu priliku za formiranje Bošnjackih općina u ers-u i da nakin toga trazimo da te općine biraju bosnjacke predstvnike u institucije manjeg entiteta. Ta prilika je bila kad se desio nelegalni referendum, kad su nasi beskičmenjaci u nedostatku političke volje zrelosti i konsenzusa propustili priliku da sve mjesne zajednice sa bosnjackom većinom u ers proglase općinama, a narod da ne dozvoli glasackim kutijama da prismrdi tu. Jedino su se ljudi pobunili u Fazlagića Kuli, ostali pili kahve i virili kroz prozor. Sumnjam da će nam se ponovo pruziti prilika da to uradimo i da za to imamo opravdanje u jos neustavnijem četničkom postupku koji bi prethodio. A za sve ostalo sto govoriš, to je sve više nego živa istina.
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 feb 2017 14:36

David Schaffer, bivši savjetnik Bill Clintona, koji sad radi kao advokat i profesor na Northaestern Univ., bivšoj školi gdje je Obama predavao pravo pravo, je rekao da dokazi koje je podnio s tužbom protiv Smrdije dokazuje genocid u 6 opština BiH.

To će otvoriti priču o parcelisanju GTa. Zato Vlašćad i pjeni.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 feb 2017 14:39

BosnjackaHercegovina je napisao/la:David Schaffer, bivši savjetnik Bill Clintona, koji sad radi kao advokat i profesor na Northaestern Univ., bivšoj školi gdje je Obama predavao pravo pravo, je rekao da dokazi koje je podnio s tužbom protiv Smrdije dokazuje genocid u 6 opština BiH.

To će otvoriti priču o parcelisanju GTa. Zato Vlašćad i pjeni.

I još nešto - nije Softić, nego Scheffer autor tužbe - a on bio savjetnik predsjednika Clintona a radni kolega Obamin, i sad kad se saznaje da se na tužbi radilo godinama sve to treba da ispadne puka "slučajnost" - i neka mi neko od vas još kaže da nam Ameri nisu saveznici.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Suđenja u Haagu

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 feb 2017 14:43

DAVID SCHAFFER, AUTOR ZAHTJEVA ZA REVIZIJU: "Vjerujemo da imamo dokaze za genocid, ključni događaji iz 1992. godine"
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/469 ... odine.html
Samo BiH.

Odgovorite