☑ Pravila foruma i savjeti

Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la ABen » 06 sep 2016 11:22

Mi muslimani nismo crni, nego smo zeleni. ko moj avatar.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 06 sep 2016 12:22

Sa ovakvim političarima, nama ne trebaju četnici.
Tako nekako
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Bosni » 11 sep 2016 00:19

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/po ... msku-mater
Poštara napao sjekirom srpski povratnik: Psovao mi je islamsku mater

Poštar Ekrem Henić zadobio je ozbiljne tjelesne povrede kada ga je u Sanskom Mostu sjekirom napao srpski povratnik Boško Utješinović, vrijeđajući ga na nacionalnoj osnovi, kada mu je pokušao uručiti sudski poziv.

"Opsovao mi je 'islamsku mater' i krenuo prema meni sjekirom, da me udari po glavi. Ja sam nekako rukom spriječio taj udarac, koja je sad povrijeđena, nakon čega sam pokušao pobjeći, pa me udario ponovo po leđima. Na kraju sam pao i posljednji udarac sam zaustavio tako što sam uhvatio držalicu sjekire", govori za Al Jazeeru Ekrem Henić, koji se trenutno nalazi na odjelu hirurgije.

Dodaje da to nije njegov "prvi napad na muslimane".

"Napadao je i ljude koji pišu struju, policiju, druge poštare ako donose sudske pozive."

"Komšije nas zovu i dolaze i govore da je on poznat po agresivnom i nacionalističkom ponašanju, da je i ranije imao ispade te da je policija dolazila po njega", potvrđuje Jasminka Henić, supruga Ekremovog brata.


Napad se desio kada je Henić sa motociklom došao pred kuću povratnika koji je u tom trenutku cijepao drva.

Nakon što je ušao u njegovo dvorište rekavši da mu je donio sudski poziv, muškarac je psujući i galameći krenuo na Henića kako bi ga udario sjekirom.

Krvav se vozio do pošte

Pokušao je pobjeći, ali je dobio udarac u leđa. Nakon toga, Henić je uspio sjesti na motor i dovesti se do pošte, odakle je prebačen u bolnicu.

"Šokirani smo. On je išao na to da ga ubije sjekirom. Smrskao mu je lopaticu i presjekao tetivu na jednoj ruci. Sve je bilo puno krvi. Ekrem je vozio tako dva-tri kilometra. Trenutno je na hirurgiji u bolnici, a daju mu i sredstava za smirenje", dodaje Jasminka.

Henić je trebao za nekoliko mjeseci da bude penzionisan.

Sanski Most je općina na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine sa 60.000 stanovnika.
A da je Bošnjak uradio isto, kako bi on bio etiketiran? Kao "povratnik" ili nešto na fonu terrorista/vehabija/ekstremista, itd.?

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Dezidijat » 11 sep 2016 00:26

ovo je vec drugi ovakav sluca u Sanskom Mostu ! Nedavno je neki pijani cetnik pokusao da autom zgazi jedan bosnjacki par i nakon toga je napao slucajne prolaznike!! Ovo mi govori da je Sanski Most pao u letargiju koju cete koriste ili je toliko ljudi otislo iz Sanskog Mosta da se vise muda tamo nema!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la ABen » 11 sep 2016 09:05

Dezidijat je napisao/la:ovo je vec drugi ovakav sluca u Sanskom Mostu ! Nedavno je neki pijani cetnik pokusao da autom zgazi jedan bosnjacki par i nakon toga je napao slucajne prolaznike!! Ovo mi govori da je Sanski Most pao u letargiju koju cete koriste ili je toliko ljudi otislo iz Sanskog Mosta da se vise muda tamo nema!!
U Sani je sve bilo u redu dok je Alagic bio ziv, dodje SDA i napravi od njega ratnog zlocinca. Da je Alagic ostao ziv njih nebi bilo ni 0,01% u Sani.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Bosni » 01 okt 2016 22:21

http://www.faktor.ba/vijest/bosanska-gr ... ije-217028
Bosanska Gradiška: Uhapšene četiri osobe koje su oštetile imovinu džamije

Policija u Bosanskoj Gradiški uhapsila je sinoć četiri osobe koje su osumnjičene da su automobilom Opel oštetili ogradu na džamiji u Partizanskoj ulici, općina Bosanska Gradiška.

Policija je uhapsila D.C. (1998), M.D.(1997), oba iz Bosanske Gradiške, S.B (1985) iz Slovenije i šesnaestogodišnjaka iz Bosanske Gradiške.

Na licu mjesta obavljen je uviđaj. Konstatovano je da su nastala manja oštećena na ogradi.

O svim okolnostima upoznat je dežurni okružni tužilac i tužilac za maloljetnike Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka, saopćeno je iz CJB Banja Luka.

atif
Član
Postovi: 6252
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la atif » 13 jan 2017 09:39

Pale: Brutalno pretučen povratnik Fadil Bašić, MUP RG već pustio napadača na slobodu!

slika
U selu Hotočina na Palama u nedjelju ujutro brutalno je napadnut i pretučen povratnik Fadil Bašić koji je zbog teških tjelesnih povreda prebačen na Ortopediju KCUS-a na daljnje liječenje, piše bh. novinska agencija Patria.

Portparolka Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo Danka Tešić potvrdila je za agenciju Patria da je policijskoj stanici na Palama prijavljen napadač Đ.J. koji je istog dana lišen slobode, ali i da je pušten na slobodu.

- Lice Đ.J. je drvenom palicom napalo lice F.B. koji je prebačen na Koševo. U zavisnosti od stepena povreda izvještaj će biti proslijeđen nadležnom tužilaštvu – kazala je Tešić za Patriju.

Ona je dodala da je riječ o „narušenim međukomšijskim odnosima koji traju godinama“. Na konastataciju da to ne može biti opravdanje za brutalni napad, Tešić je kazala: Naravno da ne može, nisam to ni mislila...

Sin pretučenog 66-godišnjeg povratnika koji se godinama već bavi stočarstvom, Ajdin Bašić za portal Source.ba kazao je da je njegovog oca pretukao Đorđe Janković koji mu je ukrao četiri krave i motokultivator.

- Taj Srbin mu je ukrao pet krava nakon čega je moj otac otišao da mu kaže da mu vrati krave. Ovaj ga je udario šakama u lice nekoliko puta, nasrnuo je na njega. Moj otac se nije sukobljavao nego je otišao direktno u policiju PU Pale i prijavio cijeli slučaj. Nakon toga kada se moj otac vraćao kući, pošto nema auta išao je pješke. Ovaj ga je Đorđe sačekao i počeo udarati bejzbol palicom ili letvom, nisam siguran. On bi njega vjerovatno i ubio da nije drugo auto naišlo. Kada je vidio to auto pobjegao je. Ovi ljudi što su naišli su mog oca stavili u auto i odvukli do hitne pomoći na Palama nakon čega je prebačen na Ortopediju u Sarajevu - rekao je za sin napadnutog povratnika.

Ajdin je potvrdio da postoje problemi od ranije i da je napadač poznati kradljivac stoke. Fadil je zadobio teške tjelesne povrede slomljene su mu ruke, povrijeđena mu je glava, fiksiran mu je vrat i noga skoro slomljena.

Porodica Bašić zaštitu će potražiti i sudskim putem jer navode da MUP RG očito to nije u stanju. Ajdin Bašić namjerava unajmiti advokata i tužiti Đorđa Jankovića.

- Ja ću unajmiti advokata, tužiti ću ako treba i Milorada Dodika. Sudski ću se obračunati sa njim, jer očigledno policija nije u stanju da zaštiti mog oca. Nakon što je prvi put prijavio policiji da je Đorđe Janković na njega nasrnuo fizički policija je trebala reagovati i privesti osobu, a ne mu još i dojaviti da je prijavljen, da bi ga ovaj i drugi put fizički napao - kaže on.

Ajdinov otac živi sam na Palama, a nakon izlaska iz bolnice boravit će kod sina. Ali kao što se vratio na Pale poslije rata tako će i nakon oporavka, kaže Ajdin.

- Taj Đorđe će se ponovo pokušati obračunati sa mojim ocem ako se vrati u selo. On se ponaša kao da je još uvijek 1992. godina i da može raditi šta hoće. Ne znam kako drugačije objasniti napad na starijeg čovjeka koji nije u stanju da se odbrani. Strah me i moje reakcije, ne želim da odem na selo da vidim Đorđa jer ne znam kako ću ja reagovati kada se sretnemo – kazao je Ajdin za Source.ba.
http://nap.ba/new/vijest.php?id=32244

atif
Član
Postovi: 6252
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la atif » 13 jan 2017 10:19

Banjaluka - Državljanin Norveške Zikrija Krkić (44), koji je optužen za dvostruko ubistvo, drugi put se nije pojavio na zakazanom ročištu u ponovljenom postupku u banjalučkom Okružnom sudu.

Njegovi branioci ostali su kod zahtjeva da se ovaj sudski proces prebaci u Norvešku, iako je to Sud ranije odbio.

Advokat Jasminka Jovićević juče je potvrdila da je uložila žalbu na sudsku odluku da se odbije zahtjev da se Krkiću sudi u Norveškoj.

Predsjednik Sudskog vijeća Olga Pantić odbila je tu žalbu kao neosnovanu i istakla da će Krkiću opet biti upućen poziv u Norvešku da dođe na suđenje.


Pantićeva je podsjetila da je Sud, nakon što se optuženi nije pojavio na suđenju u oktobru, putem Ministarstva pravde BiH Krkiću već uputio poziv u Norvešku.

- Do juče odgovor nisam dobila, pa sam tražila informaciju od Ministarstva pravde o tome. Obavijestili su me da se u slučajevima slanja sudskih poziva putem međunarodne pravne pomoći treba ostaviti rok od četiri mjeseca između slanja poziva i zakazanog ročišta - kazala je Pantićeva i istakla da Sud zbog toga sada neće odrediti pritvor i raspisati potjernicu za optuženim već će mu uputiti novi poziv.

Ona je nastavak suđenja u ovom slučaju zakazala za 18. maj.

Krkić je optužen da je 28. jula 2014. godine u Trnopolju kod Prijedora iz automatske puške ubio Muharema Balića (62) i Almira Redžića (48) u kafiću "San" u ovom mjestu. Prvostepenom presudom on je za ovo dvostruko ubistvo oslobođen krivice zbog nedostatka dokaza, a osuđen je na deset mjeseci zatvora zbog nedozvoljenog držanja oružja. Vrhovni sud RŠ je 24. maja prošle godine poništio ovu presudu i vratio na ponovno suđenje.
http://www.glassrpske.com/hronika/crna_ ... 27017.html

atif
Član
Postovi: 6252
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la atif » 13 jan 2017 10:31

Andrića stavili u ravan sa Hitlerom i okrivili za genocid

Banjaluka, Mostar - Paralelu između nobelovca i književnog velikana Ive Andrića i njemačkog nacističkog vođe Adolfa Hitlera mogu povući samo ostrašćeni nacionalisti i šovinisti i takva logika graniči sa zdravim razumom.

U ovoj ocjeni usaglasili su se istoričari i lingvisti komentarišući nevjerovatne poruke bošnjačkih akademika odaslate iz mostarskog Centra za kulturu, gdje je u srijedu uveče promovisana knjiga Rusmira Mahmutćehajića "Andrićevstvo: Protiv etike sjećanja". Govornici na promociji uporedili su srpskog nobelovca sa Hitlerom i otišli i korak dalje tvrdeći da su Andrićeve knjige za rezultat imale "genocid nad Bošnjacima, posebno u Višegradu". Na skupu su govorili poslanik SDP-a u Skupštini Hercegovačko-neretvanskog kantona Nerin Dizdar, profesor Vahidin Preljević i književni teoretičar Sanjin Kordić. Oni su Andrića optužili da je svojim djelima doprinio negativnom odnosu prema muslimanima i Bosni, a njegovu književnost opisivali kao veliki antibosanski projekat i velikosrpski projekat u kojem su dobri Bošnjani prikazani kao remetilački faktor.

Lingvista Sreto Tanasić naglašava da takvi stavovi ne zaslužuju čak ni komentar, ali da su toliko rigidni da ih ne može prećutati.

- Andrić je jedini nobelovac na slovenskom jugu od kada se Nobelova nagrada dodjeljuje. Teško bi bilo ko mogao povjerovati da je njemu nagrada dodijeljena za te ideje koje mu sada podmeću. Djela srpskog nobelovca su i danas najprevođenija i ne znam ko bi mogao povjerovati da neko njegove knjige prevodi zbog tih ideja koje mu pripisuju. Ništa od epiteta koje pripisuju Andriću, srećom nikome neće ostati u sjećanju, već će svi zapamtiti da su oni ružno poredili velikog književnika svjetskog glasa - naveo je Tanasić.

Istog mišljenja je i lingvista Miloš Kovačević, koji je naveo da je tumačenje književnosti na ovaj način neshvatljivo i za svaku osudu.

- Ovo je najbolji pokazatelj koliko su ljudi, koji apsolutno nemaju nikakve veze sa naukom, ostrašćeni nacionalisti i šovinisti. Da li se uopšte književnost može tumačiti na takav način? Književna istina nije jednaka faktičkoj istini. To zna svako ko se bavi književnošću. Odnos prema književnosti Ive Andrića najbolje je iskazan Nobelovom nagradom. Suvišno je mimo toga bilo šta reći - naveo je Kovačević.

Istoričar Borivoje Milošević kazao je da su ovakve izjave ilustracija činjenice do koje mjere su pojedini pripadnici bošnjačke intelektualno-političke scene ogrezli u duboku mržnju prema Srbima i svakome ko ne dijeli njihovo mišljenje o prošlosti i budućnosti BiH.

- Nažalost ovo nije prvi put da su veliki pisci na udaru pojedinaca iz takozvane bošnjačke intelektualne elite. Tvrdili su i da je Petar Petrović Njegoš pripadao krugu velikosrpskih ideologa i nazivali ga pogrdnim imenima. Zato ovakvi komentari koji su izneseni na račun Andrića mnoge sigurno i ne iznenađuju - istakao je Milošević.
Upitao je ko im je sljedeći na redu.

- Da li je u pitanju Meša Selimović ili neki drugi književnik koji se izjašnjavao u srpskom nacionalnom smislu - upitao je Milošević.

Neke od tvrdnji iznesenih na promociji

Nerin Dizdar

* Andrić je dekadentnima uvijek označavao samo Turke, muslimane i islam. Brojni književnici koji ga brane, poput Ivana Lovrenovića i Miljenka Jergovića, ne žele priznati njegov rasizam


* Ne stoje argumenti da je Andrić bio pametan pa nije mogao biti nacionalista, jer su i Adolf Hitler, Dobrica Ćosić i Vojislav Šešelj bili pametni

* Andrićeve knjige za rezultat su imale genocid nad Bošnjacima, posebno u Višegradu

Vahidin Preljević

* Andrić je fantomski monstrum koji je falsifikovao istoriju

* Andrićeva djela korišćena u propagandne svrhe tokom rata u BiH

Sanjin Kordić

* Andrićevi romani dijelom su rasistički
http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 27010.html

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1617
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Gorcin » 13 jan 2017 10:52

Ispravak netačnog navoda: prof. KoDRić, a ne KoRDić.
Kordići su Dario i ine ustaše iz SB. Ima ih i u ZH.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 13 jan 2017 14:05

Gorcin je napisao/la:Ispravak netačnog navoda: prof. KoDRić, a ne KoRDić.
Kordići su Dario i ine ustaše iz SB. Ima ih i u ZH.
Ja bola, i ja se čudim otkud Kordića među insanima. Oni vazda bili ustaše. U 2 svjetskom sve jednog Židova pobili a u prošlom sve jednog prvo Srbina pa 93će i Bošnjaka. I sad da Kordić piše o anti-Bošnjačkom rasizmu. Nema teorije.
Samo BiH.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1617
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Gorcin » 13 jan 2017 17:06

Ima Kordica, brato, i međ' Bosnjacima, mislim Srebrenica i taj kraj. U Hercegovini nema. Prof. Kodric je Stočanin.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 13 jan 2017 20:50

Gorcin je napisao/la:Ima Kordica, brato, i međ' Bosnjacima, mislim Srebrenica i taj kraj. U Hercegovini nema. Prof. Kodric je Stočanin.
Možda tamo da. Ali kod nas su ustaše. I to one prave harlovine.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41104
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Jack » 14 jan 2017 07:02

Branko Copic je ucestvovao u zlocinima nad Bosnjackim selom Veliki Dubovik
http://stav.ba/branko-copic-ucestvovao- ... -duboviku/


http://stav.ba/copic-i-drugovi-posto-je ... aklali-ga/
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 jan 2017 08:48

Jack je napisao/la:Branko Copic je ucestvovao u zlocinima nad Bosnjackim selom Veliki Dubovik
http://stav.ba/branko-copic-ucestvovao- ... -duboviku/


http://stav.ba/copic-i-drugovi-posto-je ... aklali-ga/
Nisam ovo znao.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la amkos » 14 jan 2017 14:04

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
Jack je napisao/la:Branko Copic je ucestvovao u zlocinima nad Bosnjackim selom Veliki Dubovik
http://stav.ba/branko-copic-ucestvovao- ... -duboviku/


http://stav.ba/copic-i-drugovi-posto-je ... aklali-ga/
Nisam ovo znao.
Ni ja. Očito se budimo. Makar pojedinci.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Bosni » 14 maj 2017 09:48

http://www.info-ks.net/vijesti/crna-hro ... vici-video
Govore članovi porodice ubijenog Bošnjaka u Kosovskoj Mitrovici (VIDEO)

U incidentu koji se dogodio u naselju Bošnjačka mahala na sjeveru Mitrovice, 56-godišnji Murat Kuqi, bošnjačke nacionalnosti, je ubijen na licu mjesta iz vatrenog oružja.

Porodica kaže da pokojnik nije imao nikakvih problema ni sa kim.

'"Bio je četiri godine vlasnik toga lokala. Problema nije imao. Radom u restoranu izdržavao je porodicu… Mučio se da radi. Koliko ja znam, problema ni sa kim nije imao", rekao je jedan član njegove porodice.

Oni ni ne sumnjaju u nikog. "Ništa ne znamo. Vidjećemo šta će kazati policija. Ekspertiza", rekao je on.

Slučaj je za Klan Kosova putem telefona, potvrdio i glasnogovornik policije za regiju Mitrovica Besim Hoti.

On je rekao da je odmah nakon ubistva policija uhapsila osumnjičenog 33-godišnjeg muškarca, srpske nacionalnosti, sa inicijalima D.S.

Osumnjičeni, oružje s kojim se smatra da je počinio ubistvo je bacio na neko mjesto, a tužilac koji je bio na licu mjesta je ubistvo okarakterisao kao teško ubistvo, ali nije utvrđen motiv.

Beživotno tijelo žrtve je poslato na obdukciju, a u subotu popodne je pokopan.

Rahmetli je iza sebe ostavio ženu, tri sina i kćer.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 22 maj 2017 14:19

Ubiti Bosnjaka, 3 godine zatvora

U Okružnom sudu u Banjaluci na po tri godine zatvora osuđeni su Sabahudin Kajdić i Sreto Rokvić za ratni zločin protiv civilnog stanovništva počinjen u Prijedoru.

Predsjedavajuća Sudskog vijeća Snježana Kudrić je rekla da je Tužilaštvo dokazalo da su optuženi počinili zločin kako je opisano u optužnici.

Prema optužnici, Kajdić i Rokvić su, kao pripadnici vojske genocinde stvorevine, u maskirniim uniformama i sa puškama, u popodnevnim časovima 17. avgusta 1992. godine iz Osnovne škole u selu Gornja Puharska kod Prijedora odveli Sefera Beširovića, koji je prethodno tu doveden. Oni su ga odveli u pravcu rudnika “Crna dolina”, a prema optužnici, onda su ga na neutvrđen način ubili. Tijelo Beširovića do danas nije pronađeno.

Prema prvostepenoj presudi, Kajdić i Rokvić su dužni da isplate sudske troškove u iznosu od 616 maraka, kao i sudski paušal.

Na ovu presudu postoji mogućnost žalbe Vrhovnom sudu genocidne stvorevine.
Bez dokaza da je Bosnjak pocinio ikakav zlocina, 4 godine zatvora

Mehmed Tutmić pravosnažno je osuđen na četiri godine zatvora zbog pripadnosti terorističkoj grupi i ratovanja u Sriji, potvrđeno je u Tužilaštvu BiH.

Tutmić je proglašen krivim da je prikupio sredstva i 17. jula 2013. godine vozilom, preko teritorija Srbije došao u Tursku, odakle je ilegalno prešao granicu sa Sirijom, u namjeri da se bori na strani takozvane Islamske države.

Tutmić se sa stranog ratišta vratio u BiH 11. avgusta 2014. godine, a optužnica ga tereti da je postao pripadnik i pružao pomoć terorističkoj grupi.

- Nakon izrečene pravomoćne presude kojom je Tutmić osuđen na četiri godine zatvora, zbog pripadnosti organiziranoj terorističkoj skupini i sudjelovanja na stranim ratištima Sirije i Iraka, broj pravomoćno osuđenih državljana BiH za odlaske na strana ratišta i pridruživanje strukturama Islamske države dostigao je 23 osuđene osobe. Oslobađajućih presuda nije bilo - rečeno je iz Tužilaštva BiH.

Kako stoji u saopćenju, Tužilaštvo BiH je zadovoljno presudom.

Za odlaske na strana ratišta izrečene su pravosnažno kazne u ukupnom trajanju od gotovo 50 godina zatvora
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la amkos » 26 jun 2017 20:03

Šta je ovo ? :what:

ZBOG PRIJETNJI NOVINARIMA

N1 televizija podnijela kaznenu prijavu protiv portala Bošnjaci

http://www.bljesak.info/mob/clanak/203411
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Diskriminacija, segregacija i mržnja prema Bošnjacima

Post Postao/la Crow Jane » 26 jun 2017 20:56

amkos je napisao/la:Šta je ovo ? :what:

ZBOG PRIJETNJI NOVINARIMA

N1 televizija podnijela kaznenu prijavu protiv portala Bošnjaci

http://www.bljesak.info/mob/clanak/203411
Objavili clanak u kojem pise da je neki malac molio za hranu, ispostavilo se da je laz naravno, i sad krenuli da spinuju.

A gdje se ovdje vidi prijetnja?

Organizatori iftara bi trebali podnijeti kaznenu prijavu protiv N1.
Potpis

Odgovorite