☑ Pravila foruma i savjeti

Politika katoličkih separatista

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la dennis » 04 mar 2018 21:09

krhan je napisao/la:Moja zelja i san je da dozivim pad ustasa a pogotovu u hercegovini na magicnu cifru 299.999 samo da nestane ona prva cifra 3 a to bi ih totalno dotuklo.

U ostalim dijelovima Bosne su oni svoje odsvirali ili odpjevali kako hocete. :mashallah:
To bi bilo radosno da u isto vrijeme mi ne srljamo ka ispod 1 milion. Čak i da se ovog momenta zaustavi iseljavanje, mi imamo takav jadan fertilitet da kad pomnozis godišnji broj rodjenih sa brojem generacija, dobiješ otprilike 1 milion. Znaci, da potpuno zaustavimo iseljavanje i da se nijedan Bošnjak ne iseli, 2060 će nas biti oko 1 milion. To znaci samo jedno: fertilitet se mora povećati na 2.3-2.5 inače nam prijeti izumiranje kao i svim drugim evropskim narodima.
==BOSNA==

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Jack » 04 mar 2018 23:17

Sve dok ti tako jadno budes razmisljao.Sto je zalosno,nisi jedini jer pun sepet sam takvih vidio i cuo.Neces se dalje odmaketi od Sarajevskog Pasaluka
Prije 10 tak godina Gorazde i Tesanj su bile neke oaze Bosnjaka.,Okruzene naivno.Gorazde Srbima a Tesanj Hrvatima.A danas vidis da Srbi dolaze u Gorazde da rade.Da u Gorazdu imas vise rodjenih nego u haman cijelom Gornjem Podrinju.Tesanjski Bosnjaci dolaze i otvaraju fabrike u Usori.Nezamislivo prije 10 tak godina

Onda imas ovakav stil defetista i jadikovanja tipa Sanski Most,gdje se svi kupe i bjeze iz Bosne jer imaju takvo razmisljanje.Jad,cemer,nestajanje i kraj.


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/fr ... riziva-rat
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 05 mar 2018 01:45

dennis je napisao/la:
krhan je napisao/la:Moja zelja i san je da dozivim pad ustasa a pogotovu u hercegovini na magicnu cifru 299.999 samo da nestane ona prva cifra 3 a to bi ih totalno dotuklo.

U ostalim dijelovima Bosne su oni svoje odsvirali ili odpjevali kako hocete. :mashallah:
To bi bilo radosno da u isto vrijeme mi ne srljamo ka ispod 1 milion. Čak i da se ovog momenta zaustavi iseljavanje, mi imamo takav jadan fertilitet da kad pomnozis godišnji broj rodjenih sa brojem generacija, dobiješ otprilike 1 milion. Znaci, da potpuno zaustavimo iseljavanje i da se nijedan Bošnjak ne iseli, 2060 će nas biti oko 1 milion. To znaci samo jedno: fertilitet se mora povećati na 2.3-2.5 inače nam prijeti izumiranje kao i svim drugim evropskim narodima.
Daj mi pištolj da se roknem odmah!!!
Moj Denise ti s vrata pa ko pile u govno.

Na ovom forumu imaš 10tak ljudi koji su barem 1000 sati studirali demografiju BiH i okoline, a neki i preko 10,000 sati, čitali podatke i njihove analize i studirali sve što ima o demografiji BiH. I ti s neba pa u rebra pa na milion. To bi isto bilo ko kad bi ja sad otišo na forum matematičara diferencijalnih jednačina i izjavim da 1+1=17.

Ne znam kako drugačije to objasnim.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Jack » 05 mar 2018 02:11

To bi bilo radosno da u isto vrijeme mi ne srljamo ka ispod 1 milion.
Jedino na onom umobolnom skutorskok forumu prolazi cifra od 23% i milion Bosnjaka.Od tih istih kompleksasa koji nikad nisu nasli nijedan statisticki podatak.Toliko o ozbiljnosti ''wikipedija'' demografa i skutorskih dotepeneca u Zagreb

Posebno mi je bio gust da razbijem njihove lazi na tom forumu oko Srednje Bosne kad su postavili broj Hrvata prvacica u tom kantonu a ja sam im rekao da lazu i da izbrisu onakve gluposti.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la dennis » 05 mar 2018 06:15

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
dennis je napisao/la:
krhan je napisao/la:Moja zelja i san je da dozivim pad ustasa a pogotovu u hercegovini na magicnu cifru 299.999 samo da nestane ona prva cifra 3 a to bi ih totalno dotuklo.

U ostalim dijelovima Bosne su oni svoje odsvirali ili odpjevali kako hocete. :mashallah:
To bi bilo radosno da u isto vrijeme mi ne srljamo ka ispod 1 milion. Čak i da se ovog momenta zaustavi iseljavanje, mi imamo takav jadan fertilitet da kad pomnozis godišnji broj rodjenih sa brojem generacija, dobiješ otprilike 1 milion. Znaci, da potpuno zaustavimo iseljavanje i da se nijedan Bošnjak ne iseli, 2060 će nas biti oko 1 milion. To znaci samo jedno: fertilitet se mora povećati na 2.3-2.5 inače nam prijeti izumiranje kao i svim drugim evropskim narodima.
Daj mi pištolj da se roknem odmah!!!
Moj Denise ti s vrata pa ko pile u govno.

Na ovom forumu imaš 10tak ljudi koji su barem 1000 sati studirali demografiju BiH i okoline, a neki i preko 10,000 sati, čitali podatke i njihove analize i studirali sve što ima o demografiji BiH. I ti s neba pa u rebra pa na milion. To bi isto bilo ko kad bi ja sad otišo na forum matematičara diferencijalnih jednačina i izjavim da 1+1=17.

Ne znam kako drugačije to objasnim.
Malo sam provokativnije se izrazio. :lool:
Ali hajde na sekund zaboravi sta sam rekao. I hajde pomnozi broj rodjenih Bosnjaka godisnje sa brojem generacija koliko trenutacno iznosi zivotni vijek u Bosni, i reci mi koju cifru dobijes.
Ili nemoj reci, zadrzi je za sebe.

To pod pretpostavkom da broj rodjenih ostane isti, a broj majki daleko od toga da ce ostati isti. Znamo koliko se djevojcica danas radja, a znamo i koliko se radjalo prije 25 godine (danasnje majke). Ne vidim poentu u zatvaranju ociju pred odredjenim krucijelnim stvarima, to je jako opasno, najgore je zabiti glavu u pijesak u ovom dragocjenom vremenu dok se jos moze nesto oko toga napraviti. Vas vise interesira sta ce 3 i po debilna ustasa ili cetnika koje zalutaju ovamo procitati, nego racionalno diskutivanje teme kojoj i islamska zajednica daje sve vecu paznju, i za koju svaki evropski narod danas trazi rjesenje po cemu ni mi nismo nista razliciti, iako jesmo bolji od prosjeka.

Mi smo bolji jer "sporije izumiremo".
==BOSNA==

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Abidaga » 05 mar 2018 22:26

dennis je napisao/la:..racionalno diskutivanje teme kojoj i islamska zajednica daje sve vecu paznju, i za koju svaki evropski narod danas trazi rjesenje po cemu ni mi nismo nista razliciti, iako jesmo bolji od prosjeka.

Mi smo bolji jer "sporije izumiremo".
Ne mislim da je racionalno tvrditi da Bosnjaci kao narod izumiru. Realno izumiru samo bosnjacki neokomunisti kojima je abortus normalna stvar koliko i vlahadiji. Oni bosnjacki antikomunisti koji ne pristaju ubijati svoju djecu i bosnjacku buducnost ce vremenom poput brace cecena demografski nadvladati neokomunjare.

Broj etnicki cecena i ruski kolonizatora u Ceceniji
1959: 238.331/296.794
1970: 499.962/327.701
1979: 602.223/307.079
1989: 715.306/269.130
2002: 1.031.647/40.645
2010: 1.206.551/24.382

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 06 mar 2018 04:12

dennis je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
dennis je napisao/la:
To bi bilo radosno da u isto vrijeme mi ne srljamo ka ispod 1 milion. Čak i da se ovog momenta zaustavi iseljavanje, mi imamo takav jadan fertilitet da kad pomnozis godišnji broj rodjenih sa brojem generacija, dobiješ otprilike 1 milion. Znaci, da potpuno zaustavimo iseljavanje i da se nijedan Bošnjak ne iseli, 2060 će nas biti oko 1 milion. To znaci samo jedno: fertilitet se mora povećati na 2.3-2.5 inače nam prijeti izumiranje kao i svim drugim evropskim narodima.
Daj mi pištolj da se roknem odmah!!!
Moj Denise ti s vrata pa ko pile u govno.

Na ovom forumu imaš 10tak ljudi koji su barem 1000 sati studirali demografiju BiH i okoline, a neki i preko 10,000 sati, čitali podatke i njihove analize i studirali sve što ima o demografiji BiH. I ti s neba pa u rebra pa na milion. To bi isto bilo ko kad bi ja sad otišo na forum matematičara diferencijalnih jednačina i izjavim da 1+1=17.

Ne znam kako drugačije to objasnim.
Malo sam provokativnije se izrazio. :lool:
Ali hajde na sekund zaboravi sta sam rekao. I hajde pomnozi broj rodjenih Bosnjaka godisnje sa brojem generacija koliko trenutacno iznosi zivotni vijek u Bosni, i reci mi koju cifru dobijes.
Ili nemoj reci, zadrzi je za sebe.

To pod pretpostavkom da broj rodjenih ostane isti, a broj majki daleko od toga da ce ostati isti. Znamo koliko se djevojcica danas radja, a znamo i koliko se radjalo prije 25 godine (danasnje majke). Ne vidim poentu u zatvaranju ociju pred odredjenim krucijelnim stvarima, to je jako opasno, najgore je zabiti glavu u pijesak u ovom dragocjenom vremenu dok se jos moze nesto oko toga napraviti. Vas vise interesira sta ce 3 i po debilna ustasa ili cetnika koje zalutaju ovamo procitati, nego racionalno diskutivanje teme kojoj i islamska zajednica daje sve vecu paznju, i za koju svaki evropski narod danas trazi rjesenje po cemu ni mi nismo nista razliciti, iako jesmo bolji od prosjeka.

Mi smo bolji jer "sporije izumiremo".
Mi do dana današnjeg NIKAD nismo imali negativan skor rođenih i umrlih. Fakt.

I ovo što pišeš hem je netačno hem je na pogrešnoj temi. Pročitaj druge teme o ovome.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Abidaga » 11 mar 2018 17:42

Praljak i Halilovic o pogubnoj politici katolickih separatista:
uHMi41iBcEc

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Zmaj » 13 mar 2018 00:19

Božo Ljubić: Dejton je dogovoren za tri sedmice, tako ima vremena i za Izborni zakon

slika

Spremni smo na kompromise u vezi s modalitetom promjene Izbornog zakona, ali nema kompromisa za legitimnost predstavljanja naroda, jedan je od zaključaka današnje sjednice Glavnog vijeća Hrvatskog narodnog sabora BiH.
Božo Ljubić, predsjednik Glavnog vijeća HNS-a BiH kazao je kako je glavna tačka današnjeg zasjedanja bio Izvještaj o radu za prošlu godinu i planovi za ovu koja je bogata političkim dešavanjima. Iznesena je izuzetno pozitivna ocjena o radu Glavnog vijeća, kao i samog HNS-a.

"U raspravi je važan dio bila i izmjena Izbornog zakona, kao i izborni proces koji je pred nama, kako u izvještajima, tako i u planovima. Danas smo zaključili da je interes i hrvatskog naroda i Bosne i Hercegovine vratiti izborni proces u okvire ustavnosti. Treba jasno reći da smo mi ponudili i prijedloge koji su još uvijek na stolu, ali smo isto tako spremni na kompromise i ići s ostalim prijedlozima koji će biti na tragu ustavnosti, odnosno odluka Ustavnog suda", kazao je u uvodu Božo Ljubić.

Legitimitet predstavljanja

Nema rasprave o legitimitetu predstavljanja, ono je jedino neupitno, kazao je Ljubić, podsjetivši da je o tome presudio Ustavni sud, ali i brojne evropske institucije.

"Mogu reći da je zalaganje HNS-a, ali i odbora kojim ja predsjedavam u Hrvatskom saboru u Zagrebu, dovelo do toga da je informativna blokada hrvatskog naroda u BiH već dijelom razbijena otvaranjem dva dopisništva HRT-a u Bosni i Hercegovini. Nakon toga istina o položaju Hrvata u BiH će lakše dolaziti do onih koji trebaju znati tu istinu", dodao je Ljubić.

Ljubić je na pitanje novinara o mogućem nametanju izmjena Izbornog zakona od OHR-a kazao da oni to mogu, ali se nada da neće, jer se vjeruje da će do dogovora doći. Izjave koje dolaze s te adrese smatra upozorenjima domaćim akterima da se uozbilje i postignu dogovor.

Rok kratak, a političari optimistični

"Promjene Izbornog zakona trebaju uključivati i Dom naroda Federacije i Predsjedništvo BiH, jer je to suština odluke Ustavnog suda. Naš prijedlog koji je odbijen u parlamentarnoj proceduri ne odstupa od presude Sejdić-Finci, ali ipak smo spremni da emitiramo dodatne prijedloge i sagledamo ostale, ali da legitimnog predstavljanja uistinu bude", rekao je Ljubić.

Rok za potrebe promjene je kratak, ali u HNS-u smatraju da je ostalo ipak dovoljno vremena.

"Čitav Dejton je dogovoren za tri sedmice, prema tome, ako postoji politčka volja i odgovornost, promjene Izbornog zakona se mogu dogovoriti. Ukoliko dogovora ne bude izbore će možda neko raspisati, ali se neće moći implementirati njegovi rezultati. Formirat će se vlast u genocidnoj, kantonima, ali neće se moći uspostaviti vlast u Federaciji, državi... Ako to nije dovoljno upozorenje, oni koji opstruiraju dogovor snose odgovornost za sve ono što se može desiti kasnije", odgovorio je Božo Ljubić.

Bariša Čolak iz Odjela za ustavno-pravna pitanja HNS-a kazao je da nakon posljednjih sastanaka koji su bili prije Junckerove posjete nije bilo ni pojedinačnih sastanaka između stranaka, niti nekog ko bi objedinio sve opcije.

"Osim upozorenja koje svako malo čujemo, nadam se da će se stvari ipak promijeniti. Prekratko je vrijeme, ali se dogovor mora postići. Dogovor treba postići i za Grad Mostar jer više nema nijednog razloga da to pitanje ne bude riješeno. Tu postoje određene naznake i sastanci na lokalnom nivou", kazao je Čolak, napomenuvši da HNS ima cijeli niz rješenja Izbornog zakona, ali da ona ne odstupaju od istih načela.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Zmaj » 15 mar 2018 18:50

HNoquzCrjOw
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la amkos » 21 mar 2018 00:23

Strateški je interes Sveučilišta da živi i radi na području Središnje Bosne
Ministrica Čerkez ocijenila je kako je iznimno važno što je Sveučilište prepoznalo značaj prostora Središnje Bosne gdje živi oko 100 tisuća Hrvata i održalo sjednicu upravo na tom području.
Pročitajte više na: https://m.vecernji.ba/vijesti/strateski ... ne-1233895 - m.vecernji.ba
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Jack » 21 mar 2018 00:30

65 000 s tendencijom opadanja ka 50 000

100 000 ih je mozda bilo prije 20 tak godina
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la amkos » 21 mar 2018 00:31

Jack je napisao/la:65 000 s tendencijom opadanja ka 50 000

100 000 ih je mozda bilo prije 20 tak godina
Al' što vole lagat', maslat', petljat'. :lolcina:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Zmaj » 21 mar 2018 01:09

Jack je napisao/la:65 000 s tendencijom opadanja ka 50 000

100 000 ih je mozda bilo prije 20 tak godina
Mislis da ih je toliko malo u SB kantonu? Na popisu 2013 je ih bilo 97.629. Dobro, svi znamo da su napuhali svoj broj al ipak je to skoro 35 000 manje od broja sa popisa.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 mar 2018 01:15

amkos je napisao/la:Strateški je interes Sveučilišta da živi i radi na području Središnje Bosne
Ministrica Čerkez ocijenila je kako je iznimno važno što je Sveučilište prepoznalo značaj prostora Središnje Bosne gdje živi oko 100 tisuća Hrvata i održalo sjednicu upravo na tom području.
Pročitajte više na: https://m.vecernji.ba/vijesti/strateski ... ne-1233895 - m.vecernji.ba
Jes ako ubrajamo Hrvatske kokoške, koze, ovce i svinje. A i tad možda.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 mar 2018 01:16

Zmaj je napisao/la:
Jack je napisao/la:65 000 s tendencijom opadanja ka 50 000

100 000 ih je mozda bilo prije 20 tak godina
Mislis da ih je toliko malo u SB kantonu? Na popisu 2013 je ih bilo 97.629. Dobro, svi znamo da su napuhali svoj broj al ipak je to skoro 35 000 manje od broja sa popisa.
Moj Zmaju, zar si prespavao zadnjih 4-5 godina?
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Jack » 21 mar 2018 08:08

Mislis da ih je toliko malo u SB kantonu? Na popisu 2013 je ih bilo 97.629. Dobro, svi znamo da su napuhali svoj broj al ipak je to skoro 35 000 manje od broja sa popisa.
Netacno.Krajem 2013 godine bilo je 77 100 katolika u Sbk kantonu sto je tacno 20 000 manje od navodnih 100 000
Krajem 2014 bilo je 75 000 katolika.Krajem 2017 bilo je 65 000 katolika.Popis je bio prije skoro 5 godina,prenapuhan je.Naprimjer u Busovaci gdje su Bosnjaci 2/3 prvacica i osnovaca.Hrvati su vecina.Sto nema nikakvog smisla u pravom zivotu.Popis nije proveden kako treba i favorizirao je ustashe

A da je od kraja 2013 do danas 12 000 katolika manje,to ti kaze i sama katolicka crkva
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Zmaj » 21 mar 2018 18:30

Krišto: Bošnjački i srpski ministri su krivi što nije razmatran Zakon o krivičnom postupku BiH

slika

Predsjedavajuća Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Borjana Krišto izjavila je kako su bošnjački i srpski ministri odgovorni za to što Vijeće ministara BiH nije razmatralo Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o krivičnom postupku BiH čiji je predlagač ministar pravde BiH Josip Grubeša.
Ona je prokomentarisala i igrarije u vezi s izmjenama i dopunama Zakona o krivičnom postupku BiH. Naime, na Domu naroda PSBiH usvojen je prijedlog Kluba delegata iz reda hrvatskog naroda u Domu naroda PSBiH, koji je identičan prijedlogu Ministarstva pravde BiH koji je međunarodna zajednica ocijenila nekvalitetnim. Na drugoj strani, na sjednici Zastupničkog doma PSBiH usvojen je prijedlog Kluba zastupnika iz SDA.

"Ja sam vidjela u medijima da je iz Vijeća ministara BiH sinoć poslano saopćenje kako je Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o krivičnom postupku BiH, a čiji je predlagač ministar pravde BiH Josip Grubeša, povučen sa sjednice Vijeća ministara BiH. To nije tačno. Prijedlog ZKP-a je došao od Ministarstva pravde BiH, ali zahvaljujući predsjedavajućem Vijeća ministara BiH i ministarima iz reda bošnjačkog i srpskog naroda taj zakon nije uvršten", rekla je Krišto.

Ona smatra da se loptica odgovornosti pokušava prebaciti na HDZ-ovog ministra koji je sve uradio, s obzirom na to da zakon postoji, ali ga neko ne želi pustiti u proceduru. Krišto je upitana i o evidentnim kritikama međunarodne zajednice na Grubešin prijedlog izmjena Zakona o krivičnom postupku BiH.

"Ja uistinu ne znam. Ja sam samo vidjela prijedlog SDA koji je širi od ovog prijedloga koji je sačinila interresorna radna grupa. Želim reći da je to jedan ozbiljan zakon koji treba biti sistemski i na kojem treba počivati vladavina prava i u svakom slučaju treba ga što hitnije pustiti u proceduru", rekla je Krišto.

Što se tiče Prijedloga zakona o izmjenama Zakona o plaćama i naknadama u institucijama BiH, a čiji je predlagač, Krišto je kazala kako se izmjene odnose na povećanje u platnim razredima od 1 do 8 za djelatne vojne osobe.

"Posebno me čude stavovi pojedinih zastupnika koji su protiv povećanja plaća djelatnim vojnim osobama. Dobili smo potvrdu Ministarstva finansija BiH iz kojeg nam je rečeno da se zakon u potpunosti može implementirati na način da ne dolazi do smanjenja osnovice bilo kome i da ne bi došlo do umanjenja plaće ostalim državnim službenicima", rekla je Krišto.

Istakla je da je zbog ovog zakona prozivana kako se bavi predizbornim trikovima, ali da će i dalje istrajati na prijedlogu ovog zakona za koji vjeruje da će dobiti podršku u oba doma Parlamentarne skupštine BiH.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la Zmaj » 23 mar 2018 21:12

Čović: Bošnjačke stranke imaju želju da Hrvatima ponovo izaberu člana Predsjedništva BiH

slika

Predsjednik HDZ-a BiH i član Predsjedništva BiH Dragan Čović kazao je nakon današnje sjednice Predsjedništva HDZ-a kako je cilj političkih stranaka u Sarajevu da ponovo biraju člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda.
Čović je rekao da se nada kako će uskoro biti usvojene Osnove strategije HDZ-a BiH za izbore 2018. godine, što će biti osnova da se u naredna dva mjeseca dobije strategija. Kako kaže, vjeruje da će HDZ BiH zajedno sa svojim partnerima uvjerljivo pobijediti na općim izborima.

Na pitanje o sastanku Željka Komšića, Nermina Nikšića i Bakira Izetbegovića u Ambasadi SAD-a u Sarajevu, on je kazao da neće odgovoriti zbog čega nije bio na sastanku, ali da je zanimljiva struktura stranaka koje su bile na tom sastanku.

On je rekao da bošnjački narod mora imati svoje predstavnike i artikulisati svoj glas. Čović vjeruje da će iduće sedmice u BiH biti predstavnici State Departmenta s kojima će se razgovarati o izmjenama Izbornog zakona BiH.

Kako kaže, HDZ je spreman da razgovara o tekstovima prijedloga, ali da se u njima osigura biranje legitimnih predstavnika konstitutivnih naroda kako u domovima naroda tako i u Predsjedništvu BiH. Podvukao je da se odluka Ustavnog suda BiH mora ispoštovati i da vremena za takvo nešto ima.

"Ne potcjenjujemo svu pomoć iz vana. Mi ćemo morati donijeti te izmjene natpolovičnim većinama u parlamentarnim procedurima", kazao je Čović.

Rekao je da niko od političara nema pravo tumačiti odluku Ustavnog suda BiH jer se odluke najviše sudske instance provode, a ne tumače. Kako kaže, potpuno drugo je pitanje sviđa li se nekome odluka ili ne.

Što se tiče raspodjele sredstava od cestarina, on je kazao da je raspodjela uvijek problem, ali da vjeruje kako će se i tu iznaći riješenje.

Čović je upitan i ko je danas adresa HDZ-u za pregovore o izmjenama Izbornog zakona BiH. On je odgovorio da mu ne pada na pamet da HDZ uređuje odnose na bošnjačkoj političkoj sceni tako da s te strane ne brine o tome ko će biti parlamentarna većina.

"Oni u konačnici imaju isti interes kada je riječ o HNS-u. Želja je ponovo birati delegate u domovima naroda i člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda. To se čak i ne krije", rekao je Čović.

Dodao je da HDZ pristaje na bilo kakvo rješenje koje će osigurati legitimno predstavljanje Hrvata u institucijama. Što se tiče mišljenja visokog predstavnika i ustavnih promjena, on je rekao da ne postoje kapaciteti da se izvrše ustavne promjene.

"Inzko, moj prijatelj, je dobrodošao sa svojim stavom. Međutim, OHR nema šta raditi u konačnom donošenju rješenja", kazao je Čović dodajući da bi nametnuto rješenje od OHR-a unazadilo zemlju i evropski put BiH.

Podsjetio je da je Ustavni sud BiH poništio odluke OHR-a tako da ne bi bilo ispravno da se visoki predstavnik međunarodne zajednice BiH ponovo miješa, u smislu nametanja odluka.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Politika katoličkih separatista (genocidnih ustaša)

Post Postao/la amkos » 27 mar 2018 22:54

MOBILIZACIJA KAO 91-e: Krene li Sarajevo s Komšićem, Hrvati svijeta masovno će poći na ognjišta

O važnosti predstojećih izbora govorili su na tribini i predsjednik Glavnog vijeća Hrvatskog narodnog sabora (HNS) BiH i saborski zastupnik Božo Ljubić, predsjednik Saborskog odbora za vanjsku politiku i međunarodni tajnik HDZ-a Miro Kovač, državna tajnica u ministarstvu vanjskih i europskih poslova Zdravka Bušić, državni tajnik u Državnom uredu za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonko Milas, te organizator tribine i čelnik Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke Franjo Akmadža.


https://www.artinfo.ba/index.php/politi ... a-ognjista
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite