☑ Pravila foruma i savjeti

Svjetski Bošnjački Kongres

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 nov 2016 14:50

Nisam član niti jednog od ovih udruženja ali evo jednog koji mi je zapao za oko po njihovom trudu i radu:

http://www.bosniak.org/cnab/activism/

Kongres Bošnjaka Sjeverne Amerike.
Lobiraju stalno. Grad Hamilton čestitao BiH dan nezavisnosti. Onda nekoliko država SAD proglasilo dan sjećanja na Srebrenicu. Neki gradovi proglasili i Dan Bijelih Traka. Onda mali milion stvari. Stalno su u zonama političara. Uspostavljaju kontakte sa političkim zajednicama. Grade poznanstva i veze. To nam u sljedećem sukobu može donijeti prevagu.

To su konkretne akcije na polju politike za nas po dijaspori. Upoznaj guvernera. Ispričaj mu šta si preživio. To se traži. A ne šupljačenje.
Zadnja izmjena: BosnjackaHercegovina, dana/u 21 nov 2016 15:23, ukupno mijenjano 1 put.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la ABen » 21 nov 2016 14:59

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Nisam član niti jednog Imod ovih udruženja ali evo jednog koji mi je zapao za oko

http://www.bosniak.org/cnab/activism/

Lobiraju stalno. Grad Hamilton čestitao BiH dan nezavisnosti. Onda nekoliko država SAD proglasilo dan sjećanja na Srebrenicu. Onda mali milion stvari. Stalno su u zonama političara. Uspostavljaju kontakte sa političkim zajednicama. Grade poznanstva i veze. To nam u sljedećem sukobu može donijeti prevagu.

To su konkretne akcije na polju politike za nas po dijaspori. Upoznaj guvernera. Ispričaj mu šta si preživio. To se traži. A ne šupljačenje.
Tacno! :gut: Ovo je najvazniji posao dijaspore, pored ulaganja u Bosnu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 23 nov 2016 22:39

qmSHBEfu_QE

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 25 nov 2016 23:13

Zukorlic zagovara koordinaciju politickih aktivnosti Sarajeva i Novog Pazara:
ko_IjX0Xj88

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 27 nov 2016 11:20

Kurtcehajic kod posrbica:
nCVDzb0-nRc

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 04 dec 2016 23:03

4hho228K9f8

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 09 dec 2016 21:11

SBK ugostio agresorskog ambasadora:
http://bosnapress.net/hrvatski-ambasado ... hrvatskoj/
QKwOxpKDVcg

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 18 dec 2016 20:15

wk3vC3XfMlI

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la momak » 19 dec 2016 21:40

SUPER tribina. :zastava:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 26 dec 2016 10:22

aFdEp5NCn9Y

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 22 jan 2017 12:14

Cerić: Bošnjaci trebaju tužiti Crnu Goru
http://www.dnevnik.ba/vijesti/bih/ceric ... crnoj-gori

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 feb 2017 05:10

Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 21 mar 2017 21:20

Kt8Czwy4ZzI

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 29 apr 2017 13:48

BosnjackaHercegovina je napisao/la:http://kbs-wcb.org
Predsjednik Kongresa Bošnjaka svijeta Azem Dervišević i predsjednik Foruma bošnjačkih intelektualaca Suad Kurtćehajić o globalnom udruživanje bošnjačkih organizacija:
0KJ9YcVCYaM
„Želja nam je da se sve bošnjačke organizacije udruže u zajedničko djelovanje, formiranjem najprije koordinacionog tijela, a u perspektivi bosanskog saveza koji bi objedinjavao sve bošnjačke, ali i probosanske organizacije“ ,rekao je Kurtćehajić. Njegov prijedlog je stvaranje svebosanskog saveza pod nazivom ''svebosanski stanak''. 

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/2000 ... nu-tribinu

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 31 maj 2017 22:40

Na konstituirajućoj sjednici Izvršnog vijeća Svjetskog bošnjačkog kongresa održanoj 19.05.2017. godine u Sarajevu verifikovani su mandati novih članova Vijeća koji će naredne 4 godine voditi resorne odbore:

a) Odbor za jezik, kulturu i tradiciju:
Prof. dr. Jahja Fehratović, predsjednik

b) Odbor za nauku i obrazovanje:
Prof. dr. Refik Šećibović, predsjednik

c) Odbor za porodicu i demografiju:
Almir Glavać, predsjednik

d) Odbor za ljudska prava, prava žrtava zločina i genocide:
Prof.dr. Admir Muratović, predsjednik

e) Odbor za međunarodnu saradnju:
Mr. Osman Softić, predsjednik

f) Odbor za medije i promociju:
Avdo Huseinović, predsjednik

g) Odbor za razvoj i ekonomiju:
Prof. dr. Dženan Kulović, predsjednik

Za predsjednika Izvršnog vijeća izabran je dr. Tarik Kurbegović.

Na sjednici Izvršnog vijeća su usvojene odgovarajuće odluke u vezi sa popunom upražnjenih mjesta članova resornih odbora te utvrđena zaduženja za pripremu plana rada odbora. Sjednici su prisustvovali i predsjednik Svjetskog bošnjačkog kongresa reisu-l-ulema emeritus dr. Mustafa Cerić i predsjednik Skupštine Svjetskog bošnjačkog kongresa Muamer Zukorlić.

http://sbk.eu.com/izdvojeno/verifikovan ... og-vijeca/

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 07 jun 2017 23:58

05.06.2017
S a o p ć e n j e   z a   j a v n o s t
Ne postoji recept za siguran uspjeh, ali postoji recept za sigurni poraz. Recept za siguran poraz je nasilje u “ime Allaha”.
Nikad se nisam osjećao tako ružno i tako porazno kao danas dok slušam medije širom svijeta kako je posljednji krvavi napad u Londonu izveden u “ime Allaha”. Ne mogu to da prihvatim zato što nije samo moja vjera, već je i moja spoznaja da moj Allah nije ni mrzitelj, ni nasilan, moja vjera nije ni nož, ni teror. Moj Allah je Ljubostiv i Milostiv, moja vjera je zdrav razum i topla riječ. Ali, kako da to objasnim mojim komšijama u Europi. Nakon Mančestera i Londona, oni nemaju volje da slušaju moju priču o vjerskoj ljubavi i vjerskoj ljepoti. Njih ta moja priča više ne zanima. Njih zanima šta sam poduzeo da se krvavo nasilje “u ime Allaha” na ulicama europskih gradova zaustavi?! Poduzimao sam, ali očito to nije bilo dovoljno!
Priznajem, nikad se nisam osjećao tako zbunjen i tako nemoćan da objasnim šta se to događa u i oko mog ummeta. Objašnjavao sam to urotom protiv muslimana. Tješio sam se da je to prolazno. Obrazlagao sam da je riječ o ekstremnoj manjini. Nisam želio da se time opterećujem. Tumačio sam da je to politička igra svjetskih moćnika oko bogatstva muslimana. Slušao sam one koji govore: “Oni mrze muslimane”. Sve mi je padalo na pamet osim da priznam da moj ummet ima veliki problem u sebi i oko sebe. Ali, sada sam shvatio – moj ummet ima velikih problema, od kojih je najveći problem negiranje  problema kao i delegiranje vlastitog problema drugome da ga rješava. Shvatio sam, dakle, da moram biti glasan i jasan da moj ummet ima problem, koji ne smije više negirati, niti ga smije više delegirati drugome. Prije svega, moj ummet mora riješiti problem u sebi da bi mogao rješavati probleme oko sebe. Jer, problem koji moj ummet ima u sebi je mnogo teži i opasniji od problema koji ima oko sebe.
Znam da ima onih koji će prigovoriti zašto je krvavi napad protiv nevinih civila u Mančesteru i Londonu važniji od krvavih napada u Palestini, Kabulu, Mosulu, Sani, Misrati… Nije važniji, ali jest opasniji za muslimane u Europi, koji su se uglavnom doselili iz država s muslimanskom većinom bježeći otuda i tražeći ovdje u Europi mir i sigurnost za svoju djecu. Sada su taj njihov mir i sigurnost, što su ih dosad imali, uveliko ugroženi. Nakon Mančestera i Londona, a prije toga Pariza, Berlina, Ziriha…, nadvio se veliki oblak neizvjesnosti za muslimane u Europi.  Europski muslimani moraju biti svjesni toga. Stoga, europski muslimani moraju biti glasni i jasni ne samo u osudi nasilja u “ime Allaha”, već moraju poduzeti konkretne korake protiv zloupotrebe islama na bilo koji način. Europski muslimani moraju imati jedan jasan i nedvosmislen glas u borbi protiv nasilja u “ime Allaha”. To nije više stvar dobre volje pojedinaca i grupa radi međuvjerskog dijaloga, već je to egzistencionalno pitanje islama i muslimana u Europi.
Zbog toga, pozivam europske muslimane da se što prije okupimo oko “zajedničke riječi između nas i njih”, naših komšija u Europi bez obzira na vjeru i naciju kako bismo pred Bogom, pred sobom i pred njima položili zakletvu na mir, sigurnost i komšijsku slogu, na koju nas obavezuje naša vjera islam i naša islamska kultura. Ustvari, treba da položimo zakletvu da ćemo se zajedno s našim komšijama boriti protiv nasilja. To mi, sadašnja generacija europskih muslimana dugujemo našim potomcima. Ne smijemo naše dugove ostavljati našim nedužnim potomcima!
Nema vremena za oklijevanje!
Nema prostora za kalkuliranje!
Nema izgovora za koketiranje!
Nema opravdanja za čekanje!
Nema spasa u šutnji!
Nema smisla u neodlučnosti i neutralnosti!
Nema kolektivne nevinosti dok se ne osude i ne izoluju pojedinci!
Nema islamu i muslimanima budućnosti u Europi osim u suživotu i toleranciji s europskim komšijama! 
Ako mi danas ne uradimo što nam je farz, sutra će nas kleti naši potomci! 
Allahu Svemoćni, osnaži nas u zdravom razumu i toploj riječi!
Sveznajući Allahu, pouči nas kako da živimo u miru i sigurnosti s drugima!
Allahu Milostivi, spusti Tvoju blagost i milost na naša srca pa da volimo ljude i s njima da živimo u slozi!
Amin!


(Predsjednik Svjetskog bošnjačkog kongresa Mustafa Cerić)

http://sbk.eu.com/izdvojeno/poziv-europ ... -u-europi/

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 15 sep 2017 23:22

_HbKknQzECgTJp5IjPrSWg

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 07 okt 2017 15:28

Abidaga je napisao/la:
hamza je napisao/la:Cini mi se da je onaj hako prvi se sa fatmirom zakacio.
07.06.2015.
Jedan od najistaknutijih bošnjačkih aktivista Fatmir Alispahić dobio je otvorene prijetnje od predsjednika Bošnjačke nacionalne fondacije (BNF) Hake Duljevića. Nakon što je Alispahić inicirao afirmaciju unutarbošnjačkog dijaloga kroz organizovanje serije javnih tribina koje su bile održane u prostorijama i sa infrastrukturom BNF-a, a na kojima su učešće uzeli mnogi bošnjački intelektualci različitih političkih, stranačkih i profesionalnih opredjeljenja i senzibiliteta, pa su kao takve postale interesantne medijima, građanima, odnosu onom dijelu javnosti koji se brine o stanju i perspektivi najbrojnijeg bh. naroda, naprasno je Duljević otkazao saradnju Alispahiću. O otetoj mu ideji, uvaženi novinar i publicista iz Tuzle je pismom informisao javnost i izrazio razočarenje Duljevićevom odlukom da se tribine održavaju bez njega. Iako je bez obaviještenja i obrazloženja sklonjen sa čela projekta koji je za veoma kratko vrijeme postao agora u kojem se postavljaju, ali i donose odgovori i predlažu rješenja za najbitnije pitanja koja muče Bošnjake u BiH i dijaspori, Alispahić je zbog više ideje i interesa bošnjačkog korpusa poželio sreću i dao punu podršku projektu čiji je osnivač.
– Bez obzira na to, ja dajem punu podršku namjeri BNF i SBK da organiziraju javne rasprave i otvaraju važne teme bošnjačke i bosanskohercegovačke stvarnosti. Ako sam tome na bilo koji način doprinio, ja sam zadovoljan, napisao je, između ostalog, Alispahić u svom pismu.

Ubzo je uslijedila privatna prepiska Alispahića i Duljevića. U njoj je na kraju, iako nevješto umotana u patriotski i vjernički narativ, Duljević zaprijetio našem Fatmiru.

Duljević: Sa svih strana me pritišću. Dok nismo započeli, svi su ćutali, a sada bi svi da rade ovakve tribine/rasprave.

Alispahić: Razumio sam te. Ako neko pita gdje sam ja, a ti mu objasni kao su te pritiskali. Baš zbog ovoga što si sada uradio – mi propadamo kao narod! Nemoj tražiti halala jer ga nećeš dobiti. Sikter!

Duljević: To mi je jasno i ne opterećujem se time, ali za sikter postojaćeš ti ze mene dok budem živ, Allahom se Jednim kunem i svojom mrtvom majkom.

Alispahić: Ti za mene više ne postojiš. Jer ovako može uraditi samo jeftin insan. Budi rahat.

Duljević: A pokajat ćeš se, vallahi!


Poštujući činjenicu da ovakvi razlazi i kojima se traži objašnjenje za otimačinu ideja i projekta od interesa za Bošnjake i BiH može doći do rasprave i izljeva emocija usljed izdaje njenih pokretača i nosilaca, neprihvatljivo je da se takvim hrastovima bošnjačke misli i aktivizma upućuju prijetnje. Vjerujemo da projekti mogu uspjeti i bez našeg Fatmira Alispahića, u to ne sumnjamo, ali još više vjerujemo da su osuđene na propast sa onima koji otimaju ideje i prijete najboljima u Bošnjaka.

http://bosnjaci.agency/hako-duljevic-ot ... aprijetio/


Znaci Fatmir je uklonjen da bi bio postavljen Kurtcehajic.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=55875
Dragi prijatelji,
Kao što vam je poznato, u toku maja 2015. u Bošnjačkoj nacionalnoj fondaciji održane su tri „Javne rasprave sa Fatmirom Alispahićem“, na teme: „Bošnjaci pod velikosrpskom okupacijom“ (09.05.), „Da li su Bošnjaci sigurni u dejtonskom miru?“ (23.05.) i „Kako ukinuti Republiku Srpsku?“ (30.05.).
Sve ti rasprave, od postavljanja teme, od pripreme teza za diskusije, pa do svih drugih organizacionih i medijskih poslova, u cijelosti sam uradio sam, i vjerujem – vrlo uspješno. O ovim događajima su izvještavali čak i srpski i hrvatski medij, i u Banjoj Luci, i u tzv. zapadnom Mostaru, pa i u Srbiji. Za Bošnjačku nacionalnu fondaciju se prvi put čulo izvan bošnjačkog kruga. A što je najvažnije – čulo se da Bošnjaci slobodno otvaraju tabu-teme dejtonskog poretka.

Na posljednjoj sesiji je dogovoreno da pripremam narednu temu za 13. juni, kao i do sada. Onda sam saznao da je tema pripremljena bez mene, iza leđa, bez ikakve konsultacije sa mnom, da je plakat objavljen, a da se sada kao suorganizator pojavljuje i Svjetski bošnjački kongres, koji je izbjegavao da dadne podršku sesijama koje sam ja organizirao. Bilo bi pristojno da me je neko o tome obavijestio, da se zahvalio na uspješnom radu, i nastavio bez mene. Ovako je to nekulturno i ružno. Bez obzira na to, ja dajem punu podršku namjeri BNF i SBK da organiziraju javne rasprave i otvaraju važne teme bošnjačke i bosanskohercegovačke stvarnosti. Ako sam tome na bilo koji način doprinio, ja sam zadovoljan.

Fatmir Alispahić
Vjerovatno se ni Hako nije previse pitao kada je stigla odluka da se ove javne rasprave vode pod zastavom SBK a ne BNF. Sada im se Fatmir svima sveti. Bas kao Latic i Pasic prije njega. :pih:
02.10.2017
Fatmir Alispahić: Dobio sam prijetnje od Zukorlićevog telohranitelja, Zukorlićev lažni doktorat je sramota za bošnjački narod
https://rtvnp.rs/2017/10/02/alispahic-d ... elja/21778
“Kad Hako Duljević, predsjednik Zukorlićeve Fondacije, majku Fatmira Alispahića nazove “kurvom”, nije samo uvrijedio jednog čovjeka, koji svoju majku voli, i nije samo uvrijedio jednu od zaslužnih Bošnjakinja (univerzitetsku profesoricu i prvu bošnjačku ginekologinju u sjeveroistočnoj Bosni), već je dao primjer drugim Zukorlićevim advokatima da danas, na isti način, vrijeđaju Fatmirovu majku. Javaljaju se Zukorlićevi advokati, da vrijeđaju, prijete, da pitaju za adresu, biva, doći će da mi ugroze djecu, da mene premlate, itd, itd.”
q-WI2V3JSPo

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la Abidaga » 07 okt 2017 15:41

Džemaludin Latić: Niko te neće zaštititi od gangstera i tajkuna Zukorlića!
http://thebosniatimes.ba/clanak/9810
Dragi moj brate Fatmire,
Čitam kako ti prijeti bodigard samozvanog muftije i još samozvanijeg doktora nauka i dugogodišnjeg visokopozicioniranog funkcionera tzv. Islamske zajednice, Muamera Zukorlića! I to me nije užasnulo – jer ja sam prošao kroz isti belaj: i meni su, nabigajri hakk, isto tako prijetili isti tipovi kojima se okružio ovaj jedan od najbogatijih tajkuna u cijeloj Srbiji i pola Bosne: psovali mi moju umrlu majku – rahmet joj duši, stid me je pred njezinim licem koje me i sad prati -, prijetili toljagama i pištoljima, nekako na tim društvenim mrežama naštimali obavijest kao da me je Sabor IZ-e u Sarajevu otjerao sa Fakulteta islamskih nauka, spočitavali mi kako su me oni gladna hranili dok sam dolje boravio predajući vjerske predmete, Teoriju književnosti i Bošnjačku književnost – i to na Zukorlićev poziv. A zašto  mi je to učinila ova harlovina iz našeg dragog Sandžaka? Zato što me je velikodušni, smjerni i vjerni narod sandžačkih Bošnjaka, a naročito desetak generacija mojih studenata, toliko poštovao da ovaj ublehaš i gangster Zukorlić to nije mogao da gleda i sluša. Jednostavno, jadne Sandžaklije dolje smiju samo o Njemu govoriti i to samo ako ga zakivaju u zvijezde kao „istorijsku ličnost, bre“! Ko god je o njemu i njegovom pajdašu Mustafi Ceriću progovorio samo jednu kritičku riječ – nastradao je, a Bekir-ef. Makića, istinskog vjerskog učenjaka, koji uživa najveći ugled u Sandžaku, Zukorlić je nokautirao u službenim prostorijama Islamske zajednice toliko jakim udarcem da je Bekir-ef. završio u bolnici! Da li je iko iz Sarajeva jednu riječ progovorio u odbranu Bekir-ef.? Ni riječi! (Bekir-ef. do danas živi bez posla!) Da li je „muftija“ Zukorlić sankcioniran? Ni govora! Čak je unaprijeđen!
Mene je, ipak, i pored svega, užasnula šutnja koju ovi naši „veliki Bošnjaci“, akademici, piskarala, hafizi, muhaddisi, hatibi, „nezavisni“ novinari, predsjednici, emeritusi, uvaženi, uzoriti, ugledni, preuzvišeni..., ove veličine koje se ne mogu kretati od svoga kibura i praznoglave napuhanosti, ove vjerske i svjetske „veličine“ tako cinično, tako barbarski demonstriraju prema ovom skandalu! Moj Fatmire, oni, te „veličine“, te krvopije, taj intelektualni i moralni jad i sramota pred očima civiliziranih evropskih naroda, za svoju vlast, koju su uzurpirali popevši se na grbaču našem nesretnom narodu, već su krenuli da ubijaju istinu o sebi i svojoj vlasti, a čim su spremni ubiti istinu, spremni su i da ubiju svakog od nas, pisaca, vjerskih učenjaka i novinara, koji, pod pritiskom svoje savjesti a ljubeći svoj nedužni, porobljeni narod, iznosimo istinu na vidjelo. Zato, poslušaj svoga starijeg i iskusnijeg brata Džemala, islamskog fundamentalistu numero uno u Bosni i Hercegovini i šire, „nepotkupljivog svjedoka Povijesti“ (Krleža), logoraša koji se na robiji naučio marisati tukući se sa bošnjačkim škartom od koga po profilu nije daleko odmakla naša vlastela, pa uradi isto što i on: zbavi sebi dobru handžarinu pa – pod pazuh, a javno, na temelju ovih prijetnji, zatraži od krvopija na vlasti da ti daju pištolj, i to onaj sa više metaka, Fort-12, pa ako ti ga  službeno ne dadnu, obrati se meni, ja ću Ti ga zbaviti na crnom tržištu (preko svojih robijaških veza), pa zbavi jednu tašnu istu ko kod mene, a ima i futrola za Fort-12 koja te svega opaše po prsima, ali da se to ne primijeti, pa nosaj sa sobom ( kao i ja), pa ako ta živina krene na tebe, poteži prvi, jal handžarom jal Fortom-12, zavisi s čim oni krenu, i budi okretan (da samo vidiš kako to ja činim po Sarajevu!) – jer te ni ova ni srbijanska država, a pogotovo tzv. Islamska zajednica, neće zaštititi od naoružanog „muftije“ Muamera Zukorlića! Mi smo za njih smrtna opasnost zato što smo protiv njihove nelegitimne vlasti, i umjesto da te zaštite, oni će moliti Boga da te vide prerezanoga grla ili sa ispaljenim metkom u čelu! Ne daj se, to je tvoje pravo, a ovo je naša država, i ovo je naš narod, i ovo je naše ropstvo koje nam je spomenuti škart nametnuo, a ono su kukavice, bašibozuk koji se popeo na vrh mindera, nažderao i napio iz budžeta i iz vitara i zekjata našeg pobožnog naroda, i mi ćemo se sa tim ropstvom i sa tim bašibozukom obračunati revolucionarno, svim legalnim, a ako treba, i nelegalnim sredstvima - jer je nama, pošto nam rade o glavi, po Šeriatu i međunarodnom pravu, dozvoljeno sve osim zločina. A naročito se pazi kad ulaziš u džamije! Tamo, s našom islamskom braćom i sestrama, ulaze i ovi opasni tipovi, pa kad si na sedždi, jednim okom gledaj ustranu, i ako spomenuti bašibozuk krene na tebe, prekidaj namaz i prvi poteži čak i u Božijoj kući, ja ti, kao jedini doktor islamskih nauka u statusu redovnog profesora na sarajevskom Univerzitetu i dugogodišnja meta istih šejtanskih sila, dajem fetvu za to!
Smrt fašizmu, komunizmu i begovatu, živjela sloboda za Bošnjake!
Mahsuz selam. Tvoj brat u dinu i imanu i sifati islamu, Džemaludin Latić.“

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Svjetski Bošnjački Kongres

Post Postao/la The Destroyer » 08 okt 2017 22:23

Ono što je meni interesantno jeste da je Fatmir već drugi put u ovom mjesecu obrisan tj. baniran sa fejsbuka. Da li je to maslo Zukorlićevih fanova ili pak četalja i ujkana, zasad je nepoznato.

Uglavnom, iz ovog imamo dvije poruke, prvu da je fejsbuk pod uticajem raznih lobista, među kojima prednjače četalji, a druga da je Fatmir stvarno nekome trn u oku ako je on jedini Bošnjak kojeg se drugi put banira sa fejsa.

Odgovorite